Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,667 εγγεγραμμένα μέλη και 718,198 μηνύματα σε 22,546 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 363 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Άσχημα χτυπημένη γάτα και πρόβλημα στο περπάτημα

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 249 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 21:29, 12-11-12:

σημερα που βγηκε για τον πρωινο της περιπατο στην αυλη,για καμια ωριτσα,μαλλον κατι η καποιος την χτυπησε και ειναι ασχημα η κακομοιρα.εχω μεγαλη αυλη με περιφραξη,με μονο ενα δρομακι που περναει διπλα και μαλλον εκει κατι εγινε.+οτι βρηκα πανω της κατι σαν μωβ μπογια,σα λεκεδες,κατι τετοιο,και δεν ξερω τι μπορει να ειναι.εχω τρελαθει απο τη στενοχωρια μου.το ενα ποδι πισω δεξια το εχει σχεδον σαν παραλητο,ενω προσεχει το αλλο.την βρηκα να σερνετε με τα μπροστινα,κουναει την ουρα της και το ενα της ποδι,αλλα το αλλο ειναι ασχημα χτυπημενο απο ψηλα.την πηγα κατευθειαν στο γιατρο,οπου μου ειπε πως εχει χτυπησει το ισχυο μπορει και τη λεκανη της και κατι σαν εξαρθρωση,που το αποκλεισαμε μετα μιας και ηταν ισομηκη τα ποδαρακια της,δεν περνει καποιο εξωτερικο ναρθηκα η κατι αλλο μου ειπε,παρα μονο,ακτινολογικο και χειρουργιο μετα.την εχω σπιτι τωρα,εφαγε κανονικα με ορεξη και καθετε ηρεμη.ουτε στη γιατρο αγριεψε ουτε τιποτα.δυστυχως γι αυτη,δε μπορω να της παρεχω χειρουργειο και οτι αλλο χρειαστει λογο οικονομικων..οσο ασχημο κ αν ακουγεται,ειμαι ανεργος πανω απο ενα χρονο και ηταν η συντροφια μου,καθως ουτε εξω βγαινω πλεον,περναγαμε ατελειωτες ωρες μαζι.
σαν εναλακτικη η γιατρος,προτεινε πληρη ακινησια,οσο γινεται δηλαδη για αρκετο καιρο και προσοχη μεσα στο κλουβακι της.για να θρεψει απο μονο του..εχω ολη την διαθεση να τη βοηθησω και ελπιζω να τα καταφερει η κακομοιρα μου.της εχω εμπιστοσυνη και πιστευω θα ανακαμψει.
αν εχετε να με συμβουλεψετε κατι,η καποια οδηγια με το τι να κανω,γιατι εχω αγχωθει-στενοχωρηθει αρκετα.οτιδηποτε θα βοηθουσε.
δε με πειραζει αν κουτσαινει μετα,ουτε αυτη πιστευω,αφου γλυτωσε τα χειροτερα.αρκει να μπορεσει να περπατησει παλι ρε γαμωτο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bulukitsa (Μιχαλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη bulukitsa
Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (πάνω απο 50 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O bulukitsa έγραψε στις 21:33, 12-11-12:

μακάρι να μπορέσεις να βρεις αρκετά χρήματα για να της παρέχεις τις ανάγκες της
του εύχομαι περαστικά και να ξαναπερπατήσει σύντομα
ώσο για αυτόν που την χτύπησε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 249 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 21:39, 12-11-12:

ρε γαμωτο, αν ξερετε να μου πειτε μια τιμη για ολα αυτα..ξερω οτι ζηταω περιεργα πραγματα,αλλα σχετικα ας πουμε,οτι στειρωση της ειχα κανει με 80ε,μια ορθοπεδικη εγχειρηση και ακτινογραφιες,ποσο να κοστιζει.εστω και στο περιπου, να δω τι μπορω να κανω.αν γνωριζει καποιος,με παρομοι περιστατικο,θα βοηθουσε,με βαση αυτα τα συμπτωματα που σας ειπα παραπανω.θα ψαχτω κ εδω να ρωτησω τι και πως,μπας και γινει τιποτα.
κ ελπιζω για το καλυτερο

Παράθεση

bulukitsa (Μιχαλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (πάνω απο 50 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O bulukitsa έγραψε στις 21:43, 12-11-12:

γύρω στα 600 ευρώ κοστίζει η εγχείρηση

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 21:57, 12-11-12:

μμμαλιστα...δυστυχως δε θα μπορεσω με τιποτα αμμεσα,μιας και ουτε ταμειο ανεργιας δεν περνω..πωωωω ρε γμτ!
τι ατυχια ηταν αυτη..τι να πω...ελπιζω να τα καταφερουμε.
ευχαριστω για τις απαντησεις

Παράθεση

kitcat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitcat
H kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H kitcat έγραψε στις 22:10, 12-11-12:

600??? Αλήθεια δε νομιζω, ρώτα και αλλού, εχω ακούσει απίστευτες τιμές κατά καιρούς, εγώ πάω σε έναν κτηνιατρο που γενικά είναι πολύ οικονομικός, προφανώς και δεν ξέρω τι θα σου πει για την περίπτωση σου. Επίσης δεν εχω να συγκρίνω, αλλά σε μια αδέσποτη που του πήγα για εγχείριση όγκου στο μαστό μου είπε 40 ευρώ και με αυτά που άκουγα περίμενα τουλάχιστον τα τετραπλά, οπότε, ρώτα, μην βγάζεις έτσι συμπέρασμα. Σου στέλνω πμ για τον κτηνιατρο, δεν έχεις κάτι να χάσεις αν κάνεις ένα τηλ και στην τελική αν σου πει και αυτός πολλά ρώτα αν υπάρχει άλλος τρόπος πιο οικονομικός πχ μέσω κάποιου φιλοζωικού, αν χρειαστεί 2 ευρώ να βάλει ο καθένας μας κατι θα μαζευετει. Αλλά πρώτα ρώτα παντου.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:12, 12-11-12:

δεν ειμαι αθηνα δυστυχως..ειμαι επαρχια και οι επιλογες μου περιοριζονται στις 2..αντε 3 το πολυ πολυ,κ αυτες σε αλλες πολεις σχετικα κοντα..
παρ ολα αυτα θα το ψαξω οσο μπορω

Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 390 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 22:20, 12-11-12:

Ποια περιοχή είσαι;
Στη θέση σου θα έπαιρνα τους γιατρούς της περιοχής θα τους εξηγούσα, θα τους διαβεβαίωνα ότι είμαι άνεργη δείχνοντας τους την κάρτα ανεργίας και θα έβλεπα τι θα μου απαντούσαν. Μίλα και με την Ενωση Κτηνιάτρων μήπως κάνει κάποιος ειδικές τιμές για τους άνεργους. Βασικά μπορείς να ξεκινήσεις ένα ένα τα βήματα. Πρώτα η ακτινογραφία για να ξέρεις ακριβώς την κατάσταση της γάτας σου και μετά βλέπεις.
Αν καταλήξεις σε κάποιο όνομα γιατρού για καλό και για κακό μπες στο φόρουμ και ρώτα για συστάσεις.
Εύχομαι σύντομα περαστικά

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:27, 12-11-12:

στο μεσολογγι ειμαι τωρα και εδω δεν...
απ οσο μου ειπαν,εχει 1 στο αγρινιο και μετα πατρα.
θα δω τι θα κανω.
τωρα καθετε ηρεμη κοιμαται.τη σκεπασα κιολας,γιατι ειχε λιγο πεσμενη θερμοκρασια ειπε ο γιατρος.
και αυριο βλεπουμε

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:42, 12-11-12:

Αν η θερμοκρασια της ειναι πεσμενη, οπως σου ειπε ο γιατρος, βρασε νερο, βαλε το σε μπουκαλακι απο νερο, τυλιξε το σε μια πετσετα, μην καει κιολας και βαλε το κοντα της να την ακουμπαει. Θα λειτουργησει σαν θερμοφορα.
Εισαι μακρυα βρε παιδι μου, αν ησουν εδω κοντα, κατι θα καναμε, τουλαχιστον με τη δικη μου την κτηνιατρο. Κοιταξε μηπως μπορεσεις να της κανεις την ακτινογραφια, για να σιγουρεψουμε οτι θελει οντως εγχειρηση. Μετα ισως σκεφτουμε κατι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:48, 12-11-12:

για ακτινογραφια θα το παλαιψω.καπως θα γινει.θελει ναρκωση για την ακτινογραφια λογικα ετσι?
πω ρε γμτ..τι γκαντεμια ηταν αυτη..
ευχσριστω για τις απαντησεις

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 23:09, 12-11-12:

Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι δύσκολες οι εποχές που ζούμε.Δυστυχώς αν ω μη γένοιτο πάθει κάτι ένα ζωάκι τα νοσήλεια κοστίζουν τα μαλλιά της κεφαλής σου.
Το κατάλαβα όταν είχε αρρωστήσει ο σκύλος μου γι'αυτό όποια τιμή και ν'ακούσω δε θα μου φανεί περίεργη.

Παράθεση

zouzounela (Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zouzounela
H Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

H zouzounela έγραψε στις 00:12, 13-11-12:

ακτινογραφία που είχα κάνει στον δικό μου δεν κάναμε και νάρκωση. 15-20 ευρώ πρέπει να κόστισε.
Περαστικά σας! Εύχομαι να πάνε όλα καλά

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 08:31, 13-11-12:

Θα έλεγα να προσπαθήσεις να βρεις έναν κτηνίατρο που προτίθεται να την χειρουργήσει με την προϋπόθεση ότι θα τον πληρώσεις σιγά σιγά.. είναι κρίμα
Ρίξε μια ματιά εδώ:
Γράψτε ένα κτηνίατρο εδώ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 10:30, 13-11-12:

Φίλε Τσοςμή, δεν χρειάζεται να απελπίζεσαι ούτε να πιστεύεις διάφορες τιμές που τυχόν θα ακούσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα...
Για μια αδέσποτη γατούλα που έπρεπε να χειρουργηθεί επειδή της κόπηκε η ουρά από μηχανή αυτοκινήτου, της είχε γίνει εξάρθρωση στο ένα πόδι, φιλοξενείται ήδη στο ιατρείο εδώ και 10 μέρες (και θα φιλοξενηθεί κι αυτή την εβδομάδα όπου και θα στειρωθεί το Σάββατο) και για τη στείρωση της αδερφής της, το συνολικό κόστος θα είναι γύρω στα 150 ευρώ...
Οπότε, μην απελπίζεσαι και μην χάνεις το κουράγιο σου, σε παρακαλώ.
Μπορείς να δεις τη λίστα που σου πρότεινε η Ριάνα, εάν θες μπορείς να μιλήσεις με τον κτηνίατρο που πήγες ήδη τη γάτα σου και να τον ρωτήσεις και για το οικονομικό κομμάτι της υπόθεσης, δεδομένου ότι είσαι άνεργος ίσως σε βοηθήσει.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 10:55, 13-11-12:

τα σκεφτομαι ολα αυτα που λετε,και θα κανω καποια τηλεφωνηματα το μεσημερι να δω τι γινεται.
τωρα την εβγαλα λιγο εξω στον ηλιο στο μπαλκονακι,εφαγε κανονικα κονσερβα,αλλα δεν πινει νερο,της εδωσα με συριγγα 2 φορες εχθες.
σα να προσπαθησε να σηκωθει αλλα δε την αφησα,ειναι νωρις ακομη.
το μονο κακο που σκεφτομαι ειναι οτι οι πιο πολυ ειστε αθηνα,οποτε λογο ανταγωνιστικοτητας οι κτηνιατροι ριχνουν και λιγο νερο στο κρασι τους..εδω ειναι αλλιως τα πραγματα οταν εισαι μονοπωλειο..μακαρι να βγαλω ακρη.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 12:17, 13-11-12:

το απογευμα θα την παω για ακτινογραφια,θα ξεκινησω απ αυτο.να ξερω τουλαχιστον ακριβως τι εχει.και μετα βλεπουμε τι θα μου επι κ εκει αυτος.στο αγρινιο θα την παω.μακαρι να πανε ολα καλα
ολο το βραδυ εκατσε ησυχη στο κλουβακι της η καημενουλα.δε μπορω να τη βλεπω να καθετε ετσι ακινητη ρε γμτ..αλλιως με ειχε συνηθησει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τσοςμή : 13-11-12 στις 12:58. Αιτία: προσθηκη φωτο
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 13:39, 13-11-12:

Eιναι μια κουκλα. Ευχομαι αυτη η ατυχια που σας βρηκε να ξεπεραστει οσο πιο γρηγορα
και ανωδυνα. Περαστικα ....

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 14:14, 13-11-12:

Μια κουκλιτσα ειναι το μωρακι μου, κριμα να ταλαιπωρειται ετσι!!! Το βραδυ που θα εχεις νεα απο την ακτινογραφια, μπες και πες μας τι εγινε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 16:00, 13-11-12:

Αχ, το ψυχούλι μου! Πόσο όμορφη! Να πάνε όλα καλά ελπίζω, κάτι θα βρεθεί. Έχω δει γάτες που έσερναν τα πίσω πόδια όπως λες κι εσύ για μέρες και μετά έγιναν περδίκια... Μπορεί και να δέσει μόνο του, τι να πω, εύχομαι τα καλύτερα.

Παράθεση

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 (Κατερίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 έγραψε στις 16:09, 13-11-12:

Εύχομαι κι εγώ να πάνε όλα καλά για την κούκλα! Καταλαβαίνω πώς νιώθεις, αλλά μην απελπίζεσαι, θα βρεθεί λύση, να είσαι σίγουρος!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 20:43, 13-11-12:

γυρισαμε απο το γιατρο,βγαλαμε ακτινογραφια,νταξ,ειναι ψιλοσοβαρο,αλλα θα τα καταφερει η μικρη.εχει 3 καταγματα στη λεκανη πολυ εμφανη.
μιλησαμε και με το γιατρο,μου εδωσε χαπια onsior και ζητησε ακινησια και προσοχη και οτι θα γινει καλα μονο του.
δε μπορουνε λεει να κανουνε και πολλα σ εκεινο το σημειο.χειρουργειο μου ειπε θα ξεπερνουσε τα 800ε με αμφιβολα αποτελεσματα.
οποτε ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.
μ αυτα και μ αυτα,κατι αναισθησιες,τα χαπια την ακτινογραφια εδωσα 90ε,αλλα και τι να κανα..τεσπα..μακαρι να γινει γρηγορα καλα.
τωρα ειναι ναρκωμενη ακομα,καλυτερα να ξεκουραστει οσο μπορει.απο αυριο θα τις δινω και το χαπι και βλεπουμε.
και παλι σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bulukitsa (Μιχαλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O bulukitsa έγραψε στις 21:15, 13-11-12:

ελπίζω να γίνει καλά.
πόσων χρονών είναι η γατούλα??

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,408 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:21, 13-11-12:

Φιλε μου,εχουμε δει παρα πολλα γατια να αναρωνουν ακριβως ετσι οπως τα ειπε ο γιατρος.Ολα καλα θα πανε.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 21:46, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
Φιλε μου,εχουμε δει παρα πολλα γατια να αναρωνουν ακριβως ετσι οπως τα ειπε ο γιατρος.Ολα καλα θα πανε.
τετοια θελω ν ακουω..ηδη χαρηκα λιγο μ αυτα που ακουσα και λογικα θα τα καταφερει.οι πρωτες μερες θα ειναι δυσκολες.

λοιπον,την ειχα βρει,η μαλλον με ειχε βρει το 2008 σε μια νυχτα με καταιγιδα,με περιμενε στο πατακι του σπιτιου μου απ εξω,και την κρατησαμε μαζι με τον γειτονα,οσο ημουν πατρα,μετα την πηρα μαζι μου,οταν μετακομισα.
οποτε ειναι κανα 4αρι+ χρονων σιγουρα γιατι οταν το βρηκαμε ηταν γατακι τελειως.
αντε να περασει κ αυτο!

Παράθεση

kitcat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitcat
H kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H kitcat έγραψε στις 22:00, 13-11-12:

Καλή σας ανάρρωση και ελπίζω σύντομα καλά.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 22:01, 13-11-12:

Άντε, μακάρι να γίνει γρήγορα καλά η μικρή σου, εύχομαι να γίνει περδίκι το συντομότερο δυνατόν!
Η λεκάνη είναι όντως δύσκολο σημείο και θέλει όντως ακινησία.
Μην απελπίζεσαι, πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:09, 13-11-12:

ρε παιδια,οταν λενε ακινησια σε μια γατα τι ακριβως εννοουν και πως μπορω να το πετυχω αυτο,εδω μες στο κλουβακι τη βαζω και στριβεται ολοκληρη,πολεμαει...οτι την προσεχω,την προσεχω να μην πεσει,η ανεβει καπου,αλλα δε μπορω να βρω τροπο να μεινει ακινητη.
κανενα κολπο?
τουαλετα πως θα παει?αφου πρεπει να κινηθει..αυτα σκεφτομαι και προβληματιζομαι.

Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 390 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 22:41, 13-11-12:

Μπορείς να τη βγάζεις από το κλουβάκι για να ξεμουδιάσει, να φάει και να πάει να ενεργηθεί.Λογικά θα πονάει. Αν πονάει πολύ όταν ενεργείται ρώτα το γιατρό μήπως δεν πρεπει να τρώει στερεά τροφή
Μετά πάλι στο κλουβάκι. Νομίζω ότι αν βγαίνει από το κλουβάκι δυο φορές την ημέρα για καμιά ωρίτσα τη φορά θα είναι εντάξει.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:45, 13-11-12:

το κλουβακι δηλαδη κλειστο να το εχω ετσι?γιατι αν ειναι ανοιχτο βγαινει,και παει κ τρυπωνει σε διαφορες μεριες..επισις δεν πινει νερο ρε γμτ.τις δινω με τη συρηγγα 2 φορες τη μερα.τροφη τρωει μονο κονσερβα πλεον.κ αυτη λιγο λιγο.ελπιζω να της ανοιξει η ορεξη συντομα.
βεβαια με τα νεα δεδομενα και την ακτινογραφια,θα παρω τηλ τη γιατρο παλι να μ πει τι και πως αυριο.
λεω να της φτιαξω σαν παρκακι μιας κ εχω χωρο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τσοςμή : 13-11-12 στις 23:40.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 01:16, 14-11-12:

Κλειστο να το εχεις, για να μην βγαινει και κινειται αφου δεν πρεπει. Απλα θα της ανοιγεις για καμμια ωρα το πρωι και αλλη μια το βραδυ. Και μια και λες πως δεν πινει νερο απο μονη της, να της δινεις εσυ, εστω και με το ζορι. Στρωσε και κατι απορροφητικο στο κλουβακι, ουτως ωστε αν κανει τσισακια να τα απορροφησει. Να την καθαριζεις ομως σχολαστικα, γιατι μπορει να παθει τιποτε κατακλισεις, η καμια μολυνση.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 08:10, 14-11-12:

ωραια,θα το κανω καπως ετσι,θα μιλησω και με τη γιατρο για λεπτομεριες και βλεπουμε.
απλα ανησυχω γιατι και μες στο κλουβι της,οταν βαρεθει και θελησει να βγει,αρχιζει και κουνιεται εκει μεσα,και ειναι και στριμωχτα.
παντως ηδη εχω παρει χαρτια,υγρα μαντιλακια,γαντια,απ ολα...
ηδη ειμαι πιο αισιοδοξος.αντε να δουμε

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 09:52, 14-11-12:

Όλα καλά θα πάνε. Αφού σου είπε ο γιατρος ότι θα δέσει μόνο του, ετσι θα γίνει. Απλά κράτησε την στο κλουβάκι της. Όσο και να γκρινιαζει είναι για το καλό της.
Εγώ είμαι Πάτρα αν χρειάζεσαι καποια βοήθεια με κτηνιάτρους εδώ, μην διστάσεις.

Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

H youla GATO έγραψε στις 10:32, 14-11-12:

Εχε υπόψη σου ότι οι κονσέρβες έχουν νερό μέσα. Οπότε κάτι πίνει τελικά.
Πες μας όμως, ενεργείται κανονικά;

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 17:48, 14-11-12:

καλυτερα ειναι σημερα,της εχω στρωσει σε μια γωνια που της αρεσε και δεν εχει κουνηθει απο χθες,αραζει ηρεμη.αν αρχισει κ κουνιεται θα τη βαλω στο κλουβι της,αλλα μαλλον ειναι φοβισμενη και ποναει ακομα.

Αρχική Δημοσίευση από youla
Εχε υπόψη σου ότι οι κονσέρβες έχουν νερό μέσα. Οπότε κάτι πίνει τελικά.
Πες μας όμως, ενεργείται κανονικά;
εχει ενεργηθει μια φορα καποιες ωρες μετα το ατυχημα,προχθες δλδ..και αλλη μια ουρησε.λιγα πραματα..
το σκεφτομουν κ εγω αυτο,περιμενα οτι κατι θα εκανε...απο την αλλη δεν τρωει και οπως ετρωγε.οι ποσοτητες ειναι πολυ μικροτερες.πριν λιγο πηρε και το χαπι της.αν δεν ενεργηθει και σημερα,θα επικοινωνησω με το γιατρο παλι.
αν εχετε να προετεινετε κ εσεις τπτ,η γνωριζετε κατι παραπανω...

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 19:42, 14-11-12:

Είναι πολύ θετικά τα νέα σας!! Χάρηκα πάρα πολύ, η γατούλα σου θα γίνει καλά
Κοίτα, είναι καλύτερα να μένει περιορισμένη για να δέσει το ποδαράκι της, δηλαδή να μην κινείται. Δηλαδή μπορείς να δανειστείς ένα μεγαλύτερο κλουβί, να βάλεις μέσα την αμμολεκάνη της και ένα κρεβατάκι ούτως ώστε να μην χρειάζεται να περπατήσει για να πάει τουαλέτα. Φαγητό να της δίνεις εσύ αν χρειάζεται, μέχρι να ανοίξει η όρεξη της. Και ναι, κονσέρβα είναι καλύτερα γιατί την ενυδατώνει κιόλας

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 20:42, 14-11-12:

πλεον τρωει μονη της,και πινει νερο μονη της κανονικα..κοιμαται ολη μερα σκεπασμενη...
μενει μονο να αρχισει να ενεργηται κανονικα.
δε την εχω βαλει σε κλοβι ακομα,αναστατωνεται χειροτερα.της τα εχω βαλει ολα σε μια γωνια και δεν κουνιεται απο κει.αν δω οτι ξεθαρευει κ αρχισει τα σουλατσα θα την περιορισω με καποιο τροπο εννοειται,αλλα μεχρι στιγμης τα παει μια χαρα.το ποδαρακι το ενα ακομα σα να μη το νιωθει,αλλα μου ειπαν ειναι απο τα καταγματα της λεκανης(το ποδι δεν εχει τπτ)και το χτυπημα γενικα..και οτι θα ξανανοιωσει με τον καιρο.λογικα ειναι πολυ νωρις ακομα

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:40, 14-11-12:

Ναι μωρε, ειναι νωρις ακομα, ποτε χτυπησε εξαλλου! Αφου αρχισε και τρωει και πινει και νερο απο μονη της, μπορουμε να ηρεμησουμε νομιζω, καλα παει. Και θα ενεργηθει πιστευω, αφου δεν ετρεγε καλα τι να εβγαζε το ζωντανο, τωρα που τρωει καλυτερα θα ξεκινησει σιγα-σιγα.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 14:10, 15-11-12:

καθετε η κακομοιρα υπομονετικα στη γωνιτσα της..εφαγε σημερα κανονικα,ηπιε και το νερακι της,καθαριστηκε μονη της..κυρια..
αντε να δουμε και τα πρωτα σημαδια ανναρωσης ρε γμτ..θα της ετοιμασω κ ενα κλουβακι σπεσιαλ οπου να ναι,για μεχρι να γινει τελειως καλα

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 14:13, 15-11-12:

Ψυχούλα μου ταλαιπωρημένη. Όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα. Αφού σε φροντίζει άψογα και σε αγαπάει πολύ πολύ θα γίνεις μια χαρά.
Μην ανησυχείς φίλε μου, αφού έγινε η αρχή της θεραπείας όλα θα πάνε μια χαρά.

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 17:20, 15-11-12:

Eιναι κουκλα η γατουλα σου. Θελει υπομονη και σε κανα μηνα ολα θα ειναι καλυτερα.
Οι γατες ειναι υπομονετικα και δυνατα ζωα. Ειναι τυχερη που εχει εσενα και με τη φροντιδα σου θα το ξεπερασει.
Απά εχασε μια απο τις 7 ζωες.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 17:41, 15-11-12:

ξερετε περιπου απο ποτε θ αρχισει να δειχνει σημαδια βελτιωσης?ξερω οτι ειναι νωρις ακομα,αλλα γχονομαι ρε γμτ.
σε λιγο θα περασω και μια βολτα απο τον γιατρο να μ πει κ αυτος τιποτα.καμια συμβουλη,η τι να προσεξω.
καθετε εκει απο προχθες,ησυχη και υπομονετικη.απλα εχει ενεργηθει πολυ λιγο,δε ξερω,ισως και να ειναι η ιδεα μου.θα το ρωτησω κ αυτο

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 17:44, 15-11-12:

Εγώ θα έλεγα ότι στον μήνα θα αρχίσει να δείχνει σημαντικά σημάδια βελτίωσης. Αλλά το γεγονός ότι κοιμάται πολύ πάει να πει ότι αναρρώνει η γλυκειά σου, και το γεγονός ότι έχει όρεξη, τρώει και πίνει είναι επίσης πολύ θετικά!!
Χαίρομαι πραγματικά με την έκβαση αυτής της ιστορίας

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 18:53, 15-11-12:

Μη σε πιανει αγχος, η γατουλα ( αληθεια πως τη λενε; ) ξερει απο μονη της τι ειναι καλυτερο γι'αυτην.
Γι'αυτο καθεται περισσοτερο, κοιμαται και δε μετακινειται.
Τωρα δε ξερω αν βοηθαει ή αν κανει, αλλα σκεφτομαι να της εδινες λιγο τυρι, φετα ή πιο σκληρο, π.χ κασερι.
Να προσλαβει δλδ περισσοτερο ασβεστιο ωστε να ''δεσει'' το καταγμα πιο γρηγορα.
Ρωτα το γιατρο σου.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 18:56, 15-11-12:

Συμφωνω και εγω με την Ριαννα, στον μηνα θα το εβλεπα κι εγω. Παντως ειναι οντως πολυ θετικο το οτι αρχισε και τρωει και πινει και νερακι μονη της. Οταν μια γατουλα δεν τρωει, τοτε πρεπει να ανησυχουμε. Εμενα μου φανηκε πολυ ενθαρυντικο το οτι καθαριστηκε μονη της, οταν η γατα νοιαζεται για την καθαριοτητα της, τα πραγματα πανε καλα.
Και να ρωτας τον κτηνιατρο οτι αποριες εχεις, ειναι μια απο τις δουλειες του να καθυσηχαζει και να ενημερωνει τους συγγενεις, γιατι αυτο εισαι για την γατουλα σου, συγγενης.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 19:35, 15-11-12:

μολις γυρισα απο το γιατρο.καλυτερα μου τα ειπε,ησυχασα κ εγω λιγο.μια μελανια που ειχε στην κοιλια της ειναι απο το τραυμα μου ειπε,σημερα καθησε για λιγο στα 4,οχι ορθια,αλλα δεν ηταν στο πλαι ξαπλωτη συνεχεια,αλλα δε την αφησα,ειναι νωρις ακομα.επισης που δεν εχει παει ακομα τουαλετα μου ειπε οτι οφειλεται κ αυτο στο χτυπημα και οτι ειναι φυσιολογικο,γιατι μπορει να ποναει.καπως μου φυγε αλλο ενα αγχος και βλεπουμε..

επισης εστω και υπο αυτες τις συνθηκες,να σας τη γνωρισω..
την λενε Μούγκα τη μικρη,βγηκε απο μονο του το ονομα γιατι απο γατακι οταν μας βρηκε,δεν νιαουριζε καθολου..μονο εβγαζε ενα βραχνο ηχο αμα το παταγες κατα λαθος καμια φορα.και αυτη τη στιγμη ειναι 4 και κατι χρονων και 4 και κατι κιλα.αρκετοι την μπερδευουν με γατο.αυτα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τσοςμή : 15-11-12 στις 22:09.
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 00:19, 16-11-12:

Αφου ο γιατρος δε βρηκε κατι ανησυχητικο και εχουν περασει και 3-4 μερες απο το ατυχημα, πιστευω οτι
δε πρεπει να φοβασαι για χειροτερα.
Αντιθετα, καθε μερα που περναει ειναι υπερ και με τη φροντιδα σου θα πανε ολα καλα.
Και μολις αναρρωσει πληρως, θα κανεις κι ενα θεματακι για την Μουγκα, να μας τη γνωρισεις στα καλυτερα της.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 22:14, 16-11-12:

Πολύ ευχάριστα νέα! Να μας γράφεις συχνά για την πρόοδο της Μούγκας γιατί έχουμε αρχίσει να νοιαζομαστε για τη μικρή σου

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 23:19, 16-11-12:

να στε καλα ολοι παιδια,κ εσεις και τα γατια σας..οτιδηποτε νεοτερο θα το μοιραστω μαζι σας..
προς το παρων δειχνει οτι παμε καλα

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 17:05, 19-11-12:

γεια σας και παλι,η κυρα Μουγκα δειχνει οτι τα παει καλυτερα,τρωει με ορεξη και καθαριζεται αρκετη ωρα,την υπολοιπη κοιμαται..
ευχαριστο ειναι το γεγονος οτι δεν χρειαστηκε να την κλεισω στο κλουβι τελικα μιας και καθεται αρκετα βολικη και ησυχη κατω απο το τραπεζακι που τρυπωσε και της εστρωσα εκει με την αμμο της διπλα.
εχει αρχισει και κουναει το παραλητο σχεδον πισω ποδι της και το τεντωνει οταν μουδιαζει,και γενικα βολευεται μονη της οπως της αρεσει.ενω καποιες φορες προσπαθει να σηκωθει και μονη της,αλλα ειπαμε,δε την αφηνω ακομα και ξαπλωνει.
αυτα..ελπιζω να γινει συντομα ακομα καλυτερα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χτυπημένη γάτα από αυτοκίνητο - Από sadyist
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-02-12 στις 20:11.
    • Γάτα χτυπημένη - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-09 στις 19:17.
    • Χτυπημένη γάτα - Από βλαχος
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-09 στις 20:25.
    • Χτυπημένη γάτα στον κήπο - Από sardela
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-04-07 στις 01:31.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους