Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,639 εγγεγραμμένα μέλη και 718,190 μηνύματα σε 22,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 277 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κόστος εμβολίων, στείρωσης, τσιπ κ.λπ.

Eria..

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eria..
H Eria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Eria.. έγραψε στις 13:38, 12-05-11:

Θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει ποσα λεφτα χρειαζονται για την πρωτη μιας γατας?(σχετικα με τα απαραιτητα εμβολια,τοποθετηση τσιπ ,στηρωση..ποσο κοστιζουν ολα αυτα??)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:46, 12-05-11:

200-300 ευρώ πάνω κάτω; Για τον πρώτο χρόνο αυτά...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,405 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:52, 12-05-11:

Σαν πολλα δεν βαζεις;Εννοεις και τα εξοδα διατροφης κλπ;Διοτι,τα εμβολια,αντε να κανουν 40 ευρω..πες 60..η στειρωση το ανωτερο 100.Για το τσιπ δεν γνωριζω..αλλα δεν νομιζω οτι ειναι μεγαλο εξοδο.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:56, 12-05-11:

Η γιατρός μας εδώ στη Φλώρινα, για το τσιπ, μας πήρε ή 25 ή 30 €.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,405 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:59, 12-05-11:

Αρα..200,ας πουμε...αλλα και παλι με τα ακριβοτερα δεδομενα..οχι ομως 300

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:31, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Σαν πολλα δεν βαζεις;Εννοεις και τα εξοδα διατροφης κλπ;Διοτι,τα εμβολια,αντε να κανουν 40 ευρω..πες 60..η στειρωση το ανωτερο 100.Για το τσιπ δεν γνωριζω..αλλα δεν νομιζω οτι ειναι μεγαλο εξοδο.
20 ευρώ για τα εμβόλια, 3 ή 5 φορές τον πρώτο χρόνο (εξαρτάται από το αν γίνεται το εμβόλιο της λύσσας ανεξάρτητα) = 60-100 ευρώ
(για την ακρίβεια: κάνεις το πρώτο εμβόλιο και το επαναλαμβάνεις 4 εβδομάδες αργότερα - αν το γατάκι είναι πολύ μικρό το επαναλαμβάνεις άλλη μια φορά μετά απο 4 εβδομάδες - έπειτα το επαναλαμβάνεις μετά απο 12 μήνες και έκτοτε μια φορά τον χρόνο. Το εμβόλιο της λύσσας γίνεται στους 6 μήνες και έπειτα κάθε χρόνο)
100 ευρώ η στείρωση
30 ευρώ το τσιπάκι
30 ευρώ τα χάπια και οι αμπούλες για τα παράσιτα
30 ευρώ η εξέταση (πρέπει να γίνεται 1 φορά τον χρόνο)

Σύνολο: 250-290 ευρώ

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:36, 12-05-11:

Εδω στη ζακυνθο παντως..σε 2 δοσεις κανουν τα πρωτα εμβολια...και πανω απο 20..αντε 30 ευρω την φορα,δεν σου παιρνουν.Η εξεταση επισης γινεται σε αυτες τις επισκεψεις.Δεν υπαρχει λογος,αν το γατι ειναι μικρο σε ηλικια..να το πας στα καλα καθουμενα .Επισης σε εκεινες τις επισκεψεις δινεις τα χαπια ή τις αμπουλες για τα ενδοπαρτασιτα..και ειναι απειρως πιο φτηνα..απο που και ως που 30 ευρω για χαπια;

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:49, 12-05-11:

30 ευρώ χάπια και αμπούλες μαζί! Αν δώσει πάστα μπορεί να ανέβει η τιμή! Έστω όμως ότι δίνει χάπι (2 ευρώ το ένα). Πρέπει να δώσει 1 και έπειτα άλλο ένα μετά απο 10 μέρες. Έκτοτε κάθε 3 μήνες. Δηλαδή 5-6 χάπια. 10-12 ευρω τον πρώτο χρόνο. Η αμπούλα κοστίζει 7 ευρώ. Δηλαδη ως τώρα είμαστε στα 17-19 ευρώ. Αν χρειαστεί να κάνει εξετάση κοπράνων για παράσιτα ή να δώσει καμιά αμπούλα ακόμα φτάνει τα 30 ευρώ. Εννοείται πως το αρχικό κόστος το εκλαμβάνω ως έξοδα πρώτου χρόνου γιατί ουσιαστικά τότε γίνονται τα περισσότερα έξοδα.

Παράθεση

frankie_thess (Maria)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη frankie_thess
H Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H frankie_thess έγραψε στις 23:10, 12-05-11:

Βασικα πιστευω ειναι ποσα θελει να διαθεσει ο καθενας.εγω χαλασα 100ευρω και μεσα σε μια μερα για κτηνιατρο και τα απαραιτητα.Εγω στην κτηνιατρο πληρωσα 40 ευρω, για εμβολιο , αμπουλιτσα για εξωπαρασιτα, 5ευρω εκανε η παστουλα για ενδοπαρασιτα , τροφη 6,50 ευρω, αμμος 12ευρω, 9ευρω εκανε η λεκανιτσα για την αμμο και τα υπολοιπα για κρεβατακι, ονυχοδρομιο παιχνιδακια αυτα και συνεχιζεται ...Αλλα εχω να πω ειναι τα καλυτερα εξοδα που εκανα αυτο μηνα

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 23:11, 12-05-11:

-Απλή επίσκεψη 15 ευρω.
-Επίσκεψη με ηλεκτρονική ταυτοποίηση και καταγραφή (καθορισμένη σταθερή τιμή)
Για ιδιόκτητους σκύλους εργασίας, μελών φιλοζωικών σωματείων, σκύλους που υιοθετούνται στα πλαίσια του προγράμματος αντιμετώπισης αδέσποτων ζώων

40 ευρω.
15%

-
Επίσκεψη μετά φαρμακευτικής ενέσιμης θεραπείας 18 + κόστος φαρμάκων.
- Επίσκεψη μετά χορηγήσεως ορού ενδοφλεβίως 20 + κόστος φαρμάκων .
- Εμβολιασμοί 18 + κόστος εμβολίων.
- Ακτινογραφία απλή 15.
-Αιμοληψία 5 .
- Γενική εξέταση αίματος 10.
- Βιοχημικές εξετάσεις αίματος 3 ανά συνήθη ζητούμενη παράμετρο
5 ανά ειδική ζητούμενη παράμετρο.
- Γενική εξέταση ούρων 10.
- Καλλιέργεια ούρων 15.
- Εξέταση κοπράνων 10.
- Καλλιέργεια κοπράνων 15.
- Μικροσκοπική εξέταση ξεσμάτων δέρματος 10.
- Καλλιέργεια μυκήτων 10.
- Γενική αναισθησία ενέσιμη 15

-
Γενική αναισθησία με αναισθητική μηχανή 50.
- Έξοδα χειρουργείου 15.
- Χειρουργικές μικροεπεμβάσεις 25

-
Ωοθηκουστερεκτομή(Στείρωση) 60

-
Ευνουχισμός(Στείρωση) Γάτος 40

-
Πυομήτρα 80

-Καισαρική 100

-Γαστροτομή- Εντεροτομή- Σπληνεκτομή- λοιπές επεμβάσεις κοιλιάς 120

-Κυστοτομή 100

-Καθετηριασμός ουροδόχου 20.
- Αφαίρεση εξωτερικού νεοπλάσματος 60

-Μαστεκτομή 90

-Ερευνητική Λοπαροτομία 60.
- Ανάταση και περίδεση καταγμάτων με νάρθηκα ή γύψο 50

-Οστεοσύνθεση 120 + κόστος ορθοπεδικ.

-Κήλες απλές 60

-Εξόρυξη οφθαλμού 80

-Ωοαιμάτωμα 70

-Καθαρισμός δοντιών (με υπερήχους) 50.
- Ειδική εξαγωγή δοντιών (4ος προγόμφιος) 60.
- Νεκροτομή με γνωμάτευση 60

-Απλή παρακολούθηση στο ιατρείο/ημέρα 20.
-Εντατική παρακολούθηση στο ιατρείο/ημέρα 30.
- Κατ΄ οίκον επίσκεψη 30% επιβάρυνση.
- Έκδοση βεβαιώσεων-πιστοποιητικών 15 πηγη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 12-05-11 στις 23:57. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:12, 12-05-11:

Α..κοιτα να δεις..αν βαζεις και για τροφη,αμμολεκανες σπιτακια κλπ..σαφεστατα και παει τοσο.
Και εννοειται τι ειναι τα καλυτερα εξοδα..

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 00:44, 13-05-11:

Εμένα η όλη διαδικασία μου βγήκε πολύ φτηνά! Ας πούμε έκανα στείρωση σε μια πολύ καλή κτηνίατρο με ειδίκευση στις στειρώσεις μόνο 40 ευρώ (η συγκεριμένη χρεώνει επίσκεψη για εμβόλιο μόνο 5 ευρώ) Επίσης εξέταση και εμβόλια (σε δυό δόσεις και μετά επανάληψη κάθε χρόνο εννοείται) και αντιπαρασιτικά χάπια όπως είπαν και παραπάνω. Για εμβόλιο,εξέταση και χάπι πήρε 30 ευρώ (σε άλλον γιατρό αυτό, όχι στην προηγούμενη) Ο γιατρός είπε ότι δεν χρειαζόταν γενικές εξετάσεις οπότε δεν έκανα. Σύνολο δηλαδή 100 ευρώ. Και από εκεί και πέρα για το αντιπαρασιτικό χάπι δεν πηγαίνω στον κτηνίατρο αλλά το αγοράζω και το δίνω μόνη μου. Ασε που εδώ στη Θεσσαλονίκη στην κτηνιατρική κλινική απ' ότι ξέρω το εμβόλιο κάνει 7 ευρώ μόνο. Βέβαια αυτά είναι τα απολύτως απαραίτητα έξοδα. Επισκέψεις στον κτηνίατρο για έκτακτες περιπώσεις (αρρώστιες που μπορεί να προκύψουν) δεν περιλαμβάνονται. Το 300ρι μου φαίνεται και μένα υπερβολικό...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:14, 13-05-11:

Παίζει ρόλο και το πόσο χρεώνει ο κάθε κτηνίατρος, σε τι κατάσταση είναι το γατί, το φύλο του γατιού (στα θηλυκά η στείρωση είναι πιο ακριβή), τι εξετάσεις θα κάνει, κ.ο.κ. Καλύτερα είναι να υπολογίζεις κάτι παραπάνω παρά να βγείς εκτός προϋπολογισμού (νιώθω πως μιλάω σαν τον υπουργό οικονομίας)!!!!

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 21:53, 31-10-11:

Πόσο πρέπει να πληρώσω για τον εμβολιασμός δύο γατιών;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 31-10-11 στις 22:09. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 22:12, 31-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από tia
Πόσο πρέπει να πληρώσω για τον εμβολιασμός δύο γατιών;
Εξαρτάται πολύ από τον κτηνίατρο όμως θα σου δώσω μια μέση τιμή για την τυπική εξέταση,τετραπλό, επανάληψη τετραπλού και λύσσα..Απο 120 έως 150 ευρώ..
Διορθώστε με εάν κάνω λάθος.
Όμως γιατί δεν παίρνεις η ίδια τηλέφωνο κάποιους κτηνιάτρους να σου δώσουν μια τιμούλα? Επίσης εάν ήταν πρώην αδέσποτα, μπορεί (κάποιοι) να σου κάνουν καλύτερη τιμή..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 31-10-11 στις 22:22. Αιτία: Greeklish στο quote
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 23:39, 31-10-11:

Δεν ξέρω τι να πω διαβάζοντας διάφορες τιμές που αναφέρετε με τα εμβόλια.
Εγώ και στον προηγούμενο γάτο μου και την τωρινή Χιονάτη, χρησιμοποιώ τον ίδιο γιατρό στη Σαλαμίνα. Για το χάπι της αποπαρασίτωσης μου ζητούσε 5 ευρώ, για κάθε εμβόλιο 10-15 ευρώ για τη στείρωση του αρσενικού πήρε 50 για την Χιονάτη 80 ( με ένα βράδυ διανυκτέρευση στο ιατρείο) Όταν η Χιονάτη μου το καλοκαίρι είχε διάρροια για τρεις επισκέψεις και 2 ενέσεις ζήτησε 30 ευρώ Πάντως ποτέ δεν τον πλήρωσα τις ανωτέρω τιμές. Πάντα του έδινα παραπάνω.
Ίσως ο άνθρωπος να υπολόγιζε τα έξοδα του φεριμποτ για τη Σαλαμίνα που πληρώνω και μου κάνει καλύτερες τιμές.
Όταν πρωτοπήρα την Χιονάτη την πήγα σε άλλο γιατρό στη γειτονιά μου και για καθαρισμό αυτιών, ένεση (γιατί είχε διάρροια) και κούρεμα μερικών τριχών στο μάγουλό της που είχε λερωθεί μου πήρε με απόδειξη 27 ευρώ.

Παράθεση

sadyist (Γεωργία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sadyist
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H sadyist Νιάρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!! έγραψε στις 23:42, 31-10-11:

Εγώ πλήρωσα για το γάτο μου τα εξής:
Για δύο εμβόλια 55 ευρώ, πάστα για σκουλήκια 7 ευρώ, πάστα για τριχόμπαλα 15 ευρώ, στείρωση 50 ευρώ, τοποθέτηση τσιπ 30 ευρώ και έκδοση διαβατηρίου 20 ευρώ (θα φύγουμε έξω). Τώρα όσο αναφορά τα μηνιαία έξοδα, τροφή, άμμος υγιεινής και αμπούλα για εξωπαράσιτα εμένα μου κοστίζουν περίπου 35 ευρώ. Αξίζει όμως.

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mauros Gatos
H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 23:49, 31-10-11:

Στον προηγουμενο γιατρο το καθε εμβολιο κοστιζε 25 ευρω.Επισκεψη δεν χρεωνε.Με την μετακομιση βρηκα σε αλλη πολη πολυ καλο κτηνιατρο και φοβερο ανθρωπο και με 50 ευρω τον στειρωσε και του κανε εξετασεις αιματος και ουρων. Σχετικα ειναι ολα αυτα αλλα καλου κακου να το ψαχνουμε μην μας πιανουν και κοροιδα!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 00:44, 01-11-11:

απ τον ιουλιο μεχρι σημερα:αποπαρασιτωση μια αντιβιωση και χαπακια=35 ευρω.
πρωτα εμβολια για γατακια 15 ευρω το τετραπλο επι 4=60 ευρω.
ευθανασια στο γατακι=20 ευρω
καμπινα για να ταξιδεψω με τα γατακια 180 ευρω.
μια απλη επισκεψη στον κτηνιατρο και κατι βιταμινες 50 ευρω.
εξαγωγη δοντιων και ληψη αιματος του πατσινακου 90 ευρω.
βιταμινες και τροφες απο ιντερνετ για τον πατσινο 55 ευρω.
λουρακια με κουδουνακι για γατακια (αχρηστα δεν τα εβαλα καν)3επι 4=12 ευρω
σαμαρακια για γατακια 35 ευρω(πολυ βολικα).
δευτερα εμβολια 25 ευρω τα αγορασα και τα εκανα μονη μου.
κοστος στειρωσης με πολυ,μα παρα πολυ φιλικη τιμη,3 θυλικα και ενας αρσενικος 140 ευρω,που τα χω φυλαγμενα.
κονσερβες,κροκετες και αμμο δεν εχω υπολογισει,ειλικρινα δε ξερω.

Αρχική Δημοσίευση από YNL
Δεν ξέρω τι να πω διαβάζοντας διάφορες τιμές που αναφέρετε με τα εμβόλια.
Εγώ και στον προηγούμενο γάτο μου και την τωρινή Χιονάτη, χρησιμοποιώ τον ίδιο γιατρό στη Σαλαμίνα. Για το χάπι της αποπαρασίτωσης μου ζητούσε 5 ευρώ, για κάθε εμβόλιο 10-15 ευρώ για τη στείρωση του αρσενικού πήρε 50 για την Χιονάτη 80 ( με ένα βράδυ διανυκτέρευση στο ιατρείο) Όταν η Χιονάτη μου το καλοκαίρι είχε διάρροια για τρεις επισκέψεις και 2 ενέσεις ζήτησε 30 ευρώ Πάντως ποτέ δεν τον πλήρωσα τις ανωτέρω τιμές. Πάντα του έδινα παραπάνω.
Ίσως ο άνθρωπος να υπολόγιζε τα έξοδα του φεριμποτ για τη Σαλαμίνα που πληρώνω και μου κάνει καλύτερες τιμές.
Όταν πρωτοπήρα την Χιονάτη την πήγα σε άλλο γιατρό στη γειτονιά μου και για καθαρισμό αυτιών, ένεση (γιατί είχε διάρροια) και κούρεμα μερικών τριχών στο μάγουλό της που είχε λερωθεί μου πήρε με απόδειξη 27 ευρώ.
φιλε γιαννη σε ποιον γιατρο πας στο κερατσινι?εγω οταν ερχομαι απο πατμο παω στον γυναργυρο κι ειμαι ευχαριστημενη απο τιμες και εξυπηρετηση.εδω στην πατμο ερχεται λεριος κτηνιατρος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 01-11-11 στις 10:28. Αιτία: merge
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 06:21, 01-11-11:

Να πω την αλήθεια ζηλεύω! Τι τιμές είναι αυτές βρε παιδιά? Πω πω..!!! Εγώ έχω ξεπαραδιαστεί και δεν είναι και περίοδος για τέτοια...
Τις δύο μικρές(θηλυκές) τις πήγα για εμβόλια και πλήρωσα 45ευρώ και για τις δύο για το κάθε τετραπλό.Δηλαδή σύνολο 90 ευρώ και για τις δύο. Λύσσας ακόμα δεν έχουμε κάνει..Η μία στειρώθηκε χτες και μας κόστισε 80 ευρώ( ειδική τιμή ) η εγχείρηση + αντιβίωση(για μετεγχειρητικές μολύνσεις) + εξετάσεις αίματος για FIV και FELV όλα μαζί, 120 ευρώ...Δηλαδή μέχρι στιγμής, η μία γατούλα, μου έχει κοστίσει 165ευρώ.Αν υπολογίσουμε και τη λύσσα, γύρω στα 180 θα πάει.
Η πλάκα είναι πως έχω ψάξει πολλούς κτηνιάτρους για να βρω εξίσου καλούς αλλά φθηνότερους..Και όλο ακριβότερους βρίσκω!!!!!Τι γίνεται πια? Στο Παγκράτι μένω, όχι σε καμία Εκάλη

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 17:06, 01-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από ρενακι 13
απ τον ιουλιο μεχρι σημερα:αποπαρασιτωση μια αντιβιωση και χαπακια=35 ευρω.
πρωτα εμβολια για γατακια 15 ευρω το τετραπλο επι 4=60 ευρω.
ευθανασια στο γατακι=20 ευρω
καμπινα για να ταξιδεψω με τα γατακια 180 ευρω.
μια απλη επισκεψη στον κτηνιατρο και κατι βιταμινες 50 ευρω.
εξαγωγη δοντιων και ληψη αιματος του πατσινακου 90 ευρω.
βιταμινες και τροφες απο ιντερνετ για τον πατσινο 55 ευρω.
λουρακια με κουδουνακι για γατακια (αχρηστα δεν τα εβαλα καν)3επι 4=12 ευρω
σαμαρακια για γατακια 35 ευρω(πολυ βολικα).
δευτερα εμβολια 25 ευρω τα αγορασα και τα εκανα μονη μου.
κοστος στειρωσης με πολυ,μα παρα πολυ φιλικη τιμη,3 θυλικα και ενας αρσενικος 140 ευρω,που τα χω φυλαγμενα.
κονσερβες,κροκετες και αμμο δεν εχω υπολογισει,ειλικρινα δε ξερω.

φιλε γιαννη σε ποιον γιατρο πας στο κερατσινι?εγω οταν ερχομαι απο πατμο παω στον γυναργυρο κι ειμαι ευχαριστημενη απο τιμες και εξυπηρετηση.εδω στην πατμο ερχεται λεριος κτηνιατρος.
Ο δικός μου γιατρός δεν είναι στο Κερατσίνι. Παίρνω το φεριμποτ και πάμε στη Σαλαμίνα κι η χαρά της Χιονάτης που κάνει βόλτες στο αυτοκίνητο κοιτώντας συνέχεια στον ουρανό τους γλάρους της βγαίνει σχεδόν ξυνή μόλις βλέπει τον γιατρό
Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 19:28, 01-11-11:

τον γάτο μου τον έχω 3.5 χρόνια. Ως τώρα έχω ξοδέψει συνολικά για εμβόλια, τσιπ, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, στείρωση και αποπαρασίτωση περίπου 1000 ευρώ. Τα 950 εκ των οποίων ξοδεύτηκαν τα 2.5 πρώτα χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο μου κόστισε μόνο 50 (τυπική ετήσια εξέταση) - η ωμή διατροφή έλυσε τα προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε οπότε δεν ξοδεύουμε πλέον χρήματα σε επισκέψεις στον κτηνίατρο.
Τα 3 πρώτα χρόνια οι τροφές μου κόστισαν γύρω στα 2000 ευρώ και τους τελευταίους 6 μήνες 120 ευρώ (τα φρέσκα, ωμά κρέατα ρίχνουν πάρα πολύ το κόστος!!!)

Παράθεση

jenny_yup

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jenny_yup
H jenny_yup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H jenny_yup έγραψε στις 01:54, 08-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
20 ευρώ για τα εμβόλια, 3 ή 5 φορές τον πρώτο χρόνο (εξαρτάται από το αν γίνεται το εμβόλιο της λύσσας ανεξάρτητα) = 60-100 ευρώ
(για την ακρίβεια: κάνεις το πρώτο εμβόλιο και το επαναλαμβάνεις 4 εβδομάδες αργότερα - αν το γατάκι είναι πολύ μικρό το επαναλαμβάνεις άλλη μια φορά μετά απο 4 εβδομάδες - έπειτα το επαναλαμβάνεις μετά απο 12 μήνες και έκτοτε μια φορά τον χρόνο. Το εμβόλιο της λύσσας γίνεται στους 6 μήνες και έπειτα κάθε χρόνο)
100 ευρώ η στείρωση
30 ευρώ το τσιπάκι
30 ευρώ τα χάπια και οι αμπούλες για τα παράσιτα
30 ευρώ η εξέταση (πρέπει να γίνεται 1 φορά τον χρόνο)

Σύνολο: 250-290 ευρώ
100 η στείρωση????????? εμένα 45 μ πήρε στον αρσενικό και 65 στο θηλυκό και 20 για τα εμβόλια. Μάλλον πρέπει να ψάξεις λίγο για κτηνιάτρους πιο φτηνούς!!!

Παράθεση

gianniat01

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gianniat01
H gianniat01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H gianniat01 έγραψε στις 21:44, 31-07-12:

καλησπέρα,
μετά από πρόσφατη πολύ δυσάρεστη περιπέτεια με αδέσποτη γατούλα της γειτονιας μας, η οποία έπεσε θύμα δηλητηρίασης ενώ ήταν λεχώνα..και αφού βρέθηκε μόνιμο σπίτι για τα παιδιά της, αποφασίσαμε να προχωρήσουμε στην στείρωση άλλης επίσης αδέσποτης γάτας για να αποφύγουμε παρόμοια περιστατικά..
ενδιαφέρομαι λοιπόν να μάθω,αν κανείς ξέρει, εαν τρέχουν οικονομικά πρόγραμματα στείρωσης από δήμους ή άλλους φορείς για αδέσποτα..
σας ευχαριστώ

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 22:41, 31-07-12:

Ο κτηνίατρος της φιλοζωικής μπορεί αν θες να στειρώσει τη γάτα. Η τιμή στα αρσενικά είναι 35ευρώ και στα θηλυκά 50ευρώ.

ΥΓ. Να συμπληρώσω πως αναφέρομαι στη φιλοζωική Ν.Χαλκηδόνας Αττικής. Δε ξέρω για άλλες περιοχές τί γίνεται.

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 01:21, 01-08-12:

πάλι καλά που η μαμά μου δεν διαβάζει το mycat γιατί θα . έχει μια γάτα την άφρο η οποία στηρώθηκε πρίν απο 5 χρόνια. πόσο είχε πληρώσει οέο ;;;;;; 200 ευρώ!!!!( εκτός αθηνών- τρίκαλα) τραγικό;;;;;;;;

Παράθεση

catlover123

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catlover123
H catlover123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H catlover123 γατομαμαδες... έγραψε στις 06:26, 01-08-12:

παιδια εδω που ειμαι γω (αθηνα αχαρνες) υπαρχει κανενα φθηνο κτηνιατρειο και νανε καλο ομως ξερει κανενας σας
?

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 09:53, 01-08-12:

Εάν θέλετε, δείτε και το θέμα Λίστα κτηνιάτρων.
Τα στοιχεία των γιατρών με γαλάζια γράμματα είναι αυτών που προσφέρουν ειδικές τιμές για αδέσποτα.

Παράθεση

catlover123

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catlover123
H catlover123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H catlover123 γατομαμαδες... έγραψε στις 16:11, 01-08-12:

ευχαριστω

Παράθεση

niaoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη niaoula
H niaoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H niaoula έγραψε στις 15:35, 12-01-13:

Κανένα κτηνίατρο στην αθήνα για στείρωση σε γατό ,σε προσιτή τιμή -κάτω απο 50-ξέρουμε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

niaoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη niaoula
H niaoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H niaoula έγραψε στις 15:36, 12-01-13:

μένω στο γέρακα αλλά και οπουδήποτε αλλού πηγαίνω ανα είναι δυνατόν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

farfa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη farfa
H farfa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H farfa Ni dieu ni maitre. έγραψε στις 01:59, 21-06-13:

Παιδιά καλημέρα!
Είμαι λίγο εκνευρισμένη με το θέμα της κοστολόγησης της στείρωσης στις θηλυκές γατούλες. Τελευταία που ψάχνω εντατικά συναντώ διάφορα... Εμένα μου φαίνεται ή 150 ευρώ είναι πολλά? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δυσκολεύουν έτσι την κατάσταση...Και αυτή η διάκριση σε δεσποζόμενα-αδέσποτα... Το δεσποζόμενο δεν το χρειάζεται το ίδιο? Απλώς πατάνε στο γεγονός ότι για εκείνο σίγουρα θα τα ρίξεις...Και ναι συμφωνώ με το ότι για το γατούλι μου θα κάνω το καλύτερο αλλα υπάρχουν αντικειμενικά εμπόδια! Για μένα ως φοιτήτρια τα 150 ευρώ είναι πάνω από το μισό μου νοίκι!
Ποια είναι η γνώμη σας?

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:00, 21-06-13:

Καλημέρα! ναι και εγώ θεωρώ ότι είναι πολλά! όμως αν ψάξεις είμαι βέβαιη ότι θα βρεις διάφορες τιμές. Η δική μας ας πούμε για την Κίρα μας πήρε 60 ευρώ! Οταν είχα στειρώσει την Τζίντζερ μου είχε πάρει 90 ευρώ. Τώρα μετά από τόσα χρόνια μας έκανε καλύτερη τιμή. Βέβαια ακόμα και όταν στειρώνω αδεσποτούλες 60 ευρώ μου παίρνει αλλά μου την κρατάει και 3 ημέρες στο ιατρείο. Για ρώτησε κι αλλού....

Παράθεση

ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ (Αλεξάνδρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Σίγουρα πάνω από 25 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ έγραψε στις 11:50, 21-06-13:

Η τιμή έιναι πανάκριβη.15 χρόνια ασχολούμαι με γατες κι έχω στειρώσει πάρα πολλές.Δεσποζόμενες κι αδέσποτες.Τέτοια τιμή πρώτη μου φορά ακούω.Εγώ στην δική μου δίνω 40 για αδέσποτες και 60 για δεσποζόμενες και μου κρατάει και 2-3 μέρες τα αδέσποτα, αν είναι θηλυκά η έχει κρύο .
Αν ήξερα που μένεις ίσως μπορούσα να σε βοηθήσω ,συστήνοντας την γιατρό μου η οποία έιναι στην Αργυρούπολη......

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 11:57, 21-06-13:

Είναι πάρα πολλά. Αυτά τα πράγματα πρέπει να αρχίσεις να τα ψάχνεις και να ερευνάς από μόνη σου. Πάνω από 100 ευρώ για στείρωση θηλυκής είναι υπερβολή.
Όσο για την διάκριση νομίζω ότι κάνεις λάθος. Οι κτηνίατροι δεν ανεβάζουν την τιμή των δεσποζόμενων απλά ρίχνουν των αδεσπότων. Όταν οι πολίτες υποκαθιστούν την πολιτεία στην διαχείριση των αδεσπότων, χρειάζονται και μια βοήθεια από τους κτηνιάτρους για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 249 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 11:58, 21-06-13:

80 εδωσα εγω στην πατρα φοιτητης,αλλα απο μισα με το γειτονα..αλλιως πολυ δυσκολα..
οντως ειναι ακριβα και ποτε δεν καταλαβα το διαχωρισμο..εγω ειτε δικο μου ειτε αδεσποτο το ιδιο πληρωσα οποτε χρειαστικε..
γενικα εχει στηθει ολοκληρη βιομηχανια εις βαρος μας..800ε για επεμβαση στη λεκανη της μου ειχαν ζητησει οταν χτυπησε + οτι αλλο προεκυπτε με 20% πιθανοτητα επιτυχιας..οτι να ναι πραγματικα...
+ τα πανακριβα φαρμακα και αξεσουαρ..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gandalfthegrey (γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gandalfthegrey
Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (θα ηταν πολλες αλλα δεν με αφηναν μικρο έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O gandalfthegrey hello έγραψε στις 14:21, 21-06-13:

στην λεκανη της? τελικα τι εγινε?

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 14:42, 21-06-13:

ναι το θεμα των χρεωσεων ειναι μεγαλο
προσωπικα εγω ειχα δωσει για τη Σύλβι τοτε 110ε,αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τη γιατρο οποτε τι χρειαστω οτι και να την χρειαστω ειναι παντα ''εκει'',και ποτε δεν μου χρεωσε επισκεψεις κ.τ.λ για τα αδεσποτα απομ οτι ξερω ειναι 60ε
μην ξεχναμε και το παραγοντα του κοστους του χειρουργειου ετσι?δεν ξερω ποσο στοιχίζει ακριβως αλλα το σιγουρο ειναι οτι τα φαρμακα ειναι πανακριβα ειδικα τα κτηνιατρικα και αυτοι δεν τα βρισκουν στο δρομο
τουλαχιστον ξερω οτι τα δικα μου χρηματα στηριζουν και μια γιατρο η οποια ''σιωπηλα'' και μονη βοηθα αδεσποτα χωρις να το ''διαφημιζει'' οτι και να σημαινει αυτο........

Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Karmela<3
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 15:36, 21-06-13:

Καλησπέρα.
Πολλά τα 150, λογικά με λίγο ψάξιμο θα βρείς και άλλες τιμές.
Συμφωνώ μαζί σου γενικά πως είναι πολλά τα λεφτά γενικότερα αλλά από ό,τι ξέρω κ εγώ τα φάρμακα είναι πολύ ακριβά.
Όχι βέβαια ότι δικαιολογείται να σου ζητάνε 150 ευρώ όταν στη φιλοζωική που κάναμε εμείς τη στείρωση μας πήραν 50!

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 15:55, 21-06-13:

τα 150 ειναι υπερβολικα(οχι οτι δεν ειναι και τα 110ε)αλλα 150?

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 249 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 17:42, 21-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από gandalfthegrey
στην λεκανη της? τελικα τι εγινε?
ειχα ανοιξει και θεμα.
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=121907
ουτε να το θυμαμαι τι τραβηξαμε δε θελω..!
εν συντομια δεν καναμε τπτ τελικα παρα ακινησια,αντιφλεγμονωδη και πολυ προσοχη και εγινε μια χαρα!(με μια μικρη κουτσαμαρα)αλλα την εκανε ακομα πιο ιδιαιτερη και αγαπητη!

κατα τ αλλα,εμενα ακομη και τα 18ε για ενα σπρευ για τα παρασητα μου φενεται παρα πολυ ακριβο!
μαλιστα χρειαζομαι και τωρα ενα και το τρεναρω εδω και μιαμιση βδομαδα να το παρω.

Παράθεση

ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ (Αλεξάνδρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Σίγουρα πάνω από 25 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ έγραψε στις 16:01, 03-07-13:

Έχω την εντύπωση ότι τα φάρμακα είναι ακριβά, παρά οι παρεχόμενες υπηρεσίες των κτηνιάτρων .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ : 03-07-13 στις 16:11.
Παράθεση

giotara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giotara
H giotara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H giotara mycatsmylife.... έγραψε στις 16:25, 12-11-13:

Καλησπερα σας....
Γραφτηκα στο site σας γιατι πραγματικα ειναι φορες που θελω να μιλησω για διαφορα....
Θα με περασετε για μουρλη και δεν ξερω πως εμπλεξα ετσι (βεβαια δεν τα αλλαζω για τιποτα στον κοσμο ειδικα τη νεφελη μου) αλλα εχω 11 υπεροχες γατουλες...ναι ναι καλα διαβασατε....επομενως πιστευω πως μπορω νααπαντησω και σε πολλαααα ερωτηματα σας.....ς αυτη την περιπτωση τι γινεται με ενα νεογεννητο στο σπιτι τη στιγμη που τωρα πια δεν μπορω να ανταπεξελθω οπως πρωτα με εμβολια και αποπαρασιτωσεις????????????

Και δεν ξερω αν εχω γραψει και στο σωστο σημειο του site...τωρα το επεξεργαζομαι....βοηθηστε με αν κανω κατι λαθος...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 12-11-13 στις 19:23. Αιτία: merge posts/απαγορεύονται τα κεφαλαία (παραβίαση όρου #8)
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 05:58, 13-11-13:

καλημερα κι απο μενα,οπως θα δειτε στην φωτογραφια του προφιλ μου,το παιδι μεγαλωνει μαζι με τη γατα,και μιλαμε για ζωηρο παιδι,αγορι,που ολη μερα κανει οτι δε θα πρεπε να κανει,τις περνει,τις φυλαει,μια φορα τον τσακωσα να της πλενει οπως η μαμα τους,δεν ηταν το καλλυτερο μου,αλλα το χα κανει κι εγω μικρη χεχεχε!εχω λοιπον δυο παιδια μια κορη 12 κι εναν γιο 7 ετων,μεγαλωνουν με γατες,τις οποιες τις εχω μες στο σπιτι αποπαρασιτωμενες,εμβολιασμενες,στειρωμενες,αλλα παρολα αυτα παντα καποιο αδεσποτο μου ξεφευγει και δεν προλαβαινω οικονομικα να αποπαρασιτωσω.δεν ειχαμε ποτε προβλημα με τα γατια μας.δεν κολησαν ποτε κατι τα παιδια η εγω,περασα δυο υπεροχες εγκυμοσυνες και στο παιδικο δωματιο τον πρωτο καιρο απλα δεν εμπαιναν στην κουνια οι γατες,οχι τιποτα αλλο γιατι το νεογεννητο δεν μετακινηται,αν δλδ μπει κατι πανω του,οτιδηποτε ειναι αυτο,ητε κουβερτακι,ητε μαξιλαρακι δεν μπορει να το τραβηξει και ν αναπνευσει,ειχα βαλει στα μωρα ειδικο σαμαρακι να τα κρατα σταθερα στον υπνο,αυτο το περνουμε ανεξαρτητα αν εχουμε ζωα ετσι;μην παρεξηγηθω.ολη μερα ομως η γατα καθονταν στο προσκεφαλο του παιδιου,ειδικα οταν αυτο ηταν με πυρετο και με εναν μαγικο τροπο το μωρο,η το παιδι αργοτερα ηρεμουσε.πλεον ζει μονο μια γατουλα μες στο σπιτι μας,κι εξω στην αυλη καμια 15αρια.η επαφη με τα ζωα καθημερινη,ποτε δεν επαθαν τιποτα τα παιδια,απο αλλα παιδια κολησαν διαφορες ιωσεις αλλα απο ζωα ποτε.το μονο που δεν ξερω να αντιμετωπισω ουτε εγω,ειναι οταν φευγει απ τη ζωη ενα πλασμα,και κλαινε τα παιδια κι εγω μαζι,ισως να ναι και καλο το γεγονος οτι μαθαινουν απο μικρα την ενοια της ζωης,του θανατου,της ανθρωπιας αλλα και της απανθρωπιας,μιας και μας εχουν σκοτωσει με φολες τις αγαπημενες μας γατουλες κατα καιρους.απο τοτε δεν βγαζουμε την μικρη μας τουιτυ τη γατουλα στο προφιλ,εξω και ειμαστε καπως καλλυτερα.παντως πιστευω οτι τα παιδια μεγαλωνουν πιο ομορφα με την επαφη τους με τις γατες,οι γατες ειναι ιδιαιτερα πλασματα,και αγαπουν πολυ τα παιδια.καλη τυχη σε ολες τις γατο-παιδο-μαμαδες του φορουμ και μη μασατε ο κοσμος παντα θα πει αηδιες για τις τριχες και καλα και τα μικροβια,αν αραδιασω τι εχω κολησει απο ανθρωπους ατελειωτος ο καταλογος,απο γατες μονο αγαπη πηρα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elizatil (Ελιζα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elizatil
H Ελιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Απειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Elizatil έγραψε στις 17:30, 24-02-18:

Παιδια για θεσαλονικη τι τιμες παιζουν;
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 22:19, 24-02-18:

Ο δικός μου έχει πολύ καλές τιμές.
Γιώργος Εμμανουήλ Υπουργού Φ.Δραγούμη
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους