Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,304 εγγεγραμμένα μέλη και 718,366 μηνύματα σε 22,601 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η περίοδος απογαλακτισμού;

jimpele

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jimpele
Ο jimpele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O jimpele έγραψε στις 16:36, 01-10-12:

Καλησπέρα, έχουμε μία σπιτόγατα που γέννησε για δεύτερη φορά, η πρώτη ήταν την άνοιξη, έκανε 2 γατάκια που ήταν απολαυστικά να τα βλέπεις να παίζουν. Ενώ είχα υποσχεθεί να τα δώσω σε φίλη μου, μετά από 1-2 μέρες, λες και ήξεραν, έφυγαν. Άργησα βέβαια κι εγώ,ήταν σχεδόν 3 μηνών. Τώρα είχε γεννήσει 4 γατάκια περίπου στις 20 Αυγούστου απ'τα οποία τα 2 εξαφανίστηκαν χτες βράδυ. Φοβάμαι ότι κατέβηκαν σε κάποια λάθος αυλή της γειτονιάς. Μπορεί να έπαθαν κάτι άλλο;Μέχρι χτες μου φαίνονταν υγιέστατα. Το θέμα είναι πότε μπορώ να δώσω τα άλλα 2 γατάκια; Τρώνε μόνα τους, πίνουν νερό και κάνουν την ανάγκη τους αλλά μήπως πρέπει να θηλάσουν κι άλλο λίγο; Ο χώρος που γέννησε είναι στον πάνω όροφο που είναι γιαπί...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 17:06, 01-10-12:

Αγαπητέ jimpele, τα γατάκια μπορούν να αποχωρισθούν από τη μητέρα τους από την 7η - 8η εβδομάδα και μετά.
Μου φαίνεται πάντως περίεργο που μερικά από τα γατάκια εξαφανίζονται τόσο μυστηριωδώς...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jimpele

Νεοφερμένος

O jimpele έγραψε στις 17:47, 01-10-12:

Σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση, κι εμένα μου φαίνεται περίεργο. Πιστεύω ότι ίσως ακολούθησαν τη μητέρα τους και κατέβηκαν σε κάποια διπλανή αυλή και τα μάζεψε κάποιος. Στις ταράτσες έχω κλείσει όλες τις πιθανές τρύπες εδώ και καιρό όπου θα μπορούσαν να πέσουν (άλλωστε τα παρακολουθούσα 2-3 φορές τη μέρα). Αυτά είναι περίπου 6 εβδομάδων οπότε ίσως την άλλη βδομάδα να τα δώσω. Απλά ήθελα να περιμένω να κατέβουν μόνα τους κάτω στην αυλή, τότε θα ήμουν σίγουρος ότι είναι έτοιμα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jimpele

Νεοφερμένος

O jimpele έγραψε στις 15:12, 02-10-12:

Τελικά σήμερα δεν μπορώ να βρω ούτε τα άλλα δύο. Αν δεν τα πήρε κάποιος (λίγο δύσκολο βέβαια γιατί η πρόσβαση είναι σχεδόν αδύνατη) υπάρχει περίπτωση να τα μετέφερε τόσο μεγάλα; Με εμπιστεύεται αρκετά πάντως...

Παράθεση

Popix (Σοφία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Popix
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H Popix έγραψε στις 16:34, 02-10-12:

Μήπως έχετε κάποιον εκεί γύρω που τους κάνει κακό;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jimpele

Νεοφερμένος

O jimpele έγραψε στις 16:51, 02-10-12:

Υπάρχει κακός κόσμος στη γειτονιά αλλά τα γατάκια ήταν σε ένα παλιό έπιπλο στο 2ο όροφο ο οποίος είναι ακόμα στα τούβλα. Είναι λίγο δύσκολο να έρθει κάποιος. Αν καταλάβω βέβαια ότι έγινε κάτι τέτοιο δε θα το αφήσω έτσι αλλά το θεωρώ απίθανο...Τελοσπάντων, ελπίζω να πήγαν απλά σε κάποια άλλη φωλιά εδώ γύρω και να τα ξαναδώ σήμερα - αύριο ας πούμε...

Παράθεση

jimpele

Νεοφερμένος

O jimpele έγραψε στις 19:03, 05-10-12:

Τελικά τα είχε κατεβάσει η γάτα στην αυλή του γείτονα και τα μετέφερα εγώ στη δική μας γιατί δεν τον είδα και πολύ χαρούμενο. Ιδού και οι φάτσες...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 19:46, 05-10-12:

Όσο περισσότερο γάλα πιούν απο τη μητέρα τους, τόσο το καλύτερο γι'αυτά.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 22:42, 05-10-12:

Ειλικρινά, είναι πανέμορφα!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 18:49, 06-10-12:

Ένα μπουκέτο χνουδομπαλίτσες!!! Ψυχούλες μου εσείς

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ποια είναι κατάλληλη; - Από bella sofia
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-10 στις 20:36.
    • Ποιά είναι η γνώμη σας; - Από ΟΥΡΑΝΙΑ
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-02-09 στις 00:10.
    • Ποια είναι; - Από strayshelp
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-06-08 στις 17:52.
    • Ποια είναι η ηλικία των γατιών σας; - Από Ina
      Το θέμα έχει λάβει 78 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-04-08 στις 19:19.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους