Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,145 εγγεγραμμένα μέλη και 718,315 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοτραχείτιδα

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 12:11, 17-07-07:

Ολα καλά λοιπόν! Και η δικιά μου συνεχίζει να έχει μαλακά κακά (είναι 4 μηνών). Μονο με τις κροκέτες δεν κάνει.Εχει κάνει εμβόλια και αποπαρασιτώσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marestros

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη marestros
H marestros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

H marestros έγραψε στις 01:58, 18-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ismini
Ολα καλά λοιπόν! Και η δικιά μου συνεχίζει να έχει μαλακά κακά (είναι 4 μηνών). Μονο με τις κροκέτες δεν κάνει.Εχει κάνει εμβόλια και αποπαρασιτώσεις.

Εμας ουτε οι κροκετες μας βοηθανε!!! θα της δωσω παλι για 4 μερες μονο i/d και βλεπουμε!!!εχουμε κανει εμβολια και αποπαρασιτωσεις!!!! επισης μυριζουν τα κακα της πολυ και νομιζω πως δεν θα επρεπε αφου ειναι μονο 3-3,5 μηνων. ο γιατρος ειπε πως αυτο θα αλλαξει οταν σταματησουν οι διαρροιες, αν καταλαβα καλα. προσπαθει να αποφυγει να της δωσει παλι φαρμακο, και καλα κανει!!!!

εχει λυσσαξει τωρα να φαει κατι χαρτια που εχω εδω, ΕΛΕΟΣ. τι θα το κανω το ζουζουνι μου??? ολο ζουζουνιες ειναι αρα και υγιεις, ευτυχως:up::up::up::up::up::up::up::up::up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cloud

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cloud
H cloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H cloud έγραψε στις 08:58, 18-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από marestros
Εμας ουτε οι κροκετες μας βοηθανε!!! θα της δωσω παλι για 4 μερες μονο i/d και βλεπουμε!!!εχουμε κανει εμβολια και αποπαρασιτωσεις!!!! επισης μυριζουν τα κακα της πολυ και νομιζω πως δεν θα επρεπε αφου ειναι μονο 3-3,5 μηνων. ο γιατρος ειπε πως αυτο θα αλλαξει οταν σταματησουν οι διαρροιες, αν καταλαβα καλα. προσπαθει να αποφυγει να της δωσει παλι φαρμακο, και καλα κανει!!!!

εχει λυσσαξει τωρα να φαει κατι χαρτια που εχω εδω, ΕΛΕΟΣ. τι θα το κανω το ζουζουνι μου??? ολο ζουζουνιες ειναι αρα και υγιεις, ευτυχως:up::up::up::up::up::up::up::up::up:
Μήπως να εισήγαγες και μερικές κόλλες χαρτί καθημερινά στη διατροφή του?
Ίσως αυτή να είναι η λύση στα προβλήματα με τα κακάκια του
Θα σου έλεγα να προτιμήσεις το ανακυκλωμένο, είναι αρκετά πιο εύπεπτο!

Παράθεση

marestros

Διάσημο Μέλος

H marestros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

H marestros έγραψε στις 00:31, 19-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από cloud
Μήπως να εισήγαγες και μερικές κόλλες χαρτί καθημερινά στη διατροφή του?
Ίσως αυτή να είναι η λύση στα προβλήματα με τα κακάκια του
Θα σου έλεγα να προτιμήσεις το ανακυκλωμένο, είναι αρκετά πιο εύπεπτο!

Παράθεση

BARBAROSA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BARBAROSA
. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O BARBAROSA έγραψε στις 16:01, 24-07-07:

Επειδη εχω μαντικες ικανοτητες η γατα σου θα γινει καλα και μια μερα θα φαει και το καναρινι σου τον Φρουλη....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 03-03-12 στις 11:44. Αιτία: Απαγορεύονται τα Κεφαλαία
Παράθεση

nalaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nalaki
H nalaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nalaki έγραψε στις 21:16, 24-07-07:

Καλησπερα! σε δυο γατακια που ειχα μαζεψει ειχα το ιδιο προβλημα,μαλιστα σε 2 κτηνιατρους που πηγα μου δωσανε λαθος θεραπεια και χειροτερεψαν. Ευτυχως εχω βρει μια καταπληκτικη κτηνιατρο που τα εσωσε κι ας ηταν προχωρημενη η κατασταση.Αν θελεις στειλε μου email στο nalaxt@yahoo.gr να σου πω πληροφοριες.

Παράθεση

vasiliki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasiliki
H vasiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (30 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H vasiliki έγραψε στις 22:20, 24-07-07:

Καλησπέρα και από εμένα. Άν και νέα στην παρέα, μπορώ να σου μεταφέρω τις δικές μου εμπειρίες. "Ανιψιά" που μένει εκτός Αθηνών μεγάλη σε ηλικία έχει το ίδιο πρόβλημα εδώ και χρόνια. Με σωστή θεραπεία όλα θα πάνε καλά, απλά θέλει υπομονή και προσοχή. Η Κοντέσσα πάντως, άν και έχει γίνει τελείως καλά, έχει ακόμα το κουσούρι του ρόγχου... Και είναι απίστευτα γλυκειά όταν "γκαζώνει"!:cool:
Όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς....

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 02:24, 25-07-07:

Εμεις στο σωματειο που τα δοκιμασαμε ολα ειδαμε οτι το μονο φαρμακο που πιανει σε χρονια ρινοτραχειητιδα και σχετικα γρηγορα ειναι το Klaricid επειδη ειναι δυνατο θα χριεαστει να κοψεις ενα πολυ μικρο κομματι , θα σου πει ο γιατρος ποσο. Αν δεν ειναι χρονια πιανουν κι αλλα, και το vibramicin πχ. Απ οσο ειδα κανενας δεν σου εδωσε αντιβιωση σε χαπι η σιροπι για 8 ημερες.. παραξενο γιατι ειναι η πιο κλασσικη αντιιμετωπιση της ρινοτραχειητιδας.. μηπως ειναι κατω απο δυο μηνων το γατακι?? Ο γιατρος ειναι καλος? μηπως οχι τελικα?

Παράθεση

ΝΟΝΗ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΝΟΝΗ
H ΝΟΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (50 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H ΝΟΝΗ έγραψε στις 13:12, 25-07-07:

To Klaricid είναι το καλύτερο.¨Εδινα χρόνια ronaxan χωρίς αποτέλεσμα .Η δοσολογία είναι λίγο δύσκολο να ρυθμιστεί,καλό είναι 1/16 του χαπιού το πρωί και 1/16 το βράδυ ή 1/8 μία φορά τη μέρα για γάτα 3 kg περίπου για μία εβδομάδα .Για τα μωρά υπάρχει και το παιδιατρικό σιρόπι klaricid

Παράθεση

Ζιζούκα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ζιζούκα
H Ζιζούκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Ζιζούκα έγραψε στις 13:29, 25-07-07:

Αυτό για το klaricid δεν το ήξερα. Ευτυχώς τώρα το γατόνι μου είναι καλύτερα. Φταρνίζεται βέβαια κανα δυο φορές την ημέρα ακόμη αλλά μάλλον έπιασε η τελευταία ένεση που της έκανε ο κτηνίατρος - μου είπε ότι αντιστοιχεί σε χορήγηση αντιβίωση για 15 ημέρες. Πάλι καλά δηλαδή γιατί στο τέλος η Ζιζού από τα πολλά τα φάρμακα θα χάζευε εντελώς... Και το χειρότερο είναι ότι καθυστερούσε και τα εμβόλια γιατί δεν μπορούσε να τα κάνει παράλληλα με τη θεραπεία..

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 00:05, 26-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΝΟΝΗ
To Klaricid είναι το καλύτερο.¨Εδινα χρόνια ronaxan χωρίς αποτέλεσμα .Η δοσολογία είναι λίγο δύσκολο να ρυθμιστεί,καλό είναι 1/16 του χαπιού το πρωί και 1/16 το βράδυ ή 1/8 μία φορά τη μέρα για γάτα 3 kg περίπου για μία εβδομάδα .Για τα μωρά υπάρχει και το παιδιατρικό σιρόπι klaricid
Αρχική Δημοσίευση από yasmin1gr
Εμεις στο σωματειο που τα δοκιμασαμε ολα ειδαμε οτι το μονο φαρμακο που πιανει σε χρονια ρινοτραχειητιδα και σχετικα γρηγορα ειναι το Klaricid επειδη ειναι δυνατο θα χριεαστει να κοψεις ενα πολυ μικρο κομματι , θα σου πει ο γιατρος ποσο. Αν δεν ειναι χρονια πιανουν κι αλλα, και το vibramicin πχ. Απ οσο ειδα κανενας δεν σου εδωσε αντιβιωση σε χαπι η σιροπι για 8 ημερες.. παραξενο γιατι ειναι η πιο κλασσικη αντιιμετωπιση της ρινοτραχειητιδας.. μηπως ειναι κατω απο δυο μηνων το γατακι?? Ο γιατρος ειναι καλος? μηπως οχι τελικα?
Αρχική Δημοσίευση από nalaki
Καλησπερα! σε δυο γατακια που ειχα μαζεψει ειχα το ιδιο προβλημα,μαλιστα σε 2 κτηνιατρους που πηγα μου δωσανε λαθος θεραπεια και χειροτερεψαν. Ευτυχως εχω βρει μια καταπληκτικη κτηνιατρο που τα εσωσε κι ας ηταν προχωρημενη η κατασταση.Αν θελεις στειλε μου email στο nalaxt@yahoo.gr να σου πω πληροφοριες.
θα αας παρακαλουσα παιδια να μην δινετε δοσολογιες κ φαρμακα γιατι καθε γατι εχει τον δικο του οργανισμο.Μην γινει τιποτα κ παθει κατι το γατι κ τρεχει η κοπελα κ δεν φτανει

Παράθεση

Mariel

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mariel
H Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,847 μηνύματα.

H Mariel έγραψε στις 02:59, 26-07-07:

ναι,βρε παιδια,δε γινεται ετσι να συστηνουμε φαρμακα...η καθε γατα πρεπει να αντιμετωπιζεται χωριστα και ο μονος αρμοδιος να δινει θεραπεια και δοσολογια ειναι ο κτηνιατρος...

Παράθεση

ΝΟΝΗ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΝΟΝΗ
H ΝΟΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (50 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H ΝΟΝΗ έγραψε στις 11:36, 26-07-07:

Σωστό αυτό ,αλλά είναι απλά φάρμακα και μπορεί να βοηθήσεις κάποιον που το ζώο του έχει ανεβάσει πυρετό από ρινοτραχείτιδα και δεν βρίσκει ανοικτό κτηνιατρείο το Σ/Κ ή είναι στην επαρχία.20 χρόνια επισκέφτομαι κτηνιάτρους και πάντα αυτά δίνουν.Τώρα αν είναι να συμβεί το κακό μπορεί να συμβεί οποτεδήποτε .Πήγα το γάτο μου πριν 10 ημέρες στο γιατρό υγιέστατο ,πανέμορφο για τα αυτιά του και του έγραψε ORIDERMYL .Μου πέθανε χωρίς να μπορώ να το βοηθήσω από αλλεργία στη νεομυκίνη.Μακάρι να αδιαφορούσα και να του περνούσα τα αυτιά με λίγο παραφινελαιο και να μην τον έστελνα στο θάνατο 3 ετών .

Παράθεση

Mariel

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mariel
H Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,847 μηνύματα.

H Mariel έγραψε στις 16:03, 26-07-07:

λυπαμαι πολυ για το γατουλη σου,αλλα ενα ατυχες περιστατικο δεν πρεπει να μας κανει να αγνοουμε τελειως τους γιατρους και να κανουμε μονοι μας διαγνωσεις.στο vibramicin για παραδειγμα μερικες γατες αντιδρουν ασχημα.αν σε μια που θα το συστησεις δεν αντιδρασει οπως η δικια σου?
αν ψαξεις λιγο,θα βρεις εναν καλο γιατρο που θα μπορεις να τον βρισκεις και Σαβ/κα και νυχτες και θα ξερει τη γατα σου και θα μπορει καλυτερα και πιο υπευθυνα να προτεινει την καταλληλη θεραπεια.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 18:04, 26-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΝΟΝΗ
Σωστό αυτό ,αλλά είναι απλά φάρμακα
Όχι!! Και το Klaricid και το Vibramycin είναι αντιβιωτικά. Κοινά φάρμακα μεν, καθόλου απλά δε. Υπάρχει λόγος που τα αντιβιωτικά δίνονται μόνο με συνταγή γιατρού.
Εδώ ακόμα και τα πραγματικά "απλά" φάρμακα, όπως η ασπιρίνη και οι διάφορες παρακεταμόλες (τύπου Depon, Panadol κ.λπ.) είναι πολύ πολύ επικίνδυνα για τις γάτες.
Έχουν δίκιο η Ladycat και η Mariel: ΠΡΩΤΑ συμβουλή από γιατρό.

Παράθεση

dimitra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitra
H dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3+ 2 τωρα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καστέλλι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H dimitra έγραψε στις 20:58, 04-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Όχι!! Και το Klaricid και το Vibramycin είναι αντιβιωτικά. Κοινά φάρμακα μεν, καθόλου απλά δε. Υπάρχει λόγος που τα αντιβιωτικά δίνονται μόνο με συνταγή γιατρού.
Εδώ ακόμα και τα πραγματικά "απλά" φάρμακα, όπως η ασπιρίνη και οι διάφορες παρακεταμόλες (τύπου Depon, Panadol κ.λπ.) είναι πολύ πολύ επικίνδυνα για τις γάτες.
Έχουν δίκιο η Ladycat και η Mariel: ΠΡΩΤΑ συμβουλή από γιατρό.
Εχω ακουσει για την ασπιρινη οτι μπορει να αποβει μοιραια σε γατες! Εγω ακολουθησα πιστα τις οδηγιες της κτηνιατρου μου, αλλα να σας πω, το φταρνισμα περασε, ομως οι μυξουλες συνεχιζουν να υπαρχουν..( κατι μαυρακια στις μυτουλες τους). Εχουν κανει ολα τα εμβολια..

Παράθεση

Kakerlak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 21:32, 04-08-07:

τελικα τι εγινε με το γατακι?

Παράθεση

SIMON

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SIMON
Ο SIMON αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 8 γάτες (αρκετεs έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O SIMON έγραψε στις 17:33, 06-08-07:

Γεια σας! Πρώτη φορά γράφω εδώ.

Eχουν το ίδιο πρόβλημα όλες μου σχεδόν οι γάτες .Τους το μετέδωσε ένας απρόσκλητος αλλά συμπαθέστατος γάτος.Εχω πάει αρκετές φορές στον μοναδικό κτηνίατρο του νησιού μου και δεν κατάφερε να μου δώσει λύση. Η καταρροή, ο βήχας ,το φτάρνισμα και η δύσπνοια από την καταρροή επιμένουν .Οπως καταλαβαίνετε το "ρώτα έναν γιατρό" εξαντλήθηκε. Σας παρακαλώ αν κάποιος πιστεύει ότι έχει ανάλογη εμπειρία και βρήκε κάποια λύση έστω για τα συμπτώματα και όχι για μόνιμη θεραπεία ας με βοηθήσει. Αν το κλαρισιντ έχει δώσει αποτελέσματα είναι πολύ καλό γιατί είναι εύχρηστο (σε ταμπλέτα) και δεν θα μπω στην διαδικασία να δίνω σιρόπι σε 8 γάτες! Σας ευχαριστώ.

Παράθεση

marestros

Διάσημο Μέλος

H marestros έγραψε στις 16:56, 07-08-07:

η ρηνοτραχειτιδα ειναι μια ασθενει που προσβλαει το αναπνευστικο συστημα, ξυριζει ο ιος τα τριχωιδη της μυτης με αποτελεσμα να μπορουν να περνανε μικροβια μεσα στον οργανισμο τους. η θεραπεια ειναι αντιβιωση για να σκοτωσουμε τον ιο που υπαρχει και προκαλει την αρρωστεια και μετα εμβολια ωστε να σωθουν οσα τριχωιδη εχουν απομεινει. δοσολογια δεν μπορω να σου δωσω ουτε αντιβιωση οπως καταλαβαινεις αυτα ειναι σχετικα για καθε γατι. κριμα που δεν υπαρχει καποιος γιατρος στο νησι να σε βοηθησει. ισως θα ηταν καλυτερο να βρεις τους ιατρους του site ειναι ο issavas και η mel. στειλ'τους ενα προσωπικο μηνυμα και θα σου απαντησουν. παντως εμεις που εχουμε ρινοτραχειτιδα μετα τη θεραπεια με αντιβιωση ειμαστε μια χαρα απλα φτερνιζομαστε περιστασιακα!!!!!

Παράθεση

SIMON

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SIMON
Ο SIMON αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 8 γάτες (αρκετεs έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O SIMON έγραψε στις 13:29, 08-08-07:

Σας ευχαριστώ! Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 13:03, 20-11-07:

πριν 2 εβδομάδες είχε και η μικρούλα μου ρινοτραχειίτιδα, αλλα την ίδια μέρα είχαμε κάνει το πρώτο μας εμβόλιο και δεν επρεπε να δωσουμε αντιβίωση γιατι δεν θα ισχυε το εμβόλιο πλεον.
το ματάκι της ηταν πολύ χαλια... πολύ πιο κλειστο απο το αλλο και κοκκινο και το εκλεινε συνέχεια.της καναμε μια θεραπεία για 7 μερες με κολύριο και αλοιφή μεσα στο ματάκι που μας ειπε ο γιατρός και τώρα ειναι καλά.μόνο την ημερα του εμβολίου εδειχνε ακεφη είχε και 39.5 θερμοκρασία.την επόμενη μέρα ετρεχε και επαιζε σαν παλαβό και ετρωγε κανονικά.ειναι καποια απο τα συμπτώματα της ρινοτραχειιτιδας? η μας ειπε λαθος ο γιατρος?πανικοβλήθηκα γιατι το ειχα διαβασει σαν σοβαρο μεσα απο το σαιτ..τώρα ευτυχώς ειναι μια χαρά και το ματάκι της ορθάνοιχτο!!:up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

marestros

Διάσημο Μέλος

H marestros έγραψε στις 14:49, 20-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από ELENIP
πριν 2 εβδομάδες είχε και η μικρούλα μου ρινοτραχειίτιδα, αλλα την ίδια μέρα είχαμε κάνει το πρώτο μας εμβόλιο και δεν επρεπε να δωσουμε αντιβίωση γιατι δεν θα ισχυε το εμβόλιο πλεον.
το ματάκι της ηταν πολύ χαλια... πολύ πιο κλειστο απο το αλλο και κοκκινο και το εκλεινε συνέχεια.της καναμε μια θεραπεία για 7 μερες με κολύριο και αλοιφή μεσα στο ματάκι που μας ειπε ο γιατρός και τώρα ειναι καλά.μόνο την ημερα του εμβολίου εδειχνε ακεφη είχε και 39.5 θερμοκρασία.την επόμενη μέρα ετρεχε και επαιζε σαν παλαβό και ετρωγε κανονικά.ειναι καποια απο τα συμπτώματα της ρινοτραχειιτιδας? η μας ειπε λαθος ο γιατρος?πανικοβλήθηκα γιατι το ειχα διαβασει σαν σοβαρο μεσα απο το σαιτ..τώρα ευτυχώς ειναι μια χαρά και το ματάκι της ορθάνοιχτο!!:up:
απ'οσο ξερω γιατι μπορει να λεω και βλακειες.
η ρινοτραχειτιδα ειναι κατι που δεν φευγει υπαρχει μονιμα. συμπτωματα ειναι οι τσιμπλες και οι μυξουλες. φανταζομαι πως απο τις τσιμπλιτσες μπορει να ερεθιστουν τα ματια. αντιβιωση τελικα της εδωσες?
εγω το καταλαβα οτι κατι δεν πηγαινε καλα γιατι ειδα οτι εβγαζε λιγο το τριτο βλεφαρο σε καποιας φασεις. κοιτα μηπως δεις και εσυ κατι τετοιο
περαστικουλια σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,365 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 17:48, 20-11-07:

Θα μου πει κάποιος τι είναι αυτό το τρίτο βλέφαρο;

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 17:58, 20-11-07:

Καμια φορά στην άκρη του ματιού προς την μέσα πλευρά του κεφαλιού φαίνεται ένα άσπρο σαν χοντρή μεμβράνη. Είναι μέρος του ματιού, δεν ξέρω τι ρόλο παίζει, αλλά οταν καμια φορά τα γατάκια εινιαι άρρωστα φαίνεται, καλύπτει μέρος του ματιού.
Για να το δεις στο γατάκι σου δεν ξέρω τι να προτείνω... Στον Ραούλ το έχω πετύχει οταν σε κάποια φάση κοιμόταν βαθειά και άνοιξε τα μάτια του σιγά σιγά και είδα και αυτο να "αποσύρεται" και να εξαφανίζεται. Είχα διαβάσει για αυτο ψάχνοντας για μολύνσεις ματιού στα αγγλικά, αλλά δεν θυμάμαι τίποτα πλεόν...

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 17:36, 21-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από marestros
απ'οσο ξερω γιατι μπορει να λεω και βλακειες.
η ρινοτραχειτιδα ειναι κατι που δεν φευγει υπαρχει μονιμα. συμπτωματα ειναι οι τσιμπλες και οι μυξουλες. φανταζομαι πως απο τις τσιμπλιτσες μπορει να ερεθιστουν τα ματια. αντιβιωση τελικα της εδωσες?
εγω το καταλαβα οτι κατι δεν πηγαινε καλα γιατι ειδα οτι εβγαζε λιγο το τριτο βλεφαρο σε καποιας φασεις. κοιτα μηπως δεις και εσυ κατι τετοιο
περαστικουλια σας
Η μικρούλα κι εγω, σ'ευχαριστουμε παρα πολυ! αντιβιωση δεν της δώσαμε γιατι ειχαμε κανει το εμβολιο και ειπε ο γιατρος(πηγαμε σε διαφορετικο) οτι θα παει τσαμπα το εμβόλιο που καναμε.της εδωσε λιγο ντεπον για παιδια.το σαββατο θα παμε για το επαναληπτικό και θα μας πει ο γιατρός.παντως ειχε πολλες τσιμπλιτσες τις πρωτες μερες, αλλα μετα τη θεραπεια με τα κολυρια που ανεφερα ειναι μια χαρα. δεν δειχνει καθολου ακεφη και τρωει αρκετα.

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc
H nmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H nmc έγραψε στις 13:28, 31-01-08:

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

Από προχθές το βράδυ η Leeloo φτερνίζεται αρκετά.

Ξέρω ότι είχε ρινοτραχειτιδα για την οποία έχει πάρει αντιβίωση. Επίσης ξέρω ότι στην ουσία ο ιος αυτός δε φεύγει ποτέ από το σώμα τους όπως και ο κοινός έρπης στους ανθρώπους. Έχει μεν κάτι τσιμπλίτσες, τίποτα όμως το ιδιαίτερο, και δεν φαίνεται να τρέχει η μύτη της συστηματικά και μόνο όταν φτερνίζεται μας καταβρέχει (κρίμα που δεν έχω γλάστρες να τη βάλω να τις ποτίσει ).

Εκτός λοιπόν απο υποτροπή της ρινοτραχειτιδας, τι άλλο μπορεί να είναι? Καμία ιδέα?

Έχουμε ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα απλά μ' έχει φάει το άγχος.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 13:32, 31-01-08:

Νομίζω ότι είναι μόνο αυτό. Και η Ρενάτα φτερνίζεται ενίοτε γιατί είναι φορέας καλυκοϊού. Μάλλον δεν πρέπει να ανησυχείς, αλλά - για καλό και για κακό - πες μου κι εμένα όταν ρωτήσεις τον κτηνίατρο

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elly
H Elly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (άπειρες!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Elly έγραψε στις 13:35, 31-01-08:

Περαστικά!Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:38, 31-01-08:

Και εγώ νομίζω ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό... μάλλον κρυωματάκι είναι...

Περαστικά πάντως!!!

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 15:16, 31-01-08:

Περαστικά σας πάντως!

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc
H nmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H nmc έγραψε στις 15:20, 31-01-08:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :kiss:

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 15:50, 31-01-08:

μην στεναχωριέσαι, και ο Τσε το έχει μόνιμα αυτό, επίσης πολύ συχνά ειδικά το χειμώνα φταρνίζεται ή ακούγεται μόνιμα "μπουκωμένος". Ο γιατρός μας μας είχε συστήσεις σε αυτές τις περιπτώσεις όταν κάνουμε μπάνιο με ζεστό νερό, να τον πέρνουμε μέσα (άλλο που δεν θέλει) γιατί ο ατμός του κάνει καλό. Δοκιμάστε το έχει αποτέλεσμα..

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 15:58, 31-01-08:

Παιδια, αραγε να παίζουν και στις γάτες και οι εισπνοές με φύλλα/αιθέρια έλαια ευκαλύπτου που προτεινουν για αναπνευστικά προβλήματα στους ανθρώπους;

Ξέρει κανεις;
Θα το ψάξω...

Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 16:01, 31-01-08:

Και εμεις το εχουμε αυτο-Λιγο
Και απο γαστρεντεριτιδα λιγο,και παγκρεας πολυ.Τι ειναι παλι και αυτο?
Περαστικα σας...:up:

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 16:10, 31-01-08:

Πράγματι, δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Το πολύ-πολύ να σου δώσει καμιά αντιβιωσούλα και σε λίγες μέρες θα είναι περδίκι.

Ατμόλουτρα κάναμε κι εμείς, όταν ο Φένστερ βράχνιασε! Είναι πολύ αποτελεσματικά.

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc

H nmc έγραψε στις 10:20, 01-02-08:

Μετά απο μια ηρωική μάχη (από την οποία η Leeloo απέκτησε κι άλλα ψευδώνυμα όπως Ροχάμης, Ισοβίτης κλπ) καταφέραμε να πάμε στον κτηνίατρο ο οποίος μας βρήκε πάλι ρινοτραχεΐτιδα η οποία ευτυχώς εξελίσσεται μόνο στο ρινικό κομμάτι και μας έδωσε αντιβίωση και Lysine.

Δε μπορώ να πω ότι η Leeloo είναι ιδιαίτερα ευχαριστημένη...

Παράθεση

izabo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη izabo
H izabo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (24 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H izabo έγραψε στις 10:24, 01-02-08:

Εχω καποια αδεσποτακια που ταιζω και ολα βηχουν και φτερνιζονται με πολλες μιξες. Νομιζω οτι ειναι ρινοτραχιλιτιδα. Τους εδωσα vibramicin αλλα τιποτα. μου ειπαν οτι αν δεινω sinulox το πρωι και antirobe το βραδυ εχει θεαματικα αποτελεσματα. Ξερει κανεις τιποτα γι αυτο???

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc

H nmc έγραψε στις 10:47, 01-02-08:

Η Leeloo μου που είχε ρινοτραχειτιδα όταν τη βρήκανε αδεσποτούλα, στην αρχή πήρε Augmentin και επειδή το ξαναπαρουσίασε τώρα, o γιατρός μας έδωσε Moxacef. Τα φάρμακα που λες εσύ είναι αντιβιώσεις?

Παράθεση

izabo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη izabo
H izabo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (24 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H izabo έγραψε στις 10:51, 01-02-08:

Το antiribe ειναι αυτο που δινουν στα δαγκωματα to sinulox ξερω οτι ειναι για τη θεραπεια του καλαζαρ στου σκυλους δεν ξερω τι ακριβως ειναι.

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc

H nmc έγραψε στις 10:58, 01-02-08:

Προφανώς χρειάζεσαι κάποια αντιβίωση που είναι για τις λοιμώξεις του αναπνευστικού αλλά πρέπει να καθορίσει γιατρός τη δοσολογία.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 11:07, 01-02-08:

Το Synulox ειναι το κτηνιατρικο αντιστοιχο του Augmentin ειναι αντιβιωση δηλαδη και δεν νομιζω να τη δινει κανεις για το καλααζαρ γιατι δν εχει αποτελεσμα δινουν Zyllapour για το καλαζαρ. Για τα αναπνευστικα της γατας εχουν καλα αποτελεσματα εκτος απο το Ronaxan και το Ventrimoxin το Antirobe δινεται σε αποστηματα η μολυωσεις του δερματος αλλα η δοση τους θα πρεπει να υπολογιστει αναλογα με το βαρος του γατιου Επισης το Draxxin εχει καλα αποτελεσματα και ειναι μια ενεση καθε 14 μερες μαζι με μια κορτιζονη βραδειας αποδεσμευσης

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 11:41, 01-02-08:

Ε, δεν είναι τίποτα. Ευτυχώς, τα οικόσιτα γατιά περνάνε την ρινοτραχεΐτιδα πολύ ελαφριά.
Περαστικά στο γατο-Ροχάμη!

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc

H nmc έγραψε στις 11:51, 01-02-08:

Ευχαριστώ πολύ!

Τελείως Ροχάμης όμως. Όταν καταφέραμε να τη βάλουμε στη γατοφόρο και να κλείσουμε την πόρτα ούρλιαζε και νύχιαζε, κάτι του στυλ "θέλω το δικηγόρο μου, δικαιούμαι ένα τηλεφώνημα" κλπ.

Όταν ηρέμησε λίγο μας κοιτούσε μ'ένα ύφος τουλάχιστον Βαρυποινίτη και της Φυλακής τα Σίδερα είναι για τους Λεβέντες!!

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 12:04, 01-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από nmc
Ευχαριστώ πολύ!

Τελείως Ροχάμης όμως. Όταν καταφέραμε να τη βάλουμε στη γατοφόρο και να κλείσουμε την πόρτα ούρλιαζε και νύχιαζε, κάτι του στυλ "θέλω το δικηγόρο μου, δικαιούμαι ένα τηλεφώνημα" κλπ.

Όταν ηρέμησε λίγο μας κοιτούσε μ'ένα ύφος τουλάχιστον Βαρυποινίτη και της Φυλακής τα Σίδερα είναι για τους Λεβέντες!!
:up::up::up:

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 12:05, 01-02-08:

Πάλι καλά να λες. Τα δικά μου έχουν βρει τρόπο να ανοίγουν την πόρτα.
Βέβαια, το πετυχαίνουν μόνο σε φάσεις που τα έχω στη γατοφόρο αρκετή ώρα περιμένοντας να έρθει κάποιος να μας πάρει με αμάξι κ.λπ. Κοπανάνε το πορτάκι μέχρι να γυρίσουν οι "κλειδαριές" και να ανοίξει η πόρτα.

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 12:30, 01-02-08:

Ναι, εμενα μου την έχει ανοίξει καθοδον στον κτηνίατρο με τα πόδια και σε κεντρικό δρόμο!

Ευτυχως δεν πετάχτηκε έξω...

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 12:41, 01-02-08:

Η δικιά μου απλά δεν μπαίνει,μια φορά έκανε το λάθος να μπει και από τότε το χει πάρει από φόβο!!!

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 18:59, 01-02-08:

Εαν ειναι πολυ καιρο που εχουν μυξες και φτερνιζονται ισως εχουν χρονια υπερπλαστικη ρινιτιδα ( μια επιπλοκη της ρινοτραχεϊτιτας) και να χρειαζονται αντιβιωση για 4-6 εβδομαδες

Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeannine
H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 21:02, 01-02-08:

Όπως και να έχει πάντως, καλύτερα μην δώσεις αυθαίρετα μία αντιβίωση. Θα σου συνιστούσα να πάρεις ένα από τα αδεσποτάκια (μιας και όλα φαίνεται να έχουν κολλήσει και να έχουν την ίδια αρρώστια) και να το πας σε κάποιο κτηνίατρο να σου πει τι να κάνεις ακριβώς. Αν πεις μάλιστα ότι είναι αδέσποτο σίγουρα θα έχεις και καλύτερη τιμή.

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 08:55, 26-08-08:

Αν γνωριζει καποιος,ας με βοηθησει..Οπως ξερετε οι περισσοτεροι,εχω 2 ζουζουνια:τον Roberto και την Jerry.O Roberto ειναι 10 μηνων κι απ'την πρωτη στιγμη που τον πηρα(2 μηνων)φτερνιζοταν κι εβηχε συνεχεια..κι οταν λεμε φτερνισμα,οχι απλα ψεκασμα,μυξουλα κανονικη κ χρωματιστη..Τον ειχα παει σ'εναν κτηνιατρο(ο οποιος αποδειχτηκε ολιγον μαλ...)και του ειχε δωσει αντιβιωση κτλ.τοτε,αλλα,επειδη δε σταματησε καθολου αυτα τα συμπτωματα,ο κτηνιατρος που πανε οι δικοι μου τα δικα τους στον Πυργο(και ειναι πολυ καλος)τον ειδε και ειπε οτι προφανως μικρουλης κρυωσε ασχημα κ δεν καταπολεμηθηκε τελειως κι εχουν μεινει υπολειμματα που του εχουν δημιουργησει χρονιο προβλημα,αλλα με τον καιρο θα μειωνεται η συχνοτητα τους..Πραγματι,πριν 2 μηνες περιπου του εγραψε αντιβιωση για 10 μερες και δεν το κανει τοσο συχνα,αλλα οι μυξουλες του εξακολουθουν να ειναι χρωματιστες..Αυτο που με ανησυχει περισσοτερο ειναι οτι εδω και 2 εβδομαδες περιπου εχει παρουσιασει τα ιδια ακριβως συμπτωματα και η Jerry..σχεδον μετα τα πρωτα της εμβολια..δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο..Η μικρη ειναι 3 1/2 μηνων περιπου και φτερνιζεται και βηχει συνεχεια,μα συνεχεια!Προχθες ειδα και κατι ροζουλι υγρακια στη μυτουλα της και τρελαθηκα!!Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλλεργικο;Εχουν ολα αυτα σχεση με το ασθμα που ακουγεται οτι εχουν οι γατες;Φταιει το τσιγαρο,το κλιματιστικο;Αν εχει συμβει και σε καποιον αλλο ή γνωριζει κατι,σας παρακαλω διαφωτιστε με μεχρι να παω στο γιατρο,γιατι νιωθω τοσο ασχημα που τα βλεπω ετσι..Ελπιζω,μονο,να μην ειναι κατι σοβαρο..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους