Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,496 εγγεγραμμένα μέλη και 718,123 μηνύματα σε 22,532 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 288 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτα εγκαταλείπει τα μικρά της

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 14:45, 23-04-16:

Η ιδια γατα με τα 4 μικρα..πηγα τυχαία σημερα να δω τα γατακια της εκει που τα ειχε και βλεπω ενα μονο με το ματακι κλειστό. Να σημειώσω οτι ειναι το ιδιο π´ ειχε ξεχασει μονο του την αλλη φορα. Τα πηγε αλλου τα αλλα 3. Της το δινω το γλείφει και το παιρνει στο στομα να το παει με τα αλλα προφανώς καπου σε μια οικοδομή απεναντι. Εκει που παει να περασει απο μια μικρη τρύπα που ειχε για πέρασμα της πέφτει και το αφήνει εκει. Περίμενα ωρα αλλα δεν επέστρεψε να το παρει. Της φωναζα να έρθει τιποτα. Τελικα το φέραμε σπιτι μεχρι να ξαναεμφανιστει. Του δώσαμε γαλα αλλα κλαιει και θελει τη μαμα του. Θα παω ξανα να δω μηπως ηρθε πισω. Γιατι το άφησε αυτο μονο του? του εβαλα νερο σε βαμβάκι και ανοιξε το ματακι του

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 11:49, 24-04-16:

Νικολ μου ακριβως το ιδιο εκανε και η μαμα του Μικυ μου.Ενω περιποιοταν ολα τα αλλα αυτο το αφηνε μονο του ,ισως επειδη και εμενα ειχε καποιο προβλημα τοτε με τα ματακια του ,ειχε τραυμα στο στομα και γενικα ηταν υποαναπτυκτο για την ηλικια του.Γενικα ,τα αδυναμα γατακια οι μαμαδες γατες,οταν καταλαβουν οτι δεν μπορουν να επιβιωσουν τα αφηνουν.Και εγω εαν δεν επαιρνα το Μικυ δεν θα μπορουσε να επιβιωσει.Υπαρχει και ενα αλλο ενδεχομενο επειδη το εχεις πιασει να εχει αλλη μυρωδια το μικρο και να νομιζει οτι δεν ειναι δικο της και να μην το θελει.Το σκεφτηκα και γω τοτε με το Μικυ γιατι και γω το επιανα και μετα το αφηνα και αυτη ουτε το πλησιαζε.Τα ματακια του ειναι κλειστα γιατι πρεπει να πλενει το προσωπακι τους η γατα με τη γλωσσα της που εχει αντισηπτικες ιδιοτητες.Ειναι πολυ μικρα τα γατακια;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 12:08, 24-04-16:

3.5-4 βδομαδων ειναι. Της το εδινα και δεν το ηθελε. Τη μυρωδια μου την ξερει. Θα το μαθουμε να τρωει κονσερβα σιγα σιγα και θα το αφησουμε με τα υπολοιπα εδω

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 14:33, 24-04-16:

Ειναι περιπου ενος μηνων ,αν μπορει και μαθει κονσερβα θα μπορεσει σιγα σιγα να επιβιωσει.Βαλτου και λιγο γαλατακι γιατι αυτο θα αναζητα τη μαμα του που ακομα τα θηλαζει.Εγω που τα πηρα τα μικρα 1,5 μηνων απο τη μαμα τους τους εδινα και ενα γευμα γαλα το βραδυ.Καλα που βρεθηκες εσυ εκει και θα το φροντιζεις ,αλλιως ποιος ξερει ποια θα ηταν η τυχη του!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 15:01, 24-04-16:

Δεν τα καταφερνω Φλωρα μου. Πηρα τη φιλη μου που πηρε τα αλλα 5 ορφανα γατακια και μου ειπε εμειναν τα 2. Τα 3 δεν τα καταφεραν

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 20:30, 24-04-16:

Το ξερω Νικολ μου ειναι δυσκολο οταν ειναι μικρα να επιβιωσουν χωρις τη μαμα τους.Ευχομαι αυτο το μικρο να ειναι τυχερο και μαζι με τα αλλα να τα καταφερουν να επιβιωσουν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους