Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,516 εγγεγραμμένα μέλη και 718,850 μηνύματα σε 22,713 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 429 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μωρογατάκι ζητάει σπιτάκι....

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 08:43, 27-05-16:

Ξέρω, ξέρω πως υπάρχουν εκεί έξω ένα σωρό γατάκια, που θέλουν κι αυτά σπίτι.

Ξέρω πως δεν είμαι όμορφη, δεν είμαι μακρύτριχη, δεν έχω ματάκια γαλανά σαν τον ουρανό.

Ξέρω πως οι πιο πολλοί απλά θα με προσπεράσουν, όπως όταν βρέθηκα κακοποιημένη και ζητούσα βοήθεια ......

Αλλά ζητάω μόνο αυτόν τον ένα ή τη μία που θα με ερωτευτεί!
Είναι πολύ να ελπίζω κάτι τέτοιο;

Είμαι κοριτσάκι, περίπου 40 ημερών.

Βρέθηκα κακοποιημένη από ανθρώπινο χέρι, με αιμάτωμα στο κεφαλάκι κι ένα ποδαράκι νεκρό που ίσως χρειαστεί να το χάσω. Δεν με επηρεάζει σε τίποτα όμως κι ο γιατρός μου λέει πως είμαι πολύ γερός οργανισμός.
Eίμαι πολύ καλό κοριτσάκι, πολύ τρυφερό και πραγματικά θα ήθελα ένα σπιτάκι...

Το ποδαράκι είναι άσχημα, αλλά η μόνη λύση που δόθηκε είναι ένα χειρουργείο με όχι και τόσο πολλές πιθανότητες επιτυχίας, και κόστος αρκετά μεγάλο, οπότε περιμένουμε να "δέσει" και βλέπουμε...

Mπορεί να μεταφερθεί και στην Αθήνα αν υπάρξει ενδιαφέρον, και για άλλες περιοχές θα βρεθεί μια λύση...
Αλλά είτε "δέσει" το ποδαράκι, είτε χρειαστεί να το χάσει, δεν μπορεί να βγει ξανά στο δρόμο.

Kατά τ'άλλα είναι όντως πολύ γλυκό μωρό, παίρνει τα φάρμακα της χωρίς διαμαρτυρίες, και ενώ είναι φοβικούλα στην αρχή, άπαξ και τη χαιδέψεις ξεκινάει το χουρ χουρ!

Kάναμε και αποπαρασίτωση.

Με ονόμασε Σινιγκάμι (Shinigami) η προσωρινή μου μαμά.

Θα είμαι όλη δική σου, αρκεί να μένω αποκλειστικά μέσα στο σπίτι, και να στειρωθώ στην κατάλληλη ηλικία.
Για να μάθεις περισσότερα για μένα, μπορείς να καλέσεις στο 6980153678 ή να στείλεις μέιλ στο vivliolatrhs@gmail.com

(Nine Lives Reg. No. 2157/2008 )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 10:46, 27-05-16:

Πανέμορφο κοριτσάκι, εύχομαι να βρει σύντομα ένα σπιτάκι που θα είναι για όλη της την ζωή και να γίνει με το ποδαράκι της ότι είναι καλύτερο για εκείνη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:58, 27-05-16:

Σε ευχαριστούμε Βάσω μου!!! το ελπίζουμε....το μωράκι έχει βιώσει άσχημες συνθήκες....ελπίζουμε όμως να πάνε όλα καλά!!! και είναι απίστευτο μουτράκι...καλό και χουρχούρικο!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 13:05, 27-05-16:

Είναι απίστευτο πλάσμα πραγματικά, σε κοιτάει μέσα στα μάτια!
Είναι επίσης τρομερά συνεργάσιμη...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:53, 27-05-16:

Όχι οτι δεν είναι όμορφο αυτό το κοριτσάκι! Και κουκλίτσα είναι και πρασινομάτα και με σοφά μοιρασμένο το άσπρο-μαύρο στη γουνίτσα, ώστε να κάνουν ποθητό το λιλιπούτειο μουτράκι.

Είναι μόνο το τρομαγμένο βλέμμα, το κατάπληκτο από την ανθρώπινη κακία που δοκίμασε πριν καλά -καλά αντικρύσει τον κόσμο. Όμως η Σινιγκάμι είναι αποφασισμένη να προχωρήσει, να βρει τη χαρά της γατίσιας σπιτικής ζωής, ακόμα κι αν χρειαστεί να θυσιαστεί το ένα της ποδαράκι.
Εύχομαι σύντομα η ζωή της να αλλάξει, να βρει το καλό σπιτάκι όπου θα γεύεται μόνο χάδια... κι ατέλειωτη αγάπη.

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 08:14, 28-05-16:

Ποιος είπε ότι δεν είναι όμορφη? Κουκλίτσα είναι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην θυμάται τίποτα από αυτά που πέρασε.

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 15:54, 28-05-16:

Με συγκινησαν παρα πολυ τα λογια σου Σινιγκαμι,αλλα σε διαβεβαιω οτι εισαι πανεμορφο πλασματακι με πανεμορφα ματια,ποιος σου ειπε οτι μονο τα γαλαζια ματια ειναι ωραια; Τα δικα σου,τα μοναδικα πρασινα, εχουν μια ζεστασια που κανουν τον αλλον να σε ερωτευτει!! Ευχομαι το ποδαρακι σου ,μεσα απο την καρδια μου να το νιωσεις παλι και να μην χρειαστει να το χασεις.Στενοχωριεμαι παρα πολυ και με πιανει οργη οταν ακουω οτι κακοποιηθηκες απο ανθρωπους,καποια στιγμη θα πληρωσουν και αυτοι με το ιδιο νομισμα για αυτο που σου εκαναν!! Ευχομαι πανεμορφη Σινιγκαμι να γινεις καλα , το θελω παρα πολυ και το παρακαλαω και ειμαι σιγουρη οτι θα γινει!!Ευχομαι να βρεθουν απο εδω και στο εξης ανθρωποι που θα σε αγαπησουν πραγματικα και θα σε βαλουν στη ζωη τους για παντα!! Θα παρακαλαω τα καλυτερα για σενα,το αξιζεις μικρουλα μου αθωα Σινιγκαμι!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΦΛΩΡΑ : 28-05-16 στις 15:58.
Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη παμαμπου
H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 13:01, 29-05-16:

ψυχουλιιιιιιιιιι

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 17:58, 29-05-16:

Με έχετε όλοι συγκινήσει και σας ευχαριστώ από καρδιάς!!!! εύχομαι να είναι τυχερό το κοριτσάκι μας.....είναι πάρα πολύ καλό πλασματάκι....τρώει και χουρχουρίζει....έχει αρχίσει και ομορφαίνει και νομίζω τελικά πως θα γίνει και μακρύτριχη!! έναν καλό άνθρωπο μόνο ζητά να την αγαπήσει....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 19:21, 29-05-16:

Θεα εισαι γλυκουλα μου,πανεμορφη θεα!! Ναι εισαι και μακρυτριχη!! Ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και στο εξης και γρηγορα να αναρρωσεις και να βρεις το παντοτινο σου σπιτακι!!!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:36, 29-05-16:

Το οτι είναι πανέμορφη είναι αδιαμβισβήτητο.
Αυτό που ευχόμαστε είναι, η θεά Τύχη να κάνει γρήγορα το θαύμα της και να βρεθεί σ'ένα σπιτάκι αντάξιο του γλυκύτατου χαρακτήρα της

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 09:18, 01-06-16:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!!

Η μικρούλα μας Σινιγκάμι αυτές τις μέρες χαίρεται τους νέους της φίλους και γενικώς πάει καλά!
Είναι κοινωνικότατη με άλλες γάτες και πολύ τρυφερούλα γενικά, και πιστεύω με τόση θετική ενέργεια, θα πάει καλά ....

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 14:43, 01-06-16:

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ,να αισθανθει το ποδαρακι της και να σταματησουν εδω οι ταλαιπωριες για αυτην!!! Μικρουλα Σινγκαμι φιλακια!!!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 18:56, 01-06-16:

Καλό μήνα ζουζουνίτσα μου, με το υπέροχό σου βλέμμα. Εύχομαι δυνατά, να είναι ο μήνας που θα σε φέρει στο αγαπημένο δικό σου σπιτάκι.

Για να'να η ζωή σου, πάντα καλοκαίρι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:29, 01-06-16:

Καλό μήνα μουσμουλάκι μου. Εύχομαι η ζωή σου να έχει μόνο ήλιο και καλοκαίρια από εδώ και πέρα και σύντομα στο κατάδικό σου σπιτάκι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 08:12, 02-06-16:

Καλημερούδια!!! ευχαριστούμε για τα όμορφα λόγια και πολλά φιλιά από εμάς!!! <3

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 12:55, 02-06-16:

Μόλις έμαθα ότι και ο Αρλεκίνος και η Σέλφι υιοθετήθηκαν!!! καλή ζωή να έχουν, ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!!!

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 10:33, 07-06-16:

Το κορίτσι μας έχει μεταμορφωθεί.....λάμπει πλέον....και εξακολουθεί να αναζητά το σπιτάκι της!!!

(Ναι, βουτάει μέσα στον κάδο και κοιμάται... οπότε πλέον τα σκουπίδια τα πετάμε σε σακούλα)

απορίας άξιον....πως χωράνε όλα μαζί....

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 14:14, 07-06-16:

έλιωσα με τον κάδο των σκουπιδιών αχαχα

Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,426 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:50, 08-06-16:

Καλα αυτη η τελευταια φωτογραφια ειναι τέλεια. Ψυχουλες όμορφες. Τυχερός οποιος αποφασίσει να τα παρει ολα μαζι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους