Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,943 εγγεγραμμένα μέλη και 717,817 μηνύματα σε 22,430 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 360 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ο Επτάψαλμος!!!

Orthoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orthoula
H Orthoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Orthoula έγραψε στις 15:54, 18-01-11:

Πραγματικά χαίρομαι που σας βρίσκω! Έχω τέσσερα υπέροχα γατούνια τα οποία υπεραγαπώ και μου κρατάνε συντροφιά στα άσχημα αλλά και στα καλά. Μάλλον το ένα απο αυτά θα γεννήσει, αγνώστου πατρός τα μικρά, αλλά χαίρομαι πολύ που η γατοοικογένεια μου θα μεγαλώσει.

Αγαπάω πραγματικά τα ζώα και υποθέτω πως όλοι τα αγαπάνε. Με λύπη μου όμως ανακαλύπτω πως δεν είναι έτσι. Μερικοί άνθρωποι καταφέρονται άσχημα για αυτά όπως αυτό που ανακάλυψα σήμερα το πρωί.
Οι άνθρωποι χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: αυτούς που προτιμούν τα σκυλιά και αυτούς που προτιμούν τις γάτες. Υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό που προτιμά και τα δύο, αλλά για την κινέζικη κουζίνα θα μιλήσουμε σε άλλο άρθρο.

Εγώ λατρεύω τα σκυλιά. Εκτός από τα κανίς. Τα θεωρώ φωνακλάδικα και κομπλεξικά, αλλά αν ήμουν κι εγώ αναγκασμένος να περάσω όλη τη ζωή μου ως παρκετέζα, υποθέτω ότι ένα κόμπλεξ θα το κουβαλούσα…

Τα σκυλιά έχουν μεγαλύτερη πλάκα, είναι πιο φιλικά, πιο παιχνιδιάρικα, πιο υπάκουα και πιο interactive, γενικότερα. Θα παίξουν μαζί σου, θα σου κάνουν παρέα και θα σε ακολουθήσουν όπου πας. Ο μόνος τρόπος για να σε ακολουθήσει μία γάτα είναι να έχεις φορέσει κουφάρια από τσιπούρες για παντόφλες…

Το ότι λατρεύω τα σκυλιά, βέβαια, δεν σημαίνει ότι αντιπαθώ τις γάτες. Τα πάω καλά και με αυτές, αλλά οι σχέσεις μας είναι και θα παραμείνουν τυπικές — σαν τις σχέσεις του Ρακιντζή με την ορθοφωνία. Τα Χριστούγεννα είχα την ευκαιρία να τις μελετήσω σε βάθος, καθώς τα πέρασα στην Ικαρία, που είναι γεμάτη από δαύτες — πολλαπλασιάζονται με ρυθμό Γκρέμλιν σε πισίνα. Έτσι, μπόρεσα να καταλήξω στις βασικότερες αιτίες που με εκνευρίζουν τόσο.

1. Είναι αχάριστες
Η γάτα είναι το πιο αχάριστο οικόσιτο που έχω γνωρίσει ποτέ στη ζωή μου. Όταν την κόψει λόρδα έρχεται τρέχοντας και σου κωλοτρίβεται. Με το που θα χλαπακιάσει, σε γράφει εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Όταν ξαναπεινάσει θα έρθει πάλι να σου τριφτεί για να της πετάξεις μεζέ. Εμείς στο χωριό μου αυτές τις λέμε ΠΟΡΝΕΣ!

Καλύτερο παράδειγμα η γάτα της θείας μου. Την περίοδο που έλειπε η θείτσα, η γάτα της είχε μπαστακωθεί στην αυλή μας και κόντευε να φάει και τα παντζούρια. Ό,τι έπεφτε κάτω, το κατάπινε — τρία ζευγάρια παντόφλες χάσαμε. Με το που επέστρεψε η θεία μου, η γάτα τα μάζεψε και πήγε μαζί της και σε μας δεν ξανάρθε ούτε για κατούρημα.
Τον Δεκέμβριο που η θεία μου ξαναέφυγε, να ξάφνου ένα πρωινό η γάτα πάλι στο παράθυρό μας, νιαουρίζοντας πεινασμένη. ΦΑΕ ΒΟΤΣΑΛΑ, ΜΩΡΗ!

2. Είναι επικίνδυνες
Ένα απόγευμα κατέβαινα την εξωτερική σκάλα για να πάω στην κάτω αυλή. Ένας από τους γάτους αποφάσισε να τις κατέβει μαζί μου για συντροφιά, τρέχοντας ζιγκ ζαγκ ανάμεσα στα πόδια μου. «Awwww, το γλυκούλι!» θα αναφωνήσουν οι μισές ανάνταφλες που διαβάζουν τώρα. Εμένα δεν μου φάνηκε τόσο γλυκούλι όταν κόντεψα να κατέβω τις σκάλες οριζοντίως, αφήνοντας από έναν σπόνδυλο σε κάθε σκαλοπάτι…

Επίσης, κάθε φορά που άνοιγα την πόρτα του σπιτιού, ήταν οι 4 γάτοι ξαπλωμένοι μες στη μέση, σαν πατάκια για το παρκέ. Για να βγω, έπρεπε να τεντώσω το πόδι από πάνω τους — έλα όμως που, τη στιγμή που τέντωνα το πόδι, αυτοί νόμιζαν ότι βγήκα να τους ταΐσω (για 83η φορά) κι άρχιζαν να χοροπηδάνε τριγύρω. Οπότε υπήρχαν τρεις επιλογές:

- πατούσα κατά λάθος έναν από αυτούς και τον ισοπέδωνα σαν ταλιατέλα,
- έμενα με το πόδι στον αέρα κουνώντας τα χέρια καρτουνοειδώς για να μη φάω σαβούρα, ή
- περπατούσα προσεκτικά και αργά, τεντώνοντας κάθε φορά το πόδι, λες και διέσχιζα ναρκοπέδιο στη Γεμιστή Έβρου.

Υπήρχε πάντα η περίπτωση, φυσικά, να βγει κάποιος αφηρημένος από το σπίτι, να σκοντάψει πάνω τους και να τον βρούμε καρφωμένο στα κλαδιά της μανταρινιάς, να παριστάνει το teru teru bozu…

3. Έχουν νύχια
Αν τα είχαν απλώς τα νύχια, δεν θα ήταν πρόβλημα. Το κακό είναι ότι τα χρησιμοποιούν κιόλας… Μία από τις γάτες μας θεώρησε, για παράδειγμα, διασκεδαστικό να σκαρφαλώσει πάνω μου ένα πρωί — λες και ήμουν το Κιλιμάντζαρο. Για να το καταφέρει, γαντζωνόταν με τις νυχάρες της πάνω στην λεπτή, λινή φόρμα που φορούσα… Με λίγα λόγια, τις έμπηγε μέσα στη σάρκα μου και όσο εγώ σφάδαζα και τσίριζα εκείνη ανέβαινε σαδιστικά όλο και πιο ψηλά. Βέβαια, όταν πλησίασε επικίνδυνα την απαγορευμένη ζώνη, την εκτόξευσα πριν μπήξει τα νύχια της σε κάτι που δεν έπρεπε και μου ρίξει μια ξεγυρισμένη αλλαγή φύλου…

Άσε που η φόρμα μου μετά έμοιαζε με διχτυωτό καλσόν τραγουδιάρας σε μπουζούκια, από τις πολλές τρύπες. Το ίδιο και οι μισές μου μπλούζες — γενικά είναι ασύμφορο να έχεις γάτες, εκτός αν είσαι ο Κωστέτσος.

Τα νύχια της γάτας, επίσης, μπορούν να γίνουν φονικό όπλο αν την πετύχεις σε κακή μέρα ή κάνεις κάτι που δεν πρέπει. Όπως, για παράδειγμα, αν κρατάς πάνω από το κεφάλι της κονσέρβα με φαγητό — πράγμα που έκανε η μάνα μου ένα πρωί και κόντεψε να χάσει το χέρι της και να της το φάνε μαζί με την κονσέρβα.

4. Είναι ριψοκίνδυνες
Θυμάμαι που πέρσι η γάτα της θείας μου είχε τη φαεινή ιδέα να σκαρφαλώσει στην ταράτσα του σπιτιού μας. Μετά εγκλωβίστηκε εκεί και έκανε ό,τι κάνει κάθε γάτα που σέβεται τον εαυτό της: άρχισε να νιαουρίζει σε βοήθεια. Πέρασα μισή ώρα προσπαθώντας να την κατεβάσω με διάφορους τρόπους — κυρίως τραβώντας την με τη σκούπα για να πέσει (έτσι κι αλλιώς, με τα πόδια προσγειώνονται πάντα τα γατιά — αν και με τις βλακείες που κάνουν όλη την ώρα, θα έλεγε κανείς ότι πιο συχνά προσγειώνονται με το κρανίο…). Τελικά τα κατάφερα στήνοντας γέφυρα με ένα μακρύ μαδέρι που, ευτυχώς, είχαμε στην αυλή.

Αν θέλετε απόδειξη για τη μανία των γατιών να κάνουν ριψοκίνδυνα και τελείως ηλίθια πράγματα, πληκτρολογήστε στο Google τη φράση “Funny cat videos”. Υπάρχουν πεντακόσια εκατομμύρια βίντεο με γάτες που: α) έχουν σφηνώσει το κεφάλι τους μέσα σε μπουκάλι/βαζάκι/παπούτσι/κουτί και περπατούν στα τυφλά κοπανώντας έπιπλα, β) έχουν κρεμαστεί από έναν ανεμιστήρα και στριφογυρίζουν σαν ηλίθιες μέχρι να σκάσουν με τη μούρη στον απέναντι τοίχο, γ) προσπαθούν να κάνουν άλμα και καταλήγουν μέσα σε κάδο σκουπιδιών, δ) ισορροπούν κάπου και τρώνε σαβούρα μέσα σε νιπτήρα/πισίνα/κάδο κ.ο.κ., ε) σπινιάρουν στο πάτωμα και κοπανάνε πάνω σε τοίχο ή πόρτα, στ) τεντώνονται για να πιάσουν κάτι και πέφτουν κάτω, κάνοντας τα όλα μαντάρα.

5. Είναι λιμασμένες
Ο δημιουργός του Γκάρφιλντ κάτι ήξερε όταν τον σχεδίαζε σαν έναν τεμπέλη χοντρομπαλά που όλη την ώρα καταπίνει ταψιά με λαζάνια. Οι γάτες μας τρώγανε τον άμπακο και δεν χόρταιναν, λες και το στομάχι τους ήταν άπατο πηγάδι. Κάθε φορά που βλέπανε άνθρωπο να βγαίνει από το σπίτι, άρχιζαν τα νιαουρίσματα και τις γυροβολιές. Και μαμούθ να τις είχες ταΐσει, δεν έλεγαν όχι σε καινούργιο μεζέ.

Επίσης, οι γάτες μας πρέπει να είναι από τα πιο ανώμαλα ζώα, αφού ο αγαπημένος τους μεζές ήταν το βραστό αυγό και το… κέικ! Ναι, η μάνα μου είχε ψήσει ένα κανονικότατο κέικ και το φάγανε όλο οι γάτες, κομμάτι-κομμάτι. Είχαμε και κάτι μελομακάρονα και κουραμπιέδες, αλλά δεν σκέφτηκα να τους τα πετάξω μπας και τα φάνε εκείνες και γλιτώσω τα 4 κιλά που πήρα στις γιορτές…

Η μοναδική περίπτωση που ξινίζανε τα μούτρα τους και δεν έτρωγαν, ήταν όταν τους έριχνα ξηρά τροφή — κι αυτό γιατί είχαν καλομάθει στις κονσέρβες. Ίσα, μωρή Πριγκίπισσα! Δεν ήξερα να σου φέρω την πιατέλα με τα συκωτάκια ορτυκιών! (Πέντε ώρες μετά που τις άφηνα να ψωμολυσσάξουν, ρίχνανε τα μούτρα τους και την τρώγανε μια χαρά και την ξηρά τροφή…).

6. Είναι σατανικές
Δεν υπάρχει τίποτε που να με φρικάρει περισσότερο, από μία τσατισμένη γάτα. Μπροστά της, η Λίντα Μπλερ στον Εξορκιστή -στη σκηνή που στριφογυρνά το κεφάλι της- μοιάζει με Muppet Baby! Η τσατισμένη γάτα είναι τρομαχτικότερη από οποιοδήποτε θρίλερ έχω δει στη ζωή μου. Κυρτώνει το σώμα της, σηκώνει όρθιες τις τρίχες της, πετάει έξω νύχια και δόντια και κάνει αυτόν τον απαίσιο ήχο — λες και ο Σατανάς ο ίδιος ψιθυρίζει το όνομά σου. Και δεν υπερβάλλω καθόλου, καθώς αν στην πέσει γάτα σε τέτοια κατάσταση αμόκ, σε πήρε σίγουρα ο διάολος…

Επίσης, γίνονται σατανικές όταν μπαίνει φαγητό στη μέση. Η γάτα δεν έχει ιερό και όσιο, θα πλακώσει στις σφαλιάρες τις άλλες γάτες -ακόμα και την ίδια της τη μάνα- για να προλάβει να φάει πρώτη. Ή θα αρπάξει τον μεγαλύτερο μεζέ και θα τρέξει να τον φάει αλλού, ρίχνοντας παράλληλα και λοξά βλέμματα, μην τυχόν πλησιάσει καμιά. Παρτάλι!

Για να μην αναφέρω τον τρόπο που ζευγαρώνουν οι γάτες, ο οποίος θυμίζει ταινία με φυλακισμένους. Ξέρετε, από αυτές που ο ομορφούλης, ξανθός κρατούμενος είναι πεσμένος στο πάτωμα του μπάνιου και του τον περνάει ένα χεράκι ολόκληρη η πτέρυγα με τους μπρατσωμένους μαύρους, όσο ουρλιάζει.

7. Είναι σιχαμένες
Τι μανία έχουν οι γάτες να γλείφονται όλη την ώρα; Και, όχι, το να αλοίφεσαι με το σάλιο σου πατόκορφα δεν ισοδυναμεί με μπάνιο, ισοδυναμεί με μία αηδία και μισή!

Πολύ περισσότερο όταν μετά από λίγο η γάτα αρχίζει να βήχει σαν φυματική πόρνη στο Λονδίνο του 1800, και ξερνάει μία αποκρουστική, γλοιώδη μπάλα από βλέννα και τρίχες — τις οποίες κατάπινε όση ώρα γλειφόταν. Αααααααργκ, ρίξτε λιωμένο μολύβι στα μάτια μου τώρα!

Επίσης, είναι εκνευριστικό το γεγονός ότι μαδάνε κάποιες στιγμές. Δεν ξέρω πότε είναι αυτές, το μόνο που ξέρω είναι ότι όποτε έπαιρνα στην αγκαλιά μου τον ένα από τους γάτους, μετά κυκλοφορούσα με τη μπλούζα μου να έχει μετατραπεί σε πορτοκαλί, ανγκορά πουλόβερ, λες και ήμουν ο Ed Wood (να ψάξετε να βρείτε ποιος είναι μόνοι σας, τεμπέληδες…).

Θα μπορούσα να γράψω κι άλλα, καθώς η λίστα μου είναι πολύ μεγαλύτερη. Αλλά νομίζω ότι αυτά αρκούν για να εμφανιστεί το troll της ημέρας που θα αφιερώσει τις επόμενες 6 ώρες κράζοντάς με που δεν συμπαθώ τις γάτες.

Για να είμαι δίκαιος, θα αναφέρω επιγραμματικά και τους μοναδικούς λόγους που με κάνουν να τις ανέχομαι και να μην τους δείχνω τη σόλα του παπουτσιού μου κάθε φορά που με πλησιάζουν: είναι πανέμορφα ζώα (όταν δεν ξερνάνε τριχόμπαλες), είναι φοβεροί ακροβάτες και ισορροπιστές (όταν δεν τις κατεβάζεις από δέντρα) και δεν συγκρίνεται με τίποτα το αίσθημα του να έχεις στην αγκαλιά σου μια ζεστή, χουχουλιάρικη γάτη που γουργουρίζει…

Αρκεί να μη μαδάει η ρουφιάνα…

*spaz: someone who thinks irrationally and is giving you a hard time, usually about some thing insignificant, or someone who generally randomly overreacts.

Πηγή
Πως γίνεται κάποιος να μιλάει τόσο άσχημα για αυτά τα υπέροχα πλάσματα; Τσατίστικα τόσο πολύ που πριν λίγο ανέβασα πυρετό. Θέλω να ουρλιάξω!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 02-03-12 στις 13:02. Αιτία: Προσθήκη πλήρους άρθρου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tania1982

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tania1982
H tania1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H tania1982 έγραψε στις 16:01, 18-01-11:

Έχεις ακόμα να ακούσεις πάρα πολλά, αλλά δεν υπάρχει λόγος να χαλιέσαι Ορθούλα...όσοι τα αγαπάμε απλά κάνουμε το καλό και το ρίχνουμε στο γιαλό, κάπου εκεί έχω καταλήξει..(αρκεί οι άλλοι να μένουν μόνο στα λόγια βεβαίως,γιατί στις πράξεις αλλάζει το θέμα!) Φιλιά και να χαίρεσαι την οικογένεια,καλά γεννητούρια να έχετε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Orthoula

Νεοφερμένος

H Orthoula έγραψε στις 16:09, 18-01-11:

Ευχαριστώ, τα λατρεύω τα γατούνια! Απο το χρώμα τον μικρών πιθανόν θα καταλάβω και τον πατέρα , έχουμε 2-3 γάτους εδώ στην γειτονιά οπότε κάποιος απο αυτούς θα είναι!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mary-babis

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη mary-babis
H mary-babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 537 μηνύματα.

H mary-babis έγραψε στις 16:17, 18-01-11:

Προφανως ο τοσο "αστειος" τυπος δεν εχει ζησει ποτε με μια γατα για να ξερει πως ειναι..Και αυτο που εχω καταλαβει εγω με τις γατες ειναι οτι αν τους δειξεις ουτε δεν τις "χονευεις" θα στο ανταποδωσουν.Και καλα κανουν!! Και αυτο που περιεγραφε οτι μπλεκονται στα ποδια σου δεν μπορεις να περπατησεις για να μην τις πατησεις, εγω το βρισκω αξιολατρευτο!!!Παντως μην χαλιεσαι με τετοια. Θα συναντησεις πολλα παρομοια, ισως και χειροτερα-δυστυχως-. Καλως ηρθες!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lena22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lena22
H Lena22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Lena22 Hi έγραψε στις 19:07, 18-01-11:

Να πω κι εγώ... το είχα ξαναδεί αυτό το site και έχουν γράψει πολλά για ζωάκια... τις προάλλες κάποιος έγραφε για φόλες... φανταστείτε μόνο από αυτό... έχουν κι εδώ ένα κείμενο κατά των φυτοφάγων που λέει "ΣΩΣΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΦΑΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΑΤΟ"... http://www.fridge.gr/pe/7884/oikologia/

εντάξει, απόψεις είναι αυτά αλλά το παρακάνουν...

Παράθεση

mary-babis

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη mary-babis
H mary-babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 537 μηνύματα.

H mary-babis έγραψε στις 22:36, 18-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lena22
Να πω κι εγώ... το είχα ξαναδεί αυτό το site και έχουν γράψει πολλά για ζωάκια... τις προάλλες κάποιος έγραφε για φόλες... φανταστείτε μόνο από αυτό... έχουν κι εδώ ένα κείμενο κατά των φυτοφάγων που λέει "ΣΩΣΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΦΑΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΑΤΟ"... http://www.fridge.gr/pe/7884/oikologia/

εντάξει, απόψεις είναι αυτά αλλά το παρακάνουν...
Γενικοτερα υπαρχουν απαραδεκτα κειμενα στο ιντερνετ και καλο θα ειναι μερικοι να προσεχουν τον τροπο που γραφουν.Και που δεν ειμαι χορτοφαγος, δεν μου αρεσει να διαβαζω τετοια περιγραφη.Δηλαδη σεβασου τον αλλον που ειναι και ειναι επιλογη του και τροπος ζωης του.Απλα με το συγκεκριμενο κειμενο συμφωνω σε ενα και μονο σημειο.Στο οτι μερικοι ανθρωποι θελουν να σου επιβαλλουν τον τροπο ζωης τους και ειναι υπερβολικα "κολιτσιδες"!!!!Ενταξει σεβομαι οτι εισαι χορτοφαγος αλλα θελω να σεβαστεις και μενα που τρωω 2-3 ειδη ζωικης προελευσης.Και ειναι το μοναδικο που εχει δικιο αλλα και παλι το περιγραφει πολυ υπερβολικα...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 04:42, 19-01-11:

τελικα ειμαι η μονη που ξεραθηκε στο γελιο διαβαζωντας αυτα που εγραψε ο τυπος;;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 10:01, 19-01-11:

epic fail αρθρο, μην ψαρωνετε με οτιδηποτε διαβαζετε. Και εγω πεθανα στα γελια μολις το διαβασα. Σιγα τα αυγα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 10:21, 19-01-11:

Συμφωνώ!!! Δε μασάμε!

Κάτι τέτοιοι μου δίνουν ελπίδα ότι δεν θα μείνω ποτέ άνεργη!...τουλάχιστον για πολύ!...
Κατα τ'αλλα , έχει πολύ καλή πένα ο τύπος, ας του το αναγνωρίσουμε!...

Παράθεση

Orthoula

Νεοφερμένος

H Orthoula έγραψε στις 12:19, 19-01-11:

Ναι, αλλα μισεί τα ζώα! Νομίζω πως στην Ελλάδα έχει παραγίνει η φάση με το κράξιμο. Ο καθένας ανοίγει ένα μπλογκ και κράζει. Lena 22 αυτό είναι το κείμενο για τις φόλες; http://www.fridge.gr/zb/8103/fola/ .Απαράδεκτα πράματα. Είμαι η μόνη που πιάνεται η ψυχή της όταν διαβάζει τέτοια; Γενικά νομίζω πως η ιστοσελίδα είναι αισχρή. Όσο κοιτάω την θεματολογία τόσο παραπάνω αναστατώνομαι...Δεν σέβονται ούτε τα ζώα, ούτε τον άνθρωπο, ούτε τον θάνατο ( http://www.fridge.gr/zb/7582/suicide/ δείτε εδώ και πείτε μου!.

Νιώθω πως ίσως με πειράζει παραπάνω απο ότι άλλους. Νιώθω πολύ άσχημα αυτή την στιγμή. Αρρωσταίνω με τέτοια.

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,773 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 12:23, 19-01-11:

Μην καθεσαι και διαβαζεις τετοια πραγματα. Υποτιμουμε τον εαυτο μας. Εφοσον τα αφηνουν και υπαρχουν ας τα διαβαζουν αυτοι που ειναι της αντιστοιχης αντιληψης.
Δεν ειναι θεμα αν σε πειραζει ή οχι απλα ειναι για γελια... Προσπαθωντας να περασει τη χαμηλη αυτοεκτιμηση του ιδιου σε εμας με οτι μπορει να του κατεβει απο το μυαλο δεν κερδιζει τιποτα παρα την απορριψη μας στο να συνεχισουμε να διαβαζουμε...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:55, 19-01-11:

Ειρηνάκι μου θα σε μαλώσω!Κρίμα βρε το παλικαράκι...
Σκέψου τί κενά - ...τί κουφάλες- έχει μέσα του και στη ζωή του
για να διαθέσει τόόόσο απ' τον μη πολύτιμο χρόνο του
για να ΥΜΝΗΣΕΙ κάτι που μισεί!!!
Η αλήθεια είναι ότι τα γατόνια προκαλούν μόνο ακραία συναισθήματα!!!!

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,773 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 13:06, 19-01-11:

Ελα ντε...φαντασου ποσο χρονο μπορει να διαθετει καποιος την σημερον εποχη ωστε να καθεται και να γραφει τετοια κειμενα.
Φανταζομαι οτι ειναι ανθρωπος που του ταιριαζει η φραση "Ολα ειναι πληρωμενα και ο μπαμπας εχει για μενα"
Διαβασα και το αλλο κειμενο που παραθετει η κοπελα...δεν παλευεται...
Πραγματικα ας μην τα διαβαζουμε διοτι οσο ασχολουμαστε τοσο θα ασχολειται και αυτος.

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 21:54, 19-01-11:

κι εγώ με χιούμορ το είδα το άρθρο
και οχι για παρεξηγηση
αλλά όπως το βλέπει κανεις
Αυτό που σίγουρα θα ήθελα να σου προτείνω είναι να στειρώσεις τη γατούλα σου
αφού πλέον γεννήσει
γιατί κινδυνευει απο χίλια δυό
και τα γατάκια της επίσης

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:59, 19-01-11:

εγω παντως γελασα μεχρι δακρυων, ειδικα με το αρθρο περι χορτοφαγιας

Δεν γραφουν τιποτα ασχημο, ακομα και αυτο για τις φολες ηταν ενταξει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους