Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,943 εγγεγραμμένα μέλη και 717,828 μηνύματα σε 22,434 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 363 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Φελίσια - μια γάτα πειρασμός!

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 02:27, 11-02-13:

η φελισια ειναι μια αδεσποτη γατουλα την οποια την πηρα σπιτι μου εχθες!.. ειναι τοσο ομορφη και τοσο γλυκια..απο εχτες την εχω κοντα μου και την εχω λατρεψει.. δεν ξερω αν θα μπορεσω -δυστυχως- να την κρατησω αλλα θα δω. μου εχει παρει τα μυαλα! ... σε περιπτωση που δεν την κρατησω, θα δοθει με συμβολαιο υιοθεσιας εντος αττικης. Αλλα ειναι τοοοοσο υπεροχη. Το χρωμα της ειναι ανοιχτο γκρι με λευκο λαιμο! Ειναι φουντωτη και πολυ χαδιαρα. Κανει συνεχεια πατουσακια μεχρι και μονη της, στον αερα ...το γλυκουλινακι μου! Καποια στιγμη θα σας ανεβασω και φωτογραφιες της! Ωστε να την θαυμασετε και εσεις! Χαθηκε ο κοσμος να εμενα σε 3000τμ σπιτι και να ειχα οοοοποια γατουλα ηθελα???? Σημερα την εκανα μπανακι (διοτι ηταν βρωμικη) και μετα την στεγνωσα κιολας. Δεν μπορω να πω οτι της αρεσε αλλα νυχια το καρδουλινι μου δεν εβγαλε!! Σε λιγο κοντευουν τα γενεθλια μου, η μονη ευχη που μου ερχεται στο μυαλο να κανω ειναι να σταματησουν να υπαρχουν αδεσποτα...Θα ηταν ο κοσμος μας πολυ καλυτερος!
Μεσα στην εβδομαδα που μας ερχεται θα ερθει η κτηνιατρος να την δει για παν ενδεχομενο...Αν χρειαστει καποια εξεταση, θα της κανουμε και πιστευω ολα να πανε καλα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Agiyi
Ο Agiyi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Agiyi έγραψε στις 02:53, 11-02-13:

Σου εύχομαι να την κρατήσεις και να περάσετε πολύ χαρούμενα! Τυχερή και εσύ και αυτή! ^_^

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 03:12, 11-02-13:

σε ευχαριστω παρα πολυ!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 08:41, 11-02-13:

Να σου ζησει οταν μι γατα μας διαλεγει δεν την αφηνουμε δεν χρειαζεται300τμγια να ναι καλα κ στα30καλα θα ναι αν της προσφερεις αγαπη κ παιχνιδι ολα καλα να πανε κ με τον γιατρο κ περιμενουμε.φωτο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ελενα.v (Έλενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενα.v
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H ελενα.v έγραψε στις 13:55, 11-02-13:

μακάρι να μπορέσεις τελικά να το κρατήσεις!!!! αφού σου έχει κλέψει και την καρδιά!!!!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 02:42, 12-02-13:

αυριο στις 15.00 το μεσημερι θα ερθει η γιατρος! Οποτε θα δουμε στο περιπου και την ηλικια της, την υγεια της κτλ..Παιδια, εχουν περασει πολλες γατες απο τα χερια μου και ειδικα απο δω και περα λογω εκτροφης θα περασουν ακομα περισσοτερες αλλα η φελισια ειναι το κατι αλλο. Ειναι τοσο χαδιαρα και τοσο ηρεμη, δεν εχει κανει ουτε μια ζημια ουτε την βλεπω διατεθειμμενη να κανει. Καλα οχι οτι με νοιαζει (ολα για τις γατουλες μου) αλλα μου κανει εντυπωση. Ειναι μια γατουλα του δρομου, εχει μεγαλωσει σε αφιλοξενο περιβαλλον, δεν εχει δει οικογενειακη γαληνη και παρολα αυτα ειναι τοσο ησυχη. Ζω για τις γατες μου στην κυριολεξια οποτε πραγματικα κανω οτι περναει απο το χερι μου για να ειναι καλα! ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ. Η φελισια σημερα εκανε πατουσακια στον αερα καθως μαγειρευα και με συγκινησε. Πηγα αμεσως και την πηρα αγγαλια και εκανε σαν να με ευχαριστουσε, δεν μπορω να το εξηγησω. Και υστερα φυσικα παλι πατουσακια αλλα αυτη την φορα πανω μου. ειναι αξιολατρευτη! (πλιζ ας μου στειλει καποιος σε προσωπικο μηνυμα πως ανεβαζουμε φωτογραφιες διοτι εχω πολυ καιρο να ανεβασω και εχω ξεχασει)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 10:47, 12-02-13:

Να τη χαίρεσαι την ψυχούλα σου! Και μόνο από αυτά που μας περιγράφεις λιώνω! Κι επειδή δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο για φωτογραφίες.....

http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=115603

Παράθεση

tz3nh

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tz3nh
H tz3nh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H tz3nh έγραψε στις 14:49, 12-02-13:

Πρεπει να ειναι πολυ τρυφερο κουτσουνι!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 01:38, 13-02-13:

http://forum.mycat.gr/attachment.p...1&d=1360712247

http://forum.mycat.gr/attachment.p...1&d=1360712247

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  felicia 2.jpg
Εμφανίσεις:  126
Μέγεθος:  64,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  felicia.jpg
Εμφανίσεις:  133
Μέγεθος:  74,4 KB  
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 01:45, 13-02-13:

αυτη ειναι η φελισια μου...καμαρωστε! σημερα ηρθε οντως η κτηνιατρος και την εξετασε. η καρδουλα της και οι πνευμονες της ειναι μια χαρουλα. δεν εχει ψωρα, μυκητες ουτε τιποτα συναφες. ισως εχει ψυλλους και της εβαλα αμπουλα (δεν ειδαμε κατι αλλα επειδη ζουσε εξω, ετσι για παν ενδεχομενο, ας μην ξεχναμε οτι εχω και αλλες γατουλες και δεν θελω να αλληλομεταδιδουν αυτα τα απαισια ζουζουνια)..
αυτο που δεν περιμενα να ακουσω, ουτε και εσεις πιστευω ειναι ο εξης:

ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ και μαλιστα σε προχωρημενη εγκυμοσυνη.. Ειχα προσεξει κατι περιεργο (ψιλοφουσκωτη και σκληρη κοιλιτσα) αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω μαλλον. Η κτηνιατρος μου ειπε πως σχεδον σιγουρα ειναι, ψηλαφισε κατι...

την εχω ερωτευτει και εκεινη το ιδιο. Συνεχεια με αγγαλιαζει και με κοιταει μεσα στα ματια. Απο κοντα ειναι ακομα πιο αξιολατρυτη απο τις φωτογραφιες! η ηλικια της ειναι περιπου 3 χρονων και τα 2 μπροστα της δοντακια ειναι σπασμενα. δεν θελω να σκεφτομαι απο τι ή ποιον.

Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 02:39, 13-02-13:

ειναι πανεμορφη!! για ζουληγματα μεχρι τελικης πτωσεως! ειναι ολοιδια με ενα απ τα 2 γατακια που βρηκαμε στα σκουπιδια τις προαλλες και μεγαλωσαμε με μπιμπερο ετσι φουντωτα κ εκεινα κουκλια!

εγκυος? και τωρα? τι θα κανεις?

Παράθεση

tz3nh

Δραστήριο Μέλος

H tz3nh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H tz3nh έγραψε στις 02:48, 13-02-13:

Οντως πανεμορφη! Θα βγαλει υπεροχα γατομωρακια!

Παράθεση

tsukoyomi (Λίλια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsukoyomi
H Λίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H tsukoyomi νιαρρρρ!!! :) έγραψε στις 10:04, 13-02-13:

ειναι πανεμορφη και θα γινει μανουλαααα!!!!! ποπο φανταζομαι τα μικρουλια της ποσο κουκλακια θα ειναι

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 10:05, 13-02-13:

Ααααχ ψυχή μου, είναι κούκλα! Απίστευτα όμορφη! Φτου φτου μην τη ματιάσουμε! Η γιατρός τι σου είπε; Μπορείς να προχωρήσεις σε στείρωση-άμβλωση ή είναι αργά; Αν δεν είχα πάρει τον Ορφέα, ειλικρινά ένα Φελισάκι θα έπαιρνα! Να τη χαίρεσαι και να είναι υγιής κοντά σου για πολλά πολλά χρόνια!
ΥΓ: Αν τελικά γεννήσει και είσαι μαζί της, ειλικρινά δε νομίζω πως θα την αποχωριστείς μετά... Σε κάθε περίπτωση να είστε κι οι δυο γερές κι ευτυχισμένες!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 11:31, 13-02-13:

Eίναι πολύ όμορφη γατούλα η Φελίσια και φαίνεται και πολύ τρυφερή όπως μας λες...!! πολύ τυχερή που βρέθηκε μπροστά σου!!! εύχομαι όλα να πάνε καλά και με την εγκυμοσύνη της να μπορέσεις να δώσεις και τα μωράκια της και να έχει καλή υγεία!!! να τη χαίρεσαι την κουκλίτσα!!!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 11:49, 13-02-13:

Ειναι πολυ ομορφη και ιδιαιτερη γατουλα, να την χαρεις για παρα πολλα χρονια ευχομαι και να πανε ολα καλα με την γεννα της.
Θα περιμενουμε να δουμε και τα μωρακια της!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,295 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:17, 13-02-13:

Ειναι πραγματικα πανεμορφη η κουκλιτσα σου.Να την χαιρεσαι!

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 20:08, 13-02-13:

Πολύ γλυκιά γατούλα. Έχει αυτό το κάτι στο βλέμμα της που τη κάνει αξιολάτρευτη !

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:10, 13-02-13:

Η Φελίσια ήρθε κοντά σου, έγκυος, γιατί ήξερε ότι θα μπορούσες να την προστατεύσεις. Είναι πραγματικά εκπληκτικό αυτό, πόσο μεγάλο ένστικτο έχουν..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,440 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:35, 13-02-13:

Η γατούλα είναι πραγματικά πανέμορφη και με ωραία χρώματα
Όμως αυτό που την κάνει ξεχωριστή και λίαν ερωτεύσιμη είναι ο τρυφερός και καλοσυνάτος χαρακτήρας της

Όμορφες γατούλες θα βρεις άπειρες (αν με ρωτήσεις, στα δικά μου μάτια όλα τα γατιά είναι όμορφα).
Καλούς χαρακτήρες πολλούς.
Αλλά γατί που να "δείχνει" με κάθε τρόπο, οτι υπάρχει "καρμική σχέση" με τον άνθρωπο που το υιοθέτησε,
αυτό σπάνια θα το βρεις.
Κράτησέ την και μην την αφήσεις να πάει πουθενά αλλού. Σε επέλεξε, είναι δική σου και είσαι δική της!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:45, 13-02-13:

Πωωωωω τι ομορφιά είναι αυτή.... Και τι βλέμμα, όλο νάζι και παράδοση...!! Να σου ζήσει, και να πάνε όλα καλά εύχομαι!!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 01:20, 14-02-13:

παιδια σας ευχαριστω ειλικρινα παρα πολυ! ειστε ολοι υπεροχοι! η φελισια ειναι ηδη σε προχωρημενη εγκυμοσυνη και η κτηνιατρος μου ειπε πως δεν θα με συμβουλευε να προχωρησω σε αμβλωση τωρα. Ισως παμε για μαλλι και βγουμε κουρεμενοι (που λενε) και δεν το θελω καθολου αυτο. Πρωτα ο Θεος τα μωρακια (οταν ερθει η ωρα) θα προωθηθουν σε καλα σπιτια (εννοειται με συμβολαιο) και αν ειναι τοσο ομορφα οσο η φελισια σιγουρα θα βρουν αξιαγαπητους γατογονεις . η φελισια με διαλεξε και η φυσικη εξελιξη ειναι να την κρατησω. εχω δεθει ηδη παρα πολυ μαζι της. Δεν τα πηγαινει καθολου καλα με τις αλλες μου γατουλες παροτι οι αλλες ειναι πολυ κοινωνικες αλλα αυτο με τον καιρο θα αλλαξει. Τωρα την εχω μονο με ενα αλλο αδεσποτακι την χιονατη που εχω μεγαλωσει απο 2 ημερων με μπιμπερο.(τωρα ειναι5+ μηνων η χιονατουλα μου). Εννοειται μαζι μου μεσα στο δωματιο και τις 2 . Μου ειπε η κτηνιατρος καλυτερα ωσπου να γεννησει να μην ερχεται σε επαφη με ολες μου τις γατουλες διοτι λογω εγκυμοσυνης ειναι πιο επιθετικη (φυσικο αυτο) και δεν θελω να συγχυζεται. {χαζομαμα}...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 11:13, 14-02-13:

Καλούλα μου φελισιούλα!!!
Άντε με το καλό, όλα να πάνε καλά.. Θα έχεις και την ευκαιρία να παρακολουθήσεις τη γέννα.. Που όπως και να το κάνουμε είναι συγκλονιστική εμπειρία εάν σε αφήσει η γατούλα να τη δεις από κοντά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 11:43, 14-02-13:

Ζεις το όνειρο μου!!!!!Επειδή είμαι πολύ κατά της γέννας από γάτες ιδιωτών, λόγω αδεσπότων, πάντα ονειρεύομαι κάποια στιγμή να έρθει στον δρόμο μου μια αδεσποτούλα-μανούλα και να φροντίσω αυτήν και τα μωρά της. Έτσι θα έχω και εγώ μικρά γατάκια.
Η Φελισιούλα είναι η πιο τυχερή γατούλα του κόσμου, καθώς βρήκε την καλύτερη φροντίδα για αυτήν και τα επερχόμενα μωρούλια της. Ξέρουν αυτές..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 14:43, 14-02-13:

Ο τοκετός είναι όντως μια όμορφη εμπειρία και θα είναι όντως καλό να είσαι κοντά της εκείνες τις στιγμές.
Εύχομαι όλα να πάνε καλά και με το καλό να γεννηθούν τα μικρά!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 02:02, 15-02-13:

να στε καλα παιδια!

η φελισια οπως ειδατε ειναι υπεροχη. αν την ζουσατε κιολας, θα καταλαβαινατε ακομα πιο πολλα για εκεινη! εχω αδεσποτες γατουλες, εχω εκτροφικες αλλα η φελισια ειναι μοναδικη πριγκιπισσα! Με αγγιζει πολυ ο τροπος που με κοιταει! Ειναι σαν να αντιλαμβανεται οτι την βοηθαω.. Την εχω ξεχωριστα απο ολες μου τις γατουλες ωστε να ειναι ηρεμη. (φοβαμαι με την εγκυμοσυνη μην ταραζεται και εχουμε κανενα ανεπιθυμητο αποτελεσμα)... γενικα δεν ειναι και πολυ κοινωνικη με τα ζωακια του σπιτιου συμπεριφορα η οποια πιστευω οτι οφειλεται στην εγκυμοσυνη!. Ειναι πολλες γατουλες ετσι οταν κυοφορουν! Ειχα βγει εξω σημερα και γυρισα πριν λιγο. Πηγα αμεσως να την δω (την εχω σε δικο της δωματιακι με αμμοδοχο, φαγητακι, νερακι, παιχνιδακια, σπιτακι) και κατεβηκε αμεσως απο την καρεκλα για να ερθει να μου τριφτει στα ποδια η καλουλα μου! Της ελλειψα ...Μεταξυ μας και εμενα μου ελλειψε πολυ!

υ.γ: και εγω ειμαι κατα στις γεννες ιδιωτων και στα ανευθυνα ζευγαρωματα αλλα δυστυχως ή ευτυχως τωρα δεν ειχα αλλη επιλογη οπως αντιλαμβανεστε ... θα την βοηθησω, θα ειμαι διπλα της σε ολο αυτο και πιστευω πως ολα θα πανε καλα!

σας ευχαριστω ολους/ολες παρα μα παρα πολυ!!! εκτιμω αφανταστα οτι μου απαντατε και οτι βγαζετε τετοιο συναισθημα για αυτα τα ζωακια που τοσο λατρευω!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tz3nh

Δραστήριο Μέλος

H tz3nh έγραψε στις 09:15, 15-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από le chat noir
Ζεις το όνειρο μου!!!!!Επειδή είμαι πολύ κατά της γέννας από γάτες ιδιωτών, λόγω αδεσπότων, πάντα ονειρεύομαι κάποια στιγμή να έρθει στον δρόμο μου μια αδεσποτούλα-μανούλα και να φροντίσω αυτήν και τα μωρά της. Έτσι θα έχω και εγώ μικρά γατάκια.
Η Φελισιούλα είναι η πιο τυχερή γατούλα του κόσμου, καθώς βρήκε την καλύτερη φροντίδα για αυτήν και τα επερχόμενα μωρούλια της. Ξέρουν αυτές..
Και το δικο μου!
Αν ειχα την δυνατοτητα να μεγαλωσω τα μωρακια της Χουανιτας ή να κρατησω 1 και τα αλλα να τα δωσω σε καλες οικογενειες ειλικρινα θα την ζευγαρωνα και μετα θα την στειρωνα!

Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 11:04, 15-02-13:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tz3nh

Δραστήριο Μέλος

H tz3nh έγραψε στις 11:28, 15-02-13:

αχ ναι ναι! Σταματα! Μην με βαζεις σε πειρασμο!

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 13:36, 15-02-13:

Lili μου κάνεις πραγματικά ότι καλύτερο για αυτην την ψυχούλα και αυτή στο ανταποδίδει με την ευγνωμοσύνη της.
Αντί να γεννήσει σε μι αβρώμικη γωνιά θα γεννήσει στο κρεβατάκι της και θα βρεις πολύ καλά σπιτάκια για όλα τα μωρούλια. Είναι φοβερή εμπειρία αυτή που ζεις..εύχομαι όλα να πάνε καλά με τα φελισιάκια!!!
Εν τω μεταξύ δεν ξέρω ποιος είναι ο ευτυχής πατέρας..αλλά στην προκειμένη εύχομαι, όποιος και να είναι, τα μικρά να μοιάσουν στην μανούλα τους.Από τις λίγες τόσο όμορφες γάτες, που έχω δει.
Αδέσποτη ή παρατημένη έμοιαζε, όταν την βρήκες?

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 00:18, 16-02-13:

μαλλον αδεσποτουλα ηταν! αν δεν ηξερα απο γατουλες ισως υπεθετα οτι ηταν παρατημενη αλλα η φελισια μου δεν διαφερει καθολου απο εξωτερικες γατουλες οι οποιες ηταν αδεσποτες απο οταν γεννηθηκαν και τις στειρωσαμε η οικογενεια μου και εγω (για ευνοητους λογους).. Και αυτες το ιδιο χαδιαρες ειναι παροτι ζουσαν εξω και δεν ειχαν μαθει σε ανθρωπινα χαδια αλλα σαν την φελισια καμια
δεν εχω ιδεα ποιος ειναι ο πατερας αλλα και γω το μονο που ελπιζω ειναι να μοιασουν στην φελισια τα γατομωρακια μας!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 02:15, 05-03-13:

η φελισια μου οσο παει και φουσκωνει, εχει γινει αρκετα αργοκινητη και ειναι ολη την ημερα ξαπλωμενη στο κρεβατι μου..της εχω και δυο παπλωματα και θερμανση ωστε να διατηρειται ζεστη! Με αγχωνει λιγο μην γεννησει οταν ειμαι στην δουλεια ή καπου εξω.. Θελω να ειμαι εκει, διπλα της ωστε να βοηθησω σε οτι χρειαστει! Τρωει αρκετα και εχουν πρηστει τα βυζακια της πολυ..
κοντευει η μερα που θα αυξηθει και παλι η γατοοικογενεια μου!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 09:57, 05-03-13:

Με το καλό όλα να έρθουν και να είναι ένας εύκολος κι ανώδυνος (όσο γίνεται) τοκετός, χωρίς καθόλου επιπλοκές! Αχ και ποιος τη χάρη των φελισιακίων μετά!!!!!!

Παράθεση

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 10:24, 05-03-13:

Μα δεν υπάρχει αυτή η γλυκύτατη ιστορία: μια όμορφη, καλή γατούλα έγκυος βρήκε το τέλειο σπιτάκι κ γατομαμά για να φροντίσει αυτήν κ τα μωρουλίνια της! Να είστε ευτυχισμένες κ να πάνε όλα με το καλό, να χαρείτε τη νέα γατοοικογένεια

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 12:57, 05-03-13:

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!! Να ειστε καλα!! ευχομαι και γω ολα να πανε κατ'ευχην!! Σημερα ανοιξα τα ματια μου και ηταν μπροστα μου η φελισια και με κοιτουσε...Ηταν πολυ γλυκια αισθηση... Την εχω ξανανιωσει και με τα αλλα γατακια που εχω, αλλα καθε φορα ειναι σαν να ειναι η ΠΡΩΤΗ φορα!! ΖΗΤΩ ΟΙ ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΜΑΣ!!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_amanda_ (Ρούλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _amanda_
H Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H _amanda_ έγραψε στις 18:04, 05-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Η γατούλα είναι πραγματικά πανέμορφη και με ωραία χρώματα
Όμως αυτό που την κάνει ξεχωριστή και λίαν ερωτεύσιμη είναι ο τρυφερός και καλοσυνάτος χαρακτήρας της

Όμορφες γατούλες θα βρεις άπειρες (αν με ρωτήσεις, στα δικά μου μάτια όλα τα γατιά είναι όμορφα).
Καλούς χαρακτήρες πολλούς.
Αλλά γατί που να "δείχνει" με κάθε τρόπο, οτι υπάρχει "καρμική σχέση" με τον άνθρωπο που το υιοθέτησε,
αυτό σπάνια θα το βρεις.
Κράτησέ την και μην την αφήσεις να πάει πουθενά αλλού. Σε επέλεξε, είναι δική σου και είσαι δική της!
αχ βρε Αλεξανδρα μου , πως τα λες ετσι !!! παλι με συγκινησες...

Αρχική Δημοσίευση από lili.
σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!! Να ειστε καλα!! ευχομαι και γω ολα να πανε κατ'ευχην!! Σημερα ανοιξα τα ματια μου και ηταν μπροστα μου η φελισια και με κοιτουσε...Ηταν πολυ γλυκια αισθηση... Την εχω ξανανιωσει και με τα αλλα γατακια που εχω, αλλα καθε φορα ειναι σαν να ειναι η ΠΡΩΤΗ φορα!! ΖΗΤΩ ΟΙ ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΜΑΣ!!

Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και τις τελευταίες 2 μέρες διαβάζω όσο πιο πολλά θέματα μπορώ για να ενημερωθώ γι αυτά που έχασα !
Διαβάζοντας το θέμα σου με πήραν τα δάκρυα…..!! Θα μπορούσε να είναι ένα πολύ όμορφο παραμύθι !! Πόσο τυχερή είναι η Φελίσια (η οποία είναι και μια κούκλα) και πόσο τυχερή είσαι κι εσύ !! Χαίρομαι τόσο πολύ όταν βλέπω ανθρώπους να αγαπούν ΑΛΗΘΙΝΑ τα ζωάκια !
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με τη γέννα και να γίνετε μια μεγάλη κι ευτυχισμένη γατο-οικογένεια !!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 21:19, 06-03-13:

σε ευχαριστω πολυ Ρουλα μου...Ο κυριος λογος που ειχα γραφτει σε αυτο το υπεροχο φορουμ ειναι οτι υπαρχει μια κοινη συνιστωσα των περισσοτερων που ειναι εδω μεσα.. Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αγαπη για τις γατουλες και γενικα για τα ζωακια..Για μενα αυτο ειναι πολυ σημαντικο.. Ανθρωπος που δεν αγαπαει τα ζωα, ειναι κακος ανθρωπος.. Αυτη ειναι προσωπικη αποψη, μπορει να μην γινει σεβαστη απο ολους/ες αλλα δεν την αλλαζω διοτι το εχω δει στην πραξη..

υ.γ: ειχα παλαιοτερα μια γνωστη που με το που εβλεπε ζωο, ανεβαινε πανω στην καρεκλα και ουρλιαζε..μα ειναι δυνατον? τι θα της εκανε το ζωακι των 4 κιλων? και τελικα μετα χρονια καταλαβα τι σοι ανθρωπος ηταν..δυστυχως. Εκτοτε εχω πολλα αναλογα παραδειγματα.

Παράθεση

tz3nh

Δραστήριο Μέλος

H tz3nh έγραψε στις 14:32, 12-03-13:

Γεννησαμε ή ακομα;; Αντε ντε δεν μπορω να περιμενω!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 22:09, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από tz3nh
Γεννησαμε ή ακομα;; Αντε ντε δεν μπορω να περιμενω!

ηρθε σημερα η κτηνιατρος για τα ετησια εμβολια του ζωοολογικου μου κηπου ..επι τη ευκαιρια ειδε και το φελισιουμπι μου (η οποια εχει γινει ΤΕΡΑΣΤΙΑ)...μου ειπε χαρακτηριστικα "απο ωρα σε ωρα την περιμενεις"..η φελισια σημερα ειναι οντως πολυ ανησυχη, κλαιει που και που και παει να κρυφτει πισω απο το κρεβατι το μικρουλινι μου.. της μιλαω συνεχεια και την αγγαλιαζω για να καταλαβει οτι ειμαι διπλα της! ερχονται λιαν συντομως -οπως αντιλαμβανεστε- φελισιομωρακια!!! της εχω φτιαξει κρεβατακι δικο της με υποστρωμα αλλα προτιμαει το κρεβατι μου ..δεν με νοιαζει που και ποτε θα γεννησει αρκει να πανε ολα καλα! ενα αγχος το εχω η αληθεια ειναι!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,440 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:24, 13-03-13:

Οσονούπω καταφθάνουν τα μικρά φελισιο-μωράκια!!!
Με το καλό να τα υποδεχτείς, όλα να πάνε καλά με τον τοκετό ("μ'ένα πόνο" που λένε)
και σύντομα να χαρείς υγιέστατα μωρά και μαμά.
Περιμένουμε νέα

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 00:13, 14-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Οσονούπω καταφθάνουν τα μικρά φελισιο-μωράκια!!!
Με το καλό να τα υποδεχτείς, όλα να πάνε καλά με τον τοκετό ("μ'ένα πόνο" που λένε)
και σύντομα να χαρείς υγιέστατα μωρά και μαμά.
Περιμένουμε νέα
να σαι καλα! σε ευχαριστω πολυ! Αναμενουμε ολοι μαζι τον ερχομο των μικρων! στειλτε μου ολη την θετικη σας ενεργεια και ολα θα πανε καλα!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 00:37, 14-03-13:

Είμαστε κοντά σας και αναμένουμε, στέλνοντας όλα τα θετικά μας vibes.
Και βέβαια όλα θα πάνε καλά

Παράθεση

tz3nh

Δραστήριο Μέλος

H tz3nh έγραψε στις 16:09, 15-03-13:

Γιουπιιιιιι! Να μας βαλεις και φωτο οταν βρεις χρονο!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 09:38, 16-03-13:

Εύα μου, πόσο ακόμα; Τι σου είπε ο γιατρός;
Εύχομαι να είσαι δίπλα της όταν αρχίσει.. αν μπορεί να υπολογίσει ο γιατρός πότε θα γεννήσει και εφόσον θέλεις τόσο πολύ να είσαι κοντά της δεν ξέρω αν θα μπορούσες να πάρεις καμια-δυο μέρες άδεια ή αν θα μπορούσε κάποιος να πηγαίνει στο σπίτι σας τις τελευταίες εκείνες ημέρες κι ενόσω εσύ θα είσαι στη δουλειά για να σε ειδοποιήσει..
Σκεψεις κάνω, μην με παίρνετε και πολύ στα σοβαρά, απλά σε νιώθω.

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 01:11, 19-03-13:

ριανα μου το σπιτι μου ειναι ακριβως πανω απο την δουλεια μου οποτε δεν θα υπαρξει θεμα! Σιγουρα θα ειμαι διπλα της! παιδια ακομα περιμενουμε..κανονικα θα επρεπε να ειχε γεννησει ηδη..Δεν ξερω τι γινεται.. Ειναι υπερφουσκωμενη βεβαια αλλα ακομα περιμενουμε

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 01:15, 19-03-13:

Με το καλό να έρθουν όλα Εύα μου! Όμορφα, ομαλά και κατά το δυνατόν ανώδυνα!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 01:20, 19-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Με το καλό να έρθουν όλα Εύα μου! Όμορφα, ομαλά και κατά το δυνατόν ανώδυνα!
να σαι καλα Φωτεινη μου!

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 22:10, 24-03-13:

25 του μηνος ξημερωνει σε λιγο και η φελισια ακομα... πφφφ εχω ανησυχησει και δεν ξερω που να απευθυνθω διοτι δεν ξερω ακριβη ημερομηνια που εμεινε εγκυος οποτε κανενας δεν μπορει να μου απαντησει τι παιζει..ουτε κτηνιατρος, ουτε κανεις..ειναι πολυ βραδυκινητη, ερχεται και κοιμαται κολλητα στο προσωπο (για ασφαλεια ισως?) μου και ανασαινει βαρια, ζοριζεται το καλο μου...αλλα και τι να κανω?

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:12, 24-03-13:

Τι αλλο μπορεις να κανεις Ευα μου, υπομονη πρεπει να κοντευει. Ευχομαι να τα βγαλει με εναν πονο οπως λενε και για τους ανθρωπους.

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

H lili. έγραψε στις 22:37, 24-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Τι αλλο μπορεις να κανεις Ευα μου, υπομονη πρεπει να κοντευει. Ευχομαι να τα βγαλει με εναν πονο οπως λενε και για τους ανθρωπους.
σε ευχαριστω βασω μου! και γω το ιδιο ελπιζω!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους