Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,894 εγγεγραμμένα μέλη και 717,276 μηνύματα σε 22,369 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 337 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σειρά Τροφής CARNILOVE (μία σύγκριση για στειρωμένα αρσενικά)

zaratustra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaratustra
H zaratustra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H zaratustra έγραψε στις 15:50, 06-03-19:

Καλησπέρα! Έχω δύο γάτες στειρωμένες, μια αρσενική και μία θηλυκή . Από την αρχή τους έδινα Royal Canin Babycat όσο ήταν μικρά έως 2 μηνών και ύστερα Acana Wild Prairie την οποία λάτρεψαν και είναι υγιέστατα χωρίς καμία γαστρεντερολογική ενόχληση μέχρι σήμερα που κοντεύουν 1 έτους (ενω με την RC ειχα περιστατικα με εμετους και διαρροιες).

Όμως πρόσφατα ανακάλυψα στην Κτηνιατρική Νέου Ηρακλείου την τροφή Carnilove η οποία όπως μου περιέγραψαν είναι η αντίστοιχη της Acana, που όμως εχει και κωδικό για στειρωμένα συγκεκριμένα με 2 διαφορετικές γεύσεις και είναι και πιο οικονομική.

Επειδή πρόσφατα στειρώθηκε ο γατουλης μου και μου προτεινε κλασσικα η κτηνιατρος τροφες για στειρωμενα αρσενικα οπως ειναι η Royal Canin Neutered Young Male ή η Hill's Vet Essentials Neutered Cat young Adult, εκατσα και εψαξα ολα τα συστατικα της καθεμίας για να συγκρίνω με την Acana που τους δινω εως τωρα και την δυνητικα νέα τροφη την Carnilove Lamb & Wild Boar for Adult Cats Sterilised ή Fresh Carp & Trout αντιστοιχα (η αλλη γευση). Ο,τι στοιχεια βρηκα για τα συστατικα ηταν απο τα official sites των εταιρειών τα οποια μαλιστα στην περίπτωση της Royal Canin, ηταν και ελλειπη(!), οπότε αν κάποιος γνωρίζει να συμπληρώσει, καθώς και να με διορθώσει ειναι ευπρόσδεκτος.

Παραθέτω λοιπόν σε ποσοστά %
(συγκεκριμένα για τα πιο σημαντικά στοιχεία που αφορούν τη νόσο του κατωτερου ουροποιητικού στα στειρωμένα αρσενικά):

>ROYAL CANIN (vet care) NEUTERED YOUNG MALE

(3,5kg->35euro)

- Πρωτεϊνη: 40%
- Λίπος : 10%
- Υδατάνθρακες : 24%
- Τέφρα : 8,9 %
- Ασβέστιο : -?
- Μαγνήσιο : -?
- Φώσφορος : -?
- PH ούρου : -?

>HILL'S (vet essentials) NEUTERED CAT YOUNG ADULT

(3kg->30euro)

- Πρωτεϊνη: 37-38%
- Λίπος : 13%
- Υδατάνθρακες : 30%
- Τέφρα : 6,3 %
- Ασβέστιο : 1%
- Μαγνήσιο : 0,1 %
- Φώσφορος : 0,8 %
- PH ούρου : 6,2-6,4

>ACANA (Wild Prairie)

(5,4kg->52,50euro)

- Πρωτεϊνη: 37%
- Λίπος : 20%
- Υδατάνθρακες : 3% (ίνες)
- Τέφρα : 7 %
- Ασβέστιο : 1,5 %
- Μαγνήσιο : 0,1 %
- Φώσφορος : 1,1 %
- PH ούρου : 5,5-6

>CARNILOVE (Lamb & Wild Boar) FOR ADULT CATS STERILISED

(6kg->46,60euro)*

- Πρωτεϊνη: 39% *
- Λίπος : 14%
- Υδατάνθρακες : 4% (ίνες) *
- Τέφρα : 7,8 % *
- Ασβέστιο : 0,9 %
- Μαγνήσιο : 0,04 %
- Φώσφορος : 0,8 %
- PH ούρου : -?

*Στην γεύση "Fresh Carp & Trout" της ίδιας σειράς η πρωτεϊνη έχει ποσοστό 34%, οι ίνες είναι στο 3,5%, η τέφρα στο 9,5% και η τιμή είναι στα 51,90euro για την συσκευασία των 6kg.

Πείτε μου την γνώμη σας παρακαλώ, διότι ολοι μας ειμαστε εδω γιατι θελουμε το καλυτερο για το ζωακι μας και πραγματικα εγω προσωπικα δεν καταλαβαινω γιατι να διαλεξω μια τροφη απο τις εταιρειες Hill's ή Royal Canin που εχουν ως βασικα συστατικα καλαμποκι και αλλα σιτηρα, την στιγμη που βλεπουμε πως υπαρχουν αλλες που υπερτερουν διατροφικα και ποσο μαλλον σε στοιχεια που ειναι γνωστο πως επηρεαζουν τα νεφρα και το ουροποιητικο της γατας και συν τοις αλλοις ειναι και φθηνοτερες σε μεγαλες συσκευασιες..! Ελπιζω να μην σας φαινομαι υπερβολικη που το ψαχνω τοσο..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 813 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 19:45, 06-03-19:

Καλησπέρα... Σαφώς και δεν είσαι υπερβολική που ψάχνεις να βρεις την κατάλληλη τροφή για τις στειρωμενες γάτες έτσι ώστε να μην έχουν προβλήματα με το ουροποιητικο τους. Όλοι μας την ίδια αγωνία έχουμε, τις ίδιες σκέψεις και αμφιβολίες έχουμε για ορισμένες τροφές και ανταλλάσουμε απόψεις μήπως και καταλήξουμε στην όσο πιο σωστή τροφή γίνεται.
Οι κτηνίατροι δεν είναι διατροφολόγοι. Είναι γιατροί, έχουν σπουδάσει ανατομία, χειρουργική και πως θα σώσουν ένα ζώο όταν χρειαστεί. Επομένως το αντικείμενο τροφή δεν το γνωρίζουν ειδικά.
Η royal και η hills προτείνεται από αυτούς καθώς αυτές οι εταιρίες είναι από τις πιο γνωστές και έχουν και πιο εξειδικευμένες τροφές για κάποια πάθηση.

Η acana κάνει και για στειρωμενες γάτες. Οπότε μπορείς να συνεχίσεις να τη δίνεις στις γάτες σου άφοβα εάν θέλεις. Τη δίνω και εγώ στις δικές μου χωρίς κανένα πρόβλημα προς το παρόν (ο ενας μάλιστα έκανε πρόσφατα εξεταση ούρων και ήταν πολύ καλή χώρος κανένα πρόβλημα).

Για την carnilove έχει γίνει συζήτηση στο θέμα (διατροφή για γάτες που ζουν στο σπίτι) http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=75319&page=16 από την σελ 15 και μετά... Την έχω δοκιμάσει στις γάτες μου για κάποιο διάστημα (όταν είχα τους ίδιους φόβους με σένα) και μπορώ να πω πως είχα σχηματίσει πολύ καλή εντύπωση. Τα συστατικά ήταν πολύ καλά, χωρίς καθόλου δημητριακά, χωρίς συντηρητικά και χρωστικές και με χαμηλούς δείκτες σε μαγνήσιο και φωσφορο. Άρεσε και στα τρία πάρα πολύ και την έτρωγαν με μεγάλη όρεξη. Ο μόνος λόγος που δεν τη συνέχισα ήταν επειδή δεν την έβρισκα στο Ηράκλειο Κρήτης που μένω και θα έπρεπε να την παραγγέλνω. Αυτό μόνο με κράτησε.
Ο Ορέστης - ένα μέλος από την παρέα εδώ, ο οποίος ειχε ζητήσει μια γνώμη για την συγκεκριμένη τροφή καθώς κάπου είχε διαβάσει για αυτήν, η συζήτηση που έγραψα πιο πάνω - τη δίνει στις γάτες του και είναι πολύ ευχαριστημένος. Ο ίδιος λοιπόν μπορεί να σου πει με σιγουριά αν αξίζει να την πάρεις και φυσικά να σου δώσει μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για την τροφή.

Πιστεύω όμως πως εάν όντως θέλεις να αλλάξεις την acana είναι μια πολύ καλή εναλλακτική και σίγουρα δε θα το μετανιώσεις. Μάλιστα θα περιμένουμε να μας πεις και τις εντυπώσεις σου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitradra : 06-03-19 στις 19:57.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H zaratustra έγραψε στις 19:57, 06-03-19:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Η αληθεια ειναι οτι αποφάσισα να την δοκιμασω. Για το αν θα τους αρεσει δεν αμφιβάλλω.. τους εδωσα ηδη απο δειγματα που μου πρόσφεραν απο την κτηνιατρικη αυτης της τροφής και ξετρελαθηκαν! Εχει χαμηλοτερους δεικτες σε μαγνήσιο, φωσφορο και λιπος καθως και καλυτερη τιμη, οποτε νομιζω πως αυτο τα λεει ολα. Θα ψακω να βρω το post στο οποιο αναφερεσαι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Διάσημο Μέλος

H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 813 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 20:13, 06-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από zaratustra
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Η αληθεια ειναι οτι αποφάσισα να την δοκιμασω. Για το αν θα τους αρεσει δεν αμφιβάλλω.. τους εδωσα ηδη απο δειγματα που μου πρόσφεραν απο την κτηνιατρικη αυτης της τροφής και ξετρελαθηκαν! Εχει χαμηλοτερους δεικτες σε μαγνήσιο, φωσφορο και λιπος καθως και καλυτερη τιμη, οποτε νομιζω πως αυτο τα λεει ολα. Θα ψακω να βρω το post στο οποιο αναφερεσαι!
Στο έβαλα σε λινκ οπότε θα σε πάει κατευθείαν εκεί.

Θα περιμένουμε να μας πεις και εσύ τις εντυπώσεις σου. Η δεύτερη γεύση που έγραψες είναι νέα!!!! Με το αγριογούρουνο πάντως και οι δικές μου είχαν ξετρελαθει (την έχω πάντα στο μυαλό μου για όταν θα έχω τη δυνατότητα να τη βρίσκω άμεσα)

Την προσαρμογή να κάνεις σταδιακά.... Και αναμένουμε νέα σου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 20:22, 09-03-19:

Λοιπον εχω να πω οτι εχουν τρελαθει, τωρα που τους κανω την μεταβαση στην carnilove τρωνε πρωτα αυτη και μετα την Αcana..!! χαχα
Επίσης στην Κτηνιατρική θα είναι για όλο τον μήνα σε προσφορά η carnilove 1+1 σε ολες τις συσκευασιες και λιχουδιες κλπ εκτος απο την 6κιλη τροφη!!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Διάσημο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 20:58, 09-03-19:

Λοιπον εχω να πω οτι εχουν τρελαθει, τωρα που τους κανω την μεταβαση στην carnilove τρωνε πρωτα αυτη και μετα την Αcana..!! χαχα

Επίσης στην Κτηνιατρική θα είναι για όλο τον μήνα σε προσφορά η carnilove 1+1 σε ολες τις συσκευασιες και λιχουδιες κλπ εκτος απο την 6κιλη τροφη!!
Ήμουν σχεδόν σίγουρη πως θα την έτρωγαν πολύ ευχάριστα!!! Ποια γεύση τους πήρες αλήθεια? Με τα κακά τους έχεις δει διαφορά? Είναι το ίδιο σφιχτά όπως με την acana?

Τις λιχουδιες τις δοκίμασες? Είναι νέα προϊόντα και αυτές... Κοίταξα το φυλλάδιο και τις βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες, σε σημείο που θα ήθελα να πάρω κάποια στιγμή για δοκιμή. Προς το παρόν όμως είναι σε αυστηρή δίαιτα και οι 3 (ο ένας σε θεραπεία για το συκώτι με ειδική τροφή)...

Όταν με το καλό ξεκινήσουν να τρώνε μόνο την carnilove κάνε μας μια επιπλέον ενημέρωση αν θέλεις...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 21:03, 09-03-19:

Ειναι ακομα στην φαση 70παλια τροφη-30% νεα για 2 μερες οποτε δεν εχω δει ακομα διαφορα.. μια χαρα τα ιδια ειναι τα κακα τους χεχε. Eπειδη και η Acana ειναι grain free φανταζομαι θα τους κατσει ευκολα η Carnilove στο εντερακι τους ετσι και αλλιως. Τους εδωσα την κλασσικη γευση αρνι και αγριοχοιρος!

Τις λιχουδιες τους τις εχω δωσει ολες, σε οποια γευση κυκλοφορει! Εννοειται τρελα χαχα ειδικα αυτη με τον σολωμο! Ειναι και οικονομικες 1,90-2,10 κοστιζει το φακελακι.

Εννοειται θα ενημερωσω, περαστικα ευχομαι!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Διάσημο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 21:22, 09-03-19:

Και 3γω φαντάζομαι πως θα τους κάτσει πιο εύκολα αφού έρχονται ήδη από grain free. Παρόλα αυτά θα σε συμβούλευα να μη βιαστείς στην προσαρμογή για να είσαι 100%σιγουρη και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Δεν πειράζει και αν πάρει και λίγες μέρες παραπάνω. Ιδίως όταν θα φτάσεις στο 70% carnilove 30% acana κράτα το και 2 - 3 μέρες επιπλέον.

Ευχαριστώ για τα περαστικά. Θα ενημερώσω άλλωστε μετά τις 18 του μήνα που θα ξανακάνοτμε εξετάσεις για το πως πάμε
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 22:25, 09-03-19:

Καλησπέρα.Και γω δίνω Carnilove στις 2 γάτες μου. Αγοράζω αυτή με κοτόπουλο και κουνέλι. Μπήκα στο σάιτ της Κτηνιατρικής και δεν μπορώ να δω τιμές.Το 1+1 είναι κίνητρο αλλά εγώ αγοράζω 6κιλη. Αν πάρω τη 2κιλη δε με συμφέρει ούτε με την προσφορά. Θέλω όμως να δω τις κονσέρβες.Πάντως είναι ποιοτική τροφή. Θεωρώ ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 22:48, 09-03-19:

Καλησπέρα Ορεστη! Νομιζω πως κοστιζει 23και κατι η 2κιλη, αλλα οπως και να εχεί σε συμφερει καθως με την αγορα 2 προσφορων 2κιλης τροφης, θα πληρωσεις συνολο γυρω στα 47έυρω για 8κιλα! Η 6κιλη κοστιζει 51 ετσι δεν ειναι;

Ναι ειναι καλες οι κονσερβες κοστίζουν νομιζω οσο και οι applaws, εχω δοκιμασει καποιες!

Έτσι πιστευω και εγω πως ειναι ισαξια της Acana, αρα μια πολυ ποιοτικη τροφη!
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 22:54, 09-03-19:

Θα σου βάλω κάτω από τη βάση στα μαθηματικά. 2 2κιλες είναι 4 κιλά και όχι 8. Πάντως σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αφήνει μόνο αρκετά στερεά υπολείμματα.
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 22:58, 09-03-19:

Χαχα οχι βρε δεν με κατάλαβες, με την αγορα δυο προσφορων 2κιλης, εννοω πως παιρνεις μια προσφορα μια 2κιλη+μια 2κιλη δωρο =23κατι ευρω και ακομα μια προσφορα μια 2κιλη+μια 2κιλη δωρο=23έυρω.. αρα 8 κιλα! Αφου η προσφορα ειναι 1+1 δωρο
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Γατόκαρδος έγραψε στις 23:05, 09-03-19:

Φέρε τον έλεγχο να σου βάλω 10!Θα τους τηλεφωνήσω την Τρίτη γιατί το σάιτ δεν έχει τιμές. Τη δική μου την αγοράζω 53 ευρώ το 6κιλο. Είναι λίγο πιο ακριβή.Θα ρωτήσω όμως την ημερομηνία λήξης. .
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 23:20, 09-03-19:

Ναι δεν γνωριζω αν πραγματοποιουν online παραγγελιες. Ισως γι αυτο δεν αναγραφονται οι τιμες στο site.

Αν μενεις κοντά σε καποιο κατάστημα παρε ενα τηλ νά επιβεβαιωσεις την προσφορα και περνα να προμηθευτεις χεχε Στο Νεο Ηράκλειο ισχυει σιγουρα.
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Γατόκαρδος έγραψε στις 23:43, 09-03-19:

Έρχομαι και στο Ν.Ηράκλειο. Όμορφη περιοχή είναι.Αν και τα καταστήματα της ίδιας αλυσίδας είναι συγκοινωνούντα δοχεία. Εμένα τρώνε περίπου 2 κιλά το μήνα ξηρά τροφή γιατί τους δίνω και φρεσκομαγειρεμένη. Συνήθως κοτόπουλο.Πάντως το σάιτ δεν διαφημίζει την προσφορά. Ευχαριστώ για την ,πολύ χρήσιμη, πληροφορία.
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 12:07, 25-03-19:

Θελω να ενημερωσω οτι πλεον εχει ολοκληρωθει η μεταβαση στην Carnilove και πηγε τελεια! Μονη διαφορα οτι τα κακακια τους ειναι πιο βρωμερα χαχα
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,188 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:25, 25-03-19:

Μπραβο,μπραβο! Νταξει για τα κακακια...κλεισιμο μυτης.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Διάσημο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 19:48, 25-03-19:

Θελω να ενημερωσω οτι πλεον εχει ολοκληρωθει η μεταβαση στην Carnilove και πηγε τελεια! Μονη διαφορα οτι τα κακακια τους ειναι πιο βρωμερα χαχα
Μυρίζουν έντονα???? μήπως αν τους έβαζες λίγο λιγότερο από την δοσολογία που αναφέρει βελτιωθεί η κατάσταση??
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 19:58, 25-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από dimitradra
Μυρίζουν έντονα???? μήπως αν τους έβαζες λίγο λιγότερο από την δοσολογία που αναφέρει βελτιωθεί η κατάσταση??
Μυριζουν αρκετα η αληθεια ειναι αλλα νομιζω καλυτερευουν μερα με τη μερα.. Ε ποσο λιγοτερο να δωσω 50γρ ειναι χαχα
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 22:37, 04-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από dimitradra
Γραψτε λαθος! Τελικα μυριζουν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ εντονα! χαχαχααχ
Ομως στα θετικα εχω να πω οτι τα κακα τους ειναι πιο καλοσχηματισμενα, το τριχωμα τους λαμπει περισσοτερο (λογω ελαιου σολωμου υποθετω στην τροφη) και τους αρεσει παρα πολυ (μεχρι και σε μενα μυριζει ωραια).

Αγορασαμε και ενα συντριβανακι για να πινουν περισσοτερο και πιο καθαρο νερο για προστασια του ουροποιητικου..
Οποιον τον ενδιαφερει, βρηκα ενα ομορφο, οικονομικο συντριβανακι που κανει πολυ καλα τη δουλεια του (στο amazon), ας μου στειλει ενα μηνυμα να του πω!
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

H zaratustra έγραψε στις 10:52, 30-04-19:

Βρε παιδια εδω και 2-3 εβδομαδες ο ενας μου γατος αρχισε τις διαρροιες... λετε να ειναι απο την τροφη; Απλως μου κανει εντυπωση που ηταν μια χαρα οσο καναμε την μεταβαση και για πολλες μερες μετα..
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,271 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 14:51, 30-04-19:

Αποπαρασίτωση του κάνεις σε τακτά χρονικά διαστήματα;
Αν ήταν από την τροφή, θα είχε τις διάρροιες πολύ πιο πριν, νομίζω.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σειρά τροφής Profine - Από Piwaki
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-16 στις 23:23.
    • Σειρά τροφής Applaws - Από ANNA KATΣΑΡΟΥ
      Το θέμα έχει λάβει 152 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-03-13 στις 12:31.
    • Σειρά τροφής McKerk - Από sadyist
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-07-11 στις 08:05.
    • Σειρά τροφής Equilibrio - Από みことftw
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-06-10 στις 20:57.
    • Σειρά τροφής Delicat Plus - Από fnou
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-10 στις 19:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους