Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,620 εγγεγραμμένα μέλη και 718,190 μηνύματα σε 22,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 404 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

2 γατάκια σκέτη γλύκα!

alesa (Αλεξανδρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alesa
H Αλεξανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ουυυυυυυυυυ πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H alesa Μυκονοοοοος!!! έγραψε στις 21:13, 08-09-12:

Σημερα το πρωι με το που ξυπνησα και κατεβηκα στο σαλονι μου λεει η γιαγια μου "Βγες εξω να δεις" βγαινω...και τι να δω?Μεσα στο κλουβι μεταφορας του Μαικ ενα γατι σε μεγεθος ποντικιου να κοιμαται...Το εκανε μια αδεσποτη και το παρατησε,το πηρα μεσα το ταισα,το βοηθησα να κανει τις αναγκες του και ολα αυτα και το αφησα στο κλουβι του Μαικ.Μετα ξαναβγαινω εξω και βλεπω κατι να κινειται,ας ειναι ποντικι λεω απο μεσα μου...Αλλα οχι!Βρηκαμε και τον χαμενο συγγενη,ενα ασπρομαυρο να προσπαθει να περπατησει που σερνοταν σαν φιδι.Ετσι λοιπον κατεληξα με δυο μωρα ουτε μερας,να προσπαθω να τα ταισω,να τα βοηθησω να κανουν πιπι και να τα κοιμησω.Τα παμε πολυ καλα μεχρι τωρα και ελπιζω να συνεχισουμε ετσι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:38, 08-09-12:

Αλεξανδρα μου, καλησπερα. Μπραβο σου που προσπαθεις να βοηθησεις αυτα τα ανυπερασπιστα πλασματακια και δεν αδιαφορησες. Μπραβο και παλι μπραβο!!! Σκεφτομαι οτι, μια και βρηκες δυο μωρακια, ισως να μην τα παρατησε η μαμα τους, αλλα κατι να της εχει συμβει. Και παλι απ' οτι ξερω η μανα γατα εγκαταλειπει τα μωρα της, μονο οταν εχουν καποιο προβλημα υγειας και θεωρουνται αδυναμος κρικος στη διαιωνιση του ειδους τους.
Ομως το προβλημα δεν ειναι αναγκη να ειναι σοβαρο. Μια απο τις γατουλες μου, την ειχε πεταξει η μαμα της και ετσι βρεθηκε στα χερια μου. Το προβλημα της το ανακαλυψαμε οταν ηταν 6 χρονων. Ειχε λεμονοειδη καρδια. Παρ' ολα αυτα εζησε μια χαρα μαζι μας για 18,5 χρονια. Βεβαια αν δεν ηταν στειρωμενη και ειχε γεννησει, ισως να πεθαινε στη γεννα.
Προσπαθησε να τα ταιζεις καθε 2 με 3 ωρες τουλαχιστον και καλυτερα θα ηταν να χρησιμοποιουσες μπιμπερω αντι για συριγγα. Επισης μετα απο καθε γευμα, Με ενα βαμβακακι βρεγμενο με λιγο λαδακι, να τους κανεις το κολακι τους, για να κανουν κακακια. Αυτο η μανα τους το κανει γλειφοντας εκεινο το σημειο. Καλο σου βραδυ και αν εχεις καμμια απορια, γραψε μας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alesa (Αλεξανδρα)

Νεοφερμένος

H Αλεξανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ουυυυυυυυυυ πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H alesa Μυκονοοοοος!!! έγραψε στις 21:57, 08-09-12:

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!Οχι την μαμα τους την ξερω και με τα προηγουμενα το ιδιο ειχε κανει αλλα δεν τα προλαβαμε Τα ταιζω καθε 3 ωρες γιατι τοτε πεινανε και τρωνε πολυ.Ξερω τι να κανω με μωρα γιατι μου εχει ξανατυχει πολλεεεεες φορες.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tom2012 (GIANNAKOS - XIOS GIORGOS)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tom2012
Ο GIANNAKOS - XIOS GIORGOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O tom2012 έγραψε στις 22:31, 08-09-12:

καλησπερα αλεξανδρα μου σου αξηζουν πολλα συνχαρητηρια και μπραβω!!!!!!!!!!!!καλο κουραγιο με τα μικρα ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφερεις

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 23:41, 08-09-12:

Μπράβο σου, Αλεξάνδρα!
Εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά με τα μικρά!
Έχε κατά νου να τους τρίβεις την κοιλιά με ένα βαμβάκι ώστε να ενεργοποιείται το έντερό τους και να κάνουν την ανάγκη τους και μην διστάσεις να ρωτήσεις για την οποιαδήποτε απορία που τυχόν έχεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 07:26, 09-09-12:

Είσαι πολύ γλυκιά που τα μάζεψες και προσπαθείς να τ' αναστήσεις! Ρίξε μια ματιά κι εδώ:
Ορφανά γατάκια και πως να τα μεγαλώσετε
Kit επιβίωσης για μικρά γατάκια

Παράθεση

alesa (Αλεξανδρα)

Νεοφερμένος

H alesa Μυκονοοοοος!!! έγραψε στις 12:00, 09-09-12:

Σας ευχαριστω πολυ,δεν θα μπορουσα ναντα αφησω στην τυχη τους ετσι κι αλλιως.Εχουν περασει γααααααατες απτα χερια μου!!Τα μικρα τα πανε καλα αν και εχω ενα προβλημα με την θερμοκρασια τους γιατι δεν ειναι και πολυ ζεστα αλλα τους εχω πανια και θερμοφορα.Το ενα το επιασε λοξυγκας ειναι κακο αυτο?

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:01, 09-09-12:

Δεν νομίζω να είναι κακό που το έπιασε λόξυγκας αν και δεν έχω εμπειρία από τόσο μικρά γατάκια. Σημαντικό όμως είναι να τρώνε σωστά, να ενεργούνται και να είναι πολύ ζεστά. Επίσης, αν μπορείς κρύψε και ένα ρολόι κάτω από τις κουβέρτες, οι κτύποι του να τους θυμίζουν τη μανούλα τους

Παράθεση

alesa (Αλεξανδρα)

Νεοφερμένος

H alesa Μυκονοοοοος!!! έγραψε στις 09:18, 10-09-12:

Ναι τα εχω κανει ολα αυτα.Τελικα ο λοξυγκας του σταματησε χθες,ηταν μαλλον επειδη εφαγε γρηγορα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους