Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 86,518 εγγεγραμμένα μέλη και 719,089 μηνύματα σε 22,755 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 489 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δυσανεξία σε τροφές

Vera31

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vera31
H Vera31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Vera31 έγραψε στις 22:25, 02-01-20:

Καλησπέρα Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα πρόβλημα που έχει η γατούλα μου και δεν μπορώ να βρω λύση, τη βρήκα την ώρα της Ανάστασης μπροστά στην εκκλησία είναι ένα πολύ γλυκό πλασματάκι ήταν πεινασμένο αδυνατισμένο, Οπότε το βράδυ της Ανάστασης Εγώ δεν είχα τροφή γάτας και της έδωσα ότι είχα ,κοτόπουλο. Για να μη σας κουράζω Όταν πέρασαν οι γιορτές την πήγα στον κτηνίατρο κάναμε εμβόλια την ελέγξαμε και ξεκινήσαμε να τρώμε κανονικά κρακεράκια, άρχισε Λοιπόν η γατούλα μου να κάνει διάρροια, μίλησα με τον γιατρό έκανε τη θεραπεία της συνήλθε μετά τη θεραπεία πάλι ξανά διάρροια αρχίζουμε τώρα όπως μου λέει ο γιατρός να ψάχνουμε για τροφές ποια την πειράζει και ποια όχι μήπως έχει δυσανεξία.. Με λίγα λόγια Η γάτα δεν μπορούσε να δεχτεί καμία τροφή και καταλήξαμε στην purina την υποαλλεργική ΗΑ η οποία είναι πανάκριβη , η γάτα μου τώρα όμως μεγαλώνει καναμε και στείρωση και δεν της φτάνουν τρεις συσκευασίες το μήνα οπότε δυσκολεύουν τα πράγματα γιατί είναι πανάκριβη όπως είπα, Μήπως γνωρίζει κάποιος μια άλλη τροφή παρόμοια πιο οικονομική ή κάποιον άλλον τρόπο που θα μπορούσα να βοηθήσω τη γατούλα μου να μην κάνει διάρροια με τη διατροφή της?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 23:25, 02-01-20:

Αρχική Δημοσίευση από Vera31
Καλησπέρα Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα πρόβλημα που έχει η γατούλα μου και δεν μπορώ να βρω λύση, τη βρήκα την ώρα της Ανάστασης μπροστά στην εκκλησία είναι ένα πολύ γλυκό πλασματάκι ήταν πεινασμένο αδυνατισμένο, Οπότε το βράδυ της Ανάστασης Εγώ δεν είχα τροφή γάτας και της έδωσα ότι είχα ,κοτόπουλο. Για να μη σας κουράζω Όταν πέρασαν οι γιορτές την πήγα στον κτηνίατρο κάναμε εμβόλια την ελέγξαμε και ξεκινήσαμε να τρώμε κανονικά κρακεράκια, άρχισε Λοιπόν η γατούλα μου να κάνει διάρροια, μίλησα με τον γιατρό έκανε τη θεραπεία της συνήλθε μετά τη θεραπεία πάλι ξανά διάρροια αρχίζουμε τώρα όπως μου λέει ο γιατρός να ψάχνουμε για τροφές ποια την πειράζει και ποια όχι μήπως έχει δυσανεξία.. Με λίγα λόγια Η γάτα δεν μπορούσε να δεχτεί καμία τροφή και καταλήξαμε στην purina την υποαλλεργική ΗΑ η οποία είναι πανάκριβη , η γάτα μου τώρα όμως μεγαλώνει καναμε και στείρωση και δεν της φτάνουν τρεις συσκευασίες το μήνα οπότε δυσκολεύουν τα πράγματα γιατί είναι πανάκριβη όπως είπα, Μήπως γνωρίζει κάποιος μια άλλη τροφή παρόμοια πιο οικονομική ή κάποιον άλλον τρόπο που θα μπορούσα να βοηθήσω τη γατούλα μου να μην κάνει διάρροια με τη διατροφή της?

Καλησπέρα, καλώς ήλθες και καλή χρονιά!
Στην καλύτερη περίπτωση μπορεί να την πείραξε κάτι στη συγκεκριμένη τροφή που της έδωσες και με μια άλλη μάρκα ή γεύση να είναι εντάξει. Αν δεν είναι τόσο απλό, μπορείς να δοκιμάσεις μια δίαιτα αποκλεισμού. Δηλαδή να της προσφέρεις μια τροφή με νέα συστατικά που δεν έχει ξαναδοκιμάσει και αν δεν την πειράξει, να εισάγεις ένα ένα κάτι καινούριο. Μπορεί να είναι οποιοδήποτε είδος, αλλά καλύτερα να έχει λίγα συστατικά για να μπορείς να καταλάβεις τι την πειράζει. Αν δεν την πειράζει το μαγειρευτό κοτόπουλο μπορείς να ξεκινήσεις με αυτό, αλλά μετά να προτιμάς πλήρεις τροφές. Μπορεί να την πειράζει κάποιο είδος κρέατος, αλλά και κάποιο πρόσθετο ή filler. Η δικά μου πχ είχε σταματήσει τους εμετούς όταν της έκοψα εντελώς την ξηρή και της έδινα κονσέρβες μόνο με κρέας μέσα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vera31

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vera31
H Vera31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Vera31 έγραψε στις 23:52, 02-01-20:

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, Όμως τα έχουμε δοκιμάσει όλα και βραστό κοτόπουλο και ρύζι και κονσέρβα και ξηρά τροφή σε διάφορες γεύσεις, Πιθανόν να έχει και πρόβλημα στο έντερο κάτι σαν αυτοάνοσο που το έχουμε συζητήσει με τον γιατρό μου.. Την προηγούμενη εβδομάδα της έδωσα τόνο που τρώμε εμείς, πάρα πολύ λίγο για να δοκιμάσω και ήταν καλά, σήμερα τις ξανά έδωσα μαζί με τα κρακεράκια τα συγκεκριμένα κτηνιατρικά ,θα δω αύριο και θα σας πω..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 20:37, 05-01-20:

Δοκιμασε ωμη τροφη ή σκετο ωμο κρεας/κιμα να δεις αν θα σταματησει η διαρροια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Vegan τροφές - Από Γαλῆ τις
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-08-17 στις 17:17.
    • Τροφές τοξικές - Από βικυ1234
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-16 στις 16:52.
    • Καινούργιες τροφές!!! - Από aporw
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-10 στις 21:29.
    • Δυσανεξία στα πουλερικά - Από Catia
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-04-09 στις 23:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους