Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,441 εγγεγραμμένα μέλη και 707,521 μηνύματα σε 21,729 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 247 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Προσαρμογή της γάτας στο νέο της σπίτι

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ιωάννα-μπιάνκα
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 15:22, 26-08-09:

Γεια σε ολους!Σε λιγο καιρο μετακομιζω στην καρδιτσα λογω σπουδων και φυσικα θα παρω τη γατουλα μου μαζι..!!(ελπιζω να μην εχω προβληματα στην ενοικιαση λογω της γατας).μηπως εχετε να μου δωσετε καποια συμβουλη για το τι θα πρεπει να προσεξω ωστε να γινει οσο το δυνατον ομαλοτερη η αλλαγη περιβαλλοντος της γατας μου?για το ταξιδι πηρα κατι χαπακια-calmivet νομιζω λεγονται- για να ειναι ηρεμη.απο κει και περα ομως?εχει αλλαξει κανεις σπιτι με γατα?πως αντιδρουν συνηθως?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φένια '72

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φένια '72
H Φένια '72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,047 μηνύματα.

H Φένια '72 έγραψε στις 15:32, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιωάννα-μπιάνκα
Γεια σε ολους!Σε λιγο καιρο μετακομιζω στην καρδιτσα λογω σπουδων και φυσικα θα παρω τη γατουλα μου μαζι..!!(ελπιζω να μην εχω προβληματα στην ενοικιαση λογω της γατας).μηπως εχετε να μου δωσετε καποια συμβουλη για το τι θα πρεπει να προσεξω ωστε να γινει οσο το δυνατον ομαλοτερη η αλλαγη περιβαλλοντος της γατας μου?για το ταξιδι πηρα κατι χαπακια-calmivet νομιζω λεγονται- για να ειναι ηρεμη.απο κει και περα ομως?εχει αλλαξει κανεις σπιτι με γατα?πως αντιδρουν συνηθως?

Κατ αρχήν συγχαρητήρια!
Μη σε αγχώνει αυτο. Βασικά ο βαθμός αντίδρασης εξαρτάται απο τη γάτα αλλά γενικά προσαρμόζονται γρήγορα. Παιζει ρόλο και η σχέση της μαζι σου σαφώς.
Για το χαπάκι, τι να σου πω...εγώ ειμαι γενικά αντίθετη στα φάρμακα αλλά και πάλι εξαρτάται απο τις συνθήκες του ταξιδιού. (calmivet λεγεται οντως). Ενα θέμα ειναι και το σπίτι. Αν πχ ειναι μεγάλο...
Αν ειναι γκαρσονιέρα πχ τα πραγματα ειναι αλλιώς. Αν ειναι μεγαλύτερο άφηνέ τη μια μέρα σε ένα δωμάτιο, μετά άφησέ τη να εξερευνήσει μονη της το άλλο κλπ...Θα εγκλιματιστεί πολύ γρήγορα θα το δεις...Μην έχεις άγχος πάντως, ειναι η δική σου γατούλα, στο δικό σας νέο σπιτάκι οπότε ολα καλα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 15:38, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Φένια '72
Κατ αρχήν συγχαρητήρια!
Μη σε αγχώνει αυτο. Βασικά ο βαθμός αντίδρασης εξαρτάται απο τη γάτα αλλά γενικά προσαρμόζονται γρήγορα. Παιζει ρόλο και η σχέση της μαζι σου σαφώς.
Για το χαπάκι, τι να σου πω...εγώ ειμαι γενικά αντίθετη στα φάρμακα αλλά και πάλι εξαρτάται απο τις συνθήκες του ταξιδιού. (calmivet λεγεται οντως). Ενα θέμα ειναι και το σπίτι. Αν πχ ειναι μεγάλο...
Αν ειναι γκαρσονιέρα πχ τα πραγματα ειναι αλλιώς. Αν ειναι μεγαλύτερο άφηνέ τη μια μέρα σε ένα δωμάτιο, μετά άφησέ τη να εξερευνήσει μονη της το άλλο κλπ...Θα εγκλιματιστεί πολύ γρήγορα θα το δεις...Μην έχεις άγχος πάντως, ειναι η δική σου γατούλα, στο δικό σας νέο σπιτάκι οπότε ολα καλα!
με το αυτοκινητο του πατερα μου θα την μετακινησω τη πρωτη φορα αλλα γενικα στο αυτοκινητο νιαουριζει πολυ εντονα και λαχανιαζει!!!μαλλον ζαλιζεται? και εμενα με προβληματιζει αν θα της το δωσω το χαπι η οχι.. σπιτι δεν εχω βρει ακομα αλλα θα ψαξω για ο,τι καλυτερο!φοβαμαι μηπως δεν αναγνωριζει ουτε εμενα επειδη θα αλλαξει περιβαλλον....

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 15:51, 26-08-09:

με το αυτοκινητο του πατερα μου θα την μετακινησω τη πρωτη φορα αλλα γενικα στο αυτοκινητο νιαουριζει πολυ εντονα και λαχανιαζει!!!μαλλον ζαλιζεται? και εμενα με προβληματιζει αν θα της το δωσω το χαπι η οχι.. σπιτι δεν εχω βρει ακομα αλλα θα ψαξω για ο,τι καλυτερο!φοβαμαι μηπως δεν αναγνωριζει ουτε εμενα επειδη θα αλλαξει περιβαλλον....
Μην αγχωνεσαι δεν προκειται να γινει κατι τετοιο,εμεις ειμαστε συνεχεια στο περα-δωθε εχουν αλλαξει 3 σπιτια αυτο το καλοκαιρι! (Κρητη-Αθηνα-Βολος στο εξωχικο). Προσαρμοζονται πολυ ευκολα σε 3 ωρες αρχιζουν κιολας το παιχνιδι! Η συμβουλη μου ειναι να βρεις μικιο διαρι κι οχι γκαρσονιερα,να εισαι κι εσυ πιο ανετη αλλα και η γατουλα ειδικα η δικη σου που εχει συμηθισει να ζει σε κανονικο σπιτι... Καλη αρχη και περιμενουμε νεα σας!:up:

Παράθεση

σιεννα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη σιεννα
H σιεννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

H σιεννα έγραψε στις 16:04, 26-08-09:

Μην ανησυχεις καθολου!Οι πρωτες ωρες ειναι απλα θεμα προσαρμογης,μετα θα ειναι ολα μελι γαλα!!!Δεν υπαρχει περιπτωση να μη σε αναγνωριζει το γατακι σου,που λες.Απο τη στιγμη που το καινουριο σπιτι θα εχει πραγματα σου που εχουν τη μυρωδια σου και τη μυρωδια της,θα της ειναι πιο οικια τα πραγματα.Πολλα γατακια αλλωστε οτα πανε σε καινουριο χωρο,ειναι σα να ειναι σπιτι τους.Αυτο εχει να κανει και με το αν τρομαζουν ευκολα.
Οσο για το χαπι,ρωτα και τον γιατρο σου την αποψη του.Αν στρεσαρεται το γατακι πολυ ευκολα,μπορει να στο συστησει να το παρει.Εγω στα δικα μου,μεχρι και Θεσνικη-Αθηνα που τα εχω μεταφερει με αυτοκινητο,δεν τους εδωσα τιποτα,ενταξει νιαουριζαν λιγο στην αρχη και οταν κουραστηκαν λιγο πριν φτασουμε,αλλα κατα ταλλα κανενα προβλημα.Απλα δεν ηθελα να τα επιβαρυνω.
Αυτο που πρεπει να προσεξεις,ειναι στο καινουριο σπιτι να ασφαλησεις ολους τους χωρους που θα ειναι πιθανοι να φυγει το γατακι(μπαλκονια κτλ),γιατι μπορει απο την τρομαρα της να την κανει τις πρωτες ωρες!
Ολα καλα θα πανε!
Καλη αρχη ευχομαι

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 16:09, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
Μην αγχωνεσαι δεν προκειται να γινει κατι τετοιο,εμεις ειμαστε συνεχεια στο περα-δωθε εχουν αλλαξει 3 σπιτια αυτο το καλοκαιρι! (Κρητη-Αθηνα-Βολος στο εξωχικο). Προσαρμοζονται πολυ ευκολα σε 3 ωρες αρχιζουν κιολας το παιχνιδι! Η συμβουλη μου ειναι να βρεις μικιο διαρι κι οχι γκαρσονιερα,να εισαι κι εσυ πιο ανετη αλλα και η γατουλα ειδικα η δικη σου που εχει συμηθισει να ζει σε κανονικο σπιτι... Καλη αρχη και περιμενουμε νεα σας!:up:
εννοειται θα ψαξω για ο,τι μεγαλυτερο και πιο καινουργιο!στη διαδρομη τα δικα σου πως ηταν?ησυχα?

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 16:13, 26-08-09:

εννοειται θα ψαξω για ο,τι μεγαλυτερο και πιο καινουργιο!στη διαδρομη τα δικα σου πως ηταν?ησυχα?
Εγω κανω Κρητη-Αθηνα 8 ωρες με το καραβι χωρις να τους δωσω ηρεμηστικο.Ο Σηφης δε βγαζει αχνα,η μικρη φοβαται και κλαιει γοερα αλλα την αγνοησα και ξεραθηκε στον υπνο....Που θα παει μετα απο λιγο θα σταματησει και η δικια σου.Οσο τη νταντεβεις τοσο κλαιει παντως

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 16:13, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από σιεννα
Μην ανησυχεις καθολου!Οι πρωτες ωρες ειναι απλα θεμα προσαρμογης,μετα θα ειναι ολα μελι γαλα!!!Δεν υπαρχει περιπτωση να μη σε αναγνωριζει το γατακι σου,που λες.Απο τη στιγμη που το καινουριο σπιτι θα εχει πραγματα σου που εχουν τη μυρωδια σου και τη μυρωδια της,θα της ειναι πιο οικια τα πραγματα.Πολλα γατακια αλλωστε οτα πανε σε καινουριο χωρο,ειναι σα να ειναι σπιτι τους.Αυτο εχει να κανει και με το αν τρομαζουν ευκολα.
Οσο για το χαπι,ρωτα και τον γιατρο σου την αποψη του.Αν στρεσαρεται το γατακι πολυ ευκολα,μπορει να στο συστησει να το παρει.Εγω στα δικα μου,μεχρι και Θεσνικη-Αθηνα που τα εχω μεταφερει με αυτοκινητο,δεν τους εδωσα τιποτα,ενταξει νιαουριζαν λιγο στην αρχη και οταν κουραστηκαν λιγο πριν φτασουμε,αλλα κατα ταλλα κανενα προβλημα.Απλα δεν ηθελα να τα επιβαρυνω.
Αυτο που πρεπει να προσεξεις,ειναι στο καινουριο σπιτι να ασφαλησεις ολους τους χωρους που θα ειναι πιθανοι να φυγει το γατακι(μπαλκονια κτλ),γιατι μπορει απο την τρομαρα της να την κανει τις πρωτες ωρες!
Ολα καλα θα πανε!
Καλη αρχη ευχομαι
ωχ!εχεις δικιο!μπορει να το σκασει απο την τρομαρα της!!την μπιανκα ετσι κι αλλιως ομως τελευταια θα την παω στο σπιτι.πρωτα θα σιγουρευτω οτι ολα ειναι ετοιμα και μετα θα την φερω..ο κτηνιατρος μου ειπε να της δωσω αυτο το χαπι..στο ταξι οταν την πηγαινω ατον κτηνιατρο φωναζει λες και την σφαζουν και λαχανιαζει τρελα!το ιδιο και στο αυτοκινητο μας!γι'αυτο ελεγα να της το δωσω..κατα τ'αλλα και εγω θα προτιμουσα να μην της δωσω τιποτα..

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 16:16, 26-08-09:

Εγω κανω Κρητη-Αθηνα 8 ωρες με το καραβι χωρις να τους δωσω ηρεμηστικο.Ο Σηφης δε βγαζει αχνα,η μικρη φοβαται και κλαιει γοερα αλλα την αγνοησα και ξεραθηκε στον υπνο....Που θα παει μετα απο λιγο θα σταματησει και η δικια σου.Οσο τη νταντεβεις τοσο κλαιει παντως
καλα ο σηφης ειναι πολυ ηρεμο ζωακι!η δικια μου στο αυτοκινητο βγαζει οσο πιο εξω μπορει (απο τη γατοφορο)το ποδαρακι της για να με φτανει...τελικα λεω τωρα ειδικα που θα την παω με δικο μας αυτοκινητο να την αφησω να ουρλιαζει..και θα παρακαλεσω τον μπαμπα να κανει υπομονη!!

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 09:16, 29-08-09:

Καλημερα!!Λοιπον βρηκα σπιτι!!δυαρι ρετιρε στον τεταρτο, δεχτηκαν την γατουλα μου και το κτιριο ειναι ιδιοκτητο και ζει μια οικογενεια!!:up:
δηλαδη δεν μπαινοβγαινει ξενος κοσμος!!και το καλυτερο?εχω ενα τεραστιο μπαλκονι!!
εχω μια τρομερη ομως ανησυχια και θα ηθελα πολυ τη βοηθεια σας!!φοβαμαι το γατουλινι μου μην σκαρφαλωσει πανω στην περιφραξη και πεσει απο κατω γιατι εχει μεγαλωσει σε μονοκατοικια!(την ειχα στον παππου μου..)επισης εκει που τελειωνουν τα καγκελα του μπαλκονιου εχει ενα προσθετο(δεν ξερω να το εξηγησω) σαν σκεπη αλλα απο τσιμεντο στο οποιο μπορει να πηδηξει και να πεσει... την επομενη βδομαδα που θα ξαναπαω θα το βγαλω φωτο
επισης τα καγκελα του μπαλκονιου ειναι απο τζαμι και εχουν κενο πανω και κατω και στην μεση ειναι το τζαμι..ο μπαμπας μου σκεφτηκε να εβαζε περιφραξη μονο στο κατω κενο ετσι ωστε να μην μπορει να σκαρφαλωσει μεχρι πανω και να κινδυνεψει...γιατι η ατιμη εχει μαθει να σκαρφαλωνει στην περφραξη αλλα στο ισογειο δεν με πειραζε...ανησυχω...πολυ!!!δεν θελω να πεσει...
τι να κανω??συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα..καταλαβετε με ομως την μανουλα..

Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsini1
H tsitsini1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H tsitsini1 έγραψε στις 09:58, 29-08-09:

καλημέρα και συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Αυτό με το μπαλκόνι είναι ένα θέμα.. Γιατί σίγουρα θα σκαρφαλώσει. Στο δικό μου μπαλκόνι που έχει κάγκελα έχω βάλει περίφραξη γύρω γύρω. Όμως τα μπαλκόνια επικοινωνούν μεταξύ τους και μια φορά είχε σκαρφαλώσει και την πέτυχα να επισκέπτεται τον γείτονα.. Από τότε την έχω σε συνεχή επιτήρηση (πολύ κουραστικό κάθε 2 λεπτά να κοιτάω που είναι ο Spike..). Όταν ήταν στο πατρικό μου για διακοπές (4ος όροφος) σε πληροφορώ ότι ανέβαινε το τέρας στο στηθέο (έτσι γράφεται??) του μπαλκονιού και ρέμβαζε... Απλά να έχεις πάντα το νού σου και να την προσέχεις.

Παράθεση

tzoutzou

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη tzoutzou
H tzoutzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3+1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

H tzoutzou έγραψε στις 11:12, 29-08-09:

Συγχαρητηρια για την επιτυχια σου και με γεια το καινουργιο σπιτι!!!!!
Για το αυτοκινητο εγω μια λυση βρηκα...σκεπασμα με μια μεγαλη πετσετα ή μια πασμινα.Στην αρχη απο κεκτημενη ταχυτητα θα νιαουριζει ακομα και σκεπασμενη αλλα μετα θα ηρεμησει.Κι αν δεν εχει αρκουδισιον το αμαξι και κανει ζεστη,παγωμενο μπουκαλι νερο ή παγοκυστη μεσα στη γατοφορο.Στη Leia πιανουν καθως και σε μερικα ακομα γατια που το δοκιμασαμε..
Τωρα για το μπαλκονι...με επιτηρηση θα καταλαβεις στην αρχη που ειναι τα επικυνδυνα σημεια και ειμαι σιγουρη οτι θα βρεις τροπο να τα καληψεις,ειτε με καλαμιες ειτε με πλαστικο φραχτη....

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 16:48, 29-08-09:

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!!
πηγα σημερα στο πρακτικερ και ειδα οτι μπορω να βαλω και καλαμωτη, η οπως αλλιως λεγεται..το μονο που δεν ξερω ειναι αν αντεχει το χειμωνα η θα σαπισει και θα χαλασει με τη βροχη..
η γατοφορος ειναι αρκετα κλειστη γενικα.να της βαλω και πανι απο πανω??το αμαξι ειναι καλο αρα απο ποιοτητα ταξιδιου να λεει και ευχαριστω η καλομαθημενη μου!!

Παράθεση

tzoutzou

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη tzoutzou
H tzoutzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3+1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

H tzoutzou έγραψε στις 16:52, 29-08-09:

Αυτο εννοω ακριβως!!Πανω απο την ηδη κλειστη γατοφορο να βαλεις και πανι.Τα γατια οταν δε βλεπουν γυρω τους,δε στρεσσαρονται και τοσο..

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 16:58, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από tzoutzou
Αυτο εννοω ακριβως!!Πανω απο την ηδη κλειστη γατοφορο να βαλεις και πανι.Τα γατια οταν δε βλεπουν γυρω τους,δε στρεσσαρονται και τοσο..

οκ θα το κανω τοτε!!σ'ευχαριστω πολυ!!! εξαλλου θ'αργησω να την παω..πρωτα θα παρω επιπλα, θα φτιαξω την περιφραξη και τελευταια η γατουλα..οταν λειπω παντως σκεφτομαι να μην την αφηνω να βγαινει στο μπαλκονι..φοβαμαι....

Παράθεση

constantin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη constantin
H constantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H constantin έγραψε στις 17:47, 29-08-09:

ολα καλά με το σπίτι ? βρήκες εύκολα ? πως είναι ? καινούργιο και τέλειο ? πόσο τον μήνα ?

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 17:53, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από constantin
ολα καλά με το σπίτι ? βρήκες εύκολα ? πως είναι ? καινούργιο και τέλειο ? πόσο τον μήνα ?
απο εφημεριδα το βρηκα..να φανταστεις ηταν το πρωτο που πηγαμε και ειδαμε και μετα απο πολλα που ειδα σε αυτο ξαναγυρισα!!δεν ειναι σε καινουργια πολυκατοικια αλλα μεσα ειναι πολυ καλοδιατηρημενο..250 τον μηνα , εσυ?

Παράθεση

constantin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H constantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H constantin έγραψε στις 17:56, 29-08-09:

280 και να φανταστεις εχω γκαρσονιέρα. μπράβο ρε ιωάννα, εγώ δεν είχα παρει εφημερίδα και έψαχνα ώρες.... σορρυ αν σε είχα αγχωσει... αλλά αυτά είχα δει και γώ... δεν ήξερα.... θα πας για έπιπλα ?

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 18:00, 29-08-09:

280 και να φανταστεις εχω γκαρσονιέρα. μπράβο ρε ιωάννα, εγώ δεν είχα παρει εφημερίδα και έψαχνα ώρες.... σορρυ αν σε είχα αγχωσει... αλλά αυτά είχα δει και γώ... δεν ήξερα.... θα πας για έπιπλα ?
πολλα ρε συ ειναι!!!ελπιζω να 'ναι καλο οτυλαχιστον..θα παω στη θεσσαλονικη την αλλη βδομαδα στο ικεα να παραγγειλω επιπλα.εσυ??που βρισκεται το σπιτι σου??αν και να μου πεις δεν νομιζω να καταλαβω!
ακου να 'δεις.ενα τετραγωνο απο το σπιτι μου εχει κτηνιατρικο κεντρο και λιγο πιο περα ειναι ενα animal planet που εχει τα παντα!!εκτος απο ζωα απ'οτι ειδα!:up::up:

Παράθεση

constantin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H constantin έγραψε στις 18:06, 29-08-09:

το animal planet το έχω δει και γώ !!!!!! εγώ επιπλα πήρα από eko στα τρίκαλα τα μισά... από ενα city που είναι εξω από καρδιτσα......τα ηλεκτρικά τα πήρα από τρικαλα.... φουρνος, ψυγείο, ηλ σκούπα και πλυντηριο μου βγήκαν 800

Παράθεση

constantin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H constantin έγραψε στις 18:08, 29-08-09:

το σπίτι μου είναι πιό κοντα στη σχολή από οτι το δικό σου.... αλλά πιο μακριά από κεντρο. πρεπει τα σπίτια μας να απέχουν 10 λεπτα με τα πόδια

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 18:09, 29-08-09:

το animal planet το έχω δει και γώ !!!!!! εγώ επιπλα πήρα από eko στα τρίκαλα τα μισά... από ενα city που είναι εξω από καρδιτσα......τα ηλεκτρικά τα πήρα από τρικαλα.... φουρνος, ψυγείο, ηλ σκούπα και πλυντηριο μου βγήκαν 800
πηγα και εγω στο city..μου αρεσε πολυ απο κει ενας καναπες!!τα ηλεκτρικα καλα σου βγηκαν..απο τρικαλα πως τα μετεφερες?? δεν μου πες που περιπου βρηκες σπιτι..

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 18:10, 29-08-09:

το σπίτι μου είναι πιό κοντα στη σχολή από οτι το δικό σου.... αλλά πιο μακριά από κεντρο. πρεπει τα σπίτια μας να απέχουν 10 λεπτα με τα πόδια
παντως γενικα οι αποστασεις ειναι μικρες!!εσυ πως θα μετακινεισαι γενικα μες στην πολη??

Παράθεση

constantin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H constantin έγραψε στις 18:11, 29-08-09:

από τρίκαλα θα μου τα πάνε αυτόι καρδίτσα την τρίτη... πότε θα μετακομίσεις καρδιτσα ? σε 2 εβδομάδες ?

Παράθεση

constantin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H constantin έγραψε στις 18:12, 29-08-09:

παντως γενικα οι αποστασεις ειναι μικρες!!εσυ πως θα μετακινεισαι γενικα μες στην πολη??
ποδήλατο και πόδια ! τί να κάνουμε.....

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 18:22, 29-08-09:

ποδήλατο και πόδια ! τί να κάνουμε.....
και εγω ποδηλατο!!!

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 18:23, 29-08-09:

από τρίκαλα θα μου τα πάνε αυτόι καρδίτσα την τρίτη... πότε θα μετακομίσεις καρδιτσα ? σε 2 εβδομάδες ?
αναλογα κοπελα μου με το ποτε θα 'ναι ετοιμο το σπιτι..

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 09:54, 31-08-09:

Καλημερα!δεν ξερω τι να κανω με τα δυο μπαλκονια.σκεφτηκα την καλαμωτη αλλα θα κοβει ολη τη θεα της γατουλας και ειναι κριμα..αν βαλω σιτα, να την βαλω απο τη εξω μερια?για να μην μπορει να σκαρφαλωσει?γενικα φοβαμαι μην της ερθει και πηδηξει...στο αλλο μπαλκονακι το πολυ μικρο σκεφτομαι να εχω την αμμο της αλλα δεν γινεται να εχω ανοιχτη την μπαλκονοπορτα και οταν λειπω..πως μπορω να βαλω το ειδικο πορτακι για γατες??

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 22:55, 02-09-09:

Καλημερα!δεν ξερω τι να κανω με τα δυο μπαλκονια.σκεφτηκα την καλαμωτη αλλα θα κοβει ολη τη θεα της γατουλας και ειναι κριμα..αν βαλω σιτα, να την βαλω απο τη εξω μερια?για να μην μπορει να σκαρφαλωσει?γενικα φοβαμαι μην της ερθει και πηδηξει...στο αλλο μπαλκονακι το πολυ μικρο σκεφτομαι να εχω την αμμο της αλλα δεν γινεται να εχω ανοιχτη την μπαλκονοπορτα και οταν λειπω..πως μπορω να βαλω το ειδικο πορτακι για γατες??
Δε γινεται να μην βγαινει καθολου στο μπαλκονι?Εγω μενω σε ισογειο αλλα δεν βγαινουν ποτε εξω,εχω παντα κλειστα παραθυρα και πορτες και ανοιγω 2-3 φορες τη μερα για να αεριστει και να σφουγγαρισω και τα γατακια τα κλεινω στις γατοφορους τους... Δεν μπορεις να εχεις κλειστα συνεχεια?Air condition δεν εχει το σπιτι?

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 23:02, 02-09-09:

Εγω νοικιαζω μικρο δυαρι 5 λεπτα με τα ποδια απο το πανεπιστημιο,με μπανιερα οχι ντουζιερα και πολυ μεγαλο μπανιο γενικα,ενα πολυ μεγαλο δωματιο και αλλον ενα χωρο που ειναι κουζινα+σαλονι και ενα χολ.
Επιπλωμενο ολα κομπλε,νεοχτιστο(αλλη μια κοπελα εχει κατοικησει) σε συγκροτοιμα με φοιτητες,air condition,αυτονομη θερμανση,χωρις κοινοχροιστα και υπερυψωμενο ισογειο(δηλ ανεβαινω 3 ακαλακια για την εισοδο). Τιμη.....250 το μηνα!!!!!! Αλλα αυτα εχει η Κρητη (Ζηλια ψωρα)

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 23:13, 02-09-09:

http://www.creteproperty.gr/salegr-%...CE%BF_id40.htm

Ενα απο τα 45τμ που γραφει νοικιαζω!Οι φωτος ειναι απο το συγκροτοιμα και απο τις γκαρσονιερες,το δικο μου ειναι καπως πιο μεγαλο:up: Πως σας φαινεται?

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 23:32, 02-09-09:

Για να σας βασανισω ακομη πιο πολυ:

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 08:01, 03-09-09:

Δε γινεται να μην βγαινει καθολου στο μπαλκονι?Εγω μενω σε ισογειο αλλα δεν βγαινουν ποτε εξω,εχω παντα κλειστα παραθυρα και πορτες και ανοιγω 2-3 φορες τη μερα για να αεριστει και να σφουγγαρισω και τα γατακια τα κλεινω στις γατοφορους τους... Δεν μπορεις να εχεις κλειστα συνεχεια?Air condition δεν εχει το σπιτι?
εχει air-condition αλλα δεν ειναι κριμα το ζωακι να μην παιρνει λιγο καθαρο αερα?απλα σκεφτομαι τωρα να της ανοιγω μονο οταν θα 'μαι σπιτι..

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 08:04, 03-09-09:

Εγω νοικιαζω μικρο δυαρι 5 λεπτα με τα ποδια απο το πανεπιστημιο,με μπανιερα οχι ντουζιερα και πολυ μεγαλο μπανιο γενικα,ενα πολυ μεγαλο δωματιο και αλλον ενα χωρο που ειναι κουζινα+σαλονι και ενα χολ.
Επιπλωμενο ολα κομπλε,νεοχτιστο(αλλη μια κοπελα εχει κατοικησει) σε συγκροτοιμα με φοιτητες,air condition,αυτονομη θερμανση,χωρις κοινοχροιστα και υπερυψωμενο ισογειο(δηλ ανεβαινω 3 ακαλακια για την εισοδο). Τιμη.....250 το μηνα!!!!!! Αλλα αυτα εχει η Κρητη (Ζηλια ψωρα)
εγω αυτο που νοικιαζω ειναι 10 λεπτα με τα ποδια απο το πανεπιστημιο, με μπανιερα, 2 υπνοδωματια, ενα σαλονι, μια κουζινα και 2 μπαλκονια απο τα οποια το ενα ειναι τεραστιο!!air-condition, αυτονομη θερμανση με φυσικο αεριο, χωρις κοινοχρηστα και τιμη 250 το μηνα!!

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 08:06, 03-09-09:

πολυ ωραιο!!μπραβο!!το καλο ειναι οτι ειναι καινουργιο...:up::up:

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 23:12, 03-09-09:

εγω αυτο που νοικιαζω ειναι 10 λεπτα με τα ποδια απο το πανεπιστημιο, με μπανιερα, 2 υπνοδωματια, ενα σαλονι, μια κουζινα και 2 μπαλκονια απο τα οποια το ενα ειναι τεραστιο!!air-condition, αυτονομη θερμανση με φυσικο αεριο, χωρις κοινοχρηστα και τιμη 250 το μηνα!!
Ανεπιπλωτο ομως και σε οροφο!

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 23:13, 03-09-09:

εχει air-condition αλλα δεν ειναι κριμα το ζωακι να μην παιρνει λιγο καθαρο αερα?απλα σκεφτομαι τωρα να της ανοιγω μονο οταν θα 'μαι σπιτι..
Δεν κατεω....ιντα να σου πω?Εγω τα φοβαμαι τα μπαλκονια...

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 04:54, 04-09-09:

Ανεπιπλωτο ομως και σε οροφο!
ναι...δεν ηθελα επιπλωμενο!!και σε ισογειο θα φοβομουν αλλα φαινεται καλη περιοχη αυτη που βρισκεσαι εσυ...

Παράθεση

zoulitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zoulitsa
H zoulitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H zoulitsa έγραψε στις 09:28, 04-09-09:

δοκιμασε να δεις αν μπαινουν σιτες στα παραθυρα ίσως σε βοηθισει εμεις εχουμε βαλει πορτα με σίτα κ δεν υπάρχει πρόβλημα οταν μπαινοβγαινουμε κλείνει αυτόματα (με το ελασμα της πόρτας δλδ) στοιχιζει λίγο ακριβα αλλα θα έχεις το κεφαλι σου ίσυχο.Οσο αφορα το αφορα την μικρή ανισιχία που είχες για το αν θα δεχόντουσαν να φυλοξενίσεις γατακι στο διαμέρισμα να ξέρεις κ για το μέλλον αν σου χρειαστει ποτε ο νομος 3170/2003 επιτρεπει μέχρι 2 ζώα σε κάθε διαμέρισμα

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,661 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:30, 04-09-09:

Ιωαννα μου βολευτηκες βλεπω ε;

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 13:20, 04-09-09:

ναι...δεν ηθελα επιπλωμενο!!και σε ισογειο θα φοβομουν αλλα φαινεται καλη περιοχη αυτη που βρισκεσαι εσυ...
Nαι ειμαι σε χωριο και στο συγκροτοιμα οπου μενω δε μπορει ευκολα να μπει καποιος μεσα χωρις να τον δουνε!Επισης απο πανω μου μενουν τα πεθερικα του ιδιοκτητη,μια γιαγια και ενας παππους.Ολοι ειναι γνωστοι και δε νομιζω να ερχοταν καποιος να κλεψει εναν φοιτητη εκτος κι αν ηθελε να κλεψει τα γατακια του!

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 10:56, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από zoulitsa
δοκιμασε να δεις αν μπαινουν σιτες στα παραθυρα ίσως σε βοηθισει εμεις εχουμε βαλει πορτα με σίτα κ δεν υπάρχει πρόβλημα οταν μπαινοβγαινουμε κλείνει αυτόματα (με το ελασμα της πόρτας δλδ) στοιχιζει λίγο ακριβα αλλα θα έχεις το κεφαλι σου ίσυχο.Οσο αφορα το αφορα την μικρή ανισιχία που είχες για το αν θα δεχόντουσαν να φυλοξενίσεις γατακι στο διαμέρισμα να ξέρεις κ για το μέλλον αν σου χρειαστει ποτε ο νομος 3170/2003 επιτρεπει μέχρι 2 ζώα σε κάθε διαμέρισμα
ναι..τον ξερω τον νομο απλα αν ο αλλος δεν θελει να στο νοικιασει το σπιτι με ζωο δεν μπορεις να του βαλεις το μαχαιρι στο λαιμο...
ευτυχως με αυτο το θεμα ολα καλα!!

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 10:58, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Ιωαννα μου βολευτηκες βλεπω ε;
ναι δωρα μου!μια χαρα!τωρα τρεχω για επιπλα κι αυτα..χθες ημουν αλεξανδρουπολη για τη διαγραφη και μετα θεσσαλονικη ικεα μεχρι τις 9 το βραδυ..δεν φανταζεσαι κουραση..τωρα φευγω για λαρισα....

Παράθεση

chpapa68

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chpapa68
Ο chpapa68 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O chpapa68 έγραψε στις 13:54, 14-05-15:

Για σας,

Χαίρομαι που υπάρχει ένας χώρος για μας τους γατόβιους, γραφώ γιατί έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα, έχω έναν γάτο 6,5 χρονών ο οποίος έχει γεννηθεί στο σπίτι μου, τον έχω εμβολιασμένο και στειρωμένο, μένω σε ισόγειο και βγαίνει λίγο έξω στην αυλή όταν είμαι σπίτι,(όταν λείπω τον κλείνω μέσα έχει και άμμο). Το πρόβλημα μου είναι ότι πρέπει να μετακομίσω σε άλλο σπίτι που κληρονόμησα το οποίο είναι 2ος όροφος, τι πρέπει να κάνω να προσαρμοστεί ο γάτος; Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία… ??

Κάθε συμβουλή χρήσιμη...

Χρήστος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 08:39, 15-05-15:

Καλημέρα και καλωσορίσατε!!!
Νομίζω πως δεν θα έχετε ιδιαίτερο πρόβλημα. Αφού ο γατούλης έβγαινε για λίγο και μετά έμενε μαζί σας, νομίζω πως όλα θα πάνε καλά. Εγώ έφερα γατούλα ενήλικη 3 χρονών σπίτι και προσαρμόστηκε μια χαρά!!! απλά να προσέξετε το μπαλκόνι....εμείς δεν το έχουμε κλείσει αλλά ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν βλέπω να υπάρχει θέμα....αυτό μόνο θα έλεγα. Κατά τα άλλα πιστεύω αν του πάρετε και ένα ονυχοδρόμιο ψηλό να αγναντεύει θα περνάει όμορφα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 229 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 17:06, 31-05-16:

ηρθε η ωρα επιτελους να μετακομισω και να επιστρεψω επαρχια,αλλα μπηκα και σε σκεψεις ταυτοχρονα και προβληματιστικα.
δηλαδη..εδω στην αθηνα ειχαμε κουζινα με πορτα και την κλειναμε και ησυχαζαμε.μαλιστα την κλειδωναμε κιολας γιατι ηταν συρομενη και την ανοιγε..
εκει που παω ομως ειναι ενιαιο το σκηνικο κουζινα-καθιστικο και με την εμπειρια μου φανταζομαι θα εχω περιπετειες.
ας πουμε οποτε ξεχνουσαμε την πορτα ανοιχτη βαραγε βολτες στον παγκο,ανοιγε το σκουπιδοτενεκε,ανεβαινε πανω στην κουζινα,εφαγε το λαδι απο το τηγανι 2 φορες,χαλαει το χαρτι κουζινας το κανει χαρτοπολεμο,προσπαθουσε ν ανοιξει τα ντουλαπια και γενικα της εβγαινε απο μεσα της ο σατανας..
τι να κανω τωρα?
αναστρεφεται αυτη συμπεριφορα?
γιατι γενικα τα πρωτα της χρονια τα ειχε ζησει σε ημιαγρια κατασταση που την ειχαμε σα φοιτητες και εμενε σε 3 σπιτια και μπαινοβγαινε απο τα συρομενα παραθυρα,που ειχε μαθει να ανοιγει,οπου ηθελε και εκανε οτι να ναι γενικοτερα.αλλα που μυαλο τοτε για εκπαιδευση...
ειδικα με τη συγκατοικιση θα ειναι "προβλημα" σκεφτομαι...
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:14, 31-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από Τσοςμή
ηρθε η ωρα επιτελους να μετακομισω και να επιστρεψω επαρχια,αλλα μπηκα και σε σκεψεις ταυτοχρονα και προβληματιστικα.
δηλαδη..εδω στην αθηνα ειχαμε κουζινα με πορτα και την κλειναμε και ησυχαζαμε.μαλιστα την κλειδωναμε κιολας γιατι ηταν συρομενη και την ανοιγε..
εκει που παω ομως ειναι ενιαιο το σκηνικο κουζινα-καθιστικο και με την εμπειρια μου φανταζομαι θα εχω περιπετειες.
ας πουμε οποτε ξεχνουσαμε την πορτα ανοιχτη βαραγε βολτες στον παγκο,ανοιγε το σκουπιδοτενεκε,ανεβαινε πανω στην κουζινα,εφαγε το λαδι απο το τηγανι 2 φορες,χαλαει το χαρτι κουζινας το κανει χαρτοπολεμο,προσπαθουσε ν ανοιξει τα ντουλαπια και γενικα της εβγαινε απο μεσα της ο σατανας..
τι να κανω τωρα?
αναστρεφεται αυτη συμπεριφορα?
γιατι γενικα τα πρωτα της χρονια τα ειχε ζησει σε ημιαγρια κατασταση που την ειχαμε σα φοιτητες και εμενε σε 3 σπιτια και μπαινοβγαινε απο τα συρομενα παραθυρα,που ειχε μαθει να ανοιγει,οπου ηθελε και εκανε οτι να ναι γενικοτερα.αλλα που μυαλο τοτε για εκπαιδευση...
ειδικα με τη συγκατοικιση θα ειναι "προβλημα" σκεφτομαι...
Φίλε Τσοςμή δεν νομίζω να έχεις τα προβλήματα που φαντάζεσαι. Η γατούλα σου έχει μεγαλώσει από τότε και λογικά θα είναι πιο ήρεμη, χώρια που δεν είναι πια σε ημιάγρια κατάσταση όπως τότε.
Πάντως όπως και να' χει βλέποντας και κάνοντας θα το πας. ΄Οποτε εμφανίζεται κάποια περίεργη συμπεριφορά θα την μελετάς και θα την αντιμετωπίζεις. Το να προβλέψει κανείς την αντίδραση μιας γάτας είναι δύσκολο...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 229 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:52, 31-05-16:

το πως θα το αντιμετωπιζω σκεφτομαι...
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:40, 01-06-16:

΄Όταν και αν συμβεί κάτι θα το σκεφτούμε όλοι μαζί και θα βρούμε μια λύση, μην έχεις άγχος από τώρα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,027 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 05:18, 02-06-16:

Φίλε μου, σε συμβουλεύω να παραγγείλεις από το Amazon.uk τα δύο βιβλία του Jackson Galaxy:

Catification
https://www.amazon.co.uk/Catificatio...jackson+galaxy

και

Catify to Satisfy
https://www.amazon.co.uk/Catify-Sati...jackson+galaxy

που παρέχουν λύσεις σε προβλήματα συμπεριφοράς μέσα από την προσαργμογή του σπιτικού περιβάλλοντος που είναι και λειτουργικά αλλά και αισθητικά όμορφα. Τα έχω πάρει και τα δύο και περιμένω το τρίτο!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    3lbereth, alcyone, dimitradra, mavrogatos, Πουπουλίνα

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους