Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,943 εγγεγραμμένα μέλη και 717,841 μηνύματα σε 22,437 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 282 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

British - maniacs

SamySkg (Σάμυ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SamySkg
H Σάμυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H SamySkg έγραψε στις 07:55, 01-10-10:

Καλημέρα και καλό μήνα απο τον Σμόκυ!!!!

Αυτή η χνουδομπαλίτσα έχει τρέλα με το YouTube!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bobo (Αντα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bobo
H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H bobo έγραψε στις 18:11, 28-10-10:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00400.jpg
Εμφανίσεις:  598
Μέγεθος:  536,0 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00387.jpg
Εμφανίσεις:  318
Μέγεθος:  275,7 KB
Να σας γωρισω το μωρο μου.Τη Ζενια,ειναι τριων μηνων.Τα εμπειρα ματια πιστευουν οτι ειναι βρετανακι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,298 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:26, 28-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από bobo
Συνημμένο Αρχείο 34242Συνημμένο Αρχείο 34243
Να σας γωρισω το μωρο μου.Τη Ζενια,ειναι τριων μηνων.Τα εμπειρα ματια πιστευουν οτι ειναι βρετανακι?
Καλησπερα.Δεν ξερω αν ειναι καθαροαιμο βρετανακι ή όχι..παντως ειναι πανεμορφο και να σου ζησει..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,773 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 18:28, 28-10-10:

Κουκλακι ειναι η Ζενια!!!! Εχουμε και το ιδιο κρεβατακι...

Παράθεση

bobo (Αντα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bobo
H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H bobo έγραψε στις 18:48, 28-10-10:

Γεια σου Εφη.Σ ευχαριστω.Φιλια στα ζουζουνια σου!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hello_Kitty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hello_Kitty
H Hello_Kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 γατούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H Hello_Kitty έγραψε στις 17:02, 19-11-10:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hello_Kitty

Δραστήριο Μέλος

H Hello_Kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 γατούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H Hello_Kitty έγραψε στις 17:05, 19-11-10:

Παράθεση

Hello_Kitty

Δραστήριο Μέλος

H Hello_Kitty έγραψε στις 17:16, 19-11-10:

Παράθεση

alexia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη alexia
H alexia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 152 μηνύματα.

H alexia έγραψε στις 23:10, 11-12-10:

καλησπέρα σε όλους...μια ερωτηση βρε παιδιά...έχετε καμία επικοινωνία με την κα Νικολέτα( raisa)??

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kiriaki04

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kiriaki04
H Kiriaki04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Kiriaki04 έγραψε στις 12:49, 09-11-11:

Καλημερα σας, εχω λιγες μερες που εχω γραφτει στο φορουμ..Δεν εχω ακομα γατα αλλα ψαχνω..Μου αρεσει πολυ η British Shorthair η μπλε.Υπαρχει ενα εκτροφειο εδω στην Ελλαδα αλλα δεν περιμενα να εχει τοσο υψηλο κοστος..Μηπως γνωριζετε που αλλου μπορω να βρω μια τετοια γατουλα? Ευχαριστω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 19:10, 09-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Kiriaki04
Καλημερα σας, εχω λιγες μερες που εχω γραφτει στο φορουμ..Δεν εχω ακομα γατα αλλα ψαχνω..Μου αρεσει πολυ η British Shorthair η μπλε.Υπαρχει ενα εκτροφειο εδω στην Ελλαδα αλλα δεν περιμενα να εχει τοσο υψηλο κοστος..Μηπως γνωριζετε που αλλου μπορω να βρω μια τετοια γατουλα? Ευχαριστω!
Τι σου αρέσει από τις βρετανικές κοντότριχες; Αν σου αρέσει μόνο το χρώμα, τότε μπορείς να βλέπεις τις αγγελίες μήπως εμφανιστεί κάποιο μπλε γατάκι για υιοθεσία (εμφανίζονται συνχά μπλε γατάκια στις αγγελίες). Αν σου αρέσουν πχ τα μεγάλα κεφάλια των βρετανικών κοντότριχων, το πορτοκαλί χρώμα ματιών, ο χαρακτήρας τους, το κοντό μουσούδι και ο σωματότυπός τους, τότε θα πρέπει να την πάρεις από εκτροφείο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 21:35, 09-11-11:

Συγνώμη, δεν θέλω να μου αναφέρεις το όνομα του εκτροφείου, αλλά πόσο την πουλάνε;;;;

Παράθεση

Kiriaki04

Νεοφερμένος

H Kiriaki04 έγραψε στις 22:57, 09-11-11:

Καλησπερα σας και παλι,οχι δεν μου αρεσει μονο το τριχωμα, εχω διαβασει και για το χαρακτηρα και μου αρεσε αλλα και ολη η εμφανιση της μου αρεσει,ειδικα οπως ειπες Ceres Victoria, αυτο το κεφαλι με τα ματια ειναι απιστευτα!!Την τιμη την θεωρησα υπερβολικη δεν ξερω για εσας..Θελω να μου πειτε την γνωμη σας...Το εκτροφειο μου ειπε 600 ευρω!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:03, 10-11-11:

Έχεις ψάξει σε εκτροφεία του εξωτερικού; Ίσως να είναι πιο χαμηλές οι τιμές στις γύρω χώρες. Πολύ δύσκολα πάντως θα βρεις βρετανάκι να χαρίζεται

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:10, 10-11-11:

Βρήκα αυτό...δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη αλλά ψάξε το!

Η Princess είναι μια πανέμορφη γκρι Βρετανική κοντότριχη γατούλα, με καταπράσινες ματάρες και είναι μόλις 8 μηνών.
Ζει στην αυλή πολυκατοικίας και ζητά χάδια και φαγητό!
Δεν είναι αγριμάκι,την χαϊδεύουμε και μας πλησιάζει γουργουρίζοντας για φαγητό, αλλά θα χρειαστεί υπομονή για να σας μάθει και να εξοικειωθεί με το σπίτι.
Θα δοθεί στειρωμένη,εμβολιασμένη και με συμβόλαιο υιοθεσίας.

Πρόγραμμα προώθησης πρώην αδέσποτων ζώων
Τηλ.6945 139859,Mail:info@strayshelp.gr>>

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 10-11-11 στις 10:27. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:23, 10-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από kat-cats
Βρήκα αυτό...δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη αλλά ψάξε το!

Η Princess είναι μια πανέμορφη γκρι Βρετανική κοντότριχη γατούλα, με καταπράσινες ματάρες και είναι μόλις 8 μηνών.
Ζει στην αυλή πολυκατοικίας και ζητά χάδια και φαγητό!
Δεν είναι αγριμάκι,την χαϊδεύουμε και μας πλησιάζει γουργουρίζοντας για φαγητό, αλλά θα χρειαστεί υπομονή για να σας μάθει και να εξοικειωθεί με το σπίτι.
Θα δοθεί στειρωμένη,εμβολιασμένη και με συμβόλαιο υιοθεσίας.

Πρόγραμμα προώθησης πρώην αδέσποτων ζώων
Τηλ.6945 139859,Mail:info@strayshelp.gr>>
εχμ, η αγγελία είναι από το 2009... 2.5 χρόνια πριν

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 10-11-11 στις 10:27. Αιτία: Διορθωση παραθεσης
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:45, 10-11-11:

Tη βρήκα στο ίντερνετ...και έγραφε 21 Οκτωβρίου 2011!!! σόρυ....δεν ήθελα να σας αποπροσανατολίσω....λυπάμαι

Παράθεση

Kiriaki04

Νεοφερμένος

H Kiriaki04 έγραψε στις 11:57, 10-11-11:

Καλημερα σας, δε πειραζει δεν εγινε και τιποτα!Οχι δεν εχω ψαξει στο εξωτερικο...Ηθελα πρωτα να μιλησω σε εσας και μετα θα εψαχνα!!Θα αρχισω να ψαχνω αν ειναι και θα σας πω νεα!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 12:14, 10-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Kiriaki04
Καλημερα σας, δε πειραζει δεν εγινε και τιποτα!Οχι δεν εχω ψαξει στο εξωτερικο...Ηθελα πρωτα να μιλησω σε εσας και μετα θα εψαχνα!!Θα αρχισω να ψαχνω αν ειναι και θα σας πω νεα!!
Αν θέλεις την γνώμη μου, δεν αξίζει να ξοδέψεις μια περιουσία για γατάκι. Αυτό που σε μαγνητίζει πάνω τους είναι ο χαρακτήρας τους, θα το διαπιστώσεις στην πορεία, είτε πάρεις βρετανάκι είτε όχι Είμαι υπέρ να ρίξεις μια ματιά στις αγγελίες και ίσως βρεις κάποιο γατάκι που θα σου κάνει κλικ. Αν μπορείς να τα δεις και από κοντά ακόμα καλύτερα. Οι γάτες είναι τόσο απρόβλεπτες που ακόμα και όταν σκέφτεσαι να υιοθετήσεις ένα γατί, δεν ξέρεις ποιο γατί θα έρθει κοντά σου! Εγώ πήγαινα για περσάκι και κατέληξα σε κάτι που δεν ξέρω τι είναι

Παράθεση

Kiriaki04

Νεοφερμένος

H Kiriaki04 έγραψε στις 13:53, 11-11-11:

Γεια σαςςςς, σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου αρχισα να κοιταω καισε αγγελιες...Εσυ πηγες και ειδες τα γατακια κ αυτο που ηρθε σε σενα αυτο πηρες???Ρωτησα και στο εξωτερικο και κοστιζουν 400!!Δεν εχουν γεννες τωρα, αλλα δεν ξερω τι θα κανω ψαχνω και σε αγγελιες και θα δειξει!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 13:42, 18-11-11:

Πολύ σωστά μίλησε η ceres victoria. Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως άμα βρεις το γατάκι ΣΟΥ θα το νιώσεις

Παράθεση

kate.m

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate.m
H kate.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H kate.m έγραψε στις 00:27, 21-12-11:

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για Βρετανικό Κοντότριχο γατάκι, τσιντσιλά ή ίσως και μπλε. Γνωρίζω το Ελληνικό εκτροφείο αλλά δεν είχα ιδέα ότι τα πουλάνε 600 Ευρώ!!! Με εκνευρίζει αυτή η εκμετάλλευση! Γιατί δηλαδή να είναι οι λίγοι που χαίρονται τα καθαρόαιμα, πανέμορφα γατιά? Αν βγάλεις άκρη πες μου κι εμένα. Σε ποιό εκτροφείο είδες να τα πουλάνε 400 Ε? Τελικά μάλλον έχετε δίκιο και είναι καλύτερα να ψάχνουμε σε αγγελίες... Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι είναι πολύ σπάνιο να πετύχεις κεραμιδόγατο με ήσυχο και ήρεμο χαρακτήρα για ζωή αποκλειστικά μες το σπίτι.

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,298 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:29, 21-12-11:

Ε οχι βεβαια...καλε..οι περισσοτεροι απο εμας..κεραμιδακια εχουμε..και μια χαρα γατακια ειναι..

Παράθεση

kate.m

Δραστήριο Μέλος

H kate.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H kate.m έγραψε στις 00:35, 21-12-11:

Νομίζω κεραμιδάκι μέσα σε διαμέρισμα δύσκολο να είναι ευτυχισμένο. Εκτός ίσως αν παίζεις μαζί του όλη μέρα? Κι εγώ είχα γάτο παλιά αλλά έβγαινε έξω την μέρα..

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:39, 21-12-11:

Στο σαιτ μας παντως..το 90/100..κεραμιδακια ειναι..και μεσα σε σπιτι.Μια χαρα ευτυχισμενα ειναι.
Η ρατσα..δεν εχει να κανει με αυτο.Στο να ειναι μεσα στο σπιτι δηλαδη.Απλα..συγκεντρωνιουν καποια συγκεκριμενα χαρακτηριστικα.Σιγουρα ομως,οχι στο αν μπορουν να ζησουν μεσα στο σπιτι ή οχι.Το δικαιωμα στην καλοπεραση..στην ζεστασια,στην θαλπωρη του σπιτιου..,στο φαγητο,στο να μην πατηθουν απο αμαξια και να μην φολιαστουν ..το εχουν ολα τα γατια..ασχετα απο το αν ειναι ρατσας ή οχι...Και βεβαια παιζουμε μαζι τους,οχι ολη την ημερα,.παιζουμε ακριβως οπως θα παιζαμε με ενα γατακι περσιας..ή τσιντσιλα.Σε τιποτα δεν εχει να κανει αυτο με την ρατσα.
Υγ..Αν αφηνες ανοιχτη την πορτα να βγαινει..σιγουρα θα εβγαινε.Και ρατσας να παρεις,αν του αφησεις το ελευθερο..παλι θα βγαινει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kate.m

Δραστήριο Μέλος

H kate.m έγραψε στις 00:53, 21-12-11:

Πολύ χαίρομαι που το ακούω αυτό, γιατί εγώ έψαχνα για γάτες που λένε ότι είναι πόλυ ήρεμες και ήσυχες, και ιδανική επιλογή για διαμέρισμα κτλ. Λατρεύω τις γάτες αλλά κάποιες είναι πολύ ζιζάνια και ικανές να ΄καταστρέψουν΄ το σπίτι αν νιώσουν ανία!!! Θα κοιτάω λοιπόν και σε αγγελίες.. Κρίμα πάντως να εμπορεύονται έτσι τις καθαρόαιμες.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 08:24, 21-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από kate.m
Νομίζω κεραμιδάκι μέσα σε διαμέρισμα δύσκολο να είναι ευτυχισμένο. Εκτός ίσως αν παίζεις μαζί του όλη μέρα? Κι εγώ είχα γάτο παλιά αλλά έβγαινε έξω την μέρα..
Η ράτσα της γάτας όντως δεν προσδιορίζει το εάν αυτή θα μένει μέσα ή έξω από το σπίτι.
Η δική μου είναι κεραμιδόγατα και μένει εντός σπιτιού αποκλειστικά απ' όταν την πήρα.
Επίσης, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των υπολοίπων μελών εδώ έχει επίσης κεραμιδογατόνια που ζουν μέσα στο σπίτι.
Το κεραμιδάκι ή το ρατσάκι θα είναι ευτυχισμένο εάν του παρέχεις αυτά που χρειάζεται για να είναι ευτυχισμένο και τα πιο πολλά από αυτά δεν είναι καν υλικά...

Λατρεύω τις γάτες αλλά κάποιες είναι πολύ ζιζάνια και ικανές να ΄καταστρέψουν΄ το σπίτι αν νιώσουν ανία!!!
Η κάθε γάτα κάνει και σκανταλιές, θα παίζει και θα την πιάσει να τρέχει μέσα στο σπίτι, δεν έχει να κάνει με το αν είναι κεραμιδόγατα ή γάτα ράτσας...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 21-12-11 στις 08:26. Αιτία: Προσθήκη
Παράθεση

kate.m

Δραστήριο Μέλος

H kate.m έγραψε στις 15:40, 21-12-11:

Ok. Με πείσατε! Ούτως ή άλλως λεφτά δεν έχω για καθαρόαιμη! Οπότε όταν μπορέσω να πάρω γατάκι θα ψάξω για αδεσποτούλη!

Να ρωτήσω κάτι άλλο; Ισχύει ότι τα αρσενικά είναι πιο τρυφερά από τα θηλυκά ή είναι και αυτό μύθος? Τα εκτροφεία Βρετανικής που έβλεπα συμβούλευαν να διαλέγουμε αρσενικά αν τα θέλουμε για συντροφιά γιατί είναι πιο τρυφερά. Μια φίλη μου έχει μια θηλυκή γάτα, κεραμιδόγατα που δεν της αρέσουν καθόλου τα χάδια και αναρωτιέμαι αν έχουν δίκιο.. Ο αρσενικός γάτος που είχα κάποτε ήταν πολύ χαδιάρης.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pennylane : 21-12-11 στις 15:44. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:15, 21-12-11:

Δεν ξερω αν ισχυει.Νομιζω οτι ειναι κυριως θεμα προσωοπικιοτητας.Εγω εχω ενα αρσενικο και ενα θηλυκο.Ε....το θηλυκο...δεν με αφηνει ρουπι.Πιο χαδιαρα γατα δεν εχω δει.Αντιθερτα ο αρσενικος..ειναι παλλα βαρης και οχι.Λιγα χαδακια θελει,και αυτα ΟΤΑΝ τα θελει.

Παράθεση

kate.m

Δραστήριο Μέλος

H kate.m έγραψε στις 22:50, 21-12-11:

Ότι σου κάτσει δηλαδή!! Κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι είναι θέμα προσωπικότητας.
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 00:09, 22-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από kate.m
Ότι σου κάτσει δηλαδή!! Κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι είναι θέμα προσωπικότητας.
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!
Ααα κάτι ακόμα να σου πω και εγώ..Μια ακόμα συμβουλή δηλαδή
Μιας και θέλεις να έχει συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, δηλαδή να είναι ήρεμο, χαδιάρικο κτλ..καλό θα ήτανε να έπαιρνες έναν γατούλη ή μια γατούλα σε ηλικία 7-9 μηνών
Με τον τρόπο αυτό, χαίρεσαι ΚΑΙ τη νεαρή ηλικία ΚΑΙ γνωρίζεις από την αρχή το χαρακτήρα της γατούλας που επιλέγεις
Αυτά! Εάν τελικά βρεις αυτό που ψάχνεις, μη διαστάσεις να μας το συστήσεις..

Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 00:13, 22-12-11:

Και αν δεν εχεις καποιο κολλημα με την ηλικια, μπορεις να παρεις και ακομα μεγαλυτερη γατουλα 2-3 χρονων, που καποιες φορες ψαχνουν σπιτι κι εχουν διαμορφωμενο χαρακτηρα

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 00:16, 22-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από nikolll
Και αν δεν εχεις καποιο κολλημα με την ηλικια, μπορεις να παρεις και ακομα μεγαλυτερη γατουλα 2-3 χρονων, που καποιες φορες ψαχνουν σπιτι κι εχουν διαμορφωμενο χαρακτηρα
Πολύ σωστά..Ακόμα καλύτερα δηλαδή..Σώζεσαι από τις χαζομαρούλες των μικρών

Παράθεση

kate.m

Δραστήριο Μέλος

H kate.m έγραψε στις 20:09, 22-12-11:

Ποιές χαζομαρούλες καλέ??? Είναι η πιο τρισχαριτωμένη ηλικία!!! Κανείς (φιλόζωος) δεν μπορεί να αντισταθεί στην όψη ενός μωρού γατιού!
Θυμάμαι το γατουλίνι που είχα πάρει χρόνια πριν.. άντε να ήταν 1,5 μηνών! Μια σταλιά, πορτοκαλί τιγρέ με άσπρο.. ΔΕΝ σταμάταγε να γουργουρίζει!!! Γουργούριζε όλη την ώρα και τόσο δυνατά που είχα πάρει τηλ. τον κτηνίατρο να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό!

(Φοβερό site ο αίλουρος! κι εγώ που νόμιζα ότι ήξερα από γάτες.. τίποτα δεν ήξερα τελικά! )

Παράθεση

hionati

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη hionati
H hionati αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H hionati έγραψε στις 15:09, 26-12-11:

Που βρίσκουμε βρετανική κοντύτριχη στην Ελλάδα?????? Τιμές ξέρουμε??????????Κουκλιά!!!!!!!!!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:06, 26-12-11:

Μπορεις να κοιταξεις στο site του ΕΟΓ

Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 21:09, 22-02-12:

αχ εγω γυρισα απο ενα εκτροφειο βρετανικης ονοματα δεν λεμε οπου ειχα παει για ενα μαθρο βρετανικουλη αλλα εκει βρηκα μια ταρταρουγα που αναμενεται να γινει μαμα κ εχω τρελαθει...ο ενα ς βεβαια ο μαυρος ηταν απομακρος κ μονο αν του κανες πΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΝΩ Η ΑΛΛΗ ολη την ωρα ηθελε αγκαλια κ χαδια ολες τις αλλες φορες ειχα αδεσποτα αλλα εχω κολλησει οποιος εχει βρετανικη με καταλαβαινει σιγουρα υπαρχουν κ αδεσποτακια με τελειο χαρακτηρα αλλα εδω ειναι ολο το πακετο..

Παράθεση

taksidiotis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη taksidiotis
Ο taksidiotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (75 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αχαρνές (Ηράκλειο). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O taksidiotis έγραψε στις 07:11, 08-05-12:

Απο τις καλύτερες ρατσες πραγματικα.εχω μια μπλε κι εχω πάθει έρωτα λέμε,μονο που δε μου μιλάει.

Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 22:38, 08-05-12:

πανεμορφο αγορακι βαζω στοιχημα..σε κατανοω και γω εχω ερωτευθει αυτα τα πλασματακια σε σημειο να νιωθω τυψεις για ολα τ αλλα που δινονται αδεσποτακια ή ραρσας.. κ ακομα περιμενω το δικο μου να φανταστεις..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • British Shorthair family - Από christos1977
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-10-12 στις 16:30.
    • Ζητώ British shorthair - Από RAIN
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ζητώ για υιοθεσία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-01-11 στις 15:59.
    • British shorthair - Από theofilos
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-07-10 στις 03:21.
    • British Shorthair - Από Γωγω
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-01-08 στις 00:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους