Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,943 εγγεγραμμένα μέλη και 717,841 μηνύματα σε 22,437 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 339 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κάνει η γάτα μου να φάει....;

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αθανασία
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 15:50, 09-07-06:

Η Νιάρα λατρεύει τα κοκκινιστά! Είναι ΟΚ αυτό;
Να φανταστείτε, φαγητό που δεν το καλοτρώει "άσπρο" (π.χ. ψάρι με ρύζι), μόλις του ρίξω λίγο ...κέτσαπ τρελαίνεται!
Γενικώς τρώει σχεδόν τα πάντα, και μαγειρεμένα και έτοιμα και ουδέν πρόβλημα με τις μάρκες, αλλά αυτό με τα κοκκινιστά είναι αξιοπερίεργο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 15:56, 09-07-06:

θα σου προτεινα να μην της βαζεισ κετσαπ εχει σα;κχαρα μεσα κ μπορει να τισ κανεισ κακο μια σαλτσουλα απλη ειναι οτι καλυτερο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αθανασία
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 20:46, 09-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από ladycat
θα σου προτεινα να μην της βαζεισ κετσαπ εχει σα;κχαρα μεσα κ μπορει να τισ κανεισ κακο μια σαλτσουλα απλη ειναι οτι καλυτερο
Ναι, το αποφεύγω.Σσυνήθως είναι κανονική σάλτσα ντομάτας στο φαγητό, απλώς μέχρι και σκέτο το κέτσαπ της άρεσε! Άσε τη μαγιονέζα, που έγλειψε μια φορά κατά λάθος και δεν ξεκόλλαγε! Τα παχυντικά της αρέσουν...

Σήμερα μόνο, το χρυσό μου, δεν τρώει ούτε μπριζόλα ούτε ξηρή τροφή. Ψυλλιάζεται ότι θα πάει στο γιατρό αύριο; Έχει παραφουσκώσει και το απόστημα...
Αχ!

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νιαου!
H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 12:27, 16-02-07:

Ετρωγα καστανα και πηδαει η beauty πανω στο τραπεζι και παιρνει ενα καστανο. Το κομματιαζει, και το τρωει. Μετα πηγε να παρει κι αλλο αλλα δεν την αφησα... Αληθεια κανει; Μηπως την πειραξει; ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 12:39, 16-02-07:

ναι και εμενα ενας γατος μου τρελαινοτανε για καστανα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 12:41, 16-02-07:

Λιχουδια ! Και του Περση του αρεσουν

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νιαου!
H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 12:50, 16-02-07:

Α, δηλαδη ειναι οκ. Παλι καλα, ανακουφιστηκα...

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 13:53, 16-02-07:

Και η σαρδελα τρελαινεται για καστανα, αλλα δεν της πολυδινω γιατι δεν ξερω αν κανει.

Παράθεση

Nightfall

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nightfall
Ο Nightfall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Nightfall έγραψε στις 15:08, 16-02-07:

O Gandalf στα νιάτα του μια φορά έφαγε με πολύ όρεξη ένα πακοτίνι !!

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 16:04, 16-02-07:

και ο δικος μου τρωει πιτσινια και γαριδακια και ποπ κορν αλλα αποφευγω να του δινω γιατι εχουν πολυ αλατι... μια φορα εγλυφε και παγωτο απο το μπωλ μου...!!!!!

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 16:18, 16-02-07:

Εμένα ούτε κάστανα τρώει, ούτε ελιές που έχω διαβάσει σε κάποια άλλο θέμα οτι θεωρείται¨"μεζές" για τις γάτες. Τρελλένεται για τυρί! Ούτε ποντικός να'τανε!!! Μόλις με δει να τρώω κάνει σαν παλαβός. Για να τον ξεγελάσω του δίνω κανένα τρίμα, γιατί έχει πολύ αλάτι και δεν θέλω να τον μαθαίνω. Το πιο περίεργο μου το έκανε χθες. Είχα πάρει σοκολατάκια After Eight αυτά με την πικρή σοκολάτα και γέμιση μέντας για τα οποία τρελλένομαι. Έχω πάρει το κουτί αγκαλιά και τρώω 1, 2, 3 , 4.... Κάποια στιγμή ορμάει ο Χιόνης, κολλάει τη μουσούδα του στο στόμα μου και αρχίζει να μυρίζει και να νιαουρίζει, να μυρίζει να γουργουρίζει και ταυτόχρονα να γλείφεται σαν παλαβός.
Φυσικά και δεν του έδωσα, αλλά κατάλαβα ότι μάλλον του άρεσε η μυρωδιά τη ς μέντας. Το catnip ανοίκει απ'όσο ξέρω στην ίδια οικογένεια, οπότε υποθέτω ότι πρέπει να έχει κάποια αντίστοιχη επίδραση στη γάτα και η μέντα...

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 17:25, 16-02-07:

Ο Ναραμπόθ τρελαίνεται για φέτα !!! pop corn φοβάμαι να δώσω στους γάτους . Κι αν πνιγούν ;

Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mici
H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 14:55, 21-02-07:

Εμένα η Mici, τρωει σχεδόν τα πάντα! Φάκες, ρεβίθια, πατάτες, τυριά, σούπα (παντός τύπου) την πίνει, όποτε φτιάχνω και βάζω στο πιάτο για μάς, ξεσηκώνει τον κόσμο για να της βάλουμε και εκείνης... δεν κάνει υπομονή μέχρι να κρυώσει για να της βάλω στο πιάτο της ... Δεν θυμάμαι τι άλλο ...
Μόνο τα γλυκά τα απεχθάνεται (!) οπότε τρωω κάτι γλυκό φεύγει ΣΦΑΙΡΑ δεν θέλει ούτε να με μυρίσει ούτε να την χαϊδέψω
Πάντα προτιμάει ότι τρωμε εμείς, κονσέρβες τρωει αλλά όχι με πολλή όρεξη.

Παράθεση

royf

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη royf
Ο royf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες (24 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O royf έγραψε στις 15:49, 21-02-07:

εμενα η γατα μου τρωει γιαρτι φακιες πορτοκαλαδα και τα Χριστουγενα που παιρνουμε καστανα τρωει και απο αυτα

Παράθεση

royf

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη royf
Ο royf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες (24 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O royf έγραψε στις 15:51, 21-02-07:

α και πατατακια ,αλλα δεν του εχω ξαναδωσει γιατι φοβαμε μην πνιγουν

Παράθεση

Ψιψίνος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ψιψίνος
Ο Ψιψίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O Ψιψίνος έγραψε στις 12:02, 12-06-07:

Μια μέρα έτρωγα γλυκό…αμυγδαλωτό…ε και καθώς έβλεπα την γάτα μου(Πανδώρα) να με κοιτά με μεγάλη απορία σκεπτικά κακό είναι άμα της δώσω λίγο…ε και της έδωσαν. Δεν είχαμε καμιά παρενέργεια αντίθετος μας άρεσε πολύ…

Να της ξαναδώσω…………..η κάνει κακό στην υγειά της………….

Παράθεση

boy_gr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη boy_gr
Ο boy_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O boy_gr έγραψε στις 13:00, 12-06-07:

καλο ειναι να μην κανεις πειραματα....

Παράθεση

ψωρόγατο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ψωρόγατο
H ψωρόγατο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ!!!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 312 μηνύματα.

H ψωρόγατο έγραψε στις 21:25, 12-06-07:

Η ζάχαρη δεν της κάνει καλό.

Παράθεση

Ψιψίνος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ψιψίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O Ψιψίνος έγραψε στις 21:45, 12-06-07:

A ok thanks...Οκ τωρα δεν θε της ξαναδωσω τοτε

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 14:01, 13-06-07:

Παράθεση

Ψιψίνος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Ψιψίνος έγραψε στις 07:55, 18-06-07:

Εσεις δινετε στο γατακι σας κανενα γλυκακι>>>αντιδράσεις???

Παράθεση

catlover (Γεωργία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catlover
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H catlover έγραψε στις 08:07, 18-06-07:

Οι γάτες δεν καταλαβαίνουν την γεύση του γλυκού και επιπλέον η ζάχαρη δεν τους κάνει καλό. Οπότε καλύτερα να το αποφεύγεις.

Παράθεση

Ψιψίνος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Ψιψίνος έγραψε στις 08:55, 18-06-07:

Α,,,,,,,,,,,,οκ τοτε

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 21:07, 12-02-09:

Και εκεί που καθόμουν και έτρωγα τα φυστικάκια μου, έρχεται η Χαρά, ανεβαίνει πάνω μου, προσπαθώντας να δοκιμάσει -όπως πάντα- αυτό που τρώω και αρχίζει τις διαμαρτυρίες. Άντε, λέω, να σου δώσω να το μυρίσεις για να δεις ότι δεν σ'αρέσει. Και με περίσσιο θράσος μου βουτάει το φυστικάκι μου και το τρώει. Συνέχισα να μην πιστεύω αυτό που είδα και έψαχνα να βρω που το είχε κρύψει. Με παραπονιάρικο ύφος ζητάει κι άλλο, κι άλλο, κι άλλο...
Υπάρχει περίπτωση να την πειράξουν τα φυστίκια;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 21:56, 12-02-09:

Πόσα έφαγε τελικά;
Ένα-δύο ή μια σακούλα ολόκληρη;
Τα ένα-δύο δεν θα την πειράξουν. Όμως αν την άφησες να φάει μια σακούλα κι ύστερα αναρωτήθηκες αν θα την πειράξουν, ε, δεν φταίει το καημένο το γατί...
Γενικά πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με τρόφιμα που δεν εντάσσονται στο κανονικό διαιτολόγιο μιας γάτας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 21:58, 12-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Και εκεί που καθόμουν και έτρωγα τα φυστικάκια μου, έρχεται η Χαρά, ανεβαίνει πάνω μου, προσπαθώντας να δοκιμάσει -όπως πάντα- αυτό που τρώω και αρχίζει τις διαμαρτυρίες. Άντε, λέω, να σου δώσω να το μυρίσεις για να δεις ότι δεν σ'αρέσει. Και με περίσσιο θράσος μου βουτάει το φυστικάκι μου και το τρώει. Συνέχισα να μην πιστεύω αυτό που είδα και έψαχνα να βρω που το είχε κρύψει. Με παραπονιάρικο ύφος ζητάει κι άλλο, κι άλλο, κι άλλο...
Κοιτάγενικά τα κάσιους δεν είναι αλμυρά αν είναι όμως έχουν αλάτι καλύτερα να μην της δώσεις άλλα

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 22:22, 12-02-09:

Αν έφαγε ένα-δύο, δεν νομίζω να πειράζει. Θέλει να το προσέχεις λίγο περισσότερο.
Εμένα ο Αρης μου, που είναι παμφάγος στην κυριολεξία, έχει την ηλίθια συνήθεια να έρχεται στο τραπέζι όταν τρώω το μεσημέρι και να απαιτεί να δοκιμάσει ότι τρώω.
Σήμερα δοκίμασε δύο φακές και γλυφόταν κιόλας!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 22:25, 12-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Σήμερα δοκίμασε δύο φακές και γλυφόταν κιόλας!
Πολύ τα χαίρομαι αυτά τα γατιά, παλιότερα ενας κτηνίατρος μου είχε πει ότι το ζουμάκι από της φακές κ γενικά από τα όσπρια κάνει πολύ καλό στο τρίχωμά τους

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 22:35, 12-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sli8erin
Πολύ τα χαίρομαι αυτά τα γατιά, παλιότερα ενας κτηνίατρος μου είχε πει ότι το ζουμάκι από της φακές κ γενικά από τα όσπρια κάνει πολύ καλό στο τρίχωμά τους
Σλιθ, λες κάτι να ξέρει ο Αρης και να παριστάνει το χαζούλι για ξεκάρφωμα!
Η "έξυπνη" Μυτρώ ποτέ δεν επιχείρησε να φάει κάτι αλλό από κροκέτες και κονσέρβα.

Παράθεση

sapostol1

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη sapostol1
Ο sapostol1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 480 μηνύματα.

O sapostol1 έγραψε στις 22:37, 12-02-09:

Ομοιοπαθείς κι εσείς, λοιπόν... Κι εγώ που νόμιζα ότι μόνο ο Στέφανος είναι τόσο λαίμαργος! Σήμερα π.χ. ξέχασα ένα κουτί με γλυκά (ροξάκια της μαμάς συγκεκριμένα) πάνω στον πάγκο της κουζίνας και πριν καλά-καλά το καταλάβω, αρπάζει ένα ροξάκι και μέχρι να τον πιάσω είχε φάει σχεδόν το μισό! Και να φανταστείτε ότι μόλις είχε φάει... Να δούμε τι θα κάνω μ'αυτό τον τρελόγατο!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:44, 13-02-09:

αχ ρε παιδια ποσο σας ζηλευω! Ο δικος μου ειναι εντελως κοιμισμενος και δεν τρωει τιποτα αλλο απο κονσερβες και treats. Ετρωγε παλια ψωμακι, αλλα τωρα ουτε που το αγγιζει. Ψαχνω να βρω απο το ψητο μοσχαρι το πιο μαλακο και ωραιο κομματι για να του δωσω και το αγνοει, το ιδιο κανει και με ψητα φιλετα σολωμου, κοτοπουλο κτλ. Να πηδηξει πανω σε τραπεζι και να φαει μεσα απο πιατο; Δεν υπαρχει περιπτωση! :cry::cry::cry::cry::cry:

Παράθεση

drf

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη drf
Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 699 μηνύματα.

O drf έγραψε στις 10:59, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
αχ ρε παιδια ποσο σας ζηλευω! Ο δικος μου ειναι εντελως κοιμισμενος και δεν τρωει τιποτα αλλο απο κονσερβες και treats. Ετρωγε παλια ψωμακι, αλλα τωρα ουτε που το αγγιζει. Ψαχνω να βρω απο το ψητο μοσχαρι το πιο μαλακο και ωραιο κομματι για να του δωσω και το αγνοει, το ιδιο κανει και με ψητα φιλετα σολωμου, κοτοπουλο κτλ. Να πηδηξει πανω σε τραπεζι και να φαει μεσα απο πιατο; Δεν υπαρχει περιπτωση! :cry::cry::cry::cry::cry:

its ok ! τα ίδια κάνει και η Δώρα μόνο κροκέτες ψάρι... , σε αντίθεση με την άλλη που τρώει τα πάντα και εάν δε της δώσω τίποτε άλλο τότε πέφτει στη κροκέτα και αυτή

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 12:29, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Μερικά κάσιους δε θα της κάνουν κακό.. Ο δικός μου τρώει αμύγδαλα και δείχνει ιδιαίτερη προτίμηση στα καβουρδισμένα! Τα τραβάνε τα λίπη και οι πρωτεϊνες των ξηρών καρπών, μου το έχει πει ο κτηνίατρος.
Ασε την να τρώει, αλλά μην το παρακάνει κιόλας

Παράθεση

drf

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη drf
Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 699 μηνύματα.

O drf έγραψε στις 12:31, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Fotini
Μερικά κάσιους δε θα της κάνουν κακό.. Ο δικός μου τρώει αμύγδαλα και δείχνει ιδιαίτερη προτίμηση στα καβουρδισμένα! Τα τραβάνε τα λίπη και οι πρωτεϊνες των ξηρών καρπών, μου το έχει πει ο κτηνίατρος.
Ασε την να τρώει, αλλά μην το παρακάνει κιόλας

Φωτεινή ελπίζω μετά να μη χτυπάει και κανένα scotch

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 12:36, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από drf
Φωτεινή ελπίζω μετά να μη χτυπάει και κανένα scotch
Ε, όχι...δεν το έχει ανακαλύψει ακόμα
Είμαστε της υγιεινής διατροφής σπίτι

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 17:31, 13-02-09:

Ευτυχως δεν εφαγε πολλα. Δεν προλαβε δηλαδη γιατι αν της τα αφηνα...
Δεν ειχα ξαναδει γατι να τρωει ξηρους καρπους και ξαφνιαστηκα. Η Μελίνα μου ας πουμε που ειναι μεγααααααλο λιγουρι τρωει τα παντα! Ειδικα αν δει οτι τα τρωω εγω. Με ιδιαιτερη αδυναμια στα ρεβυθια!!!
Βεβαια στο παρελθον εχει φαει ακομα και πιπερια απο σαλατα.

Παράθεση

KaterinaP

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KaterinaP
H KaterinaP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H KaterinaP έγραψε στις 19:02, 13-02-09:

Εμενα ετρωγε με μανια σταφιδες αλλα μετα διαβασα οτι δε κανει!
Γενικα ειναι να μη τους συνηθισεις στις διαφορετικες γευσεις!Η γατες της φιλης μου δε τρωνε τιποτα αλλο, μονο γατισιες τροφες. Οι δικοι μου τρωνε απο το φαι μας και κανουν σαν τρελοι.
Το πιο κουλο που εχουν φαει ειναι ανανας και τωρα τις προαλλες εφαγαν γιγαντες!

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 12:58, 18-02-09:

Κάθε πρωί, φτιάχνω ένα μεγάλο ποτήρι χυμό (με μπανάνα, ακτινίδιο και πορτοκάλι στο μπλέντερ). Για έναν άνθρωπο είναι σίγουρα πολύ αρωματικό και νόστιμο... αλλά για μια γάτα; O Gandalf τρελαίνεται και θέλει να βουτήξει τη μούρη του στο ποτήρι μου μόλις το μυρίσει...
Επιτρέπεται όμως να τρώει φρούτα; Νόμιζα ότι στις γάτες δεν αρέσει το πορτοκάλι. Αν ναι, ποια φρούτα τους κάνουν καλό και ποια κακό; Και σε ποια μορφή και ποσότητα;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:59, 18-02-09:

Εμας τρωνε βερυκοκα σαν τρελα και τα δυο.Η γιατρος μας ειπε οτι δεν πειραζουν αρκει να μην ειναι συχνα και σε μεγαλη ποσοτητα.

Παράθεση

galateia (Γαλάτεια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη galateia
H Γαλάτεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

H galateia έγραψε στις 13:09, 18-02-09:

Μην ανησυχείς!Σίγουρα μην το παρακάνετε αλλά γενικά νο προμπ.!Εμένα που μου πίνει τον καφέ τι να πω;
Αλλά τον πίνω σκέτο τουλάχιστον
Πάντως μια καλή λύση είναι να πίνεις γρήγορα το χυμό σου ή να κρύβεσαι όπως κάνω κι εγώ με τον καφέ μου!

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 14:28, 18-02-09:

Επιτρέψτε μου να συμπληρώσω ότι έκανα και μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ πριν κάνω την ερώτησή μου και οι απόψεις διίστανται: κάποιοι λένε ότι μπορούν να φάνε και δεν τους κάνουν κακό, κάποιοι άλλοι ότι τους κάνουν και καλό και ορισμένοι υποστηρίζουν ότι οι γάτες είναι σαρκοφάγα ζώα και δε μπορούν να μεταβολίσουν τα θρεπτικά συστατικά του φρούτου. Βέβαια, καμία άποψη δεν ερχόταν από ειδικό... αυτό που όλοι συμφώνησαν είναι ότι δεν πρέπει να τρώνε σταφύλια και σταφίδες γιατί προκαλούν νεφρική ανεπάρκεια.
Υπάρχουν κάπου τεκμηριωμένες πληροφορίες για το θέμα;
Επίσης, βρήκα και άλλες τροφές που δεν πρέπει να τρώνε οι γάτες... μπορώ να τις καταχωρήσω κάπου;

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 14:32, 18-02-09:

Η δική μου η Μυρτούλα τρελένεται για μπανάνα!Πολύ σπάνια της δίνω ένα μικρό κομματάκι και το καταβροχθίζει στην κυριολέξια.
Γαλάτεια εγώ έχω ένα αντίστοιχο πρόβλημα με τον Αρη.Λόγω δίαιτας που κάνω(ακόμη) πίνω σχεδόν κάθε πρωί ένα ποτήρι γάλα αγελαδινό 1,5% λιπαρά.Δεν μπορείτε να φανταστείτε πώς κάνει ο Αρης γιά το γάλα.
Επιστρατεύω όλη μου την φαντασία για να τον απασχολώ να ξεχνιέαι!Αν και κάποιες φορές ενδίδω στα επίμονα παρακάλια του και του δίνω ένα κουταλάκι γάλα.

Και για να απαντήσω στο αρχικό ερώτημα, πού και πού ενά κουταλάκι χυμό δεν πιστεύω οτι πειράζει.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 15:26, 18-02-09:

καφέδες, χυμούς, φρούτα.... κι έλεγα την Χαρά μου παράξενη που έφαγε 2-3 φυστικάκια.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 19:38, 18-02-09:

εμενα ο δικος μου σιχαινεται φρουτα και λαχανικα. Θα πηδηξει σε κανενα τραπεζι, θα παει να μυρισει το ποτηρι μου με τον χυμο και θα την κανει με ελαφρα. Ξερω σιγουρα οτι του αρεσει το γαλα, αλλα δεν εχει επιχειρησει ως τωρα να πιει απο ποτηρι. Επισης τρελαινεται για nori

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CuteKitty
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 618 μηνύματα.

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 17:02, 02-08-09:

Γεια σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί λίγο παράξενη... Κάνει να δώσω στη γατούλα μου σαλάμι???

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 17:20, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από CuteKitty
Γεια σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί λίγο παράξενη... Κάνει να δώσω στη γατούλα μου σαλάμι???
Αν θέλεις να της δώσει ένα μεζεδάκι από όλα αυτά τα αλλαντικά το καλύτερο το μπέικον κ όχι μόνο για τα γατάκια αλλά κ για σένα

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 618 μηνύματα.

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 17:26, 02-08-09:

Χμμ... Οι γονεις μου αγοραζουν παντα σαλαμι και γαλοπουλα.. Δε νομιζω ν' αρχισουμε να αγοραζουμε και μπεικον! Ρωταω αν απλα ειναι κακο για την υγεια της ή δεν της κανει καλο

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 17:31, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από CuteKitty
Χμμ... Οι γονεις μου αγοραζουν παντα σαλαμι και γαλοπουλα.. Δε νομιζω ν' αρχισουμε να αγοραζουμε και μπεικον! Ρωταω αν απλα ειναι κακο για την υγεια της ή δεν της κανει καλο
Ε ναι καλό είναι να τα αποφεύγεις όλα αυτά γιατί κ πολύ αλμυρά είναι κ έχουν κ πάρα πολλά συντηρητικά, από αυτά που είπες όμως σαν μεζεδάκι μπορείς να της δώσεις γαλοπούλα

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 17:33, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sli8erin
Ε ναι καλό είναι να τα αποφεύγεις όλα αυτά γιατί κ πολύ αλμυρά είναι κ έχουν κ πάρα πολλά συντηρητικά, από αυτά που είπες όμως σαν μεζεδάκι μπορείς να της δώσεις γαλοπούλα
Ευχαριστω για την συμβουλη!!
Καλο απογευμα φιλαρακι!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 17:34, 02-08-09:

Καλό απόγευμα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους