Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,618 εγγεγραμμένα μέλη και 718,190 μηνύματα σε 22,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 359 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

5 γατάκια στο δρόμο!!!!

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:50, 08-07-11:

κατ αρχην καλησπερα σας!!!ειμαι νεα στο φορουμ και στην παρεα σας,συνχαρητηρια για τις προσπαθειες που κανετε.
λοιπον,μενω στην πατμο,και σημερα το απογευμα γυρνοντας απ τη θαλασσα,με το αμαξι,φρεναρει ο μπροστινος μπροστα απο εναν καδο με σκουπιδια,ξαφνικα αρχισαν να πεταγονται τα γατακια απο μεσα,1,2,3,4,5 τον αριθμο,αρκετα ζωηρα αν και μωρακια,το ενα ηταν ακριβως κατω απ τη ροδα του μπροστινου αμαξιου,το αλλο κατω απ το δικο μου αμαξι,πανικος!!!να ξαπλωνω μες το δρομο να τα πιασω,τα εβαλα στο αυτοκινητο ολα,τι να κανα?ειχα και τα παιδια μου μεσα που εκλαιγαν σπαραχτικα,10 και 5 ετων,μαμα παρτα!μαμα παρτα!!!!τα εφερα σπιτι,εχω και αυλη,αλλα εχω κι εναν ακομα γατουλη,γερακο,13 ετων!!!τα καθαρισα απ τις τσιμπλες,ευτυχως ειχαν ανοιχτα τα ματακια και προσπαθησα να τα ταισω,με το ζορι να πιουν γαλα,δεν ηξεραν τα καημενα,βουταγαν απο δω κι απο κει,πρωτη φορα μαλον ηπιαν απο μπολακι!μετα λεω δε λιωνω και λιγο κονσερβα μπας και τη φανε?εφαγαν τσαλαβουτωντας,και πεφτοντας ολοκληρα μες το πιατακι!!
ομως παρολα αυτα δε ξερω τι να κανω!!!!!
δε κοιμαμαι,περιμενω γιατι ξυπνανε και τρωνε,κλαινε κι ολας ποτε-ποτε!!τα εχω στο κλουβακι του ταξιδιου του γατου μου,να μη φυγουν,σκεπασμενα με πετσετα και απο κατω εφημεριδες!
ειναι γεματα ψιλους,τους εβαλα σκονη!
ερωτηση πρωτη:εκανα καλα που τους εδωσα κονσερβα?
δευτερον αν τα κανω μπανακι και τα ξεψυλιασω θα κανω καλα?
τριτον αν υπαρχει κανεις να θελει γατακι πολυ ευχαριστως γιατι δυσκολευομαι με 2 παιδια και ηδη μια γατα.
τελος αν δε βρεθει καποιος,θα τα μεγαλωσω καναν μηνα μεσα στο κλουβακι και μετα θα τα αφησω στην αυλη μου,ειναι ανευθυνο αυτο?ελπιζω να επιβιωσουν,ειχα απο παιδι γατες και τις λατρευω,αλλα με τα παιδια ειναι δυσκολα!!!
ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
ΥΓ.εδω στην πατμο δεν εχουμε κτηνιατρο ουτε παιδιατρο!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 09:27, 08-07-11:

Καλά δεν υπάρχει ούτε ένας κτηνίατρος?? Απίθανο.. Όσο για τον παιδίατρο τι να πω..Εγκληματικό αν μη τι άλλο. Πόσο περίπου τα υπολογίζεις σε ηλικία?? Μπορείς να βάλεις φωτογραφίες τους να τα δούμε, μήπως και υπολογίσουμε πόσο περίπου είναι? Τρώνε μόνα τους από ότι κατάλαβα! Κακάκια κάνουν μόνα τους? Σε πρώτη φάση κράτησε τα κάπου πολύ ζεστά με θερμοφόρα, η θερμοκρασία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο για την επιβίωση τους. Για ειδικό γάλα για γατάκια να ρωτήσω? Αν θες άνοιξε τα άρθρα και από τα θέματα του φόρουμ πολλά από τα θέματα εγκυμοσύνη-θηλασμός, θα βρείς πολλά γύρω από τα μωρά. Θα πάρεις πολλές πληροφορίες.
Ανεύθυνος (επιεικώς) είναι αυτός που τα άφησε στον κάδο, εσύ που τα μαζεύεις μόνο ανεύθυνη δεν είσαι. Δηλαδή θα ήταν καλύτερα στον κάδο από την αυλή σου που θα είναι και λίγο προστατευμένα και θα έχουν και φαγάκι και φροντίδα???Μην το ξαναπεις αυτό. Αν πάνε όλα καλά θα προσπαθήσουμε όλοι για κάποια υιοθεσία και όποιο μείνει, μια χαρά θα είναι και στην αυλή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,405 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:09, 08-07-11:

Καλημερα,και ενα μεγαλο μπραβο που τα πηρες.Εχουν δοντακια τα γατακια;Για να φανε κονσερβα..μαλλον θα εχουν.Δες εδω,μπορει να σε βοηθησει.
Το να τα βαλεις σε κλουβι...δεν ειναι και η καλυτερη ιδεα,αν εννοεις να τα εχεις κλεισμενα εκει.Υπαρχει καποιο μερος στην αυλη,που να μπορεις να κανεις μια προχειρη κατασκευη;Δηλαδη να κλεισεις εναν χωρο με κοτετσοσυρμα ας πουμε;Αλλιως,αν δεν υπαρχει κανενας δρομος με μεγαλη κυκλοφορια απεξω...εστω και στην αυλη ειναι καλυτερα απο το κλουβι.
Εκει που τα εχεις τωρα,φροντισε να μην ειναι στον ηλιο,γιατι θα σκασουν τα καημενα.
Κοιτα..εφοσον δεν μπορεις να τα εχεις σπιτι,και το βλεπω και πολυ λογικο,5 γατια και τα παιδακια σου μαζι...μια χαρα θα ειναι στην αυλη.Οκ...πληρως προστατευμενα δεν θα ειναι...αλλα δεν γινεται και αλλιως...και σιγουρα ειναι απαιρως καλυτερα..απο τον βεβαιο θανατο στον καδο.
Για την σκονη δεν ειμαι σιγουρη.Τι σκονη ειναι αυτη;Θελει φαρμακο για γατες..και οχι οποιοδηποτε που ειναι για ανθρωπινες ψειρες,ή για αλλα ζωα.
Δεν χρειαζεται να τα κανεις μπανιο.Δεν φευγουν ετσι οι ψειρες.και κινδυνευουν να σου κρυωσουν,ακομα κια αν ειναι καλοκαιρι..γιατυι προφανως εξω θα τα εχεις.
Ακου κατι...δεν ξερω ποιο ειναι το κοντινοτερο μεγαλο νησι με κτηνιατρο...αλλα βρες το τηλεφωνο ενος κτηνιατρου(απο 11880),παρτον..εξηγησε του την κατασταση,πεστου οτι θα πας απο εκει()...αλλα μεχρι να μπορεσεις να τον επισκεφτεις...ας σου πει τι φαρμακο να τους βαλεις για εξωπαρασιτωση και ενδοπαρασιτωση(μην ξεχασεις να του πεις ποσο ειναι περιπου το μεγεθος τους,για να υπολογισει την ηλικια)
Βαλε φωτο εδω αν μπορεις..μπας και καταλαβουμε και εμεις.
Σου ευχομαι τα καλυτερα και παλι μπραβο σου.
Το μονο που μπορω να πω ειναι,οτι ειναι εγκληματιες αυτοι που αντι να στειρωσουν τη γατα τους..πετανε ζωντανες ψυχες σε καδους.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 11:14, 08-07-11:

καλημερουδια σε ολες κι ευχαριστω για τις απαντησεις!!!λοιπον,τα εχω στο κλουβακι του γατουλη μου γιατι ειναι αρκετα ζωηρα κι αμα τα βγαλω στην αυλη θα χαθουν,θα βγουν εξω και θα τα πατησουν αυτοκινητα,σημερα ξυπνησα το πρωι 8 περιπου,τα ταισα και εφαγαν με ορεξη ολα αυτη τη φορα,γιατι χτες δυσκολευτηκα αρκετα,ηταν απ οτι καταλαβα η πρωτη τους φορα που τρωγαν μονα,χωρις μαμα.ειναι περιπου 3 βδομαδων,το υπολογισα εφοσον καταφεραν να φανε κονσερβα.ειναι πολυ μικρα αλλα εχουν θεληση για ζωη,τρεχουν παιζουν με κυνηγανε χαχαχα!!δεν ειναι η πρωτη φορα που περνω γατακι απ το δρομο η απο σκουπιδια.αλλες φορες εχουν επιζησει αλλες οχι,συνηθως αυτα που θελουν φαγακι με συριγγα δυσκολα ζουν,ευτυχως αυτα τρωνε με λιγη βοηθεια.θελω να τ αφησω στο κλουβακι,μεχρι να μεγαλωσουν λιγακι,να προστατευονται δλδ στην αυλη μονα τους,αν τ αφησω απο τωρα στην αυλη,θα πρεπει να ειμαι κι εγω εκει να τα προσεχω και δυστυχως λειπουμε πολλες ωρες απ το σπιτι.το κλουβακι δεν ειναι μες τον ηλιο,ειναι μες την αποθηκουλα,εχει δροσια το μεσημερι και ζεστη το βραδυ,εχω μεγαλωσει παρα πολλα στην αποθηκουλα μεχρι να παρουν τα πανω τους.εντομεταξυ εκτος απ τον δικο μου γατο,που μενει σπιτι,εχω κι εξω πολλους αρσενικους που θα τα τραυματισουν αν τα αφησω εκει.γενικα εχω γατες,απλα με τα παιδια πλεον εχω μονο μια,στειρωμενη εμβολιασμενη κλπ.ειναι δυσκολο να κανω οσα θελω σ ολα τα ζωντανα στην αυλη,απλα τα ταιζω και τα αγαπαω,δε μπορω να κανω τιποτα αλλο οικονομικα τουλαχιστον.τα παιδια μου τα λατρευουν,ομως δεν εχουν ολοι την ιδια αποψη,εξω πετανε και φολες εδω στη γειτονια.το ξερω οτι καλο θα ηταν να τα ειχα αγκαλιτσα συνεχεια,αλλα δε μπορω δυστυχως.
κτηνιατρο εχουμε μονο στη λερο,κι ερχεται καθε μηνα μια φορα,ομως ρε κοριτσια,δε με περνει οικονομικα για τοσα γατακια,γιαυτο θα ηθελα να τα δωσω σε σπιτι,να εχουν αυτο που τους αξιζει.αν δε βρεθει ανθρωπος να τα θελει θα μεινουν στην αυλη με ολα τα υπολοιπα που μαζευω κατα καιρους.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:02, 09-07-11:

ευχαριστα τα νεα για τα γατακια!!!μεσα σε δυο μερες παχυναν αρκετα,εκαναν κακακια,με τη σκονη καθαρισαν απ τους ψυλους και καθε μερα τ αφηνω λιγο παραπανω στην αυλη να παιξουν,το προγραμμα ειναι φαγακι,καθαρισμα κλουβακι,καθαρισμα γατακια,χαδακια παιχνιδι καμια ωριτσα και μετα κλουβακι και νανακια.αυτο γινεται 4 φορες την ημερα,δε κλαινε καθολου το βραδυ,και τα χω αγαπησει παρα πολυ!!!!θελω να τα βαλω μεσα γαμωτο,αλλα θα γρινιαζει ο αντρας μου 5 αυτα κι ενας ο δικος μου 6 και δυο παιδια παει πολυ!!!
το καλο ειναι οτι ειναι ακομα καλοκαιρι,μεχρι τα πρωτα κρυα,αν ολα τα γατακια ειναι καλα,θα τα βαζω λιγο-λιγο μεσα χεχεχε!!!!!ετσι του κανω παντα και μετα τα υιοθετω!!!!τι τραβαμε κι εμεις οι γατομανες!!!!!!τα κανα και μπανακι και γιναν πανεμορφα,πλακα,πλακα εχουν φουντωτη γουνιτσα,με τη βρωμα δε φαινονταν,μη φανταστητε,μπανιο σε μπανιερα,ειχα γεμησει ενα λεκανακι με χλιαρο νερο,παιδικο αφρολουτρο,εβρεχα τα χερια μου και τα χαιδευα,μετα καλο σκουπισμα και τριψιμο παντου.τα βγαλα φωτογραφιες μεσα σε κουπες του καφε χαχαχα ολα τα λεφτα ειναι!κριμα που δε μπορω να σας βαλω φωτο εδω προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα,σα καρποσταλ ειναι!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 21:21, 09-07-11:

Μπράβο Ρενάκι!!! Είναι πολύ τυχερά τα γατουλίνια!!! Επειδή απ' όσο ξέρω υπάρχει πρόβλημα με την ανάρτηση των φωτογραφιών από το mycat, μπορείς να ανοίξεις έναν λογαριασμό δωρεάν στο photobucket και να τα κάνεις upload από εκεί πρώτα. Στη συνέχεια κάνεις αντιγραφή URL της φωτογραφίας από το photobucket, επικόλληση στο mycat, μαυρίζεις στη συνέχεια τη διεύθυνση και πατάς επάνω στη μπάρα τη φωτογραφία δίπλα στην υδρόγειο, κάνεις ξανά επικόλληση στο παραθυράκι που θα σου ανοίξει και OK. Ανυπομονούμε!!! Καλή Επιτυχία, καλώς μας όρισες και καλώς τα δεχτήκατε στην αγκαλιά σας!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 04:06, 12-07-11:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 12-07-11 στις 04:14. Αιτία: Εμφάνιση φωτογραφίας ^^
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 04:15, 12-07-11:

προσπαθω να βαλω φωτογραφιες,αλλα δε γινεται κριμα!!κι εχουν γινει κουκλια τα μικρουλια μερα με τη μερα!!!!!!!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 04:17, 12-07-11:

Εμφανίστηκε! Πολύ γλυκό είναι!

Παράθεση

ninika1988

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninika1988
H ninika1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ninika1988 έγραψε στις 08:22, 12-07-11:

Ομορφη φωτογραφια...Ειναι τελειο...

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:01, 13-07-11:

miss kit ευχαριστω για την βοηθεια φανηκε η μια φωτο τουλαχιστον ειδατε πως ειναι τα γατακια,εχω δυο κοκκινα,ενα ασπρο-μαυρο,ενα λευκο με παρδαλες βουλιτσες κι ενα μαυρο με κανελι βουλιτσες χαχα,ειμαι χαρουμενη που σας αρεσε,και να σκεφτητε οταν τα βρηκα ηταν,μισοπεθαμενα,σχεδον τυφλα απ το κλαμα και το πυον στα ματια,και μες τους ψυλους,τωρα ειναι ομορφα και δυνατα,και μερα παιζουμε μαζι και τ αφηνω στην αυλη οσο πιο πολυ μπορω,μερα με τη μερα εξοικιωνονται με τον κηπο,ομως οταν φευγουμε τα ξαναβαζω μεσα στο κλουβακι,φοβαμαι να τ αφησω εξω στην αυλη μονα,και μες το αποθηκακι για ζεστασια και ασφαλεια,το βραδυ που κοιμαται ο αντρας μου τα βαζω κρυφα μεσα και παιζουμε χαχαχα,τα λατρευω,μαζευω χαρτζιλικι για εμβολια στο μελον και ελπιζω να καταφερω να τα στειρωσω!θα τα κρατησω,τα αγαπησα παρα πολυ.ρωτησα παλι αν τα θελει καποιος για να τα εχει σπιτι με εμβολια κλπ.και μου καναν μουτρα,του τυπου δωστο μου θα το παω στο εξοχικο και τετοια,τι να το κανω εγω?που στο εξοχικο ρε φιλε πας μια φορα τη βδομαδα?καλλυτερα τα χω εγω τουλαχιστον εχουν αγαπη προστασια και σιγα,σιγα θα τα βγαλω απ το κλουβακι εντελως!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 04:43, 14-07-11:

θα προσπαθησω να βαλω φωτογραφιες απ το fb,ελπιζω να τα καταφερω!!! https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater κριμα που δεν μπαινουν ολες οι φωτο που τα εχω τραβηξει!!!
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater σημερα εμαθα κι ενα ευχαριστο νεο,οτι υπαρχει συλογος απ τη λερο που κανει στειρωσεις δωρεαν δυο φορες το χρονο,αφησα τα στοιχεια μου,και μου φυγε ενα μεγαλο βαρος γιατι πραγματικα θα δυσκολευομουν να στειρωσω και τα 5,οποτε τωρα μονο εμβολιακια μας εχουν μεινει, βαζουμε καθε μερα εγω και τα παιδια κατι στην ακρη γιαυτο το σκοπο!!!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 03:09, 23-07-11:

εδω ειναι πριν μου παθουν τη διαρροια,τους εδινα γαλα ακομα,δεν το ξανακανω!!!!!!

κι αυτος ο καροτουλης που ειναι και το πιο αδυναμο απ ολα,ηταν τυφλο οταν το βρηκα,τωρα ειναι καλλυτερα!

αυτο το πατατακι!!!

αυτη ειναι η τιτινα!!!χεχε

αυτος ειναι ο ριρης,το προηγουμενο ηταν η μπουρδιτσα!!!ελπιζω να φαινονται οι φωτο τελικα!

Μπουρδίτσα

http://s1177.photobucket.com/albums/...urrent=008.jpg αυτος ειναι ο ριρης,το προηγουμενο ηταν η μπουρδιτσα!!!ελπιζω να φαινονται οι φωτο τελικα!

http://s1177.photobucket.com/albums/...urrent=006.jpg αυτη ειναι η τιτινα!!!χεχε

http://s1177.photobucket.com/albums/...urrent=009.jpg αυτο το πατατακι!!!

http://s1177.photobucket.com/albums/...urrent=003.jpg κι αυτος ο καροτουλης που ειναι και το πιο αδυναμο απ ολα,ηταν τυφλο οταν το βρηκα,τωρα ειναι καλλυτερα!

http://s1177.photobucket.com/albums/...kia2011010.jpg εδω ειναι πριν μου παθουν τη διαρροια,τους εδινα γαλα ακομα,δεν το ξανακανω!!!!!!

ελπιζω να φαινονται ολες οι φωτο,και αφου τις δειτε πειτε μου,σας πηγαινε η καρδια ν αφησετε αυτα τ αγγελουδια στα σκουπιδια?ευτυχως που το ενα ειναι λιγο πιο δυνατο κι εσκισε τη σακουλα και πεταχτηκαν τα καημενα εξω και τα ειδα,λιγο πιο πισω απ το δικο μου αμαξι ηταν το φορτηγο που μαζευει σκουπιδια,δε θα προλαβαιναν!!!το μονο θετικο στην υποθεση ειναι οτι ο μπαμιας που τα πεταξε,τ αφησε να θυλασουν λιγο με τη μαμα τους,αλλιως δε θα τα καταφερνα,το χω δοκιμασει πολλες φορες με γατακι που χει κλειστα ματια και δεν εζησαν μονο ενα σε δεκαδες γατακια μου εχει επιβιωσει τοσο μωρο,μην ξεχασω ειχε βαλει και ενα πανι στη σακουλα,ο @@@@@@@ μη πω καμια βαρια κουβεντα,παω να τα ταισω το πρωινο και να κοιμηθω κι εγω,χαλαλι το ξενυχτι!!!!!καληνυχτοκαλημερα σε ολους σας!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bijoux : 23-07-11 στις 18:00. Αιτία: συγχώνευση μηνυμάτων
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 07:35, 23-07-11:

τι όμορφα!!!!!!!!!

Παράθεση

monica-ektoras (monica)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη monica-ektoras
H monica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H monica-ektoras έγραψε στις 08:10, 23-07-11:

είναι κουκλιάααααα!!! μπράβο σου!!!

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 18:05, 23-07-11:

Είναι πανέμορφα Ρενάκι, είναι κουκλάκια! Είστε όλοι μια παρέα ηρώων και μαχητών της ζωής!!! Σας αγαπάμε! Έρχονται και τα φαρμακάκια σας!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 01:34, 24-07-11:

σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια,οτι μπορουμε κανουμε,σημερα ολα μου τα γατακια ειναι μια χαρουλα,περιμενω και τα φαρμακακια απο ροδο απ τη φιλη μας τη bijoux,για την αποπαρασιτωση,σ ευχαριστω παρα μα παρα πολυ,οσες φορες κι αν το πω δε φτανει!!!!
κι ετσι θα ειμαστε και πιο καλλυμενοι,εμβολιακια οπως εχω ξαναγραψει περιμενω απο αθηνα,οποτε μια χαρουλα ως τωρα,και ο πατσινο,ο μεγαλος γατος εχει αρχισει να δεχεται τα μωρα,δε τα θελει πανω του αλλα τα προστατευει στην αυλη απο αλλους γατους κι αυτο μου αρκει!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elizabeth Nakou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elizabeth Nakou
H Elizabeth Nakou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Up to 1000 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Elizabeth Nakou έγραψε στις 21:00, 27-07-11:

Tαιζε τα κονσερβα και ειδικο γαλα για γατακια. Η blue buffalo ειναι η καλυτερη αλλα δεν ξερω αν υπαρχει στην Ελλαδα! Το μπανιο ειναι essential for the kittens but use baby and dry them up very well!!!! good luck

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:19, 27-07-11:

ευχαριστω,δυστυχως εδω δεν υπαρχει ειδικο γαλα για γατακια και δεν τους δινω γιατι μου ειχαν παθει διαρροια,και μολις το εκοψα εγιναν καλα,οσο για το μπανακι πλεον δε χρειαζεται ειναι πεντακαθαρα,πλενονται μονα τους κι αν δω οτι λερωθηκαν με υγρα χερια και στεγνη πετσετουλα τα περναω και τους αρεσει πολυ.πιστευω οτι ολα θα πανε καλα,εχουν ηδη μεγαλωσει αρκετα απ τις φωτογραφιες που ανεβασα,με το που κοπηκε η διαρροια μεγαλωνουν πιο πολυ!!!!

Παράθεση

Elizabeth Nakou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elizabeth Nakou
H Elizabeth Nakou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Up to 1000 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Elizabeth Nakou έγραψε στις 17:33, 28-07-11:

Ναι ειναι τελεια αν σου κανουν διαρροια δως τους λιγο τσαι! Κτηνιατρος ειμαι in Kruger National Park South Africa οτι ερωτηση στειλε

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 19:48, 28-07-11:

σ ευχαριστω!πλεον δεν μου κανουν διαρροιες,τους εκανα και αποπαραστιτωση με φαρμακα που μου στειλε η φιλη απ το φορουμ bijoux να ναι καλα η κοπελα,τους εδωσα μισο ml fltelmium kh paste για 3μερες και θα ξαναεπαναλαβω σε 10 μερες την ιδια αγωγη,με μεγαλλυτερη λιγο δοσολογια,γιατι θα χουν παρει γραμμαρια λογικα,τωρα ειναι σχεδον μισο κιλο το καθε γατακι.για το τσαι που λες ομολογουμενως δεν το εχω ξανακουσει για γατακια!

Παράθεση

blue cat

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blue cat
H blue cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H blue cat έγραψε στις 21:51, 28-07-11:

Ρενάκι, κουκλάκια είναι τα γατάκια σου! Να σου ζήσουν!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 01:00, 29-07-11:

σ ευχαριστω,ειναι πανεμορφα το ξερω,καποια στιγμη θα βγαλω φωτογραφια με τα 8 μου παιδακια,τον πατσινο,μια κορη την νεφελη,το γιο μου το γιαννη και τα 5 μωρακια μου,καροτουλη,πατατακη,μπουρδιτσα,ριρη,και τιτινα,τα τελευταια 5 ονοματα ειναι επιρεασμενα απο γατακια που ειχα στο παρελθον κι εμοιαζαν μ αυτα που βρηκα τωρα.εχουν περασει παρα πολλα απ τα χερια μου,πριν κανω παιδια ειδικα,ο πιο κορακοζωητος ειναι ο πατσινο θα κλεισει τα 13 τον αυγουστο.
το μονο που με ανχωνει ειναι να καταφερω να εχω και στα 5 μωρα οσα εχω στ αλλα 3 μου παιδια,ανθρωπινα και μη,οπως καταλαβαινεις δεν τα ξεχωριζω απ τα παιδια μου.για τα παιδια μου στερουμε για να εχουν 4 βιβλιοθηκες στο σπιτι,αγγλικα,πιανο,χορο,τον μεγαλο τον γατο που θα μπορουσε να ειναι κι ο σεβαχ ο θαλασσινος χεχε,τον περνω σε καθε ταξιδι.κι αυτο που με σκοτωνει ειναι αν θα καταφερω να εχω στα μωρα μου ολα οσα εχω κανει ως τωρα για τα υπολοιπα.
εχω ελατωσει το καπνισμα για να κανω οικονομιες,και το βραδυνο παγωτο απ τα παιδια,εχω τσακωθει και με τον αντρα μου μερικες φορες,ειδικα οταν ξυπναει το πρωι για δουλεια και με βλεπει ακομα ξυπνια.ομως οταν βλεπω 5 φατσουλες να μου λενε καλημερα νιαρ-νιαρ μου περνανε ολα.αν ημουν πιο ευκαταστατη θα ειχα περισσοτερα,θα εβαζα αγγελια στην πατμο,οποιος πεταει γατακια να τα φερνει σπιτι μου καλλυτερα,παρα αυτο που κανουν και τα πεταν στους καδους,ομως δεν εχω τη δυνατοτητα να τα θρεψω ολα.μεχρι τωρα στο νησι ειναι μια φιλη,ελευθερη και χωρις παιδια που εχει γυρω στα 70 στειρωμενα,κι ενας μοναχος που εχει πανω απο 200 αλλα δεν τα στειρωνει,θα πεθανει ο φουκαρας γιατι ειναι υπερηλικας και θα μεινουν στο δρομο.
ενα μεγαλο μπραβο σ οσους υιοθετουν γατακια,κανουν μεγαλο καλο!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 20:44, 02-08-11:

ουφ τι επαθα σημερα,πριν απο λιγο δηλαδη,εχασα το ενα απ τα γατακια,τελος καλο τελικα,αλλα μου φυγε η ψυχη,ψαχναμε με κλαματα με τη κορη μου ολη τη γειτονια,τι πιατακια κοπαναγαμε,τιποτα,να ξαναπω οτι καθε βραδυ τα μαζευω και τα βαζω στο αποθηκακι για σιγουρια,κι οχι τιποτα ειναι και το αγαπημενο μου,δεν ειναι γα κηπο το συγκεκριμενο γμτ,ειναι για σπιτι το νιωθω,ολα παιζουν στην αυλη αυτο οταν το βαζω στο κρεβατι κανει κατι υπνους αλλο πραγμα,ολα κανουν κακακια και στην αμμολεκανη και στον κηπο,αυτο μονο στην αμμολεκανη.για να μην τα πολυλογω ειχε σφηνωσει μεσα σε κατι τζιμεντολιθους που εχω στην αυλη,δεν πηγε το μυαλο μου να ψαξω εκει,δε φανταστηκα οτι θα χωραει μες τις τρυπες και δε μπορουσε να βγει,το δε κλαμα του δεν ακουγονταν.τελευταια μου ελπιδα λεω να βαλω τα χερια μου στις τρυπες να δω,μια-μια με κλαματα δικα μου παραλληλα,και ξαφνικα πιανω ενα χερακι,τρομαξα,το τραβηξα δεν εβγαινε,το κεφαλι του δε το πιανα,αν κουνουσα τους τσιμεντολιθους θα ηταν πιο επικινδυνο αν επεφταν επανω του,κι οχι τιποτα χαιρομουν για τους τσιμεντολιθους γιατι κλεινουν ενα μεγαλο μερος στην πισω αυλη,σιγα,σιγα αφου καταγδαρθηκα,το εβγαλα,κατατρομαγμενο,ειχε σφηνωσει στραβα,αλλα το εψαξα και δεν ειχε τιποτα μονο η καρδουλα του χτυπουσε δυνατα,κι ειναι αδικο γιατι το πρωι ερχεται επιτελους κτηνιατρος κι ηρθαν και τα εμβολια που ειχα παραγγειλει απο αθηνα.μακαρι να του εβρησκα σπιτακι,δεν ειναι για αυλη γμτ,ομως απο εδω πως?ολοι στο νησι δεν τ αγαπουν οσο εγω,οκ εχουν κι αλλοι γατες αλλα οχι στο σπιτι,αν δεν ειχα τα δυο παιδια και τη μια γατα μεσα θα το επερνα.ομως ο αντρας μου ανενδοτος,ασε που αν παρω αυτο μεσα θα ειναι αδικο για τα αλλα.
εχω να προτινω κατι,σ ολους τους φιλους που αγαπαν τα γατακια,σε λιγες μερες θα παμε αθηνα για γιατρους,σκεφτομαι να τα παρω μαζι μου,αν κανεις θελει ενα γατακι να του προσφερει σπιτι και αγαπη και ενοειται στειρωση οταν μεγαλωσει,ειμαι διαθετιμενη,να του δωσω ενα απ ολα με βαρια καρδια,γιατι τα λατρευω,και αναλαμβανω εγω εμβολια και στειρωση οικονομικα,τα πρωτα θα τα κανω οσως αυριο.βοηθηστε τα κι εσεις,εχω κανει πραγματικα οτι μπορω,αλλα πρεπει να μπουν σε σπιτακι η αυλη δεν αρκει οσο προφυλαγμενη κι αν ειναι!
ποναω στη σκεψη οτι θα τα χασω.
απ την αλλη δε θελω να τα δωσω αλλα δεν εχω την οικονομικη ανεση να καλυψω εντελως ολο τον κηπο,σκεφτηκα την καλαμωτη,αλλα δεν κανει εδω το χειμωνα εχει κατι αερηδες 9-10 μποφορ δε θ αντεξουν.για να βαλω καγκελα ψιλα και διχτυ θελει πολλα λεφτα,ειναι τα παιδακια μου,και αν τα δωσω θα ναι μονο για το καλο τους.ευχαριστω!!!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 04:11, 08-08-11:

λοιπον τα νεα μας!!!περασε ενας μηνας και μια μερα,απο τη μερα που σας εγραψα πρωτη φορα,απ τη μερα που τα υπεροχα 5 μωρα μπηκαν στη ζωη μου.λογικα το θεμα δεν θα πρεπε πλεον να ναι 5 γατακια στο δρομο,αλλα 5 γατακια που μας αλλαξαν τη ζωη.θα σας βαλω φωτογραφιες κι ελπιζω να τα καταφερω!!!http://s1177.photobucket.com/albums/x353/renaki13/

οι πρωτες 9 φωτογραφιες ειναι καινουργιες,βγηκε ολο το αλμπουμ,δεν τα καταφερα να τις εμφανισω μια-μια,οι παρακατω ειναι οι παλιες τις πρωτες μερες δλδ που τα βρηκα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ρενακι 13 : 08-08-11 στις 04:21.
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:26, 24-09-11:

ειχα πει να μην ξαναγραψω σ αυτο το θεματακι,γιατι στεναχωριεμαι που βλεπω τις φωτογραφιες και δεν τα καταφεραν και τα 5,διαβαζω τις απορειες που ειχα στο πρωτο μυνημα που σας εγραψα και γελαω,καμια σχεση με το σημερα,ευχαριστω πολυ ολους σας για τις συμβουλες,και για την βοηθεια σας σε πολλα που περασαμε εγω και τα γατακια μου,ολο αυτο το διαστημα.αυτη τη στιγμη τα 4 γατακια μου εχουν τρελαθει να παιζουν,ευκαιρια βρηκα,ολοι κοιμουνται και κανουμε παρεουλα,χαχα.τρεχουν και αλωνιζουν μες στο σπιτι,τα λατρευω και σας περναω μια φωτογραφια τους!
http://s1177.photobucket.com/albums/...urrent=012.jpg

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 11:34, 24-09-11:

Έχουν μεγαλώσει αρκετά τα μικρά!
Τον πρώτο καιρό είναι πολύ λογικό να έχεις διάφορες απορίες, βρε Ρένα.
Εγώ θυμάμαι τις πρώτες ημέρες που είχα την δική μου στο σπίτι απέφευγα να περπατάω αρκετά προκειμένου να μην ξυπνήσει ή τρομάξει, την κοίταζα κάθε τρεις και λίγο να δω εάν είναι καλά όταν κοιμάται κλπ.
Με τον καιρό μαθαίνεις όλο και πιο πολλά πράγματα κι η κάθε μέρα όλο και κάτι σε διδάσκει.

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 21:26, 24-09-11:

Φτου φτου φτου, φανταστικά είναι, Ρένα μου, μεγάλωσαν, γάτες κανονικές έγιναν

Παράθεση

γεωργια33 (Ελένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη γεωργια33
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (4 πολακια και πολλα χελωνακια! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

H γεωργια33 έγραψε στις 22:29, 24-09-11:

εγω δεν καταλαβα!τα καταφεραν τα γατακια;;;

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 23:09, 24-09-11:

ναι γεωργια,τα καταφεραν,απλα το ενα απ τα πεντε,επαθε μια σπανια αρωστια,ουρολογικο συνδρομο γατας λεγεται,κι ειναι σπανιο σε μωρο γατακι,ομως δυστυχως αυτο μας ετυχε και πεθανε το καημενο,δλδ για την ακριβεια αναγκαστηκαμε να του κανουμε ευθανασια.τα αλλα τεσσερα ομως ζουν και βασιλευουν,οπως ισως ειδες στην φωτογραφια,εχουμε ακομα καποια πρακτικα προβληματα,χωρου περισσοτερο αλλα απο υγεια ειναι μια χαρουλα,εμβολιασμενα και αποπαρασιτωμενα.

Παράθεση

γεωργια33 (Ελένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη γεωργια33
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (4 πολακια και πολλα χελωνακια! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

H γεωργια33 έγραψε στις 10:34, 25-09-11:

λυπαμε πολυ .

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:00, 07-07-12:

ταραμ-ταραμ!!!!!
και ναι λοιπον περασε ενας χρονος απ το πρωτο μηνυμα στο my cat απ τη μερα που βρηκα τα μωρακια μου,σημερα εχουμε γενεθλια λοιπον,καλεσαμε ολες τις κυριες της αυλης και της αποθηκης,και καναμε γατοπαρτυ,κερασαμε εμβολια και ντρονταλ,γατοκροκετες και κονσερβουλα,δεν εχω φωτο απ το παρτυ,αλλα απ το βραδυνο τους μεσα στο σπιτι,απολαυστε τα οχι πλεον μωρα γατακια μας,ευχηθητε μας χρονια πολλα και χαρητε μαζι μας.
περασε ενας χρονος γεματος αγωνια,πονο,χαρα,απωλειες,αλλα κι επιτυχιες,κι αυτο τον χρονο εισασταν ολοι κοντα μου και σας ευχαριστω γιαυτο.μαρινα,εφη(πουπουλινα)ριανα, myrtle,γιωργος,kiss bill,γιαννης ynl,θεια φωφω χαχαχα,κι ολα τ αλλα παιδια,που μου συμπαρασταθηκαν ητε ειναι ητε οχι εδω πλεον,εγω σας αγαπω και σας ευχαριστω οοοοολους παρα πολυ,που με συντροφευσατε στις αγωνιες και στις απωλειες,που με μαθατε διαφορα που δεν ηξερα για τις αγαπημενες μου γατουλες.
απολαυστε τα γατονια μου ομως κι ας μιλησουν οι φωτο απο μονες τους!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,405 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:05, 07-07-12:

Αγαπη μου γλυκιαααααα!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ καρδια μου,να τα 30ρισουν,να ειναι γερα και δυνατα..και εσυ μαζι..που εισαι ενας υπεροχος ανθρωπος και σε αγαπαμε πολυ!!!
Εχουν γινει δε,ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 11:16, 08-07-12:

Να τα εκατοστίσουν, Ρένα!
Να είναι πάντα καλά κι εκείνα και φυσικά εσύ, που θεωρώ ότι είσαι ένας από τους πιο γλυκούς κι αυθόρμητους ανθρώπους που έχω γνωρίσει εδώ μέσα!
Θυμάμαι που έβλεπα φωτογραφίες τους πέρυσι που ήταν μικρά και έχουν γίνει πλέον ολόκληρα θρεφτάρια!

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 12:44, 08-07-12:

Χρόνια πολλά

Παράθεση

vasopent (Βάσω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasopent
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H vasopent έγραψε στις 13:25, 08-07-12:

Χρόνια πολλά στα μικρά σου και να σαι και εσύ καλά!!

Παράθεση

Даная (Δανάη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Даная
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H Даная Κρείττον οψιμαθή είναι ή αμαθή. έγραψε στις 15:23, 08-07-12:

Θεέ μου!! Τι γατάρες έγιναν αυτά τα τοσοδουλικάκια! Σήμερα το είδα, αλλά ποτέ δεν είναι αργά, να τα χαίρεστε

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:33, 08-07-12:

ευχαριστω για τα καλα σας λογια,να ειστε καλα!!!!!!
αυτο το θεμα,πρεπει να το βλεπουν ολοι,οσοι βρησκουν η αποκτουν γατακια,για να εχουν αισιοδοξια,μεσα σ ενα χρονο,περασαμε πολλα,αλλα τα καταφεραμε τελικα,με μια απωλεια,το ενα απ τα 5 δεν ειναι μαζι μας,εφυγε πολυ μωρο,ομως ολα πηγαν καλα με τα υπολοιπα μικρα,ειχα ανχωθει παρα πολυ θυμαμαι,δεν πιστευα οτι θα τα καταφερουμε(παντα μεσα μου εχω ενα φοβο βεβαια)λογω ελλειψης κτηνιατρου,ερχομαστε απ τη θαλασσα αργα και τρεχω να δω αν ειναι ολα καλα,αν ειναι ολα σπιτι,πλεον μονα μπαινοβγαινουν οπως εκανε κι ο πατσινακος.
μακαρι να ζησουν κι αυτα μια τοσο ομορφη ζωη οσο κι εκεινος,εζησε την πιο ομορφη γατοζωη.
σπιτι,κρεβατι,αγκαλιες,αγαπη,τροφη,εμβολια,στειρωση και βολτες οπου ηθελε,χωρις ουτε ενα ατυχημα οσα χρονια εζησε.
μακαρι να του μοιασουν στην εξυπναδα,να μην πλησιαζουν ξενους,να μην τρων εξω,να φοβουνται τ αμαξια.η πατατινα(η πορτοκαλι)ειναι ατσιδα παντως,η μπουρδιτσα δε βγαινει εξω,δε θελει,ο ριρης ειναι χαλβας ομως γμτ,η τιτινα φοβικη.
ευχομαι του χρονου να ειναι στην ιδια φαση και η μικρη μπελα,και η τουιτυ,αυτες δε βγαινουν καθολου ακομα,αυλη-αποθηκακι,τιποτα αλλο,απ τη μια καλλυτερα εχω το κεφαλι μου ησυχο,απ την αλλη οσο λειπουμε στη θαλασσα,5 ωρες δλδ ειναι στο αποθηκακι και οι δυο.
τα λατρευω θελω ολα να ειναι καλα,να νιωθουν ευτυχια κοντα μας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:37, 08-07-12:

Αγάπες μου, καρδιές μου! Ματάρες μου αθώες!! Σταθήκατε τυχερά που βρέθηκε στον δρόμο σας ένας τέτοιος άνθρωπος όπως η Ρένα. Σας εύχομαι να έχετε μια όμορφη ζωή και είμαστε δίπλα σας

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 10:45, 09-07-12:

Mπραβο Ρενα. Κουκλια ειναι ολα τους. Ειναι πολυ τυχερα που σε εχουν.
Ευχομαι να εισαι καλα και να τους κανεις για πολλα πολλα χρονια τετοια ομορφα γενεθλια.

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 11:02, 09-07-12:

Με εσένα Ρενάκι μου συνειδητοποίησα ότι δεν αρκεί τελικά να αγαπάμε απλά αυτά τα πλάσματα και να μην θέλουμε το κακό τους. Χωρίς να πονέσουμε, να υποφέρουμε, να ταλαιπωρήθουμε και να δώσουμε μια πραγματική μάχη για αυτά δεν καταφέρνουμε τίποτα.
Ορισμένες φορές σε θαυμάζω, ορισμένες φορές διαβάζοντας αυτά που κάνεις στενοχωριέμαι γιατί νιώθω πολύ λίγη.Και εγώ και η φροντίδα που τελικά καταφέρνω να δώσω σε αυτά τα πλάσματα.Πάντα όμως διαβάζω με μεγάλη ευχαρίστηση τα νέα σου επιτεύγματα και καμαρώνω που έχουμε την τύχη να σε έχουμε μαζί μας και να ακούμε από πρώτο χέρι και με γλαφυρή περιγραφή τα νέα των αδεσπότων (πρώην κατα βάση) Πάτμου!
Να σου ζήσουν τα μικρά σου και όλα τα πλάσματα που κάθε μέρα βοηθάς.
Τον Πατσίνο τον σκεφτόμαστε πάντα. Ζει στις καρδιές όλων μας.
Σε φιλούμε και εγώ και η Ραλλού, η Ρόκυ (παρ'ότι σκύλος) η άσχημουλα (σχήμα λόγου) και ο Ζαφείρης μας (το νέο προστατευόμενο μέλος).

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 01:48, 10-07-12:

σας ευχαριστω και παλι ολους σας,αλλα δεν κανω ρε παιδια και κανα θαυμα,πιστευω οτι στη θεση μου οσοι αγαπουν τα ζωα το ιδιο θα εκαναν.απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου γατες ειχαμε,στο εξοχικο στη σαλαμινα καναμε διακοπες και ειχαμε πανω απο 15,οτι φαγακι περισευε εκει πηγαινε,οκ τοτε δεκαετια του 70 δεν ξεραμε απο εμβολια και στειρωσεις,πλεον ομως μαθαμε,τιποτα περισσοτερο δεν κανω,απλα τ αγαπαω οπως τοτε και τωρα.
σημερα μιλησα με μια θεια στο τηλ.μου ειπε μια ιστορια θελω να τη μοιραστω μαζι σας.η θεια αυτη η τουλα,αδελφη της φωφως (βλ.οδυσσεας)και της μανας μου,μου ειπε οτι η προγιαγια μου η φωτεινη στην καταστροφη της σμυρνης,προλαβε να παρει τα 3 παιδια της,τις εικονες,και μια γατα,ε αυτο δεν το ηξερα,δεν μου το ειχαν πει ποτε,δεν ετυχε,ισως γιατι τη γατα την πεταξαν στη θαλασσα,απ τη βαρκα που τους μετεφερε αρχικα μυτιλινη και μετα πειραια.θα μου πεις εδω παραλιγο να πεταξουν τη γιαγια μου στη θαλασσα που ηταν νεογεννητο στη γατα θα κολαγαν?αλλα πικραθηκε η προγιαγια η φωτεινη μ αυτο και εδωσε ευχη στις κορες της να αγαπαν παντα αυτα τα ομορφα ζωακια.
επισης μου ειπε η θεια οτι η προγιαγια μου,αν εχεις το θεο σου δλδ κρεμαγε σκουλαρικια χρυσα στις γατες της,για να τις ξεχωριζει απ αυτες που ειχαν οι τουρκοι στη σμυρνη,ειχε λεει τις πιο ομορφες γατες του φραγκομαχαλα.χαχαχαχα οσο ζεις μαθαινεις τελικα!
σημερα το εμαθα και σας το περιγραφω γιατι μου εκανε εντυπωση.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

O Lord Kratos έγραψε στις 10:22, 10-07-12:

Πρωτοποριακή η προγιαγιά σου!

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 10:29, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από George82
Πρωτοποριακή η προγιαγιά σου!
Όχι πρωτοποριακή!!!!Απίθανη!!Από τα πιο όμορφα πράγματα που έχω διαβάσει!

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 10:55, 10-07-12:

Καλημέραααα!!!!Τι ωραίο θέμα...τι ωραία που περιγράφονται όλα.Συγχαρητήρια κυρία Ρένα,είστε άξιος άνθρωπος()!!!!Όλα τα γατούνια εκεί στην Πάτμο θα είναι πολύ τυχερά !!!!Και πάλι μπράβο!!!!!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:11, 10-07-12:

οι σμυρνιες λατρευαν τις γατες κι ισως γιαυτο στην ελλαδα να πηραν οι γατες τη φημη,οτι τις χρησιμοποιουσαν σε μαγειες κλπ.ομως κατι τετοιο δεν ισχυε,απ οτι ξερω τουλαχιστον απ το δικο μου σοι,λατρευαν τις γατες,γιατι τους ταιριαζαν με τον τροπο ζωης τους,ηταν καθαρες οι σμυρνιες,αλλα στην ελλαδα τις ελεγαν παστρικιες,με αλλη ενοια της λεξης,επειδη αβαφτες,κι απλυτες δεν πηγαιναν ουτε στον μπακαλη,κι αυτο ισχυει.τους ταιριαζαν οι γατες γιατι στη σμυρνη οι ανθρωποι ειχαν ανεπτυγμενη την καλαισθησια,την αγαπη για την ζωγραφικη,τη μουσικη.οσοι ζωγραφιζουν,το καταλαβαινουν αυτο,γατα και ζωγραφικη πανε πακετο,οπως γατα και μουσικη,η γατα ειναι ζωο με ανεπτυγμενη την 6η αισθηση περισσοτερο απ τ αλλα ζωα,και στη σμυρνη ηταν καπως ετσι οι ανθρωποι,προεβλεπαν με καποιο τροπο,προαισθανονταν πολλα,τους ταιριαζαν αυτα τα πλασματα πιο πολυ απο αλλα κατοικιδια.
αυτο που μου ελεγε η γιαγια μου,γιατι την προγιαγια δεν την προλαβα,ειναι οτι στον πειραια,εκανε εντυπωση το γεγονος οτι οι προσφυγες της σμυρνης ειχαν γατες σαν κατοικιδια κι οχι σκυλο για φυλακα κλπ.κι ισως απ το 22 και μετα να αναπτυχθηκε στην ελλαδα η αγαπη γιαυτα τα υπεροχα ζωα.

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:20, 10-07-12:

για του λογου το αληθες βρηκα αυτο το ποιηματακι,αργοτερα το εκανε ο ακης πανου τραγουδι,αλλα ειναι παλιο σμυρνεικο,με τη μονη διαφορα οτι για να πουλησει διαμορφωσαν το στιχο,εγω σας το παραθετω οπως το ξερω απ τους προγονους μου.

το γιατάκι που 'χω φτιάξει, είναι τέσσερα ντουβάρια,
τσιμεντόλιθοι, λιθάρια και στο πρόχειρο.
Δυό σανίδες για κρεβάτι και στον τοίχο για την πλάτη,
καρφωμένο της γιαγιάς μου το εργόχειρο.

Του 'χω βάλει και κουρτίνα στο παράθυρο το ένα,
στη γωνιά, έχω κουζίνα με τα όλα της.
Από κάτω απ' το μαγκάλι, το τηγάνι και το μπρίκι,
τη μικρή και τη μεγάλη κατσαρόλα της.

Το μικρό το τραπεζάκι το 'χω πάρει ευκαιρία,
έχω κι ένα μπουζουκάκι, το μεράκι μου...
και στο χαμηλό περβάζι, μια παλιά φωτογραφία,
της ζωής μου το μαράζι, το γατάκι μου.

Παράθεση

alesa (Αλεξανδρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alesa
H Αλεξανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ουυυυυυυυυυ πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H alesa Μυκονοοοοος!!! έγραψε στις 21:27, 10-07-12:

Μπραβο και ρισπεκτ πανω απο ολα!!

Παράθεση

Bonjovicat (Νεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bonjovicat
H Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Bonjovicat Δουλευω (τον κοσμο) για να ζω έγραψε στις 17:54, 27-09-12:

μπραβο σου που τα καταφερες!!!!!!!!!!τους ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!

Παράθεση

Κουτσουνόγατος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Κουτσουνόγατος
Ο Κουτσουνόγατος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Κουτσουνόγατος έγραψε στις 19:22, 27-09-12:

φοβερή ιστορία.. καλά 5 γατάκια στο δρόμο να ξεφυτρώνουν έτσι? ας τα.. ο εφιάλτης μου είναι αυτός..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους