Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,943 εγγεγραμμένα μέλη και 717,839 μηνύματα σε 22,436 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 351 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δεν τρώει την ξηρά τροφή του!

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 19:46, 23-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
έτρωγα την κονσερβούλα και ...κλ.ωτσαγα τις κροκεττούλες!!!
Αααα, εσύ είσαι πονηρός, αλλά η μαμά σου μου φαίνεται πως όχι.
Αν δοκιμάσει να ανακατέψει τις κροκέτες με κονσέρβα σε μορφή μους, και όχι σε κομματάκια που να μπορείς να τα ξεχωρίσεις απ'τις κροκέτες, νομίζω ότι θα σε ξεγελάσει πιο εύκολα.
Χρειάζεται καλό ανακάτεμα, ώστε η κάθε κροκέτα να καλυφθεί γύρω γύρω από το μους. Πολύ καλές γι' αυτή τη δουλειά είναι οι τροφές για ανάρρωση (Recovery της Royal Canin, a/d της Hill's) γιατί έχουν την κατάλληλη υφή και, επειδή μυρίζουν ακαταμάχητα (), βοηθάνε στο να ξεγελαστούν τα δύστροπα (συγγνώμη, γκουρμέ ήθελα να πω) γατιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:52, 23-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
ΑΑΑ μαμά moukelis πως είναι τώρα ο Σειριούλης μας?Είναι καλύτερα?Να του δώσεις πολλά πολλά φιλιά στα μουστάκια του και να του πείς να προσέχει!
Καλύτερα ειναι,είπε να γιάνει για να μην τον δει σακάτη το ταίρι του...
Ευχαριστούμε πολυ για τις ευχές!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 19:53, 23-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Αααα, εσύ είσαι πονηρός, αλλά η μαμά σου μου φαίνεται πως όχι.
Αν δοκιμάσει να ανακατέψει τις κροκέτες με κονσέρβα σε μορφή μους, και όχι σε κομματάκια που να μπορείς να τα ξεχωρίσεις απ'τις κροκέτες, νομίζω ότι θα σε ξεγελάσει πιο εύκολα.
Χρειάζεται καλό ανακάτεμα, ώστε η κάθε κροκέτα να καλυφθεί γύρω γύρω από το μους. Πολύ καλές γι' αυτή τη δουλειά είναι οι τροφές για ανάρρωση (Recovery της Royal Canin, a/d της Hill's) γιατί έχουν την κατάλληλη υφή και, επειδή μυρίζουν ακαταμάχητα (), βοηθάνε στο να ξεγελαστούν τα δύστροπα (συγγνώμη, γκουρμέ ήθελα να πω) γατιά.
Γατομαμά μπλέ Aretha η γατομαμά μου πολύ σε ευχαριστεί για τα κόλπα που ξέρεις όμως ...εσύ με ποιόν είσαι ?Με μένα ή με το θηρίο μμμ την μαμά μου ήθελα να πώ!!!Τα κουκλάκια στην φωτό τι κάνουν?

Παράθεση

karageorgi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη karageorgi
. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O karageorgi έγραψε στις 10:36, 19-02-09:

Καλημέρα σε όλους,
Επανέρχομαι με το θέμα της Shina και του φαγητού της. Δεν τρώει σχεδόν καθόλου. Δηλαδή από μία μικρή κονσερβούλα θα φάει τη μισή και αν. Ξηρή τροφή όλη την ημέρα θα φάει το πολύ ένα φλυτζανάκι του καφέ. Πήρα και την calopet που με συμβουλέψατε και δεν την τρώει καθόλου. Η κτηνίατρος λέει ότι είναι υγιής αλλά έχει αδυνατίσει πάρα πολύ. Δεν ξέρω τι να κάνω. Πως θα την πείσω να φάει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:38, 19-02-09:

Εξετασεις εχει κανει;Τα νεφρα της ειναι καλα;Για διαβητη ελεγξατε;Τι ηλικια εχει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 10:43, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από karageorgi
Καλημέρα σε όλους,
Επανέρχομαι με το θέμα της Shina και του φαγητού της. Δεν τρώει σχεδόν καθόλου. Δηλαδή από μία μικρή κονσερβούλα θα φάει τη μισή και αν. Ξηρή τροφή όλη την ημέρα θα φάει το πολύ ένα φλυτζανάκι του καφέ. Πήρα και την calopet που με συμβουλέψατε και δεν την τρώει καθόλου. Η κτηνίατρος λέει ότι είναι υγιής αλλά έχει αδυνατίσει πάρα πολύ. Δεν ξέρω τι να κάνω. Πως θα την πείσω να φάει;
Το περάσαμε κι εμείς ...Ο κτηνίατρος μας συμβούλεψε να δίνουμε μια πάστα που είναι υψηλής διατροφικής αξίας.Τελικά με την βοήθεια αυτή ξανάνοιξε η όρεξη.Απλά δεν θυμάμαι το όνομα της πάστας αυτήν την στιγμή...(u cat nutrition ή κάπως έτσι).Μην ανησυχείς πάντως αγόρασέ την και θα δείς γρήγορα μεγάλη βελτίωση

Παράθεση

Kat_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kat_
H Kat_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (απειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H Kat_ έγραψε στις 14:08, 14-09-09:

Ενα απο τα γατακια μου που μεγαλωσα απο νεογεννητο δεν θελει την ξηρα τροφη με τιποτα
Δοκιμασα να την μουλιασω....να την αναμειξω με υγρη....να κανω και τα 2 ταυτοχρονα....τιποτα
δοκιμασα πολλες καλες μαρκες καθως και να του την βαλω στο στομα...την βγαζει αμεσως και οταν παει να την μυρισει απο το πιατακι την προσπερναει λες και μυρισε ...μολυβι η κατι ασχετο...δεν ασχολειται καθολου....ουτε να την μυρισει για 2 δευτερολεπτα!!Δεν δειχνει να την αντιλαμβανεται καν για τροφη!

υπαρχει περιπτωση να τον πεισω ποτε να φαει?Φοβαμαι για τα δοντια του και δεν εχω και σε μεγαλη εκτιμιση την υγρη τροφη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

TONK

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη TONK
H TONK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H TONK έγραψε στις 17:18, 14-09-09:

Καλησπέρα!
Το γατάκι πόσο μηνών είναι; Σε τί τροφή έχει συνηθίσει; Δοκίμασες άλλης μάρκας ξηρά τροφή; Δοκίμασες να το αφήσεις όλη μέρα με μόνο ξηρά τροφή στο πιατάκι του; (να πεινάσει δηλαδή)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ANNA KATΣΑΡΟΥ
H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 19:39, 14-09-09:

Μερικά είναι αγύριστα κεφάλια δυστυχώς...κι εμένα ο δικός μου δεν θέλει να δεί κροκέτα με τίποτα..τρώει πολύ μικρή ποσότητα και με το ζόρι μία μία στο στόμα του τις δίνω.Του έχω πάρει και κροκέτα ειδικά για ιδιότροπα γατιά μόνο αυτή ψιλοτρώει..(την exigent 35/30 της Royal canin)δοκιμάσε τη κι εσύ..αν είναι μικρό πάρτου την sensible 33 της Royal που έχουν μικρό μέγεθος ,είναι και αυτές για ιδιότροπα.Αν δεν τρώει ούτε αυτές..δύσκολα τα πράγματα.Πείνα που τους χρειάζεται μάλλον...

Παράθεση

maria.andreou

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria.andreou
H maria.andreou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 212 μηνύματα.

H maria.andreou έγραψε στις 20:28, 14-09-09:

Κι εμένα ο δικός μου δυσκολευόταν με τις κροκέτες αλλά τελικά νομίζω ο λόγος ήταν επειδή ήταν αρρωστούλη και μέχρι να συνηθήσει το περιβάλλον του. Τώρα τρώει αλλά μόνο Royal Canin Kiten. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! Απορώ ώρες ώρες λες και εκεί από όπου το μάζεψα ήξερε τι είναι η Canin

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:04, 14-09-09:

Το πιό πιθανό βέβαια, να είναι απλά ιδιότροπο!
Αλλά μήπως παρατήρησες να πονάει όταν τρώει κροκέτες, παίζει δηλαδή το ενδεχόμενο να έχει καμιά πληγούλα στο στόμα?

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 21:15, 14-09-09:

Αν δεν "παίζει" το ενδεχόμενο που λέει η Νίκη υπάρχει και η τεμπελιά στη μέση..η κονσέρβα είναι μαλακή..τρώγεται γρηγορότερα..και γιατί να κουραζόμαστε; Έτσι σκέφτονται.

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 21:17, 14-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από maria.andreou
Κι εμένα ο δικός μου δυσκολευόταν με τις κροκέτες αλλά τελικά νομίζω ο λόγος ήταν επειδή ήταν αρρωστούλη και μέχρι να συνηθήσει το περιβάλλον του. Τώρα τρώει αλλά μόνο Royal Canin Kiten. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! Απορώ ώρες ώρες λες και εκεί από όπου το μάζεψα ήξερε τι είναι η Canin
Τους είχε κάνει σεμινάριο η Royal..στο δρόμο που τα βρήκαμε!!!

Παράθεση

Kat_

Δραστήριο Μέλος

H Kat_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (απειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H Kat_ έγραψε στις 14:13, 17-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από TONK
Καλησπέρα!
Το γατάκι πόσο μηνών είναι; Σε τί τροφή έχει συνηθίσει; Δοκίμασες άλλης μάρκας ξηρά τροφή; Δοκίμασες να το αφήσεις όλη μέρα με μόνο ξηρά τροφή στο πιατάκι του; (να πεινάσει δηλαδή)
Ειναι 6 μηνων περιπου και τα εχω δοκιμασει τα παραπανω...

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 14:22, 17-09-09:

Αν δοκίμασεις να του την λιώσεις τελειως να γινει ζουμι, τουλαχιστον να δεις αν το θεμα το εχει με την γευση ή με την υφη που εχει η κροκετα

Παράθεση

TONK

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη TONK
H TONK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H TONK έγραψε στις 23:34, 17-09-09:

Λοιπόν προσπάθησα να βρώ σχετικές περιπτώσεις....
Ένα πράγμα που είδα, ότι στο εξωτερικό μαλώνουνε για το αν είναι καλύτερη η ξηρά από την κονσέρβα...τρελός πόλεμος όμως!!!
Τώρα είδα, γιατί μπορεί να υπάρχει στοματικό πρόβλημα, κάτι που στη συγκεκριμένη περίπτωση μάλλον δεν υπάρχει γιατί ποτέ δεν έτρωγε...
Μια γνώμη ήταν να σπάσεις την ξηρά σε μικρά κομμάτια και να την βάλεις μέσα σε κονσέρβα
Άλλος είπε να ρίξεις την ξηρά σε ρύζι
Άλλος να φτάξεις ζωμό από κοτόπουλο (χωρίς αλάτι) και να μουλιάσεις λίγο την ξηρά (μάλλον καλύτερο είναι αυτό) ή σε γάλα χωρίς λακτόζη.
Για δοκίμασε και αυτά, αλλιώς βλέπουμε πάλι...

Παράθεση

Kat_

Δραστήριο Μέλος

H Kat_ έγραψε στις 09:08, 18-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Αν δοκίμασεις να του την λιώσεις τελειως να γινει ζουμι, τουλαχιστον να δεις αν το θεμα το εχει με την γευση ή με την υφη που εχει η κροκετα
Εφαγε μια μπουκιτσα και το εφτυσε...δοκιμασα Hills, Royal Canin, Technical, Friskies.....πολλες αλλες επισης...μαλλον ειναι ιδιοτροπος...Απλα φοβαμαι οτι θα χαλασουν τα δοντια του....δεν καθεται ουτε για κολληριο...το να του βουρτσισω δοντια ειναι αδυνατον χωρις calmivet

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 21:59, 18-09-09:

Πω πω περίπτωση το μικρό δηλαδή..κοτοπουλάκι και ψαράκι βραστό τρώει;

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 22:01, 18-09-09:

μηπως εχει καποιο προβλημα στα δοντακια κ δε μπορει να μασησει? περιεργο μου φαινεται τοσο πολυ πια...

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 22:04, 18-09-09:

Πω πω περίπτωση το μικρό δηλαδή..κοτοπουλάκι και ψαράκι βραστό τρώει;Τα δοντάκια του έχουν βγεί;Υπάρχουν και εναλακτικές τροφές πάντως..μην απελπίζεσαι αμα τρώει καλή κονσέρβα και τα άλλα που ανέφερα δεν πειράζει..είναι εκλεκτικός φαίνεται..κι ο δικός μου το ίδιο πολύ λίγες κροκέτες τρώει..μόνο ψάρι,κοτόπουλο,μύδια και κιμά..κι έχει γίνει γάταρος 6 κιλά..

Παράθεση

Kat_

Δραστήριο Μέλος

H Kat_ έγραψε στις 00:20, 22-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
μηπως εχει καποιο προβλημα στα δοντακια κ δε μπορει να μασησει? περιεργο μου φαινεται τοσο πολυ πια...
οχι, μια χαρα ειναι....μαλλον ειναι ιδιοτροπος ο κυριος :cool:

Παράθεση

ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245
H ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245 έγραψε στις 14:06, 21-12-09:

Καλημέρα!

Απέκτησα εδώ και λίγες μέρες ένα μικρό γατάκι (σκέτη γλύκα!!!) 2,5 μηνών βιρμανικής (μάλλον) καταγωγής. Ο κύριος από τον οποίο το πήρα μου είπε ότι πρέπει να τον μάθω να τρώει ξηρά τροφή και να μην τον συνηθίσω στις κονσέρβες. Ο μικρούλης όμως δεν θέλει με κανένα τρόπο να φάει. Έχω δοκιμάσει πολλές μάρκες, αλλά είναι .... αγύριστο κεφάλι.. και δεν θέλει να φάει. Εγώ τώρα από την άλλη σαν χαζο-γατομαμά δεν μπορώ να τον αφήσω νηστικό και του δίνω κονσέρβα...
Μπορείτε να με συμβουλεύσετε τι να κάνω ή μήπως πρέπει να τα παρατήσω;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:07, 21-12-09:

Καλησπερα και καλως μας ηρθατε!
Αν του ανακατευατε λιγη κονσερβα με κροκετες και μετα σιγα σιγα μειωνατε την ποσοτητα της κονσερβας;Τι ετρωγε το γατακι εκει απο οπου το πηρατε;

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 14:10, 21-12-09:

Αν είναι 2,5 μηνών μπορεί άνετα να φάει κροκέτες kitten σκέτες ή μουλιασμένες με λίγο νεράκι.
Να αποφεύγετε το γάλα, μπορεί να κάνει διάρροια, και να προτιμήσετε κάποια καλή τροφή, όχι απο super market, ή φτηνή απο πετ σοπ. Θα είναι πιο ακριβή, αλλά είναι πιο ισορροπημένη, πιο πλήρης, και θα γλυτώσετε χρήματα απο τον Κτηνίατρο αργότερα, απο τα προβλήματα που θα παρουσιαστούν εξαιτίας της πιο χαμηλής ποιοτικής τροφής.

Να σας ζήσει το μωρό, μια φώτο θα ήταν ότι πρέπει.
Τί εννοείτε ίσως Βιρμανίας? Να υποθέσω ότι πληρώσατε....

Παράθεση

ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245

Νεοφερμένος

H ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245 έγραψε στις 14:26, 21-12-09:

Κατ΄αρχήν να ζητήσω συγνώμη, -διότι καθότι καινούργια στο forum- νομίζω ότι μπήκα "σφήνα" σε κάποια άλλη συζήτηση... Το γατάκι το αγόρασα από αγγελία. Το είδα ...ξετρελάθηκα... και το αποφάσισα... Λέω ότι είναι Βιρμανίας διότι παρ΄όλο που έχει όλα τα άλλα χαρακτηριστικά της ράτσας δεν έχει τα κλασικά παπουτσάκια στα ποδαράκια του... Αυτό όμως δεν με σταμάτησε, ούτε το μετάνιωσα. Τώρα για το θέμα της διατροφής, μήπως δεν πρέπει να επιμείνω και να άρχισω να τον ταίζω κοτόπουλο και κονσέρβα.... Έχει τόση σημασία αν δεν μάθει στην ξηρά τροφή;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:27, 21-12-09:

Ναι,εχει σημασια μεγαλη,για τα δοντακια και την αναπτυξη του.
Οσο για τα καλτσακια,νομιζω οτι συνηθως φανερωνουν επιμειξια με αλλη φυλη.Αν θελετε μπειτε στους Birman-maniacs να σας διαφωτισουν καλυτερα και να μας συστησετε και το γατακι σας!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 14:34, 21-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ
Κατ΄αρχήν να ζητήσω συγνώμη, -διότι καθότι καινούργια στο forum- νομίζω ότι μπήκα "σφήνα" σε κάποια άλλη συζήτηση...
Όχι, μην ανησυχείς Εγώ συγχώνευσα το νήμα που είχες ανοίξει με αυτό που υπήρχε ήδη, επειδή έχουν το ίδιο θέμα.

Καλό θα είναι να μάθει στην ξηρά τροφή το γατάκι σου, σε γενικές γραμμές είναι καλύτερη επιλογή από τις κονσέρβες για πολλούς λόγους (βάρος, δοντάκια αλλά και υγιεινή, καθώς οι κονσέρβες χαλάνε αν δεν φαγωθούν αμέσως). Δοκίμασε τη μέθοδο που σου πρότεινε η moukelis, δηλαδή ανάμιξη ξηρής με κονσέρβα σε όλο και μεγαλύτερη αναλογία. Χρειάζεται όμως επιμονή και μια σχετική σταθερότητα εκ μέρους σου (μην τον αφήνεις να σε τουμπάρει δηλαδή )

Παράθεση

ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245

Νεοφερμένος

H ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ20245 έγραψε στις 14:58, 21-12-09:

Ευχαριστώ, για την υποστήριξη, η αλήθεια είναι όμως, ότι επειδή άργησα να αποφασίσω να βάλω ξανά στην ζωή μου γατογουργουριτό (κοντά στα 20 χρόνια) δεν θα μπορέσω να μην του κάνω όλα τα χατίρια.... Αυτός είναι και ο λόγος που σας ενόχλησα... προσπάθησα να βρω δικαιολογίες ...
χι! χι!

Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Cloud and Snow
H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 16:05, 21-12-09:

Τα δικά μου τρώνε ξηρά τροφή χωρίς πρόβλημα. Αλλά μια φορά την εβδομάδα τους δίνω και κονσέρβα, γιατί πως να το κάνουμε...τρελαίνονται για κονσέρβες (ειδικά για whiskas. Τι είναι αυτό το πράγμα μ αυτή τη μάρκα? Πως τρελαίνονται ετσι όλες οι γάτες για πάρτη της?! Μου φαίνεται λίγο υποπτο , γι αυτό τον τελευταίο καιρό τους το γύρισα στα κουτάκια sheeba που κάνουνε σαν τρελα γι αυτά).

Κάτι που πρεπει να προσεχουμε πολύ στις κονσέρβες (και το λεω εκ πειρας), ειναι οι συνθήκες αποθήκευσης τους απο το σουπερ μάρκετ ή το πετ-σοπ. Το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να είμαστε απόλυτα σίγουροι ότι δεν αφησαν για ώρες τις κονσέρβες στον ήλιο πριν τις βαλουν στα ράφια.
Ειχα πάθει το 1998 μεγάλη νίλα με τα 2 γατιά μου από κονσέρβα που δεν ήταν ούτε ληγμένη, ουτε χτυπημένη. Απλώς οι υπευθυνοι του σουπερμάρκετ είχαν αφήσει τις παλέτες με τις τροφές για ωρες στον ήλιο πριν τις αποθηκευσουν.
Ετσι τα γατάκια μου επαθαν τροφική δηλητηρίαση. Και τεσσάρων μηνών γατάκια τα ετρεχα στον κτηνίατρο για ενέσεις. Εγιναν ομως καλά.

Παράθεση

Hello_Kitty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hello_Kitty
H Hello_Kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 γατούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H Hello_Kitty έγραψε στις 16:13, 21-12-09:

Ούτε η δικιά μου γατούλα δεν τρώει κροκέτες... Από μικρή ούτε που τις πλεισιάζειΤης έχω πάρει σχεδόν όλες τις μάρκες...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:17, 21-12-09:

Παιδια οι κονσερβες ειναι απο τις χειροτερες τροφες...ειναι λογικο να τους αρεσουν,ειναι σαν να τρωμε εμεις καθε μερα σοκολατες και σουβλακια.Αν θελετε να τους δινετε λιχουδιες μπορειτε να τους βραζετε λιγο κοτοπουλακι μια-δυο φορες την εβδομαδα,ή ψαρακι.Μπορειτε να το χωριζετε σε μεριδες και να το εχετε στην καταψυξη.

Παράθεση

nikos_x (Nίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikos_x
Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (Αρκετες. έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O nikos_x έγραψε στις 16:28, 21-12-09:

H πεινα κανει θαυματα παιδια...

Παράθεση

τακις (νινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη τακις
H νινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

H τακις έγραψε στις 16:56, 21-12-09:

κ ο δικος μου δν τρωει κροκετες σκετες με τπτ. κ ουτε κ εγω ηθελα να τον αφηνω να πειναει μεχρις οτου περασει το δικο μου. ετσι, βρηκαμε συμβιβαστικη λυση: ανακατευουμε με λιγη κονσερβουλα κ τις τσακιζει κανονικοτατα

Παράθεση

Minoulita (Μίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Minoulita
H Μίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Minoulita έγραψε στις 16:21, 15-10-10:

Ενα απο τα μικρα μου γατακια δεν τρωει την τροφη του αλλα καταβροχθιζει τα σνιτσελ.Την συγκεκριμενη τροφη μου την εδωσε ο κτηνιατρος και ειναι ειδικη για την ηλικια τους λεγεται royal cannin,επισης θα τους κανει καλο στο πεπτικο τους συστημα.Ομως ο ενας μικρουλης τη μυριζει και την αφηνει,αρνειται να την φαει.Φοβηθηκα μηπως δεν εχει ορεξη και δοκιμασα να του δωσω λιγο σνιτσελ.Το καταβροχισε τοσο γρηγορα που φοβηθηκα μην πνιγει.Τι να κανω?Να δοκιμασω αλλη τροφη?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,298 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:45, 15-10-10:

Το θέμα είναι ότι εφόσον οι γονείς σου τα τάιζαν με ανθρώπινη τροφή..είναι πολύ λογικό στην αρχή να μην θέλουν την καινούργια τροφή.Η ρουαγιαλ κανιν που πηρες θεωρείται μια απο τις καλύτερες επιλογές για μικρά γατάκια (την kitten εννοώ).Μπορείς αρχικά να δοκιμάσεις με υγρή τροφή ,φακελάκια δηλαδη..και στη συνέχεια θα ανακατεύεις μέσα στην υγρή τροφή..και λίγη ξηρή.Σιγά σιγά θα αυξάνεις την ποσότητα της ξηρής τροφής.Επίσης ρώτα το γιατρό σου και για κάποιες τροφές που είναι ιδιαίτερα εύγεστες..και δεν μπορούν να αντισταθούν τα γατιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Minoulita (Μίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Minoulita
H Μίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Minoulita έγραψε στις 19:11, 15-10-10:

Τελικα Εφη μαλλον ηταν της στιγμης γιατι τωρα πριν λιγο την εφαγε οση του εβαλα και φωναζε και για αλλη.Ποιος ξερει ισως εκεινη την ωρα του μυρισαν τα σνιτσελ γι αυτο δεν ηθελε...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,298 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:23, 15-10-10:

...πολύ χαίρομαι..

Παράθεση

katerina11 (Kατερίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina11
H Kατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H katerina11 έγραψε στις 22:20, 28-03-11:

Ενας φιλος μου αφησε τις γατες του για ενα μηνα σε μια κοπελα ,υποτιθετε για να τις προσεχει γιατι θα ελειπε,και η ηλιθια (για να μη πω καμια αλλη λεξη) τους εδινε αποφαγια ενω της ειχε αφησει 2 σακουλες ξηρα . Για να μη πω σε τι κατασταση τις βρηκε ...τελος παντων,δε τις ξαναφηνει εκει. Τωρα τα γατονια ξεσυνηθισαν και δε τρωνε τη ξηρα τους... τι κανουμε ;;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:24, 28-03-11:

Αν ειναι δυνατον..
Η μονη λυση που σκεφτομαι τωρα,ειναι..καταρχην κονσερβες καλης ποιοτητας(φακελακια καλυτερα)..και σιγα σιγα,ανακατεμα με ξηρα τροφη...ουτως ωστε να επανελθουν παλι.

Παράθεση

katerina11 (Kατερίνα)

Νεοφερμένος

H Kατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H katerina11 έγραψε στις 00:17, 29-03-11:

Προσπαθησε σημερα να βαλει ξηρα τροφη με λιγο ζουμακι απο φαγητο ...αλλα δεν το τιμησαν . Θα του πω να δοκιμασει και κονσερβες...
Αφηστε η κοπελα χανει λαδια, η μια μαλιστα γατα ειναι ημιμακρυτριχη και εγινε το τριχωμα χαλια,ειμαι σιγουρη ουτε μια φορα δε τις χτενισε. Τωρα μαδανε σαν τρελες ,θελουν 3 ωρες χτενισμα η καθεμια !

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:20, 29-03-11:

Τους αρεσει το γαλα;Αν ναι..δοκιμαστε ειδικο γαλα για γατες..εχουν και τα σ/μαρκετ..και να μουλιασετε μεσα τις κροκετες...

Παράθεση

katerina11 (Kατερίνα)

Νεοφερμένος

H katerina11 έγραψε στις 00:23, 29-03-11:

Καλη ιδεα ...ισως και αν το ζεστενε και το εριχνε να αναδυκνυε τη μυρωδια της κροκετας και να την εκανε πιο ελκυστικη προς αυτες .. Ευχαριστω !!

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 13:43, 06-09-11:

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το γατάκι που φιλοξενώ: Από όταν την βρήκαμε έτρωγε royal canine kitten με γεύση κοτόπουλο. Στην αρχή όλα καλά και για αρκετό καιρό. Κάποια στιγμή σταμάτησε να τρώει τόσο μεγάλη ποσότητα αλλά όχι κάτι ανησυχητικό. Την Πέμπτη την πήγα στον γιατρό για να την δει και να της κάνει την δεύτερη δόση του εμβολίου. Της έκανε το εμβόλιο και της βρήκε ωτίτιδα-αλλά κατά τα άλλα μου είπε ότι είναι μια χαρά. Μου έδωσε orydermyl. Το Σάββατο το πρωί έφαγε τις μισές κροκέτες από ότι συνήθως. Το βράδυ δεν έτρωγε τίποτα. Της έδωσα μια φέτα βραστή γαλοπούλα και την έφαγε. Την Κυριακή το πρωί της έβαλα ένα μπολ κροκέτες και ούτε που το πλησίασε. Της τις μούλιασα σε νεράκι και μετά το έφαγε όλο. Και το βράδυ πάλι τπτ. Χτες το πρωι τπτ και το απόγευμα τις πήραμε μια κονσέρβα και έφαγε άνετα κοντά 150 γρ. Σήμερα το πρωί την δοκιμάσαμε πάλι με κροκέτες και ούτε που τις άγγιξε. Τις αφήσαμε εκεί για να δούμε τι θα κάνει μέχρι να γυρίσουμε από την δουλειά. Εν τω μεταξύ χτες πήρα την κτηνίατρο τηλ. και μου είπε να δοκιμάσουμε με λιχουδιά (βλ.κονσέρβα) και αν δεν φάει να την πάμε να την δει. Τι να κάνουμε τώρα? Απλά δεν της αρέσουν οι κροκέτες? Να έχει κάτι και να θέλει γιατρό? Αφού την Δευτέρα την εξέτασε και δεν είχε τπτ. Από όρεξη είναι φουλ όπως πάντα, απλά κουράζεται εύκολα και φοβάμαι ότι συμβαίνει επειδή δεν τρώει πολύ καλά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

virgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη virgo
H virgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H virgo έγραψε στις 16:14, 06-09-11:

Μήπως βγαίνουν τα δοντάκια του και το ενοχλούν;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

jeannete

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jeannete
H jeannete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Δροσιά (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H jeannete έγραψε στις 17:17, 06-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από katerina11
Καλη ιδεα ...ισως και αν το ζεστενε και το εριχνε να αναδυκνυε τη μυρωδια της κροκετας και να την εκανε πιο ελκυστικη προς αυτες .. Ευχαριστω !!
οι γάτες είναι σαν τα παιδιά,κακομαθαίνουν. για ασ'τους για λίγες μέρες μόνο ξηρά τροφή να δεις πώς θα τις φάνε όταν πεινάσουν!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 17:45, 06-09-11:

Όσο παίρνει αντιβίωση,θα πρέπει να θρέφεται σωστά,οπότε καλό θα είναι να μην μείνει νηστικιά.Ας τρώει κονσέρβα,αλλά αφού πρώτα έχετε προσπαθήσει για κροκέτες.

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 22:57, 06-09-11:

Το κολλύριο μετά από παραίνεση της γιατρού της το έκοψα, μέχρι να ρυθμίσουμε το θέμα του φαγητού. Σήμερα έφαγε κροκέτες friskies απλά ότι καινούργιο και να της βάλω, το τρώει μια δυό φορές και μετά το βαριέται.

Παράθεση

Konstantina1983

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Konstantina1983
H Konstantina1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Konstantina1983 έγραψε στις 21:17, 27-11-11:

Καλησπερα!!! Εχω ενα προβλημα με τον γατουλη μου! Δεν τρωει καμια ξηρα τροφη που του δινω.... εν τω μεταξυ ειναι στειρωμενος και τις τροφες που ειναι για στειρωμενα γατια δεν τισ τρωει με τιποτα!!!! η μονη τροφη που ψιλοτρωει ειναι η Whiskas αλλα ξερω οτι δεν του κανει καλο γιατι δεν ειναι για στειρωμενες! Εχετε καμια ιδεα για αλλες τροφες που ισως να εχετε δοκιμασει??? Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 13:32, 28-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Konstantina1983
Καλησπερα!!! Εχω ενα προβλημα με τον γατουλη μου! Δεν τρωει καμια ξηρα τροφη που του δινω.... εν τω μεταξυ ειναι στειρωμενος και τις τροφες που ειναι για στειρωμενα γατια δεν τισ τρωει με τιποτα!!!! η μονη τροφη που ψιλοτρωει ειναι η Whiskas αλλα ξερω οτι δεν του κανει καλο γιατι δεν ειναι για στειρωμενες! Εχετε καμια ιδεα για αλλες τροφες που ισως να εχετε δοκιμασει??? Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

Το μόνιμο πρόβλημα που έχω κι εγώ με την Χιονάτη μου. Όποια μάρκα κι αν της έφερα τις έφτυσε όλες. Κάποια στιγμή ησύχασα με τη Royal Canin young female (πουλιέται μόνο από κτηνίατρους). Το καλοκαίρι την βαρέθηκε και το γυρίσαμε στη Purina Tonus. Πριν ένα μήνα τα ίδια πάλι και τώρα τρώει την Perfect για στειρωμένες από του Σκλαβενίτη. Εκείνο που την τρε-λαί-νει είναι η κονσέρβα της Gourmet με νιφάδες τόνου σε ζελε γαρίδας (σκλαβενίτη) Στην αρχή την ανακατεύω με κάθε νέα ξηρά τροφή της και σιγά σιγά την ολιγοστεύω κι αφήνω την ξηρά τροφή μόνο. Την κονσέρβα αυτή της την δίνω κάθε πέμπτη και Κυριακή ( μια κάθε φορά). Προσπάθησε μήπως της αρέσει το βραστό κοτόπουλο (αυτό έκανα, κυρίως στήθος δίχως αλάτι και λάδι, απλά βράσιμο μόνο) Το έκοβα σε μερίδες και το έβαζα στην κατάψυξη
Πρέπει και να δοκιμάσεις την αυστηρότητα. Δηλ να του βάλεις μια καλή τροφή ( Ακανα, Hills ) κτλ και άφησέ τον δίχως να τον λυπηθείς. Δες πόσο θα αντέξει στην πείνα κάποια στιγμή ίσως φάει. Η δική μου θυμάμαι πως όταν το ξεκίνησα ήταν 0730 το πρωί και το τσογλανακι μέχρι την επόμενη μέρα το βράδυ στις 2300 πείσμωσε και έπινε μόνο νερό. Στη περίπτωση αυτή σήκωσα άσπρη σημαία και ξεκίνησα το gourmet που γράφω πιο πάνω με την ξηρά τροφή.

Αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα επειδή οι καλές τροφές είναι και ακριβές ψάχνε τροφές που είναι σε 200-400 γραμ και δοκίμαζε τες.
Ελπιζω κι αλλοι(ες) του φόρουμ να σου δώσουν επι πλέον συμβουλές

Παράθεση

Anastasia Vz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anastasia Vz
H Anastasia Vz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Anastasia Vz έγραψε στις 17:53, 28-11-11:

Ο γατουλης που υιοθετησα ειναι στειρωμενος αλλα στο προηγουμενο του σπιτι δεν τον ταιζανε με ειδικη τροφη..Υπαρχει περιπτωση να εχει καποιο προλβημα? και τι να κανω που δεν τρωει πολυ την τροφη που του δινω?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    k@lypso, Nicole1987

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους