Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,419 εγγεγραμμένα μέλη και 718,430 μηνύματα σε 22,623 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 402 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Sharka, η γατούλα της βεράντας....

Ξένια1712

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξένια1712
H Ξένια1712 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Ξένια1712 έγραψε στις 12:47, 06-03-09:

Έξω στην βεράντα μου έχει δυο τρεις γατούλες που έρχονται και τις ταίζω.
Η μία είναι η αδυναμία μου, ίσως επειδή έρχετε πιο συχνά. Και αν λείπει και βγώ στην βεράντα και την φωνάξω εμφανίζετε από το πουθενά.
Την έχω ονομάσει Sharka, δεν νομίζω να ακούει στο όνομα της, είναι και μεγάλη νομίζω, έτσι 'οπως την βλέπω δηλαδή.
Η πόρτα προς την βεράντα από την κουζίνα έχει μια μικρή χαραμάδα κάτω.
Σήμερα το πρωί που ξύπνησα και φωναξα την Σίσσυ, δεν ήρθε όπως συνιθίζει αν ξυπνήσω και λείπει από το κρεβάτι μου.
Την βρήκα με κολλημένη την μουσουδίτσα στην χαραμάδα της πόρτας.
Να την φωνάζω και να μην αντιδρά, πάω και τι να δω, από την έξω μεριά ήτανε η Sharka, και η μία μύριζε την άλλη.
Έχουνε ειδωθεί μερικές φορές οι δυό τους, έχω πάρει την Σίσσυ στην βεράντα και κοιτάζονται. Κάποιες φορές η Sharka έκανε κχχχχχχχχ με κακία στην Σίσσυ και φοβόντανε. Η Sharka είναι αδέσποτο και λογικο είναι που φοβάται, αλλά οφείλω να πω, πως για αδέσποτο με έχει μάθει λιγάκι στο λίγο που με βλέπει, έχω καταφέρει μόλις μια φορά να την χαιδέψω για ένα κλασμα δευτερολέπτου. Όταν τις βάζω φαγητό πάει και το τρώει εφόσον σιγουρεφτεί πως κάνω άλλες δουλειές στην βεράντα. Το να περιφέρομαι κοντά της το δέχετε πλέον.

Και αναρωτιέμαι, αν μυριστούνε από κοντά και παίξουνε η Σίσσυ με την Sharka, μπορεί να κολήσει η Σίσσυ μου κάτι??? Και φοβάμαι μήπως την γρατζουνήσει να πω και αυτή την αλήθεια γιατί η Σίσσυ δεν ξέρει από άλλες γάτες, δεν βγαίνει έξω ποτέ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους