Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,761 εγγεγραμμένα μέλη και 714,905 μηνύματα σε 22,161 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 305 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρούντυ: Ένας μήνας μετά...

avrilio

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη avrilio
H avrilio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H avrilio έγραψε στις 22:02, 16-03-08:

την επιχειρηση σωτηριας του απο τις φολες της πεντελης.....Παραμενει ο γνωστος παιχνιδιαρης απαιχτος 9μηνιτης κουταβος...ο αχωριστος φιλος του μπλακυ.....Σκαρφαλωνει κ με φιλα στο στομα (αμαν αυτη η γλωσσαρα του!!!) περιμενει τις κυριακες για να τρεξει την καλλιγραμμη κορμαρα του, να χαιδευτει και να φαει τα οδοντιατρικα ραβδακια που του αρεσουν....Κανεις δεν εχει ερθει γιασ το ρουντακο...ειναι λεει ψηλος κ παιχνιδιαρης.....Μα τι σκατα θελουν???ενα ψοφιμι???γιατι τοτε τα γερικα μενουν στα αζητητα?????
Φυσικα εχω πιασει φιλιες και με τους κοντινους κ τους μακρινους γειτονους των αγοριων....Οι της πανσιον εχουν εντυπωσιαστει που μπαινω σε καποια κλουβια χωρις....απωλειες μελων μου!!!!!Σε ολα πηγαινω μπισκοτακια, ενα χαδι. μια κουβεντα........Μουκλεψε την καρδια η Τζινα που την εχει εκει χρονια μια κοπελα...μοναχη της καθεται η ερμη κι οταν μπαινω μεσα μου τριβεται σα γατιτσα......Τι να πω????να χαρω που καποιος πληρωνει γι αυτα τα σκυλια κι εχουν στεγη φαι κ νερο?????Σιγουρα αυτα λειπουν απο τα αδεσποτα....ομως, ειναι ζωη κι αυτη????εγω παω καθε κυριακη κα το θεωρω ελαχιστο....οι ιδιοκτητες τους δεν πατανε καθολου,μονο βαζουν τα λεφτα στη τραπεζα.......Τι να σας πω βρε παιδια....για το μικρακι που κανει θεραπεια καλαζαρ, για κατι παππουδακια, γιαενα τυφλο που δε χορταινει μπισκοτα..???????Σταματω..........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  r1.JPG
Εμφανίσεις:  66
Μέγεθος:  173,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  r2.JPG
Εμφανίσεις:  58
Μέγεθος:  148,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  r3.JPG
Εμφανίσεις:  65
Μέγεθος:  184,3 KB  

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 22:07, 16-03-08:

απλά να'σαι καλά που τα φροντίζεις και εσύ. Ελπίζω να μπορεί και άλλος κόσμος να το κάνει...ίσως κάποιοι να μπορούν και να έχουν χρόνο να έρχονται μαζί (ή και αργότερα μόνοι τους) να πανε μια επισκεψη σ'αυτές τις ψυχές...από την άλλη πανσιον είναι, όχι καταφύγιο...τι να πω..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zeta

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zeta
H zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (POLLES έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

H zeta έγραψε στις 22:47, 16-03-08:

Αν και ομολογώ ότι δεν είμαι πολύ άνετη με τα σκυλάκια, θα ήθελα να βοηθήσω. Avrilio, αν θέλεις, στείλε μου pm για να το κανονίσουμε

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H avrilio έγραψε στις 23:05, 16-03-08:

νοτα μου....τι θα πει καταφυγιο και τι θα πει πανσιον.....σκυλακια γατακια....ολα τετραποδα, με ουρα τριχωμα κι υπεροχα βλεμματα.....Που να πρωτοπαμε και να πρωτοτρεξουμε....Δεν ξερω πως το εννοεις...αλλα οτι κι αν εννοεις...σιγουρα καλο θα ειναι....
ζετα σ ευχαριστω...στελνω πμ....η ανεση που λες ειναι...πλασματικη!!!!ολα ψυχακια ειναι...πως να τα ξεχωρισεις>?????

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 01:05, 17-03-08:

αυτό για την πανσιόν το είπα γιατί δεν ξέρω αν θα έχουμε την άνεση να πηγαίνουμε για να βλέπουμε ζώα που υποτίθεται ότι άλλοι πληρώνουν γι'αυτά..μόνο γι'αυτό..φυσικα και ποτέ δεν ξεχώρισα την ανάγκη για αγάπη κάποιου πλάσματος από το είδος που ανήκει

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,213 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 19:13, 25-03-08:

εχω μπερδευτει!
αυτο το μερος το εχω επθσκευθει και δεν εχω καταλαβει αν ειναι πανσιον που πλρωνουν για φιλοξενεια αδεσποτων η αν αυτα τα σκυλακια εχουν αφεντικο που λειπει διακοπες και οταν επιστρεψει θα τα παρει??
δηλαδη ειναι σκυλια στα αζητητα που απλα καποιος πληρωνει για να ζουν σε κλουβι??
γιατι δεν τα προωθουν καπως??
ειναι δνατον να μενει ενα σκυλι για χρονια σε ενα κλουβι μεχρι το τελος της ζωης του?
αβριλ διαφωτησε μας ...

Παράθεση

zeta

Δραστήριο Μέλος

H zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (POLLES έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

H zeta έγραψε στις 19:46, 25-03-08:

Πάντως εγώ πέρασα φανταστικά με την Ολγα & τα σκυλάκια (τόσο τα δικά της οσο και τα υπόλοιπα). Σε γεμίζουν αγάπη & γέλιο

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 19:50, 25-03-08:

διαφωτιση αβληλιου::::::Αυτο το μερος ειναι ολα οσα ειπες...που σημαινει....εχει τα αδεσποτακια της φιλοζωικης χαλανδριου (εχουν κι αλλου εκτος απο εκει), εχει αδεσποτα ιδιωτων. Αυτα χωριζονται σε 2 περιπτωσεις: αυτα που οι ιδιοκτητες τους ψαχνουν για υιοθεσια κι αυτα που οι ιδιοκτητες λενε"ειναι δικα μου, τα θελω εδω γιατι δεν εχω χωρο κ γιατι ετσι τα σωζω"
Τελος, ειναι αυτοι οσοι τα πανε για καποιους λογους για καποιο χρονικο διαστημα στη πανσιον κ μετα επιστρεφουν σπιτι τους...
Διαφωτιστηκες αβανακο μου?????

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 19:52, 25-03-08:

ζετα...σ ευχαριστω κ δημοσια που μοιραστηκαμε αυτες τις ωρες στη πανσιον....μου επιτρεπεις να δειξω τις αγκαλιες που σουκανε ο ρουντακος?????

Παράθεση

zeta

Δραστήριο Μέλος

H zeta έγραψε στις 19:54, 25-03-08:

Αν φαίνομαι όμορφη...Καλά πλάκα κάνω, εννοείται

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,213 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 20:14, 25-03-08:

ψιλοδιαφωτιστικα..
αλλα ρωτω το εξης
μπορει καποιος να παει εκει και να υιοθετησει ενα σκυλακι η πρεπει να μιλησει πρωτα με τον φορεα-ιδιωτη που πηγε το σκυλακι εκει?
να υποθεσω οτι την πανσιον δεν τη συμφερει να υιοθετηθουν ολα γιατι δεν θα χει λογο υπαρξης..
δεν ξερω απλα ανυσηχω για την τυχη των μουσουδιων
τι γινεται
εσυ που τους ξερεις τι λες??

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 20:15, 25-03-08:

μια βοηθεια...πως να τις ανεβασω με αλλο τροπο εκτος απο συνειμμενες???ειναι λεει μεγαλες....για δψστε παλι φωτα....αμαν να το μαθω αυτο το κολπο με τις διαστασεις των φωτος!!!!

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 20:17, 25-03-08:

αβανα....φυσικα κ ρωτας τον φορες η τον ιδιωτη που το εχει.....οσο για την πανσιον....παντα θαχει ζωα, μην ανηστχεις γι αυτο...κι εγω ανησυχω για την τυχη των τοσων μουσουδιων....εχω πολλα να δειξω σε φωτο κ δε μπορω να το κανω....για διαφωτειστε τωρα εσεις εμενα!!!!

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:18, 27-03-08:

μετα απο τις πολυτιμες συμβουλες της αξιολατρευτης ρουκο.....σας παρουσιαζω με καμαρι την αξιολατρευτη Ζετα!!!!!
Υπεροχη με ολα τα σκυλακια στην πανσιον...δεν εχω λογια να την ευχαριστησω.....Εδω μπορειτε να την απολαυσετε που δεχεται...στωικα!!!!τις ατσουμπαλιες του γλυκουλη Ρουντακου!!!!!

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  zr1.JPG
Εμφανίσεις:  63
Μέγεθος:  117,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  zr2.JPG
Εμφανίσεις:  54
Μέγεθος:  110,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  zr3.JPG
Εμφανίσεις:  65
Μέγεθος:  160,4 KB  

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:21, 27-03-08:

σιγα μην κανω σχολια και για τη φατσα μου!!!

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  or1.JPG
Εμφανίσεις:  66
Μέγεθος:  134,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  or2.JPG
Εμφανίσεις:  67
Μέγεθος:  128,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  or3.JPG
Εμφανίσεις:  63
Μέγεθος:  135,4 KB  

Παράθεση

katia1611

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katia1611
. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O katia1611 έγραψε στις 13:19, 27-03-08:

Τον πνιγει το περιλαιμιο ειναι πολυ σφικτο

Αρχική Δημοσίευση από avrilio
την επιχειρηση σωτηριας του απο τις φολες της πεντελης.....Παραμενει ο γνωστος παιχνιδιαρης απαιχτος 9μηνιτης κουταβος...ο αχωριστος φιλος του μπλακυ.....Σκαρφαλωνει κ με φιλα στο στομα (αμαν αυτη η γλωσσαρα του!!!) περιμενει τις κυριακες για να τρεξει την καλλιγραμμη κορμαρα του, να χαιδευτει και να φαει τα οδοντιατρικα ραβδακια που του αρεσουν....Κανεις δεν εχει ερθει γιασ το ρουντακο...ειναι λεει ψηλος κ παιχνιδιαρης.....Μα τι σκατα θελουν???ενα ψοφιμι???γιατι τοτε τα γερικα μενουν στα αζητητα?????
Φυσικα εχω πιασει φιλιες και με τους κοντινους κ τους μακρινους γειτονους των αγοριων....Οι της πανσιον εχουν εντυπωσιαστει που μπαινω σε καποια κλουβια χωρις....απωλειες μελων μου!!!!!Σε ολα πηγαινω μπισκοτακια, ενα χαδι. μια κουβεντα........Μουκλεψε την καρδια η Τζινα που την εχει εκει χρονια μια κοπελα...μοναχη της καθεται η ερμη κι οταν μπαινω μεσα μου τριβεται σα γατιτσα......Τι να πω????να χαρω που καποιος πληρωνει γι αυτα τα σκυλια κι εχουν στεγη φαι κ νερο?????Σιγουρα αυτα λειπουν απο τα αδεσποτα....ομως, ειναι ζωη κι αυτη????εγω παω καθε κυριακη κα το θεωρω ελαχιστο....οι ιδιοκτητες τους δεν πατανε καθολου,μονο βαζουν τα λεφτα στη τραπεζα.......Τι να σας πω βρε παιδια....για το μικρακι που κανει θεραπεια καλαζαρ, για κατι παππουδακια, γιαενα τυφλο που δε χορταινει μπισκοτα..???????Σταματω..........

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 01:09, 28-03-08:

κατια δεν σε αδικω να νομιζεις κατι τετοιο...φταιει η φωτο....το περιλαιμιο ειναι πολυ χαλαρο...απ την αγκαλια ειναι ετσι....

Παράθεση

zeta

Δραστήριο Μέλος

H zeta έγραψε στις 21:52, 29-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από avrilio
κατια δεν σε αδικω να νομιζεις κατι τετοιο...φταιει η φωτο....το περιλαιμιο ειναι πολυ χαλαρο...απ την αγκαλια ειναι ετσι....
Αν πας αύριο στα παιδιά, δώσε τους φιλάκια εκ μέρους μου. Την άλλη Κυριακή θα έρθω και εγώ μαζί σου

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους