Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,618 εγγεγραμμένα μέλη και 718,190 μηνύματα σε 22,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 357 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κουίζ...

Γωγω

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γωγω
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H Γωγω έγραψε στις 10:31, 30-11-06:

Θα το αφησω μια βδομαδα, και μετα θα σας πω την "ορθη λύση"..

Είναι μια κρύα, χειμωνιάτικη νύχτα, φυσάει και έχει καταιγίδα. Καθώς οδηγείς το διθέσιο αυτοκίνητο σου κάπου στην ερημιά περνάς μπροστά από μια στάση. Περιμένουν το λεωφορείο 3 άνθρωποι: Μια ηλικιωμένη γυναίκα που φαίνεται να είναι ετοιμοθάνατη, ένας γιατρός που σου είχε σώσει τη ζωή παλιά και ο/η άντρας/γυναίκα των ονείρων σου. Το αυτοκίνητο σου είναι διθέσιο και πρέπει να επιλέξεις ποιόν θα πάρεις.Τι θα κάνεις;

Η ερώτηση αυτή είχε τεθεί στους υποψηφίους για να προσληφθούν σε μια επιχείρηση. Προσελήφθη τελικά ένας που απάντησε.... πως..?
για να σας ακουσω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

purina

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη purina
H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 10:41, 30-11-06:

τον αντρα των ονειρων μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 10:43, 30-11-06:

Θα παρω τον "αντρα των ονειρων" και θα αφησω το γιατρο να σωσει την ετοιμοθανατη γυναικα.
Μετα θα αφησω και τον αντρα των ονειρων λιγο παρακατω (σε πιατσα ταξι) και θα συνεχισω μονη μου!

Παράθεση

chica (Κυριακή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chica
H Κυριακή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H chica έγραψε στις 10:45, 30-11-06:

κι εγώ τον άνδρα των ονείρων μου επιλέγω...μια φορά θα μου δοθεί η ευκαιρία...!

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 11:00, 30-11-06:

Μαλλον η εταιρεια δεν ηξερε το ανεκδοτο πως χωρανε δεκα ελεφαντες σ ενα φολκσβαγεν...

Παράθεση

Mika

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mika
H Mika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 646 μηνύματα.

H Mika έγραψε στις 11:10, 30-11-06:

Σταματαω λιγο πιο κατω, περνω τηλ ενα ασθενοφορο (h vodafone εχει καλη καλυψη παντου εκτος απο Πτολεμαιδα ) περνει τη γιαγια και το γιατρο, περνω και εγω τον θεο και ολοι ειμαστε happy.:up:

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 11:13, 30-11-06:

Παιδιά συγνώμη, εγώ θα έπαιρνα τη γιαγιά (και μετά θα ξαναγύρναγα μπας και είναι εκεί ακόμα ο έρωτας!!!)

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 11:22, 30-11-06:

Θα δώσω το αυτοκίνητο μου στο γιατρό να πάει την ηλικιωμένη κυρία στο κοντινότερο νοσοκομείο, του έχω εμπιστούνη άλλωστε αφού μου έσωσε τη ζωή. Εγώ θα μείνω στη στάση να κρατήσω παρέα στον άνδρα των ονείρων μου. Είμαι σίγουρη ότι θα βρούμε πολλά να πούμε και να κάνουμε!!!....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 11:26, 30-11-06:

αν ειναι για υποψηφιο Τον Γιατρο. αν ειναι σκετο χωρις υποψηφιοτητα για προσληψη τον ερωτα

Παράθεση

memy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη memy
H memy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 94 μηνύματα.

H memy έγραψε στις 11:33, 30-11-06:

Θα έδινα ακριβώς την ίδια απάντηση με την Ασπασία! Όπως το διάβαζα το είχα ήδη σκεφτεί και κατεβαίνοντας είδα ότι κι η Ασπασία είχε γράψει ακριβώς το ίδιο!!!! Μπράβο ταύτιση πνεύματος!!!

Παράθεση

Lady

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lady
H Lady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 443 μηνύματα.

H Lady έγραψε στις 14:47, 30-11-06:

Κι εγώ θα έμενα με τον παίδαρο στη στάση και θα έδινα το αμάξι στον γιατρό.

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 17:11, 30-11-06:

Εγω ξερω την απαντηση....

Παράθεση

siam

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη siam
H siam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H siam έγραψε στις 17:12, 30-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από aspasiapef
Θα δώσω το αυτοκίνητο μου στο γιατρό να πάει την ηλικιωμένη κυρία στο κοντινότερο νοσοκομείο, του έχω εμπιστούνη άλλωστε αφού μου έσωσε τη ζωή. Εγώ θα μείνω στη στάση να κρατήσω παρέα στον άνδρα των ονείρων μου
και προσθέτω... ούτως ή άλλως αργά ή γρήγορα θα έρθει και το λεωφορείο

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 20:19, 30-11-06:

Ο αντρας των ονειρων μου που ειναι γιατρος ας παει την ηλικιωμένη στο νοσοκομείο με το αυτοκινητο και μετα ως τζεντελμαν θα επιστεψει να με παρει(για να ειναι ο ιδανικός αντρας θα πρεπει να το κανει). Ή διαφορετικα ο αντρας των ονειρων μου που ειναι γιατρος ειναι και τοσο καλος γιατρός που δεν χρειαζεται να την παει στο νοσοκομειο. Την σωζει επι τοπου κι εγώ απλα παρακολουθώ και κανενας δεν παιρνει το αυτοκίνητο

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 01:25, 01-12-06:

εγω παλι θα εδινα το αυτοκινητο στο γιατρο να παει την γιαγια για να την σωσει κ θα επερνα ταξι χωρις τον παιδαρο γιατι αυτος χωρις αμαξι δεν λεει

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 09:08, 01-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από ladycat
εγω παλι θα εδινα το αυτοκινητο στο γιατρο να παει την γιαγια για να την σωσει κ θα επερνα ταξι χωρις τον παιδαρο γιατι αυτος χωρις αμαξι δεν λεει

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 10:04, 01-12-06:

ΤΕΛΙΚΑ ποια ειναι η απαντηση?

Παράθεση

Γωγω

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γωγω
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H Γωγω έγραψε στις 16:24, 11-12-06:

Είναι μια κρύα, χειμωνιάτικη νύχτα, φυσάει και έχει καταιγίδα. Καθώς οδηγείς το διθέσιο αυτοκίνητο σου κάπου στην ερημιά περνάς μπροστά από μια στάση. Περιμένουν το λεωφορείο 3 άνθρωποι: Μια ηλικιωμένη γυναίκα που φαίνεται να είναι ετοιμοθάνατη, ένας γιατρός που σου είχε σώσει τη ζωή παλιά και ο/η άντρας/γυναίκα των ονείρων σου. Το αυτοκίνητο σου είναι διθέσιο και πρέπει να επιλέξεις ποιόν θα πάρεις.Τι θα κάνεις;

Η ερώτηση αυτή είχε τεθεί στους υποψηφίους για να προσληφθούν σε μια επιχείρηση. Προσελήφθη τελικά ένας που απάντησε.... πως..?
για να σας ακουσω...

and the winner...is...
aspasiapef!!!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από aspasiapef
Θα δώσω το αυτοκίνητο μου στο γιατρό να πάει την ηλικιωμένη κυρία στο κοντινότερο νοσοκομείο, του έχω εμπιστούνη άλλωστε αφού μου έσωσε τη ζωή. Εγώ θα μείνω στη στάση να κρατήσω παρέα στον άνδρα των ονείρων μου. Είμαι σίγουρη ότι θα βρούμε πολλά να πούμε και να κάνουμε!!!....

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 16:29, 11-12-06:

:up: :up: :up: :up: :up: :up:
Νενικήκαμεν!!!!

Παράθεση

Lady

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lady
H Lady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 443 μηνύματα.

H Lady έγραψε στις 17:02, 11-12-06:

Me too

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 18:26, 11-12-06:

Συγχαρητήρια στις νικήτριες!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,581 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:07, 12-04-15:

Πάνω ή Κάτω?

Αυτή η φωτογραφία μιας γάτας έχει διχάσει τις γνώμες πολλών διαδικτυακών χρηστών, σχετικά με το αν ανεβαίνει ή κατεβαίνει τα σκαλιά που δείχνει η εικόνα. Εσείς τι λέτε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:11, 12-04-15:

Το είχα δει και στο φέις πριν μερικές μέρες και έδωσα την ίδια απάντηση που θα δώσω και τώρα. Εμένα μου φαίνεται σαν να κατεβαίνει τα σκαλιά.
Αλήθεια όμως, υπάρχει κάπου η σωστή απάντηση ή απλά λέμε ο καθένας την γνώμη του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:17, 12-04-15:

Κι εγώ κάτω ψηφίζω. Συνήθως το μάρμαρο (ή οποιαδήποτε επίστρωση μιας σκάλας) προεξέχει ελαφρώς από το πάτημα. Κι αν κρίνω από τα σκαλιά αυτό που φαίνεται να προεξέχει είναι το πάτημα λοιπόν κι όχι το ρίχτι, οπότε κατεβαίνει!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,581 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:23, 12-04-15:

Βάσω μου απλά το έβαλα σαν κουίζ, δεν σημαίνει οτι γνωρίζω τη σωστή λύση.. Όμως πιστεύω σίγουρα κάποιος/α από τα μέλη μας θα ξέρει να μας δώσει μια σωστή και πειστική απάντηση.
Συμφωνώ μαζί σου οτι κατεβαίνει και μπορώ και να υποστηρίξω την άποψή μου

Αρχική Δημοσίευση από aba
Κι εγώ κάτω ψηφίζω. Συνήθως το μάρμαρο (ή οποιαδήποτε επίστρωση μιας σκάλας) προεξέχει ελαφρώς από το πάτημα. Κι αν κρίνω από τα σκαλιά αυτό που φαίνεται να προεξέχει είναι το πάτημα λοιπόν κι όχι το ρίχτι, οπότε κατεβαίνει!
Ακριβώς αυτό!(με πρόλαβε η Φωτεινή)
Ωστόσο, αν κάποιος έχει διαφορετική γνώμη και μπορεί να την τεκμηριώσει εδώ είμαστε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 12-04-15 στις 21:26. Αιτία: merge
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 21:27, 12-04-15:

ψηφίζω και εγώ και λέω ότι ανεβαίνει τα σκαλιά δε ξέρω γιατί αλλά έτσι μου φένεται

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους