Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,272 εγγεγραμμένα μέλη και 718,356 μηνύματα σε 22,593 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 390 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Όγκος στη γάτα

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:44, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Λυπάμαι πολύ κι εύχομαι όλα να πάνε καλά. Ο γιατρός τι προτείνει; Θα αφαιρέσει τον όγκο; Μπορεί να είναι και καλοήθης!!
δυστυχως οχι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

liana88

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη liana88
H liana88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H liana88 έγραψε στις 17:45, 05-05-12:

Eντάξει μην φρικάρεις και αγχώνεσαι έτσι!!
Κουράγιο και σε συνεργασία με ένα καλό ιατρό όλα θα πάνε καλά
Όταν λές μεγάλη πόσο χρονών είναι, οι γατούλες δεν είναι σαν τα σκυλιά που στα 12 θεωρούνται υπερήλικα!!
Αιματολογικές και βιοχημικές εξετάσεις κάνατε?Ακτινογραφίες θώρακα και κοιλιάς για τυχόν μεταστάσεις?
Αν η απάντηση σε αυτά είναι ότι είναι όλες καλές τότε μπορείς να δείς τα πράγματα πολύ θετικά.
Από αυτά θα κρίνει ο γιατρός σου πώς θα αντιμετωπίσει τον όγκο που συνήθως τους αφαιρούν χειρουργικά και ίσως σου συστήσει και χημειοθεραπεία.
Ήρεμα και με υπομονή όλα θα πάνε καλά!!
Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα όλο αυτό!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Δραστήριο Μέλος

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:47, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από liana88
Eντάξει μην φρικάρεις και αγχώνεσαι έτσι!!
Κουράγιο και σε συνεργασία με ένα καλό ιατρό όλα θα πάνε καλά
Όταν λές μεγάλη πόσο χρονών είναι, οι γατούλες δεν είναι σαν τα σκυλιά που στα 12 θεωρούνται υπερήλικα!!
Αιματολογικές και βιοχημικές εξετάσεις κάνατε?Ακτινογραφίες θώρακα και κοιλιάς για τυχόν μεταστάσεις?
Αν η απάντηση σε αυτά είναι ότι είναι όλες καλές τότε μπορείς να δείς τα πράγματα πολύ θετικά.
Από αυτά θα κρίνει ο γιατρός σου πώς θα αντιμετωπίσει τον όγκο που συνήθως τους αφαιρούν χειρουργικά και ίσως σου συστήσει και χημειοθεραπεία.
Ήρεμα και με υπομονή όλα θα πάνε καλά!!
Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα όλο αυτό!!
ειναι 11 καναμε σχεδον ολες τις εξετασεις απλος δεν εχουν βγει σε ολες τα αποτελεσματα... θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε κι εγω ακι ο γιατρος...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

liana88

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H liana88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H liana88 έγραψε στις 17:54, 05-05-12:

Ωραία λοιπόν.
Αρα δεν έχει μεταστάσεις κάτι που κοιτάνε πρώτα πρώτα οι γιατροί για το να καθορίσουν ένα πλάνο αντιμετώπισης .
Επίσης δεν είναι και τόσο μεγάλη.Σύμφωνα με τις εξετάσεις που περιμένετε θα κρίνει ο γιατρός πως θα την ναρκώσει.
Γνώμη μου (δεν είναι ανάγκη να την δεχθείς) εάν ο γιατρός σου πεί να τον αφαιρέσει μην φοβηθείς το χειρουργείο και το ρίσκο της αναισθησίας.Αυτά τα πράγματα όσο μένουν τόσο χειρότερα κάνουν τα πράγματα...

Δραστήριο Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:57, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από liana88
Ωραία λοιπόν.
Αρα δεν έχει μεταστάσεις κάτι που κοιτάνε πρώτα πρώτα οι γιατροί για το να καθορίσουν ένα πλάνο αντιμετώπισης .
Επίσης δεν είναι και τόσο μεγάλη.Σύμφωνα με τις εξετάσεις που περιμένετε θα κρίνει ο γιατρός πως θα την ναρκώσει.
Γνώμη μου (δεν είναι ανάγκη να την δεχθείς) εάν ο γιατρός σου πεί να τον αφαιρέσει μην φοβηθείς το χειρουργείο και το ρίσκο της αναισθησίας.Αυτά τα πράγματα όσο μένουν τόσο χειρότερα κάνουν τα πράγματα...
φυσικα και οχι

dimiandr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimiandr
H dimiandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H dimiandr έγραψε στις 23:29, 05-05-12:

11 χρονών δεν είναι πολύ μεγάλο το ζώο!! Ο δικός μου ήταν 16μιση χρονών με όγκο στο έντερο, και έτρεχα απο κτηνίατρο σε κτηνίατρο για να πάρω γνώμες, και τελικά τον άφησα κ "έφυγε" φυσιολογικά, χωρίς ταλαιπωρίες, μιας και δεν υπήρχε πιθανότητα να επιζήσει απτο χειρουργείο . Με αξιοπρέπεια προπάντων. Στην δική σου περίπτωση το γατί ειναι 11 χρονώ, και άμα δεν έχει και άλλα προβλήματα υγείας, σκέψου το σοβαρά, ζύγισε τα πράγματα και αποφάσισε. Ο πανικός δεν βοηθάει σε τέτοια κατασταση.Πάρε κ 2η, και 3η γνώμη, και αν έχει πιθανότητες ο γατος να τα καταφέρει, κ το κυριότερο, να μην έχει πάλι κάποιο πρόβλημα κάντο. Το ότι είναι σε αρχικό στάδιο, είναι ότι καλύτερο μπορούσε να τύχει στον μικρό σου.

Δραστήριο Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 09:59, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimiandr
11 χρονών δεν είναι πολύ μεγάλο το ζώο!! Ο δικός μου ήταν 16μιση χρονών με όγκο στο έντερο, και έτρεχα απο κτηνίατρο σε κτηνίατρο για να πάρω γνώμες, και τελικά τον άφησα κ "έφυγε" φυσιολογικά, χωρίς ταλαιπωρίες, μιας και δεν υπήρχε πιθανότητα να επιζήσει απτο χειρουργείο . Με αξιοπρέπεια προπάντων. Στην δική σου περίπτωση το γατί ειναι 11 χρονώ, και άμα δεν έχει και άλλα προβλήματα υγείας, σκέψου το σοβαρά, ζύγισε τα πράγματα και αποφάσισε. Ο πανικός δεν βοηθάει σε τέτοια κατασταση.Πάρε κ 2η, και 3η γνώμη, και αν έχει πιθανότητες ο γατος να τα καταφέρει, κ το κυριότερο, να μην έχει πάλι κάποιο πρόβλημα κάντο. Το ότι είναι σε αρχικό στάδιο, είναι ότι καλύτερο μπορούσε να τύχει στον μικρό σου.
σε ευχαριστω για την συμβουλη! κριμα για τον γατουλη σου! δεν πειραζει καλυτερα ετσι... εμενα ειναι η γατουλα Ζιζα την λενε!

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 17:16, 07-05-12:

είναι απλό... εφόσον βγούν όλες οι εξετάσεις, θα ζητήσεις και μια δευτερη γνώμη απο άλλον κτηνίατρο και θα πράξεις αντιστοίχως (εκτός και αν εμπιστεύεσαι τον δικό σου 100% - είχα πετύχει κτηνίατρο που αηδίαζε τις γάτες στα 3καλα!) . δεν οφελεί να αγχώνεσαι γιατί η Ζίζα το καταλαβαίνει και δεν πρέπει, κάνε της φιλάκια , χαδάκια ναζάκια και όλα θα πάνε καλά!

Δραστήριο Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:26, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από rodirdi
είναι απλό... εφόσον βγούν όλες οι εξετάσεις, θα ζητήσεις και μια δευτερη γνώμη απο άλλον κτηνίατρο και θα πράξεις αντιστοίχως (εκτός και αν εμπιστεύεσαι τον δικό σου 100% - είχα πετύχει κτηνίατρο που αηδίαζε τις γάτες στα 3καλα!) . δεν οφελεί να αγχώνεσαι γιατί η Ζίζα το καταλαβαίνει και δεν πρέπει, κάνε της φιλάκια , χαδάκια ναζάκια και όλα θα πάνε καλά!
η Ζιζα για εμενα ειναι ολη μου η ζωη.... δεν ξερω για ποιον κτηνιατρο μιλας...! ειναι πολλοι κτηνιατροι εδω.... θα ακολουθησω τις συμβουλες σου! οντως οσο με βλεπει να στενοχωριεμαι πεφτει ψυχολογικα...

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 17:28, 07-05-12:

δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα....

Δραστήριο Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:28, 07-05-12:

δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα....
το εχεις ζησει?

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 17:33, 07-05-12:

έχασα την Ήρα μου πριν απο 6 μήνες απο ινοσάρκωμα.... αλλά μήν ανησυχείς δεν είναι όλα τα είδη καρκίνου το ίδιο, δεν έχουν όλα την ίδια εξέλιξη

dr.tasos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη dr.tasos
Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε στις 17:36, 07-05-12:

Εγω εχω ενα γατο και τον λενε Nash και υποφερει ο καημενος .

Δραστήριο Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:37, 07-05-12:

έχασα την Ήρα μου πριν απο 6 μήνες απο ινοσάρκωμα.... αλλά μήν ανησυχείς δεν είναι όλα τα είδη καρκίνου το ίδιο, δεν έχουν όλα την ίδια εξέλιξη
λυπαμε για την γατουλα σου ελπιζω να μην αναγκαστω να το ζησω κι εγω αυτο...

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 17:40, 07-05-12:

μήν ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά

Δραστήριο Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:45, 07-05-12:

μήν ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά
ως avatar εχω την Ζιζα αμα θελεις δες την να μ πεις την γνωμη σου...

liana88

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H liana88 έγραψε στις 19:16, 07-05-12:

Έυχομαι το καλύτερο!

eirini.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eirini.
H eirini. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H eirini. έγραψε στις 01:02, 03-02-13:

Γεια σας. Έχω ένα γάτο ο οποίος είναι 6,5 ετών. Τον Ιούλιο του κάναμε επέμβαση και αφαιρέσαμε ένα όγκο από τη ράχη στην περιοχή του λαιμού ο οποίος ήταν κακοήθης. Στη συνέχεια εμφάνισε ξανά όγκο και πριν μία βδομάδα του κάναμε ξανά αφαίρεση...Δυστυχώς είχε προχωρήσει λίγο και αφαιρέθηκαν και 2 μυς στο σημείο αυτό. Είναι πολύ χάλια έκτοτε...και κάθε μέρα σχεδόν πηγαίνουμε στην κτηνιάτρο για αντιβιώσεις και θεραπείες.
Ο γάτος αυτός δεν έβγαινε ποτές από το σπίτι...δυστυχώς κάναμε πέρυσι τέλη Γενάρη το εμβόλιο της λύσσας και μετά σε 5 μήνες εμφάνισε τον όγκο...διάβασα τόσα και δεν ξέρω πια τι να πιστέψω... ίσως τελικά σε ένα γατί που ποτέ δε βγαινει από το σπίτι ήταν περιττός ο τακτικός εμβολιασμός κάθε χρόνο....Η κτηνίατρος μας είπε ότι αυτά που αφαίρεσε είναι σαρκώματα...
Δεν ξέρω αν μπορώ με κάποιο τρόπο να τον βοηθήσω να ανακάμψει...Είναι πολύ υποτονικός, κοιμάται όλη μέρα, δεν τρώει και τον ταίζω με σύριγγα. Αύτριο θα πάμε πάλι στην κτηνίατρο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 03:01, 03-02-13:

Έχετε αλλάξει κτηνίατρο έκτοτε; Ή η ίδια σας έκανε και τα εμβόλια κάθε χρόνο; Είναι γεγονός πως τόσο το εμβόλιο της λύσσας, όσο και της λευχαιμίας, ευθύνονται για σάρκωμα και είθισται να γίνονται στο πόδι.
Στο θέμα μας όμως, μήπως είναι νωρίς ακόμη και δεν έχει ζωηρεψει ακομη; Δοκίμασε να του δώσεις βιταμίνες, βοηθάνε συνήθως και επιπλέον τις λατρεύουν. Η γιατρός τι λέει για την υποτονικότητά του;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 11:28, 03-02-13:

Θα έπαιρνα συμβουλή κι από δεύτερο κτηνίατρο.. το μόνο που μπορώ να γράψω είναι αυτό

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 11:31, 03-02-13:

Ειρήνη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα δυστυχώς.... έχω ανεβάσει και θέμα "ινοσάρκωμα". καλό είναι να πεις στην γιατρό να του κάνει 1 ακτινογραφία στους πνεύμονες του. Η Ήρα μου μετά τις επεμβάσεις πάντα πέταγε.... δεν καταλάβαινε τίποτα.... αυτή δεν ήταν γάτα ήταν σκυλί! εως και 1 μήνα πρίν την ευθανασία ήταν σαν μια υγιέστατη γάτα! βέβαια ο γατούλης σου μπορεί απλά να είναι κακοδιάθετος επειδή μπορεί να έχει απλά στρές λόγω της όλης κατάστασης. Ο γάτος της αδερφής μου ( ο Δίας) έχει και αυτός σάρκωμα, μεγάλωσε με την Ήρα μαζί και δεν είχαν κάνει ποτέ τα εμβόλια λύσσας και λευχαιμίας, έκανε την 2η εγχείρησή του Ιούνιο και προς το παρόν είναι καλά, ενώ η Ήρα μου δεν ήταν τόσο τυχερή... οι περιπτώσεις και τα αποτελέσματα ποικίλουν... να του λές όμορφα λόγια για να είναι ευτυχισμένος, είμαι σίγουρη οτι κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για αυτόν και είμαι σίγουρη οτι και ο γατούλης σου το καταλαβαίνει! αν χρειαστείς οτιδήποτε και μπορώ να βοηθήσω πες μου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

'Ισιδα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη 'Ισιδα
H 'Ισιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H 'Ισιδα έγραψε στις 23:51, 03-03-14:

παιδιά καλησπέρα! είμαι καινούρια στο φόρουμ και ο βάσικος λόγος που έγινα μέλος είναι γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν η γάτα μου έχει κάτι ή όχι και ζητώ την άποψη σας. είναι θυληκό,6 μηνών. τη βρήκα στο δρόμο με δερματόφυτα και κάναμε θεραπεία με επιτυχία. έχει κάνει ένα τριπλό εμβόλιο και εμβόλιο της λύσσας. επίσης,έχει ξεκινήσει εδώ και ενάμησι μήνα ο οίστρος της. επίσης,την ίδια περίοδο,άρχισε να ξύνεται στο κεφάλι και στα αυτιά κυρίως. απέκλεισα το ενδεχόμενο παράσιτων με αμπούλα και της ωτίτιδας με εξέταση και ο γιατρός της κατέληξε σε τροφική αλλεργία ή ατοπία. για ένα μήνα της έδινα μόνο υποαλλεργική τροφή και η φαγούρα συνεχίζεται. δεν έχει πληγές από το ξύσιμο ή αλλοιώσεις στο τρίχωμα αλλά ξύνεται κάθε μέρα. στο ξεκίνημα του οίστρου της οι θηλές της ήταν πρησμένες και ο γιατρός μου είπε ότι είναι ορμονικό. ξεπρήστηκαν μετά από λίγες μέρες. επίσης,η ανάσα της μυρίζει άσχημα και στα πίσω πάνω δόντια έχει σημάδια περιοδοντίτιδας(θα ξεκινήσουμε βούρτσισμα σιγά σιγά). ενώ τρώει με το παραπάνω,έχει χάσει βάρος και ακόμα και άτομα που δεν έχουν ιδιαίτερη επαφή με γάτες μου έχουν σχολιάσει το οτι είναι πολύ αδύνατη. προχθές αντιλήφθηκα ένα μικρό όγκο στη κοιλιά της κοντά σε μία θηλή. τον ψηλάφισα και δεν έδειξε να πονάει. ανησυχώ πολύ,σκέφτομαι το ενδεχόμενο καρκίνου και μου κόβονται τα πόδια. συγνώμη αν κούρασα με τις πολλές λεπτομέρειες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 12:16, 04-03-14:

Καλησπέρα. Είναι πολύ μικρή για κάποιου είδους όγκο νομίζω. Κι εμένα η μικρή μου είχε τέτοια γρομπαλάκια στις θηλές και σε λίγο μικρότερη ηλικία (4-5 μηνών), που μάλιστα αυξομειώνονταν. Τελικά ήταν ορμονικό το θέμα που με τη στείρωση λύθηκε. Όσον αφορά το σωματάκι της, κι η δική μου ήταν "καχεκτική", μετά τη στείρωση πήρε πια κι έδεσε το κορμί της. Αλλά ήταν και ολογόφαγη μέχρι τότε, δεν ήταν λαίμαργο γατί. Πόσο τρώει η μικρή σου και παρ' όλα αυτά χάνει; Με την υποαλλεργική τροφή δεν είδατε καθόλου βελτίωση; Επίσης πόσο άσχημα μυρίζει η ανάσα της; Μου κάνει εντύπωση τόσο νέα γατούλα να έχει θέμα με τα δόντια, εκτός αν πρόκειται περί κάποια κληρονομικής ασθένειας. Ο κτηνίατρός σας τι λέει επί τούτου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ισιδα

Νεοφερμένος

H 'Ισιδα έγραψε στις 13:11, 04-03-14:

γειά σου Φωτεινή! τρώει 2-3 φορές τη μέρα κονσέρβα και κάποιες φορές στο ενδιάμεσο κροκέτες. με την υποαλλεργική δεν είδα κανένα αποτέλεσμα και σκέφτομαι ότι τελικά ίσως δεν την πειράζει η τροφή αλλά κάτι άλλο. η ανάσα της δεν έχει ιδιαίτερα άσχημη μυρωδιά αλλά δεν είναι και κανονική. σε συνδυασμό όμως με τα πίσω πάνω δόντια της που είναι πολύ κίτρινα και λίγο μαύρα στο σημείο που συνδέονται με τα ούλα,δεν πιστεύω πως η στοματική υγιεινή της είναι σε καλή κατάσταση. στο γιατρό δεν πήγαμε ακόμα. θα περιμένω μια βδομάδα με την ελπίδα να φύγει αυτό το γρομπαλάκι και θα την πάω όπως και να έχει μετά. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 18:56, 04-03-14:

Το να τρωει και να αδυνατιζει ειναι σημαδι για διαφορες ασθενειες... Καλυτερα να την πας στον κτηνιατρο αμεσα για εξετασεις αιματος και μετρηση σακχαρου... Και αν μπορεις, δοκιμασε μετα να την πας σε δερματολογο κτηνιατρο. Ευχομαι τα καλυτερα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

'Ισιδα

Νεοφερμένος

H 'Ισιδα έγραψε στις 21:50, 04-03-14:

Goldmoon και έγω αυτό σκέφτομαι και δεν μπορώ να νιώσω ότι όλα είναι καλά με την υγεία της.. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Panagiotis849

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους