Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,433 εγγεγραμμένα μέλη και 718,712 μηνύματα σε 22,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 466 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Διάφορα εξογκώματα

michaela

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη michaela
H michaela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H michaela έγραψε στις 18:04, 30-06-09:

τα γατακια μου ειναι περιπου 9 εβδομαδων....περιπου εδω και μια εβδομαδα το ενα απο αυτα εχει βγαλει κατι λιγο πιο πανω απο τη μυτουλα του...ειναι κατι σαν ογκος να το πω δεν ξερω....σας παρακαλω βοηθηστεμαι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00095.jpg
Εμφανίσεις:  421
Μέγεθος:  165,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00097.jpg
Εμφανίσεις:  549
Μέγεθος:  142,5 KB  
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

πηνελοπη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη πηνελοπη
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H πηνελοπη έγραψε στις 18:10, 30-06-09:

Το έχει δει κτηνίατρος το γατάκι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Julian
H Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 18:14, 30-06-09:

Μπορεί να είναι και ένα απλό καρούμπαλο - αν και δεν το λέω από εμπειρία, τα δικά μου ποτέ δεν εμφάνισαν κάτι τέτοιο.
Νομίζω πως πρέπει να το πας σε κτηνίατρο για να είσαι σίγουρη ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 18:15, 30-06-09:

Ναι, απο μακριά, νομίζω κανείς ούτε γιατρός, δεν μπορεί να στο κάνει καλά., ίσως να κάνει μια εκτίμηση, αλλά θεραπεία δύσκολο...

Μόνο γιατρός απο κοντά.

Παράθεση

michaela

Δραστήριο Μέλος

H michaela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H michaela έγραψε στις 18:16, 30-06-09:

οχι,γιατι ειναι στην αθηνα και δεν ξερω ποτε θα επιστρεψει...

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 18:26, 30-06-09:

Δεν καταλαβαίνω και πολλά, ποιός είναι στην Αθήνα, η γάτα, εσύ, οι γονείς σου? Και πάλι, όποιος είναι με την γάτα, μπορεί να την πάει σε κάποιο γιατρό όπου και να είναι.... (εάν θέλει...)

Σήμερα είναι Τρίτη, είναι ανοιχτά μέχρι τις 8, άντε 9.. ανάλογα....

Παράθεση

michaela

Δραστήριο Μέλος

H michaela έγραψε στις 20:09, 30-06-09:

η κτηνιατρος ειναι στην αθηνα...εγω ειμαι μαζι με τη γατα στη μυτιληνη

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 08:55, 01-07-09:

Δειχνει σαν φλεγμονη του δακρυϊκου πορου, αλλα θα πρεπει να το δει κτηνιατρος για να σου πει καλυτερα , σιγουρα στη μυτιληνη θα υπαρχουν και αλλοι κτηνιατροι

Παράθεση

michaela

Δραστήριο Μέλος

H michaela έγραψε στις 16:17, 03-07-09:

τελικα εχθες το πηγα το γατι στο γιατρο και μου εδωσε το (antirobe)και θα παω ξανα αυριο για να το δει...αλλα ειπε οτι δεν ειναι και τιποτα ανυσηχιτικο...αν και απο εχθες που του εδωσα το φαρμακο νομιζω οτι εχει καλυτερεψει...

Παράθεση

michaela

Δραστήριο Μέλος

H michaela έγραψε στις 13:14, 11-07-09:

εχθες οπου τελιωσε η αντιβιοση το(καρουμπαλο)ειχε φυγει τελειως...ευτιχως εγινε καλα το μωρουλινι μου:greycat:

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 13:16, 11-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από michaela
εχθες οπου τελιωσε η αντιβιοση το(καρουμπαλο)ειχε φυγει τελειως...ευτιχως εγινε καλα το μωρουλινι μου:greycat:
Μπράβο!!:up:

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 22:55, 17-01-11:

Παρακάτω έχω κάνει copy paste αυτό που έγραψα στο θέμα "γιατρέ αρρώστησε" Αν έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο, ή ότι άλλο ξέρετε Το μυαλό μου πηγαίνει στο χειρότερο.....

Ξέρω ότι διάγνωση εξ αποστάσεως δεν γίνεται. Όμως τον τελευταίο καιρό ανησυχώ πολύ για την γατούλα μου. Για να γίνω πιο συγκεκριμένη: την γατούλα την πήρα από τον δρόμο τον Νοέμβρη και ήταν ήδη περίπου 5 μήνες έξω. Μετά απο περίπου μισό μήνα ανακάλυψα στο πάνω μέρος της σπονδυλικής της στήλης (περίπου δίπλα από την ραχοκοκαλιά) ένα εξόγκωμα σαν μπαλάκι φουσκωτό, το οποίο αρχικά νόμιζα ότι είναι κόκαλο το οποίο εξέιχε περισσότερο. Τον τελευταίο καιρό όμως νομίζω ότι είναι λίγο μεγαλύτερο (ίσως είναι και ιδέα μου επειδή αδυνάτισε) Το πατάω και είναι αρκετά σκληρό αλλά μάλλον δεν είναι κόκκαλο αλλά κάτι σαν όγκος γιατί με πίεση μπαίνει λίγο, πολύ λίγο μέσα. Από τον Νοέμβρη έχει πάει σε 3 γιατρούς (για εμβόλιο και στείρωση) και μάλιστα η τελευταία που έκανε την στείρωση την κράτησε 2 μέρες οπότε αναρωτιέμαι αν ήταν κάτι σοβαρό δεν θα το έβλεπαν? Τότε ακόμα νόμιζα ότι είναι κόκαλο και δε ενδιαφέρθηκα γι αυτο και δεν ρώτησα αλλά τώρα έχω αρχίσει να ανησυχώ. Σκοπέυω να την πάω τον Φεβρουάριο για να πάρει το αντιπαρασιτικό χάπι της. Να ρωτήσω τότε και για το εξογκωματάκι ή να βιαστώ και να πάω πιο νωρίς? Τι μπορεί να είναι?

Έχω μια εντύπωση ότι ανακάλυψα και ένα δεύτερο πολύ μικρό μπαλάκι ένα εκατοστό δίπλα από το μεγάλο.

"Πολλές άλλες νόσοι αλλά και ο καρκίνος προκαλούν έλλειψη ζωηράδας, ανορεξία και απώλεια βάρους, εμφάνιση "φουσκωμάτων" στο δέρμα ή κάτω από αυτό, αλλαγές στα μάτια, ανεξήγητες αιμορραγίες, πληγές που δεν κλείνουν… " Αυτά τα διάβασα στο ailouros.gr Το μόνο καλό της υπόθεσης είναι ότι ούτε ανορεξία έχει ούτε έλλειψη ζωηράδας, το αντίθετο μάλιστα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ceres Victoria : 17-01-11 στις 23:31. Αιτία: merge
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:02, 17-01-11:

ποσο καιρο το εχει; Ειχε εμφανισει και ο δικος μου ενα εξογκωμα διπλα στην σπονδυλικη στηλη. Μπορεις να δεις αν ειναι στο δερμα ή κατω απο το δερμα; Σηκωσε το δερμα της στο συγκεκριμενο σημειο και δες αν το εξογκωμα ειναι στο δερμα. Στον δικο μου του ηταν στο δερμα και μαλλον προκληθηκε απο το χτενισμα. Λιγες βδομαδες αργοτερα του εφυγε. Αν το εχει πολυ καιρο η γατουλα σου και δεις οτι μεγαλωνει, πηγαινε την στον κτηνιατρο. Ευχομαι να μην ειναι κατι το σοβαρο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 23:08, 17-01-11:

Το έχει από τότε που την πήρα περίπου, δηλαδή τέλη Νοεμβρίου σίγουρα. Έχω την εντύπωση πως δεν ειναι στο δέρμα. Πάντως μάλλον έχει μαλακώσει γιατί έτσι κατάλαβα ότι δεν ειναι κόκκαλο. Μετά την στείρωση τώρα που το σκέφτομαι (η οποια έγινε πριν 1μιση βδομάδα) σαν να φάνηκε περισσότερο. Από τότε άρχισε να με απασχολέι. Πρέπει να την πάω το συντομότερο δυνατό στον κτηνίατρο. Ελπίζω ο κτηνίατρος να κάνει σωστή διαγνωση.

Μάλλον είναι στο δέρμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειμαι σχεδόν σίγουρη. Την πασπάτεψα και το μπαλάκι σηκώθηκε μαζί με το δέρμα. Πάντως είμαι πλεον σχεδόν σίγουρη ότι επιδεινώθηκε η κατάσταση μετά την στείρωση. Μπορεί επειδη έμεινε μόνη της 2 μέρες (την κράτησε η γιατρός) να το πείραζε συνέχεια. Τι ακριβώς σου είχε πει ο γιατρός sakura? Δυστυχώ το δικό μου είναι καιρό και δεν την χτενίζω ποτέ. Μακάρι να το δημιούργησε μόνη της!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ceres Victoria : 17-01-11 στις 23:41. Αιτία: merge
Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 23:32, 17-01-11:

εγώ θα σου έλεγα να πας να παρεις μια γνώμη κτηνιάτρου. Ειχα βρει και εγω μια γατούλα με εξογκωματακι στην πλάτη και της το αφαιρεσαν τότε που της εκανα και τη στείρωση. Δεν ήταν κατι τελικά αλλά ...καλύτερα να μην το έχεις στο μυαλό σου. Οτι και αν ειναι αν ειναι σε "τοπική" μορφή ακόμη καλό ειναι κατά τη γνώμη μου να αφαιρεθεί ή να γινει καποια θεραπεια που θα σου συστήσει ο γιατρός.

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan έγραψε στις 23:38, 17-01-11:

Θα την πάω σίγουρα, το ερώτημα είναι να την παω απευθείας στην κτηνιατρική κλινική ή στον κτηνίατρο? έχω αγχωθεί πολύ και έχω νευριάσει και με τους γιατρούς γιατί δεν το πρόσεξαν. Τον πρώτο δεν τον είχα γνωρίσει (πηγε για εξέταση πριν την πάρω και για το πρωτο εμβόλιο) Ειχε είπε ότι είναι σε καλή κατάσταση, αλλά εγω έχω την εντύπωση ότι το είχε από τότε απλώς μεγάλωσε. Και φυσικά αυτή που την στείρωσε δεν θα έπρεπε να το είχε δει???? Μάλλον θα την πάω στον κτηνίατρο πρώτα και μετά βλέπουμε. Ελπίζω να μην κανουν λάθος διάγνωση (όπως συνηθίζουν οι γιατροί)

Παράθεση

vassonoff

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 12:35, 21-03-11:

Γεια σας παιδια...Εχω ενα προβλημα...Το γατακι μου εχει βγαλει εδω και αρκετες μερες 2 ογκους στο πισω μερος της κοιλιας χωρις να το πονανε και χωρις να εχει επηρεασει την συμπεριφορα του και την διατροφη του...Οπως τα πιανω φαινεται να ειναι επιδερμικο αλλα δεν μπορω να καταλαβω...
Το πηγαμε στην κτηνιατρο αλλα μας ειπε οτι χρειαζεται χρονο για να το ψαξει και πως δεν επειγει εφοσον δεν ποναει...Ομως το γατακι ειναι αγριο και μενουμε στην επαρχια με αποτελεσμα να το εχουμε 3 μερες μεσα σε ενα κλουβακι και εχει ''τρελαθει'',εαν το αφησουμε ομως δεν προκειται να το ξαναπιασουμε...
Ουφ...εχουμε αγχωθει παρα πολυ...Εχετε καμια ιδεα??Εχετε αντιμετωπισει ενα παρομοιο προβλημα υγειας?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,535 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:47, 21-03-11:

Καλωσηρθες.
Η ιδεα ειναι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σε αλλο κτηνιατρο.Ειν αι απαραδεχτο να σου λεει οτι εφοσον δεν το ποναει..να το αφησετε.Οταν θα πονεσει..θα ειναι πολυ αργα..πιστεψε με(αν βεβαια ειναι κατι κακο).Ομως δεν μπορεις να το ρισκαρεις..διοτι στους ογκους και στα εξογκωματα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να τα κοιταμε εμπεριστατωμενα.Ουτε μπορει να μενει μεσα στο κλουβι..θα τρελαθει το καημενο.Ευχομαι να πανε ολα καλα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stagonitsaa (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stagonitsaa
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Εκτός απο τα δυό μου βιρμανάκια,όλες οι αδέσποτες γατούλες της γειτονιάς..... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H stagonitsaa έγραψε στις 14:28, 21-03-11:

Συμφωνώ με την Έφη! Μή το αφήνεις! Άλλαξε κτηνίατρο άμεσα!!!

Παράθεση

vassonoff

Νεοφερμένος

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 14:37, 21-03-11:

Καλως σας βρηκα κοριτσια!!!
Το θεμα ειναι οτι ειναι η μονη στην περιοχη αλλα ρωτησα μια φιλη μας που ειναι κτηνιατρος και λεει πως πρεπει να ειναι ορμονικο γιατι ειναι μικρο το γατακι...
Και θα της το παω το Σαββατοκυριακο...Να δουμε!!!Σας ευχαριστω πολυ!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan έγραψε στις 16:43, 21-03-11:

και η δικιά μου είχε εμφανίσει ένα εξόγκωμα επιδερμικό στην πλάτη (χωρις αλλαγη συμπεριφορας) αλλά μέχρι να το ανακαλυψω και να την πάω στον κτηνίατρο είχε φύγει, οπότε δεν μάθαμε τι ήταν Ελπίζω και το δικό σου να ειναι κατι ασημαντο!!

Παράθεση

Χρήστος Μπο.

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Χρήστος Μπο.
Ο Χρήστος Μπο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Χρήστος Μπο. έγραψε στις 12:26, 16-09-11:

παιδια εμενα το γατακι μου στο πισω του ποδι εχει ενα εξωγκωματακι να του δωσω το σιροπι για τα σκουλικια vermox;

Παράθεση

virgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη virgo
H virgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H virgo έγραψε στις 12:29, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χρήστος Μπο.
παιδια εμενα το γατακι μου στο πισω του ποδι εχει ενα εξωγκωματακι να του δωσω το σιροπι για τα σκουλικια vermox;
Τι σχέση μπορεί να έχει το εξόγκωμα στο πόδι με το αντιπαρασιτικό;;;;;;;;;;;;;;;;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 13:03, 16-09-11:

Μια επίσκεψη στον κτηνίατρο θα έριχνε φως σχετικά με το εξόγκωμα, την φύση του και το τι πρέπει να γίνει.
Πως μπορούμε να χορηγήσουμε ένα φάρμακο σε ένα γατάκι που δεν ξέρουμε τι έχει κι αν το φάρμακο αυτό θα το βοηθήσει;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:47, 16-09-11:

Μπορεί να είναι οτίδηποτε. Από απόστημα, μέχρι και καρκίνο. Να το πας στον κτηνίατρο για διάγνωση και θεραπεία, εμείς δεν μπορούμε και δεν γνωρίζουμε να σου πούμε τι έχει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 19:42, 17-09-11:

εννοείται οτι θα πάτε κτηνίατρο όσο γίνεται πιο σύντομα. είναι μαλακό ή σκληρό;

Παράθεση

Χρήστος Μπο.

Αποκλεισμένος χρήστης

O Χρήστος Μπο. έγραψε στις 14:09, 22-09-11:

πηγε στον κτηνιατρο και εκανε και το πρωτο του εμβολιο ηταν απο δαγκωμα σκυλου.Τωρα πλεον ειναι μεσα στο σπιτι. αλλα ηθελα να ρωτησω για τα παρασιτα του ειχα δωσει vermox χρειαζεται και χαπι τι χρειαζετε;

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 15:03, 22-09-11:

αφου το πήγες στον γιατρό έπρεπε να ρωτήσεις για τα παράσιτα και να γίνει εκεί εσωτερική και εξωτερική αποπαρασίτωση ή οτι χρειάζεται αφου του έδωσες ήδη vermox(το οποίο δεν το ξέρω καθόλου..)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tia : 22-09-11 στις 15:14.
Παράθεση

Χρήστος Μπο.

Αποκλεισμένος χρήστης

O Χρήστος Μπο. έγραψε στις 19:16, 22-09-11:

μου το εγραψε ο γιατρος ειναι για τα σκουλικια του εντερου αλλα τι αλλο θελει χρειαζετε αμπουλα;η αμπουλα για τα σκουλικια δεν ειναι?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,535 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:19, 22-09-11:

Δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει το εξογκωμα στο ποδι με τα σκουλικια στο εντερο.
Επισης,αν εχει κανει αποπαρασιτωση,δεν χρειαζεται κατι αλλο,εκτος και αν εχεις δει παλι ζωντανα σκουλικια.

Παράθεση

Χρήστος Μπο.

Αποκλεισμένος χρήστης

O Χρήστος Μπο. έγραψε στις 19:49, 22-09-11:

δεν εχω δει τιποτα προστοπαρον οσο για το εξωγκομα ηταν απο δαγκωμα σκυλου τωρα ειναι μεσα στο σπιτι και μου γρατσουναει τα παντα με τα νυχια κανει να του τα κοψω?

Παράθεση

KASSIANI

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KASSIANI
H KASSIANI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H KASSIANI sza\ έγραψε στις 20:00, 22-09-11:

Ναι μπορείς να του τα κόψεις. Κυκλοφορεί στο εμπόριο ειδικός νυχοκόπτης για τις γατούλες και κοστίζει περίπου 10,00 €! Ακόμα και ο κτηνίατρος το πουλάει! Όπως και νά΄χει, θα ήταν καλύτερο να το κάνει την πρώτη φορά ο κτηνίατρος, ούτως ώστε να δεις πως γίνεται! Υπάρχει κίνδυνος μα κόψεις ακατάλληλο μέρος και να την τραυματίσεις!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:09, 22-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χρήστος Μπο.
δεν εχω δει τιποτα προστοπαρον οσο για το εξωγκομα ηταν απο δαγκωμα σκυλου τωρα ειναι μεσα στο σπιτι και μου γρατσουναει τα παντα με τα νυχια κανει να του τα κοψω?
Εφοσον δεν εχεις δει κατι αλλο,δεν χρειαζεται να παρει και αλλο φαρμακο.Σου ειπε ο γιατρος φανταζομαι καθε ποτε χρειαζεται να κανιουν ενδωπαρασιτωση.Εξαρταται και απο το αν ζουν αποκλειστικα μεσα στο σπιτι.Περιπου καθε 3 μηνες συνηθως .

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:47, 22-09-11:

Ναι, Χρήστο. Ποτέ να μην δίνεις κάτι αν δεν σου πει ο κτηνίατρος.

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 20:57, 22-09-11:

η αμπούλα είναι για την εξωτερική αποπαρασίτωση!

Παράθεση

chatte_blanche (Ραφαέλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chatte_blanche
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H chatte_blanche έγραψε στις 00:38, 23-09-11:

Έχοντας τόσες απορίες κ εφόσον λες οτι πήγες στον κτηνίατρο,γιατί δεν τον ρώταγες για όλα αυτά από κοντά να γίνει σωστή δουλειά?

Παράθεση

vasia paros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasia paros
H vasia paros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H vasia paros έγραψε στις 09:05, 30-09-11:

Η γατούλα μου ξαφνικά εμφάνισε κάτι σαν εξογκώματα κάτω από τον λαιμό της εδώ και 2 μέρες...ξαφνικά δεν με θέλει και απομακρύνεται...τι μπορεί να τρέχει με αυτά κάτω από τον λαιμό της.... δεν μου είχε αρρωστήσει... απλά ξαφνικά εμφανίστηκαν αυτά..σαν φουσκάλες μεγάλες είναι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη le chat noir : 30-09-11 στις 10:18. Αιτία: greeklish
Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 11:38, 30-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από vasia paros
Η γατούλα μου ξαφνικά εμφάνισε κάτι σαν εξογκώματα κάτω από τον λαιμό της εδώ και 2 μέρες...ξαφνικά δεν με θέλει και απομακρύνεται...τι μπορεί να τρέχει με αυτά κάτω από τον λαιμό της.... δεν μου είχε αρρωστήσει... απλά ξαφνικά εμφανίστηκαν αυτά..σαν φουσκάλες μεγάλες είναι...
πιαθνως προκειται για καποιο αποστημα ή οιδημα στον λαιμο και θα χρειαστει αντιβιωση

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 15:00, 02-03-12:

παιδια εχω το ιδιο προβλημα,ενα απ τα αδεσποτα γατακια που ταιζω,το μαυρο,που δεν ειναι μεγαλο σε ηλικια,σημερα που το χαιδεψα ειδα οτι η κοιλια του ειναι γεματη γρομπαλακια,μεγαλα σε μεγεθος,τουλαχιστον 4 επιασα,χωρις να φαινεται να ποναει,η να μην εχει ορεξη,δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο.και στεναχωριεμαι γιατι ειναι απ τα πιο ημερα της αυλης.εχει κανεις υποψην του τι μπορει να ειναι?προσεξα οτι ειναι σε καθε της ρογα πρισμενο,σα βυζακια μεγαλα ενα πραγμα.να ναι ορμονικο?η κατι χειροτερο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

vassonoff

Νεοφερμένος

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 18:12, 03-03-12:

Κατα πασα πιθανοτητα ειναι ορμονικο εφοσον το γατακι σου δεν ποναει...
Εαν το πας στο κτηνιατρο,θα σου δωσει ενα φαρμακο που σταματα τις ορμονες για την παραγωγη του γαλακτος...
Απλως πρεπει πρωτα να σιγουρευτεις πως ειναι αυτο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oscarina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Oscarina
H Oscarina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Oscarina έγραψε στις 13:15, 03-07-14:

Καλημέρα σας! Ειμαι κανούρια στο στέκι γι'αυτό ελπίζω να ανοίγω σωστά το θέμα που με απασχολεί.
Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ένα γρομπαλάκι στο κέντρο της πλάτης της γάτας μου. Είναι κάτω από το δέρμα και μοιάζει με λίπωμα ή ίσως σαν πρησμένος αδένας. Είναι σχεδόν κυκλικό και αρκετά σκληρό. Δεν πονάει ούτε φαίνεται να την ενοχλεί.
Να σημειώσω ότι πριν δυο βδομάδες περίπου έκανε εμβόλια, συμπεριλαμβανόμενο και της λύσσας, έβαλε τσιπάκι, και πήρε και ενέσιμη αντιβίωση γιατί είχε πυρετό. Είναι αρσενικός, τριών χρονών και στειρωμένος. Δεν βγαίνει από το σπίτι. Η συμπεριφορά του έχει αλλάξει λίγο, είναι πολύ νωχελικός το πρωί, αλλά δεν κοιμάται το βράδυ. Υπέθεσα ότι είναι λόγω ζέστης. Διαβασα όμως καποια άρθρα σχετικά και ανησυχώ για καρκίνο. Μπορείτε να με βοηθήσετε;
Δυστυχώς μένω σε μικρή πόλη και υπάρχει ένας κτηνίατρος ο οποίος είναι και πολύ κακός στην δουλειά του.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 14:13, 03-07-14:

Καλο θα ηταν οταν μπορέσεις να το παρεις σε καποιο κτηνιατρο εξω αφου οπως λες δεν εμπιΣτευεΣαι τον κτηνιατρο που ειναι εκει κοντα. Αν ειναι κατι να το προλαβεις τωρα που ειναι νωρίς. Δυστυχως εγω δεν ξερω κατι αλλα δεν πιστευω πως μπορει και καποιος να κανει διάγνωση. Πριν 2 βδομάδες που τον ειχες παρει για τα εμβόλια δεν υπήρχε αυτο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 14:32, 03-07-14:

Πρόσφατα κάναμε στη γάτα μας εμβόλιο και είδαμε τώρα στο επαναληπτικό ότι είχε φουσκώσει λίγο στο ίδιο σημείο που λες. Η γιατρός είπε πως είναι από το εμβόλιο και πως καμιά φορά συμβαίνει και απλά να το παρακολουθούμε μήπως αλλάξει. Εάν αλλάξει μας είπε το βλέπουμε....τώρα μου μπήκαν έννοιες δεν μου είπε κάτι για καρκίνο...

Παράθεση

Oscarina

Νεοφερμένος

H Oscarina έγραψε στις 15:14, 03-07-14:

Οχι δεν το είχε καθόλου!

Κατερίνα μήπως θυμάσαι τι εμβόλια ήταν και σε ποιο σημείο τα έκανε;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ειρήνη1234 : 03-07-14 στις 15:52. Αιτία: Merge
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 15:27, 03-07-14:

Ναι ήταν το τριπλό μαζί με της λύσσας πριν 1 μήνα και τώρα το επαναληπτικό. Τα έκανε όλα στο λαιμό από πάνω....το είδε και εκείνη και μάλιστα μου είπε ότι έχει κάνει λίγο πρήξιμο σαν μαξιλαράκι και μου είπε πως "ενοχλείται η Μιλού τώρα που το τρίβω, προφανώς πονάει". Μου είπε ότι συμβαίνει καμιά φορά και πως πιθανότατα θα φύγει....και να το παρακολουθούμε.... έχω λίγο αγχωθεί τώρα....

Παράθεση

Oscarina

Νεοφερμένος

H Oscarina έγραψε στις 15:33, 03-07-14:

Η παρενέργεια που έχει λάβει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον τα τελευταία χρόνια είναι το ινώδες σάρκωμα - πρόκειται για έναν όγκο που αναπτύσσεται στο σημείο του εμβολιασμού. Ένας αριθμός γατών μπορούν να αναπτύξουν ένα μικρό οζίδιο στο σημείο της ένεσης που συνδέεται με φλεγμονή. Αυτό συνήθως εξαφανίζεται μέσα σε τρεις έως τέσσερις εβδομάδες, αλλά εάν αυτό δεν συμβαίνει, η χρόνια φλεγμονή μπορεί να οδηγήσει στην ανάπτυξη ενός σαρκώδους όγκου. Η φλεγμονή είναι πιο πιθανό να προκύψει από τη χρήση εμβολίων που περιέχουν μια ουσία που ονομάζεται επικουρική η οποία περιέχεται στα εμβόλια για τη βελτίωση της αποτελεσματικότητας τους. Ενισχυμένα εμβόλια είναι συνήθως του FeLV και τα αντιλυσσικά.
Μόλις διάβασα αυτό στο ίντερνετ, νομίζω ότι βοηθάει στην συζήτητηση! Εμένα δεν είναι στην περιοχή του λαιμού αλλά ακριβώς στην μέση της πλάτης, στην σπονδυλική στήλη.
Πηγή: http://www.icatcare.org/advice/cat-h...mia-virus-felv

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 04-07-14 στις 12:23. Αιτία: Προσθήκη πηγης
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 15:49, 03-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Oscarina
Μόλις διάβασα αυτό στο ίντερνετ, νομίζω ότι βοηθάει στην συζήτητηση! Εμένα δεν είναι στην περιοχή του λαιμού αλλά ακριβώς στην μέση της πλάτης, στην σπονδυλική στήλη.
Στο σβέρκο είναι της Μιλού... δεν είναι γρομπαλάκι...είναι ένα φουσκωματάκι μαλακό που το καταλαβαίνεις χαιδεύοντάς την.... δεν ξέρω μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα το παρακολουθούμε. Μάλλον της λύσσας της το έκανε αυτό.... ελπίζω να φύγει.... γιατί παρόλο που πέρασε ένας μήνας δεν έφυγε....

Βρήκα αυτό εδώ: http://www.ema.europa.eu/docs/el_EL/...C500104120.pdf

<<Ποιοι κίνδυνοι συνδέονται με το Purevax Rabies;
Περιστασιακά, οι γάτες μπορεί να εμφανίσουν παροδική ελαφριά απάθεια (απώλεια ενδιαφέροντος για ό,τι συμβαίνει γύρω τους) και ήπια ανορεξία, καθώς και υπερθερμία (αυξημένη θερμοκρασία σώματος) η οποία διαρκεί μία ή δύο ημέρες. Στο σημείο της ένεσης ενδέχεται να εμφανιστεί τοπική αντίδραση με συμπτώματα όπως ελαφρύς πόνος κατά την ψηλάφηση ή οίδημα (πρήξιμο), τα οποία υποχωρούν σε μία ή δύο εβδομάδες το πολύ. Ο πλήρης κατάλογος των ανεπιθύμητων ενεργειών που αναφέρθηκαν με το Purevax Rabies περιλαμβάνεται στο φύλλο οδηγιών χρήσης.>>

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kat-cats : 03-07-14 στις 15:52.
Παράθεση

Oscarina

Νεοφερμένος

H Oscarina έγραψε στις 16:08, 03-07-14:

Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχούμε...Η περίπτωση μια ένεση εμβολίου να δημιουργήσει καρκίνο σε εκείνο το σημείο είναι υπερβολικά σπάνια..Απ' ό,τι διάβασα τουλάχιστον...Ελπίζω να υπάρξουν και άλλες απαντήσεις εδώ μήπως βγάλουμε καμιά άκρη

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 16:21, 03-07-14:

Κορίτσια, δε μου έχει τύχει το συγκεκριμένο με το εξογκωματάκι.
Και το εμβόλιο της λύσσας στα δικά μου το κάνουμε ενδομυικά που δεν προκαλεί ποτέ τίποτα (αλλά πονάει).

Είχα όμως ρωτήσει το γιατρό και μου είπε πως τα παλιά εμβόλια που είχαν ζωντανό ιό λύσσας μέσα προκαλούσαν σαρκώματα.
Με αυτά που κάνουν τώρα, δεν υπάρχει κίνδυνος.

Υ.Γ. Φαντάζομαι έτσι κι αλλιώς, το σάρκωμα δεν προκύπτει κατευθείαν...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ειρήνη1234 : 03-07-14 στις 16:22. Αιτία: Υ.Γ.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 17:20, 03-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από kat-cats
Στο σβέρκο είναι της Μιλού... δεν είναι γρομπαλάκι...είναι ένα φουσκωματάκι μαλακό που το καταλαβαίνεις χαιδεύοντάς την.... δεν ξέρω μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα το παρακολουθούμε. Μάλλον της λύσσας της το έκανε αυτό.... ελπίζω να φύγει.... γιατί παρόλο που πέρασε ένας μήνας δεν έφυγε..
Καλέ βρε Κατερίνα, το εμβόλιο της λύσσας της το έκαναν σε αυτό το σημείο;
Τόσα και τόσα έχουμε πει για το εμβόλιο της λύσσας, πρώτα λέγαμε πως πρέπει να γίνεται στο ποδαράκι ούτως ώστε αν δημιουργηθεί σάρκωμα απλά χάνει το γατί ένα ποδαράκι αλλά σώζουμε την ζωή του. Πέρισυ είχα γράψει εγώ την νεώτερη έκδοση που προήλθε από πολύ ψαγμένη κτηνίατρο που μου είπε πως είναι καλύτερα να γίνεται στη κοιλίτσα όπου υπάρχει αρκετό λίπος και γλυτώνουμε και το ποδαράκι.
Πως άφησες να της κάνουν το εμβόλιο της λύσσας σε αυτό το σημείο;
΄Οπως και νά 'χει, παρακολούθησέ το όπως σου είπαν να κάνεις και αφού είναι και ενήμερος ο κτηνίατρος πιστεύω να πάνε όλα καλά.

Πάντως να ξέρετε, γρομπαλάκια μπορεί να δημιουργηθούν και χωρίς να συμβαίνει κάτι κακό και φυσικά ανεξάρτητα από τα διάφορα εμβόλια γιατί όντως μπορεί να δημιουργηθεί κάτι μετά από την ένεση όπως ακριβώς και με τους ανθρώπους. Η Τασούλα έχει ένα στην πλάτη και προς το πλάι, εδώ και χρόνια και βγήκε μόνο του στα καλά καθούμενα. Το έχουν δει διάφοροι κτηνίατροι πολλές φορές και όλων η γνώμη είναι πως αφού δεν την ενοχλεί και την στιγμή που δεν αλλάζει το γρομπαλάκι, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
Εννοείται πως εγώ το παρακολουθώ ανελλειπώς από τότε που πρωτοβγήκε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διαφορά κονσέρβας kitten με adult; - Από akoylini
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-14 στις 14:08.
    • Διάφορα προβλήματα υγείας - Από lovekittens
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-12 στις 21:47.
    • Διαφορά Friskies με Hill's - Από OLAX
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-02-10 στις 23:37.
    • Ποια η διαφορά στις τροφές; - Από boy_gr
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-09-07 στις 12:43.
    • Διαφορά Αγκύρας/γάτας Περσίας - Από Mariel
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-09-06 στις 11:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους