Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,605 εγγεγραμμένα μέλη και 718,855 μηνύματα σε 22,716 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 368 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Γιατρέ, αρρώστησε;

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 11:15, 18-12-08:

Η διαρκεια ειναι περιπου 7 ημερες αλλα μπορει να φτασει και τις 19. Το διαστημα μεχρι τον επομενο ειναι 35 εως 40 ημερες. Η στειρωση μπορει να γινει σε οποιαδηποτε στιγμη προτιμοτερο ειναι να γινει περιπου 20 μερες μετα που θα σταματησουν τα συμπτωματα, αλλιως θα πρεπει να ενημερωσεις το γιατρο σου οτι ειναι σε οιστρο για να ειναι ιδιαιτερα προσεχτικος γιατι στην περιοδο αυτη ειναι ιδιαιτερα ευθραστη η μητρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

jojo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jojo
. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O jojo έγραψε στις 17:44, 18-12-08:

Καλησπέρα γιατρέ.

θα ήθελα τη γνωμη σου! ο γατούλης μου εδω και μια βδομαδα φτερνιζεται αναπνευει βαρια και κανει σαν κατι νατον πνιγει. Συμβουλευτηκα τον γιατρο και μου ειπε να μην του δωσω τιποτα θα περασει εκτος και αν κανει διαρροια η χασει την ορεξη του. εχει ιωση απο την μαμα του αλλα την περναει ελαφρια. σημερα ειδα μαλλον λιγο αιμα στον ποπο του καθως ειχε λερωθει και τον σκουπισα.υπαρχει περιπτωση να ειναι χρονια αυτη η παθηση? να εχει περιοδους ιφεσης και περιοδους εξαρσης? βγαζει και μιξες ξεχασα να σου πω οχι νερο λιγο πρασινες οπως εχει και απαισια αερια . ευχαριστω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 17:49, 18-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από JohnDVM
Η διαρκεια ειναι περιπου 7 ημερες αλλα μπορει να φτασει και τις 19. Το διαστημα μεχρι τον επομενο ειναι 35 εως 40 ημερες. Η στειρωση μπορει να γινει σε οποιαδηποτε στιγμη προτιμοτερο ειναι να γινει περιπου 20 μερες μετα που θα σταματησουν τα συμπτωματα, αλλιως θα πρεπει να ενημερωσεις το γιατρο σου οτι ειναι σε οιστρο για να ειναι ιδιαιτερα προσεχτικος γιατι στην περιοδο αυτη ειναι ιδιαιτερα ευθραστη η μητρα
Κατάλαβα. Ρώτησα στη φιλοζωική και μου είπαν ότι τις στειρώνουν και με οίστρο. Και μάλλον θα την πάω αύριο κιόλας, γιατί ο άλλος προσπαθεί να εκτελέσει το έργο του και γίνεται το έλα να δεις όταν τους χωρίζω...

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 17:51, 18-12-08:

Εχει μια ρινιτιδα και μαλλον θα χρειαστει καποια αντιβιωση , συνηθως ειναι ιογενους προελευσης και και συνηθως υποχωρει οταν κανει τον κυκλο του, η αντιβιωση θα βοηθησει να μην επιπλακει και με βακτηρια σε χρονιες καταστασεις μπορει να χρειαστει για αρκετο διαστημα αντιβιωση. Το αιμα στα κακα και τα αερια δειχνουν σε μια κολιτιδα και μαλλον η αντιβιωση θα κανει καλο και εκει, ισως χρειαστει και αλλαγη τροφης καποια διαιτιτικη για γαστρεντερικα η κοτοπουλακι βραστο με λιγο ρυζι

jojo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jojo
. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O jojo έγραψε στις 18:16, 18-12-08:

Εχει μια ρινιτιδα και μαλλον θα χρειαστει καποια αντιβιωση , συνηθως ειναι ιογενους προελευσης και και συνηθως υποχωρει οταν κανει τον κυκλο του, η αντιβιωση θα βοηθησει να μην επιπλακει και με βακτηρια σε χρονιες καταστασεις μπορει να χρειαστει για αρκετο διαστημα αντιβιωση. Το αιμα στα κακα και τα αερια δειχνουν σε μια κολιτιδα και μαλλον η αντιβιωση θα κανει καλο και εκει, ισως χρειαστει και αλλαγη τροφης καποια διαιτιτικη για γαστρεντερικα η κοτοπουλακι βραστο με λιγο ρυζι
ευχαριστω γιατρε τι αντιβιωση προτεινεται και ποση δοση?ειναι γυρο στα δυομιση κιλα. ποια τροφη λετε να του δωσω?

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 18:28, 18-12-08:

για τροφη μπορεις να της δωσεις την intestinal-Royale canin ή i/d hill's prescription diet η καποιας αλλης εταιριας η αντιστοιχη τροφη.απο αντιβιωσεις πολλες μπορεις να δωσεις αναλογα την ηλικια. Μπορεις να δοκιμασεις με σιροπι Augmentin125mg/5ml -1ml πρωι βραδυ. Καλο ειναι να το δει και ο κτηνιατρος σου και να τον ακροαστει

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Μαρία Γάτσιου
H Μαρία Γάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 17:10, 19-12-08:

Αγαπητέ Jown..(σαν γράμμα στον Αι Βασίλη μοιάζει)θα ήθελα τη γνώμη σου γιατί από εχθές το βράδυ η Τιτίκα μου,11 χρονών,έχει παρουσιάσει ένα προβληματάκι.Θα την πάω να τη δει κτηνίατρος αλλά μια 2η άποψη καλή είναι.Το ένα της ματάκι τρέχει,είναι σαν δακρυσμένο,μόνο το 1.Δεν είναι περσίας η κάτι παρόμοιο,οπότε τα δάκρυα φυσιολογικά δεν τα λες...Έξω δεν βγαίνει ωστε να την γραντζουνίσει κανένας γατούλης...Ανησύχησα,πήρα τηλέφωνο τον κτηνίατρο και μου είπε οτι μάλλον κρύωσε.Της έκανα πλύση με χαμομήλι και της έβαλα και σταγόνες.Σήμερα δεν είδα καμιά βελτίωση,επανέλαβα τη διαδικασία και περιμένω..Δεν έχει κάτι άλλο,η όρεξή της είναι φυσιολογική και στα χάδια μου ανταποκρίνεται με ευχαρίστηση.Αλλά το ματάκι τρέχειΤι μπορεί να είναι;

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 18:15, 19-12-08:

Πολλα μπορει να ειναι απο μια απλη επιπεφυκιτιδα μεχρι εμφραξη του δακρυϊκου πορου η καποιο ξενο σωμα που ερεθιζει το ματιΟταν το δει ο κτηνιατρος σου θα μπορει να σου πει περισσοτερες λεπτομερειες

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 19:34, 19-12-08:

Γιατρέ, πως να βοηθήσω την κοπέλα μου και να της απαλύνω τους πόνους της στείρωσης;
Της την έκανα σήμερα στη φιλοζωική, όλα πήγαν καλά και στις 15:30 τελειώσαμε. Έχει μια τομή στο πλαινό μέρος του σώματος και όχι κάτω στην κοιλιά και πέφτει επάνω η καημένη και πονάει. Με δαγκώνει επίσης και μου χώνει νυχιές...
Άρχισε να ξυπνάει μια ώρα μετά και μάλιστα είχε ουρήσει και δεν μπορώ να τη μετακινήσω κιόλας για να την καθαρίσω. Πότε μπορώ να την πλύνω λιγάκι έστω με μια πετσετούλα; Την καθάρισα λίγο με ένα μωρομάντηλο και δεν έγινε τίποτα. Να ρωτήσω αν πρέπει να της βάλω κανένα καλοριφέρ δίπλα της ( στη γατοφόρο) για να είναι πιο ζεστά;
Δεν κάναμε εμέτους, όλα καλά, αλλά πονάει και κλαίει. Ίσως να διψάει και λίγο;Αλλά μου είπαν αύριο το μεσημέρι νερό και φαγητό. Πολλές δεν είναι οι ώρες; Μήπως μου πάθει καμιά αφυδάτωση; Η γλωσίτσα της άσπρισε!!!

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 20:14, 19-12-08:

νερο μπορεις να της δωσεις και τωρα αν θελει αλλα λιγο γιατι μπορει να κανει εμετο. κανονικα θα επρεπε να της εκαναν και παυσιπονο μετα τη στειρωση τωρα στην κατασταση που ειναι δεν μπορεις να της δωσεις κατι ανθρωπινο ειναι πολυ βαρυ για αυτην, αν βρεις καποιο κτηνιατρικο η ρομεφεν 1 χαπι ανα 10 κιλα η μετακαμ σε σιροπι η χαπι

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo

H zoo έγραψε στις 20:35, 19-12-08:

νερο μπορεις να της δωσεις και τωρα αν θελει αλλα λιγο γιατι μπορει να κανει εμετο. κανονικα θα επρεπε να της εκαναν και παυσιπονο μετα τη στειρωση τωρα στην κατασταση που ειναι δεν μπορεις να της δωσεις κατι ανθρωπινο ειναι πολυ βαρυ για αυτην, αν βρεις καποιο κτηνιατρικο η ρομεφεν 1 χαπι ανα 10 κιλα η μετακαμ σε σιροπι η χαπι
Ευχαριστώ πολύ-πολύ. Όσο για τα φάρμακα, μάλλον ατύχησα τέτοια ώρα.
Ας ελπίσω το κοριτσάκι μου να συνέλθει γρήγορα, γιατί όσο την βλέπω έτσι, τόσο κλαίω κι εγώ μαζί της και τη λυπάμαι.

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ
H Λύδια Λεκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 22:37, 19-12-08:

Γιατρέ, εμένα είναι ευτυχώς όλες καλά
Απλά ήθελα να σου πώ ότι αυτό που κάνεις (απαντάς στους προβληματισμούς μας) είναι σούπερ:up:
Μεγάλο ευχαριστώ γιατί μαθαίνουμε και εμείς για προβλήματα που μπορεί να προκείψουν

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 09:21, 20-12-08:

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 12:42, 20-12-08:

Γεια σου Γιατρε!!
Εχουμε κι εμεις προβλημα, η Σισσυ δηλαδη, τωρα τελευταία φτερνίζεται μπορει και 15 φορες συνεχόμενα,σχεδον καθημερινά και βγάζει και βλέννες και οταν την κραταω ανασκελα με την κοιλια πάνω δειχνει απο τον ηχο οτι δυσκολευεται στην αναπνοή απο τη μύτη και η αναπνοή της βγαίνει διακεκομένη!!
Πήγαμε στον γιατρό σημερα την ακροάστηκε και ευτυχώς απεκλεισε προβλημα στα πνευμόνια γιατι τα ακουσε μια χαρα.Της εκανε 2 ενεσεις,μαλλον αντιβιωση και μου εδωσε θεραπεία με χαπια να της δινω για 5 μερες 2 μαζι σε συνδυασμό.Σκεφτεται οτι μπορει να εχει μπει καποιο ξενο σωμα,αν και μου ειπε οτι τη μυτη της την ειδε καθαρή.Επίσης λεει οτι οταν τελειώσει η θεραπεία και δεν περάσει, σαν εσχατη λυση να περασει με αναισθησία ενα μηχανηματάκι στη μύτη για να τη βοηθάει το οποιο δεν το προτιμάει γιατι ειναι στενοι οι αεροφόροι οδοι της γάτας γενικά.Θελω τη γνωμη σου και αν μας τα είπε σωστα.

Ελένη

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Μαρία Γάτσιου
H Μαρία Γάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 14:58, 20-12-08:

Πολλα μπορει να ειναι απο μια απλη επιπεφυκιτιδα μεχρι εμφραξη του δακρυϊκου πορου η καποιο ξενο σωμα που ερεθιζει το ματιΟταν το δει ο κτηνιατρος σου θα μπορει να σου πει περισσοτερες λεπτομερειες
Ευχαριστώ,ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό,τη Δευτέρα θα τη δει ο γιατρός της.

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 10:28, 21-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από ELENIP
Γεια σου Γιατρε!!
Εχουμε κι εμεις προβλημα, η Σισσυ δηλαδη, τωρα τελευταία φτερνίζεται μπορει και 15 φορες συνεχόμενα,σχεδον καθημερινά και βγάζει και βλέννες και οταν την κραταω ανασκελα με την κοιλια πάνω δειχνει απο τον ηχο οτι δυσκολευεται στην αναπνοή απο τη μύτη και η αναπνοή της βγαίνει διακεκομένη!!
Πήγαμε στον γιατρό σημερα την ακροάστηκε και ευτυχώς απεκλεισε προβλημα στα πνευμόνια γιατι τα ακουσε μια χαρα.Της εκανε 2 ενεσεις,μαλλον αντιβιωση και μου εδωσε θεραπεία με χαπια να της δινω για 5 μερες 2 μαζι σε συνδυασμό.Σκεφτεται οτι μπορει να εχει μπει καποιο ξενο σωμα,αν και μου ειπε οτι τη μυτη της την ειδε καθαρή.Επίσης λεει οτι οταν τελειώσει η θεραπεία και δεν περάσει, σαν εσχατη λυση να περασει με αναισθησία ενα μηχανηματάκι στη μύτη για να τη βοηθάει το οποιο δεν το προτιμάει γιατι ειναι στενοι οι αεροφόροι οδοι της γάτας γενικά.Θελω τη γνωμη σου και αν μας τα είπε σωστα.

Ελένη
Πιθανως εχει καποια ρινιτιδα η οποια μπορει να προκληθηκε απο πολλα πραγματα , αν παει καλα με την αντιβιωση μαλλον θα αποφυγει το ενδοσκοποιο που μαλλον θα θελει να βαλει για να δει αν εχει ξνο σωμα η κατι που εμποδιζει την αναπνοη της

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 10:38, 21-12-08:

Πιθανως εχει καποια ρινιτιδα η οποια μπορει να προκληθηκε απο πολλα πραγματα , αν παει καλα με την αντιβιωση μαλλον θα αποφυγει το ενδοσκοποιο που μαλλον θα θελει να βαλει για να δει αν εχει ξνο σωμα η κατι που εμποδιζει την αναπνοη της
Ευχαριστω πολυ γιατρε!!!
Εχεις δικοιο εγω μπερδευτηκα.Ειχα την εντυπωση οτι θα της εβαζε το ενδοσκόπιο και θα μεινει μεσα, οπως ο βηματοδότης στους ανθρωπουςΝομιζω οτι το ανέφερε...Μακαρι να είναι ρινίτιδα.Φοβόμουνα για κατι σοβαρότερο.Τελικά ολες οι ζωομαμάδες ειμαστε υστερικές

Ευχαριστω και πάλι να εισαι καλά!!

pseiras

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pseiras
. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O pseiras έγραψε στις 11:29, 21-12-08:

Γεια σας και καλώς σας βρήκα...
Ειμαι ο γατος Ψείρας, περίπου 1,5 χρονών ...πολύ χαδιάρης, φιλικός, μου αρέσει πολύ εδω στην εξοχή γιατί μπορώ και βολταρίζω ελεύθερος όποτε θέλω, όπου θέλω και να κάνω νέες παρέες και γνωριμίες!
Που λέτε αγαπητε γιατρέ, την Τετάρτη 17/12/08 γυρισα με ελαφρά χτυπημένο το δεξί καρπό μου...Ε, ξερετε τώρα...δεν το πατούσα πολύ...με περιποιήθηκαν και οι γονείς...ξεκουράστηκα...αλλά τις βόλτες δεν τις έκοψα. Σήμερα 21/12 είμαι πολύ καλύτερα κα περπατάω κανονικά...Αυτή τη στιγμή είμαι στη μέση γατοκαυγά για αυτό ας συνεχίσει η μαμα...:up:
(Γεια σας και από μένα...μια απλή ανθρωπινη μαμα) Εε...εχει εμφανίσει ένα περίεργο τρέμουλο...δηλαδή όταν τον αγκαλιάζω για να τον χαϊδέψω, τρέμει όλο το σώμα του -όχι χουρχουρισμα- και κυρίως η δεξιά πλευρά που χτυπησε...τόσο που δεν σου φέρνει χαλάρωση..αλλά ανησυχία...
Σκεφτομαι και αναρωτιέμαι
1. νέο χουρχούρισμα?
2.φόβος? κάτι έγινε όταν χτύπησε και τώρα φοβάται?
3. κρύο? γιατί συνηθίζει να περνά εξω τα βράδια.....
4. ή είναι κάτι οργανικό και σχετίζεται με το χτύπημα?
5. ή λέω ή μήπως έγκειται στην εποχή ζευγαρώματος -που έχει ξεκινήσει με τους αρσενικούς καυγάδες- και οπότε έχει ορμές? Βέβαια δεν βλέπω κάτι να εμφανίζεται....καταλάβατε ελπίζω...

Ίσως το παράκανα..αλλά ευχαριστώ για την φιλοξενεία και την επικοινωνία...Απλά παρατηρούμε αρκετα τη συμπεριφορά του..περνάμε χρόνο μαζί του και τον έχουμε μάθει πια...Οπότε το παραμικρό διαφορετικό μας ξενίζει..και επειδή συνέπεσε με το χτύπημά του...έχουμε μπερδευτεί...
Ευχαριστώ....

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 13:47, 21-12-08:

Μπορει απλως το τρεμουλο απο την μερια του χτυπηματος να ειναι αντιδραση σε καποιο πονο που εμφανιζεται οταν τον χαϊδευεται η απλως να ειναι το φυσιολογικο αντανακλαστικο του δερματος οταν το ακουμπαμε ελαφρα αυτο τρεμει

pseiras

Νεοφερμένος

O pseiras έγραψε στις 13:52, 21-12-08:

μακαρι...
οποτε να μην ανησυχω ακόμα ε?
Ευχαριστω πάρα πολύ...και θα τα ξαναπούμε....
Εδω που βρισκομαι δυσκολο να λάβω μια σοβαρη και σκεπτόμενη γνωμη!!!

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 18:30, 21-12-08:

απο:

mary-joe
Cat Spy

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Φύλο:

το άρρωστο γατακι
παιδια, σας ευχαριστω όλους για την ανταπόκριση. η κτηνιατρος μου είπε να την πάω αυριο, οπότε αυριο πρωι-πρωι...θα δουμε τι συμβαίνει. εκείνο όμως που είδα τωρα είναι ότι από τα αυτάκια της έχει τρέξει μια γλυώδης ουσία, κατι σαν πύον. τι μπορεί να είναι αυτό; κατά τα άλλα, το γατάκι πήγε κανονικά στην άμμο της μια φορά και όταν τους έβαλα φαγητό πλησίασε, αλλά δεν έφαγε. μετά από αυτο καθόταν σαν ναρκωμένο και κοιμόταν την περισσότερη ώρα. είναι δύσκολο να τη βλέπω έτσι, γιατι είναι το μεγαλύτερο ζιζάνιο. μετράω δευτερόλεπτα μεχρι αυριο, ανησυχω πολύ!!!γιατι να τα παθαινουν όλα κυριακάτικα;

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 01:21, 22-12-08:

Γιατρε μου καλησπερα.
Ως παρανυφακι,θα ηθελα μια πληροφορια.Αυριο το βραδυ θα ταξιδεψουμε με πλοιο για Πειραια.Προβλεπεται μεγαλη κακοκαιρια,ακομα κι αν δωσουν αποπλου θα ταξιδεψουμε με 8-9 μποφορ.Θα εχω τον Σειριο και τη Μόιρα μαζι μου στην καμπινα,σε χωριστα κλουβακια για να ειναι ανετα.Ταξιδευουμε στις δεκα και μιση το βραδυ,και τελευταια φορα θα φανε και θα πιουν νερακι στις 3 το μεσημερι,Θα πρεπει να κανω κατι για να μην τα πιασει ναυτια;Υπαρχει τετοια περιπτωση;Αν ναι,τι να τους δωσω;Ο Σειριος ειναι δεκα μηνων και 4 κιλα,και η Μόιρα ειναι 9 μηνων και περιπου τρια κιλα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 11:09, 22-12-08:

Το μονο που μπορεις να τους δωσεις ειναι το καλμιβετ 1/2 χαπακι στο καθενα η στη Μοϊρα λιγο λιγοτερο ειναι και ηρεμηστικο και θα κοιμηθουνε. καλο ταξιδι

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:12, 22-12-08:

Ευχαριστουμε!
Δεν θα τους δωσω calmivet,φοβαμαι για την καρδουλα τους,απλα θα τα αφησω νηστικα και μια κι εχουμε καμπινα ισως τα βγαλω λιγο απο του κλουβακι αν φοβηθουν.
Ευχαριστω και παλι γιατρε!
Αντε κι εγω στο γαμο σου θα φερνω νερο με το κοσκινο.

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elly
H Elly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (άπειρες!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Elly έγραψε στις 12:03, 23-12-08:

Γιατρέ καλημέρα!
Ελπίζω να μη σε τρελάνω...έχω κάποιες ερωτησούλες...
1)Έχω παρατηρήσει στη γλωσσίτσα της Μπιάνκα κάποια μαύρα στίγματα...Είχε και όταν ήταν μικρότερη,αλλά νομίζω ότι τώρα έχουν πληθύνει...Να ανησυχήσω;
2)Χθες βράδυ η Μπιάνκα είχε την εξής συμπεριφορά:Νιαούριζε παράξενα,τριβόταν στο πάτωμα και ανασήκωνε κάπως τα πίσω της πόδια...Οίστρος νομίζω έτσι;Στο πρόγραμμα έχω τη στείρωση.Μπορεί να γίνει και ενώ η γάτα είναι σε οίστρο;
3)Λόγω προσωπικών προβλημάτων υγείας...έχω καθυστερήσει περίπου 1,5 μήνα τον ετήσιο εμβολιασμό.Να υπάρχει θέμα;;;Η γάτα δε βγαίνει καθόλου έξω ούτε έρχεται σε επαφή με άλλα ζώα...Και κάτι ακόμα...Αν την πάω στο κτηνίατρο, θα της κάνει όλο το πακέτο των εμβολίων μεμιάς ή θα χρειαστεί να την ξαναπάω;
Συγνώμη για το μακροσκελέστατο μήνυμα...Και ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 12:51, 23-12-08:

Τα μαυρα στιγματα στη γλωσσα μπορει να ειναι εναποθεσεις μελανινης οποτε τιποτα ανησυχιτικο, πραγματι εχει οιστρο και η στειρωση μπορει να γινει οταν εχει οιστρο αλλα θελει περισσοτερη προσοχη απο τον κτηνιατρο και μετα να ποναει περισσοτερο η γατα, ο ετησιος εμβολιασμος γινεται ολα σε ενα εκτος αν εχεις κανει το εμβολιο της λευχαιμιας ξεχωριστα οποτε θελει και αυτο επαναληψη, το οτι εχεις αργησει 2 μηνες σημαινει οτι δεν καλυπτεται η γατα σου με αρκετα αντισωματα

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elly
H Elly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (άπειρες!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Elly έγραψε στις 16:46, 23-12-08:

Ευχαριστώ πάρα πολύ γιατρέ για την άμεση απάντηση!!!:up:Σήμερα κιόλας θα την πάω στη γιατρό! Για τα εμβόλια, και για να δούμε πότε θα της κάνω την επέμβαση!Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή σου στο σάιτ...Νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν ότι είναι πολύτιμη!Καλές γιορτές!!!:cool:

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 17:35, 23-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Elly
Ευχαριστώ πάρα πολύ γιατρέ για την άμεση απάντηση!!!:up:Σήμερα κιόλας θα την πάω στη γιατρό! Για τα εμβόλια, και για να δούμε πότε θα της κάνω την επέμβαση!Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή σου στο σάιτ...Νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν ότι είναι πολύτιμη!Καλές γιορτές!!!:cool:
Ευχαριστω πολυ καλες γιορτες και σε σενα

ESTELLE

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ESTELLE
H ESTELLE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,196 μηνύματα.

H ESTELLE έγραψε στις 17:45, 23-12-08:

Καλησπέρα!!Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι..Εχω μια γατούλα 3,5 μηνών και εδώ και ένα μήνα δακρύζει το ματάκι της,όχι όμως κάθε μέρα..Τις τελευταίες βδομάδες τρέχει λίγο και η μυτούλα της,διάφανο υγρό,και στο δεξί το ρουθουνάκι έχει συνέχεια κολλημένα κάτι μαυράκια.Την έχει δει ο γιατρός που την παω 2 με 3 φορές τον τελευταίο μήνα και συνέχεια μου λεει ότι δεν έχει τίποτα και ότι ίσως είναι κάτι αλλεργικό.Διάθεση έχει πολύ καλή,τρώει κανονικά,παίζει.Απο το Σάββατο της δίνω λίγο Vibramycin που μου συνέστησε μια άλλη κτηνίατρος και σταγονίτσες Tobrex.Tα ματάκια της είναι καλύτερα αλλά αυτά τα μαυράκια στο ρουθουνακι συνεχίζουν..Φαντάζομαι ότι είναι ξεραμένες μυξούλες αλλά ο γιατρός που τα είδε μου είπε ότι περισσότερο με βρωμιές μοιάζουν.Να σημειώσω οτι δεν βγαίνει καθόλου έξω..
Ευχαριστώ πολυ!

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 18:12, 23-12-08:

Μαλλον προκειται για καποια ελαφρια ρινιτιδα και τα μαυρακια μαλλον ειναι ξεραμενες μυξες καλο ειναι να τυ δωσεις και καποιο συμπληρωμα σε πολυβιταμινες γιατι το αντιβιοτικο που δινεις δεσμευεις το ασβεστιο και αυτο χρειαζεται ασβεστιο για τα κοκκαλα του

ESTELLE

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ESTELLE
H ESTELLE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,196 μηνύματα.

H ESTELLE έγραψε στις 19:13, 23-12-08:

Μαλλον προκειται για καποια ελαφρια ρινιτιδα και τα μαυρακια μαλλον ειναι ξεραμενες μυξες καλο ειναι να τυ δωσεις και καποιο συμπληρωμα σε πολυβιταμινες γιατι το αντιβιοτικο που δινεις δεσμευεις το ασβεστιο και αυτο χρειαζεται ασβεστιο για τα κοκκαλα του
Eυχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!Τις πολυβιταμίνες τις βρίσκω σε καποιο pet shop ή κτηνιατρείο;Τί ποσότητα θα πρέπει να της δίνω;

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 10:36, 24-12-08:

τις βρισκεις και σε πετ σοπ και σε κτηνιατρεια και αναλογα γραφει επανω το κουτι συνηθως οι κρεμες που ειναι για γατακια ειναι 1-2 κουταλακια του γλυκου την ημερα, ενω τα χαπια συνηθως ειναι 1 χαπι για 10 κιλα βαρους

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 10:51, 24-12-08:

Πολλές ιδιαίτερες ευχές για αγάπη, υγεία, προσωπική ευτυχία και επιτυχημένες διαγνώσεις σε σάς που τόσο μας βοηθάτε με τα γατουλάκια μας...

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  berry-christmas-for-web.gif
Εμφανίσεις:  44
Μέγεθος:  90,5 KB  

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 11:05, 24-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
Πολλές ιδιαίτερες ευχές για αγάπη, υγεία, προσωπική ευτυχία και επιτυχημένες διαγνώσεις σε σάς που τόσο μας βοηθάτε με τα γατουλάκια μας...
Ευχαριστω και ευχομαι υγεια και ευτυχια για σας και τα γατακια σας:up::up:

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 11:15, 24-12-08:

Ευχαριστω και ευχομαι υγεια και ευτυχια για σας και τα γατακια σας:up::up:
...Eξαιρετικά αφιερωμένη...:up:

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Senator640x589.jpg
Εμφανίσεις:  48
Μέγεθος:  90,2 KB  

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 11:27, 24-12-08:

:up::up::up:

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 11:38, 24-12-08:

τι ομορφη φωτογραφια ειναι αυτη roulsydney? σα κουραμπιες ειναι αυτο το γατι, για φαγωμα τελειως !!

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 12:01, 24-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
τι ομορφη φωτογραφια ειναι αυτη roulsydney? σα κουραμπιες ειναι αυτο το γατι, για φαγωμα τελειως !!
Συμφωνώ απλά λείπει λίγο ζάχαρι και κανέλλα

Maruska

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maruska
. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Maruska έγραψε στις 00:48, 25-12-08:

Η Μαχούλα μου τις τελευταιες 3 μέρες είναι χάλια, ακεφη κοιμάται συνέχεια κ πονάνε τα αυτάκια της, μερικές φορές βγάζει κάτι μικρές κραυγές είναι σίγουρο οτι υποφέρει με τα αυτάκια της, πιθανό τη κολησε η μικρη μου γατούλα μυκητες, επειδή ειναι γιορτές και μεχρι τις 29 του μήνα δεν μπορώ να κάνω τίποτα ήπως κάποιος απο σας ξέρει κάτι που θα μπορούσα να κάνω να ηρεμήσει προσωρινά;

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 18:48, 25-12-08:

Να της δωσεις καποιο ανθρωπινο παυσιπονο αντεδεικνυτε γιατι ειναι τοξικα για της γατες,αν οντως εχει προβλημα με τα αυτια της θα πρεπει να της βαλετε σταγονες και ισως χρειαστει και αντιβιωση απο το στομα. μπορεις να κοιταξεις στους προτεινομενους γιατρους απο μελη του φορουμ υπαρχουν και κλινικες σε 24ωρη βαση

pseiras

Νεοφερμένος

O pseiras έγραψε στις 21:52, 26-12-08:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!!
Και ενώ ξεκίνησε σήμερα μια ωραία μέρα με πρωϊνά ψειροχαδάκια στο κρεββάτι....επιασα ενα μικρό στρογγυλο συμπαγή ογκίδιο στην κοιλιά του!!!!Προσπάθησα να το δώ μέσα από τη γούνα του...και είναι και λίγο κόκκινο....Το πρωί με άφηνε να τον αγγιζω στην κοιλίτσα...τώρα πια όχι....
Και σαν να μην έφτανε αυτό....βγήκε έξω και γύρισε κατά τις 13.30 με ματωμένη ουρά!!!
Κάποιο σκυλί από ό,τι υποθέτουμε τον δάγκωσε..υπήρχε και αυτή η χαρακτηριστική σκυλίσαι μυρωδιά....έτρεχε αρκετό αίμα....του έβαλα bedadin και μια μικρή γάζα αλλά μετά από 5 λεπτά την έβγαλε βεβαια....
Ε....από εκει και πέρα...έτρεμε συνέχεια και πάρα πολύ...δεν μπορούσε να ησυχάσει πουθενα.....εχει αλλάξει πόσα σημεία-φωλιές και στάσεις ύπνου....
Τώρα έχει καμμιά ώρα πια που ηρέμησε και κοιμάται και ευτυχώς δεν τρέμει....δεν έχει φάει από το μεσημέρι...
Βρήκα το τηλ. ενός γιατρού και μας είπε να του παρουμε αντιβίωση.....
Αυριο βεβαια ..γιατί εδω δεν λειτουργεί τπτ.
Του έβαλα να φάει και του έλιωσα μέσα και μισό ντεπόν...αλλά τπτ.
Σας παρακαλώ αν δειτε το μηνυμα παρακαλώ απαντήστε...είμαι πάρα πολύ ανήσυχη...γιατί τον έβλεπα να υποφέρει σε κάθε του ανάσα!!!

όσον αφορά στον όγκο...πήρε τηλ ο φίλος μου και δεν το ανεφερε στο γιατρό....μπορεί και αυτό να είναι από χτύπημα...ίσω επειδή είναι τόσο χαδιάρης και καλός να τον εκμεταλλεύονται...
Τελος πάντων...όποτε μπορείτε απαντήστε μου...ευχαριστω!!!!!!

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 22:55, 26-12-08:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Το ντεπόν ΜΗΝ του το δώσεις, είναι τοξικό για τις γάτες!!!
Πιστεύω ότι αύριο πρέπει να το πας οπωσδήποτε στον γιατρό και επίσης ότι πρέπει να σκεφτείς το ενδεχόμενο να μην το αφήνεις έξω αφόσον τσακώνεται συνέχεια.
Δεν πειράζει αν δεν φάει μία μέρα, δεν θα πάθει τίποτα. Αύριο όμως θέλει γιατρό αν συνεχίσει να είναι υποτονικός.

pseiras

Νεοφερμένος

O pseiras έγραψε στις 00:34, 27-12-08:

Τόση ώρα κατι ειχε το σάιτ και δεν μπορούσα να διαβάσω τπτ...Αρα έκανα πατατιά!!!!Εφαγε μια κουταλίτσα κονσερβούλα με λειωμένο ντεπόν!!!
Όχι, ότι έλαβε πολύ..αλλά ...δεν θέλωνα επιβαρυνθει κι άλλο....θα δω πως θα πάει...Του το δώσαμε γιατί είναι ζεστα τα αυτάκια του..και από ό,τι διαβασα έτσι καταλαβαίνουμε τον πυρετο....Δηλαδή σε τέτοιες περιπτώσεις πυρετού ποιο αντιπυρετικο να δίνω?παναντόλ?
Ναι δεν τον αφήνουμε τώρα έξω...'εχει και πολύ κρυο...Μην αρρωστησει κιόλας!! Μιουκηζε ήθελε να φύγει αλλά τώρα ευτυχώς ξανακοιμήθηκε...
Αυριο θα πάρουμε την αντιβίωση και βλέπουμε.....
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες...μου γινε μάθημα για την επόμενη φορά...ελπίζω να μην τον κατέστρεψα μόνο...αντε καλό βραδυ σε όλα τα ψίου!

pseiras

Νεοφερμένος

O pseiras έγραψε στις 11:25, 27-12-08:

καλημερα!Όλα καλα σημερα...
Δεν ήξερα όλα αυτά για τον πυρετό...και βασικά με ανησυχησε πάρα πολύ που δεν έβρισκε ησυχία να κοιμηθεί...
Σήμερα στις 7, νιαούριζε για κάνα μισάωρο ε και τελικά τον αφήσαμε να βγει...γυρισε τώρα, εφαγε, πλύθηκε και αράζει...
Η ουρά του είναι πολύ καλύτερα και η κύστη...Είναι η πρώτη φορά που έρχεται τόσο χάλια ....χρειαζεται να συνηθίσω και εγω....
Υ.Γ. το σκεφτομαι.....
Υ.Γ. από ό,τι βλέπω...συμβαίνουν πολλά..και χειρότερα...για τα οποία δεν είμαι κατάλληλα προετοιμασμένη...θα πέσει διάβασμα!!!

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo

H zoo έγραψε στις 12:44, 27-12-08:

Αγαπητέ γιατρέ του φόρουμ, σου εύχομαι ολόψυχα καλές γιορτές με υγεία και ο καινούριος χρόνος να σου φέρει ότι επιθυμείς ( ακόμη και τη νύφη, για την οποία σε πιέσει η κλασσική μαμά σου ).
Ευχαριστούμε για ότι κάνεις για εμάς και τα γατόνια μας και σου εύχομαι να στο ανταποδίδει στο έπακρο η ζωή.

Οι ευχές μου, ισχύουν και για όλους τους ιατρούς του σάιτ και συγνώμη που το αναφέρω αυτό σε δικό σου θέμα.

Τα φιλιά μας και τις ευχαριστίες μας από τα γατόνια μας.

pseiras

Νεοφερμένος

O pseiras έγραψε στις 14:57, 27-12-08:

Λοιπόν, παίρνουμε την αντιβίωση vetrimoxin 2 ml το πρωι 2 ml το βράδυ για να μην μολυνθει...καθώς η πληγή του έχει κλείσει, αλλά ήταν ανοιχτή και έχει λίγο πρήξιμο...ελπίζω να βοηθήσει και για την κυστούλα...κοιμάτα συνέχεια... σε συμπεριφορά καλα..δεν τρέμει πια και τρώει αλλά όχι ξηρά...
Πήρα και μια ειδική κονσερβα που είναι σαν δυναμωτική για τα γατάκια που αρρωστησαν ή έχουν εγχειριστεί:royal canin recovery..και ελπίζω να έχουμε όλοι ένα ήσυχο σ/κ!!! και ευχαριστω

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 19:19, 27-12-08:

Ευχαριστω για τις ευχες σας και ευχομαι μια καινουργια χρονια με υγεια και ευτυχια για σας και τα ζωακια σας

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 22:48, 30-12-08:

Γιατρέ μας να ρωτήσω...

- Πότε, γιατί και υπο ποιές συνθήκες μπορεί μια γάτα να ΜΗΝ ξυπνήσει μετά απο νάρκωση??

και τί γίνεται, δηλ, (σε απλά ελληνικά) και ΔΕΝ ξυπνάει???

Ευχαριστώ.

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 10:55, 31-12-08:

Ολα τα αναισθητικα σε γενικες γραμμες δρουν καταστελοντας το Κεντρικο νευρικο Συστημα (ΚΝΣ), δηλαδη τον εγκεφαλο η πιο συχνη αιτια αιτια ειναι η καταστολη του καντρου της αναπνοης και κατεπεκταση η απνοια. αλλη αιτια ειναι η υποταση που δημιουργουν με αποτελεσμα να πεσει το ζωο σε υποβολαιμικο σοκ και να παθει καρδιακη ανακοπη, αλλη πιο σπανια ειναι η εμφανιση αλλεργιας σε καποιο απο τα αναισθητικα. Αυτα ειναι σε γενικες γραμμες. ελπιζω να ηταν χρησιμα

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:18, 31-12-08:

Ναι, ευχαριστούμε.

Και κάτι ακόμα ΑΝ γίνει κάποιο απο τα 3.. ο γιατρός μπορεί, έχει τα μέσα την γνώση να σώσει το ζώο???
Ξέρω σίγουρα ότι στην ανακοπή μπορεί να σωθεί το ζώο αν αντιμετωπιστεί έγκαιρα... στα άλλα???

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    akpe, AndreasA, Baloudakos, Leeloo, penny--li

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους