Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,779 εγγεγραμμένα μέλη και 715,139 μηνύματα σε 22,187 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 245 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μετά από 7 χρόνια κοιμήθηκε στα πόδια μου !!!

dionisios

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dionisios
Ο dionisios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O dionisios έγραψε στις 17:08, 29-11-18:

Κάποτε φαινόταν σαν ευσεβής πόθος ... σήμερα είναι μία πραγματικότητα.

Πολλά είχα διαβάσει για τις γάτες που δεν θέλουν αγκαλιές .

Όλοι/ες έλεγαν ότι κάθεται δίπλα μου ,αλλά αρνείται να καθίσει έστω και λίγα δευτερόλεπτα πάνω μου ,ή, στην αγκαλιά μου ...και εφόσον έτσι αισθάνεται ... ποτέ δεν θα αλλάξει αυτό .

Έτσι ήταν και το αγόρι μου ο Derby

Πιστεύοντας ακράδαντα στην αναπτυσσόμενη εμπιστοσύνη και στο δόγμα ότι: τα ζώα εισπράττουν την αγάπη και την ανταποδίδουν, δεν το βάλαμε κάτω

Με Ιώβεια υπομονή , πολύ αγάπη και την βοήθεια του χρόνου (7 ολόκληρα χρόνια) ,αρχίσαμε σιγά-σιγά να ξεπερνάμε τις όποιες φοβίες και ανασφάλειες είχαμε.

Στην αρχή βέβαια πολύ δειλά, και με την "συμπαράσταση" του γραφείου μου ...
στο τέλος όμως ... δεν βλέπουμε την ώρα να ξαπλώσουμε στα πόδια του "μπαμπά" για ένα υπνάκο ...

Οι φώτο είναι πρόσφατες και απεικονίζουν τα στάδια ...
Βέβαια ξεκινήσαμε με το να καθόμαστε μπροστά ,ή, επάνω στο πληκτρολόγιο

Να σημειωθεί ότι ποτέ δεν τον πίεσα . Με το που τον έπαιρνα αγκαλιά και έβλεπα ότι δυσανασχετεί , τον άφηνα αμέσως κάτω ,ή, να φύγει . Τεράστια απογοήτευση...το ξέρω .... αλλά οι γάτες είναι ελεύθερα πνεύματα και με το ζόρι δεν πετυχαίνεις τίποτα.

Με τα χρόνια απέκτησε την εμπιστοσύνη που αυτός χρειαζόταν απέναντί μου .
Πληροφοριακά , δεν κάθετε σε κανέναν άλλον ...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20181129_102636 (Small).jpg
Εμφανίσεις:  13
Μέγεθος:  49,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20181129_102643 (Small).jpg
Εμφανίσεις:  12
Μέγεθος:  48,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20181126_223446 (Small).jpg
Εμφανίσεις:  12
Μέγεθος:  30,8 KB  

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20181126_223533 (Small).jpg
Εμφανίσεις:  14
Μέγεθος:  58,4 KB  
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,757 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:40, 29-11-18:

Πανεμορφος ειναι!!! Μπραβο,χαιρομαι πολυ για ολο αυτο!
Να τον χαιρεσαι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,722 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:44, 29-11-18:

Ένας γλυκύτατος κούκλος ο Derby! Και υπέροχο συναίσθημα να νιώθεις οτι ακόμα κι αν άργησε 7 ολόκληρα χρόνια, η επιβράβευση της υπομονής και -προπάντων- η αγάπη που του δίνεις, επιτέλους ήρθε, με τη χαρά της απόλαυσης αυτού του μικρού θαύματος που δύσκολα περιγράφεται με λόγια...

Σαν μια υπόσχεσή του για πολλές όμορφες εκπλήξεις που θα ακολουθήσουν-
τι πιο όμορφο (πρώιμο) Χριστουγεννιάτικο δώρο!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους