Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,042 εγγεγραμμένα μέλη και 718,623 μηνύματα σε 22,686 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η γάτα μου δεν θάβει τα περιττώματα της

Vagk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vagk
Ο Vagk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Vagk έγραψε στις 12:24, 26-10-19:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος του φόρουμ. Την προηγούμενη Παρασκευή καθώς επέστρεφα από την δουλειά βρήκα ένα γατάκι να κλαει μόνο του έξω από την πόρτα της πολυκατοικίας μου. Για να μην πολυλογώ την υιοθέτησα και έχω κάνει τις επισκέψεις στον κτηνίατρο κλπ. Στο δια ταύτα λοιπόν το γατάκι μου δεν θάβει τα περιττώματα του ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω και είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία αν ναι τι έκανε;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,770 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 13:01, 26-10-19:

Καλησπέρα Vagk και καλωσήλθες στην παρέα μας.
Μπράβο σου κατ'αρχάς που υιοθέτησες το ορφανούλι που καμιά τύχη δεν θα είχε αφημένο στους δρόμους.
Οι γάτες γενικά είναι πολύ καθαρά ζώα κι από ένστικτο πηγαίνουν εκεί που πρέπει όταν πρόκειται για τη φυσική τους ανάγκη.
Παραταύτα, καμιά φορά αμελούν να σκεπάσουν τις "βρωμίτσες" που αφήνουν, άγνωστο γιατί. Για παράδειγμα κι η δική μου γάτα πάντα σκεπάζει τα ούρα της , όχι όμως πάντα και τα περιττώματα (λες και περηφανεύεται που τα εκθέτει).

Αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να το ενθαρρύνεις με το ποδαράκι του να τα καλύπτει. Αν δεις όμως οτι συνεχίζει να αδιαφορεί, τότε καλό είναι με το ειδικό φτυαράκι να τα απομακρύνεις εσύ, μην αναβάλλοντας για αργότερα την ίδια μέρα που έτσι κι αλλιώς, θα αφαιρεθεί ότι περιεχόμενο υπάρχει στην αμμολεκάνη.
Όπως και να'χει πιστεύω πως μεγαλώνοντας, σταδιακά από μόνο του θα μάθει και θα αλλάξει αυτή την συνήθεια. Τουλάχιστον δεν θα παραμείνει μόνιμη.
Να το χαίρεσαι το μικρούλι, με το καλό να μεγαλώσει και να σε συντροφεύει για πολλά πολλά χρόνια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vagk

Νεοφερμένος

O Vagk έγραψε στις 13:39, 26-10-19:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω δοκιμάσει να της δείξω να τα καλύπτει αλλά αυτή συνεχίζει να τα εκθέτει περήφανη όπως είπες και εσύ
Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 08:45, 28-10-19:

Τα εκτεθειμενα ειναι ενα ειδος μαρκαρισματος, ειδικα αν το γατακι ειναι μεγαλυτερο των 6 μηνων. Δεν ειναι ανησυχητικο. Να σου πω καλυτερα ετσι παρα να εχεις μια γατα να σκαβει με τις ωρες και να πεταει ολη την αμμο εξω.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vagk

Νεοφερμένος

O Vagk έγραψε στις 20:06, 29-10-19:

Το θέμα είναι ότι επειδή είναι μικρό το έχουμε σε ένα δωμάτιο για να μην πέσει από τις σκάλες όταν είναι μόνο του και μυρίζει το δωμάτιο όταν κάνει την ανάγκη του
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περιττώματα - Από Pocahontas
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-12-10 στις 12:58.
    • Αίμα στα περιττώματα - Από vaziliz
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-10 στις 20:00.
    • Αυγά ή περιττώματα ψύλλων - Από miamiamia
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-07 στις 17:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους