Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,501 εγγεγραμμένα μέλη και 718,480 μηνύματα σε 22,637 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 325 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Υπερ-άρρωστο γατάκι, θολό μάτι, μύξες, δεν τρώει, δεν πίνει....θα ζήσει;

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 08:29, 10-06-10:

Μια φιλη βρηκε το γατακι αυτο

στην Παλια Πολη του Ρεθυμνου,εξω απο ενα ρακαδικο και το ταιζαν.
Το πηγε στον κτηνιατρο,του εβαλε ορο,του εκανε 3 ενεσεις (δεν ξερω τι ενεσεις) και της ειπε οτι εχει ιωση (???) και να το ξαναπαει να το δει την επομενη εβδομαδα.Της εδωσε και ενα βιταμινουχο.
Το γατακι τωρα το εχω εγω,φυσικα στην απομονωση να μην κολλησουν ολα τα υπολοιπα (5 εχω τωρα σε συνολο).
Μαλλον ειναι ρινοτραχιιτιδα??Εχει το ενα ματι θωλο.Τρεχουν τσιμπλες,μυξες. Αλλα το χειροτερο ειναι οτι δεν τρωει.Ουτε γαλα με το μπιμπερο,ουτε με τη συριγγα,το φτυνει.Κονσερβα επισης δεν την αγγιζει,νερο επισης. Το μονο που τρωει με τη συριγγα ειναι το βιταμινουχο γουλια γουλια.
Θα το ξαναπαω σημερα στον ιδιο κτηνιατρο να μου εξηγησει καλυτερα και αν δω οτι δεν ειμαι ικανοποιημενη,θα παω κι αλλου.Δεν επρεπε ομως να δωσει και κανενα φαρμακο για τα ματια?
Αλλα πειτε μου,ξερει κανεις τι αντιμετωπιζω??? Ελπιζω να μην πεθανει...ειναι και σκελετωμενο.
Το καημενο ειναι ολη την ωρα σε μια γωνιτσα,δεν κουνιεται και οταν βγαινω απο το μπανιο(γιατι εκει το εχω) σπαραζει στο νιαουρισμα.Πολυ δυνατο νιαουρισμα για την αδυναμια του. Ειναι αρρωστουλι και με θελει συνεχεια διπλα του...ζηταει βοηθεια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 08:49, 10-06-10:

"Ίωση" μάλλον τη ρινοτραχείτιδα εννοεί... Το ότι νιαουρίζει δυνατά και ότι τρώει, έστω και το βιταμινούχο, είναι καλά σημάδια, τουλάχιστον το παλεύει. Μακάρι να τα καταφέρει, ευτυχώς δεν είναι και εντελώς νεογέννητο, νομίζω ότι έχει ελπίδες. Βάλτου και μια θερμοφόρα ή μπουκάλι με ζεστό νερό κι ας κάνει ζέστη, όταν είναι έτσι συνήθως έχουν και υποθερμία.
Για τις μύξες μπορείς να του κάνεις και ατμόλουτρο, βοηθάει ν' ανοίξει λίγο η αναπνοή του (βάλε βραστό νερό σ' ένα κατσαρολάκι και βάλτο σε τέτοια θέση ώστε να εισπνέει τους ατμούς, πρόσεχε να μην το κάψεις και να μην μπορεί να βουτήξει ποδαράκι στο νερό ή να το αναποδογυρίσει).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 08:56, 10-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
"Ίωση" μάλλον τη ρινοτραχείτιδα εννοεί... Το ότι νιαουρίζει δυνατά και ότι τρώει, έστω και το βιταμινούχο, είναι καλά σημάδια, τουλάχιστον το παλεύει. Μακάρι να τα καταφέρει, ευτυχώς δεν είναι και εντελώς νεογέννητο, νομίζω ότι έχει ελπίδες. Βάλτου και μια θερμοφόρα ή μπουκάλι με ζεστό νερό κι ας κάνει ζέστη, όταν είναι έτσι συνήθως έχουν και υποθερμία.
Για τις μύξες μπορείς να του κάνεις και ατμόλουτρο, βοηθάει ν' ανοίξει λίγο η αναπνοή του (βάλε βραστό νερό σ' ένα κατσαρολάκι και βάλτο σε τέτοια θέση ώστε να εισπνέει τους ατμούς, πρόσεχε να μην το κάψεις και να μην μπορεί να βουτήξει ποδαράκι στο νερό ή να το αναποδογυρίσει).
Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!
Θα το σαξω εγω το γατακι,θα δεις!Κανενας δεν πεθαινει σπιτι μου!! Να φυγει να παει αλλου αμα θελει να πεθανει!
Σου λεω το εχω βαλει πισμα το ταιζω καθε μια ωρα με το ζορι.
Για το μπουκαλι καλα λες,γιατι καμια φορα το βλεπω και τρεμει.Μπορει να ειναι απο αδυναμια,μπορει και να κρυωνει..
Οσο για το ατμολουτρο θα το εφαρμωσω.Μη φοβασαι δεν πεφτει στο νερο,ειναι τοσο αδυναμο που δεν κουνιεται.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 09:01, 10-06-10:

ΟΚ, και πάλι όμως έχε το νου σου μην είναι πολύ κοντά και το κάψουν οι ατμοί, ε; Τους κάνει καλό πάντως, το έκανα κι εγώ στον δικό μου και τον βοηθούσε πολύ όταν έκλεινε η μύτη του.
Καμιά a/d δοκίμασες να του δώσεις; Μυρίζει πάρα πολύ αυτή και συνήθως την τρώνε. Κάνε μια δοκιμή να του δώσεις λίγη με το δάχτυλο, στην ανάγκη πασάλειψέ του λιγάκι τη μουσούδα μπας και πάρει μπρος.
Περαστικά του, φαίνεται πολύ γλυκό μωρέ...

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 09:09, 10-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
ΟΚ, και πάλι όμως έχε το νου σου μην είναι πολύ κοντά και το κάψουν οι ατμοί, ε; Τους κάνει καλό πάντως, το έκανα κι εγώ στον δικό μου και τον βοηθούσε πολύ όταν έκλεινε η μύτη του.
Καμιά a/d δοκίμασες να του δώσεις; Μυρίζει πάρα πολύ αυτή και συνήθως την τρώνε. Κάνε μια δοκιμή να του δώσεις λίγη με το δάχτυλο, στην ανάγκη πασάλειψέ του λιγάκι τη μουσούδα μπας και πάρει μπρος.
Περαστικά του, φαίνεται πολύ γλυκό μωρέ...
a/d δεν πηρα αλλα του εχω δωσει ολων των ειδων απο γευσεις τις κονσερβες και δεν θελει καθολου.Και τη μουρη να του πασαλειψω,δεν γλειφεται,το στομα παραμενει ερμητικα κλειστο.
Και γαλα που δινω με συριγγα κι αυτο το φτυνει και κανει σαν να αναγουλιαζει..
Θα προσπαθησω παντως και λιγα ml καλα ειναι.

Ξερεις ποσο κολλητικο ειναι?Πλενω καλα τα χερια μου οποτε το πιανω αλλα θα μπορεσει αν το ξεπερασει να συμβιωσει με αλλες γατες χωρις να τις κολλησει?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:16, 10-06-10:

Τα γατακια με ρινοτραχειτιδα "φευγουν" συνηθως επειδη γεμιζουν εσωτερικα βλεννες και δεν τρωνε...ετσι τουλαχιστον μου ειχε πει η γιατρος μας σχετικα με γατακι που φιλοξενουσα και ειχε την ασθενεια σε τοσο μικρη ηλικια.Εγω της εδινα με συριγγα γαλα για μωρα ανακατεμενο με a/d με το ζορι,αντιβιωση,και otrivin για μωρα.Σε καποια φαση σταματησε να τρωει,αλλα δεν το εβαλα κατω,και μετα απο δυο μερες καταναγκαστικου ταϊσματος πηρε μπρος.Ειναι λιγο λαχειο,ειδικα οταν ειναι τοσο μικρα και αδυναμα...Προσεξε μην πνιγεται με την τροφη,ειδικα αν δεν αναπνεει καθολου απο τη μυτουλα.
Αν τα υπολοιπα γατακια ειναι εμβολιασμενα,πιθανοτατα θα το περασουν σαν ιωση αν κολλησουν,ο Σειριος ετσι το περασε.Το συγκεκριμενο αν τα καταφερει θα εχει εξαρσεις κατα περιοδους,αλλα με καλη τροφη και σε προστατευμενο περιβαλλον,ειδικα αν δυναμωσει και εμβολιαστει,θα ειναι αρκετα καλα.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 09:18, 10-06-10:

Ναι μωρέ, δεν θα 'χει πρόβλημα, τόσα και τόσα γατάκια το περνάνε... Έτσι κι αλλιώς τα ενήλικα και εμβολιασμένα είναι πολύ δύσκολο να κολλήσουν και πάλι θα το περάσουν πολύ ελαφρά και χωρίς κίνδυνο. Αλλά και το ίδιο το γατάκι, αν τη σκαπουλάρει τώρα, όσο μεγαλώνει θα 'ναι και πιο σπάνια τα επεισόδια που θα του "φουντώνει" αυτό. Ο δικός μου, που ήταν σε χάλια κατάσταση μικρός, είχε 2-3 επεισόδια τον πρώτο χρόνο και τώρα πια, που είναι 3 χρονών, το πολύ-πολύ να βγάλει λίγες τσιμπλίτσες ή να κλείσει πολύ λίγο η μύτη του όταν κάνει πολύ κρύο ή όταν αλλάζει απότομα ο καιρός.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 09:33, 10-06-10:

Αχ μακαρι,μακαρι να τα καταφερει...
Γιατι ομως εχει το ενα ματι θωλο? Μηπως εχει αυτο που επαθε ο Μπεζες?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:39, 10-06-10:

Το ματι ειναι το λιγοτερο αυτη τη στιγμη Ελενα...μπορει να ειναι και ερπητας,αλλα προς το παρον κοιτα να σωθει το μωρο,αυτο προεχει.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 09:46, 10-06-10:

Η ρινοτραχείτιδα προκαλείται από διάφορους ιούς, ένας είναι ο FHV (Feline Herpes Virus, ερπητοϊός των αιλουροειδών), που συνήθως χτυπάει και στα μάτια. Αφού θα ξαναπάς στον κτηνίατρο, δεν τον ρωτάς αν μπορείς να του βάζεις λίγο tobrex ή κάποιο άλλο κολλύριο;

Παράθεση

gatouni

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni
H gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

H gatouni έγραψε στις 10:12, 10-06-10:

Αχου το!!! Το καημενο το μωράκι!!!! Είναι πολύ γλυκό πάντως!!
Εγώ συνήθως σε όσα βρίσκω στο δρόμο πάντα όταν βλέπω τσίμπλα βάζω tobrex είτε αλοιφή (αν έχει πολύ τσίμπλα) είτε σταγόνες. Ποτέ δε μου έχει βγεί σε κακό. Κάνω και πλύσεις με ορό και γίνονται σούπερ .
Περαστικά του. Με τόσο πείσμα που έχεις αποκλείεται να μην πάνε όλα καλά.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gelly01
H gelly01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H gelly01 έγραψε στις 11:46, 10-06-10:

Ελενα επειγοντως Θερμοφορα και ρωτα τον κτηνιατρο αν μπορεις να του κανεις υποδοριες ενεσεις με ορο.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 11:55, 10-06-10:

Παιδια ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και τις συμβουλες!
Θα περιμενω να δω τι θα πει σημερα ο κτηνιατρος.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 11:58, 10-06-10:

Καλή τύχη στο μωράκι. Συμφωνώ με όλα όσα σου είπαν τα κορίτσια. Αν το έχεις απομονωμένο με καλό πολύ καλό όμως πλύσιμο των χεριών δεν θα έχεις πρόβλημα.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:27, 10-06-10:

Παρατηρησα μια μικρη διαφορα...τωρα οταν το ταιζω βγαζει και γλωσσιτσα εξω και γλειφει... Λετε να του ανοιξει η ορεξη σιγα σιγα?
Πω παιδια με εχει πρηξει στο κλαμα,δεν μπορω να βγω απο το μπανιο και αρχιζει και σκουζει.Τοσο πολυ με αγαπαει?
Α!Και κατι αλλο!Του λειπουν οι κατω κοπτηρες και μερικοι απο πανω.Τα μικρα δοντακια λεω που βρισκονται αναμεσα απο τους κυνοδοντες.Απλα αλλαζει δοντια ή κατι του συνεβει?
Μακαρι να γιανει...

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη みことftw
H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 14:38, 10-06-10:

Οταν βρηκα την Μιλλενια μου προτεινε η κτηνιατρος (επειδη μεσα σ'ολα ειχε ΚΑΙ ρινοτραχειιτιδα) να διαλυω μισο ml mucosolvan στο γαλα του, που βοηθαει να διαλυθουν οι βλεννες. Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση που δεν σου εδωσε κατι για τα ματια του. Σχεδον με τσατιζει, δηλαδη αν ζησει και ειναι τυφλο τι να το κανεις? Αφου προσπαθεις να το σωσεις, δωσε προτεραιοτητα στο ταισμα, αλλα εγω θα εβαζα και Τομπρεξ, που ουτως η αλλως δεν εχει παρενεργειες, και καλο να μη καμει κακο δεν θα καμει, και αν μου ελεγε να αλλαξω θα αλλαζα. Επισης αφου δεν τρωει που δεν τρωει πολυ, παρ΄του a/d hills ή recovery royal canine οτι τρωει να μετραει. Ετσι βρεγμενο το βρηκατε ή το κανες μπανιο? Τα ματακια του και την μυτουλα του οπου βλεπεις βλεννες καθαριζε με φυσικο ορο. Και ο θεος βοηθος Κουνελα μου.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:43, 10-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από みことftw
Οταν βρηκα την Μιλλενια μου προτεινε η κτηνιατρος (επειδη μεσα σ'ολα ειχε ΚΑΙ ρινοτραχειιτιδα) να διαλυω μισο ml mucosolvan στο γαλα του, που βοηθαει να διαλυθουν οι βλεννες. Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση που δεν σου εδωσε κατι για τα ματια του. Σχεδον με τσατιζει, δηλαδη αν ζησει και ειναι τυφλο τι να το κανεις? Αφου προσπαθεις να το σωσεις, δωσε προτεραιοτητα στο ταισμα, αλλα εγω θα εβαζα και Τομπρεξ, που ουτως η αλλως δεν εχει παρενεργειες, και καλο να μη καμει κακο δεν θα καμει, και αν μου ελεγε να αλλαξω θα αλλαζα. Επισης αφου δεν τρωει που δεν τρωει πολυ, παρ΄του a/d hills ή recovery royal canine οτι τρωει να μετραει. Ετσι βρεγμενο το βρηκατε ή το κανες μπανιο? Τα ματακια του και την μυτουλα του οπου βλεπεις βλεννες καθαριζε με φυσικο ορο. Και ο θεος βοηθος Κουνελα μου.
To γατακι δεν το πηγα εγω στο γιατρο αλλα μια φιλη μου που το βρηκε.Δεν της εδωσε ομως κατι αλλο.Κι εμενα με τσαντιζει και δεν θελω να τυφλωθει.Εκτος κι αν δεν προσεξε το ματι..τι να πω.Θα δειξει.
Καπως ετσι ηταν και πριν στο μαυρο του το χαλι σαν βρεγμενο αλλα το ψεκασα γιατι ηταν φουλ στον ψιλο και εμεινε ετσι σα να εχει βαλει ζελε!Δεν ειναι βρεγμενο ομως. Του εβαλα θερμοφορα και ηρεμισε καπως...
Θα εχει ο κτηνιατρος a/d κονσερβα ε?

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 14:49, 10-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
To γατακι δεν το πηγα εγω στο γιατρο αλλα μια φιλη μου που το βρηκε.Δεν της εδωσε ομως κατι αλλο.Κι εμενα με τσαντιζει και δεν θελω να τυφλωθει.Εκτος κι αν δεν προσεξε το ματι..τι να πω.Θα δειξει.
Καπως ετσι ηταν και πριν στο μαυρο του το χαλι σαν βρεγμενο αλλα το ψεκασα γιατι ηταν φουλ στον ψιλο και εμεινε ετσι σα να εχει βαλει ζελε!Δεν ειναι βρεγμενο ομως. Του εβαλα θερμοφορα και ηρεμισε καπως...
Θα εχει ο κτηνιατρος a/d κονσερβα ε?
Κουνελα μου μην το ξαναπας στον ιδιο Ειναι δυνατον να μην προσεξε το θολο ματι? Παρε Τομπρεξ και Mucosolvan απο ενα φαρμακειο (ουτε το ενα ουτε το αλλο εχουν παρενεργειες, οποτε μονο καλο μπορουν να κανουν) και a/d λογικα θα εχει ο κτηνιατρος Στην τελικη διελυε λιγη λιγη κονσερβα στο γαλα, να τρωει ετσι. Σιγα σιγα θα του ανοιξει η ορεξη. Η Μιλλενια οταν την βρηκα δεν ηθελε να φαει με τιποτα, και γκρινιαζε συνεχεια! Οποτε ανοιγε το στομα να κανει "Μεεο" της εμπηγα λιγη κονσερβα μεσα, και μετα μασαγε, τι θα κανε

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:54, 10-06-10:

Κουνελα μου μην το ξαναπας στον ιδιο Ειναι δυνατον να μην προσεξε το θολο ματι? Παρε Τομπρεξ και Mucosolvan απο ενα φαρμακειο (ουτε το ενα ουτε το αλλο εχουν παρενεργειες, οποτε μονο καλο μπορουν να κανουν) και a/d λογικα θα εχει ο κτηνιατρος Στην τελικη διελυε λιγη λιγη κονσερβα στο γαλα, να τρωει ετσι. Σιγα σιγα θα του ανοιξει η ορεξη. Η Μιλλενια οταν την βρηκα δεν ηθελε να φαει με τιποτα, και γκρινιαζε συνεχεια! Οποτε ανοιγε το στομα να κανει "Μεεο" της εμπηγα λιγη κονσερβα μεσα, και μετα μασαγε, τι θα κανε
Πως να μην παω στον ιδιο αφου δεν ξερω καν τι ενεσεις του εκανε? Αν παω αλλου θα με ρωτησει τι θα πω? Θα παω εκει σημερα και αν δε με καλυψει η απαντηση του θα παω αλλου.

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 14:56, 10-06-10:

Πως να μην παω στον ιδιο αφου δεν ξερω καν τι ενεσεις του εκανε? Αν παω αλλου θα με ρωτησει τι θα πω? Θα παω εκει σημερα και αν δε με καλυψει η απαντηση του θα παω αλλου.
Πτου γαμωτο, ειναι και αυτο. Αντε, καλη τυχη Ελενα!

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 20:30, 10-06-10:

Λοιπον προεκειψε οικονομικο και δεν πηγαμε στο γιατρο αλλα πηγα και του πηρα tobrex και ηδη με δυο φορες που του εβαλα ειδα μεγαλη διαφορα.Ανοιξαν τα ματια του και σταματησε να ειναι σαν κινεζος!
Θα το παω σε μια εβδομαδα στον γιατρο,οπως ειπε και στην κοπελα και θα του δινω tobrex.
Σα να ξεκινησε να τρωει κιολας...εγλειψε λιγο το ζουμακι απο το μπολακι!Και ρουφαω με τη συριγκα ζουμακι απο κονσερβα και δε το φτυνει πλεον!Σα να ταιζω σπουργιτακι ειναι..
Επισης εκανε κακα-διαρροια και δυο φορες τσισα.Κατι ειναι απο το τιποτα. Τι λετε?

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 20:37, 10-06-10:

Λοιπον προεκειψε οικονομικο και δεν πηγαμε στο γιατρο αλλα πηγα και του πηρα tobrex και ηδη με δυο φορες που του εβαλα ειδα μεγαλη διαφορα.Ανοιξαν τα ματια του και σταματησε να ειναι σαν κινεζος!
Θα το παω σε μια εβδομαδα στον γιατρο,οπως ειπε και στην κοπελα και θα του δινω tobrex.
Σα να ξεκινησε να τρωει κιολας...εγλειψε λιγο το ζουμακι απο το μπολακι!Και ρουφαω με τη συριγκα ζουμακι απο κονσερβα και δε το φτυνει πλεον!Σα να ταιζω σπουργιτακι ειναι..
Επισης εκανε κακα-διαρροια και δυο φορες τσισα.Κατι ειναι απο το τιποτα. Τι λετε?
Με το Τομπρεξ ειχα δει και εχω θαυματα με την Μιλλενια. Αν φοβασαι το Mucosolvan, δοκιμασε να βαλεις σε μια λεκανιτσα καυτο νερο να του βαλεις να κανει εισπνοες. Βαλ'τον ξερω γω στην γατοφορο, και βαλε μπροστα απο το πορτακι, να μην φτανει να κανει, ενα τσικαλακι με καυτο νερο, και σκεπασε το με ενα σεντονακι και το τσικαλι και την γατοφορο, να εισπνευσει τους υδρατμους μπας και διαλυθει καμια βλεννα. Αν ειχες και λιγα φυλλα ευκαλυπτο, κανει θαυματα και ειναι 100% φυσικο.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 07:34, 11-06-10:

Μπράβο!! Καλά ακούγονται όλα αυτά, και το ότι άνοιξαν τα ματάκια, και το ότι τρώει σιγά-σιγά και το ότι κάνει τσίσα και κακά (η διάρροια νομίζω πως είναι λογική και αναμενόμενη στην κατάστασή του, άλλωστε ποιος ξέρει από πότε είχε να φάει και τι ). Του πήρες a/d; Αν όχι, δοκίμασέ τη, θα κάνει μεγάλη διαφορά πιστεύω (και με τις ποσότητες που λες ότι τρώει, μια κονσέρβα θα σας βγάλει βδομάδα και βάλε).

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 11:42, 11-06-10:

Παιδια το μικρο ξεκινησε και τρωει μονο του!!!!!!!!!!!!!!
Εχει ηδη φαει ενα φακελακι κονσερβα για πρωινο.Τελεια ε?
Διαρροια κανει ακομα ομως...
Αρχισε και με κυνηγαει στο μπανιο και τριβεται πανω μου...Ζωντανεψε!
Ειμαι πολυ χαρουμενη!
Του εκανα θεραπεια με υρδατμους και αρχισε να βηχει σα να θελει να βγαλει φλεματα! Ευχομαι να αποφραξαν λιγο τα πνευμονια του...
Μονο το ματι συνεχιζει και με ανησυχει,του βαζω tobrex αλλα φοβαμαι μηπως το "χασει"..

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 11:43, 11-06-10:

Ξεχασα να σας πω...a/d δεν του πηρα,ουτε i/d εφοσον αρχισε να τρωει....
Ειναι σκελετος ομως το κακομοιρο,πιανεις μονο κοκκαλα.Η ραχοκοκκαλια του ειναι ανατριχιαστικη,ακτινογραφια σκετη!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 11:47, 11-06-10:

Μπράβο το γατάκι!!
Την a/d γι' αυτό σου λέω να την πάρεις, γιατί είναι θερμιδο-βόμβα Αλλά και kitten να τρώει, σιγά-σιγά θα βάλει ψαχνό, θα δεις. Μπράβο και πάλι, πολύ χάρηκα!

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 11:51, 11-06-10:

Τι ωραίο ζουζούνι!!!! Αγνώριστο το έκανες Ελενάκι!!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 11:54, 11-06-10:

Nομίζω σε ότι αφορά το μάτι υπερβάλεις λίγο. Το γατάκι έχει το τρίτο βλέφαρο επειδή είναι ταλαιπωρημένος ο οργανισμός του. Θα δεις θα επανέλθει. Έτσι ήταν η τιγρίνα που έδωσα και τώρα είναι μια γατάρα με κάτι ματάρες κεχριμπαρένιες. Βάζε tobrex 3 φορές την ημέρα και θα δεις διαφορά. Μπράβο πάντως το βλέπω καλύτερα

Παράθεση

bunny (Χριστίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη bunny
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 4,874 μηνύματα.

H bunny έγραψε στις 12:00, 11-06-10:

Mπράβο Έλενα! Πολύ χαίρομαι που πάει καλύτερα το γατάκι

Παράθεση

melaslog (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη melaslog
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.

O melaslog Θέλω ζυμώματα και κουτουλιές ΑΜΕΣΩΣ!!!!! έγραψε στις 14:28, 11-06-10:

Μια χαρά είναι το μάτι. Καμία σχέση με του δικού μου που είχε ασπρίσει όλο μέσα σαν να είχε καταρράκτη.
Απλά λίγο θολό είναι.
Μάλλον δεν έχει καμία σχέση με έρπητοιό.
Μέχρι να το δει κάποιος Tobrex. Εμένα η Σκούντζου μου είπε πως καλά έκανα και του έβαζα Tobrex μέχρι να πάω να το δω.
Tobratex μην δοκιμάσεις χωρίς να σου το πει ο γιατρός γιατί είναι κορτιζονούχο και αν είναι κάτι σχετικό με έρπη θα χειροτερέψει.
Με το καλό.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:37, 11-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από melaslog
Μια χαρά είναι το μάτι. Καμία σχέση με του δικού μου που είχε ασπρίσει όλο μέσα σαν να είχε καταρράκτη.
Απλά λίγο θολό είναι.
Μάλλον δεν έχει καμία σχέση με έρπητοιό.
Μέχρι να το δει κάποιος Tobrex. Εμένα η Σκούντζου μου είπε πως καλά έκανα και του έβαζα Tobrex μέχρι να πάω να το δω.
Tobratex μην δοκιμάσεις χωρίς να σου το πει ο γιατρός γιατί είναι κορτιζονούχο και αν είναι κάτι σχετικό με έρπη θα χειροτερέψει.
Με το καλό.
Eγω νομιζα πως και του Μπεζε ηταν ετσι και ημουν ετοιμη να σε ρωτησω τι του εβαζες... Εγω εβαζα καποτε στον Σηφη tobrafen...
Τι να πω,μακαρι να ειναι καλα γιατι εγω το βλεπω αρκετα θωλο και δεν ξερω γιατι ειναι ετσι...

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:40, 11-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Nομίζω σε ότι αφορά το μάτι υπερβάλεις λίγο. Το γατάκι έχει το τρίτο βλέφαρο επειδή είναι ταλαιπωρημένος ο οργανισμός του. Θα δεις θα επανέλθει. Έτσι ήταν η τιγρίνα που έδωσα και τώρα είναι μια γατάρα με κάτι ματάρες κεχριμπαρένιες. Βάζε tobrex 3 φορές την ημέρα και θα δεις διαφορά. Μπράβο πάντως το βλέπω καλύτερα
Λες να υπερβαλω? Το τριτο βλεφαρο το εχει και στα δυο ματια κανονικα,απλα στις φωτο δεν φανηκε.
Αν ειναι απο τη ρινοτραειτιδα το ματι ετσι,δεν θα επρεπε να ειναι και τα δυο?

Παράθεση

gatouni

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni
H gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

H gatouni έγραψε στις 14:42, 11-06-10:

Μπράβο στο μωρό αλλά και σε σένα
Από όσα λες δείχνει να πηγαίνει καλύτερα, απλά εσύ είσαι πολύ αγχωμένη. Λογικό και γω στη θέση το ίδιο θα ήμουν δηλαδή. Απλά όταν είσαι απ' έξω συνήθως βλέπεις τα πράγματα κάπως πιο ψύχραιμα.
Θα δεις αφού άρχισε να τρώει συντομα θα γίνει ένα πανέμορφο "τσουπωτό" μωράκι.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H gelly01 έγραψε στις 14:48, 11-06-10:

Ελενα το μικρο ειναι αφυδατωμενο και θα πρεπει να κανεις κατι να σταματησει η διαροια η οποια εχει σαν συνεπεια να χανει και αλλα υγρα. Σ αυτες τις περιπτωσεις δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο η a/d η οποια ειναι πολυ λιπαρη και δεν βοηθα καθολου στην διαροια. Προσπαθησε να βρεις i/d η βρασε λιγο στηθος απο κοτοπουλο με λιγο ρυζι και περνα στο μπλεντερ.
Ρωτα και τον γιατρο του forum για να εχεις μια πιο ειδικη γνωμη απο την δικη μας που ειναι εμπειρικη.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 15:18, 11-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από gelly01
Ελενα το μικρο ειναι αφυδατωμενο και θα πρεπει να κανεις κατι να σταματησει η διαροια η οποια εχει σαν συνεπεια να χανει και αλλα υγρα. Σ αυτες τις περιπτωσεις δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο η a/d η οποια ειναι πολυ λιπαρη και δεν βοηθα καθολου στην διαροια. Προσπαθησε να βρεις i/d η βρασε λιγο στηθος απο κοτοπουλο με λιγο ρυζι και περνα στο μπλεντερ.
Ρωτα και τον γιατρο του forum για να εχεις μια πιο ειδικη γνωμη απο την δικη μας που ειναι εμπειρικη.
Ενταξει σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες! Εχουν τα πετ σοπ i/d κονσερβα να παραγγειλω γιατι μενω μακρια απο την πολη?
Θα ρωτησω και τον γιατρο του φορουμ!

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 15:35, 11-06-10:

Ελενα μου, εγω δεν νομιζω οτι υπερβαλεις για το ματακι, απου καει με το χυλο φυσα και το γιαουρτι δεν λεμε? Οταν ευκαιρησεις -γιατι φοιτητρια εισαι κ εσυ και ξερω οτι δεν μας τρεχουν τα φραγκα απο τα μπατζακια- πηγαινε σε καποιον αλλο γιατρο επι τουτου για το ματακι του. Αν σου φαινεται πρησμενο, γιατι απο τις φωτο δεν καταλαβα, και δεν κλεινει καλα παρε και ενυδατικο ζελε για τα ματια (τα δινουν και σε ανθρωπους με προβλημα ξηροφθαλμιας ή μετα απο εγχειρησεις, εσυ που φορας και φακους λεει πολυ) κραταει το ματι ενυδατωμενο για 4 ωρες. Πρωτα Τομπρεξ μετα ζελε. Στο λεω γιατι ρε γαμωτο σκεφτομαι την Μιλλενια και αυτα που μου ειπε η γιατρος οτι επρεπε να ειχα κανει εξ'αρχης και ισως το σωζαμε το ματι. Οταν πας επι τουτου να σου πει τι εχει το ματακι του, στειλε μου πμ σε παρακαλω γιατι μετα την Μιλλενια με πιανει πανικος με τα θολα ματακια.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 έγραψε στις 15:43, 11-06-10:

Ενταξει σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες! Εχουν τα πετ σοπ i/d κονσερβα να παραγγειλω γιατι μενω μακρια απο την πολη?
Θα ρωτησω και τον γιατρο του φορουμ!
Εχουν τα pet shop, αλλα θα σου προτεινα για να μην ξοδευεις αδικα χρηματα ρωτα πρωτα τον γιατρο του forum και ακολουθησε τις συμβουλες του.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 16:09, 11-06-10:

Ελενα μου, εγω δεν νομιζω οτι υπερβαλεις για το ματακι, απου καει με το χυλο φυσα και το γιαουρτι δεν λεμε? Οταν ευκαιρησεις -γιατι φοιτητρια εισαι κ εσυ και ξερω οτι δεν μας τρεχουν τα φραγκα απο τα μπατζακια- πηγαινε σε καποιον αλλο γιατρο επι τουτου για το ματακι του. Αν σου φαινεται πρησμενο, γιατι απο τις φωτο δεν καταλαβα, και δεν κλεινει καλα παρε και ενυδατικο ζελε για τα ματια (τα δινουν και σε ανθρωπους με προβλημα ξηροφθαλμιας ή μετα απο εγχειρησεις, εσυ που φορας και φακους λεει πολυ) κραταει το ματι ενυδατωμενο για 4 ωρες. Πρωτα Τομπρεξ μετα ζελε. Στο λεω γιατι ρε γαμωτο σκεφτομαι την Μιλλενια και αυτα που μου ειπε η γιατρος οτι επρεπε να ειχα κανει εξ'αρχης και ισως το σωζαμε το ματι. Οταν πας επι τουτου να σου πει τι εχει το ματακι του, στειλε μου πμ σε παρακαλω γιατι μετα την Μιλλενια με πιανει πανικος με τα θολα ματακια.
Οχι,δεν ειναι πρησμενο ουτε εξοφθαλμο,ευτυχως. Ειναι οπως ειναι το αλλο,αλλα θωλο,βεβαια φαινεται απο μεσα η κορη και η ιριδα.Ειναι σαν να εχει θολωσει ενα ''γυαλι'' αν μπορω να το πω ετσι, ή σαν να φοραει θολομενο φακο επαφης...
Αρχική Δημοσίευση από gelly01
Εχουν τα pet shop, αλλα θα σου προτεινα για να μην ξοδευεις αδικα χρηματα ρωτα πρωτα τον γιατρο του forum και ακολουθησε τις συμβουλες του.
Οκ,περιμενω ηδη την απαντηση του

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 17:41, 11-06-10:

φαινεται λιγο θολο λογω φλεγμονης , συνεχιζεις το τομπρεξ και καλη τροφη αν τρωει για γατακια δεν υπαρχει προβλημα, αν εχει διαρροιεςς η i/d θα βοηθησει

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 19:04, 11-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από JohnDVM
φαινεται λιγο θολο λογω φλεγμονης , συνεχιζεις το τομπρεξ και καλη τροφη αν τρωει για γατακια δεν υπαρχει προβλημα, αν εχει διαρροιεςς η i/d θα βοηθησει
Ποσος φοβος υπαρχει να κολλησουν τα υπολοιπα γατια?Τα δικα μου ειναι εμβολιασμενα,αλλα εχω αλλα δυο φιλοξνουμενα ανεμβολιαστα μικρα.Το αρρωστο ειναι στην απομονωση στο μπανιο και παντα πλενω χερια οποτε το αγγιζω και στην μπλουζα μου δεν το ακουμπαω. Υπαρχει φοβος?Τι αλλο να κανω?

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 09:47, 12-06-10:

Ποσος φοβος υπαρχει να κολλησουν τα υπολοιπα γατια?Τα δικα μου ειναι εμβολιασμενα,αλλα εχω αλλα δυο φιλοξνουμενα ανεμβολιαστα μικρα.Το αρρωστο ειναι στην απομονωση στο μπανιο και παντα πλενω χερια οποτε το αγγιζω και στην μπλουζα μου δεν το ακουμπαω. Υπαρχει φοβος?Τι αλλο να κανω?
Τα εμβολιασμενα δεν κινδυνευουν, τα μικρα θα πρεπει να ειναι απομονωμενα μεταξυ τους και αυτα που δεν εχουν συμπτωματα να τους γινει το εμβολιο οσο το δυνατον γρηγοροτερα

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:18, 12-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από JohnDVM
Τα εμβολιασμενα δεν κινδυνευουν, τα μικρα θα πρεπει να ειναι απομονωμενα μεταξυ τους και αυτα που δεν εχουν συμπτωματα να τους γινει το εμβολιο οσο το δυνατον γρηγοροτερα
Υπαρχει κινδυνος?Κολλαει ευκολα?Κολλαει και απο τον αερα?Αν πλενω πολυ καλα τα χερια δεν αρκει?
Γαμωτο,φοβαμαι μηπως με τις παντοφλες μου μεταφερω τον ιο... Κατα τα αλλα το αρρωστο ειναι στην απομονωση

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:57, 12-06-10:

Ξεκινησε να με κηνυγαει στο μπανιο και να τριβεται στο ποδι μου! Εβαλα πληντυριο και κοιτουσε τα ρουχα που στριφογυριζαν...Ζωηρεψε κιολας αλλα σταματησε να μου σπαει τα νευρα με το κλαμα.Μαλλον γιατι νιωθει καλυτερα.
Στο ματακι βλεπω μεγαλη βελτιωση και επισης αρχισε και τρωει μονο του,λιγο βεβαια αλλα τρωει συχνα. Βρηκα και ενα ξεχασμενο Nurish που ειχα και το μπουκωσα.
Ενταξει θα ζησει.

Παράθεση

bunny (Χριστίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη bunny
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 4,874 μηνύματα.

H bunny έγραψε στις 15:05, 12-06-10:

Ωραία!

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 11:12, 13-06-10:

To γατακι θα μετακομισει προσωρινα στην κοπελα που το βρηκε γιατι μια κοπελια που εχει ερθει erasmous εδω,βρηκε ενα νεογεννητο γατακι περιπου 2 ημερων(μου ειπε) και επειδη δεν μπορει να το φροντισει ετσι οπως πρεπει θα το παρω εγω.Οπως καταλαβεινετε δεν μπορω να διακυνδυνευσω την υγεια τοσων γατιων και ενος νεογεννητου,ασχετα που δεν εχω χωρο για τοσα γατια.Επισης ειπε οτι ισως το θελει δικο της,να το παρει στη χωρα της μολις απογαλακτιστει (αλλα θα δουμε πρωτα αν θα ζησει).
Ο μικρος μας παει πολυ καλυτερα,ζηταει φαγητο και τρωει μονος του.Τριβεται στα ποδια μου και νομιζω πως θελει να με βυζαξει στο ποδι....Μυξες δεν ξαναειδα,αλλα φτερνιζεται συχνα.Το ματακι κι αυτο παει καλυτερα με το κολλυριο και την Τεταρτη θα τον ξαναδει ο γιατρος.Θα τον παρακολουθω και θα σας ενημερωνω.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 17:58, 13-06-10:

Παιδια το νεογεννητο ειναι 2 ημερων...πρωτη φορα βλεπω τοσο μικρο γατακι.Και φυσικα δεν πινει γαλα,του βαζω με τη συριγγα και το περισσοτερο το φτυνει... Ειναι τριχρωμακι

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 18:11, 13-06-10:

Να ο αρρωστουλης μας

Ειχε μπει μεσα στο πλυντηριο το χαζουλι οταν απλωνα και γυρισα και το βρηκα εκει!

Και να το βρεφος...χριστε μου πως θα το κανω να γινει γατα αυτο??

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 18:56, 13-06-10:

Ωχ... Ελενα μου, κουραγιο.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 19:42, 13-06-10:

http://www.youtube.com/watch?v=dSWRe3e2Vnc

Μηπως ειναι προωρο? Ειπαν οτι ειδαν τη γατα να το γεννα και να φευγει μετα.

Καλα αυτα πως πινουν γαλα απο τη μανα τους?Το εβαλα στην κοιλια της Σελινας και οχι μονο δεν ψαχνει να βρει βυζι αλλα ουτε καν μπορει να κρατησει τον εαυτο του και πεφτει και ειναι σαν να μην αντιδρα.
Επισης κανει και κατι παραξενα...κοιμαται με το στομα ανοιχτο και εβγαλε και λιγο γαλα απο τη μυτη...

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 08:58, 14-06-10:

Βρε συ πάρε γάλα ειδικό για γατάκια και μπιμπερό. Η σύριγγα είναι λίγο επικίνδυνη.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους