Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,171 εγγεγραμμένα μέλη και 718,315 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 382 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Equilibrio - Kittens

Equilibrio - Kittens
Equilibrio - Kittens
Δημοσιεύτηκε από Milve
12-02-13
Equilibrio - Kittens

Η Equilibrio είναι μια Premium ξηρά τροφή της Total. Την επέλεξα επειδή είναι σχετικά καλή και με πολύ προσιτή τιμή. Στο pet shop, που ψωνίζω, η κοπέλα με ενημέρωσε σχετικά για την τροφή και μου είπε ότι ενώ είναι μια καλή τροφή (λίγο κατώτερη της Pro Plan και της Royal Canin) δεν τη γνωρίζει πολύς κόσμος. Η τροφή ενισχύει τη σωστή διέλευση του εντέρου, δυναμώνει το τρίχωμα της γάτας, μειώνει τις οσμές των κοπράνων και ελέγχει το ουρικό PH.

Η τροφή & οι αντιδράσεις της γάτας

Η συσκευασία είναι αρκετά καλαίσθητη αν και λίγο άβολη στη χρήση της, αφού ανοίγει με δυσκολία και δεν έχει κάποιο ειδικό κούμπωμα για να κλείνει μετά το πρώτο άνοιγμα. Η εμφάνιση της κροκέτας είναι πολύ ωραία, ακόμα και στα δικά μου μάτια. Είναι μικρές (τροφή για γατάκια) και με όχι και τόσο δυσάρεστη μυρωδιά. Στην πρώτη της επαφή με την τροφή η γάτα μου την έφαγε πολύ ευχάριστα, αλλά και αρκετά γρήγορα. Εκείνη την μέρα βέβαια πρέπει να ήταν πολύ πεινασμένη. Η διάθεσή της δεν άλλαξε πολύ και τις επόμενες μέρες αν και δεν την έτρωγε με την ίδια ταχύτητα. Μέχρι και σήμερα δείχνει να της αρέσει, βέβαια δεν έχει δοκιμάσει πολλές άλλες.

Συστατικά & Διατροφική ανάλυση

Βασική σύνθεση

Καθαρό κρέας κοτόπουλο, ιχθυάλευρα, ρύζι θρύμματα, αλεσμένο καλαμπόκι ολικής αλέσεως, πίτουρο αμύλου καλαμποκιού-60, ξερή μαγιά μπίρας, συκώτι πουλερικών, σπόρος λιναριού, λιπαρά πουλερικών, ιχθυέλαιο, πολτός τεύτλων, ινουλίνη, φωσφορικό διασβέστιο, χολίνη, DL μεθειονίνη, mannan-ολιγοσακχαρίτες, φωσφορικό οξύ, χλωριούχο κάλιο, εκχύλισμα yucca schidigera, εξαμεταφωσφορικό νάτριο, πρόμιγμα βιταμινών.

Ανάλυση

Ακατέργαστη πρωτεΐνη (ελάχιστο) 35%, Ακατέργαστο λίπος (ελάχιστο) 20%, Ακατέργαστη ίνα (μέγιστο) 2.7%, Υγρασία (μέγιστο) 10%, Τέφρα (μέγιστο) 7%, Ασβέστιο (μέγιστο) 1.2%, Φώσφορος (ελάχιστο) 0.85%, Λινολενικό οξύ (ελάχιστο) 0.25%, Λινολεϊκό οξύ (ελάχιστο) 1.25%, Ταυρίνη (ελάχιστο) 0.2%, DL Μεθειονίνη (ελάχιστο) 0.57%, Ινουλίνη (ελάχιστο) 0.55%, Mannan-ολιγοσακχαρίτες (ελάχιστο) 0.3%.

Εμπλουτισός ανά kg του προϊόντος

Βιταμίνη Α (28.000 U.I.), Βιταμίνη Β12 (250 mcg), Ασκορβικό οξύ (220 mg), Βιταμίνη D (2.400 U.I.), Βιταμίνη Ε(600 U.I.), Σελήνιο (0.45 mg), Φολικό οξύ (12 mg), Παντοθενικό οξύ (45 mg), Χαλκός (35 mg), Χολίνη (3.500 mg), Σίδηρο (200 mg), Ιώδιο (4 mg), Χλωριούχο κάλιο (6 gr), Μαγγάνιο (50 mg), Βιταμίνη Β1 (20 mg), Βιταμίνη Β2 (40 mg), Βιταμίνη Β6 (20 mg), Bιταμίνη H (1.3 mg), Βιταμίνη Κ (2.5 mg), Βιταμίνη PP (160 mg), Ψευδάργυρος (260 mg).

Κόστος
Την τροφή την αγοράζω 10 ευρώ τα 2 kg από pet shop.
Δημοσιεύτηκε από
Το avatar του χρήστη Milve
Εκκολαπτόμενο Μέλος

Εργαλεία Θεμάτων

Member rating
Aπόδοση/τιμήΜη Διαθέσιμο
ΠοιότηταΜη Διαθέσιμο
ΜυρωδιάΜη Διαθέσιμο
Αντίδραση γάταςΜη Διαθέσιμο
0 users rated Μη Διαθέσιμο% average

5 most read κριτικές
By Ρύζι on 14-02-13, 17:01
Επιτέλους μια κριτική για equilibrio, γιατί βαριόμουνα αφάνταστα να ξεκινήσω να γράφω απ την αρχή. Εντόπισα 2-3 πράγματα που γράφτηκαν λάθος ή δεν γράφτηκαν καθόλου. Αρχίζω:
Η εταιρεία Total Alimentos είναι μία από τις 10 μεγαλύτερες βιομηχανίες ζωοτροφών παγκοσμίως με πάρα πολλά χρόνια πείρας. Είναι νομίζω το μοναδικό εργοστάσιο σε όλη την Βραζιλία που έχει πιστοποίηση ISO 9001 και μάλιστα αναγράφετε πάνω στην συσκευασία, όπως επίσης στην συσκευασία αναγράφετε οτι είναι μια Super Premium τροφή, μην την υποβαθμίζετε.
Στην βασική σύνθεση η μετάφραση στα ελληνικά έχει γίνει λίγο πρόχειρα θα έλεγα μιας κ στα αγγλικά αναφέρει οτι το κοτόπουλο είναι άνευ οστών (deboned chicken). Επίσης αμέσως μετά το πρόμιγμα βιταμινών αναγράφει οτι περιέχει "μέταλλα"
Κατά τα άλλα επειδή ο καθένας λέει την γνώμη του εγώ θα έλεγα οτι είναι ανώτερη απο RC κ ProPlan κ όχι κατώτερη. Ένας από τους λόγους που δεν την ξέρει πολύς κόσμος είναι γιατί η εταιρεία που την φέρνει στην Ελλάδα επιλέγει με ποια pet shop θέλει να συνεργαστεί κ έχει αρνηθεί πολλές φορές την συνεργασία στα PetCity γιατί δεν τους γουστάρουν!
Και ένα τελευταίο είναι ότι η συσκευασία που έχετε φώτο δεν ισχύει πια. Έχει αλλάξει, σας επισυνάπτω φώτο.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2013-02-14 16.14.17.jpg
Εμφανίσεις:  298
Μέγεθος:  1,45 MB  
Παράθεση
By Milve on 14-02-13, 18:41
Απάντηση: Equilibrio - Kittens

Πραγματικά σ' ευχαριστώ, γιατί και εγώ είχα βρει ένα-δυο λάθη... (κατόπιν εορτών) ! Και για 'μένα είναι μια πολύ καλή τροφή!!!
Παράθεση
By tz3nh on 15-02-13, 09:25

Θα την δοκιμασουμε!
Παράθεση
By Elko on 15-02-13, 11:00

Όντως φαίνεται πολύ καλή.. Αυτή υπάρχει μόνο για γατάκια;
Παράθεση
By Ρύζι on 15-02-13, 11:48

Η σειρά Equilibrio έχει 6 κωδικούς για γάτες:
kittens - για γατάκια
adult cats - για ενήλικες γάτες
adult cats salmon flavor - για ενήλικες γάτες με σολομό
adult persian cats - για περσικές κ μακρύτριχες γάτες
light - για στειρωμένες γάτες
mature cat - για ηλικιωμένες γάτες

Αν σας ενδιαφέρει κάποιος κωδικός πείτε μου να σας γράψω την σύνθεσητου
Παράθεση
By Elko on 15-02-13, 11:52

Αχ, αν μπορούσες να γράψεις για στειρωμένες...
Παράθεση
By Ηλίας-77 on 15-02-13, 11:58
Απο συστατικά της και μόνο φαίνεται πολύ καλή. Αλίμονο που εμείς έχουμε συμβόλαιο με την άλλη εταιρία και δε καταδεχόμαστε τίποτε άλλο.

Εμένα θα με ενδιέφερε η light λόγω στείρωσης, και αν την πετύχω με τέτοια τιμή μάλιστα, θα την δοκιμάσω...Θα του δώσω να δοκιμάσει !

Γράψε μας αν έχεις χρόνο λίγα πράγματα για την light κατηγορία.

ΥΓ. Γέλασα πολύ με το σχόλιο για το Pet-city.

YΓ.2 Βρήκα και αυτό σχετικά ...http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=61428
Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηλίας-77 : 15-02-13 στις 12:08.
Παράθεση
By Claire Rentfield on 15-02-13, 12:22

Και μενα μου φαινεται πολυ καλη, αν μπορουσες να γραψεις για τον κωδικο για τις ηλικωμενες γατες, θα ημουν ευγνωμων.
Παράθεση
By ban on 15-02-13, 12:26
Εντωμεταξυ βγαζει και για Περσικες απ'οτι εχω δει για μετα τους 12 μηνες, με 32% πρωτεινη και 0,09 μαγνησιο, μονο λιπαρα δεν ειχα βρει,,,
Παράθεση
By Ρύζι on 15-02-13, 12:44

Equilibrio Adult Cats - Light
Σύνθεση: Καθαρό κρέας κοτόπουλο, ρύζι θρύμματα, ιχθυάλευρα, αλεσμένο καλαμπόκι ολικής αλέσεως, πίτουρο άμυλου καλαμποκιού, ιχθυέλαιο, λιπαρά πουλερικών, συκώτι πουλερικών, κετταρίνη σε σκόνη, ξερή μαγιά μπύρας, σπόρος λιναριού, αποκμμιωμένο σογιέλαιο, πολτός τεύλων, psyllium, φωσφορικό σιασβέστιο, ορυκτέλαιο, L-καρνιτίνη, χολίνη, DL μεθειονίνη, χλωριούχο κάλιο, ινουλίνη, εξαμεταφωσφορικό νάτριο, εκχύλισμα yucca schidigera, φωσφορικό οξύ, πρόμιγμα βιταμινών, προμίγματα μετάλλων χηλικό.
Αναλυτικά συστατικά: υγρασία 10%, πρωτεΐνη36%, ολικές λιπαρές ουσίες 6%, ολικές ινώδεις ουσίες 7%, ολική τέφρα 7%, ασβέστιο 1,1%, φώσφορο 0,9%, L-καρνιτίνη 0,02%, ταυρίνη 0,18%, DL μεθειονίνη 0,57%
Διατροφικές Πρόσθετες Ύλες: Βιταμίνη Α 25000 U.I., Βιταμίνη Β12 300mcg, ασκορβικό οξύ 200mg, Βιταμίνη D 2500 U.I., Βιταμίνη E 600 U.I., Σελήνιο 0,45 mg, Φολικό οξύ 10mg, Παντοθενικό οξύ 43 mg, Χαλκός 30 mg, Χολίνη 3000mg, Σίδηρο 180 mg, Ιώδιο 2mg, Χλωριούχο κάλιο 6mg, Μαγγάνιο 45mg, Βιταμίνη Β1 35mg, Βιταμίνη Β2 35mg, Βιταμίνη Β6 22mg, Βιταμίνη Η 0,8mg, Βιταμίνη Κ 1,7mg, Βιταμίνη PP 110mg, Ψευδάργυρος 210mg
Παράθεση
By Fideloudi on 15-02-13, 13:08

Τη συγκεκριμένη τροφή μου τη σύστησαν και μένα ως καλή και πιο φθηνή εναλλακτική τουλάχιστον 3 pet shops. Στα δικά μου δεν την πολυδίνω, αλλά την έχω πάντα ρεζέρβα (για κανένα αδεσποτάκι που φιλοξενώ ή αν ξεμείνω από τροφή), γιατί παρατήρησα ότι όλα τα γατιά την τρώνε εύκολα με μεγάλη ευχαρίστηση...ακόμη κι ο γάτος μου που έχει πάρει διαζύγιο με την ξηρά τροφή (εκτός τη Royal Canin Young Male που για κάποιο λόγο την τρώει σκέτη...όλες οι άλλες που δοκίμασα κατά καιρούς, ισοδυναμούν με αυτόματη έναρξη απεργίας πείνας).
Παράθεση
By Ρύζι on 15-02-13, 18:27

Equilibrio Mature Cats
Ανάλυση: Πρωτεΐνη 29%, Λιπαρές ουσίες 13%, Ινώδεις ουσίες 7%, Υγρασία 10%, Τέφρα 8%, Ασβέστιο 1,1%, Φώσφορος 0,8%, Λινολενικό οξύ 0,25%, Λινολεικό οξυ 1,25%, Ινουλίνη 0,55%, Ταυρίνη 0,18%, προβιοτικά 1%
Βασική σύνθεση: Καθαρό κρέας κοτόπουλο, ρύζι θρύμματα, αλεσμένο καλαμπόκι ολικής αλέσεως, πίτουρο άμυλου καλαμποκιού, υδρολυμένη πρωτεΐνη σόγιας, ιχθυέλαιο, λιπαρά πουλερικών, συκώτι πουλερικών, ξερή μαγιά μπύρας, σπόρος λιναριού, σογιέλαιο, αποξηραμένο προιόν αυγού, φωσφορικό διασβέστιο, πολτός τεύτλων, χολίνη, DL μεθειονίνη, Ινουλίνη, Psyllium, εκχύλισμα yucca schidigera, εξαμετάφωσφορικό νάτριο, προβιοτικά, φωσφορικό οξύ, χλωριούχο κάλιο, πρόμιγμα βιταμινών.
Οι Διατροφικές Πρόσθετες Ύλες είναι λίγο πολύ οι ίδιες με τους άλλους κωδικούς με μικροδιαφορές μεταξύ τους.
Παράθεση
By xontrogato on 14-03-13, 20:43
εγώ πρώτη φορά την αγοράζω κι αυτός απτό pet shop μου την σύστησε για στειρωμένο γάτο.δεν τι δοκίμασα ακόμα.είναι μονο για γατάκια;
Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 15-03-13 στις 13:43. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish
Παράθεση
By Claire Rentfield on 14-03-13, 20:45
Αρχική Δημοσίευση από xontrogato
εγώ πρώτη φορά την αγοράζω κι αυτός απτό pet shop μου την σύστησε για στειρωμένο γάτο.δεν τι δοκίμασα ακόμα.είναι μονο για γατάκια;
Εχει διαφορες ποικιλιες, το λεει πιο πανω το μελος που μας την παρουσιαζει, διαβασε και τα προηγουμενα post.
Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 15-03-13 στις 13:44. Αιτία: Διόρθωση Greeklish Παράθεσης
Παράθεση
By sylvianiaou on 03-04-13, 19:05

Τάιζα την συγκεκριμένη μάρκα για καιρό λόγο της τιμής της κυριως. Τελικά μετα από 1μισι χρονο η γατουλα μου άρχισε να εχει δερματικα προβληματα. Ο γιατρος επέμενε πως φταίει η τροφη της αλλα εγω συνέχισα να την αγοραζω μεχρι που πριν μερικες μερες διαπίστωσα από καποιο άλλο pet shop ότι η συγκεκριμένη τροφη είναι για μυνηση και καταγγελεια!! Κρυβοτν με το γαλαζιο ασπρο αυτοκολητο στην κάτω αριστερη γωνια της συσκευασιας το σημα που προειδοποιεί ότι η τροφη εχει μεταλαγμενα συστατικα, σογια και γλουτενη. Ξεκολλήστε το και θα δειτε. Ποιος ξερει τι αλλα κωλοκρεατα εχει. Όχι μονο ηθελα να το γραψω αλλα και να τους καταγγειλω. Aθλιοι!
Παράθεση
By xontrogato on 08-04-13, 16:13
ευχαριστω πολυ που με ενημερωσατε σχετικα με την ποιοτητα της equilibrio!καλο ειναι να γινει γνωστο και να την αποφευγουν ολοι γιατι και μενα για καλη μου την συστησανε (επειδη ειναι super premium kαι λογω τιμης) αλλα απο οτι καταλαβα ειναι σκετη απατη!
Παράθεση
By kisses on 15-04-13, 10:17
Αρχική Δημοσίευση από sylvianiaou
Τάιζα την συγκεκριμένη μάρκα για καιρό λόγο της τιμής της κυριως. Τελικά μετα από 1μισι χρονο η γατουλα μου άρχισε να εχει δερματικα προβληματα. Ο γιατρος επέμενε πως φταίει η τροφη της αλλα εγω συνέχισα να την αγοραζω μεχρι που πριν μερικες μερες διαπίστωσα από καποιο άλλο pet shop ότι η συγκεκριμένη τροφη είναι για μυνηση και καταγγελεια!! Κρυβοτν με το γαλαζιο ασπρο αυτοκολητο στην κάτω αριστερη γωνια της συσκευασιας το σημα που προειδοποιεί ότι η τροφη εχει μεταλαγμενα συστατικα, σογια και γλουτενη. Ξεκολλήστε το και θα δειτε. Ποιος ξερει τι αλλα κωλοκρεατα εχει. Όχι μονο ηθελα να το γραψω αλλα και να τους καταγγειλω. Aθλιοι!
Καλησπέρα σε όλους τους γατομπαμπάδες και γατομαμάδες
Καταρχήν Sylvianiaou πολύ λυπάμαι για το γατούλι σου , δεν ξέρω τι θα έκανα εάν ήμουν στην θέση σου …και εγώ το άκουσα αυτό και η αλήθεια είναι ότι θορυβήθηκα γιατί ταΐζω τον γατούνι μου τον Τwitter από το 2008 με την Equilibrio μέχρι τώρα δόξα τον θεό δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα ,βέβαια θα πρέπει να σου πω πως ούτε τους γιατρούς πολύ εμπιστεύομαι αλλά ούτε και τα petshop συνήθως ο νόμος του εμπορείου λέει ‘προώθησε αυτό που έχει το μεγαλύτερο κέρδος ’ η καλύτερη απόδειξη για μένα είναι ο γάτος μου που χαίρει άκρας υγείας !! όμως αυτό με τα μεταλλαγμένα η αλήθεια είναι πως με προβλημάτισε!! Σαν γνήσια όμως γατομάνα που η περιέργεια την τρώει !! και εκ φύσεως μου άπιστος θωμάς είπα να το ψάξω όσο δεν παίρνει (καθότι και άνεργη έχω άπλετο χρόνο….) , γιατί κακά τα ψέματα Super premium τροφή με την ποιότητα της Εquilibrio εν συγκρίση με την τιμή της εύκολα δεν βρίσκεις και εκτός αυτού τρελαίνεται για την τροφή αυτή με διαφορά !!! Έτσι λοιπόν ξεκίνησα σαν τον Μπέκα, πρώτα επικοινώνησα με την ίδια την εταιρεία την Total την πέτυχα κάπου στην Βραζιλία τους εξήγησα πως και γιατί ,και με ενημέρωσαν πως βάση της νομοθεσίας της χώρας τους είναι υποχρεωμένοι να έχουν αυτό το σήμα στην συσκευασία τους καθώς κάποια ποσότητα στα εργοστάσια κατά την παραγωγή τους είναι αναπόφευκτη και υποδηλώνει ποσοστό 0,00000……. Δηλαδή ίχνη ,τότε λοιπόν σαν πονήρο τους ρώτησα και γιατί το κρύβετε παρακαλώ με το αυτοκολλητάκι ?? και μου απάντησαν πως η Ευρωπαϊκή νομοθεσία δεν υποχρεώνει την Εταιρεία τους να έχεις σήμανση εφόσον τα ποσοστά αυτών των συστατικών μπορούν να θεωρηθούν ίχνη και σε καμία περίπτωση επικίνδυνα οπότε δεν είναι απαραίτητο στη Ευρώπη να φαίνεται το σήμα αυτό και επίσης δεν θα μπούν στην διαδικασία να κάνουν ένα ξεχωριστό σακί για τις χώρες εξαγωγής τους εφόσον από την Ευρωπαική νομοθεσία είναι κατι περισσότερο από διασφαλισμένοι ,αφού λοιπόν πήρα από εκεί την απάντηση μου απευθύνθηκα στον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα γιατί καλοί είμαστε όλοι στα λόγια αλλά χωρίς αποδείξεις ………… και εγώ λέω πως είμαι η Bellucci αλλά δεν πείθω…… τεσπά έτσι λοιπόν επικοινώνησα μαζί τους και μου φάνηκε αξιοπερίεργο το ότι ήταν κάτι παραπάνω από πρόθυμοι να με ενημερώσουν έτσι και έγινε πρώτιστος μου είπαν ότι η λασπολογία στον χώρο του εμπορείου πάντα υποδηλώνει 2 τινά είτε την πραγματικότητα μιας κακής φήμης είτε το γεγονός ότι ένα προϊόν αποκτά όλο και περισσότερους καταναλωτές και σύμφωνα με τα λεγόμενα τους σε αυτούς συμβαίνει το δεύτερο και πως το προϊόν τους είναι κορυφαίας ποιότητας και σε ανταγωνιστική τιμή! αφού λοιπόν με ενημέρωσαν πως για να παραλάβουν αυτήν την τροφή στην Ελλάδα επειδή προέρχεται από Τρίτη χώρα περνάει από εξονυχιστικό έλεγχο από κτηνίατρο ,γεωπόνο και τελωνείο που ο κάθε ένας τους κάνει τους απαραίτητους ελέγχους για την διασφάλιση της δημόσιας υγείας και την ποιότητα του προϊόντος …………και πάλι καλά όλα αυτά αλλά πως μπορώ εγώ σαν καταναλωτής να διασφαλιστώ? και μάλιστα τους απείλησα ότι θα απευθυνθώ σε χημείο , Μου έστειλαν λοιπόν εργαστηριακές αναλύσεις που κάνουν κάθε χρόνο σε ανεξάρτητες και μη αρχές ,Ευρωπαϊκή νομοθεσία περί τροφών και ζωοτροφών ως αναφορά τα εν λόγω συστατικά και ότι στα ποσοστά που αναφέρονται είναι απόλυτα ασφαλή, Ποιοτικό έλεγχο σε διάφορα στάδια της παραγωγής των τροφών ανά τακτά χρονικά διαστήματα ,καθώς επίσης και τους κρατικούς ελέγχους που υπόκεινται οι τροφές να σας πω την αλήθεια τα περισσότερα ούτε καν τα κατάλαβα εγώ λοιπόν μετά από όλα αυτά όμως πείστηκα και όχι μόνο πείστηκα αλλά κατάλαβα πως είναι από τις λίγες τροφές που αναφέρουν ότι περιέχουν ίχνη έστω . Επίσης κάτι παρόμοιο είχα κάνει και σε άλλη εταιρεία ως αναφορά τα παπαγαλάκια μου γιατί στα συστατικά είδα κάτι περίεργο η οποία αρνήθηκε να μου δώσει οποιαδήποτε απάντηση για την ανησυχία μου και όχι μόνο αλλά μου είπαν άμα δεν σας κάνει μην το ξαναπάρετε!!! οπότε χ!! .

Θα μου πείτε όλο αυτό γιατί ???? Γιατί νομίζω πως και άλλοι θα συμφωνήσετε μαζί μου για το γατόπαιδάκι σου διαλέγεις το καλύτερο ειδικά όταν αυτό το διαλέγει μόνο του χιχιχιχιχι !!!
Σας παρέθεσα τον αστυνομικό μου άθλο για τον οποίο είμαι πολύ περήφανη(αχ !!! πού θα φτάσει μία μάνα.......) και τα συμπεράσματα δικά σας πάντως εγώ έχω καταλήξει και αλίμονο μετά απο τόσο ψάξιμο...... .
Παράθεση
By kos.mpaki on 14-01-14, 18:27

Παιδιά είμαι και εγώ πολύ ευχαριστημένος! Έχω μακρύτριχο φουντωτο στειρωμένο γατί και η τροφή με καλύπτει πλήρως. Μη γελιέστε από την τιμή!!!
Παράθεση
By rouli726 on 08-02-14, 22:15

μάλλον θα τη δοκιμάσω κι εγώ γιατί η proplan που της δοκίμασα έχει πρωτείνη 40% !!!!!
βέβαια δεν έχει μικρή συσκευασία για να δοκιμάσω για μια βδομάδα στη γατούλα μου.. αυτό με χαλάει μόνο, γτ αν δε της αρέσει ή της δημιουργήσει θέμα δε θα έχω τί να την κάνω και τη σήμερον ημέρα 9 ευρώ(που κοστίζει το δίκιλο από ότι είδα) δν είναι αμελητέο ποσό. βέβαια αν είναι όντως τόσο καλή όσο λέτε και κατάλαβα, η τιμή της είναι μια χαρά, σε σχέση με άλλες πιο δημοφιλής στην Ελλάδα τροφές της κατηγορίας της.
Παράθεση
By andiekalton on 18-07-14, 15:33

Την δοκιμασαμε για 2 μηνες. Δε μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη. Ενω ο Φουσκας την εφαγε απο την πρωτη στιγμη (με σταδιακη αλλαγη 4 ημερων), ειχα θεμα με την οσμη των περιττωματων του. Μυριζαν απιστευτα πολυ!!! Και διαπιστωθηκε αυτο απο την 2η-3η μερα κιολας (επαιρνα αυτη για στειρωμενες)! Στον μηνα επανω, διαπιστωσα οτι το τριχωμα του Φουσκα αρχισε να γινεται λιγο θολο/θαμπο! Μπορει να ηταν και συμπτωση δε λεω..αλλα οταν του ξεκινησα ξανα την royal σταματησαν να μυριζουν τα κακα του αμεσα και το τριχωμα του ξανα εγινε γυαλιστερο. Περαν απο την τροφη δεν ειχαμε αλλαξει τιποτε αλλο (περιβαλλον, αλλαγη τυπου σνακ κλπ).

Ξανα λεω, ισως αυτο να ηταν και συμπτωση..αλλα προσωπικα δε θα την ξανα χρησιμοποιησω για τον μικρο μου!
Παράθεση
By efini on 15-06-15, 09:40
Eγω την equilibrio την ξεκινησα να την δινω στην σκυλιτσα μου εδω και τρια χρονια και μενω πολυ ευχαριστημενη! η αληθεια ειναι οτι δεν την βρισκεις ευκολα παρα μονο με παραγγελια, ευτυχως ομως εμας το pet-shop την φερνει!!! την εχω δοκιμασει και στον γατουλη μου οταν ηταν μωρο και την ετρωγε πολυ ευχαριστα!!! τωρα σκεφτομαι να του ξεκινησω και για στειρωμενα 10ε τα 2 κιλα την εχει το pet shop πολυ καλ τιμη! εγω προσωπικα την εγκρινω σαν τροφη ειναι πολυ καλη!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους