Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,852 εγγεγραμμένα μέλη και 716,541 μηνύματα σε 22,294 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 344 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Φοβήθηκε...θα με αγαπήσει πάλι;

Ψιψινευη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ψιψινευη
H Ψιψινευη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Ψιψινευη έγραψε στις 21:15, 30-06-17:

Προσπαθησα να βαλω τη γατα μ στο κλουβι για να την παω στο κτηνιατρο της, αυτη φοβηθηκε παραπολυ κ αγριεψε.. τελικα δεν τα καταφερα και απο εκεινη την ωρα με βλεπει κ κρυβεται.οταν την πλησιαζω κανει το γνωστο χχχχχχχχ σαν να βλεπει καποιον εχθρο.. εχει μπει κατω απο το κρεβατι κ δεν βγαινει.. πολυ φοβαμαι πως δεν θα με θελει πια κ θα φυγει απο το σπιτι..της εχω δωσει την αγαπημενη της λιχουδια αλλα δεν τρωει .. τις εδωσα τα παιχνιδια της αλλα κ παλι τιποτα.. εχω απελπιστει.. δεν ξερω τι να κανω.. δεν μου εχει πλεον εμπιστοσυνη..δεν ηθελα να τη φοβησω .. θα με αγαπησει παλυ; δεν θελω να τι χασω.. ειναι η συντροφια μ.. τι να κανω;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,065 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:42, 30-06-17:

Καλησπέρα και καλωσήρθες στην παρέα μας

Πρώτα-πρώτα μη πανικοβάλλεσαι, άσε και τη γατούλα να ηρεμήσει. Μη ξαναπροσπαθήσεις γι απόψε να τη βάλεις στο κλουβί, εκτός κι αν πρόκειται κάτι επείγον.

Όμως δεν αναφέρεις αν είναι η πρώτη φορά που την πηγαίνεις στο γιατρό (αν απόκτησες πρόσφατα τη γατούλα), ή κάθε φορά που είναι να μπει στο κλουβί, δείχνει τρομοκρατημένη..
Το να φύγει από το σπίτι, δεν ξέρω πώς το εννοείς(δεν έχεις κλειστές τις πόρτες?)
Μην ανησυχείς θα σου δείξει και πάλι εμπιστοσύνη, απλώς μη την πιέζεις. Θέλει κι εκείνη το χρόνο της.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψιψινευη

Νεοφερμένος

H Ψιψινευη έγραψε στις 00:04, 01-07-17:

Σας ευχαριστω για την απαντηση.
Την εχω 3 χρονια τωρα.. οταν ηταν μωρακι κ επρεπε να παι στον ιατρο της μπηκε απο μονη της.. εκτοτε δεν εχει ξαναμπει κ ετσι δεν παει στο γιατρο.. ευτιχως μεχρι τωρα δεν ειχε κατι σοβαρο για να χριαστει να παει και μου εδινε ο ιατρος οδηγιας τηλεφωνικος... χτες το ποδαρακι της μουφανιξε λιγο πρισμενο κ επρεπε να παει στον κτηνιατρο.. αλλα κ παλι δεν τα καταφερα να τη βαλω στο κλουβακη.. την εβαλα βασικα με το ζορει αλλα καπως μετα απο λιγα λεπτα εφιαλτικα για την ιδια, ανοιξε το πορτακι κ εφυγε απο μεσα.. δεν καταλαβα καν πως εγινε..κ απο εξεινη τη στιγμη δεν μπορει ουτε να με βλεπει..
Γενικα ηταν ενα πολυ φοβισμενο γατακι κ απο ολη την οικογενεια (παρολο που ολοι την αγαπουν) μονο εμενα εμπιστευοταν κ με περιμενε πως κ πως..
το βραδυ την εχω σπιτι κ την μερα ειναι ελυθερει γιατι δεν της αρεσει να ειναι φυλακισμενη..
Γαυτο φοβαμαι πως δεν θα κσαναγυρισει πισω αυριο οταν θα βγει εξω.. ειναι πολυ θυμωμαινη κ τρομαγμενη κ δεν με αγαπαει πια.. κ ετσι δεν εχει ουτε αυτη καπιον τωρα για να νιοθει προστασια..
θα της περασει λετε;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ψιψινευη : 01-07-17 στις 00:10.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,022 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:14, 01-07-17:

Καλησπερα φιλη μου.Καταρχην να σου πω οτι τα ζωα δεν κρατανε κακια.Αυτα ειναι γνωρισματα ανθρωπων..οχι των ζωων.Απο εκει και περα,απλα τρομαξε.Αλλα θα της περασει ειναι σιγουρο.Μην σε ανησυχει αυτο.
Αυτο πουθα πρεπει να σε ανησυχει ειναι το εξω.Δυστυχως οσα γατια εχουν προσβαση και εξω....οι πιθανοτητες να παθουν κατι ειναι πολυ μεγαλες.Μα απο αυτοκινητα;Μα απο φολες;Ατυχηματα;Αρωστιες που κινδυνευουν να κολλησουν απο αλλα αδεσποτα;Εχεις σκεφτει τα λοιμωδη νοσηματα που εχουν τα αλλα αδεσποτα ζωακια;
Θα σου ελεγαν λοιπον να σκεφτεις σοβαρα το ενδεχομενο να μην βγαινει εξω.Στην αρχη ισως δεν της αρεσει..ομως ειναι πολυ σπανιες οι περιπτωσεις που δεν συνηθιζουν το αποκλειστικα μεσα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 09:52, 01-07-17:

Θα συμφωνησω με την Εφη αλλα ακομα και αν ειναι επιλογη σου να ειναι ελευθερη εξω θα επρεπε να ειναι εμβολιασμενη που απ´οτι καταλαβαινω δεν θα ειναι αφου οπως λες μια φορα εχει παει στον κτηνιατρο πριν 3 χρονια. Οι γατες δεν κρατανε κακια και οπως και να χει θα πεινασει καποια στιγμη και θα το ξεχασει. Ισως να ηταν καλο εστω για λιγες μερες να μην την αφηνες να βγει εξω μεχρι η συμπεριφορα της να επανελθει
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψιψινευη

Νεοφερμένος

H Ψιψινευη έγραψε στις 12:00, 01-07-17:

Σας ευχαριστω για της απαντησεις σας..
Η γατα εχει τα εμβολια της κ οτι αλλο χρειαζεται.. λογο επαγελματος μπορουμε να της τα κανουμε στο σπιτι αυτα..
Απλα ηταν απο μωρακι πολυ φοβισμενη και εξακολουθει να ειναι παρολο που εχει τοση φραντιδα και αγαπη..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 12:21, 01-07-17:

Ωραια. Απλα να ξερεις οτι η καθε γατα εχει το δικο της χαρακτηρα. Υπαρχουν γατες που ειναι απο τη φυση τους ετσι και φοβουνται. Μπορει να εχει την αγαπη σου αλλα καποια πραγματα τις φοβιζουν παντα. Για παραδειγμα μολις πριν λιγο εβαλα τη γατα στη γατοφορο για να την ζυγισω. Φοβηθηκε η καημενη γιατι τον τελευταιο χρονο τρεχαμε στους κτηνιατρους και ετρεξε στο αλλο δωματιο και κρυφτηκε. Μετα ηρθε στο σαλονι δειλα δειλα και νιαουριζε. Ηθελε να ερθει απο εδω αλλα φοβοταν μην την ξαναβαλω μεσα. Ξεχνανε οι γατες αλλα οταν κατι τις φοβιζει παντα θα ειναι ετσι. Σημερα ειναι καθολου καλυτερα; εφαγε; βγηκε εξω;
Παράθεση

Ψιψινευη

Νεοφερμένος

H Ψιψινευη έγραψε στις 18:36, 01-07-17:

Το καλο ειναι πως δεν εχει χασει καθολου την ορεξη της για φαγιτο! Τρωει οπως πριν..εκανε τη βολτα της το πρωι κ μετα ξαναγυρισε σπιτι..το προβλημα της ειναι μαζι μου.. ειναι απομακρη, διστακτικη κ φοβοσμενη οταν με βλεπει.. ευχομαι συντομα να γινει οπως πριν..
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:07, 01-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ψιψινευη
Το καλο ειναι πως δεν εχει χασει καθολου την ορεξη της για φαγιτο! Τρωει οπως πριν..εκανε τη βολτα της το πρωι κ μετα ξαναγυρισε σπιτι..το προβλημα της ειναι μαζι μου.. ειναι απομακρη, διστακτικη κ φοβοσμενη οταν με βλεπει.. ευχομαι συντομα να γινει οπως πριν..
Θα σου έλεγα να της δώσεις λίγο χρόνο και πιστεύω θα γίνει ξανά όπως πριν. Το ότι τρώει και κάνει και τη βολτίτσα της, δείχνει πως δεν έχει κάτι σοβαρό.
Γενικά υπάρχουν γατούλες που είναι ιδιαίτερα φοβικές και με διάφορα πράγματα επίσης, γι' αυτό καλό θα ήταν αφού συνέλθει να έχεις τη γατοφόρο πάντα σε κάποιο εμφανές σημείο, ανοιχτή και χωρίς το πορτάκι της για να συνηθίζει σ' αυτήν. Εγώ την έχω μόνιμα ανοιχτή και μπαίνουν και κοιμούνται κιόλας εκεί, οπότε όταν χρειαστεί να μπουν για να πάνε κτηνίατρο, δεν τρομάζουν τόσο πολύ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leoplusma

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη leoplusma
H leoplusma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (20+ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H leoplusma έγραψε στις 15:57, 04-07-17:

το χχχχχχ που κάνει η γάτα είναι επειδή φοβάται, όπως έγραψαν και οι προηγούμενοι δεν κρατάει κακία. είναι θέμα χρόνου να ηρεμήσει και πάλι μαζί σου. αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως θα θέλει να μπει στο κλουβάκι μεταφοράς μετά. πρότασή μου : άσε το κλουβάκι χωρίς πορτάκι στο χώρο και φρόντιζε μέσα στο κλουβάκι να αφήνεις μια λιχουδιά σε άσχετο χρόνο χωρίς να σε βλέπει, για να αποκτήσει και πάλι μόνη της την οικειότητα με το κλουβάκι και όταν χρειαστεί να την σηκώσεις για να την βάλεις μέσα να μην αντιδράσει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψιψινευη

Νεοφερμένος

H Ψιψινευη έγραψε στις 16:59, 04-07-17:

καλησπερα! η γατουλα μετα απο δυο μερες οντως το ξεχασε και εχει γινει παλι αυτοκολλητη μαζι μου, ξεγνοιαστη κ ευτυχισμενη! τελικα το ποδαρακι της δεν ειχε τιποτα ευτυχως! θα δοκιμασω αυτο με το κλουβακι οπως μου εχετε πει ολοι γιατι ποτε δεν ξερεις
Σας ευχαριστω πολυ ολους
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 17:55, 04-07-17:

Πολυ χαιρομαι. Ειναι σημαντικο αυτο με το κλουβακι γιατι μπορει να γινει οτιδηποτε και να χρειαζεται να μπει στο κλουβακι. Οποτε δοκιμασε το αυτο που ειπε και η Βασω μας
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πάλι σεισμός... - Από vasopent
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-01-12 στις 03:47.
    • Θα την αγαπήσει ποτέ επιτέλους; - Από ΑΝΝΑ
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-10-09 στις 22:57.
    • Έχω πάλι προβλήματα - Από Mia_m
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-08 στις 13:36.
    • Τι κάνει πάλι; - Από ορφεας13587
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-02-08 στις 09:46.
    • Να 'μαι και πάλι - Από RedCat
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-04-07 στις 12:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους