Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,762 εγγεγραμμένα μέλη και 714,919 μηνύματα σε 22,163 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 286 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Όταν η γατούλα μου ξυπνάει...

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elly
H Elly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (άπειρες!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Elly έγραψε στις 16:16, 25-01-08:

...νιαουρίζει πάρα πολύ!Το βράδυ λοιπόν τη βάζω να κοιμάται είτε στο μπάνιο,όπου έχει το κρεβατάκι της και τα λοιπά δικά της,είτε την αφήνω να κοιμηθεί στο καθιστικό.Εγώ πάω για ύπνο και κλείνω την πόρτα μου αλλά το πρωί γύρω στις 9 αρχίζει το νιαούρισμα και ξεσηκώνει τον κόσμο!Παλιότερα δεν το έκανε αυτό!Απλά περίμενε να ξυπνήσω!
Περίπτωση οίστρου δεν υπάρχει γιατί είναι μικρή ακόμα!
Περιττό να πω ότι το νιαούρισμα σταματά μόλις με δει και αντικαθίσταται από έντονο γουργουρητό!Δεν την αφήνω να κοιμάται μαζί μου γιατί όταν το έκανα είτε καθόταν στο μαξιλάρι μου και δεν ήξερα κατά που να κάνω,είτε όταν ξυπνούσε ερχόταν και με έγλειφε και με ξυπνούσε!
Λέτε να υπάρχει κάτι να κάνω;Περιμένω ιδέες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 16:22, 25-01-08:

Βασικά η κούκλα σου σε μονοπωλεί και θέλει παρέα. Την ώρα εκείνη αυτη πιστεύει ότι είναι ώρα να σηκωθείς, για αυτό όταν σε βλέπει γουργουρίζει...
νερο και φαγητό έχει εκεί που την αφήνεις; μήπως πεινάει και δεν έχει φαί;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,857 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 16:23, 25-01-08:

Πρέπει να τη βάλεις σε σειρά τώρα που είναι μωρό. Μόλις ακούσεις το πρώτο ενοχλητικό νιαούρισμα να τη μαλώσεις (ξέρω, αφού θα σηκωθείς, πάει ο ύπνος, πέταξε, αλλά δεν γίνεται αλλιώς). Να καταλάβει ότι δεν πρέπει να σε φωνάζει για να ξυπνήσεις, αλλά να σε αφήνει να το κάνεις μόνη σου. Μήπως άλλαξε πρόσφατα το πρόγραμμά σου και δεν έχει προσαρμοστεί το γατάκι στο νέο σου ωράριο; Τα γατιά έχουν εσωτερικό ρολόι (τα δικά μου είναι πιο προχώ κι έχουν και... ημερολόγιο, ξέρουν τι μέρα έρχεται πχ η κοπέλα που καθαρίζει, κι αν αλλάξει ενοχλούνται)!
Αν δεν πιάσει το μάλωμα, βάλε νερό σε ένα καταβρεχτήρι και ρίξ'της όταν σε ξυπνήσει. Κάποια μέθοδος θα πιάσει, δεν μπορεί. Για πείτε βρε παιδιά καμιά ιδέα ακόμα.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,060 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:26, 25-01-08:

Εμένα όταν είχα αποκλείσει την δικιά μου μια φορά εκτός δωματίου γιατί υπήρχε λόγος ξέρετε ποια ήταν η αντίδραση?? νιαούριζε και έκανε εμετό. Δεν τόλμησα να το ξανακάνω

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (άπειρες!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Elly έγραψε στις 16:38, 25-01-08:

Πάντα έχει νερό και φαγητό,αυτά τα φροντίζω!
Απλά θέλει να με δει απ'ότι φαίνεται εκείνη την ώρα και με ψάχνει!
Γενικά αυτό το γατί,περισσότερο με σκυλί μου κάνει...Είναι απόλυτα προσκολλημένη!Όταν είχα φύγει ένα Σκ και είχε μείνει με τον αδερφό μου,είχε τρελαθεί στη διάρροια!
Αλλά κάπως πρέπει να σταματήσει αυτό το πρωινό!
Φανταστείτε και ότι είμαι όλη μέρα σπίτι τελευταία,γιατί διαβάζω...Τη φωνή της δεν την ακούς όλη μέρα,μόνο το πρωί!Τι να πω,πάλι καλά που δε νιαουρίζει στις 6!

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 16:42, 25-01-08:

Αυτό ξαναπέστο τουλάχιστον στις 9 είναι μία λογική ώρα

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 18:37, 25-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από stellak
Μόλις ακούσεις το πρώτο ενοχλητικό νιαούρισμα να τη μαλώσεις (ξέρω, αφού θα σηκωθείς, πάει ο ύπνος, πέταξε, αλλά δεν γίνεται αλλιώς).
Χμμ... Νομίζω ότι αυτό θα φέρει τα αντίθετα αποτελέσματα. Επειδή αυτό που θέλει περισσότερο η γατούλα είναι η παρουσία σου, αν σηκωθείς - ακόμα και για να τη μαλώσεις- θα είναι σαν να επιβραβεύεις τη συμπεριφορά της.
Θα σου πρότεινα να την αγνοείς και να βάζεις ξυπνητήρι, ώστε να συνδέσει η γάτα σου τον ήχο με την ώρα που βγαίνεις απ' το δωμάτιο.

Αρχική Δημοσίευση από Elly
Όταν είχα φύγει ένα Σκ και είχε μείνει με τον αδερφό μου,είχε τρελαθεί στη διάρροια!

Παράθεση

Γιάννα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιάννα
H Γιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (που να μετραω τωρα έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H Γιάννα έγραψε στις 18:51, 25-01-08:

Τα γατάκια θέλουν οπωσδήποτε να κοιμούνται μαζί μας και να μας γλύφουν και να κάθονται στα μαξιλάρια μας και να μας ξυπνάνε το βράδυ για αγκαλιές.
Εγώ δεν προσπάθησα ποτέ να τους τα κόψω γιατί αν και με ταλαιπορούν κάποιες φορές μ'αρέσει πολύ. Βέβαια είναι απόλυτα λογική και αναμενόμενη η συμπεριφορά της γατούλας σου και ότι κάνει υπομονή όλη τη νύχτα μέχρι τις 9 το πρωί είναι θαύμα. Πάντως δεν είναι ωραίο να την απομονώνεις στην τουαλέτα. Το πρόβλημά της είναι ότι δεν έχει τη συντροφιά σου όχι ότι της λείπει το φαγητό ή το νερό. Προσπάθησε να τη δεχτείς κοντά σου. Κάνε μια προσπάθεια να την εκπαιδεύσεις αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα τα κατεφέρεις. Το αν θα αποδώσει η εκπαίδευση οφείλεται και στο χαρακτήρα της.

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 19:01, 25-01-08:

Δεν την κλείνω πάντα στο μπάνιο...Και όταν ήταν μικρότερη δεν παραπονιόταν ποτέ,πήγαινε ίσα ίσα μόνη της να ξαπλώσει εκεί.Απλά τις τελευταίες μέρες,το έχει κολλήσει...Να ξυπνάει και να νιαουρίζει...
Δεν την αφήνω στο κρεβάτι μου γιατί είμαι κ γενικά δύσκολη στον ύπνο...Ξυπνάω εύκολα κ αν ξυπνήσω δεν με ξαναπαίρνει ο ύπνος καθόλου εύκολα οπότε αν γίνεται συνέχεια αυτό,θα κυκλοφορώ πτώμα...Και ειδικά τώρα που έχω διάβασμα,δε γίνεται!Θα προσπαθήσω να την εκπαιδεύσω εφαρμόζοντας τις ιδέες σας παιδιά!:up:

Παράθεση

Γιάννα

Νεοφερμένος

H Γιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (που να μετραω τωρα έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H Γιάννα έγραψε στις 19:13, 25-01-08:

Καταλαβαίνω ότι είναι πρόβλημα όταν έχεις διάβασμα, τα ξέρω από πρώτο χέρι. Ίσως όταν θα έχεις περισσότερο χρόνο να προσπαθήσεις να τη μάθεις να κοιμάται στα πόδια σου η πλάι σου χωρίς να σε ξυπνάει.
Όταν είναι μικρά το κάνουν έντονα αυτό, δηλαδή το να σε ξυπνάνε τη νύχτα, μετά απλά κοιμουνται μαζί σου χωρίς να σε ενοχλούν. Οι 2 γάτοι μου όταν έκλεισαν χρόνο ηρέμησαν... οπότε περιμένω να μεγαλώσουν και τα μικρά τωρα γιατι θέλουν παιχνιδια και αγκαλιές τισ πιο άκυρες ώρες και φυσικά είμαι πτώμα όλη μέρα. Σου έπεσε μέσα στην εξεταστική ε´? Καλή επιτυχία!

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 20:11, 25-01-08:

Ναι μέσα στην εξεταστική,όπως τα λες!
Σ'ευχαριστώ!Όλη την υπόλοιπη μέρα βέβαια είναι πολύ καλή παρέα,απλά όταν ξενυχτάω στο διάβασμα και με ξυπνάει στις 5 ώρες,είναι λίγο κουραστικό!Θα δούμε πως θα πάει!

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 20:16, 25-01-08:

Θα μάθει το ψυχουλάκι, μην ανησυχείς. Και θα κάνετε τρελή παρεούλα..

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 20:25, 25-01-08:

Εδώ και καιρό είναι η κολλητούλα μου!Είναι πολύ γλυκό πλασματάκι!

Παράθεση

dimmik

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimmik
H dimmik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 146 μηνύματα.

H dimmik έγραψε στις 23:21, 25-01-08:

Εδώ και καιρό είναι η κολλητούλα μου!Είναι πολύ γλυκό πλασματάκι!
Είναι η κούκλα στο αβατάρ σου; Τι γλυκιά!!!

Παράθεση

-NeFeLaKi-

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη -NeFeLaKi-
H -NeFeLaKi- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Δύο έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 302 μηνύματα.

H -NeFeLaKi- έγραψε στις 23:25, 25-01-08:

Κουκλίτσα είναι ναι! Να τη χαίρεσαι! Μήπως να μην της δίνεις σημασία; Θα το κάνει μία, θα το κάνει δύο, θα δει οτί δεν πιάνει, θα βαρεθεί και θα το κόψει. Θα προσαρμοστεί. Αφού δεν είναι ότι χρειάζεται φαγητό εκείνη την ώρα...

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 00:00, 26-01-08:

Ναι αυτή είναι στο άβαταρ!Αν και είναι μπεμπούλα αρκετά στη φοτο.Είναι κανά 2 μηνών κ κάτι,όταν μου την έφεραν δηλ.!Σκέφτηκα για σήμερα να κοιμηθώ με ωτοασπίδες!Να εφαρμόσω την αδιαφορία γα λίγες μέρες και να δούμε πως θα πάει!Αν και λυπάμαι που θα κλαίει και δε θα της δίνω σημασία!Ελπίζω να το πάρει το μήνυμα,ότι την αγαπώ αλλά εκείνη την ώρα κοιμάμαι!

Παράθεση

-NeFeLaKi-

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη -NeFeLaKi-
H -NeFeLaKi- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Δύο έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 302 μηνύματα.

H -NeFeLaKi- έγραψε στις 00:03, 26-01-08:

Θα το πάρει το μήνυμα μην ανησυχείς. Τα γατάκια είναι όπως τα μωρά παιδάκια. Για να μάθουν κάποια πράγματα και να προσαρμοστούν σε καταστάσεις πρέπει να έχουμε υπομονή και επιμονή. Κάνε την καρδιά σου πέτρα για να μην της κάνεις το χατίρι. Αν συνηθίσει στην ιδέα ότι φωνάζοντας θα καταφέρνει να σε σηκώνει από το κρεβάτι, τότε θα συνεχίσει να το κάνει.

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 00:04, 26-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από -NeFeLaKi-
Θα το πάρει το μήνυμα μην ανησυχείς. Τα γατάκια είναι όπως τα μωρά παιδάκια. Για να μάθουν κάποια πράγματα και να προσαρμοστούν σε καταστάσεις πρέπει να έχουμε υπομονή και επιμονή. Κάνε την καρδιά σου πέτρα για να μην της κάνεις το χατίρι. Αν συνηθίσει στην ιδέα ότι φωνάζοντας θα καταφέρνει να σε σηκώνει από το κρεβάτι, τότε θα συνεχίσει να το κάνει.
Πολύ λογικά είναι αυτά που λες!Ας ελπίσουμε ότι θα πιάσει!:up:

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,060 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:47, 26-01-08:

Να την προσέχεις και θα δεις κάποια στιγμή θα το αποζητάς να σε ενοχλεί και να σε ξυπνάει τρυφερά.

Παράθεση

Νατάσα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νατάσα
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 δικές μου έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 437 μηνύματα.

H Νατάσα έγραψε στις 01:56, 26-01-08:

Συμφωνώ με το Νεφελάκι! Νομίζω η καλύτερη τακτική είναι να την αγνοείς! Σε εμένα πάντα δούλευε!!!

Παράθεση

Γιάννα

Νεοφερμένος

H Γιάννα έγραψε στις 12:48, 26-01-08:

Τώρα μ'έπιασε το δασκαλίστικο και θα πώ αυτό που λέω στους φοιτητές μου.
Ρε ξύπνα να διαβάσεις! Όσο αργά και να κοιμηθείς (3-4-5 το πρωί) η αφύπνηση πρέπει να γίνεται στις 7.30 ώστε να συνηθίζει ο οργανισμός και να μην κοιμάστε στα μαθήματα που γράφετε 9-12 για να μην πω για τα 8-11...Ερχεστε και κοιμάστε μέσα στα αμφιθέατρα. Οπότε αν το εφαρμόσεις αυτό δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με το γατουλάκι σου.

Αστείο ήταν αυτό (αλλά εμείς οι φυσικοί δε φημιζόμαστε για το χιουμορ μας...)

Πάντως εγώ όποτε αδιαφόρησα με τα δικά μου είχα πάντα τα αντίθετα αποτελέσματα. Θυμώναν κι αρχίζαν να κάνουν ζημιές και να κυνηγιούνται σαν τρελλά και βέβαια να ουρλιάζουν σα να τα πνίγουν.

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 13:01, 26-01-08:

Καλημέρα!
Μπα σήμερα θα έλεγα ότι έπιασε η αδιαφορία...Νιαούρισε,δηλ με ξύπνησε αλλά δε σηκώθηκα να την καθυσυχάσω...Έκανε λίγη ωρα έτσι αλλά όταν είδε ότι δεν την παίρνει κι ας κλαίγεται απλά κάθησε πάνω στην καρέκλα της κουζίνας που είναι δίπλα στην πόρτα του δωματίου μου και τη βρήκα να κοιμάται!Φυσικά χάρηκε όταν με είδε!
Συμφωνώ κι εγώ ότι προτιμότερο να διαβάζουμε από νωρίς,αλλά εγώ είμαι νυχτερινός τύπος...Δε συγκεντρώνομαι καλά μέχρι τις 12 για να μην πω 2 το μεσημέρι!Οπότε το βράδυ μας παίρνουν λίγο τα χαράματα!

Παράθεση

Γιάννα

Νεοφερμένος

H Γιάννα έγραψε στις 13:16, 26-01-08:

Δυστυχώς οι εξετάσεις είναι λούκι και βασανίζονται όλοι. Το βραδυνό διάβασμα το "αγαπάμε" όλοι... εγώ βέβαια πλέον έχω φτάσει στο αντίθετο άκρο από εσένα. Είμαι τόσο αναίσθητη στον ύπνο μετά από τόσα χρόνια εξετάσεων και διαβάσματος που τώρα δεν ξυπνάω με τίποτα. Πρέπει να κάνουν πόλεμο στο σπίτι για να σηκωθώ για να μη μας διώξουν από την πολυκατοικία δηλαδή και καμιά φορά τους ευγνωμονώ γι'αυτό διότι δε θα υπήρχε περίπτωση να έρθω στο πανεπιστήμιο πριν τις 12...
Τι να κάνουμε? Κουράγιο και υπομονή. Πάντως κάποια στιγμή θα κοιμάται στα πόδια σου και δε θα σε ενοχλεί. Τα κάνει αυτά γιατί είναι μικρή ακόμα.

Αντε καλό διάβασμα και στις δύο... Εμένα ο μικρός με ξύπνησε στις 8.30 και ήρθα στη σχολή να δουλέψω γιατί με πήγανε πολύ πίσω οι επιτηρήσεις...

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 13:20, 26-01-08:

Ευχαριστώ!
Και να είσαι χαλαρή στις επιτηρήσεις...:cool:Λυπήσου τους καημένους τους φοιτητές!Το Φυσικό είναι παλούκι!
Καλό διάβασμα!

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 16:25, 30-01-08:

Δεν γίνεται να κοιμάται δίπλα μου χωρίς να με ενοχλεί, απλά δεν γίνεται… κλωτσάει, αλήθεια σας λέω κλωτσάει στον ύπνο του

Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 16:37, 30-01-08:

Καλημέρα!
Μπα σήμερα θα έλεγα ότι έπιασε η αδιαφορία...Νιαούρισε,δηλ με ξύπνησε αλλά δε σηκώθηκα να την καθυσυχάσω...Έκανε λίγη ωρα έτσι αλλά όταν είδε ότι δεν την παίρνει κι ας κλαίγεται απλά κάθησε πάνω στην καρέκλα της κουζίνας που είναι δίπλα στην πόρτα του δωματίου μου και τη βρήκα να κοιμάται!Φυσικά χάρηκε όταν με είδε!
Συμφωνώ κι εγώ ότι προτιμότερο να διαβάζουμε από νωρίς,αλλά εγώ είμαι νυχτερινός τύπος...Δε συγκεντρώνομαι καλά μέχρι τις 12 για να μην πω 2 το μεσημέρι!Οπότε το βράδυ μας παίρνουν λίγο τα χαράματα!
Κουκλιτσα η δικια σου...
Παρ`το αποφαση η γατα σου μεσα της εχει εναν κοκορα!!!

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elly έγραψε στις 21:40, 30-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από zorica
Κουκλιτσα η δικια σου...
Παρ`το αποφαση η γατα σου μεσα της εχει εναν κοκορα!!!

Κάπως καλύτερα τις τελευταίες μέρες πάμε!:up:

Παράθεση

Γιάννα

Νεοφερμένος

H Γιάννα έγραψε στις 11:33, 31-01-08:

Και κλοτσάνε και ονειρεύονται και θέλουν και καμια αγκαλίτσα αμα ξυπνήσουν για να αλλάξουν πλευρό. Κάνουν ότι και εμείς... εμένα παραμιλάνε κιόλας και ροχαλίζουν και το λέω σοβαρά αυτό , δεν κάνω πλάκα.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:49, 31-01-08:

Εμάς κοιμάτε μαζί μας.. καί κάποια ώρα το πρωί - χαράματα , σηκώνεται, παει στο σαλόνι και αρχίζει να μας φέρνει τα παιχνίδια του, κάλτσες, μπαλάκια, χαρτάκια κλπ !!!! Και τα πετάει στα μούτρα μας...

Αυτό γίνετε κατα τις 7,30 δεν με πειράζει γιατί έτσι και αλλιώς αυτην την ώρα σηκώνομαι.. (το έχει συνδιάσει)

Κυριακές δεν μας ενοχλεί καθόλου.. αν ξυπνήσει νωρίτερα απο μας παει στο σαλόνι και αρχίζει την μετακόμιση μόνος του.....

Γενικά δεν νιαουρίζει... μονο όταν βλέπει την σακούλα με τις κροκκέτες του, το πρωί που του βάζω ή το βράδυ. :up:

Ολη την υπόλοιπη μέρα το μπολάκι του ειναι άδειο, μονο νερό έχει.. Εχει συνδιάσει ότι τρώμε μονο πρωί -βράδυ. Στις αρχές οποτε έμπαινα στην κουζίνα σήκωνε τον κόσμο....

Έμαθε όμως!!! :cool:

Φυσικά ΔΕΝ φοράει λουράκι με κουδουνάκι... το ξεχάσαμε αμέσως!!!

Παράθεση

valia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη valia
. Έχει γράψει 178 μηνύματα.

O valia έγραψε στις 14:50, 31-01-08:

Κι εμένα τετοιες ωρες με ξυπναει!! Και κανει σαν τρελη να ξυπνησω!!! Κανει ό,τι θόρυβο φαντάζεται οτι μπορει να με ενοχλησει! Το κουδουνακι εννοειται το βγαζω την νυχτα και το βαζουμε ξανα το πρωι.. Μερικες φορες με το ζορι αν και εχουμε συνηθισει πια... χαχα

Σημερα ομως εγινε ενα μαγικο. Ενω ειχε τρελαθει να τρεχει με ποδοβολητα περα δωθε ενω εγω ηθελα να κοιμηθω, ανοιξα το παντζουρι, μπηκε ηλιος και η καλη μου ξαπλωσε στον ηλιο αθορυβη οσο κοιμομουν... Το ζωντανο μαλλον ειχα βαρεθει στο σκοταδι....!!!!!!!!!!

Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 15:52, 31-01-08:

Το δικο μου ειναι πολυ καλοβολο γατι.Ουτε μας ενοχλει ουτε ακουγεται να νιαουριζει.Μονο οταν με βλεπει το πρωι κανει ενα ΝΙΑΡΡΡΡΡ(πιστευω να ειναι καλημερα αυτο):cool:

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 16:20, 31-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από valia
Ενω ειχε τρελαθει να τρεχει με ποδοβολητα περα δωθε ενω εγω ηθελα να κοιμηθω, ανοιξα το παντζουρι, μπηκε ηλιος και η καλη μου ξαπλωσε στον ηλιο αθορυβη οσο κοιμομουν...
Ναι, το έχουν αυτό το χούι, αφού κάνουν τα αδύνατα δυνατά να σε ξυπνήσουν, μετά κάθονται στην αγκαλιά σου και κοιμούνται.

Παράθεση

theofilos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη theofilos
Ο theofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O theofilos έγραψε στις 02:42, 11-02-08:

Eιμαι νεος στο φορουμ και πηρα σβαρνα διαβαζω ολα τα τοπικ...

1)απο πεντε χρονων παντα εχω μια γατα στη ζωη μου,και το μονο που εχω να πω ειναι οτι εχετε πολυ δυστροπες γατες...

2)εδω και ενα χρονο μενω μονος μου και αφου εμαθα τα "κατατοπια" λεω να παρω ενα γατι στο σπιτι μου και μαυτα που διαβασα με εχετε φρικαρει...κατουραν παντου-δαγκωνουν-ανεβαινουν σε παγκους-ανοιγουν το ψυγειο-τρωνε ανθρωπους-κλεβουν λεφτα-χρεωνουν τις πιστωτικες:up::up:παπα,μου φαινεται θα το αφησω στον μεγα εκπαιδευτη-την μανα μου πριν το σπιτωσω.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 09:33, 11-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από theofilos
εδω και ενα χρονο μενω μονος μου και αφου εμαθα τα "κατατοπια" λεω να παρω ενα γατι στο σπιτι μου και μαυτα που διαβασα με εχετε φρικαρει...κατουραν παντου-δαγκωνουν-ανεβαινουν σε παγκους-ανοιγουν το ψυγειο-τρωνε ανθρωπους-κλεβουν λεφτα-χρεωνουν τις πιστωτικες:up::up:παπα,μου φαινεται θα το αφησω στον μεγα εκπαιδευτη-την μανα μου πριν το σπιτωσω.

Το χειρότερο είναι ότι μας αρέσει κι από πάνω...

Παράθεση

valia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη valia
. Έχει γράψει 178 μηνύματα.

O valia έγραψε στις 18:46, 29-02-08:

Καλησπέρα,

Ρε παιδιά εμένα η γάτα ξυπνάει κάθε μέρα στις 5.30-6.00 και τα τελευταία βράδια αλλάζω κρεβάτι το πρωί (ή μάλλον νύχτα είναι εκείνη την ώρα...). Και εννοείται με ξυπνάει κι εμένα αφού βρίσκεται στο ίδιο δωμάτιο με κλειστή την πόρτα. Εννοώ πως με ξυπνάει επί τούτου. Με σκουντάει στην μύτη. Σήκω!
Στην αρχή ξύπνγε 9, μετά 8, τώρα 5 και 6!!

Τι θα την κάνω??
Γιατί μπορεί κανένα πρωί να την σκοτώσω...

Παράθεση

theofilos

Νεοφερμένος

Ο theofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O theofilos έγραψε στις 20:36, 29-02-08:

.......ΦΟΛΑ....

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη popi
H popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,373 μηνύματα.

H popi έγραψε στις 09:25, 01-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από valia
Καλησπέρα,

Ρε παιδιά εμένα η γάτα ξυπνάει κάθε μέρα στις 5.30-6.00 και τα τελευταία βράδια αλλάζω κρεβάτι το πρωί (ή μάλλον νύχτα είναι εκείνη την ώρα...). Και εννοείται με ξυπνάει κι εμένα αφού βρίσκεται στο ίδιο δωμάτιο με κλειστή την πόρτα. Εννοώ πως με ξυπνάει επί τούτου. Με σκουντάει στην μύτη. Σήκω!
Στην αρχή ξύπνγε 9, μετά 8, τώρα 5 και 6!!

Τι θα την κάνω??
Γιατί μπορεί κανένα πρωί να την σκοτώσω...

Αν θέλεις να σου δώσω το δικό μου,από τις 23 έως τις 7.00 κάνει όλα του τα παλαβά μόλις σηκωθούν τα παιδιά για σχολεία -σχολές το ρίχνει στον ύπνοΣε βολεύουν οι ώρες.

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 10:10, 01-03-08:

1)απο πεντε χρονων παντα εχω μια γατα στη ζωη μου,και το μονο που εχω να πω ειναι οτι εχετε πολυ δυστροπες γατες...

2)εδω και ενα χρονο μενω μονος μου και αφου εμαθα τα "κατατοπια" λεω να παρω ενα γατι στο σπιτι μου και μαυτα που διαβασα με εχετε φρικαρει...κατουραν παντου-δαγκωνουν-ανεβαινουν σε παγκους-ανοιγουν το ψυγειο-τρωνε ανθρωπους-κλεβουν λεφτα-χρεωνουν τις πιστωτικες:up::up:παπα,μου φαινεται θα το αφησω στον μεγα εκπαιδευτη-την μανα μου πριν το σπιτωσω.
Δεν ξέρω τι χούγια έχουν οι άλλες γάτες εγώ όμως που έχω μεγαλώσει ήδη δύο γατιά έχω να σου πώ ότι το σκυλί το γατί και το παιδί όπως το μάθεις είναι!!!!

εμένα ούτε στους πάγκους ανεβαίνει ούτε ανθρώπους τρώει μόνο ότι της βάλω στο μπωλ!!!

κοιμάται ήσυχη όλο το βράδυ και έρχεται κοντά μόλις ακούσει το ξυπνητύρι!!!!

ΔΕΝ έχω ούτε μία γρατζουνιά ούτε εγώ ούτε τα παιδιά μου που παίζουν συνέχεια μαζί της.....

και γενικά είναι ένα πολύ καλότροπό γατί και αυτή που έχω τώρα και η άλλη που είχα πριν από αυτή!!!!
Τώρα τι να σου πω αν νομίζεις ότι η μαμά σου μπορεί να σου την εκπαιδεύση καλύτερα τότε δώστην σε εκείνη!!!!

Αλλά η μεγαλύτερη χαρά θα είναι να το κάνεις εσύ!!!!!

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 10:25, 01-03-08:

Συμφωνώ απόλυτα με τη μάγισσα:up:...όπως τα μάθεις είναι...παίζει βέβαια και ο χαρακτήρας ένα ρόλο, όπως άλλωστε και στα παιδιά...σε γενικές γραμμές πάντως εξαρτάται και απο σένα πως θα είναι η γάτα...δες το σαν πρόκληση να το μάθεις όπως το θες εσύ...

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 23:59, 01-03-08:

Μαγισσα εισαι σιγουρη οτι ειναι ζωντανο το γατουλινι σου? Μηπως το'χεις
μονο σε φωτογραφια?
Και μια αγγελια για οσους ξυπνουν νωρις το πρωι για να πανε στη δουλεια τους. Ανταλλασεται γατι-ξυπνητηρι που ξυπναει στις 5 το πρωι με αλλο για τις 7 το πρωι.
(Αστειευομαι φυσικα, την Μυρτουλα δεν την αλλαζω με τιποτα στον κοσμο)

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

H popi έγραψε στις 08:11, 02-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Μαγισσα εισαι σιγουρη οτι ειναι ζωντανο το γατουλινι σου? Μηπως το'χεις
μονο σε φωτογραφια?
Και μια αγγελια για οσους ξυπνουν νωρις το πρωι για να πανε στη δουλεια τους. Ανταλλασεται γατι-ξυπνητηρι που ξυπναει στις 5 το πρωι με αλλο για τις 7 το πρωι.
(Αστειευομαι φυσικα, την Μυρτουλα δεν την αλλαζω με τιποτα στον κοσμο)

Αγάπες μου και ο δικός μου τα ίδια με της Raisa είναι,γρατζουνιά ούτε μια ακόμα και όταν κάνει μπάνιο,αλλά για το τραπέζι είναι άλλο πράγμα μόλις το καθαρίσουμε θα ανέβει και θα αρχίσει να το χλύφει για να δει αν κάναμε καλή δουλειά
Το ότι μένει ξύπνιος όλο το βράδυ φταίει η μαμά του που είναι κουκουβάγια,συγνώμη η γιαγιά του είμαι,έχει μόνο μπαμπάδεςκαι το πρωι που τον βλέπουν τα παιδιά ξερό στον ύπνο με ρωτουν μαμά τι του κάνεις του γατιού όλο το βράδυ;
Για ανταλαγή μόνο με νυχτοφύλακα εγώ το βλέπω

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 14:47, 02-03-08:

Μην ακούς!
Να σου πω για τις δικές μου που τις πήρα και μεγάλες σχετικά: Τον Πέρση 3 χρονών την κάποτε αδεσποτούλα Ελίνα 5,5 μηνών: Είναι τύπος και υπογραμμός. Στα κρεβατάκια τους το βράδυ, στο δωμάτιό τους με κλειστή την πόρτα αφού προηγηθούν καληνυχτούδια με χαδάκια και φιλάκια. Ξύπνημα με νυχάκια της Ελίνας το πρωΐ κατά τις 7.00. Αν έχω πρόβλημα είτε τους ανοίγω λίγο αργότερα, είτε πάω και με σταθερή φωνή τους λέω να περιμένουν λίγο γιατί η μαμά έχει δουλειά. Ακούν και περιμένουν μέχρι και δύο -τεις ώρες.
Ζημιές δεν έχουν κάνει καμία. Αν παρ' ελπίδα ανέβουν σε απαγορευμένο μέρος προσέχουν τόσο πολύ που δεν μετακινούν ούτε τρίχα. Μόλις με βλέπουν κατεβαίνουν γρήγορα. Στο PC τους έχω δυο θεσούλες που κάθονται με τις ώρες δίπλα μου. Παίζουμε το απόγευμα προς το βράδυ. Τρέχουν πολύ τότε. Τα πέρνω συχνά αγκαλίτσα. Όταν θέλω εγώ κι όταν το ζητάνε αυτά.Είναι αγγελούδια που κατέβηκαν στην αγκαλιά μου από τον ουρανό! Τα λατρεύω.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 11:02, 03-03-08:

Και εμένα απο τις 7,30 που ξυπναγε τώρα τελευταία με ξυπνάει 6,45...
Μεγάλωσε η ημέρα παιδιά και τα γατιά όπως και τα περισσότερα ζώα λειτουργούν με τον ήλιο...!!!

Σε λίγο θα αλλλάξει η ώρα και πιστέυω όλα θα γίνουν ξανά με το παλιό ωράριο!!!

Αλλά συμφωνω με Raisa.... όπως το μαθεις...
και εμένα αν ξύπναγα το βράδυ και με ταίζανε.. θα ξύπναγα κάθε βράδυ και θα χάλαγα τον κόσμο μέχρι να με ταίσουν!!! ή να πάιξω!!!

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 11:35, 03-03-08:

α το σκασμένο για αυτο αντι για 6 με ξυπναει απο τις 5???????? θα το καρυδώσω!
Και φυσικα αφου με ξυπνησει και με πλύνει ο ιδιος ξανακοιματε!!!!!!!!!
ε αυτο χρυσε μου ειναι θρασσος!!!!!!!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:02, 03-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από NiaR
α το σκασμένο για αυτο αντι για 6 με ξυπναει απο τις 5???????? θα το καρυδώσω!
Και φυσικα αφου με ξυπνησει και με πλύνει ο ιδιος ξανακοιματε!!!!!!!!!
ε αυτο χρυσε μου ειναι θρασσος!!!!!!!
Και κανένας σεβασμός και στην ΚΥΡΙΑΚΗ!!! :cool:
Εμένα έχει καμία εβδομάδα , που δεν μου φέρνει πιά όλη την προίκα του στο κρεβάτι.. μαλλον βαριέται να παει να ψάξει...
απλά αρχίζει και με βυζαίνει!!! ..

....στην κοιλιά.. μέχρι να σκάσω και να σηκωθώ αναγκαστηκά!!

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 12:08, 03-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Εμένα έχει καμία εβδομάδα , που δεν μου φέρνει πιά όλη την προίκα του στο κρεβάτι.. μαλλον βαριέται να παει να ψάξει...

ποια Κυριακή παιδι μου??? Δεν ξερουμε εμεις απο αυτά!!!!ουτε γιορτες ουτε αργιες....τιποτα!!

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

H popi έγραψε στις 20:50, 03-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από NiaR

ποια Κυριακή παιδι μου??? Δεν ξερουμε εμεις απο αυτά!!!!ουτε γιορτες ουτε αργιες....τιποτα!!

Α,εδώ θα πάρω το μέρος της γατούλας σου,έχεις κάτσει και της έχεις εξηγήσει τι είναι Κυριακή και τι αργία;Άντε πια για όλα φταίνε τα γατιά μας

Παράθεση

Eris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eris
H Eris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Eris έγραψε στις 12:29, 15-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia

Αυτό με το "με βυζαίνει" μου το κάνει και εμένα η μικρή..Στην αρχή σηκώνει τη μπλούζα μου,μετά γλύφει την κοιλιά μου,κ έπειτα με ζημώνει,προσπαθόντας...ξε΄ρω γω; να βρει θηλή ίσως;!
Μου έκανε τρομερή εντύπωση στην αρχή,τώρα λίο-πολύ το συνήθησα...

Τώρα για το πρωινό ξύπνημα..ανάλογα..συνήθως όταν ξαπλώνω,έρχεται πάνω μου,κάνει κωλοτούμπες,με δαγώνει όπου βρεί,και μετά κουλουριάζεται κάτω από το πάπλωμα μαζί μου..Όταν ξυπνήσει δε,ούτε νιαουρίζει ούτε τπτ τέτοιο,απλά με ξυπνάει το κουδουνάκι στο κολάρο της..Δεν υπάρχει περίπτωση να της το βγάλω!Θέλω να ξέρω που βρίσκεται κάθε στιγμή..

Παράθεση

theofilos

Νεοφερμένος

O theofilos έγραψε στις 22:55, 16-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Eris
Αυτό με το "με βυζαίνει" μου το κάνει και εμένα η μικρή..Στην αρχή σηκώνει τη μπλούζα μου,μετά γλύφει την κοιλιά μου,κ έπειτα με ζημώνει,προσπαθόντας...ξε΄ρω γω; να βρει θηλή ίσως;!
Μου έκανε τρομερή εντύπωση στην αρχή,τώρα λίο-πολύ το συνήθησα...

Θελεις να με υιοθετησεις?ουτε νιαουριζω ουτε γρατζουναω ουτε τρωω πολυ,σε ενα χαλακι θα καθομαι

Παράθεση

Eris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eris
H Eris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Eris έγραψε στις 23:24, 16-03-08:

Διακρίνω μια παρερμήνευση των όσων ειπώθηκαν,γι αυτό θα διευκρινήσω πώς το γατί περιορίζεται μόνο στην κοιλιακή περιοχή.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους