Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,252 εγγεγραμμένα μέλη και 718,331 μηνύματα σε 22,590 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 384 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιπεφυκίτιδα

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 11:49, 25-05-07:

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τα συμτώματα της επιπεφυκιτιδας στις γατες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 13:42, 25-05-07:

Καποιος γιατρός? Mel, Ιsavva?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vana Balafa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vana Balafa
Έχει 3 γάτες (τουλάχιστον 15 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O Vana Balafa έγραψε στις 12:26, 06-06-07:

Υπάρχει περίπτωση να παίζουν συμπτώματα επιπεφυκίτιδας στα γατουλίνια μας?
Ο μικρός ο Τσόκο, μερικές φορές και ειδικά απογευματινές ώρες
δακρύζει το ένα το ματάκι του, η δημιουργείτα σαν ρευστή λευκή τσιμπλίτσα.........
δοκίμασα σταγονίτσα Τομπρέξ, δεν φαίνεται να ταλαιπωρείτε
αλλά μου κάνει εντύπωση που συμβαίνει σε ανύποπτο χρόνο....

Παράθεση

kitsoyla

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitsoyla
H kitsoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 952 μηνύματα.

H kitsoyla έγραψε στις 13:25, 06-06-07:

ο ρουντολφ μου πριν 1 εβδομάδα αρχιζε και δάκρυζε το ματάκι του , το πήγα στη γιατρο μου και μου είπε να του βάζω 3 σταγόνες tobrex στο κάθε μάτι για 4 μέρες, τώρα βλέπω το ματάκι του και είναι μια χαρά

Παράθεση

gattina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gattina
. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O gattina έγραψε στις 17:06, 09-06-07:

Μμμ... Και η μικρή μου δακρύζει πού και πού. Τα ματάκια της γεμίζουν με καθαρά, διαυγή δάκρυα, χωρίς βλέννα, τσίμπλες ή κάτι παρόμοιο. Ο γιατρός πρότεινε το κολλύριο που αναφέρετε και εσείς, δεν το έχω δοκιμάσει ωστόσο. Η γατούλα μου το παθαίνει αυτό εδώ και πολύ καιρό, δεν είναι κάτι καινούργιο - ξεκίνησε από όταν ήταν πολύ μικρούλα - απλά συμβαίνει πολύ πολύ σπάνια και χωρίς κάποια εμφανή αιτία. Της περνάει μετά από μερικά λεπτά και το μόνο που έχω δοκιμάσει για να την ανακουφίσω είναι κομπρέσες με χαμομήλι.

Παράθεση

chrisidor

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη chrisidor
H chrisidor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 582 μηνύματα.

H chrisidor έγραψε στις 19:43, 09-06-07:

Παλιότερα, 2 γάτοι μου είχαν επιπεφυκίτιδα και τους έβαζα κολλύριο Tobrex. Τα ματάκια τους δάκρυζαν ασταμάτητα αλλά μετα από λίγο καιρό τους πέρασε ευτυχώς.Δεν ξέρω αν είναι μεταδοτικό στις γάτες, πάντως πρώτα το έπαθε η μια και μετά ο άλλος. Και είχα και εγώ (κάθε χρόνο έχω, δεν φταίνε οι γάτες), αλλά συμπτώσεις θα ήταν όλα αυτά.
Πάντως σχετικά με το χαμομήλι, επειδή πολλές φορές βλέπω να χρησιμοποιείται στα μάτια, θα σας πρότεινα να το αποφεύγατε και για τις γάτες αλλά και για εσάς. Καλύτερα σκέτο χλιαρό νερό ή φυσιολογικός ορός. Επειδή έχω πολλά χρόνια πρόβλημα με εαρινή επιφεφυκίτιδα έχω επισκεφτεί πολλούς γιατρούς και όλοι μου είπαν το ίδιο.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Πίνκυ.jpg
Εμφανίσεις:  267
Μέγεθος:  110,4 KB  
Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:10, 20-10-08:

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργια στην γατοπαρεα και θα ηθελα να με καλωσορισετε !! Λέγομαι Ιωάννα και συμβαίνει το εξής με το 6 μηνών γατακι μου. φτερνίζεται συνεχώς τισ τελευταίες 3 μερες !!! ήθελα να σας ρωτήσω, μιας και είναι η πρώτη φορα που έχω γατα:
αρρωσταίνουν τα γατάκια? μπορει να ειναι κρυωμένη δηλαδη?
ή παιζει να την πειράζει κατι και να φτερνίζεται? περιμενω απαντησεις, ευχαριστωωω!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 13:42, 20-10-08:

Καλώς μας ήρθες στη παρέα μας.

Φυσικά και αρρωσταίνουν τα γατάκια, συναχόνονται όπως όλα τα ζώα. Μόνο φτέρνισμα έχει ή και συναχομένη μυτούλα (ρουφάει τη μυτούλα της Μπορεί να κόλλησε καμια γατο ίωση (μη γελάσεις για την έκφραση).

Μπορεί και να την πειράζει και κάποια μυρωδιά μέσα στο χώρο της. ή ίσως λίγη σκόνη παραπάνω σε κάποιο σημείο.

Αν ρουφάει τη μυτούλα της καλό θα είναι να τη δει γιατρός. Περισσότερα θα σου πουν άλλες κοπέλες πιο ειδικές από μένα. (εγώ με το παραμικρό πάω κτηνίατρο ειδικά για συνάχι γιατί οι΄δικές μου είναι πιο ευάλωτες στη ρινίτιδα λόγο κατασκευής μύτης)

Να μας βάλεις τη γατούλα σου και σε φωτό να την θαυμάσουμε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CrazyTourists

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CrazyTourists
H CrazyTourists αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H CrazyTourists έγραψε στις 13:54, 20-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργια στην γατοπαρεα και θα ηθελα να με καλωσορισετε !! Λέγομαι Ιωάννα και συμβαίνει το εξής με το 6 μηνών γατακι μου. φτερνίζεται συνεχώς τισ τελευταίες 3 μερες !!! ήθελα να σας ρωτήσω, μιας και είναι η πρώτη φορα που έχω γατα:
αρρωσταίνουν τα γατάκια? μπορει να ειναι κρυωμένη δηλαδη?
ή παιζει να την πειράζει κατι και να φτερνίζεται? περιμενω απαντησεις, ευχαριστωωω!!!!
Η prince έχει απόλυτο δίκιο!
Φυσικά και αρρωσταίνουν τα γατάκια, όπως όλα τα ζώα άλλωστε. Και άλλοτε αρρωσταίνουν ελαφρά άλλοτε πιο βαριά...
Ίσως κάτι την ενοχλεί, ίσως κρύωσε...Το καλύτερο θα ήταν να ρωτήσεις ένα γιατρό για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αλλά και για να ξέρεις πώς θα το αντιμετωπίσεις.
Βάλε και μια φωτογραφία το μωρό σου!!

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 22:36, 20-10-08:

σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις συμβουλες και το καλωσόρισμα!! την πηγα στο γιατρο τελικα γιατι εκτος απο το φτερνισμα δακρυζε και το ματακι, και ο γιατρος διεγνωσε επιπεφυκιτιδα..το ενα ματακι της καλης μου ειναι ψιλοκλειστο και δακρυσμενο..ελπιζω να γιανει συντομα γιατι στενοχωριεμαι.
φωτο της εννοειται οτι θα βάλω να τη θαυμάσετε, απλα δεν ξερω καλα το σαιτ ακομα, μολις το μαθω θα βαλω οπωσδηποτε !! φιλια

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 22:40, 20-10-08:

Γεια σου Ιωάννα, Βεβαια υπάρχει περίπτωση εκεί που παίζει να υπάρχουν σκόνες ή κάποιο φυτό ή κάποια οσμή που να την ενοχλεί κ γι αυτό να φτερνίζεται.

Παράθεση

galateia (Γαλάτεια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη galateia
H Γαλάτεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

H galateia έγραψε στις 13:51, 21-10-08:

Κι εμείς κρυώσαμε πρόσφατα!Πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου!Εμένα μου έδωσε τηλεφωνικές οδηγίες!Μου συνέστησε αντιβίωση για μία εβδομάδα!Από τις 2 πρώτες μέρες έδειχνε περδίκι,αλλά συνέχισα την αντιβίωση γιατί όπως και στους ανθρώπους,και οι γατούλες μπορούν και να αρρωστήσουν και υποτροπιάσουν!
Χεχε,φαίνεται ότι το γατούλι σου είχε το πρώτο του κρυωματάκι!Περαστικούλια ό,τι κι αν είναι τελικά!

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 14:19, 21-10-08:

Περαστικουλια σας!Και γρηγορα καλα!

Παράθεση

CrazyTourists

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CrazyTourists
H CrazyTourists αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H CrazyTourists έγραψε στις 14:26, 21-10-08:

Περαστικούλιααααααααα!!!!!!!!!!!

Παράθεση

eliza_pot

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eliza_pot
. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O eliza_pot έγραψε στις 14:26, 03-07-09:

Καλησπέρα σας,

Χτες βρήκα στο δρόμο παρατημένα δύο πολύ μικρά γατάκια, πολύ πεινασμένα τα οποία όπως μου είπαν τα παράτησε ένα αυτοκίνητο στο δρόμο.. Τα πήρα στον κήπο μου και τους έβαλα φαγάκι και δείχνουν να έχουν πάρει τα πάνω τους, αλλά εχουν κλασσικά τσιμπλίτσες στα μάτια.. Αν θυμάμαι καλά, αυτό είναι επεφυκίτιδα, ξέρει κανείς να μου πει τι να τους βάλω? Έχω εδώ οφθαλμικές σταγόνες garamycin, κάνουν? Θυμάμαι παλιά σε ένα γατάκι είχα βάλει τομπρέξ, τι είναι καλύτερο?

Ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

michaela

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη michaela
H michaela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H michaela έγραψε στις 14:34, 03-07-09:

κανε ενα χαμομηλι και με λιγο βαμβακι βαζε τους στα ματια τους...αλλα και για καλο και για κακο να τα πας και στο κτηνιατρο...(αμα θελεις)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 14:45, 03-07-09:

Δεν είναι σίγουρα επεφυκίτιδα.. μπορεί να είναι πολλά, και μόνο ένας γιατρός απο κοντά μπορεί να σου πεί, και να σου δώσει την κατάλληλη θεραπεία.

Μια λάθος θεραπεία, με λάθος κολλύριο μπορεί να τα τυφλώσει. Επίσης πολλές γάτες έχουν παρουσιάσει αλλεργία στο χαμομήλι... θέλει προσοχή, και φυσικά αραίωση.....

Επίσης ΟΧΙ βαμβάκι, αφήνει ίνες στα μάτια και κάνει την ζημιά χειρότερη.. ΜΟΝΟ γάζα.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 14:45, 03-07-09:

Επειδή είναι πάρα πολύ επικίνδυνο να βάζεις σταγόνες στα ματάκια χωρίς συνταγή γιατρού (αν έχει κορτιζόνη πχ μπορεί να χάσει το ματάκι του) καλύτερα να πας στον κτηνίατρο να σου πει εκείνος τι κολλύριο πρέπει να πάρεις γιατί μπορεί να χρειάζεται κάποιο με αντιβίωση (πάντως το Τομπρεξ δεν έχει σίγουρα κορτιζόνη οπότε αν είναι να δώσεις κάτι δώσε αυτό) αλλά ρώτα κ τον γιατρό σου γιατί μπορεί να μην είναι αρκετό μόνο αυτό

Παράθεση

eliza_pot

Νεοφερμένος

O eliza_pot έγραψε στις 16:35, 03-07-09:

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας Δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να τα πάω στο γιατρό Γι αυτό θα δοκιμάσω για αρχή με τομπρέξ που θυμάμαι ότι έχω ξαναβάλει στα αδέσποτα που φρόντιζα.. Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως είναι χλαμύδια, κάτι το οποίο δεν μπορώ να το καταλάβω μόνη μου..

Ευχαριστώ και πάλι

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 16:40, 03-07-09:

Κανονικά, πάντως, στον γιατρό πρέπει να τα πας... Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα με πιθανές κακές συνέπειες μόνο για τα ίδια τα γατάκια.

Παράθεση

eliza_pot

Νεοφερμένος

O eliza_pot έγραψε στις 16:41, 03-07-09:

Πίστεψε με, αν μπορούσα θα τα πήγαινα

Παράθεση

whitetiger

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη whitetiger
Ο whitetiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O whitetiger έγραψε στις 21:35, 21-10-18:

Καλησπερα στην ομαδα
Πριν λιγο καιρο ειχα αναρτησει το ίδιο θεμα αλλα μεταφέρθηκε και δεν πήρα καποια βοήθεια για το θέμα που αντιμετωπίζω.Ασ παρουμε τα πραγματα απο την αρχη , το Σεπτέμβρη υιοθέτησα ενα γατακι απο μια φιλοζωικη της Αθηνας , οταν η εθελοντρια μου εφερε το γατακι που ειπε οτι κλεινει το αριστερο ματακι του να του βαλω tobrex , δεν μου αρκουσε αυτο και το επομενο πρωι το πηγα σε μια κτηνιατρο η οποια μου ειπε οτι εχει μια μιρκη επιπεφυκιτιδα και να συνεχισω τις σταγονες.Περασε ο καιρος και το ματακι απο ροζ εγινε κατα κοκκινο , το ξαναπηγα και μου ειπε η γυναικα να του δωσω και την οκμεντιν για μωρα , μετα απο 10 μερες θεραπειας τα αποτελεσματα ηταν ενθαρρυντικα ομως μετα απο καποιες μερες μετα το τελος της αντιβίωσης το ματακι παλι ερεθίστηκε , ετσι αποφάσισα να το παω σε άλλη κτηνιατρο για μια δευτερη γνωμη. Εγιναν εξετασεις με χρωστικη για να διαπιστωθει εαν ειχαμε καποιο τραυμα στον αμφιβληστροειδη το αποτελεσμα ηταν αρνητικο και μου ειπε να του δωσω σταγονες fucithalmic , εψαξα 20 φαρμακεια για να τις βρω μιας και ειναι σε έλλειψη το καταφερα ομως εκανα την θεραπεια αλλα ρε παιδια συνεχιζει το ματι να ειναι ροζ και τπ βλεφαρο ερεθισμένο σιγουρα εχει βελτιωθει πολυ αλλα δεν εχει περασει και αυτη η ιστορια κρατα περιπου ενα μηνα τι να κανω??
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,639 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:53, 21-10-18:

Καλησπέρα whitetiger
Επειδή το γατάκι, παρά τις θεραπείες, δείχνει να υποτροπιάζει και έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά, στη θέση σου θα ρωτούσα τον γιατρό που το παρακολουθεί μήπως υπάρχει δυνατότητα καλλιέργειας του υγρού του ματιού, ώστε να βρει ακριβώς σε ποιο μικρόβιο οφείλεται η μόλυνση και να πάρει το αντιβιωτικό που θα το αντιμετωπίσει επιτυχώς.
Παράθεση

whitetiger

Νεοφερμένος

O whitetiger έγραψε στις 22:03, 21-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
Καλησπέρα whitetiger
Επειδή το γατάκι, παρά τις θεραπείες, δείχνει να υποτροπιάζει και έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά, στη θέση σου θα ρωτούσα τον γιατρό που το παρακολουθεί μήπως υπάρχει δυνατότητα καλλιέργειας του υγρού του ματιού, ώστε να βρει ακριβώς σε ποιο μικρόβιο οφείλεται η μόλυνση και να πάρει το αντιβιωτικό που θα το αντιμετωπίσει επιτυχώς.
την γιατρο δεν την ανησυχεί μου ειπε ειναι πολυ ελαφρα μερικες μερες ακομα σταγονες και θα ειναι μια χαρα , αλλα συμπτωματα ξεχασα να αναφερω δεν εχει μονο ενα ερε8ισμενο ματακι
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,639 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:27, 21-10-18:

Αναρωτιέμαι αν το οτι παραμένει ερεθισμένο το ματάκι, οφείλεται σε κάποια αλλεργική αντίδραση. Κάτι που δεν το αφήνει να αποθεραπευτεί εντελώς. Π.χ. μήπως η σκόνη από την άμμο που σηκώνεται στον αέρα είναι πολλή και το πειράζει;
Παράθεση

whitetiger

Νεοφερμένος

O whitetiger έγραψε στις 00:06, 22-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
Αναρωτιέμαι αν το οτι παραμένει ερεθισμένο το ματάκι, οφείλεται σε κάποια αλλεργική αντίδραση. Κάτι που δεν το αφήνει να αποθεραπευτεί εντελώς. Π.χ. μήπως η σκόνη από την άμμο που σηκώνεται στον αέρα είναι πολλή και το πειράζει;
ολες οι αμμοι δεν σηκωνουν αρκετη σκονη?? αν και δεν νομιζω πως ειναι αυτο το θεμα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους