Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,761 εγγεγραμμένα μέλη και 714,919 μηνύματα σε 22,163 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 219 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ψέκασμα αρσενικού γάτου

nena

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nena
H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 22:19, 26-12-06:

Ναι ο Μαντού παραμένει αστείρωτος. Η ερώτηση τώρα:
Μου φάνηκε ότι ξεκίνησε να ψεκάζει (τι όρος και αυτός) και παράλληλα έχει και τη συμπεριφορά του λατίνου εραστή. Αυτό πόσο καιρό κρατάει, είναι μόνο για αυτή τη περίοδο ή έτσι θα είναι συνέχεια;
Δεν μπορώ να αποφασίσω να τον στειρώσω, μόνο η Νάσια θέλει να τον στειρώσουμε για την ακρίβεια, όλοι οι άλλοι δεν εννοούμε να συμβιβαστούμε με την ιδέα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 22:36, 26-12-06:

Η θα του βρειτε νυφη και θα συνεχισετε να τοΥ βρισκετε νυφη συνεχεια γιατι δεν αρκει μια φορα γι αυτα η περιοδος ειναι κανενα διμηνο απο δυο φορες το χρονο η θα τον στειρωσετε!
Το ενδιαμεσο το να τον κτρατατε αστειρωτο για προσωπικες σας αναστολες εχει κακες συνεπειες στον γατουλη γιατι καταρχας υποφερει το ζωο γιατι δεν εχει με ποιον να ικανοποιησει το ενστικτο του γιατι ενστικτο ειναι στις γατες δεν τους λειπει οταν δεν το εχουν οπως σ'εμας δεν εχουν "ερωτικη επιθυμια"οπως εμεις και δευτερον γιατι η στειρωση προστατευει απο ορισμενες ασθενειες.. Ασε που για να μαρκαρει την περιοχη του θα σας κατουραει διαφορα πραγματα και που θα κινδυνευει διαρκως να το σκασει κρυφα οταν μεγαλωσει γιατι δε θα κρατιεται και ισως αρχισει να σας δαγκωνει κι ολα μιας και δεν εχει θυληκια να δαγκωσει.. ακομα κι αν παρετε νυφη θα πρεπει να κανονισετε ωστε τα γατακια που θα γεννιουνται συνεχεια να δινονται σε σωστα σπιτια ...η γνωμη μου ειναι οτι ολα τα ζωα που ζουν στο σπιτι πρεπει να ειναι στειρωμενα και πρεπει να αποφευγουμε να ταυτιζομαστε μαζι τους αλλιως λειτουργουν αυτα αλιως ενας ανδρας ευνουχος...
Μια φιλικη οικογενεια εχει εναν γαουλη με το ιδιο προβλημα κι ο ανδρας του σπιτιου απο ταυτιση δε θελει να τον στειρωσουν μηπως του στερησει κατι η πραγμματικοτυητα ειναι ομως οτι τους επιτιθεται συνεχεια κι εχει γινει νευρικο το γατι και σκεφτονται συχνα να τον ξαναφησουν ελευθερο πραγμα που αν το κανουν θα ναι μοιραιο για το γατουλη γιατι εχει αλλαξει πολλα περιιβαλοντα και ειναι βλακεια απλα για αναστολες ανθρωπινες να μη τοου δινεται ευκαιρια σ ενα σωστο σπιτι με μια φροντιδα..
ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 23:20, 26-12-06:

Πριν στειρώσω τον Σάκη το είχα συζητήσει με την κτηνίατρο αν και δεν είχα τις δικές σου αναστολές γιατί είχαμε στειρώσει την Μίτσυ πριν από αυτόν. Απλά επειδή η Μίτσυ είναι θηλυκιά ήθελα να βεβαιωθώ ότι ήταν απαραίτητο. Μου ξεκαθάρισε πώς για τις γάτες το σεξ δεν είναι θέμα ευχαρίστησης αλλά θέμα αναπαραγωγής και μόνο. Επίσης μου είπε ότι θα ψεκάζει το σπίτι (πιθανώς κι εμένα) για να οριοθετήσει την περιοχή του και ότι τα αρσενικά σε αναζήτηση νύφης μπορεί να φύγουν και να λείψουν καιρό χωρίς να υπολογίζουν κινδύνους κλπ προκειμένου να γ...σουν. Την ρώτησα και τι γίνεται από άποψη υγείας και μου είπε ότι δεν του δημιουργεί κάποιο πρόβλημα το αντίθετο.

ΥΓ: Τις δικες σας αναστολές τις είχε ο πατέρας μου για την στείρωση της Μίτσυς. Του τύπου κόβετε τα ένστικτα του ζώου κλπ. Την πρώτη φορά που είχε οίστρο την ζευγαρώσαμε με έναν γάτο σιαμ και τα γατάκια τα δώσαμε εύκολα καθότι ράτσας. Την δεύτερη φορά που είχε οίστρο εκτός του ότι δεν μας άφηνε σε ησυχία γιατί έσκουζε όλη μέρα τελικά μας το έσκασε και πήγε και ζευγάρωσε με έναν γάτο μαύρο και τα γατάκια δεν τα ήθελε κανείς μετά. Επίσης η γάτα είχε εξαντληθεί πάρα πολύ οπότε πείστηκε πια ο πατέρας μου και την στειρώσαμε.

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 03:08, 27-12-06:

ενα θα σου πω το ψεκασμα ειναι το μαρκαρισμα της περιοχης του κ μυριζει παρα πολυ εντονα κ ασχημα

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 09:35, 27-12-06:

Εγω το περασα!Μυριζαμε ολοι σε αποσταση 20 μετρων δεν μας πλησιαζε κανεις. Το δε σπιτι ηταν ψακασμενο παντου και οταν λεω παντου τα παντα.Οσο για την μυρωδια το σπιτι ηταν το κατι αλλο. Νερινα καταλαβαινω τους ενδοιασμους που εχεις αλλα αν δεν τον στειρωσεις θα υποφερετε και σεις και αυτος Ακομα και αν ζευγαρωση θα ψεκαζη για να δειχνη την κυριαρχια του ,και αν το αρχιση δυσκολα σταματαει ακομα και αν τον στειρωσης .Γνωμη μου και απο πειρα ξεκινησε την στειρωση.ακομα και σημερα ,ασε που μπορει να σου φυγη τωρα ετσι οπως ειναι γιατι το ενστικτο ειναι πολυ εντονο και δεν τα σταματα τιποτα.Τον Περση μετα την εμπειρια που ειχα τον στειρωσα μολις εγινε 6 μηνων, δεν θα μπορουσα να ξαναπερασουμε την ιδια φαση οπως με το Αντρακι το οποιο χαθηκε κιολας σε αυτην την φαση του οιστρου. Την κοπανησε αφου για 3 μηνες μας ψεκασε εμας τα επιπλα τις κουρτινες ,τα ρουχα τα παντα.Και εμας.μια και ειμασταν της οικογενειας επρεπε να φερουμε το στιγμα του.Α! και δεν φτανει μονο μια γατα για να του περαση θελει αρκετες γιατι καποιες δεν του καθονται η δεν θα τις θελει αυτος

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 09:53, 27-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από NERINA
Ναι ο Μαντού παραμένει αστείρωτος. Η ερώτηση τώρα:
Μου φάνηκε ότι ξεκίνησε να ψεκάζει (τι όρος και αυτός) και παράλληλα έχει και τη συμπεριφορά του λατίνου εραστή. Αυτό πόσο καιρό κρατάει, είναι μόνο για αυτή τη περίοδο ή έτσι θα είναι συνέχεια;
Δεν μπορώ να αποφασίσω να τον στειρώσω, μόνο η Νάσια θέλει να τον στειρώσουμε για την ακρίβεια, όλοι οι άλλοι δεν εννοούμε να συμβιβαστούμε με την ιδέα.
Αρχικα αυτο κραταει κατα περιοδους. Σταματαει και επανερχεται. Όσο όμως δεν ζευγαρώνει (φυσικά μια γάτα δεν αρκεί γι' αυτο) οι κυκλοι επαναλαμβανονται συχνοτερα και κατανταει να γινεται συνεχεια αυτο.
Ετσι το ζωο βασανίζεται πολύ.
Στην περίπτωση που τον είχατε ελεύθερο σε αυλή τότε θα μπορούσατε να τον αφήσετε αστείρωτο, αλλά περιορισμένος σε διαμέρισμα δεν έχει νόημα να έχετε ηθικές αναστολές.
Διότι είναι ήδη αποκομένος από τη φύση του.
Επίσης το να ταυτιζόμαστε με τα ζώα, όπως γράφει παραπάνω και η Γιασμίν, λειτουργεί πολλές φορές αρνητικά γι αυτά.

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 11:51, 27-12-06:

Nerina μου, έχω κι εγώ τις ίδιες αναστολές με σένα. Αλλά το χω πάρει απόφαση, η στείρωση για τα οικόσιτα γατάκια είναι απαραίτητη. Τα καημενούλια βασανίζονται. Άσε που θα βρωμάτε όλοι και όλα. Νομίζω ότι το χεις ήδη καθυστερήσει. Η γνώμη μου είναι γρήγορα στον κτηνίατρο!

Παράθεση

Κείρα

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κείρα
H Κείρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H Κείρα έγραψε στις 17:14, 07-05-07:

Μόλις με πήραν τηλέφωνο το ζευγάρι που κρατάει τον σκύλο και τον γάτο των πεθερικών μου στη Γαλλία όσο αυτοί λείπουν ταξίδι.
Ο γάτος ο Icare είναι 5 χρονών και στειρωμένος. Εχει συνηθίσει στα ταξίδια των δικών του και στο να τον προσέχουν ξένοι. Όμως για πρώτη φορά ψεκάζει με ούρα τις κάθετες επιφάνειες και κυρίως τις οθόνες των υπολογιστών και δεν χρησιμοποιεί την αμμολεκάνη του. Το ζευγάρι δεν ξέρει τι να κάνει και με πήραν τηλέφωνο για βοήθεια αλλά κι εγώ δεν έχω ιδέα. Γιατί ξαφνικά έχει ο γατούλης αυτή τη συμπεριφορά. Έχει κανείς σας καμιά εμπειρία;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 17:19, 07-05-07:

Το αντιμετωπίζω με τον Χουζούρη. δες εδώ:
http://forum.mycat.gr/showthread.p...t=%F0%E9%F0%DF
Κι εδώ που το αντιμετώπισε η Ισμήνη με τον Σίβα:
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=22429&highlight=%F4%F3%DF%F3%E1

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κείρα

Διάσημο Μέλος

H Κείρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H Κείρα έγραψε στις 17:57, 07-05-07:

Διαβασα οσα έχουν γραφτεί και τους είπα να βαλουν πιπερι στις οθόνες και να του αλλάζουν πιο συχνά την άμμο. Αλλά νομίζω οτι το πρόβλημα του είναι οτι μαρκάρει την περιοχή γιατί έχουν μπει αγνωστοι στον χώρο του. Ισως και να μεν του πολυδίνουν σημασία και να ασχολούνται μόνο με το σκύλο.
Ελπίζω να του περάσει οταν γυρίσουν τα πεθερικά μου αλλά οι οθόνες των υπολογιστών θα έχουν στο μεταξύ καταστραφεί.

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 09:21, 08-05-07:

Καλό είναι να πάρουν και κανένα απωθητικό spray, όπως το Get off.

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 09:25, 08-05-07:

Τις οθονες μπορουν να τις καλυψουν με κάτι. Ειναι στειρωμένος? Γιατί αν οχι ειναι πιο λογικό να ψεκάζει.

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 09:50, 08-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κείρα
Ο γάτος ο Icare είναι 5 χρονών και στειρωμένος.
Αρχική Δημοσίευση από Ismini
Τις οθονες μπορουν να τις καλυψουν με κάτι. Ειναι στειρωμένος? Γιατί αν οχι ειναι πιο λογικό να ψεκάζει.
Ο γάτος είναι στειρωμένος Ισμήνη, το λέει η Κείρα στο μήνυμά της. Δεν είναι από αυτό...

Παράθεση

Κείρα

Διάσημο Μέλος

H Κείρα έγραψε στις 10:16, 08-05-07:

Χθες το βράδυ πήγε και η κουνιάδα μου να δεί τι γίνεται. Πηγαίνει πολύ συχνά και ο γατούλης την ξέρει και την αγαπάει.
Ε, μόλις την είδε της γύρισε την πλάτη και της έριξε μια ξεγυρισμένη ψεκασιά και την έκανε λούτσα.
Μάλλον δεν του ταιριάξαν οι ξένοι άνθρωποι αυτή τη φορά και εκδικείται. Της είπαν κιόλας ότι του πάτησαν δύο φορές την ουρά γιατί είναι μαύρος και το βράδυ δεν φαίνεται. Ακους εκεί

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 10:19, 08-05-07:

Της είπαν κιόλας ότι του πάτησαν δύο φορές την ουρά γιατί είναι μαύρος και το βράδυ δεν φαίνεται. Ακους εκεί
Ωχ! Ωχ! Δικαίως τα πήρε ο γάτος και τους "ψέκασε" πατόκορφα! Και λίγα τους έκανε....

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 10:43, 08-05-07:

Χθες το βράδυ πήγε και η κουνιάδα μου να δεί τι γίνεται. Πηγαίνει πολύ συχνά και ο γατούλης την ξέρει και την αγαπάει.
Ε, μόλις την είδε της γύρισε την πλάτη και της έριξε μια ξεγυρισμένη ψεκασιά και την έκανε λούτσα.
Μάλλον δεν του ταιριάξαν οι ξένοι άνθρωποι αυτή τη φορά και εκδικείται. Της είπαν κιόλας ότι του πάτησαν δύο φορές την ουρά γιατί είναι μαύρος και το βράδυ δεν φαίνεται. Ακους εκεί
sorry αλλα εχει πλακα!!! μου το εχει κανει και ο δικος μου πριν στειρωθει!!!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 10:44, 08-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mimikaki
μου το εχει κανει και ο δικος μου πριν στειρωθει!!!
ο Σιβα το κανει και στειρωμένος! Αμε!!!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 10:49, 08-05-07:

Κι ο Χουζούρης βεβαίως βεβαίως...

Χθες ψέκασε την....ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 10:52, 08-05-07:

την καφετιέρα??!!!!!
Βικτωρια εσυ εφαρμοσες καθλου το συστημα να τον πηγαινεις εσυ και να του κανεις παρεα την ωρα που κανει τσισα?
Εμενα πιανει, αλλα αλοιμονο μας αν ξεχασουμε....

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 10:54, 08-05-07:

ο Σιβα το κανει και στειρωμένος! Αμε!!!
τι???? πανω σου???

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 10:54, 08-05-07:

Πηγαίνω την Μπεζ συνοδεία στην τουαλέτα, διότι διαφορετικά την βαράνε οι άλλοι. Πρωί και βράδυ...
Πρέπει να κάνω το ίδιο και με τον Χουζούρη;;;;

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 10:57, 08-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από chouzouris
Πηγαίνω την Μπεζ συνοδεία στην τουαλέτα, διότι διαφορετικά την βαράνε οι άλλοι. Πρωί και βράδυ...
Πρέπει να κάνω το ίδιο και με τον Χουζούρη;;;;
Φοβάμαι πως ναι... Ειναι οτι πιο αποτελεσματικο!

Παράθεση

Κείρα

Διάσημο Μέλος

H Κείρα έγραψε στις 13:22, 08-05-07:

την καφετιέρα??!!!!!
Βικτωρια εσυ εφαρμοσες καθλου το συστημα να τον πηγαινεις εσυ και να του κανεις παρεα την ωρα που κανει τσισα?
Εμενα πιανει, αλλα αλοιμονο μας αν ξεχασουμε....
Αν πω στους ξενους ανθρωπους να πανε τον Icare στην τουαλετα και να του κανουν και παρεα θα τα μαζεψουν κι οπου φυγει φυγει. Θα τα παρατησουν τα ζωάκια συξυλα κι ας εχουν πληρωσει ενα σωρό λεφτά τα πεθερικά μου.
Εγω πιο πολύ απορώ που δεν τον βλεπουν και τον πατανε. Είναι μεγάλος σαν αρνακι. Καλά τους κανει

Παράθεση

aiorasky

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aiorasky
H aiorasky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,148 μηνύματα.

H aiorasky έγραψε στις 13:24, 08-05-07:

Δηλαδη για να καταλαβω: Αφου στηρωθουν συνεχιζουν να το κανουν; Αυτοκτονω τωρα!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 13:27, 08-05-07:

Αν πω στους ξενους ανθρωπους να πανε τον Icare στην τουαλετα και να του κανουν και παρεα θα τα μαζεψουν κι οπου φυγει φυγει. Θα τα παρατησουν τα ζωάκια συξυλα κι ας εχουν πληρωσει ενα σωρό λεφτά τα πεθερικά μου.
Εγω πιο πολύ απορώ που δεν τον βλεπουν και τον πατανε. Είναι μεγάλος σαν αρνακι. Καλά τους κανει
Οχι βεβαια να τους το πεις αυτο....Γι αυτο το ειπα μονο στη Βικτωρια...
Ειναι αρκετα "ακραια" λυση αλλα αποδιδει περισσοτερο.
Εμεις ουτε τον παταμε, ουτε τιποτα, αλλα επιμένει να κανει τσισα του παντου (ευτυχως οχι πανω μας). Προτιμα τα "συνορα" του σπιτιου. Εξωπορτα, μπαλκονι κυριως. Απο εκει μπαινουν οι "εισβολεις" !

Παράθεση

Vana Balafa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vana Balafa
Έχει 3 γάτες (τουλάχιστον 15 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O Vana Balafa έγραψε στις 13:31, 08-05-07:

Οχι βεβαια να τους το πεις αυτο....Γι αυτο το ειπα μονο στη Βικτωρια...
Ειναι αρκετα "ακραια" λυση αλλα αποδιδει περισσοτερο.
Εμεις ουτε τον παταμε, ουτε τιποτα, αλλα επιμένει να κανει τσισα του παντου (ευτυχως οχι πανω μας). Προτιμα τα "συνορα" του σπιτιου. Εξωπορτα, μπαλκονι κυριως. Απο εκει μπαινουν οι "εισβολεις" !
ευτυχώς που δεν "είδε" και την Αργυρούλα σαν "εισβολέα", να αρχίσει να την ψεκάζει ασύστολα!!!!!!!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 13:35, 08-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από aiorasky
Δηλαδη για να καταλαβω: Αφου στηρωθουν συνεχιζουν να το κανουν; Αυτοκτονω τωρα!
Οχι!!!! Περίμενε λιγο....

Παράθεση

purina

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη purina
H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 08:02, 09-05-07:

Ακους εκει επειδη ειναι μαβρο να αναψουν κανα φως οι χαζοι!
Εγω μονο καταλαθος εχω πατησει το ντινακι μου οταν ειχε μπλεχτει στα ποδια μου και δε το καταλαβα.

Παράθεση

Cat's Miaow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cat's Miaow
Ο Cat's Miaow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Cat's Miaow έγραψε στις 12:31, 17-10-07:

Ρε παιδιά το ψέκασμα του γάτου δεν είναι όταν σηκώνει την ουρά και κάνει ένα σύντομο τρεμούλιασμα τόσο η ουρά του όσο και η ράχη του και λούζει με μικρή ποσότητα κάθετες επιφάνειες;

Εγώ για ψέκασμα το ξέρω αυτό. Το λέω αυτό γιατί μιλήσαμε με την κτηνιάτρο και μας λέει μά τόσο μικρό να τον στειρώσετε ; Ο γάτος μου είναι 6 με 7 μηνών. Με κάνει να νοιώθω τύψεις ή ότι κάνω κάτι λάθος. Άλλα όσο διάβασα τέτοια ηλικία τα στειρώνουν όλοι τα γατιά τους.

Μα αφού ψεκάζει; Αυτό δεν είναι το ψέκασμα ;

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 12:36, 17-10-07:

Όντως, αυτό είναι το ψέκασμα και η ηλικία του είναι μια χαρά ηλικία για στείρωση. Αλλάξτε κτηνίατρο και στειρώστε τον γατούλη, είναι κρίμα να βασανίζεται ο καημένος.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 12:38, 17-10-07:

μα τι ασχετος κτηνιατρος!!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:42, 17-10-07:

Σϋμφωνώ με τα παραπάνω......

Παράθεση

Cat's Miaow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cat's Miaow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Cat's Miaow έγραψε στις 12:44, 17-10-07:

Όχι δεν μου είπε ότι δεν είναι ψέκασμα , απλώς μου είπε να περιμένουμε κι άλλο για να αναπτυχθεί πλήρως αλλά άμα ψεκάζει να τον φέρουμε.
Κτηνιάτρο αλλάξαμε ήδη γιατί η άλλη κτηνίατρος μας έλεγε μετά τον 1ο χρόνο.

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 14:16, 20-10-07:

Καλά, αν σας φύγει και τον ψάχνετε όμως θα σας στον βρει ο κτηνίατρος;;; Για ρώτησέ τον γιατι ειμαι περίεργη τι θα απαντήσει....
Κι ο γατούλης μου ο πρώτος δεν ψέκαζε, ή τουλάχιστον δεν τον είχα δει εγώ να το κάνει, αλλά τον έχασα γιατι το καθυστερούσα.

Παράθεση

Cat's Miaow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Cat's Miaow έγραψε στις 02:59, 21-10-07:

Τον γατούλη μου τον στείρωσα και είναι μια χαρά. Δεν είχαμε προβλήματα. Νιαουρίζει λιγότερο (αν και εξακολουθεί να κάνει βόλτες στην κουπαστή της ταράτσας) , παίζει όπως πριν και γουστάρει αγκαλίτσες και χάδια στα γόνατα του "μπαμπά". Μια χαρά... μου έφυγε και ένα βάρος μπας και φύγει-πηδήξει από τον 3ο.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 09:29, 21-10-07:

μπραβο σας!πολυ καλα νεα!σε λιγο και καρο θα σταματησει να νιαουριζει!

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 10:08, 21-10-07:

Μπράβο, καλά νέα!

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 10:41, 25-10-07:

αντε σειρά του Μπέκερ τώρa :S

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 12:20, 25-10-07:

Ναι και μια φίλη μου που είχε γάτο τα ίδια της λέγανε

Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Julian
H Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 20:08, 25-02-08:

Τις τελευταίες μέρες συμβαίνει κάτι περίεργο...
Το νέο μας άσπρο γατάκι, όταν βρει το πουκάμισο του άντρα του σπιτιού και μυρίσει την περιοχή της μασχάλης....... το στοχεύει και κάνει πιπί πάνω του!
Μπορείτε να μου πείτε γιατί συμβαίνει αυτό;
Δεν το κάνει στα δικά μου ρούχα. Κάθε φορά τρέχουμε να τα κρύψουμε... Δεν τολμάμε να τα αφήσουμε σε κοινή πρόσβαση! Είχε καμιά σας ανάλογο πρόβλημα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ορφεας13587

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ορφεας13587
. Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O ορφεας13587 έγραψε στις 20:22, 25-02-08:

πάλι καλά που τα κάνει σε πουκαμισο που μπορείς να το κρύψεις τουλάχιστον.ε΄μένα που κατουράει στο καινούριο μου πάπλωμα που το χω κάνει παραγγελία 2 μήνες τώρα!!!το έβαλα 2 φορές κ το κατούρησε κ τις 2.δεν ξέρω κ γω τί να κάνω.να το αποκλείσω από το δωμάτιο αποκλείεται.αντε βρες λύση.πέρα από αυτό,έχεις αποκλείσει το θέμα υγείας?εννοώ κατα τ άλλα πηγαίνει κανονικά στην αμμολεκάνη του?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Marmanga

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Marmanga
H Marmanga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Marmanga έγραψε στις 20:32, 25-02-08:

Σας βγήκε λίγο κυριαρχικό ή μου φαίνεται?????

Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Julian
H Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 20:37, 25-02-08:

Ναι, πηγαίνει κανονικά. Από την πρώτη μέρα που το υιοθετήσαμε!
Βασικά, υποψιάζομαι ότι λειτουργεί σαν "θηλυκό", μυρίζει αρσενικές ορμόνες και ψεκάζει! Αλλά είναι περίεργο αυτό, δεδομένου ότι το έχουμε στειρώσει!
Καλά, με το πάπλωμα είναι όντως εφιάλτης! Αν κάνει πιπί στο ίδιο σημείο, ψέκασέ το με το γνωστό απωθητικό σπρέι, μήπως μάθει και δεν ξαναπλησιάσει.

Marmanga, καμία σχέση με κυριαχικό! Είναι το πιο γλυκό γατουλάκι που είχαμε ποτέεε...

Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 21:09, 25-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Julian
Τις τελευταίες μέρες συμβαίνει κάτι περίεργο...
Το νέο μας άσπρο γατάκι, όταν βρει το πουκάμισο του άντρα του σπιτιού και μυρίσει την περιοχή της μασχάλης....... το στοχεύει και κάνει πιπί πάνω του!
Μπορείτε να μου πείτε γιατί συμβαίνει αυτό;
Δεν το κάνει στα δικά μου ρούχα. Κάθε φορά τρέχουμε να τα κρύψουμε... Δεν τολμάμε να τα αφήσουμε σε κοινή πρόσβαση! Είχε καμιά σας ανάλογο πρόβλημα;

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 21:24, 25-02-08:

Δες λίγο εδώ Julian
http://forum.mycat.gr/showthread.p...F4%F3%DF%F3%E1

Προσπάθησε να εξαντλήσεις την πιθανότητα να συντρέχει λόγος υγείας...
Προσωπικά, ο Χουζούρης το κάνει τα τελευταία 3 χρόνια. Και το κάνει όταν κάτι του τη σπάει και ειδικότερα για ψυχολογικούς λόγους!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 21:26, 25-02-08:

Εδώ και το θέμα του Χουζούρη:
http://forum.mycat.gr/showthread.p...t=%F0%E9%F0%DF

Παράθεση

nia79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nia79
. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O nia79 έγραψε στις 08:35, 04-04-08:

εχω 1 κεραμιδογατο κ μπαινει στο σπιτι για φαι κ ελαχιστες φορες για να κοιμηθει. οταν ειχα αγορασει την ερη ζηλεψε παααρααα πολυ κ μου ξεκινησε τις ζηλειες κ μου ψεκαζε κ εμενα το σπιτι... περασε αρκετο διαστημα για να το σταματησει αυτο η μαλλον το σταματησε οταν την συνηθησε. πιστευω πως ηταν ζηλεια!!!!!

Παράθεση

Βούλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βούλα
. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Βούλα έγραψε στις 08:57, 04-04-08:

καλημέρα σε όλους
Έχω σχεδόν το ίδο πρόβλημε με τη Πέρσα μου .(περσική,silver ,κούκλα)
Την έχω περίπου 1 μήνα και από τις πρώτες μέρες έκανε τσισάκια εκτός από τη τουαλέτα της και πάνω σε ένα σημείο του καναπέ όσπου αναγκάστηκα να το καλύψω με πλαστικό (όχι ότι έλυσα το πρόβλημα ).
Επειδή είναι νέο μέλος της οικογένειας θα κάνω υπομονή μήπως το ξεπεράσει ,υποπτέυομαι ότι μπορεί και να ζηλεύει μιάς και ο Ντέντε μου(αγκύρας,κατάλευκος, γαλανομάτης )είναι ο κύριος του σπιτιού μετά τον Τάμι μου φυσικά

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 09:08, 04-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Julian
Ναι, πηγαίνει κανονικά. Από την πρώτη μέρα που το υιοθετήσαμε!
Βασικά, υποψιάζομαι ότι λειτουργεί σαν "θηλυκό", μυρίζει αρσενικές ορμόνες και ψεκάζει! Αλλά είναι περίεργο αυτό, δεδομένου ότι το έχουμε στειρώσει!
Καλά, με το πάπλωμα είναι όντως εφιάλτης! Αν κάνει πιπί στο ίδιο σημείο, ψέκασέ το με το γνωστό απωθητικό σπρέι, μήπως μάθει και δεν ξαναπλησιάσει.

Marmanga, καμία σχέση με κυριαχικό! Είναι το πιο γλυκό γατουλάκι που είχαμε ποτέεε...
Το κυριαρχικό που σου λέει η Marmanga δεν έχει σχέση με το γλυκό του χαρακτήρα. Έχει σχέση με τη φύση των αιλουροειδών να μαρκάρουν σημεία στο σπίτι για να δηλώσουν τη παρουσία τους.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 09:10, 04-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Βούλα
καλημέρα σε όλους
Έχω σχεδόν το ίδο πρόβλημε με τη Πέρσα μου .(περσική,silver ,κούκλα)
Την έχω περίπου 1 μήνα και από τις πρώτες μέρες έκανε τσισάκια εκτός από τη τουαλέτα της και πάνω σε ένα σημείο του καναπέ όσπου αναγκάστηκα να το καλύψω με πλαστικό (όχι ότι έλυσα το πρόβλημα ).
Επειδή είναι νέο μέλος της οικογένειας θα κάνω υπομονή μήπως το ξεπεράσει ,υποπτέυομαι ότι μπορεί και να ζηλεύει μιάς και ο Ντέντε μου(αγκύρας,κατάλευκος, γαλανομάτης )είναι ο κύριος του σπιτιού μετά τον Τάμι μου φυσικά
΄

Κοίτα σύμπτωση... Πέρσα είχα κι εγώ... Περσική μπλε και μου λέρωνε τους καναπέδες και τα χαλιά στον οίστρο της... εφιάλτης...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους