Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,383 εγγεγραμμένα μέλη και 718,409 μηνύματα σε 22,616 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 154 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εντερεκτομή και επακόλουθα!

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,669 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:23, 29-07-16:

Λυπάμαι πολύ...
Πίστευα οτι θα πήγαινε καλύτερα, αφού κατάφερε κι επιβίωσε από τη νάρκωση. Όμως φαίνεται οτι ήταν πολύ βαρειά, γι αυτό και δεν την αναλάμβαναν άλλοι. Ίσως με την επέμβαση υπήρχε μια, έστω και ελάχιστη, πιθανότητα να κρατηθεί στη ζωή γι αυτό και το επιχείρησαν αυτοί οι γιατροί, κι ας ήταν η προσπάθεια καταδικασμένη.
Αλίκη μου, κουράγιο και δύναμη να αντέξεις.
Για την ψυχούλα που πέταξε, καλό της ταξίδι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αλίκη19

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλίκη19
H Αλίκη19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H Αλίκη19 έγραψε στις 19:30, 29-07-16:

Αχρείαστη ήτανε γιατί μου ζητάνε λεφτά για να την πάρει η θεία μου να την θάψει.Τα λεφτά θέλανε να πάρουνε.Όπως και να χει η ψυχούλα μου έφυγε χάθηκε για πάντα και γω δεν θα την ξαναδώ ποτέ δεν θα την ξαναχαιδέψω ποτέ δεν θα ξανακοιμηθούμε αγκαλιά όπως κάναμε κάθε βράδυ.Και η τραγική ειρωνεία πριν πάω εκεί για να τη δω πέρασα από ένα φαρμακείο και βρήκα τις κάψουλες για ηπατοπροστασία που μου είπε ο γιατρός να βρω το πρωί και της πήγα και μου είπανε ότι έφυγε!!Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφυγε όχι δεν μπορώ κοντεύω να τρελαθώ !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αλίκη19

Νεοφερμένος

H Αλίκη19 έγραψε στις 23:41, 29-07-16:

Πόσο μου λείπεις να ξερες ψυχούλα μου γλυκιά
έφυγες και μ'άφησες να κλαίω εδώ στα σκοτεινά
μαύρισε η ψυχή μου άδειασε η ζωή μου
μέσα στο σπίτι ψάχνω να σε βρω κοιτάω τα πράγματα σου
ακούω ακόμα τη φωνούλα σου και τα νιαουρίσματά σου
όμως εσύ δεν είσαι εδώ ταξίδεψες σε άλλους τόπους
μακριά πολύ μακριά από πικρόχολους ανθρώπους
ταλαιπωρήθηκες πολύ και δεν το άξιζες μωρό μου
ελπίζω τώρα να ηρέμησες να μην πονάς άλλο καρδιά μου
θα σε θυμάμαι όσο ζω!!
αντίο ρικάκι μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,669 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:55, 29-07-16:

Να ναι καλά η ψυχούλα της που ταξιδεύει στους γαλαξίες, κι ας έρχεται να σε βρίσκει στα όνειρά σου. Η θύμισή της ζωντανή στο μυαλό και στην καρδιά σου. Μέχρι να συναντηθείτε πάλι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 04:13, 30-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Αλίκη19
Αχρείαστη ήτανε γιατί μου ζητάνε λεφτά για να την πάρει η θεία μου να την θάψει.Τα λεφτά θέλανε να πάρουνε.Όπως και να χει η ψυχούλα μου έφυγε χάθηκε για πάντα και γω δεν θα την ξαναδώ ποτέ δεν θα την ξαναχαιδέψω ποτέ δεν θα ξανακοιμηθούμε αγκαλιά όπως κάναμε κάθε βράδυ.Και η τραγική ειρωνεία πριν πάω εκεί για να τη δω πέρασα από ένα φαρμακείο και βρήκα τις κάψουλες για ηπατοπροστασία που μου είπε ο γιατρός να βρω το πρωί και της πήγα και μου είπανε ότι έφυγε!!Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφυγε όχι δεν μπορώ κοντεύω να τρελαθώ !
Λυπαμαι πολυ για την γατουλα σου.

Οσον αφορα το χειρουργειο, επειδη η γατουλα σου δεν τα καταφερε, δεν σημαινει οτι ηταν και αχρειαστο. Ο ανθρωπος πρεπει να πληρωθει για τα υλικα και τον κοπο του. Δεν καταλαβαινω την λογικη σου.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 20:23, 30-07-16:

Λυπάμαι πολύ Αλίκη. Κουράγιο, και να μας γράφεις εδώ, δεν είσαι μόνη σου. Έκανες ότι μπορούσες αλλά ήταν πολύ άρρωστη η γατούλα σου.

Παράθεση

Αλίκη19

Νεοφερμένος

H Αλίκη19 έγραψε στις 22:12, 31-07-16:

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω είχα πάει στο εξοχικό μας στη θάλασσα μήπως και ξεχαστώ λιγάκι αλλά μάταια.Το μυαλό μου είναι συνέχεια στο ρικάκι μου.Είμαι πάρα πολύ χάλια και τώρα που ήρθα σπίτι ακόμα χειρότερα.Δεν παλεύεται αυτό το συναίσθημα με τίποτα.Άραγε θα το ξεπεράσω ποτέ??Όλα μου τη θυμίζουν.Και μόνο που σκέφτομαι ότι αυτή τη στιγμή είναι στο χώμα με πιάνει σκέτη τρέλα.Δεν το αντέχω αυτό που έχει γίνει.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:59, 31-07-16:

Είναι η μοίρα όλων των ζωντανών πλασμάτων. Ότι γεννιέται πεθαίνει. Δύσκολο να το διαχειριστούμε και αβάσταχτο όταν πρόκειται για τα πλέον αγαπημένα μας πλάσματα.
Μόνο ο χρόνος, δρα επουλωτικά και ο πόνος κάπως απαλύνεται αφήνοντας μας ένα γλυκόπικρο χαμόγελο.
Υπομονή και κουράγιο, Αλίκη.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αλίκη19

Νεοφερμένος

H Αλίκη19 έγραψε στις 23:50, 31-07-16:

Θέλω να περάσει ο χρόνος αλλά δεν περνάει για μένα έχει κολλήσει σε εκείνη τη μέρα το μυαλό μου γυρνάει ξανά και ξανά στη μέρα που έφυγε και ο τρόπος που έφυγε με τσακίζει ακόμα περισσότερο....δεν μπορώ να το δεχτώ.Τι να πω μακάρι κάποια στιγμή να πονάω έστω και λίγο λιγότερο αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ πολύ μακρινό και άπιαστο.Δύο μήνες τώρα είχα μάθει να την φροντίζω να είμαι καταπάνω της 24 ώρες το 24ωρο είχα παραμελήσει τελείως τον εαυτό μου την προσωπική μου ζωή δεν με ένοιαζε όμως γιατί την αγαπούσα τόσο μα τόσο πολύ και ήθελα τόσο πολύ να τη σώσω...και τελικά την έχασα και τώρα δεν έχω από που να κρατηθώ.Θέλω να πιστεύω πως η ψυχούλα της κάπου ζει κάπου υπάρχει...μόνο αυτό θα μου απάλυνε λίγο τον πόνο!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,467 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:56, 31-07-16:

Αλικη μου..περασαν 2 χρονια που εχασα την ψυχουλα μου,το καμαρι μου..τον μπουκακο μου.Το πανεμορφο ξανθουλικο αγγελακι που βλεπεις στην υπογραφη μου.Να πω οτι δεν ποναω;Ακομα ποναω...και περασαν 2 χρονια.Απλα ο πονος γινεται πιο ηπιος.Βεβαια εξαρταται και το καθε ατομο.Εγω δεν μπορω να διαχειριστω καλα τον θανατο.
Στα λεω αυτα..οχι οτι θα σου διωξω το πόνο..αλλα για να σου δειξω οτι καταλαβαινω απολυτα τον πονο σου,προσφατα τον περασα.Και μιλαμε για 11 χρονια συμβιωσης με την ψυχουλα μου.
Κουραγιο..και να ξερεις απλα....οτι δεν εισαι μονη.

Παράθεση

Αλίκη19

Νεοφερμένος

H Αλίκη19 έγραψε στις 00:18, 01-08-16:

Πουπουλίνα μου ξέρω ότι με νιώθεις και με καταλαβαίνεις γιατί το βίωσες όπως και πολλά άτομα εδώ μέσα....όχι δεν πιστεύω ότι θα το ξεπεράσω ποτέ.Γιατί σκέψου λίγο μόνο ότι τα τελευταία 5 χρόνια που είχα το ρικάκι μου είχα κλειστεί πολύ στο σπίτι δεν έβγαινα σχεδόν καθόλου λόγο δύσκολης οικονομικής κατάστασης αλλά δεν ήθελα να την αποχωρίζομαι πολλές ώρες οπότε περνούσα όλες τις ώρες μου μαζί της ούτε δουλειά είχα και τα τελευταία δύο χρόνια δεν είχα ούτε κάποια σχέση.Ζω με τους δικούς μου αλλά όλη μέρα λείπουνε είναι στο μαγαζί και τα αδέρφια μου είναι και τα δύο παντρεμένα με παιδιά...οπότε όση αγάπη είχα την έδωσα στο ρικάκι μου και εκείνο μου την ανταπέδωσε στο 100πλάσιο.Είχαμε δεθεί τρομερά....και τώρα που έφυγε άδειασα.......μου λες πως να γεμίσω αυτό το τεράστιο κενό τώρα???Και πως να μπορέσω να δεχτώ ότι έφυγε με τόσο βασανιστικό τρόπο???Πως να ξεχάσεις ένα πλασματάκι που έχεις μοιραστεί μαζί του τόσο πολλά όπως εσύ με τον πανέμορφο μπουκάκο σου???Στεναχωρέθηκα πάρα πολύ με αυτό που μου είπες τώρα φίλη μου......

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους