Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,208 εγγεγραμμένα μέλη και 718,324 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 307 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γράψτε έναν κτηνίατρο εδώ

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 20:08, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από elenikos18
Καλημέρα ονομάζομαι Ελένη είμαι από Θεσσαλονίκη, το καλοκαίρι βρήκα 3 γατάκια πεταμένα στα σκουπίδια κλεισμένα σε ένα χαρτόκουτο σε άθλια κατάσταση που δεν είχαν βγάλει ουτε καν δοντάκια, τώρα ειναι υγιέστατα και πολύ παιχνιδιάρικα και προσπαθώ να τα βρω οικογένειες γιατί έχω πολύ μικρό σπίτι. Το κυρίως πρόβλημά μου είναι ότι αρχίζουν και έχουν ορμές και σε όποιον κτηνίατρο ρώτησα μου ζήτησε από 150 μέχρι 200 ευρώ!!! και σε καμία περίπτωση δεν έχω τόσα χρήματα, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε αν ξέρετε κάποιον καλό και οικονομικό κτηνίατρο?
2 οικονομικοι κτηνιατροι και καλοι στη θεσσαλονικη που ξερω εγω ειναι η κατερινα φαλτση στο πανοραμα και ο δασκαλοπουλος νικος στη μαρτιου. ειναι και οι 2 στη λιστα που σε παραπεμπει η βασω εχει και τα τηλεφωνα τους

υγ: 150-200 ευρω και για τα 3? γιατι αν ειναι και για τα 3 ειναι καλη τιμη πιστευω.. (αναλογα και με τα φυλα τους)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 20:08, 07-02-13:

Elenikos18 αν είσαι Θεσσαλονίκη, μπορείς να απευθυνθείς σε φιλοζωϊκά σωματεία όπως η ΑΓΑΠΗ κ η γατοομάδα Θεσσαλονίκης κ να σου συστήσουν εκείνοι τους κτηνίατρους που συνεργάζονται που θα κάνουν κ καλύτερες τιμές. Το ίδιο κ στην Αθήνα, θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα με κτηνίατρους στην Αθήνα που γνωρίζω ότι κάνουν καλές τιμές για αδέσποτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickykovaiou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vickykovaiou
H vickykovaiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H vickykovaiou έγραψε στις 12:09, 18-02-13:

Καλη σας μερα!!!!!!!!!!!! Εχω μια γατουλα 14 χρονων ημιαιμη σιαμ. Μεχρι σημερα δεν ειχε αρωστησει ποτε. Εδω και 2 εβδομαδες εχει μια τρομερη δυσπνοια, ενω θελει δεν μπορει να φαει και κουραζεται μονο που σκυβει προς το μπωλ. Ζηταω βοηθεια γιατι δεν εχω χρηματα να την παω σε γιατρο καθως ειμαι ανεργη και νιωθω οτι αργοπεθαινει. Υπαρχει καποιος κτηνιατρος που θα μπορουσε να την εξετασει δωρεαν γιατι την υπεραγαπω και δεν θελω να την χασω αν μπορω με καποιον τροπο να την βοηθησω. Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 12:14, 18-02-13:

Κτηνίατρος που να την εξετάσει δωρεάν δεν νομίζω να υπάρχει..
Για μια απλή εξέταση όμως δεν νομίζω να σου πάρει πάνω απο 20 ευρώ..Και αν τα πράγματα είναι τόσο σοβαρά όσο περιγράφεις καλό είναι να την δεί άμεσα κάποιος γιατρός! Γρήγορα περαστικά σας!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 19:27, 23-02-13:

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς κάποιον κτηνίατρο που να κάνει ειδικές τιμές για αδέσποτα και να βρίσκεται στα Ιωάννινα;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

juvia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη juvia
H juvia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H juvia έγραψε στις 20:37, 13-03-13:

ξερετε κανεναν φτηνο κτηνιατρο στην θεσσαλονικη για στειρωση?100 ευρω ειναι καλη τιμη?

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 21:13, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από juvia
ξερετε κανεναν φτηνο κτηνιατρο στην θεσσαλονικη για στειρωση?100 ευρω ειναι καλη τιμη?
για στειρωση γατας εννοεις προφανως, ε? φυσικα και ειναι καλη τιμη.. στα αρσενικα ειναι και λιγοτερο απο 100 ευρω. (σου μιλαω για αθηνα βεβαια, απο θεσ/νικη δεν ξερω καθολου να σε κατευθυνω αλλα δεν νομιζω να εχουν αποκλιση οι τιμες)

Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 23:08, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από juvia
Δασκαλοπουλος Νικος στη Μαρτιου, Φαλτση Κατερινα στο Πανοραμα. δεν εχω στερωσει δεσποζομενη θηλυκη σε κανενα απο τους 2 αλλα ειναι καλοι και οικονομικοι οποτε μπορεις να ρωτησεις. τα τηλεφωνα τους ειναι εδω http://forum.mycat.gr/showpost.php?p=2609700

Παράθεση

zoe92 (Ζωή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zoe92
H Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H zoe92 έγραψε στις 12:41, 16-04-13:

Πόλη: Θεσσαλονίκη

Όνομα: Αντώνης Ι. Πατεράκης
Περιοχή: Τούμπα
Διεύθυνση: Παπάφη 158
Τηλ: 2310 900 520 & 6942 530 180
email: vet.paterakis@yahoo.gr
Ώρες λειτουργίας : καθημερινά μέχρι τις 20:30 και Σάββατο κατόπιν ραντεβού
Σχόλια: είναι πολύ καλός και συνεννοήσιμος, με καλές τιμές και ιδιαίτερη αγάπη στις γάτες (έχει και ο ίδιος )

επίσης αρχικά είχα πάει τις γάτες μου σε έναν άλλον που ήταν στην περιοχή που τις βρήκα ο οποίος είναι επίσης πολύ καλός και μάλιστα δεν μας είχε πάρει χρήματα για την πρώτη επίσκεψη

Όνομα: Γιώργος Δ. Χρήστου
1ο Ιατρείο: Ελευθερίας 41, Τριανδρία
Τηλ/fax: 2310 901 534
2ο Ιατρείο: Ν. Καλλικράτεια
Τηλ: 23990 22 545
email: christug@otenet.gr
Κινητό για έκτακτα περιστατικά: 6944 421 316
Σχόλια: μετεκπαιδευθείς στην κλινική παθολογίας της κτηνιατρικής σχολής του ΑΠΘ
Επισκέψεις κατ'οίκον, χειρουργικές επεμβάσεις
Νοσηλεία - Εντατική παρακολούθηση
Καθαρισμός Δοντιών με υπέρηχους
Αιματολογικές - Βιοχημικές εξετάσεις
Υπερηχοτομογράφος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

m.alatzopoulou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη m.alatzopoulou
H m.alatzopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H m.alatzopoulou έγραψε στις 15:30, 01-05-13:

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα την πολίτιμη συμβουλή σας.
Πριν 2 μήνες ένας φίλος βρήκε ένα γατάκι 6 μηνών, με το πόδι ανοιγμένο στην πατούσα και σπασμένο πάνω από την άρθρωση του καρπού (μπροστά αριστερό πόδι).
Το πήγε σε μία κτηνίατρο που το έβαλε νάρθηκα για 2 μέρες και μετά είπε οτι θα κολήσει...
Ένα μήνα μετά που πήγα να το δω, αντίκρισα ένα γατάκι που περπάταγε με τον αγκώνα και το πόδι του έκανε βόλτες... ( Δεν θέλω να σχολιάσω την αμέλια του φίλου μου.. Πίστευε οτι θα κολήσει...Κακώς που δεν πήγα νωρίτερα...)
Το πήγα αμέσως στον δικό μου κτηνιάτρο, οπου μου είπε οτι το κόκαλο έχει αρχίσει να νεκρώνει και δεν μπορεί να βάλει λάμα γιατί το σπάσιμο είναι κοντά στην άρθρωση. Μου είπε οτι πρέπει να γίνει εξωτερική οστεοσύνθεση αλλά εκείνος δεν έχει εμπειρία, και την πήγα (όπως νόμιζα) στον καλύτερο του είδους..
Μετά από 2 μήνες με ελλειπή ενημέρωση, αφου ο ίδιος δεν εμφανιζόταν, παρά μόνο η γραμματέας του, παραλάβαμε την μικρή ( η γραμματές μας την έδωσε χωρίς καμία ακτινογραφία, γιατί είπε οτι ο γιατρός είχε χειρουργείο και θα μας τα δώσει σε 2 βδομάδες στην επανεξέταση).
Κάτι δεν μου πήγαινε καλά όμως και της έβγαλα μία ακτινογραφία. Πάγωσα όταν είδα οτι δεν έγινε ποτέ εξωτερική οστεοσύνθεση.... Το κόκαλο έχει μία λάμα και βίδες τοποθετημένες πολύ άσχημα (μία είναι στον αέρα και άλλη μία έχει μπλοκάρει όλη την άρθρωση του αστραγάλου) και δεν έχει κολήσει... επίσης το ποδαράκι της έχει πάθει αγκίλωση...
Ψάχνω να βρω έναν πραγματικά καλό ορθοπεδικό να μου πει πως θα διορθώσουμε το ποδαράκι της, το οποίο φυσικά το πατάει πολύ στραβά και πέρα από το πατουσάκι.
Αν έχετε κάποιον υπόψη σας, αλλά από πραγματική εμπειρία, παρακαλώ ενημερώστε με. ( γιατί έχουμε πέσει σε χασάπηδες μέχρι στιγμής... Αν σας πω ποιος έκανε αυτή την απαισια επέμβαση, θα μείνετε....)
Μένω Αθήνα.

Σας ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

Antigoni87 (Αντιγόνη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Antigoni87
H Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H Antigoni87 έγραψε στις 02:18, 16-05-13:

Πολη: Αθηνα

Ονομα: Τσεντιδη Βιολετα, Γλυνος Ιωαννης
Περιοχή: Πελοποννησου 69, Αγ. Παρασκευη
Τηλεφωνα: 2106082904 και 6977355767
Ωρες εργασίας:
Σχόλιο: Λυπάμαι που πλέον μένω πολύ μακριά και δε μπορώ να πηγαίνω σ αυτή την φοβερή κτηνίατρο! Την είχα επισκεφτεί στο παρελθόν μόνο για πουλάκια (καναρίνι, παπαγάλο) και με σκλάβωσε η ευαισθησία και η ανθρωπιά της... Φιλική και υπομονετική. Το καναρίνι μου είχε σοβαρό πρόβλημα στο ποδαράκι του καθώς φορούσε δαχτυλίδι, κ το πόδι είχε πρηστεί "κλείνοντας" μεσα σχεδόν όλο το δαχτυλίδι. Πόδι κ μέταλλο είχαν γίνει ένα... Ήταν έτοιμο να πεθάνει από σηψαιμία ή να ακρωτηριαστεί. Αυτη η γιατρός επί 30 λεπτά, με τεράστια υπομονή και μιλώντας στο πουλάκι για να το ηρεμεί όσο το είχε στα χέρια της, κατάφερε να αφαιρέσει το δαχτυλίδι ουσιαστικά θρυμματίζοντάς το λίγο λίγο με ειδικό εργαλείο, ΧΩΡΙΣ να κόψει το ποδαράκι (που είναι σαν οδονογλυφίδα κ εξαιρετικά εύθραυστο) κ χωρίς να πεθάνει το πουλάκι από το σοκ κ το άγχος κ τον πόνο φυσικά. Κ πήρε 20 ευρώ μόνο.
Ξέρω ότι εδώ μιλάμε για γάτες, αλλά δε μπορούσα να αφήσω απ έξω αυτη την εμπειρία μου, γιατί λέει πολλά για την ποιότητα αυτής της κτηνιάτρου!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Antigoni87 (Αντιγόνη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H Antigoni87 έγραψε στις 15:11, 01-07-13:

Γεια σας, επειδη δε μπορω να βρω αυτη τη στιγμη το θεμα οπου συζητατε για κτηνιατρους, μπορειτε να μου πειτε που να παω το μωρο γατακι που βρηκα χτες; Καποιος που να δεχεται δωρεαν για επισκεψη ενα αδεσποτακι ή έστω να παιρνει συμβολικο ποσο (γυρω στα 20 ευρω);
Το γατακι εχει προβλημα στα ματια κ χτες ηταν πολυ πρησμενη η κοιλια του, αν κ κοκαλιαρικο. Παρολα αυτα επαιζε λιγακι κ ηταν καλουτσικα. Σημερα εχει καταπεσει αρκετα, κλαιει συνεχεια (με το κλαμα που δειχνει πονο-ενοχληση), δεν τρωει κ δεν πινει, μονο κλαιει, στριφογυριζει κ κοιμαται. Του εβαλα χτες Frontline γιατι ειχε ψυλλους, βαζω Tobrex κ σημερα πηρε την πρωτη δοση παστας Banminth για ενδοπαρασιτα (δεν το εχω παει ακομη σε κτηνιατρο αλλα ηξερα οτι αυτα χρειαζεται να γινουν ετσι κ αλλιως).

Η οικονομικη κατασταση απαγορευει τα πολλα πολλα δυστυχως, οποτε σας παρακαλω προτεινετε μου κατι οικονομικο για να το παω το απογευμα να το κοιταξουν! Ισως ποναει πολυ η κοιλιτσα του, δεν ξερω...

Παράθεση

Antigoni87 (Αντιγόνη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Antigoni87 έγραψε στις 15:27, 01-07-13:

Καλησπέρα, γνωριζετε για την κτηνιατρο Γιανναρακη στην Ηλιουπολη κ τον Σβηγκα; Πρεπει να παω ενα αδεσποτο μωρο γατακι που μοιαζει αρρωστο κ θα ηθελα να ειναι οικονομικη η επισκεψη, καθως δεν εχω αρκετα χρηματα (ατιμη ανεργια) κ μπορω να διαθεσω γυρω στα 20 ευρω... Αυτοι ξερετε τι τιμες εχουν για αδεσποτα; Εχω ηδη δωσει αρκετα για την τροφη του, το φροντλάιν, την παστα για ενδοπαρασιτα κ το κολλυριο για τα ματια, γι αυτο κ θα ηθελα φτηνη επισκεψη! Ευχαριστω πολυ, αναμενω! Πρεπει να το παω σημερα!

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 15:38, 01-07-13:

Nαι προσωπικά την ξέρω! Δεν θα ήθελα να εκφέρω άποψη αλλά απ' όσο γνωρίζω είναι οικονομική!

Παράθεση

ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ (Αλεξάνδρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Σίγουρα πάνω από 25 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ έγραψε στις 16:34, 01-07-13:

Η Βασιλική Γιανναράκη είναι κτηνίατρος μου 13 χρόνια.Εγώ δεν έχω πρόβλημα να εκφέρω άποψη.Την θεωρώ πολύ καλή γιατρό και πολύ καλό άνθρωπο.Σ' αυτή χρωστώ ότι μπορώ και φροντίζω τις αδέσποτες γάτες της γειτονιάς μου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Antigoni87 (Αντιγόνη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Antigoni87 έγραψε στις 17:28, 01-07-13:

Καλησπέρα! Μολις επεστρεψα απο τη Γιανναρακη. Μου πηρε 30 ευρω αλλα ειμαι κατευχαριστημενη απο το πως αντιμετωπισε το ζωακι κ εμενα (μου ελυσε αποριες κ μου μιλησε αρκετα χωρις να βιαζεται να με διωξει). Εδωσα κ 10 μετα στο φαρμακειο κ αλλα 10 στην ειδικη τροφη, οποτε δεν εχω να βαλω βενζινη στο αυτοκινητο αλλά χαλάλι για το μικράκι!!!
Παντως κ εγω μπορω να πω πολυ καλα λογια για τη συμπεριφορα της!!! Χαμογελαστη, υπομονετικη κ αγκαλιαζε το γατακι σαν να ηταν δικο της!
Η τιμή αντικειμενικά ήταν μια χαρα, απλώς για μένα προσωπικά ήταν λίγο ζόρι. Όμως έκανε πολλά για τα 30 ευρώ, πχ αντιβιωση 3 ημερων, παυσιπονη ενεση, καθαρισμο στα αυτακια κ μου εδωσε κ το υπολοιπο υγρο για να του βαζω εγω, του πηρε θερμοκρασια, του εβαλε κ κολλυριο.
Εχω να πω πολυ καλα λογια!! Κ αυτο για τα χρηματα που λεω ειναι καθαρα υποκειμενικο κ λογω συνθηκων-στην πραγματικοτητα ειναι μαλλον πολυ καλη τιμη!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Antigoni87 : 01-07-13 στις 17:40.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ (Αλεξάνδρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Σίγουρα πάνω από 25 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ έγραψε στις 19:11, 01-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Antigoni87
Καλησπέρα! Μολις επεστρεψα απο τη Γιανναρακη. Μου πηρε 30 ευρω αλλα ειμαι κατευχαριστημενη απο το πως αντιμετωπισε το ζωακι κ εμενα (μου ελυσε αποριες κ μου μιλησε αρκετα χωρις να βιαζεται να με διωξει). Εδωσα κ 10 μετα στο φαρμακειο κ αλλα 10 στην ειδικη τροφη, οποτε δεν εχω να βαλω βενζινη στο αυτοκινητο αλλά χαλάλι για το μικράκι!!!
Παντως κ εγω μπορω να πω πολυ καλα λογια για τη συμπεριφορα της!!! Χαμογελαστη, υπομονετικη κ αγκαλιαζε το γατακι σαν να ηταν δικο της!
Η τιμή αντικειμενικά ήταν μια χαρα, απλώς για μένα προσωπικά ήταν λίγο ζόρι. Όμως έκανε πολλά για τα 30 ευρώ, πχ αντιβιωση 3 ημερων, παυσιπονη ενεση, καθαρισμο στα αυτακια κ μου εδωσε κ το υπολοιπο υγρο για να του βαζω εγω, του πηρε θερμοκρασια, του εβαλε κ κολλυριο.
Εχω να πω πολυ καλα λογια!! Κ αυτο για τα χρηματα που λεω ειναι καθαρα υποκειμενικο κ λογω συνθηκων-στην πραγματικοτητα ειναι μαλλον πολυ καλη τιμη!
Η Βασιλική λατρεύει τα ζώα.Αυτό νομίζω τα λέει όλα.Εγώ σχεδόν κάθε έβδομάδα ή θα είμαι στο ιατρείο της ή θα τηλεφωνώ για να με βοηθήσει.Ποτέ μα ποτέ τόσα χρόνια, δεν ένοιωσα ότι ενοχλώ ή ότι το παρακάνω.Πολλές φορές μάλιστα -όταν δεν είναι κάτι σοβαρό-μου δίνει τη θεραπεία από το τηλέφωνο και δεν χρειάζεται να πάω στο ιατρείο.Δεν την αλλάζω με τίποτα..Και οι άλλες 2 κοπέλες που είναι μέσα ,η Γεωργία και η Ελευθερία ,είναι επίσης στο ίδιο πνεύμα.Καλές γιατροί και άνθρωποι.
Έκανες καλή επιλογή κι εύχομαι το μικρούλι σύντομα να είναι καλά.

Παράθεση

bogue

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bogue
H bogue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H bogue έγραψε στις 13:37, 31-08-13:

Γειά σας είμαι καινούργια στην παρέα σας. Αν και έχω σκύλο φροντίζω αρκετά αδέσποτα γατάκια στην γειτονιά μου και με αφορμή ένα περιστατικό χτυπημένου γατιού τεσσάρων μηνών από αυτοκίνητο που βρήκα και πήγα σε κτηνιατρικό κέντρο που με χρέωσε 90 ευρώ για εξέταση-ακτινογραφία και ευθανασία που δυστυχώς χρειάστηκε να τού κάνουμε, ψάχνοντας να βρώ κτηνιάτρους που κάνουν έκπτωση όταν τους πάει κανείς για εξέταση αδέσποτα σάς βρήκα εδώ σ αυτό το φόρουμ. Έχω δημιοιυργήσει στο facebook ένα γκρουπ
https://www.facebook.com/groups/521952867874808/ έτσι ώστε να ανφέρονται εκεί οι κτηνίατροι που κάνουν ειδικές τιμές για αδέσποτα. Αν είστε στο facebook θα ήταν πολύτιμη η συνεοσφορά σας μια που βλέπω ότι αρκετοί από εσάς έχουν ήδη ερευνήσει το θέμα. Σας ευχαριστώ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Antigoni87 (Αντιγόνη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Antigoni87 έγραψε στις 14:28, 05-09-13:

Για το μωράκι που βρήκα χτες (http://forum.mycat.gr/showthread.p...72#post3915372), χρειαστηκε να επισκεφτω για δευτερη φορα το κτηνιατρειο της Γιανναρακη κ εχω παλι να πω τα καλυτερα! Εγινε η κτηνιατρος μου νομιζω . Ενω δεν ειχε χωρο για ραντεβου, οταν της περιεγραψα οτι ειναι επειγον μου ειπε να το παω, κ το πηρε κατα προτεραιοτητα ενω περιμεναν κι αλλοι. Σε 5 λεπτα ειχε τελειωσει, εκανε ενεσιμη αντιβιωση 15 ημερων, καθαρισε τα αυτακια, πηρε θερμοκρασια, και ΔΩΡΕΑΝ εβαλε αμπουλα για ενδο-εξωπαρασιτα, μου χάρισε την πάστα-βιταμίνη για γάτες και μου χαρισε κ λιγο βρεφικό γάλα σε σκονη!!!!!
Αστείο το ποσό που μου πήρε....! Να είναι καλά! Πραγματικά χάρη σε εκείνη μπορούμε να φροντίσουμε περισσότερα αδεσποτάκια

Παράθεση

ANTHI25

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ANTHI25
H ANTHI25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H ANTHI25 έγραψε στις 13:19, 04-11-13:

Καμιά οικονομική κτηνίατρος σε Νότια ΚΑΙ Ανατολικά Προάστια (Αθήνα) για στείρωση αδέσποτου γάτου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkaki
H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα ( έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

H tinkaki miaouuuuuuuu έγραψε στις 19:41, 04-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από ANTHI25
Καμιά οικονομική κτηνίατρος σε Νότια ΚΑΙ Ανατολικά Προάστια (Αθήνα) για στείρωση αδέσποτου γάτου;
καλησπερα.στις 17/9 σου ειχα στειλει ενα μηνυμα για κτηνιατρους που ειχες ζητησει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

lamma

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lamma
H lamma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H lamma έγραψε στις 12:02, 09-11-13:

Χαίρετε! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον κτηνίατρο καλό επιστήμονα αλλά και με λογικές τιμές στην περιοχή της Νεάπολης Εξαρχείων ή στα Εξάρχεια; Τον χρειάζομαι για τα εμβόλια, αποπαρασίτωση και microchip για το γατάκι μου!

Παράθεση

V@so

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη V@so
H V@so αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H V@so έγραψε στις 00:01, 28-11-13:

Καλησπέρα!
Σχεδιάζω να στειρώσω τη γατούλα μου σε ένα μήνα που θα κλείσει τους 6 μήνες αλλά δε γνωρίζω κάποιο κτηνίατρο με συστάσεις στην περιοχή μου (Κάτω Πατήσια). Μέχρι στιγμής για τα εμβόλια της την πήγα στο κτηνιατρείο της φιλοζωικής Ν. Χαλκηδόνας. Ο γιατρός μου φάνηκε πολύ συμπαθής και έμπειρος ενώ οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές. Έχετε μήπως εμπειρία από το συγκεκριμένο ιατρείο για σοβαρές επεμβάσεις και αν όχι έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό γιατρό στην περιοχή μου; Ίσως είμαι υπερβολική αλλά θα ήθελα να είναι όσο το δυνατόν πιο ανώδυνη διαδικασία για τη μικρή μου... ήδη νιώθω άσχημα που θα την στειρώσω...

Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 772 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 22:21, 20-01-14:

καλησπέρα σε όλους.
είμαι κι εγώ νέα γατομαμά και δεν έχω ιδέα από το ποιον κτηνίατρο να εμπιστευτώ.
οπότε αν κάποιος μένει Βύρωνα ή κοντά και μπορεί να μου δώσει πληροφορίες λίγο πιο συγκεκριμένες για κάποιο κτηνίατρο, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
αν είναι και οικονομικός λίγο τόσο το καλύτερο. σαφέστατα δε θα θυσιάσω την υγεία της γατούλας μου για 10 ευρώ, αλλά επειδή έχω ακούσει και διαβάσει διάφορα, θεωρώ πια πως δε σημαίνει πιο ακριβό οτί είναι και πιο καλό απαραίτητα.
είδα τη λίστα σας στην άλλη κατηγορία και πραγματικά είναι εύκολο να εντοπίσεις γιατρό στην περιοχή σου, αλλά δε ξέρω πώς θα διαλέξω. απλά με τη δοκιμή και δια της εις άτόπο απαγωγής..?
Επίσης προσπάθησα να δω εδω που τους αναφέρετε αναλυτικά αλλά έχω καταφέρει να διαβάσω τις μισές σελίδες, καθώς τα περισσότερα ποστ είναι κ πιο παλιά και δε θέλω να ενοχλώ κάθε μέλος ξεχωριστά με πμ για να δω αν ισχύουν τα γραφόμενα του.

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ποια ακριβώς ζωάκια θεωρούνται αδέσποτα? εγω πχ μόλις χθες υιοθέτησα μια γατούλα, για την οποία ψάχνω κτηνίατρο, μέσω μιας φιλοζωικής. να υποθέσω πως δε θεωρείται αδέσποτη ε?

συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μια κ η μικρή μου είναι 2μιση μηνών θα πρέπει σύντομα να κάνει το πρώτο της εμβόλιο και θέλω να της δώσω ότι καλύτερο μπορώ για την υγεία της.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:32, 20-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από rouli726
καλησπέρα σε όλους.
είμαι κι εγώ νέα γατομαμά και δεν έχω ιδέα από το ποιον κτηνίατρο να εμπιστευτώ.
οπότε αν κάποιος μένει Βύρωνα ή κοντά και μπορεί να μου δώσει πληροφορίες λίγο πιο συγκεκριμένες για κάποιο κτηνίατρο, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
αν είναι και οικονομικός λίγο τόσο το καλύτερο. σαφέστατα δε θα θυσιάσω την υγεία της γατούλας μου για 10 ευρώ, αλλά επειδή έχω ακούσει και διαβάσει διάφορα, θεωρώ πια πως δε σημαίνει πιο ακριβό οτί είναι και πιο καλό απαραίτητα.
είδα τη λίστα σας στην άλλη κατηγορία και πραγματικά είναι εύκολο να εντοπίσεις γιατρό στην περιοχή σου, αλλά δε ξέρω πώς θα διαλέξω. απλά με τη δοκιμή και δια της εις άτόπο απαγωγής..?
Επίσης προσπάθησα να δω εδω που τους αναφέρετε αναλυτικά αλλά έχω καταφέρει να διαβάσω τις μισές σελίδες, καθώς τα περισσότερα ποστ είναι κ πιο παλιά και δε θέλω να ενοχλώ κάθε μέλος ξεχωριστά με πμ για να δω αν ισχύουν τα γραφόμενα του.

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ποια ακριβώς ζωάκια θεωρούνται αδέσποτα? εγω πχ μόλις χθες υιοθέτησα μια γατούλα, για την οποία ψάχνω κτηνίατρο, μέσω μιας φιλοζωικής. να υποθέσω πως δε θεωρείται αδέσποτη ε?

συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μια κ η μικρή μου είναι 2μιση μηνών θα πρέπει σύντομα να κάνει το πρώτο της εμβόλιο και θέλω να της δώσω ότι καλύτερο μπορώ για την υγεία της.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Χρυσούλα Παπαδοπούλου στην Φορμίωνος δίπλα στον σούπερ μάρκετ Market in.

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΑΤΟΥΛΑ
H ΜΑΤΟΥΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 00:33, 22-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Χρυσούλα Παπαδοπούλου στην Φορμίωνος δίπλα στον σούπερ μάρκετ Market in.
Η όδος και το τηλ. της Χρυσούλας είναι ... Αρσινόης και Ιλιάδος γωνία τηλ. 210 7568345 και ότι σου γράφει η Ουρανία είναι σωστό .
Οι γατούλες από φιλοζωική είναι αδεσποτάκια που σώθηκαν , άρα γίνεται διπλό καλό , αυτοί που την μάζεψαν και εσύ που της έδωσες ένα σπιτάκι ...
Ότι χρειαστείς είμαστε στην διαθεσή σου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜΑΤΟΥΛΑ : 22-01-14 στις 00:40.
Παράθεση

georgetam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgetam
Ο georgetam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O georgetam έγραψε στις 09:39, 30-01-14:

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι από Κυψέλη και ψάχνω έναν καλό και οικονομικό κτηνίατρο μιας και δεν έχει μείνει φράγκο! αν μπορείτε να μου πείτε πόσα χρεώνουν την επίσκεψη στο κέντρο, καθώς και αν ξέρετε τιμές για άλλους κτηνιάτρους στην Κυψέλη!

Παράθεση

Bellina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bellina
H Bellina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Bellina έγραψε στις 19:22, 20-03-14:

Καλησπέρα!

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει οικονομικό (χειρούργο κτηνίατρο! Συγκεκριμένα, βρήκα έναν γλυκύτατο γάτο 5 ετών, με εξάρθρωση στο πόδι και πολύποδα στο αυτί.... Σύμφωνα με τον κτηνίατρο που τον πήγα, το πόδι μάλλον δεν μπορεί να διορθωθεί γιατί το τραύμα είναι παλιό, ο πολύποδας όμως χρειάζεται χειρουργείο για να αφαιρεθεί. Το πρόβλημα είναι πως μάλλον εκτείνεται βαθιά στον ακουστικό πόρο και θα χρειαστεί χειρουργείο, αφενός μεν για να αφαιρεθεί ο πολύποδας, αφετέρου για να ανοιχτεί νέα ακουστική κοιλότητα (αυτό κατάλαβα) για να καταργηθεί η παλιά που δημιουργεί προβλήματα. Το κόστος? 300 ευρώ που φυσικά δεν υπάρχουν καθώς ήδη αυτόν τον μηνα πρέπει να πληρώσω 250 για ένα γατάκι με σπασμένα γόνατα που χειρουργήθηκε πρόσφατα... Καμιά ιδέα για κάποιον οικονομικότερο που αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις? Γιατί διαφορετικά είτε ο γάτος δεν θα χειρουργηθεί, είτε σε εμένα θα γίνει έξωση

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 12:28, 27-04-14:

Καλησπέρα παιδιά,
η σκυλίτσα μας η Λούση δυστυχώς βρίσκεται στις τελευταίες ημέρες της (εδώ και χρόνια έχει καρκίνο ο οποίος - τουλάχιστον ως εξωτερικός όγκος στο μαστό της - έχει ανοίξει και μολυνθεί). Δεν τον εγχειρήσαμε γιατί είναι μεγάλη σε ηλικία και το πιο πιθανό όπως μας είχε πει και η γιατρός ήταν να καταπέσει.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν σας κάποιον κτηνίατρο στο Περιστέρι ο οποίος κάνει ευθανασία και στο σπίτι και ποιο περίπου το κόστος γι' αυτό (ρωτάω γιατί σε άλλο site διάβασα για μία που έπαιρνε 150ευρώ! ).
Δε θα θέλαμε να την ταλαιπωρήσουμε με το να την μεταφέρουμε με το αυτοκίνητο καθώς βρισκόμαστε σε 2ο όροφο και η σκυλίτσα δεν είναι σε θέση να πολυ μετακινηθεί.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,442 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:47, 27-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Καλησπέρα παιδιά,
η σκυλίτσα μας η Λούση δυστυχώς βρίσκεται στις τελευταίες ημέρες της (εδώ και χρόνια έχει καρκίνο ο οποίος - τουλάχιστον ως εξωτερικός όγκος στο μαστό της - έχει ανοίξει και μολυνθεί). Δεν τον εγχειρήσαμε γιατί είναι μεγάλη σε ηλικία και το πιο πιθανό όπως μας είχε πει και η γιατρός ήταν να καταπέσει.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν σας κάποιον κτηνίατρο στο Περιστέρι ο οποίος κάνει ευθανασία και στο σπίτι και ποιο περίπου το κόστος γι' αυτό (ρωτάω γιατί σε άλλο site διάβασα για μία που έπαιρνε 150ευρώ! ).
Δε θα θέλαμε να την ταλαιπωρήσουμε με το να την μεταφέρουμε με το αυτοκίνητο καθώς βρισκόμαστε σε 2ο όροφο και η σκυλίτσα δεν είναι σε θέση να πολυ μετακινηθεί.
Πετρο μου καλησπερα.Λυπαμαι πολυ για την σκυλιτσα σας.
Δυστυχως εγω δεν γνωριζω καποιον συγκεκριμενα.Ελπιζω να ξερει καποιος.
Μπορεις παντως να δεις αυτο το θεμα,πηγαινε στοποστ που αφορα το Περιστερι..ή σε κοντινες περιοχες,δες τα τηλεφωνα και παρτους με τη σειρα και ρωτα τους.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lydia_Bio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lydia_Bio
H Lydia_Bio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Lydia_Bio έγραψε στις 14:47, 10-06-14:

Καλημέρα! Είμαι φοιτήτρια στο Ηράκλειο Κρήτης και θέλω να βρω έναν καλό κτηνίατρο για την 2 μηνών γατούλα μου την Άρυα, γιατί αρχίζω να μην εμπιστεύομαι και τόσο πολύ το κτηνιατρείο που την πήγαινα. Επίσης μήπως μπορείτε να μου πείτε και μια μέση τιμή για τα εμβόλια και τις επισκέψεις; Ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 22:22, 24-06-14:

Πόλη: Αθήνα

Όνομα: Αναστάσιος Μπουντάς
Περιοχή: Πετρούπολη
Διεύθυνση: Ανατ. Ρωμυλίας 84
Τηλ: 210-5055037 και Επείγοντα:6932367389
Ώρες λειτουργίας : Δευτέρα- Παρασκευή 9:30-12:30 και 17:00-20:30
Σχόλια: Πολύ καλός γιατρός που αγαπάει πραγματικά τα ζώα. Επίσης, πολύ καλά εξοπλισμένο κτηνιατρείο.

Παράθεση

cosdim

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cosdim
Ο cosdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O cosdim έγραψε στις 16:43, 26-07-14:

Καλησπέρα σας. Δυστυχώς ο "άτακτος" γάτος μας έπεσε από το μπαλκόνι (3ος όροφος) και έσπασε το δεξί του ποδαράκι. Πάλι καλά τον βρήκαμε και πήγαμε αμέσως στον κτηνίατρο.
Του έκανε ακτινογραφίες και αιματολογικές εξετάσεις και πληρώσαμε 170 ευρώ! Θεωρώ οτι μας "έσφαξε", αλλά το χειρότερο είναι ότι για να κάνει την επέμβαση στο γάτο μας ζήτησε 600 ευρώ!!!
Είναι πάρα πολλά τα χρήματα θεωρώ και δεν ξέρουμε τι να κανουμε. Εχετε στα υπόψη κάποιον κτηνίατρο αξιόπιστο και σχετικά οικονομικό ώστε να τον αναλάβει;

Παράθεση

Tsakoulinaki (Maria)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tsakoulinaki
H Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Tsakoulinaki έγραψε στις 17:02, 26-07-14:

Μου φαίνεται υπερβολικό το ποσό...
Εμείς το 2012 για επέμβαση σε γατουλη 6 μηνών που είχε χτυπηθεί απο αυτοκίνητο (παράλυση ουρας, κάταγμα ισχύου και αφαίρεση τμήματος οστού) συν την στείρωση ειχαμε πληρώσει 200€.

Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 17:21, 26-07-14:

Πράγματι ακούγεται πολύ μεγάλο το ποσό...σίγουρα θα βρεις και πιο οικονομικό γιατρό..Πες σε ποια περιοχή βρίσκεσαι για να σε βοηθήσουν μέλη που γνωρίζουν! Πάντως χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να σε τρομάξω,το σπάσιμο του ποδιού στα γατιά είναι πολύ σοβαρό θέμα και σε ορισμένες περιπτώσεις κινδυνεύει δυστυχώς και το ποδαράκι αν δε πάει κτ καλά...Στο λέω έχοντας ανάλογη εμπειρία μ΄ έναν τριποδο γατούλη, ο οποίος ναι μεν είναι πλέον μιά χαρά, αλλά επειδή περάσαμε διάφορα προτείνω να κάνετε την επέμβαση το συντομότερο για να σωθεί το πόδι του.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Παράθεση

cosdim

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cosdim
Ο cosdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O cosdim έγραψε στις 20:00, 26-07-14:

Κουκάκι μένουμε, αλλά βολεύει και Καλλιθέα. Αν ξέρετε καποιον πείτε μου άμεσα. Τη Δευτέρα το πρωι θα τον πάμε. Απλά τα 600 ευρω που ζητανε ειναι υπερβολικα σε σημειο που εχουμε φρικάρει...

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,637 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 07:15, 27-07-14:

Αν μπορεί να βοηθήσει, δες και έναν κατάλογο με κτηνιατρεία εδώ ,περιλαμβάνει και Κουκάκι στα "Νότια προάστια" (αν δεν είναι η ίδια που σου ζήτησε αυτό το ανεπίτρεπτο ποσό)
Όλα καλά να πάνε εύχομαι και καλή ανάρρωση στο γατούλη

Παράθεση

prrr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη prrr
H prrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H prrr έγραψε στις 10:41, 27-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από cosdim
Κουκάκι μένουμε, αλλά βολεύει και Καλλιθέα. Αν ξέρετε καποιον πείτε μου άμεσα. Τη Δευτέρα το πρωι θα τον πάμε. Απλά τα 600 ευρω που ζητανε ειναι υπερβολικα σε σημειο που εχουμε φρικάρει...
καλημέρα. επειδή έχω πέσει θύμα εκμετάλλευσης (εν γνωση μου αλλά .... ας όταν εχεις στα χέρια σου αδέσποτο χτυπημένο απο αμάξι πας όπου ειναι πιο κοντά) δύο φορές, έχεις την κάποια άνεση χρόνου να ρωτήσεις και εναν και δύο ακόμα γιατρους. Μήν βιαστείς να πάς εκεί. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το χειρουργείο.Περαστικά σας

Παράθεση

Σπούκι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Σπούκι
H Σπούκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Σπούκι έγραψε στις 18:57, 09-09-14:

Όνομα: Σακελλαρίου Βασίλειος
Περιοχή: Π. Φάλληρο
Διεύθυνση: Ελ. Βενιζέλου & Αχιλλέως
Τηλ: 2114009342 και Επείγοντα:6907361707
Ώρες λειτουργίας : Δευτέρα- Παρασκευή- Σάββατο (Δεν θυμάμαι ακριβώς τις ώρες)
Σχόλια: Πολύ καλός γιατρός, άψογος και με τα γατάκια μου και με το σκύλο μου σε σοβάρα περιστατικά και πολύ καλά εξοπλισμένο κτηνιατρείο.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 16:38, 10-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σπούκι

Όνομα: Σακελλαρίου Βασίλειος
Περιοχή: Π. Φάλληρο
Διεύθυνση: Ελ. Βενιζέλου & Αχιλλέως
Τηλ: 2114009342 και Επείγοντα:6907361707
Ώρες λειτουργίας : Δευτέρα- Παρασκευή- Σάββατο (Δεν θυμάμαι ακριβώς τις ώρες)
Σχόλια: Πολύ καλός γιατρός, άψογος και με τα γατάκια μου και με το σκύλο μου σε σοβάρα περιστατικά και πολύ καλά εξοπλισμένο κτηνιατρείο.
Στο Internet τον βρίσκω σε άλλη διεύθυνση πάλι στο Π.Φάληρο.. Έχει μετακομίσει?
Ξέρεις απο τιμές για αδέσποτα?

Παράθεση

Σπούκι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Σπούκι
H Σπούκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Σπούκι έγραψε στις 18:38, 10-09-14:

Ισχύει και η παλιά διεύθυνση, αυτή που έγραψα είναι η διεύθυνση του καινούργιου ιατρείου.

Την πρώτη φορά που πήγα στο ιατρείο του, πήγα για ένα αδέσποτο γατάκι που είχε μετακινηθεί ένας σπόνδυλος στον αυχένα και είχε αρχίσει να παραλύει, ήταν ο τρίτος γιατρός που πήγα το συγκεκριμένο γατί και ήταν ο μόνος που ασχολήθηκε σοβαρά και βρήκε πιο είναι το πρόβλημα, θεωρώ ότι για όλα όσα έκανε (ακτίνες, υπέρηχος κλπ.) τα 40 ευρό που μου πήρε είναι λίγα, δεν ξέρω να σου πω όμως αν κάνει ιδικές τιμές για αδέσποτα γιατί από εκεί και πέρα πηγαίνω για τα δικά μου ζωάκια, μπορώ να σου πω όμως με σιγουριά ότι όποιο ζώο και να του πας θα κάνει το καλύτερο και ότι όσες φορές χρειάστηκε να δώσω κάποιο μεγάλο ποσό για χειρουργείο ήταν πάντα πρόθυμος να με διευκολύνει μιας και ήξερε ότι είμαι άνεργη και δυσκολεύομαι.

Παράθεση

silvi1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silvi1990
H silvi1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H silvi1990 έγραψε στις 19:55, 12-11-14:

Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι κάτοικος Κυψέλης (Αθήνα) και πριν λίγες μέρες βρήκα ένα γατάκι κουρνιασμένο στη ρόδα του αυτοκινήτου του πατέρα μου. Κάποιος παράτησε αυτό και τα αδέρφια του στο δρόμο. Εγώ κράτησα αυτό που βρήκα και τώρα θέλω να μπω στη διαδικασία να το πάω στο γιατρό για να το εξετάσει και να μας δώσει το χαπάκι που σκοτώνει αυτό το σκουλήκι που λένε ότι πολλά ζώα έχουν. Γνωρίζει κάποιος έναν καλό κτηνίατρο με καλές τιμές, διότι εκτός των άλλων είμαι και άνεργη;

Να πω επίσης ότι το γατάκι (Σιλβί το ονομάσαμε) είναι μάλλον 50 ημερών, πολύ μικρο.

Σας ευχαριστώ όλους που αφιερώσατε λίγο χρόνο για το μήνυμα αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,637 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:18, 12-11-14:

Κατ'αρχήν να σε καλοσωρίσω στην παρέα μας κι ένα μεγάλο μπράβο που έσωσες το μωράκι από τους δρόμους
Ναι, θα χρειαστεί κατ'αρχήν να επισκεφτείτε κάποιον κτηνίατρο να δει τη γενική κατάσταση της υγείας της, να της κάνει αποπαρασίτωση και να της βγάλει δικό της βιβλιάριο υγείας όπου θα ενημερώνει με τα μελλοντικά εμβόλια που θα κάνει.
Για το πόσο καλές τιμές δεν γνωρίζω τι περιθώρια υπάρχουν, αλλά πιστεύω θα σε βοηθήσει μια λίστα κτηνιάτρων κατά περιοχές
που σου παραθέτω εδώ
Να σου ζήσει η Συλβίτσα, καλορίζικη! Θα χαρούμε αν θέλεις να μας τη γνωρίσεις και "επίσημα"
στον ειδικό χώρο -"Οι γάτες μου"- που είναι αφιερωμένος στο να γράφουμε ξεχωριστά για κάθε αγαπημένο γατο-ζουζουνάκι μας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 12-11-14 στις 22:19. Αιτία: ορθογραφικό
Παράθεση

stelouni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stelouni
H stelouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H stelouni έγραψε στις 11:57, 14-11-14:

Καλημέρα φίλοι μου,

πρίν απο ένα χρόνο περίπου σώσαμε ένα γατούλι 20 μερών απο τον δρόμο ο οποιός είχε χάσει και το ένα ματάκι του... Σήμερα έχει γίνει γάταρος προχτές άρχισε στα καλά καθούμενα να φωνάζει με ένδειξη πόνου και κατευθείαν να γλείφει το πουλάκι του, σήμερα μου έκανε και 3-4 φορές εμετό..... Τα οικονομικά μου είναι πολύ δύσκολα και δέν μπορώ να τον πάω σε κάποιον κτηνίατρο... Δέν μπορώ όμως να τον βλέπω να υποφέρει και αναρωτιόμουν υπάρχουν κτηνίατροι που μπορούν να κάνουν μία εξέταση χωρίς λεφτά ή μονο εμείς είμαστε οι φιλόζωοι?

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 12:55, 14-11-14:

Σε ποια πόλη βρίσκεσαι;;;

Παράθεση

stelouni

Νεοφερμένος

H stelouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H stelouni έγραψε στις 16:16, 14-11-14:

Αθήνα ,Νότια προάστια , στον Αγ. Δημήτριο.

Παράθεση

stefan...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefan...
Ο stefan... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (πανω απο δεκα έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O stefan... έγραψε στις 18:52, 14-11-14:

πρεπει οπωσδηποτε να παει στο γιατρο μαλλον εχει φραξει η ουρηθρα απο ουρολιθους το επαθε κο δικος μου πριν ενα μηνα κ τον εσωσε ο γιατρος βαζοντας του καθετηρα.αν δεν μπει καθετηρας δεν μπορει να ουρησει πεφτει σε κωμα κ πεθαινει.

Παράθεση

stelouni

Νεοφερμένος

H stelouni έγραψε στις 18:11, 15-11-14:

καλησπέρα σε όλη την παρέα .... πραγματικά ο μικρός χουρχούρης ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ και η αιτία ουρόλιθοι που είχαν φράξει την ουρήθρα..... άκρη με φιλοζωικές δεν βρήκα μέχρι που άκουσα και κριτική του στύλ "αν δεν έχεις λεφτά τι τα θές τα ζώα" οπότε έριξα τα μούτρα μου μιάς και το γατάκι μου δέν θα το άφηνα σε καμία περίπτωση να μου κινδυνέψει και πήγα στην κτηνίατρο της περιοχής μου της εξήγησα την οικονομική δυσχέρεια και οφείλω να ομολογήσω πώς η αντίδραση της με άφησε θετικά άναυδη.... " Προέχει το ζωντανό φέρτο μου και τα άλλα τα βρίσκουμε". Έτσι και έγινε έμεινε όλο το χτεσινό βράδυ εκεί με καθετήρα και σήμερα επιτέλους γύρισε σπίτι μας.... εκτός της διευκόλυνσης με τα χρήματα όπου θα της τα πάω στο τέλος του μήνα μου έδωσε και την Hill's C/D και την αντιβίωση και τα περιέλαβε όλα μέσα στο συνολικό ποσό που θα δώσω τέλη του μήνα..... τέτοιοι κτηνίατροι αξίζουν να διαφημίζονται οπότε σας αναφέρω τα στοιχεία της γιατι ίσως όλοι μας κάποια στιγμή να μήν μπορούμε να ανταποκριθούμε οικονομικά στην ανάγκη του κατοικίδιου μας....

Μελάνθια Τσαντάκη
Αγίου Αθανασίου 27Α - Άγιος Δημήτριος
Τηλ. 210.99.53.790 - Κιν. 6977. 57.21.162

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelouni : 15-11-14 στις 18:24.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:09, 20-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από stelouni
καλησπέρα σε όλη την παρέα .... πραγματικά ο μικρός χουρχούρης ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ και η αιτία ουρόλιθοι που είχαν φράξει την ουρήθρα..... άκρη με φιλοζωικές δεν βρήκα μέχρι που άκουσα και κριτική του στύλ "αν δεν έχεις λεφτά τι τα θές τα ζώα" οπότε έριξα τα μούτρα μου μιάς και το γατάκι μου δέν θα το άφηνα σε καμία περίπτωση να μου κινδυνέψει και πήγα στην κτηνίατρο της περιοχής μου της εξήγησα την οικονομική δυσχέρεια και οφείλω να ομολογήσω πώς η αντίδραση της με άφησε θετικά άναυδη.... " Προέχει το ζωντανό φέρτο μου και τα άλλα τα βρίσκουμε". Έτσι και έγινε έμεινε όλο το χτεσινό βράδυ εκεί με καθετήρα και σήμερα επιτέλους γύρισε σπίτι μας.... εκτός της διευκόλυνσης με τα χρήματα όπου θα της τα πάω στο τέλος του μήνα μου έδωσε και την Hill's C/D και την αντιβίωση και τα περιέλαβε όλα μέσα στο συνολικό ποσό που θα δώσω τέλη του μήνα..... τέτοιοι κτηνίατροι αξίζουν να διαφημίζονται οπότε σας αναφέρω τα στοιχεία της γιατι ίσως όλοι μας κάποια στιγμή να μήν μπορούμε να ανταποκριθούμε οικονομικά στην ανάγκη του κατοικίδιου μας....

Μελάνθια Τσαντάκη
Αγίου Αθανασίου 27Α - Άγιος Δημήτριος
Τηλ. 210.99.53.790 - Κιν. 6977. 57.21.162
Πραγματικά χαίρομαι με τα νέα σας! Πολλά περαστικά στον γατούλη σας (είχαμε κι εμείς πρόσφατα τέτοια περιπέτεια) και πολλά μπράβο στη γιατρό! Να τον χαίρεστε πάντα, υγιή και δυνατό!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Feline

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Feline
H Feline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Feline έγραψε στις 21:41, 11-01-15:

Καλησπέρα σε όλους,

Αφού ταλαιπωρηθηκαμε η γατουλα μου η Κική κι εγω εδώ και αρκετό καιρό με διαρροιες και αφού 2 κτηνιατροι στους οποίους πήγα αρχικά δεν μπόρεσαν να βγάλουν διάγνωση, πήγα σε έναν εξαίρετο κτηνιατρο ο οποίος διεγνωσε οτι η Κικη πάσχει απο υπερθυρεοειδισμό. Είχα ζητήσει και τη βοήθεια των μελών με σχετικό post στο forum. Επειδη πραγματικα νιώθω τυχερή που επισκέφθηκα τον συγκεκριμένο κτηνιατρο Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί με τα μέλη του forum την εμπειρία μου. Έχω επισκεφθεί πάνω απο 15 κτηνιατρους και πραγματικά σαν και αυτόν δεν έχω δει. Εξέτασε την Κική με τροπο που δεν έχω ξαναδεί, η Κικη ήταν για πρώτη φορά απόλυτα ήρεμη κατα την εξέταση, και πάνω απο όλα έβγαλε διάγνωση. Θεώρησα οτι μου έδωσε όσο χρόνο ήθελα και χρειαζόμασταν, μου έλεισε όλες τις απορίες, έχουμε μιλήσει πολλές φορές στο τηλέφωνο για άλλες απορίες και με κάνει να νιώθω ασφάλεια για την Κικη. Εχει εντυπωσιακότατο βιογραφικό με επίσημη και πολυχρονη μετεκπαίδευση στις ΗΠΑ. Δεν ειναι ιδιαιτερα φθηνός αλλα πραγματικά δεν έψαχνα για φθηνό αλλα για καλό κτηνιατρο. Και να πω την αλήθεια με τέτοιου είδους μετεκπαίδευση και γνώσεις δικαιολογείται απόλυτα. Και τελικά θα μου είχε έρθει φθηνότερα αν το ήξερα απο την αρχή και είχα παει πρώτα εκεί αφού θα είχα αποφύγει το κόστος των άλλων 2 κτηνιάτρων. Για όποιον ενδιαφέρεται τα στοιχεία ειναι παρακάτω. Οσοι ενδιαφέρεστε ρίξετε μια ματιά και στο πολυ ωραίο του website - προσωπικά τον συστεινω ανεπιφύλακτα! Καλο βραδι σε όλους!

Παναγιώτης Γ. Ξενούλης, DVM, Dr.med.vet., PhD
Εκλ. Επίκουρος Καθηγητής Παθολογίας Ζώων Συντροφιάς, Τμήμα Κτηνιατρικής, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
Διδάκτωρ Παθολογίας/Διατροφής, Texas A&M University, Texas, USA
Διδάκτωρ Παθολογίας, Ludwig-Maximilian University, Munich, Germany

Animal Medical Center
Λ. Μεσογείων 267
Νέο Ψυχικό, Τ.Κ. 154 51
Τηλ.: 210 67 17 031
email: info@animalmedicalcenter.gr

www.animalmedicalcenter.gr

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους