Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,947 εγγεγραμμένα μέλη και 717,859 μηνύματα σε 22,441 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 355 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χάθηκε μαύρη γάτα στη Γλυφάδα

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AnnieGr
H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 19:36, 23-06-15:

Η Σιέρα δόθηκε για υιοθεσία πριν λίγους μήνες στη Γλυφάδα.
Σήμερα πληροφορήθηκα πως πριν μία βδομάδα χάθηκε.

Επειδή είμαι ακόμα σε σοκ, παραθέτω απλά κάποια στοιχεία μαζί με τη φωτογραφία της. Αν τη βρει κάποιος παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου στο 6947 298070 ώστε να έρθω να την πάρω.

Η Σιέρα είναι περίπου 2 ετών, κατάμαυρη με πράσινα μάτια, πολύ φιλική αλλά όχι μαθημένη στο δρόμο καθώς την είχα από μωρό στο σπίτι. Τον τελευταίο καιρό ζούσε στη Γλυφάδα, με το όνομα Ναόμι (αλλά πιο πιθανό είναι να ακούει στο Σιέρα), στην περιοχή γύρω από την Μ.Αλεξάνδρου, την προηγούμενη βδομάδα πήδηξε στο διπλανό μπαλκόνι, οι ιδιοκτήτες την κατέβασαν στον κήπο και έκτοτε αγνοείται.
Αν τη δείτε φωνάξτε την όχι με "ψιτ" αλλά με "σσσσ", είναι πολύ φιλική, κρατήστε την για λίγο και μόλις σχολάσω θα έρθω να την πάρω και δεν ξαναφεύγει από δω μέσα.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1623660_1623380227908486_4458170371322156817_n.jpg
Εμφανίσεις:  68
Μέγεθος:  32,5 KB

Όνομα:  10311371_1622409258005583_1131962133512306978_n.jpg
Εμφανίσεις:  53
Μέγεθος:  81,8 KB

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:39, 23-06-15:

΄Αννυ μου δες και το άρθρο που έχουμε πως να βρούμε μια γατούλα που χάθηκε, μόνο να τα κάνεις όλα όσο πιο σύντομα μπορείς όσο είναι ακόμα νωρίς.
Τι να πω, εύχομαι ειλικρινά να βρεθεί όσο γίνεται πιο γρήγορα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,456 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:50, 23-06-15:

(χωρίς άλλα σχόλια γιατί επείγει να τη βρει κάποιος) Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να πάνε όλα καλά και σύντομα η κουκλίτσα να επιστρέψει γερή στην δική σας, ασφαλή φωλιά.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 20:16, 23-06-15:

Eυχομαι να βρεθει γρηγορα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 20:18, 23-06-15:

Άννυ εύχομαι κι εγώ να βρεθεί το συντομότερο δυνατόν...Πραγματικά στενοχωρέθηκα πολύ τώρα, σα να χάθηκε δική μου γατούλα...Ενημέρωσέ μας εννοείται αν έχεις κπ νέο!

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 01:16, 24-06-15:

Αγαπη ευχομαι να τη βρεις συντομα............θα σκασω.......

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 10:54, 24-06-15:

Η Γλυφάδα απέχει από μένα 50 χιλιόμετρα και δεν ξέρω καν να πάω εκεί, βασίζομαι στον άντρα μου για κάτι τέτοια. Του είπα να με πάει σήμερα, αλλά κοιμάται ακόμα γιατί ήταν βραδινός, μετά δουλεύω και το πρόβλημα είναι πως το ωράριό μου δεν μου αφήνει χρόνο για τίποτα σχεδόν. Οπότε το πρώτο που θέλω είναι κάποιους ανθρώπους από τη γύρω περιοχή με εμπειρία σε γάτες που να μπορούν να βγουν να ψάξουν μερικές φορές. Ψύλλο στ' άχυρα ίσως, αλλά έχω μια ελπίδα, σε λίγο θα κάνω ανακοίνωση σε γκρουπ του fb μπας και με βοηθήσουν.

Πιο νηφάλια πλέον, αλλά ακόμα μουδιασμένη, θέλω απλά να πιστεύω πως ζει. Και το κυριότερο, είμαι πολύ, μα πάρα πολύ θυμωμένη, γιατί δεν ενημερώθηκα άμεσα, γιατί η κοπέλα ναι μεν 2 μέρες μετά έβαλε την εξαφάνιση σε μερικά γκρουπ, αλλά μετά 3 λαλούν και 2 χορεύουν. Ο αδερφός της, ο οποίος ήταν αυτός που "ερωτεύθηκε" τη Σιέρα, δεν το έβαλε καν στο προφίλ του, ενώ ετοιμάζονται για 2ο γατάκι που βρήκανε (το οποίο, ω του θαύματος, επίσης ερωτεύθηκαν). Λείπω τόσες ώρες που είδα τη φωτογραφία του γατούλη, σχολίασα (και παραλίγο να γράψω πως η Σιέρα θα έχει και παρέα πλέον), και μετά λέω κάτσε να κοιτάξω μπας και βάλανε καμιά φωτογραφία της, κι έτσι τα'μαθα τα νέα -που εντέλει δεν είναι καν νέα, από τις 15 λείπει. Και το τελευταίο που θέλω φυσικά είναι να τους δω μπροστά μου, αυτό.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 13:38, 24-06-15:

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να βρεθεί, τί να πώ τώρα γι αυτούς που την πήραν και την εντελώς ανεύθυνη στάση τους, θα δεχόμουν ότι ήταν μία κακή στιγμή, αλλά γιατί να μη σ΄ενημερώσουν άμεσα κι επιπλέον αν είναι δυνατόν να ετοιμάζονται για νέα υιοθεσία τόσο σύντομα, αντί να καταβάλλουν κάθε προσπάθεια μήπως και βρεθεί η μικρή...Άννυ εγώ όσο κι αν ημουν θυμωμένη θα προσπαθούσα να συνεργαστώ μαζί τους για το καλό του γατιού μήπως και βρεθεί..Τόνισέ τους ότι είναι πολύ σημαντικό να την ψάξουν όσο πιο εντατικά μπορούν, έστω και μετά από τόσες ημέρες, και κυρίως βράδια, να βάλουν αφισούλες κλπ.

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 13:49, 24-06-15:

Εαν η γατουλα εφυγε απο μονη της , θα ειναι εκει κοντα φοβισμενη.Σε αλλη περιπτωση, επειδη μου φαινεται λιγο περιεργο η ετοιμασια της νεας υιοθεσιας και η μη εγκυρη ενημερωση της εξαφανισης ,θα ειναι δυσκολα τα πραγματα.Συγγνωμη αν ειμαι καχυποποτη με τους ανθρωπους,αλλα εχει αποδειχτει οτι ολοι δεν αγαπουν το ιδιο αυτα τα πλασματακια.Βεβαια προεχει να βρεθει η γατουλα με καθε τροπο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΦΛΩΡΑ : 24-06-15 στις 14:06.
Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Karmela<3
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 17:04, 24-06-15:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!μόνο αυτό..να βρεθεί άμεσα.
όλα τ άλλα ας τα αφήσουμε για μετά αρκεί αν βρεθεί.

Δυστυχώς κ εγώ είμαι μακριά από τη Γλυφάδα κ ούτε καν ξέρω την περιοχή.
Θα βοηθούσαν κ αφίσες στην περιοχή.Υπάρχει περίπτωση να ασχοληθούν εκείνοι που την είχαν;;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:10, 25-06-15:

Το διάβασα και πολύ στενοχωρήθηκα....είναι κρίμα να γίνονται τέτοια πράγματα....τέτοιες ώρες δεν μπορούμε να λέμε πολλά μόνο να ευχηθούμε να βρεθεί η γατούλα το συντομότερο δυνατό!!!

Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 19:25, 25-06-15:

Η ακριβής οδός είναι Μεγ. Αλεξάνδρου 57, από εκεί χάθηκε. Προς το παρόν κανένα νέο. Η κοπέλα μου είπε πως έχει βάλει αφίσες και στους δρόμους και σε κτηνιάτρους εκεί γύρω, θέλω να πιστεύω πως είναι αλήθεια.
Έχω ελπίδα πως ζει, δεν ξέρω..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 20:08, 25-06-15:

Μια χαρά θα είναι!το πιστεύω!
Αρκεί αν μην απομακρυνθεί και να βρεθεί κόσμος να ψάξει τριγύρω.

δυστυχώς είμαι μακριά από Γλυφάδα και με τα ωράρια που τρέχουμε δε ξέρω καν αν θα μπορέσω να πάω έστω και μια μέρα να ψάξω..
Να φτιάχναμε ένα αφισάκι μήπως και κανείς μέσω fb έστω μπορέσει να κολλήσει τριγύρω;;

Έχει χαλάσει ο υπολογιστής μου για να φτιάξω τώρα ένα αλλά ελπίζω αύριο να τα καταφέρω!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:45, 26-06-15:

Η Σιέρα γύρισε, μου έστειλε μήνυμα η αδελφή του παιδιού που την υιοθέτησε. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την ΄Αννυ αλλά δεν απαντάει στο τηλέφωνο. Της έστειλα μήνυμα όμως.
Με κάθε επιφύλαξη παιδιά όλα αυτά, περιμένω την ΄Αννυ να το επιβεβαιώσει.

Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

H Karmela<3 έγραψε στις 20:04, 26-06-15:

Αναμενουμε λοιπον με αγωνια!
Bάσω αν επικοινωνήσει η Άννη ενημέρωσε μας γιατί πρέπει να δουλεύει πολλές ώρες για να προλάβει να γράψει και εδω..

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:18, 26-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Karmela<3
Αναμενουμε λοιπον με αγωνια!
Bάσω αν επικοινωνήσει η Άννη ενημέρωσε μας γιατί πρέπει να δουλεύει πολλές ώρες για να προλάβει να γράψει και εδω..
Μείνε ήσυχη Ιωάννα μου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H roccohooshie έγραψε στις 00:16, 27-06-15:

Πόσο ωραία νέα!!! Περιμένουμε βέβαια και την επιβεβαίωση...

Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 01:49, 27-06-15:

Όνομα:  11647244_1626461527600356_1317131701_n.jpg
Εμφανίσεις:  27
Μέγεθος:  62,6 KB

Επιβεβαιώνω πως βρέθηκε σήμερα το απόγευμα!

Μέτριος ενθουσιασμός γιατί ακόμα διερευνώ το πώς πρέπει να κινηθώ πλέον -πέφτουν διαβουλεύσεις. Το πρώτο και βασικότερο είναι πως είναι καλά, απλά λίγο ταλαιπωρημένη. Και θα χαιρόμουν παραπάνω αν δεν είχα τους εν λόγω προβληματισμούς.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,456 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 06:57, 27-06-15:

Μπράβο Annie μου, τα καλύτερα νέα! (περιμένουμε και λεπτομέρειες για το ευτυχές γεγονός)
Λίγο ταλαιπωρημένη, όπως ήταν αναμενόμενο, αλλά σημασία έχει οτι βρέθηκε κι οτι είναι σώα και αβαβής η ζουζουνίτσα

Κι όσο για το του τι μέλλει γενέσθαι από δω και πέρα, η απόφαση ας είναι η σωστότερη με κριτήριο τη δική της καλή ζωή.

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 09:34, 27-06-15:

Μπραβοοοοοοο!!Πολυ ευχαριστα νεα.Σιγουρα θα φοβηθηκε πολυ η γλυκουλα Σιερα.Συμφωνω με την Αlcyone, η αποφαση για το τι θα γινει απο δω και περα ας εχει κριτηριο τη δικη της καλη ζωη και προπαντων την ασφαλεια της.Φιλακια στη Σιερα!!

Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

H Karmela<3 έγραψε στις 15:23, 27-06-15:

Τέλεια!!!
Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ!
Καταλαβαίνω την ανησυχία σου και τους προβληματισμούς σου.Φαντάζομαι ότι αυτό που σε έχει προβληματίσει περισσότερο από όλα είναι ότι δεν σε ειδοποίησαν όπως όφειλαν άλλωστε!

Για όλα τα υπόλοιπα όπως το πόσο έψαξαν και ανησύχησαν οι ίδιοι δεν μπορούμε να ξέρουμε τί έχει γίνει ακριβώς.Όσο για το ότι χάθηκε επίσης δεν πρέπει να τους καταδικάσουμε μιας κ έχει συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες...παρεμπιπτόντως παρα λίγο να χάσω την Καρμέλα πριν 2 εβδομάδες παρόλο που είμαι πάρα πάρα πολύ προσεκτική και μάλιστα μου έφυγε από το μπαλκόνι...(θα σας τα πω κάποια στιγμή στο θέμα μας)

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι θα πρέπει να ηρεμήσεις αφού όλα πήγαν καλά για τη Σιέρα μας και να σκεφτείς με ψυχραιμία το τί είναι καλύτερο για την ίδια!
Επίσης,ελπίζω να καταλάβουν και οι άνθρωπου που τη φροντίζουν ότι θέλει πολύ προσοχή το μπαλκόνι και πως ούτε η Σιέρα ούτε το νέο μωρό θα πρέπει να έχουν πρόσβαση ξανά!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους