Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,920 εγγεγραμμένα μέλη και 717,545 μηνύματα σε 22,401 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 336 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ευθανασία σε υγιή σκύλο

angelak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angelak
H angelak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H angelak έγραψε στις 14:23, 04-04-19:

Καλησπέρα σε ολη την ομαδα…..αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ηθελα να μου πειτε ιδεες…..ξερω εδώ είναι site για γατες όμως παρακαλω πολύ ζητω την βοηθειασας….εγω εχω σκυλο….λαμπραντορ ιμιαιμο….σχεδόν 10 χρονια….όμως τελευταια πεθανε ο πατερας μου....και εγω θα φυγω κυπρο για δουλεια….ρωτησα σε φιλοζωικες και δεν την δεχονται….δεν εχω βρει καποια άλλη οικοενεεια που να την θελει….δεν θελω να την αποχωριστω αλλα δεν βρισκω άλλη λυση…..σκέφτομαι και την ευθανασια δυστυχως….αδεσποτη δεν θελω να την αφήσω......πειτε μου τι μπορω να κανω?
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,236 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:39, 04-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από angelak
Καλησπέρα σε ολη την ομαδα…..αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ηθελα να μου πειτε ιδεες…..ξερω εδώ είναι site για γατες όμως παρακαλω πολύ ζητω την βοηθειασας….εγω εχω σκυλο….λαμπραντορ ιμιαιμο….σχεδόν 10 χρονια….όμως τελευταια πεθανε ο πατερας μου....και εγω θα φυγω κυπρο για δουλεια….ρωτησα σε φιλοζωικες και δεν την δεχονται….δεν εχω βρει καποια άλλη οικοενεεια που να την θελει….δεν θελω να την αποχωριστω αλλα δεν βρισκω άλλη λυση…..σκέφτομαι και την ευθανασια δυστυχως….αδεσποτη δεν θελω να την αφήσω......πειτε μου τι μπορω να κανω?
Καλησπερα.
Το να κανεις ευθανασια σε ενα υγειες ζωο ή να το εγκαταληψεις,επειδη θα φυγεις και δεν εχεις που να τον αφησεις ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ και ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ.
Καταρχην δεν καταλαβαινω γιατι δεν το παιρνεις μαζι σου.ΓΙΑΤΙ;
Εν συνεχεια,
Μπες σε μια σελιδα φιλοζωικη για σκυλια και βαλε αγγελια υιοθεσιας.
Στην χειροτερη,

Αντι να λες σε ενα φορουμ οτι θα του κανεις ευθανασια,ή θα το παρατησεις αδεσποτο...ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ,ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΤΟΥ σε μια φιλοζωκη,ΒΑΛΤΟΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ δενε χεις κανεναν να τον αφησεις,αν δεν τον παρουν θα παει για ευθανασια.Και φυγε επιτοπου.Απαραδεχτο,αλλα καλυτερο απο ευθανασια ΣΕ ΥΓΙΕΣ ΖΩΟ.

Αν δεν εχεις τα κοτσια ουτε αυτο να κανεις,πηγαινε τον σε μια φιλοζωικη που δεν σε ξερουν,η σε ενα κτηνιατρειο,πες οτι τον βρηκες,οτι ειναι αδεσποτος δηλαδη,αφησε τον ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ και φυγε.Ειναι προτιμοτερο απο το να του κανεις ευθανασια η να το εγκαταληψεις.

ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ.Επισης και το να την αφησεις αδεσποτη.Και ΠΑΡΑΝΟΜΟ,αλλα προφανως δεν σε νοιαζει η παρανομια.Αν ειναι δυνατον 10 χρονω σκυλι να σλκεφτεσαι να το αφησεις αδεσποτο,ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΔΙΞΑ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ;;;;;Ελεος!Η ευθανασια...μια ενεση για ενα σκυλακι που σε συντροφευε μια ζωη;

Πραγματικα εχω βγει απο τα ρουχα μου,.

Κατα τα αλλα θα σε συμβουλευα να μην ξαναπαρεις ποτε σου ζωο,τα ζωα ειναι για μια ζωη και στα καλα και στα ασχημα ειναι οικογενεια,θα εκανες ευθανασια στο παιδι σου αν ηταν υγιες;;;;και δεν τα εγκαταλειπουμε ουτε τους κανουμε ευθανασια οταν κατι στραβωνει.
Καλο σου βραδυ.
ΥΓ.
Να γιατι χρειαζονται τα τσιπακια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 04-04-19 στις 18:57.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,348 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:31, 04-04-19:

Τι να πω...Απορώ μ'αυτά που διαβάζω, αν με γελούν τα μάτια μου.
Angela, πέρα από τον νόμο που απαγορεύει ρητά τη θανάτωση υγιούς ζώου, μου κάνει εντύπωση πώς ο πρόσφατος θάνατος του πατέρα σου, αντί να σε ευαισθητοποιήσει, σε οδηγεί σε τέτοιου είδους σκέψεις. Εδώ αναφέρεσαι καθαρά σε δολοφονία και μάλιστα ενός πλάσματος που όχι μόνο δεν σε έβλαψε στο παραμικρό, αλλά που σε συντρόφεψε με αφοσίωση όλα αυτά τα χρόνια. Σου πρόσφερε και σου προσφέρει άδολη αγάπη σε τέτοιο βαθμό που, κατά πάσα πιθανότητα, κανένας άνθρωπος δεν είναι ικανός να δώσει ποτέ.
Προτιμώ να πιστέψω οτι δεν είσαι τόσο σκληρή, αλλά ο πόνος σου έχει θολώσει το μυαλό για να σκέφτεσαι μ'αυτόν τον τρόπο.

Στην έσχατη περίπτωση που επιμένεις να αποχωριστείς τη σκυλίτσα σου, διάβασε προσεκτικά τις εναλλακτικές που σου γράφει πιο πάνω η Πουπουλίνα και πράξε αναλόγως. Προσπάθησε να συνέλθεις!
Πέρα από το γεγονός οτι διώκεται ποινικά, η δολοφονία ποτέ δεν είναι λύση.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 08:56, 07-04-19:

Αν ειναι δυνατόν. Τρολλαρεις προφανώς. Η κυπρος είναι δίπλα και κολυμπώντας πας. Παρτον και παρέδωσε τον σε φιλοζωική στην Κύπρο αν δεν τον θέλεις.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    dimitradra

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους