Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,442 εγγεγραμμένα μέλη και 707,549 μηνύματα σε 21,730 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 280 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βράχνιασμα γάτου

ΙΡΙΝΙ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΙΡΙΝΙ
H ΙΡΙΝΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΙΡΙΝΙ έγραψε στις 13:34, 18-07-13:

Εδώ και μερικές μέρες φιλοξενώ τον σκυλάκο της κόρης μου, προς μεγάλη ενόχληση του Σωτήρη, του γάτου μου που ζει μαζί μου 9 χρόνια. Από χτες , έκλεισε η φωνή του , δεν μπορεί να νιαουρίσει και βγάζει μια μικρή βραχνή φωνουλα.
Να είναι από το στρες ή από τα πολλά χχχχχχχχχχχχ που έκανε τις τελευταίες μέρες;
Ξέρετε κάτι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xontrogato (μαρθουλινι!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη xontrogato
H μαρθουλινι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H xontrogato και πράσσειν'άλογα ! έγραψε στις 16:56, 18-07-13:

πολυ πιθανο αλλα αν δεις οτι συνεχιζει κανα 2 μερες πανε τον στον κτηνιατρο!μπορει να κρυωσε κ απλα να συνεπεσε με τα κχχχχ που εκανε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 22:28, 18-07-13:

Και μενα το ιδιο κ μετα απο μια μερα εχασε και το κεφι του κ τελικα τον πηγα στο γιατρο κ μου πε ιωση
.κατακαλοκαιρο τι να πω..το μονο οτι το βραδυ κοιμοταν στην αυλη κ υποθετω μπορει να φταει κ η .υγρασια ττα ξημερωματα...περαστικα σας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηλιας 46

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ηλιας 46
Ο Ηλιας 46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Ηλιας 46 έγραψε στις 04:24, 29-12-17:

Καλημερα.εχω ενα προβλημα με ενα απο τα γατια μου.εδω και τρεις μερες εχει βραχνιασει παραξενα.δεν εχω ξανακουσει την φωνη του ετσι(ειναι 3,5 ετων) και εχει συχνες τασεις προς εμετο χωρις να κανει ομως.3 φορες απο τις 20+ που εγινε αυτο εβγαλε λιγο σαλιο.ο κτηνιατρος μας ειπε οτι ειναι τριχομπαλα και μας εδωσε διαφορα φαρμακα για το στομαχι για τις τριχομπλες και αλλα.συσχετιζεται το βραχνιασμα στη φωνουλα του με την τριχομπαλα;πρεπει να ανησυχω,μηπως κρυωσε...;
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 12:56, 29-12-17:

Ο κτηνίατρος το είδε το γατί ή τηλεφωνικά έκανε διάγνωση?Εμένα μου μοιάζει πως κάτι κόλλησε στον οισοφάγο ή κάπου εκεί κοντά στο λαιμό και δεν μπορεί να το βγάλει.
Παράθεση

Ηλιας 46

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας 46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Ηλιας 46 έγραψε στις 15:00, 29-12-17:

Ναι τον εξετασε ακουγοντας τα ακροαστικα του και μετρωντας την θερμοκρασια,ουτε τον ψιλαφισε εκει που τις ειπαμε οτι ποναει και μας ειπε οτι ειναι τριχομπαλα

Το βραχνιασμα συνεχιζεται για 4η μερα.ευτυχως εχει ορεξη για φαι και παιχνιδι.αλλα συνεχιζεται η προσπαθεια για εμετο και το βραχνιασμα

Ξεχασα να αναφερω οτι το 4ο γατι που εχω το εφερα πριν κανα μηνα.τον μαζεψα απο τον δρομο ειναι περιπου 5μιση μηνων.τον εξετασε και αυτον η κτηνιατρος και ειπε οτι δεν εχει κατι κολλητικο για τα αλλα μας γατια απο οσο βλεπει(θελει και γενικη αιματος φυσικα για σιγουρα).ειχε στην αρχη φτερνισματα και υγρες μιξουλες οχι πρασινες.ο γατος μου που εχει το βραχνιασμα ειναι ο μονος απο τις 3 γατες μου που παιζει περισσοτερο με τον μικρο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 29-12-17 στις 20:26. Αιτία: merge.
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 16:20, 29-12-17:

Η γνώμη μου είναι να επισκεφτείς κάποιο άλλο κτηνίατρο γιατί μπορεί να πάθει κάτι σοβαρότερο το ζωάκι.Τέταρτη μέρα όπως λες και έχει τα ίδια τα συμπτώματα .Προτού φύγουν για διακοπές πήγαινε το ζώο αλλού να το δούνε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,036 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:32, 29-12-17:

Θα συμφωνήσω με την Μπία οτι εφ'όσον δεν βλέπεις κάποια βελτίωση, σκόπιμο είναι πάρετε και μια δεύτερη ιατρική γνώμη.
Μια λάθος διάγνωση που καθυστερεί τη θεραπεία, μπορεί να επιδεινώσει την κατάστασή του, γι αυτό καλό είναι να το φροντίσεις τις αμέσως επόμενες μέρες.

Περαστικά και σύντομα, εύχομαι.
Παράθεση

Ηλιας 46

Νεοφερμένος

O Ηλιας 46 έγραψε στις 23:28, 12-01-18:

Τελικα επρεπε να παρουμε δευτερη γνωμη και ευτυχως το καναμε.ακομα και απο τηλεφωνο ο δευτερος κτηνιατρος(που τελικα τον επισκευτηκαμε και για αλλα γατια μας.ειναι παρα πολυ καλος το συστηνω για οποιον ενδιαφερεται) και κατευθειαν καταλαβε με τα συμπτωματα που του ειπαμε οτι εχει φαριγγιτιδα και οτι κολλησε απο τον μικρουλι που φεραμε προσφατα(η αλλη κτηνιατρος μας ειπε οτι εχει ο μικρος δεν κολλαει
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 01:41, 13-01-18:

Περαστικά ,χαίρομαι που όλα τακτοποιήθηκαν!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απώλεια γάτου μου - Από mary365
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-02-14 στις 16:11.
    • Εξαφάνιση γάτου - Από pagwta29
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-11 στις 23:54.
    • Ξεπορτίσματα γάτου! - Από StrayKat
      Το θέμα έχει λάβει 83 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-09 στις 21:42.
    • Στείρωση γάτου ή όχι; - Από rene4498
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-09 στις 10:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους