Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,122 εγγεγραμμένα μέλη και 718,314 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 310 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πορτάκι για γάτες!

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 22:24, 10-11-08:

Με γεια λοιπον,το καινουργιο σας πορτακι.Πολυ ωραιο φαινεται
Θα το χαρουν πολυ ο Φιντελακος και η Ραισα.:up:
Παντος το ποσο "στεγανο" θα ειναι στα μεγαλο κρυα, με ενδιαφερει και εμενα.Αυτος ειναι ο λογος που δεν αποφασιζα μεχρι τωρα να βαλω πορτακι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zweet_dreamz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zweet_dreamz
H zweet_dreamz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H zweet_dreamz έγραψε στις 01:24, 13-11-08:

ψάχνω ένα πορτάκι που ανοίγει μονο στις γατούλες που φοράνε το κολάρο με το ειδικό σήμα για να ανοίξει το πορτάκι... ξέρει κανεις κάποιο site που να το έχει σε καλή τιμή στο internet?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 08:55, 13-11-08:

κάποιος/κάποια χρήστης έψαχνε πορτάκι...εδώ έχουμε θέμα γι΄αυτό και στις προηγούμενες σελίδες έχει και sites με αυτό που ψάχνει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 09:53, 13-11-08:

εγω ξερω για πορτακια που ανοιγουν με το με το μικροτσιπ της γατας και πουλωνται απο το ιντερνετ αλλα πρεπει να τους τειλεις τον αριθμο του μικροτσιπ για να δουνε αν ταιριαζει. Απο σαϊτ δεν ξερω απλως το ανεφερε ενας πελατης μου αν το βαλεις σε ενα ψαχτηρι θα σου βγαλει αρκετα

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 09:57, 13-11-08:

Αν μπορούν οι moderators να συγχωνεύσουν το θέμα με αυτό... γιατί εδώ έχει πληροφορίες μαζεμένες!
http://forum.mycat.gr/showthread.p...F1%F4%E1%EA%E9

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 10:10, 13-11-08:

Συγχωνεύθηκαν

Παράθεση

zweet_dreamz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zweet_dreamz
H zweet_dreamz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H zweet_dreamz έγραψε στις 10:57, 13-11-08:

το πρόβλημα μου δεν ήταν ότι μπαίνουν ξένες gates αλλα ότι από το παράθυρο που ανοίγω για να μπαινοβγαίνει η μπουμπού προσπαθούν να βγούν και τα μωρά που δεν είναι έτοιμα για έξω ακόμα!
όμως απ ότι είδα από τις πληροφορίες που έχετε εδώ υπάρχει πορτάκι που ορίζεις να ανοίγει μονο προς τα μέσα..
οποτε θα πάρω ένα τέτοιο που είναι γύρο στα 20 ευρώ και θα βγάζω εγώ έξω την μπουμπού και δεν θα έχω συνεχεια στο νου μου να τις ανοίξω , αλλα θα ξαναμπαίνει οποτε θέλει μονη της

Παράθεση

Inertia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Inertia
H Inertia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Inertia έγραψε στις 11:34, 01-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Inertia
Μάλλον σε ένα κουλό χαμηλό παράθυρο θα το βάλω, γιατί απ' ότι βλέπω αν πρόκειται να μπει σε μεταλλική επιφάνεια (αλουμίνιο κλπ.) πρέπει πρώτα να τοποθετηθεί ένα ξύλινο πλαίσιο για να ... πιάσει ο μαγνήτης (αλλιώς θα είναι συνεχώς ανοιχτό ... "μπάτε γάτες αλέστε")

ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ: ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;
Μήπως έχει κανείς απάντηση για το θέμα "συναγερμός και πορτάκι γάτας";;

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 08:19, 30-04-09:

Λοιπόν σήμερα τοποθετώ νέα αλουμινένια παράθυρα και μαζί το πορτάκι για τα Τουλόπουπσα. Τελικά κι εμένα ταμπλαδάκι θα βάλει στο σημείο που θα τοποθετήσει το πορτάκι διότι το διπλό τζάμι χάνει την ουσία μόνωσης αν κοπεί και μπορεί να πάρει μέσα υγρασία κλπ κλπ.Μάλιστα δεν βάλαμε ενιαίο πάνελ αλλά διπλό πάνω κάτω για να μην αχρηστευτεί όλο το τζάμι.
Θα σας βάλω κι εγώ φωτό μετά το πέρας της αποστολής για να γίνει πιο αντιληπτό.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 08:39, 30-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από minnielakecity_mickey
Λοιπόν σήμερα τοποθετώ νέα αλουμινένια παράθυρα και μαζί το πορτάκι για τα Τουλόπουπσα. Τελικά κι εμένα ταμπλαδάκι θα βάλει στο σημείο που θα τοποθετήσει το πορτάκι διότι το διπλό τζάμι χάνει την ουσία μόνωσης αν κοπεί και μπορεί να πάρει μέσα υγρασία κλπ κλπ.Μάλιστα δεν βάλαμε ενιαίο πάνελ αλλά διπλό πάνω κάτω για να μην αχρηστευτεί όλο το τζάμι.
Θα σας βάλω κι εγώ φωτό μετά το πέρας της αποστολής για να γίνει πιο αντιληπτό.
Μπραβο! Θα σε βολεψει παρα πολυ:up:Κι εμενα με ταμπλα ειναι

Παράθεση

myrtos (Αμαλια :))

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη myrtos
H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 09:04, 30-04-09:

Τρώγομαι άσχημα για κάτι τέτοιο με παραγγελία. Όχι από εκεί αλλά σε αλουμινά Νομιζω λυνει πολλα προβλήματα

http://www.petdoors.com/ideal_panel_installation.htm

Παράθεση

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 09:13, 30-04-09:

εγω απο την αλλη βρηκα αυτο..οικονομικο μου φαινεται..
http://eurosale.gr/itm_cat.php?catkey=2430&itm_id=20261

http://eurosale.gr/itm_cat.php?catkey=2430&itm_id=43750

οταν παω σε πιο μεγαλο σπιτι φυσικα..και αν αποφασισει η μικρη ποτε να βγει στην βεραντα!καθως με το που ανοιγω την πορτα κρυβεται το χαζουλι!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 11:49, 03-05-09:

Τώρα πώς το φτάνουν αυτό το πιατάκι??

Έχω κάτι στον ποπάκο μου και μοιάζω με ασβό!!!

Ανοίξτε μουουουουου το θέλωωωω!!!

Τί να πεί κανείς.... μας αφήνουν απ' έξω απο το σπίτι μας....
Βοηθάτε φορουμίτες και φορουμίτισες!!!

Μή σε νοιάζει Πουπσίκα μου εγώ θα φωνάζω μέχρι να μας ανοίξει η άκαρδη!!!

Και να'μαστε και στο βιντεάκι!! Θαυμάστε μας!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=pWkP9Lcqwv8

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 20:50, 23-09-10:

ξεθαβω χρησιμο topic.
Σκεφτομαι να περιφραξω 100% το αρκετα μεγαλο μπαλκονι μου και να μετακομισω την αμμολεκανη της μικρης στο μπαλκονι.
Η μονη διοδος ομως προς τα εξω θα πρεπει να γινει με πορτακι πανω σε διπλο τζαμι μπαλκοπορτας.

Οσοι το εχετε δοκιμασει, ειχατε μεγαλες απωλειες το χειμωνα σε θερμανση; Απλα φοβαμαι μηπως αρχιζει και μπαζει παρα πολυ.

Το πορτακι θα ειναι αυτο: http://www.pet-mate.com/us/ShopOnlin...ategory_id=295

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 22:35, 23-09-10:

Bill όπως βλέπεις και στις ακριβώς παραπάνω φωτό , έχω κάνει αυτό που θέλεις να κάνεις και σε διαβεβαιώ πως καμμία απώλεια θερμοκρασίας δεν υπάρχει. Είναι μια θαυμάσια λύση που με εξυπηρέτησε πάρα πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

myrtos (Αμαλια :))

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη myrtos
H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 02:49, 24-09-10:

καλημερα.Τελικα εκανα τη λυση που εχει και η mickey.εβγαλα το κατω διπλο τζαμι και εβαλα ενα πανελ αλουμινιου που εχει μονωση μεσα.εκει μπηκε το πορτακι.Επειδη φοβομουνα το κρυο -Πεντελη ειναι εδω- πηρα της ferplast που εχει το συστημα wind stop .γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη

Απλα ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΟΡΤΑΚΙ ΤΗΣ FERPLAST ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ αν η γατα ειναι μεσα η εξω γιατι μου κολλησε ο σκληρος δεικτης στην πορτουλα με τετοιο τροπο που δεν μπορουσε η γατα να σπρωξει και να μπει μεσα. Απλα το εβγαλα και εβαλα μια κορδελιτσα και ολα μια χαρα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 22:51, 24-09-10:

thanks για τις απαντησεις σας.

Προ μηνων εβαλα ενα πορτακι μεταξυ σαλονιου και δωματιου στο σπιτι μου με σκοπο τη μονωση το καλοκαιρι.
Πρωτα επρεπε να εχω ανοιχτη πορτα το βραδυ ωστε η μικρη μου να μπορει να κοβει βολτες μεταξυ πχ υπνοδωματιου και υπολοιπου σπιτιου αλλα το κλιματιστικο στο υπνοδωματιο λειτουργουσε ασταματητα με αποτελεσμα σπαταλη ενεργεια και χρηματων.

Η λυση ηρθε με ενα απλο πορτακι της pet mate και με ενα μαραγκο με συνολικο κοστος ?10

στη πρωτη φωτο εχουμε φατσα γατιου κολλημενο στο τζαμακι να κοιταει γεματο απορια.

Δυστυχως ομως τωρα στη περιπτωση της μπαλκοπορτας δεν μπορει να μπει πορτακι ευκολα επειδη ειναι συρομενες ολες οι μπαλκοπορτες μου.
Οποτε κατασκευη με ταμπλα ξεχναω αφου μετα δεν θα μπορει να κλεινει η μπαλκοπορτα ενω το μονο που θα μπορουσε να γινει ειναι κατασκευη με νεο διπλο τζαμι οπου θα μπει το πορτακι αλλα και παλι δεν θα ανοιγει ολη η μπαλκοπορτα μετα αφου μετα θα εχει μαγαλυτερο παχος το σημειο στο οποιο θα ειναι το πορτακι

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 08:04, 26-09-10:

Επειδη αυτο το διημερο εχω πηξει ψαχοντας για πορτακι...

Απο κατασκευαστες εχουμε τους εξης:
Εχουμε το sureflap (απο τα πλεον γνωστα)που ανηκει στη κατηγορια των microchip cat flaps δηλαδη δηλωνεις το μικροτσιπ του γατιου σου, χωρις την αναγκη για λουρακι πχ, ωστε να ανοιγει μονο για το γατι σου το πορτακι.Για τους ανησυχους υποστηριζει μεχρι 32 διαφορετικες γατες. Υπαρχει δυνατοτητα εγκαταστασης και σε τζαμι αλλα το παχος του για συρομενη πορτα ειναι απογορευτικο. Η τιμη γυρω στα ?100.

Εχουμε το petporte που ανοικει στην ιδια καταγορια με το sureflap αλλα ειναι λιγοτερο δημοφιλες. Η τιμη φτανει σε μερικες περιπτωσεις και τα ?150. Παχος απαγορευτικο επισης για συρομενη πορτα.

Απο τους λοιπους κατασκευαστες που φτιαχνουν απο απλα πορτακια μεχρι πορτακια που ανοιγουν αυτοματα μονο στη γατα σας εφοσον ομως αυτη φοραει ενα ειδικο λουρακι, εχουμε τη Staywell και τη petmate ως πιο δημοφιλεις εταιριες και μετα τη ferplast (με τη πιο σπαστικη ιστοσελιδα) και τη trixie.

Τα μονα πορτακια που βρηκα και θεωρητικα -λογο μικρου προφιλ- θα μπορουσαν να κανουν για συρομενη πορτα ειναι το ελαφρως μεγαλο αφου προοριζεται κυριως για μεγαλες γατες staywell 270 και το pet mate 210. Σε κανενα ομως απο τα δυο δεν μπορω να πω με σιγουρια πως δεν θα εχω προβλημα

Εχω αρχιζει να κουραζομαι με το ολο θεμα και δεν ξερω τελικα στη τελικη εαν θα πρεπει να οχυρωσω ενα ολοκληρο μπαλκονι, να μπω σε εξοδα για να βγαινει το σκασμενο μου εξω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mrniceguy : 26-09-10 στις 08:24.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 10:51, 26-09-10:

Βασίλη αφού το ξέρεις πως στο τέλος και οχύρωματικά θα κάνεις και το συρόμενο με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα το "χαλάσεις", απλά ...αποδέξου το και απόλαυσέ το

ΥΓ Ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω το ύφος του αλουμινά όταν του ζήτησα να χωρίσει την πόρτα σε δύο μέρη για να βάλουμε ταμπλαδάκι για την γατόπορτα...
με κοίταξε κάπως έτσι
και έτσι
και λιγάκι έτσι
αλλά υπέκυψε θεωρώντας με 100% φρενοβλαβή
αααααα και πού να δεις τώρα που του ζητάω ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΑ να βρεί ο τζαμάς του σχέδιο αμμοβολής με απεικόνιση γατούλες για ένα πάσο που του έχω παραγγείλει
επι τη ευκαιρία βοηθήστε αν μπορείτε με να βρω σχέδια αμμοβολής με γάτες, pls!!!!

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 11:24, 26-09-10:

Αυριο απογευματακι θα μιλησω με τον αλουμινα ο οποιος τυχαινει να ειναι και γνωστος μου και θα δω εαν μπορει να το κανει και με τι κοστος.
Παντως το διπλο τζαμι, επειδη εχει αναφερθει και σε καποια ποστ παλιοτερα, μπορει να κοπει μονο κατα τη διαρκεια της κατασκευης του οποτε ειναι φυσιολογικο καποιος αλουμινας να σου λεει πως θα πρεπει να μπει νεο τζαμι.

Σχεδιο αμμοβολης σε τζαμι....πολυ μα πολυ προχωρημενη ιδεα και πιασαρικη. Ποτε δεν το ειχα σκεφτει

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 15:10, 26-09-10:

Βασιλη μου κι εγω το ίδιο πρόβλημα έχω με τις μπαλκονόπορτες. Ειναι και διπλά τα τζάμια αλλα και επάλληλες οπότε μάλλον δεν χωράει πορτάκι που να επιτρέπει μετα να ανοίγουν οι πόρτες η μια πάνω στην άλλη. Για αυτό έχω πάντα την μια ανοιχτή χειμώνα καλοκαίρι... τι να κάνω. Οσο για το διπλό τζάμι εμενα ο αλουμινάς που ρώτησα μου ειπε πως ειναι οκ κι αν πάρω πορτακι μπορει να μου το βάλει. Λες να μην κατάλαβε καλά??? Οσο για το δίχτυ που λες στο άλλο θέμα της περίφραξης του μπαλκονιου, νομίζω οτι θα ειναι οκ (εχει κ η Νεκταρία στο εκτροφειο της σε μια προσφατη κατασκευή που έκανε). Ομως εγώ ειχα διαβάσει πριν πολύ καιρο μέσα στις κριτικές που κάνουν οι αγοραστες των προϊόντων, σε κάποιο σάιτ οτι μια γατουλα το παραβίασε και έτσι δεν το πήρα γιατι ειμαι και 4ο όροφο και φοβήθηκα.... τι να πω...

Παράθεση

κατανιδου ιωαννα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη κατανιδου ιωαννα
H κατανιδου ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H κατανιδου ιωαννα έγραψε στις 15:30, 26-09-10:

θελω πολυ να βαλω πορτακι σε τζαμι μπαλκονοπορτας ...αν καποιος το εχει κανει παρακαλω ας ανεβασει φωτογραφειες και ας μας εξηγησει πως το εκανε...δεν μπορει..ολο και καποιος θα το εκανε...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:13, 26-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από κατανιδου ιωαννα
θελω πολυ να βαλω πορτακι σε τζαμι μπαλκονοπορτας ...αν καποιος το εχει κανει παρακαλω ας ανεβασει φωτογραφειες και ας μας εξηγησει πως το εκανε...δεν μπορει..ολο και καποιος θα το εκανε...
Κοίτα στην προηγούμενη σελίδα..έχει και φωτό.Εννοείται ότι φωνάζεις αλουμινά για να στο φτιάξει.

Παράθεση

κατανιδου ιωαννα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H κατανιδου ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H κατανιδου ιωαννα έγραψε στις 19:38, 26-09-10:

το ειδα..δεν γινεται να μπροσαρμοστει στο τζαμι ?Δεν θελω να αλλαξω την οψη της τζαμαριας...

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 21:00, 26-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από staman2
Βασιλη μου κι εγω το ίδιο πρόβλημα έχω με τις μπαλκονόπορτες. Ειναι και διπλά τα τζάμια αλλα και επάλληλες οπότε μάλλον δεν χωράει πορτάκι που να επιτρέπει μετα να ανοίγουν οι πόρτες η μια πάνω στην άλλη. Για αυτό έχω πάντα την μια ανοιχτή χειμώνα καλοκαίρι... τι να κάνω. Οσο για το διπλό τζάμι εμενα ο αλουμινάς που ρώτησα μου ειπε πως ειναι οκ κι αν πάρω πορτακι μπορει να μου το βάλει. Λες να μην κατάλαβε καλά??? Οσο για το δίχτυ που λες στο άλλο θέμα της περίφραξης του μπαλκονιου, νομίζω οτι θα ειναι οκ (εχει κ η Νεκταρία στο εκτροφειο της σε μια προσφατη κατασκευή που έκανε). Ομως εγώ ειχα διαβάσει πριν πολύ καιρο μέσα στις κριτικές που κάνουν οι αγοραστες των προϊόντων, σε κάποιο σάιτ οτι μια γατουλα το παραβίασε και έτσι δεν το πήρα γιατι ειμαι και 4ο όροφο και φοβήθηκα.... τι να πω...
Ισως με καποιο απο τα πορτακια της staywell ή της petmate ( http://www.zooplus.de/shop/katzen/ba.../pet_mate/1234 ) που ανεφερα πριν να μπορεσει να δουλεψει και σε εσενα που ειναι επαλληλες
Μαλλον θα ξανακανω παραγγελια απο το γερμανικο site, εαν παρω το οκ απο τον αλουμινα αυριο,με το πορτακι της petmate. Μπορει ο αλουμινας σου να θεωρουσε αυτονοητο πως θα σας βαλει νεο διπλο τζαμι

Στο διχτυ της trixie εχουμε 2 διαφορετικα προιοντα:
  • Biteproof Cat net ( http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/c...at_nets/101945 ) το οποιο ειναι απο ενισχυμενο υλικο που αντεχει δαγκωματα αλλα η trixie προειδοποιει "Do not leave your cat unattended with the security net"
  • Protective Cat net http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/c...cat_nets/29941 το οποιο ειναι η απλη εκδοση του διχτιου σε καποια διαφορετικα χρωματα οπως και σε transparent το οποιο ομως εχει το μικροτερο παχος (0,2mm σε αντιθεση του 1,0mm των υπολοιπων χρωματων).
Στο γερμανικο zooplus οι περισσοτερες αρνητικες ειναι για το transparent και οι θετικοτερες για το Biteproof Cat net
Παντως καποιοι αναφερουν πως δεν ειναι η ιδανικη λυση για επιθετικα γατια. Εαν λαβουμε υποψιν πως η kazumi δεν εχει ασχοληθει ποτε της με τη σιτα μου, μαλλον δεν θα εχω προβλημα. Και εγω σε 4ο ειμαι οποτε οπως καταλαβαινεις τρεμω τη περιπτωση που σχιστει το διχτυ.

Αρχική Δημοσίευση από κατανιδου ιωαννα
το ειδα..δεν γινεται να μπροσαρμοστει στο τζαμι ?Δεν θελω να αλλαξω την οψη της τζαμαριας...
εχει αναφερθει και σε παλιοτερα posts, εξαρταται απο τις ορεξεις του αλουμινα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mrniceguy : 26-09-10 στις 21:32.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 09:54, 27-09-10:

Eπειδή είχα μιλήσει αναλυτικά με πολλούς αλουμινάδες το συμπέρασμα ήταν πως ΔΕΝ μπορεί να κοπεί το παλιό διπλό τζάμι διότι θα καταστραφεί το waterproof του τζαμιού οπότε θα πρέπει να παραγγελθεί νέο panel με την οπή στο σημείο που θέλετε. Η πλέον οικονομική λύση είναι αυτή που έκανα εγώ χωρίζοντας σε δύο μέρη την πόρτα με ενδιάμεσο ταμπλαδάκι.
Σχετικά τώρα με το δίχτυ το οποίο όντως δεν θα εμπιστευόμουν και τόσο γιατί δεν αποφασίζετε να βάλετε τέντα διαφανή όπως αυτή παρακάτω. Εμένα με έχει σώσει κυριολεκτικά!!
sorry δεν εχω περιστρέψει τις φωτό και θα ..στραβολαιμιάσετε :-)

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  οχυρωματικα 1.jpg
Εμφανίσεις:  544
Μέγεθος:  654,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  οχυρωματικα  2.jpg
Εμφανίσεις:  592
Μέγεθος:  736,9 KB  
Παράθεση

κατανιδου ιωαννα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H κατανιδου ιωαννα έγραψε στις 14:50, 27-09-10:

τι ειναι το panel ?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 15:15, 27-09-10:

το τζαμιλίκι, το γυάλινο μέρος της πόρτας

ΥΓ Όλοι έχουμε το ίδιο παιχνίδι με το κρυμμένο μπαλάκι και το ποντικάκι για τα γατάκια μας τελικα. Μόνο που τα δικά μου τα γαιδούρια , σαν τα κακομαθημένα παιδιά παίζουν μια στιγμή με το καινούργιο και μετά το βαριούνται

Παράθεση

oliver (Μιχαήλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη oliver
H Μιχαήλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H oliver "To be, or not to be..." έγραψε στις 11:41, 29-09-10:

Επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι αναφέρεστε σε πορτάκια που έχουν τοποθετηθεί σε γυαλί, αλουμίνιο ή ξύλο, υπάρχει κανείς που να έχει εμπειρία από εφαρμογή γατόπορτας σε τοίχο; Αν ναι τον θερμοπαρακαλώ να μου συστήσει τον άνθρωπο που ανέλαβε την τοποθέτηση, διότι πραγματικά έχω δυσκολευτεί πάρα πολύ με το να προσπαθώ να βρω κάποιον που να διατίθεται να μπει στο κόπο εδώ στην Αθήνα.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 13:09, 29-09-10:

αν ο τοίχος είναι μονότουβλο τότε ένας μπογιατζής/σοβατζής μπορεί άνετα να ανοίξει τρυπούλα και να σοβατίσει/βάψει γύρω της.
το πορτάκι νομίζω οτι προσαρμόζεται σε βάθος ανάλογα με το βάθος της οπής στον τοίχο.
ελπίζω να τα καταφέρεις και να μας βγάλεις φωτό να δούμε

Παράθεση

oliver (Μιχαήλα)

Νεοφερμένος

H Μιχαήλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H oliver "To be, or not to be..." έγραψε στις 13:38, 29-09-10:

Ο τοίχος είναι μπατικός... Ας το καταφέρω μια και όχι φωτογραφία, ολόκληρο άλμπουμ θα σας κάνω! Το έχω δει εγώ το όνειρο... το γιαπί, το πηλοφόρι, το μυστρί. Ήρθε η ώρα να εξασκήσω το επάγγελμα από 'μέσα' που θα έλεγε και ο καθηγητής της τεχνολογίας υλικών του Πολυτεχνείου! Ευχηθείτε μόνο να μου ‘κάτσει’ με τη πρώτη γιατί τι θα κάνω με τοίχο emmentalμεσα στο αποκαλόκαιρο!

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 14:39, 29-09-10:

Tα πορτάκια για τα γατάκια όντως είναι χρησίμα,αλλά είναι βρε παιδιά πολύ δύσκολο να το φτιάξετε.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 15:25, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από oliver
Ο τοίχος είναι μπατικός... Ας το καταφέρω μια και όχι φωτογραφία, ολόκληρο άλμπουμ θα σας κάνω! Το έχω δει εγώ το όνειρο... το γιαπί, το πηλοφόρι, το μυστρί. Ήρθε η ώρα να εξασκήσω το επάγγελμα από 'μέσα' που θα έλεγε και ο καθηγητής της τεχνολογίας υλικών του Πολυτεχνείου! Ευχηθείτε μόνο να μου ʽκάτσειʼ με τη πρώτη γιατί τι θα κάνω με τοίχο emmentalμεσα στο αποκαλόκαιρο!
αχαααααα είσαι και του επαγγέλματος ε?
Οπότε βουρ στο....τυρί
ΥΓ Εγώ αν και θεωρητική ειδικεύομαιως.... μπογιατζής(δες στο θέματάκι μας)
C'm on girl power!!!!!!

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 22:13, 29-09-10:

Επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι αναφέρεστε σε πορτάκια που έχουν τοποθετηθεί σε γυαλί, αλουμίνιο ή ξύλο, υπάρχει κανείς που να έχει εμπειρία από εφαρμογή γατόπορτας σε τοίχο; Αν ναι τον θερμοπαρακαλώ να μου συστήσει τον άνθρωπο που ανέλαβε την τοποθέτηση, διότι πραγματικά έχω δυσκολευτεί πάρα πολύ με το να προσπαθώ να βρω κάποιον που να διατίθεται να μπει στο κόπο εδώ στην Αθήνα.
Απλα σε τοιχο να ξερεις πως εφοσον το παχος του τοιχου ειναι μεγαλο ισως χρειαστεις να παραγγειλεις εξτρα μηκος του "τουνελ" το οποιο θα μεσολαβει μεταξυ της μια διοδου και της αλλου.
δες εδω για παραδειγμα τι εννοω http://www.sureflap.co.uk/products/d...unnel-extender

Αρχική Δημοσίευση από mickey mouse
Eπειδή είχα μιλήσει αναλυτικά με πολλούς αλουμινάδες το συμπέρασμα ήταν πως ΔΕΝ μπορεί να κοπεί το παλιό διπλό τζάμι διότι θα καταστραφεί το waterproof του τζαμιού οπότε θα πρέπει να παραγγελθεί νέο panel με την οπή στο σημείο που θέλετε. Η πλέον οικονομική λύση είναι αυτή που έκανα εγώ χωρίζοντας σε δύο μέρη την πόρτα με ενδιάμεσο ταμπλαδάκι.
Σχετικά τώρα με το δίχτυ το οποίο όντως δεν θα εμπιστευόμουν και τόσο γιατί δεν αποφασίζετε να βάλετε τέντα διαφανή όπως αυτή παρακάτω. Εμένα με έχει σώσει κυριολεκτικά!!
sorry δεν εχω περιστρέψει τις φωτό και θα ..στραβολαιμιάσετε :-)
μιλησα και με τον γνωστο μου αλουμινα, μου εξηγησε πως υπαρχει τροπος να κοπει το υπαρχον διπλο τζαμι και να μονωθει αμεσα στο σημειο της κοπης οπου μετα θα μπει το πορτακι
Οποτε προχωραω στη παραγγελια σημερα κιολας του πορτακι catmate που ειχα βρει με την ελπιδα πως το παχος του ειναι μικρο ωστε να κλεινει η συρωμενη πορτα μου
Θα σας ενημερωνω.

Παράθεση

oliver (Μιχαήλα)

Νεοφερμένος

H oliver "To be, or not to be..." έγραψε στις 08:59, 30-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από mickey mouse
αχαααααα είσαι και του επαγγέλματος ε?
Οπότε βουρ στο....τυρί
ΥΓ Εγώ αν και θεωρητική ειδικεύομαιως.... μπογιατζής(δες στο θέματάκι μας)
C'm on girl power!!!!!!
Α έξοχα Μίκυ! Οπότε αν τα πράγματα δυσκολέψουν κι άλλο μπορούμε πάντα να κάνουμε ένα συνεργείο!

Παράθεση

oliver (Μιχαήλα)

Νεοφερμένος

H oliver "To be, or not to be..." έγραψε στις 09:04, 30-09-10:

@ mrniceguy Το έχω υπ' όψιν μου. Σ' ευχαριστώ. Καλά αποτελέσματα και με το δικό σου πορτάκι!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 13:09, 30-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από mrniceguy
μιλησα και με τον γνωστο μου αλουμινα, μου εξηγησε πως υπαρχει τροπος να κοπει το υπαρχον διπλο τζαμι και να μονωθει αμεσα στο σημειο της κοπης οπου μετα θα μπει το πορτακι
Οποτε προχωραω στη παραγγελια σημερα κιολας του πορτακι catmate που ειχα βρει με την ελπιδα πως το παχος του ειναι μικρο ωστε να κλεινει η συρωμενη πορτα μου
Θα σας ενημερωνω.
καλή επιτυχία!!

Α έξοχα Μίκυ! Οπότε αν τα πράγματα δυσκολέψουν κι άλλο μπορούμε πάντα να κάνουμε ένα συνεργείο!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 12:03, 30-11-10:

μετα απο πολυ αναμονη, πολυ κλασιμο απο τον αλουμινα το πορτακι μπηκε μολις εχθες. Πηρε τον πορτα ολοκληρη και μετα απο λιγες ωρες την επεστρεψε με το πορτακι εγκατεστημενο.
Αν και η δουλεια φαινεται να εχει γινει μια χαρα, ο αλουμινας (υποψιν, μιλαμε και για γνωστο ατομο κιολας) μου επιασε το πισινο αφου απο τα περιπου ?60 που θα κοστιζε η διαδικασια μου ζητησε ?120
Το πορτακι εγκατασταθηκε καποια εκατοστα πανω απο οσο ειχα σημειωσει εγω (στα 16εκ ενω καλο θα ηταν να ξεκιναει στα 12εκ) οποτε ειμαι ετοιμος να σκασω. Ευτυχως και τα δυο γατια το χρησιμοποιουν χωρις ιδιαιτερο κοπο αλλα φαινεται πως θα τα βολευε καλυτερα εαν ηταν λιγο πιο χαμηλα. Τεσπα..δεν το σκεφτομαι αλλο γιατι θα σκασω (ναι το ξαναειπα..το ξερω...θα σκασωωωω).

Μερικες φωτος. Η συρομενη (κατι που ηταν αναμενομενο) δεν κλεινει εντελως αλλα χωραμε ανετα να βγουμε στο μπαλκονι. Εναλλακτικα υπαρχει και αλλη μπαλκονοπορτα που οδηγει στο μπαλκονι οποτε μικρο το κακο.
Στα θετικα τωρα (ευτυχως υπαρχουν και αυτα): η ηχομνωση δεν εχει επηρεαστει καθολου. Μα καθολου. Επισης αερας δεν φαινεται να περναει καθολου παρολο το τρελο νοτια που φυσαει αυτες τις ημερες. Οποτε το πορτακι ποιοτικα ειναι παραπανω απο καλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mrniceguy : 30-11-10 στις 15:10.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H mickey mouse έγραψε στις 14:54, 30-11-10:

Mε γειά σας το πορτάκι
θα σας εξυπηρετήσει αφάνταστα...
οσο για τους αλουμινάδες...αστα
κι εμένα οπως σου έχω ξαναπει ηταν όλο γκρίνια μέχρι να την κάνει τη δουλειά
και σε μας δεν την έφερε στο κέντρο ακριβώς που θέλαμε
αλλα παρόλα αυτά τα γατονια μου μια χαρα την έχουν μάθει
και μπαινοβγαίνουν ασταμάτητα.
Την αμμολεκάνη επίσης μπορείς να τη βγάλεις έξω πλέον στη βεράντα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 15:16, 30-11-10:

ευχαριστουμε. Το ΣΚ που θα εχω τελειωσει 100% με τη περιφραξη, η αμμολεκανη θα μετακομισει μπαλκονι Τερμα τα χαλικακια που εκαναν το σαλονι να θυμιζει παραλια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mrniceguy : 30-11-10 στις 16:39.
Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 21:00, 13-12-10:

πληρη μετακομιση τελικα στο μπαλκονι δεν ειχαμε επειδη αν και 100% περιφραγμενο. Σιγα σιγα. Παντως φαινεται να το εχουν λατρεψει(το μπαλκονι, οχι το πορτακι). Σημερα κλειδωσα το πορτακι πριν φυγω για δουλεια αλλα ο quentin επεμενε στο να βγει εξω. Αυτο το γατι καποια μερα θα γκρεμισει ολοκληρη τη μπαλκονοπορτα.

Παντως το πορτακι αν και ειχα τρελες επιφυλαξεις περι ηχομονωσης και θερμομονωσης ειναι απλα αψογο. Ειδικα αυτες τις ημερες με τους 2-3 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια δεν περναγε ιχνος αερα παρολο οτι δεν κλεινει στεγανα αλλα εχει κατι σαν βουρτσακια γυρω γυρω απο το πορτακι.

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 21:20, 13-12-10:

Άψογα! Μπράβο σας και καλορίζικο το πορτάκι. Κι εγώ ονειρεύομαι κάτι τέτοιο για τα γατουλίνια μου. Με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνουμε κι εμείς σε δικό μας σπίτι. Τώρα νοικιάζουμε και δεν επιτρέπονται τέτοιες παρεμβάσεις. Άλλωστε δεν έχουμε και μπαλκόνι και τα λυπάμαι λίγο τα κακόμοιρα που τα έχω μόνο μέσα, αν και το έχουν συνηθίσει πια. Πολύτιμη η εμπειρία σας! Ευχαριστούμε...

Παράθεση

achille

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη achille
Ο achille αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O achille έγραψε στις 20:45, 29-03-11:

καλησπερα σε ολους,
ειδα το thread και αποφασισα να βαλω πορτακι στην διπλη τζαμενια πορτα προς το μπαλκονι. ειδα επισης οτι εχετε βαλει αρκετοι και με επιτυχια το πορτακι αυτο σε διπλα τζαμια, εαν και πολλοι λεν οτι δεν γινεται. παρακαλω πολυ για το ονομα και το τηλεφωνο του μαστορα που σας το εφτιαξε για να το φτιαξω και εγω. μενω αθηνα κεντρο.
ευχαριστω εκ των προτερων

Παράθεση

dpa2007 (Τάσος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dpa2007
Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O dpa2007 έγραψε στις 16:10, 15-09-12:

Καλησπέρα, στο φόρουμ,
εχουμε μια γατα και επιθυμούμε να βάλουμε μια πορτα για αυτην στο τζαμι της μπαλκονοπορτας ωστε να μπαινοβγαινει απο εκει.
εχετε καποια προταση για πορτάκια γάτας;
τιμες,online καταστηματα τι πρεπει να προσεξουμε;
ευχαριστω εκ΄των προτερων για τις απαντησεις σας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mauros Gatos
H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 16:49, 15-09-12:

Καλησπερα φιλε μου! Αν το τζαμι σου ειναι διπλο,δεν μπορει να τοποθετηθει το πορτακι απ οσο γνωριζω.
Ισως το βρεις και σε μεγαλα πετ σοπ.Μπορεις να κανεις και ερευνα στο νετ και να βρεις τιμες.
Δες λιγο και εδω http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=23625 μπορει να σε βοηθησει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dpa2007 (Τάσος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dpa2007
Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O dpa2007 έγραψε στις 21:37, 15-09-12:

καλησπέρα,ευχαριστώ για την απάντηση!
θα διαβασω το νημα και θα αρχισω να ψαχνω και στο ιντερνετ.

Παράθεση

Backdrop

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:31, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από dpa2007
Καλησπέρα, στο φόρουμ,
εχουμε μια γατα και επιθυμούμε να βάλουμε μια πορτα για αυτην στο τζαμι της μπαλκονοπορτας ωστε να μπαινοβγαινει απο εκει.
εχετε καποια προταση για πορτάκια γάτας;
τιμες,online καταστηματα τι πρεπει να προσεξουμε;
ευχαριστω εκ΄των προτερων για τις απαντησεις σας.
Καλημέρα!

Για δες στο site της trixie(http://www.trixie.de/en/grp/Cat,13175) , έχει πολλά πράγματα! Η αντιπροσωπεία είναι στα Σπατα και η παραλαβή γίνεται στην πόρτα σου!ACCESS GROUP - ΒΑΟΣ A.E. - -ΧΡ. ΜΠΕΚΑ 17, ΣΠΑΤΑ, ΤΗΛ. (210) 6630.800, FAX (210) 6630.802

Παράθεση

LydiaV

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LydiaV
H LydiaV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H LydiaV έγραψε στις 14:34, 17-09-12:

Γειά σας!
Το δικο μου προβλημα ειναι πως δεν ξερω που να βαλω ενα πορτακι για την γατουλα μου.
Η πορτα της κουζινας για να μπει πορτακι πρεπει να αλλαξει ολλοκληρη (πραγμα που κοστιζει) και τωρα στις μπαλκονοπορτες δεν ξερβ κατα ποσο θα ηταν ωραιο κατι τετοιο, αφηστε και τα τζαμια που ειναι 2πλα κλπ θα ειναι μπελας. Καμια ιδεα?

Παράθεση

Morpheus@Ares

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Morpheus@Ares
H Morpheus@Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Morpheus@Ares έγραψε στις 22:57, 29-01-17:

Γεια σας παιδιά επειδή ταλαιπωρήθηκα πολύ για να βρω τζαμά να μου βάλει πορτάκι σε διπλό τζάμι, γι' αυτό θέλω να μοιραστώ αυτή την πληροφορία εδώ για τους μελλοντικούς ενδιαφερόμενους Όλοι μου έλεγαν ότι δεν γίνεται σε διπλό τζάμι και ότι δεν θα είναι σταθερό και ότι θα έπρεπε να χώριζα το τζάμι στα δύο και να κάναμε το μισό ταμπλό αλουμινίου όπου έκει θα τοποθετούταν το πορτάκι κάτι που δεν μου άρεσε αισθητικά. Μόνο ένας με συμβούλεψε να αγοράσω στρογγυλό πορτάκι και θα μου το έφτιαχνε. Όντως ήρθε πήρε τα μέτρα και μετά από μερικές μέρες μου έφερε ένα καινούργιο κομμένο και μονωμένο διπλό τζάμι και επίσης γερό και σταθερό. Να πω ότι το κόστος για 0.5εκ *2.00μ ήταν 150 ευρώ, εντάξει δεν το λες και τζάμπα αλλά είναι τα μόνα χρήματα που δεν μετανιώνω με τίποτα, μεγάλη υπόθεση να βγει ή άμμος στο μπαλκόνι, το σπίτι μου είναι μικρό και η μυρωδιά δεν παλευόταν και είχα δοκιμάσει ότι άμμο κυκλοφορούσε στην αγορά, πέλλετ, κρυσταλλική, μπετονίτη άσε τα πάντα ειδικά με την κρυσταλλική πλήρωσα μέσα σε ένα μήνα το 1/3 της αξίας του τζαμιού.... ελπίζω να βοήθησα

επισυνάπτω και μια φωτογραφία της μπαλκονόπορτας για να το δείτε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  16409197_779084308909207_1680992436_o.jpg
Εμφανίσεις:  479
Μέγεθος:  228,8 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 30-01-17 στις 21:10. Αιτία: προσαρμογή του κειμένου σύμφωνα με τους όρους χρήσης.
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 16:21, 31-01-17:

Ωραιότατο,με γειά σας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους