Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,429 εγγεγραμμένα μέλη και 718,849 μηνύματα σε 22,713 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 373 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σειρά τροφής Leonardo

sotiria-k (Σωτηρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sotiria-k
H Σωτηρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 πολυ αγαπημενες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.

H sotiria-k per aspera ad astra *** έγραψε στις 11:42, 16-04-10:

Συγνωμη που δεν εψαξα περισσοτερο
@ πουπουλινα: μαλλον ο ορος "μαγαζι με ζωοτροφες" δεν ακουστηκε ωραια, τωρα το συνειδητοποιησα! Ειναι απλως ενας μεγαλος χωρος που εχει τροφες συσκευασμενες και χυμα για ολα τα ζωα, από τις πιο γνωστες εταιρειες μεχρι καποιες που δεν ειχα ξαναδει ποτε! Και οι τιμες ειναι μαλλον καλυτερες απο pet shop...Φυσικα ασχοληθηκα μονο με τις συσκευασμενες και οχι με τις χυμα τροφες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ANNA KATΣΑΡΟΥ
H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 15:23, 16-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από sotiria-k
Καλησπέρα! γνωρίζει κανείς τη γατοτροφή Leonardo της εταιρείας bewital? Τη βρηκα σε ενα μεγάλο μαγαζί με ζωοτροφές και μου φάνηκε καλή, την έχει χρησιμοποιήσει κανείς?
Την έχω δοκιμάσει κι εγώ...είναι καλή τροφή αλλά δεν την φέρνουν πια εδώ...έκλεισε το μαγαζί που την έφερνε.Στα δικά μου έκανε μέτρια εντύπωση,δεν ξετρελάθηκαν αλλά και δεν την απέριψαν...από μυρωδιά όψη και γεύση πάντως φαίνεται καλή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Archangelik (Αγγελικη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Archangelik
H Αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H Archangelik :) έγραψε στις 02:47, 19-01-11:

Και εγω αυτην περνω για τον γατουλη μου και την τρωει πολυ ευχαριστα !!
ειναι πολυ καλη και βιολογικη τροφη !

Παράθεση

maria_kala

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_kala
H maria_kala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

H maria_kala έγραψε στις 12:43, 17-11-11:

κι εγώ λέω να πάω στην leonardo...φαίνεται μια καλή οινομική αξιόπιστη "τροφουλα"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 14:00, 17-11-11:

Τους την έδωσα και εγώ για κάποιο διάστημα όταν αναζητούσα τροφή πιό οικονομική.
Μπορώ να πω ότι ήμουν αρκετά ευχαριστημένη μέχρι που ο Μύτσας ξεκίνησε τις διαροιες.
Δεν ξέρω αν ήταν θέμα τροφής τελικά ή κάτι άλλο γιατί από εκεί και ύστερα δοκίμασα άλλες 3-4 διαφορετικές τροφές με τις οποίες είχε ακόμα διάροια (με όλες όμως) και του πέρασε μόνο με αντιβίωση.
Λέω να την ξαναπάρω (μικρή συσκευασία όμως) έτσι για τεστ περισσότερο για να δω τελικά αν έφταιγε αυτό ή κατι άλλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 14:05, 02-01-12:

Δοκιμάσαμε κ εμείς την Leonardo και συγκεκριμένα την γεύση πάππια που ειναι και η μόνη γεύση απο την σειρά που είναι Grain free!
Δυστηχώς στα δικά μας στομάχια αυτη η τροφή δεν δούλεψε! Είχαμε διάρροιες... Αυτό βεβαια δεν την καθστά ακατάλληλη τροφή!

Παράθεση

Τρελόγατονι (Χουπακι)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τρελόγατονι
H Χουπακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 που δεν θα τα ξεχάσει ποτέ + τα 6 αδεσποτάκια της έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H Τρελόγατονι "Cats like obedient people" έγραψε στις 15:06, 02-01-12:

Στον Χουπσάκο μου, αρέσει η συγκεκριμένη τροφή σε κονσέρβα. Είναι πολύ καλή τροφή αλλά όπως είπαν και τα παιδιά είναι δύσκολο να την βρεις..
Εγώ δεν του έχω πάρει πότε hills είναι καλή τροφή?

Παράθεση

kitcat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitcat
H kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H kitcat έγραψε στις 13:15, 16-11-12:

Επαναφέρω λίγο αυτό το θεματακι για συμβουλή όσο αφορά τη Leonardο. Γενικά δίνω στο γατούλη μου Οrijen αλλά εχω κάποια θέματα μαζί της και έψαξα να την αλλάξω, έτσι δοκίμασα την Leonardο. Σίγουρα δεν είναι της κατηγορίας Orijen αλλά ελπίζω να είναι καλούτσικη, τουλάχιστον αυτήν την εντύπωση μου δίνει, αν και τα συστατικά από meal και τα grain που έχει δεν με ικανοποιούν. Γενικά ο σκοπός ήταν η Οrijen να γίνει Acana απλά είπα μήπως βρω κάποια καλή τροφή light μιας που η εταιρία αυτή δεν βγάζει εξειδικευμένες τροφές.
Το θέμα λοιπόν που εχω είναι το εξής: Η Orijen έχει πολύ μικρές κροκέτες και ο γάτος μου δεν την μασάει με αποτέλεσμα να κάνει συχνά εμετό, επίσης επειδή είναι φτιαγμένη για γάτες στην Αμερική που κινούνται πολύ, δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο τόση πρωτεΐνη είναι καλή γι' αυτόν που ζει σε ένα δωματιάκι. Οπότε η σκέψη για ακανα είναι μάλλον η λύση αλλά δεν θυμάμαι τι κροκέτες έχει, αν κάποιος ξέρει;
Τώρα με την Leonardο, υποτίθεται πως στο πετσοπ μου έδωσαν την light αλλά ανακάλυψα πως τρώει την senior (http://www.leonardo-catfood.com/Dry-...ex-a-1627.html) από την εικόνα των κροκετών. Αν και η τροφή βρομάει λίγο, στο γάτο μου αρέσει πάρα πολύ, όσο καιρό είχαμε ακομη orijen και τις ανακάτευα διάλεγε αυτήν και άφηνε την orijen. Το θέμα είναι πως έχει γίνει πολύ πιο ζωηρός, έχει κάνει μόνο μια φορά εμετό μέσα σε 3 βδομάδες περίπου, ενώ είχε καταντήσει σχεδόν εβδομαδιαία συνήθεια και γενικά δείχνει πολύ καλύτερα και στην επικοινωνία και την δραστηριότητα, δε βλέπω κάποια αλλαγή σε τρίχωμα η κακά. Φαίνεται λοιπόν πως είναι ιδανική τροφή για το γατούλη μου, αλλά δεν θέλω να κάνω και λάθος που θα βγει σε λίγο καιρό.
Έχει κανείς εμπειρία;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 13:37, 16-11-12:

Εμείς την είχαμε δοκιμάσει παλιά αλλά δεν μας είχε "κάτσει" καθόλου καλά!
Είχαμε διάρροιες, αέρια και το τρίχωμα τους είχε γίνει χάλια!
Γενικά είναι απο τις τροφές που δεν πρόκειται να ξαναδώσω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nikos_x (Nίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikos_x
Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (Αρκετες. έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O nikos_x έγραψε στις 22:40, 18-11-12:

Δεν μπορεις να ξερεις αν θα "βγαλει" κατι στο μελλον λογω της τροφης. Οι παραγοντες ειναι πολλοι.
Αν ειναι senior ή light δες οτι λεει πανω στο σακουλι .
Δεν ειναι αναγκη να του δινεις light αν δεν ειναι υπερβαρος. Μπορεις να παιρνεις acana οπως ειπες αλλα να μενεις αυστηρα στις ημερισιες ποσοτητες που προτεινει η εταιρια.

Ξεχασα! Εμενα μου φανηκε ακριβη. Τα 2κιλα στα 16ευρω την βρηκα σε πετ σοπ.

Παράθεση

kitcat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitcat
H kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H kitcat έγραψε στις 12:17, 19-11-12:

Είναι senior, είμαι σίγουρη γι'αυτο, και δεν την επέλεξα λόγο του οικονομικού αν και εγώ πήρα το κιλό (μπορεί και δικιλο θα σε γελάσω) 6 ευρώ, από πολύ μεγάλη συσκευασία που την χωρίζει σε σακουλάκια, απλά επειδή ακανα είχα σκοπό να πάρω μεγάλη συσκευασία και καπως δε με βόλεψε, πετάχτηκα στο petshop και δοκιμάσαμε αυτήν.
Θέλω να δίνω τα καλύτερα στο γατούλη μου, και γενικά επειδή αγοράζω συνήθως μεγάλες συσκευασίες νομίζω πως οικονομικά είμαι πολύ καλά, δυστυχώς εξ αιτίας του εμετού πρέπει να κόψουμε την orijen η οποία με έχει πείσει για την ποιότητά της.
Τώρα προβληματίζομαι για την αντιπαράθεση μεταξύ ποιότητας-καταλληλότητας με το αποτέλεσμα στο γάτο μου, και γενικά αναρωτιέμαι τι μπορεί να είναι καλύτερο, ένα γατί που τρέφεται με τα καλύτερα αλλά είναι νωχελικό ή ένα γατί δραστήριο που μπορεί να μην τρώει και την καλύτερη τροφή και ίσως αυτό είναι και επιβλαβές αργότερα. Φυσικά και δεν μπορώ να ξέρω τι προβλήματα μπορεί να βγουν στο μέλλον.

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 14:10, 20-11-12:

η βασικη διαφορα της βιολογικης αυτης τροφης ειναι οτι το κρεας της προερχεται απο ζωα που εκτρεφονται αποκλειστικα για να γινουν ζωοτροφες και οχι για ανθρωπινη καταναλωση.αλλωστε,ειναι γνωστο οτι οι περισσοτερες τροφες για ζωα περιεχουν ζωικα μερη που δεν εχουν εγκριθει για το δικο μας πιατο και οχι μονο..

Παράθεση

katerina_ontr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina_ontr
H katerina_ontr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H katerina_ontr έγραψε στις 18:42, 21-02-18:

καλησπέρα παιδιά.
μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας για τις γατοτροφές leonardo?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σειρά τροφής Pro Plan - Από siam
      Το θέμα έχει λάβει 79 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-19 στις 19:09.
    • Σειρά τροφής Vegan Ami Cat - Από Eva82
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-16 στις 22:37.
    • Σειρά τροφής Profine - Από Piwaki
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-16 στις 23:23.
    • Σειρά τροφής Equilibrio - Από みことftw
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-06-10 στις 20:57.
    • Σειρά τροφής Delicat Plus - Από fnou
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-10 στις 19:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους