Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,391 εγγεγραμμένα μέλη και 718,845 μηνύματα σε 22,712 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 431 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ο Μπόρχες!!!

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 19:39, 11-03-08:

StrangeEmily+Anemos ο Μπόρχες κινδυνεύει να πάθει υπερκοπωση !!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tzoutzou

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη tzoutzou
H tzoutzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3+1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

H tzoutzou έγραψε στις 21:36, 11-03-08:

Kαλα παιδια..ειναι κουκλος!!!Πρεπει οπωσδηποτε να τον γνωρισω γιατι εχω παθει και κατι συνδρομα στερησης!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη StrangeEmily+anemos
H StrangeEmily+anemos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 22:29, 11-03-08:

Χα χα! Πραγματικά γατίσια ζωή!
Tzoutzou θα φροντίσουμε συνάντηση σύντομα για να πάρεις τη δόση σου

Και λίγες ακόμα σκηνές έντονης δράσης:

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PICT0049.JPG
Εμφανίσεις:  174
Μέγεθος:  80,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PICT0092.JPG
Εμφανίσεις:  184
Μέγεθος:  86,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PICT0099.JPG
Εμφανίσεις:  189
Μέγεθος:  78,3 KB  

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 22:38, 11-03-08:

Καλέ, τι υπερκινητικό γατί είναι αυτό......μήπως να του δίνατε κανένα ηρεμιστικό;

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 23:28, 11-03-08:

η τελευταία με τρελλαίνει...αυτή η απόλυτη χαλαρωση ταυτοχρονη με απολυτη εμπιστοσύνη...(μη μου πείτε οτι έχει και "ελιτσες γοητείας" στα χειλάκια) πολλά φιλιάααα στον Μπόρχες..

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 03:03, 12-03-08:

Έλεος πια αυτός ο γάτος δεν ξυπνάει ΠΟΤΕ;;;;;;;;

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη popi
H popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,373 μηνύματα.

H popi έγραψε στις 07:40, 12-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από StrangeEmily+anemos
Χα χα! Πραγματικά γατίσια ζωή!
Tzoutzou θα φροντίσουμε συνάντηση σύντομα για να πάρεις τη δόση σου

Και λίγες ακόμα σκηνές έντονης δράσης:

Για να υπερασπιστό τον Μπόρχες,ξυπνάει το παιδί για να πάε κάπου αλλού να κοιμηθεί

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:37, 12-03-08:

Καλά αποθέωση!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λες και αναπληρώνει σε ύπνο ΟΛΟ τον προηγούμενο χρόνο!!!! που ζούσε χωρίς σπιτάκι και αγάπη!!!!
Και μάλλον φορτώνει και Κάβα!!!!!!! :up::up:

Ή απλά νομίζει ότι ζεί ένα Όνειρο και φοβάται να ξυπνήσει για να μήν χαθεί....!!!!!!

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 08:19, 13-03-08:

Εγώ νομιζω οτι το δεύτερο, Τζουλια. Απλά δεν πιστεύει την τύχη του το ζωντανο. Εδώ εγώ θυμάμαι πως και που ζούσε το άμοιρο και με πιάνουν τα κλάματα...:cry:

Ξανα λοιπον, αν και το εχω πει πολλες φορες, ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια.
Και ας ρίξει και κανέναν ύπνο εκ μέρους μας ο μικρός!

Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 10:42, 13-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Εγώ νομιζω οτι το δεύτερο, Τζουλια. Απλά δεν πιστεύει την τύχη του το ζωντανο. Εδώ εγώ θυμάμαι πως και που ζούσε το άμοιρο και με πιάνουν τα κλάματα...:cry:

Ξανα λοιπον, αν και το εχω πει πολλες φορες, ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια.
Και ας ρίξει και κανέναν ύπνο εκ μέρους μας ο μικρός!
Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια! Ο Μπόρχες μας αποζημιώνει χίλιες φορές με τη χαρά μας δίνει. Όταν είναι μαζί μας χουρχουρίζει ασταμάτητα, τέτοιες εκδηλώσεις ευτυχίας και λατρείας δεν έχουμε ξαναδεί σε γάτα (ούτε καν σε σκύλο)

Mukelis....ο γάτος ξύπνησε!!!:up::up::up::up:

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  PICT0001.JPG
Εμφανίσεις:  196
Μέγεθος:  46,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PICT0032.JPG
Εμφανίσεις:  178
Μέγεθος:  55,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PICT0004.JPG
Εμφανίσεις:  205
Μέγεθος:  87,4 KB  

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:00, 13-03-08:

Παρατηρήσεις:
1)Στην πρώτη φωτογραφία είναι ΜΙΣΟξύπνιος.Κοιμαται και ορθιος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
2)Στη δεύτερη φωτογραφία είναι έτοιμος να κοιμηθεί,μάλιστα είναι στη γνωστή στάση "Emily πιασε με,κατρακυλαω".
3)Η τρίτη φωτό οφείλω να ομολογήσω ότι είναι σπάνιο ντοκουμέντο.Το παραδέχομαι κι εγώ η δύσπιστη...Παρακαλώ να κρατηθεί στο αρχείο ως αποδεικτικό ότι ο Μπορχες ΚΑΙ ξυπνάει ΚΑΙ παιζει κιολας.Το κακόμοιρο το λούτρινο...

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 11:39, 13-03-08:

Τελικά για άλλη μια φορά αποδεικνύεται τρανά,
οτι τα ταλαιπωρημένα γατούνια γίνονται οι καλύτεροι χαρακτήρες και σου δίχνουν ατελείωτη ευγνωμοσύνη, προσφέροντας σου αγνή αγάπη.... για ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!

Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 17:57, 09-11-19:

Φίλοι μου, ξαναβρήκα το παλιό θέμα, 11 χρόνια μετά, και έχω να σας πω πως δυστυχώς ο Μπόρχες μας πάσχει πιθανότατα από λοιμώδη περιτονίτιδα (F.I.P.) από Κορωνοϊό. Λέω πιθανότατα, γιατί σήμερα κάναμε τις εξετάσεις και αυτές θα βγουν την Τρίτη, όμως τα συμπτώματα, καχεξία, ατονία, υγρό στην κοιλιά (του αφαίρεσε ο κτηνίατρος σχεδόν δύο ποτήρια!) δείχνουν πως την έχουμε άσχημα. Το ανακοινώνω εδώ επειδή σε αυτό το θέμα συμμετείχαν πολλοί αγαπητοί φίλοι, κάποιοι από τους οποίους μας βοήθησαν να υιοθετήσουμε τον γατούλη μας.

Παιδιά ελπίζω να είστε όλοι καλά, γιατί έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε!

Είμαστε πολύ στενοχωρημένοι αλλά μετά από εδώ θα πάμε στα σχετικά θέματα του φόρουμ για να το ψάξουμε, κάτι πήρε το μάτι μου για περιπτώσεις στις οποίες γίνεται μια συντηρητική θεραπεία που είναι αποτελεσματική, και ακόμα και με τη χειρότερη διάγνωση θα πάρουμε δεύτερη γνώμη και θα το παλέψουμε όσο μπορούμε να αντιμετωπίσουμε ό,τι μπορεί να αντιμετωπιστεί, για να έχει ο Μπόρχες μας μια καλή ποιότητα ζωής, για όσο καιρό του απομένει. ΓΙα να βλέπουμε και τα θετικά, ο γατούλης μας είναι σχεδόν 12 χρόνια μαζί μας (δηλαδή περίπου 14 χρονών), η κόρη μας γεννήθηκε και μεγάλωσε μαζί του και έμαθε να σέβεται τα ζωάκια μαζί του, και πιστεύω πως έχει περάσει και αυτός καλά μαζί μας, όπως κι εμείς μαζί του.
Σας χαιρετούμε και πολλά φιλιά στις γατομουσούδες όλων των μικρών φίλων μας!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,552 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:43, 09-11-19:

Καλη μου φιλη καλησπερα! Πραγματικα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα στο κουκλι σου! Αλλα σε τετοια ηλικια πως μπορει να το επαθε;Εκτος αν βγαινει και εξω,δεν γνωριζω.

Ομως καλα κανεις και δεν το βαζεις κατω,διοτι εχουμε πολυ προσφατο παραδειγμα γατουλας που ειχε και αυτη πολυ υγρο,νοσουσε και ομως σωθηκε! Διαβασε σε αυτο το θεμα που θα σου βαλω ,απο αυτο το μηνυμα και κατω,πιο πριν η κοπελα περιεγραφε οτι νοσει απο λοιμωδη περιτονιτιδα και αυτο με υγρο,ο ενας γιατρος ελεγε για ιντερφερονη κλπ,αλλα αλλαξε γιατρο Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.Δες το !
Και γραφε μας τα νεα σας αν θες πληζ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:17, 09-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από StrangeEmily+anemos
Φίλοι μου, ξαναβρήκα το παλιό θέμα, 11 χρόνια μετά, και έχω να σας πω πως δυστυχώς ο Μπόρχες μας πάσχει πιθανότατα από λοιμώδη περιτονίτιδα (F.I.P.) από Κορωνοϊό. Λέω πιθανότατα, γιατί σήμερα κάναμε τις εξετάσεις και αυτές θα βγουν την Τρίτη, όμως τα συμπτώματα, καχεξία, ατονία, υγρό στην κοιλιά (του αφαίρεσε ο κτηνίατρος σχεδόν δύο ποτήρια!) δείχνουν πως την έχουμε άσχημα. Το ανακοινώνω εδώ επειδή σε αυτό το θέμα συμμετείχαν πολλοί αγαπητοί φίλοι, κάποιοι από τους οποίους μας βοήθησαν να υιοθετήσουμε τον γατούλη μας.

Παιδιά ελπίζω να είστε όλοι καλά, γιατί έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε!

Είμαστε πολύ στενοχωρημένοι αλλά μετά από εδώ θα πάμε στα σχετικά θέματα του φόρουμ για να το ψάξουμε, κάτι πήρε το μάτι μου για περιπτώσεις στις οποίες γίνεται μια συντηρητική θεραπεία που είναι αποτελεσματική, και ακόμα και με τη χειρότερη διάγνωση θα πάρουμε δεύτερη γνώμη και θα το παλέψουμε όσο μπορούμε να αντιμετωπίσουμε ό,τι μπορεί να αντιμετωπιστεί, για να έχει ο Μπόρχες μας μια καλή ποιότητα ζωής, για όσο καιρό του απομένει. ΓΙα να βλέπουμε και τα θετικά, ο γατούλης μας είναι σχεδόν 12 χρόνια μαζί μας (δηλαδή περίπου 14 χρονών), η κόρη μας γεννήθηκε και μεγάλωσε μαζί του και έμαθε να σέβεται τα ζωάκια μαζί του, και πιστεύω πως έχει περάσει και αυτός καλά μαζί μας, όπως κι εμείς μαζί του.

Σας χαιρετούμε και πολλά φιλιά στις γατομουσούδες όλων των μικρών φίλων μας!

Μη χάνεις το κουράγιο σου φίλη μου. Ότι και να'ναι, θα το παλαίψετε.
Διάβασε τα μηνύματα στο θέμα που σου προτείνει η Πουπουλίνα και θα δεις οτι αξίζει τον κόπο να προσπαθήσετε με τον συγκεκριμένο γιατρό, τα στοιχεία του οποίου σου παραθέτω εδώ.
Εύχομαι, παρά τα ανησυχητικά δεδομένα, ο Μπόρχες να βγει νικητής στη μάχη που δίνει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 00:29, 10-11-19:

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση ♥️. Μόλις ηρεμήσαμε κάπως διάβασα την ιστορία της Σταχτοπούτας και νιώθω πως ίσως κάτι μπορεί να γίνει. Βέβαια η απόσταση είναι μεγάλη από την περιοχή του γιατρού, καθώς ζούμε πλέον 330 χλμ μακριά από την Αθήνα. Σκέφτομαι μόλις βγουν οι εξετάσεις, να τις ζητήσω και να τις στείλω στον γιατρό αυτό και παράλληλα να απευθυνθώ σε δύο κλινικές γειτονικών πόλεων - που.εχουν καλύτερη φήμη από τα εδω.
Πουπουλίνα μου μας είπαν ότι πιθανότατα είναι φορέας από μικρός χωρίς συμπτώματα και ο ιός μεταλλάχθηκε τώρα. Από την άλλη, είμαστε σε μονοκατοικία με μικρή αυλή, από όπου περνάνε γάτες,και μπορεί να το έπαθε και εδώ...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,552 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:03, 10-11-19:

Κριμα γμτ για την αποσταση,αλλα σωστα τα σκεφτεσαι ,επικοινωνησε μαζι του,πεστου για την απσταση και κατι θα γινει πιστευω.
Αντε καρδουλα μου,ολα καλα να πανε.
Περιμενουμε τα νεα σας .
ΥΓ,Να πω,ποσο πολυ συγκινουμε οταν βλεπω παλιους χρηστες να ξαναγραφουν εδω!
Παράθεση

whativedone

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη whativedone
H whativedone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 170 μηνύματα.

H whativedone έγραψε στις 10:53, 10-11-19:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον γατούλη σου!
Τί υπέροχος γάτος! Πόσο γέλασα με την κοιμισμένη του φατσούλα!
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 19:20, 10-11-19:

Πουπουλίνα μου θα αναλάβω δράση από αύριο και κυρίως από Τρίτη που θα έχουμε τις εξετάσεις, θα ενημερώσω εδώ! Whativedone ευχαριστούμε, θα βάλουμε και τωρινή φωτό♥️
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,453 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 18:25, 11-11-19:

Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να πάνε όλα κατ' ευχήν φίλη μου. Μακάρι ο Μπόρχες να ξεπεράσει τον κίνδυνο κόντρα στα αρνητικά προγνωστικά και να τον έχετε συντροφιά για πολύ καιρό ακόμη. Κουράγιο και υπομονή προς το παρόν..
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 00:40, 14-11-19:

Φιλοι μου έχουμε νέα αλλά δεν ξέρω αν είναι καλά ή κακά. Μετά από περιπέτειες (το κούριερ πήγε τις εξετάσεις σε λάθος εργαστήριο) έχουμε τα αποτελέσματα. Το ευχάριστο είναι ότι δεν είναι λοιμώδης περιτονίτιδα!!!
Ο ασκιτης ίσως οφείλεται σε ρήξη στην ουροδόχο κύστη ή στην ουρήθρα και πρέπει να τον πάμε το πρωί στο ιατρείο για απεκκριτική ουρογραφία για έλεγχο των νεφρών, της ουρήθρας και της ουροδόχου κύστης. Στον υπέρηχο του Σαββάτου είδε πως το υγρό που αφαίρεσε ήταν ολόιδιο με τα ούρα και προσπάθησε να καταλάβει υπερηχογραφικά αν "χάνει" η ουροδόχος κύστη, δεν φάνηκε όμως κάτι τέτοιο. Θα δούμε αύριο αλλά δεν ξέρω τι θα σημαίνουν όλα αυτά.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 01:40, 14-11-19:

Μάλλον ευχάριστα θα έλεγα, αν συγκρίνουμε το ένα πρόβλημα με εκείνο που τελικά ισχύει και που δείχνει να είναι αντιμετωπίσιμο.
Όχι πως δεν χρειάζεται προσοχή προκειμένου να γίνουν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις και να γίνουν έγκαιρα, αλλά αν πρόκειται για μη αναστρέψιμη βλάβη σε κάποιο από τα όργανα, νομίζω παλεύεται πιο εύκολα.
Μα επειδή είναι νωρίς ακόμα για να κάνω εικασίες, σταματώ εδώ περιμένοντας νέα ενημέρωση
κι ευχόμενη το καλύτερο για τον Μπορχούκο.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 08:51, 14-11-19:

Λοιπον κατι μου ελεγε οτι δεν θα εχει λοιμωδη περιτονιτιδα ακριβως επειδη ειναι σε τετοια ηλικια ,δεν ειναι αδεσποτος και δεν πιστευω οτι θα του εμφανιζοταν αν το ειχε απο μικρος σε τετοια ηλικια,πιστευω θα ειχε φανει σε μικροτερη.
Και σε εμενα φαινονται καλυτερα αυτα τα νεα.Για να δουμε.
Περιμενουμε με αγωνια.
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 11:57, 14-11-19:

Καλημέρα παιδιά! Τελικά η απεκκριτική εξέταση έδειξε πρόβλημα στον ένα νεφρό. Από εκεί προέρχεται το υγρό. Σε λίγο θα κάνει εγχείρηση αφαίρεσης του νεφρού το άλλο ευτυχώς είναι καλό.Σας ευχαριστούμε για την συμπαράσταση!!! ♥️ Ευχηθειτε μας να πάει καλά η εγχείρηση, αυτές τις μέρες είμαστε ένα ράκος!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:16, 14-11-19:

Χιλιες ευχες για τον Μπορχες μας γλυκια μου! Ολα να πανε καλα,μεσα απο την καρδια μου!
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 16:00, 14-11-19:

Δυστυχώς τον χάσαμε τον Μπορχάκο μας... Δεν άντεξε η ψυχούλα μου... Δεν είχε fip , το μάθαμε χτες βράδυ και χαρήκαμε αρχικά...και κάναμε το πρωί απεκκριτική εξέταση να δούμε από που έρχονται τα υγρά. Έδειξε πρόβλημα στο ένα νεφρό και ξεκίνησε η εγχείρηση για αφαίρεσή του. Το πρόβλημα ήταν όμως ότι είχε τρομερές συμφυσεις με συκώτι και σπλήνα, τέτοιο πράγμα δεν είχαν ξαναδεί οι γιατροί. Μάλλον κάποιο χτύπημα που δεν καταλάβαμε εξελίχθηκε άσχημα. Έσβησε πάνω στο χειρουργείο, δεν υπέφερε άλλο... Ακόμα δεν το έχουμε πιστέψει
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:19, 14-11-19:

Οχι γμτ,οχι...δεν το πιστευω...,και ειχαμε χαρει γμτ...
Τι να πω;
Λυπαμαι παρα πολυ καρδουλα μου παρα πολυ.
Σκεψου τουλαχιστον οτι δεν υπεφερε και εφευγε παππουλης.Ξερω οτι αυτο τωρα δεν σε παρηγορει,αλλα ειναι γεγονος.
Γμτ...πανω που χαρηκαμε...
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 19:03, 14-11-19:

Σας ευχαριστούμε Πουπουλίνα, Aleksa, whativedone, roccohooshie για τα λόγια συμπαράστασης, μας βοηθήσατε και μας βοηθάτε. Ο Μπόρχες για εμάς χάθηκε κάπως ξαφνικά, επειδή μας δόθηκαν ελπίδες. Όμως και αρκετά χρονάκια έζησε, ήταν περίπου 14 χρονών, και πολλή αγάπη πήρε, όχι μόνο από εμάς αλλά από όλους όσοι τον γνώρισαν.
\Να χαίρεστε λοιπόν τα γατουλίνια σας και να τα έχετε για πολύ καιρό κοντά σας μέχρι τα βαθιά γεράματα...
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:51, 14-11-19:

Οντως καλη μου φιλη,ηταν ξαφνικο γμτ και οντως δωθηκαν ελπιδες.
Αυτα που λες,ετσι ειναι.Εζησε ευτυχισμενα ο Μπορχες σου,μαζι σας με αγαπη και μεχρι τα βαθια του γεραματα.Αυτο ειναι το πιο σημαντικο.
Σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σου,να εισαι καλα και εσυ και η οικογενεια σου!Μκαρι ολα τα ζωακια του κοσμυ να εφευγαν ετσι,με αγαπη,φροντιδα και σε μεγαλη ηλικια,ανωδυνα.
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 20:28, 14-11-19:

Φίλη μου, αυτό που ζεις το έχουμε περάσει η' θα το περάσουμε όλοι μας. Κατά τεκμήριο ζούμε περισσότερο από τις γατοαγάπες μας, οπότε κάποια στιγμή τις χάνουμε. Μένουν όμως οι στιγμές μαζί τους και το κουβάλημα τους στις καρδιές μας. Επίσης είμαι σίγουρος πως ο δικός σου έζησε μια υπέροχη ζωή. Καλό γατοπαράδεισο γατουλίνι με το υπέροχο όνομα.Καλό ταξίδι, Μπόρχες.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:50, 14-11-19:

Πόσο λυπάμαι που ο Μπορχάκος έφυγε τόσο γρήγορα, τόσο αναπάντεχα...
Δεν είχαμε καλά καλά προλάβει να χαρούμε που αποκλείστηκε η λοιμώδης περιτονίτιδα, ο κουρασμένος οργανισμός του μη αντέχοντας την πολύπλοκη επέμβαση, άφησε την ψυχούλα να πετάξει.
Ωστόσο, "έφυγε" πλήρης ημερών, δεν ταλαιπωρήθηκε και -το σημαντικότερο-πρόλαβε να απολαύσει μια καλή ζωή, γεμάτη αγάπη. Αυτό ας είναι μια σταγόνα παρηγοριάς για σένα φίλη μου, ενώ θρηνείς τον ξαφνικό χαμό του, ευχόμενη κουράγιο και δύναμη για σας, για κείνον ένα "καλό ταξίδι".
Κι ίσως κι ένα "εις το επανιδείν" σε κάποιους άλλους ουρανούς.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 11:13, 15-11-19:

Πολύ λυπάμαι για τον Μπόρχες σου!

Να σκέφτεσαι ότι έζησε ευτυχισμένος και με αγάπη τη ζωή του, που ενώ σε εμάς μπορεί να φαίνεται μικρή, σε γατοχρόνια όμως ήταν αρκετή!

Καλό γατοπαράδεισο να έχει!
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,453 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 23:15, 15-11-19:

Ειλικρινά λυπάμαι, όμως αν το καλοσκεφτείς έφυγε νικητής ο Μπορχάκος σας αγαπητή φίλη. Νικητής της ζωής και της αγάπης σας, που κέρδισε με το σπαθί του και απολάμβανε μέχρι τέλους
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 07:07, 01-12-19:

Πουπουλίνα ευχαριστούμε για τα όμορφα λόγια σου! Όντως μας παρηγορεί η ηλικία και ότι έζησε καλά και έφυγε χωρίς πολύ μακροχρόνια ταλαιπωρία. Ακόμα μας πιάνουν τα ζουμια όταν τον σκεφτόμαστε, κυρίως την μικρή.
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 07:13, 01-12-19:

Aleksa τι γλυκό πορτρέτο που έφτιαξες! Και τι όμορφα τα λόγια σου! Σε ευχαριστώ από καρδιάς... Πέρασαν 20 μέρες και μας λείπει...
Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 08:26, 01-12-19:

K@lypso και roccohooshie ευχαριστώ! Όντως με το σπαθί του κέρδισε την αγάπη, όλων, και θα είναι πάντα στην καρδιά μας. Ανεβάζω και μια ακόμα φωτογραφία δύο μέρες πριν τον χάσουμε, δίπλα στην αγαπημένη του σομπιτσα.
Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  IMG_20191201_082141.jpg
Εμφανίσεις:  3
Μέγεθος:  1,49 MB  
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:38, 01-12-19:

Γλυκια μου,ομορφη αγαπη!Ξανθουλη μου εσυ!
Και βεβαια σας λειπει φιλη μου και βεβαια θα συγκινιεσται οταν τον θυμαστε.Ετσι ειναι,
Ειναι ψυχουλες δικες μας,οτι και να γινει,Οι καρδουλες μας!Τα αγαπαμε και θα τα αγαπαμε μχρι να φυγουμε και εμεις!
Και εγω συγκινηθηκα,θυμηθηκα τον μπουκακο και την πουπυ μου.Ποσο ομορφα ειναι τα ζωακια!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 19:53, 01-12-19:

Τι ομορφούλης... Ακόμα και σ'αυτή τη φωτογραφία που δείχνει λίγο ταλαιπωρημένος και με το ποδαράκι του να φανερώνει την τελευταία εξέταση που είχε κάνει.

Τώρα μακριά από κάθε πόνο, ας είναι η αθώα του ψυχούλα γαληνεμένη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους