Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,579 εγγεγραμμένα μέλη και 712,241 μηνύματα σε 21,921 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 336 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για τροφή, άμμο και άλλα

stiliani (στυλιανη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη stiliani
Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O stiliani κατι γινετε έγραψε στις 18:15, 11-10-10:

Τι κάνετε πως ειστε ? Εμεις καλα εννοω εμενα δηλαδη και τον Πέρση μου!
Ξεπερασαμε τα μικροπροβληματακια μας με την τροφη πια τωρα τρωει σταθερα την hills την απλη για ανηλικα γατακια ...
προχθες μπηκα σ ενα σαιτ με <σχετικα >αρκετα πραγματα για τα γατακια μας το πλασ εννοω ελπιζω να καταλαβατε
Αυτό που με δελέασε περισσοτερο ηταν βασικα το οτι σε παραγγελλιες ανω των 60 ευρω δεν εχει εξοδα αποστολης που εμενα με συμφερει γιατι εδω που μενω<καστορια >(ναι ναι ξερω οτι ειναι κατω απο την πανω αριστερη πινεζα στο χαρτη που ειναι κρεμασμενος )Οι παραγγελιες που λετε εδω ερχοντε 10 -15 -20 και βαλε αναλογως με βαρος και εταιρια...οι τιμες φωτια και οχι δε υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω την αμμο π.χ. 20 ευρω και ημεταφορικη να κοστισει 22ευρω δε το δεχομαι..
το λοιπον εχωντας δοκιμασει την μετα την παταγώδη αποτυχια της αμμου των lidl COSHIDA (ΠΟΟΟΟΟ το θυμαμαι και μου ρχεται η μυρωδια και ανακατευομαι) δοκιμασα λοιπον την cats pride και ειναι Ok κανει σβολους τα τσισακια οχι και σκληρα σαν πετρες που λεν καποιοι αλλα ικανοποιητικα σκληρα ωστε να αφαιρουνται και η τιμη μου φαινεται καλη αλλα περιμενω και τα δικα σας σχολια 12.25kg κιλα 20.25 ευρω.....εκανα προσπαθεια να αγορασω μεσω ινερνετ την words best cat litter βιολογικη απο καλαμποκοι που υποστηριζει οτι παει 2 μηνες το μεγαλο κουτι ..οι προσπαθειες απετυχαν παταγωδως μου εμφα;νιστηκε μηνυμα πως δε στελνουν απο αμερικη σε ολες τις χωρες τησ ευρωπης...
στο πλασ φορ γιου εχει ακομη μια αμμο
ΑΜΜΟΣ ADVANCE LITTER MULTIPERFORMANCE δεν την εχω δει πουθενα αλλου κριτικη δε βρηκα εδω απο κανεναν....ελπιζω σε εσας να μου πειτε τη γνωμη σας..α και κατι τελευταιο πηρα και την hills απο εκει αλλα οχι την ιδια πηρα παλι για ανηλικα γατακια αλλα νεα φορμουλα μακροζωιας λετε να εχουμε κανα προβλημα με το στομαχι?πηρα και μια applaws κονσερβα να δοκιμασουμε γιατι του μουσκευω την κροκετα με goyrmet κονσερβα αλλιως δε τρωει!!!περιμενω τις απαντησεις σας και ανυπομονω να ερθει το δεματακι μου βασικα ανυπομονω πολυ και για τα παιχνιδια μας !!!
καληνυχτα
γεια σας υγεία σε εσας και τα γατια σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 19:14, 12-10-10:

Στυλιανή την golden white παίρνω εγω και ειμαι πολύ ευχαριστημένη με 6 γατες που έχω. Δεν μυρίζει και έχει διάρκεια. κάνει σβώλους τα τσίσα και ειμαι γενικώς πολύ ευχαριστημένη. Την παίρνω απο την "Αποθήκη της Αννας" στη Ν. Σμύρνη. Δεν ξέρω πού μένεις εσύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stiliani (στυλιανη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O stiliani κατι γινετε έγραψε στις 16:09, 13-10-10:

καστορια μενω το γραφω πανω...την διαβασα την κριτικη εψαξα να βρω κανενα σαιτ με δωρεαν εξοδα αποστολης και τιποτα καλα θα ηταν να την εβρισκα πολυ πιο οικονομικη ειναι απο την εβερ αν βρει καποιος αναλογο σαιτ με δωρεαν εξοδα αποστολης που να εχει την παραπανω αμμο που αναφερει περιμενω μηνυματα ευχαριστω

Παράθεση

stiliani (στυλιανη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O stiliani κατι γινετε έγραψε στις 11:12, 14-10-10:

λοιπον η παραγγελια που εκανα δεν εχει ερθει ακομη το ηξερα αυτο απο την αρχη καθως δεν υπηρχαν ετοιμοπαραδοτα ολα τα προιόντα που πατήγγειλα και την συγκεκριμμενη αμμο σε καταστημα εδω δεν υπαρχει και στο πετ σοπ ον λαιν την βρηκα αλλα υπολογισα τα εξοδα αποστολης πανω απο 20 ευρώ...

Παράθεση

ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ
H ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ έγραψε στις 21:50, 21-10-10:

Καλησπέρα!Μία άμμος που σεν μυρίζει και θα μείνεις πολυ ευχαριστημένη(θεωρώ εγώ-έχω δοκιμάσει αρκετές του εμπορίου και κατέληξα σε αυτή)είναι του καρφουρ-μαρινόπουλος και σε καλή τιμή!Μάλιστα το συζήταγα και με ένα κύριο άλλη στιγμή και είχε την ίδια γνώμη!Αν έχει στην καστοριά τέτοιο σουπερμάρκετ δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις 4 ευρώ έχει!Καλό βράδυ!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:32, 22-10-10:

βασικα σημαντικο ρολο σε οτι αμμο και να χρησιμοποιεις παιζει το ποσο συχνα την καθαριζεις. Αν καθαριζεις την λεκανη 2-3 φορες την ημερα δεν θα εχεις προβλημα (αναφερομαι σε αμμο που σβωλιαζει). Εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με οσμες παρολο που εχω ανοιχτη λεκανη (ψεμματα, ειχα προβλημα οταν χρησιμοποιουσα μια αμμο απο clay την οποια την καθαριζα μια φορα τη μερα, λασπωνε και μυριζε περιεργα) Δυστυχως στην επαρχια οι επιλογες σου ειναι αρκετα περιορισμενες

Παράθεση

stiliani (στυλιανη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O stiliani κατι γινετε έγραψε στις 14:22, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ
Καλησπέρα!Μία άμμος που σεν μυρίζει και θα μείνεις πολυ ευχαριστημένη(θεωρώ εγώ-έχω δοκιμάσει αρκετές του εμπορίου και κατέληξα σε αυτή)είναι του καρφουρ-μαρινόπουλος και σε καλή τιμή!Μάλιστα το συζήταγα και με ένα κύριο άλλη στιγμή και είχε την ίδια γνώμη!Αν έχει στην καστοριά τέτοιο σουπερμάρκετ δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις 4 ευρώ έχει!Καλό βράδυ!
θα περιμενω να τελειωσουν οι αλλες και θα την δοκιμάσω και αυτήν αν είναι.. αρα τώρα εχω δυο στα υπόψην μου!αυτην και μετα την GOLDEN WHITE!

Παράθεση

stiliani (στυλιανη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O stiliani κατι γινετε έγραψε στις 14:24, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
βασικα σημαντικο ρολο σε οτι αμμο και να χρησιμοποιεις παιζει το ποσο συχνα την καθαριζεις. Αν καθαριζεις την λεκανη 2-3 φορες την ημερα δεν θα εχεις προβλημα (αναφερομαι σε αμμο που σβωλιαζει). Εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με οσμες παρολο που εχω ανοιχτη λεκανη (ψεμματα, ειχα προβλημα οταν χρησιμοποιουσα μια αμμο απο clay την οποια την καθαριζα μια φορα τη μερα, λασπωνε και μυριζε περιεργα) Δυστυχως στην επαρχια οι επιλογες σου ειναι αρκετα περιορισμενες
Καθαρίζω την άμμο πάντοτε 3 φορές τη μέρα οπως και 3 φορες την μέρα ανανεώνω φαγητο και νερό νομίζω πως είναι καλα 3 φορές ε??????

Παράθεση

Τσικος (Αγγελικη Αποστολου)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Τσικος
H Αγγελικη Αποστολου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Τσικος meow! έγραψε στις 14:41, 22-10-10:

μμμ...δεν ξερω....

Παράθεση

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Pocahontas
H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Pocahontas έγραψε στις 20:22, 23-05-11:

Καλησπέρα σε όλους
θέλω λίγη βοήθεια
θέλω να μου πείτε μια καλή γατοτροφή
για στειρωμένες γάτες (στείρωσα το γάτο μου πριν μια βδομάδα) και κόστος.
επίσης του πέρνω άμμο friskies και διάβαζα ότι η biokats είναι καλύτερη
πόσο κοστίζει αυτή η άμμος?
και κάτι άλλο τι λεκάνη μπορώ να πάρω για να μη γεμίζει το σπίτι άμμο ?
κάτι άκουσα και για φίλτρα.
τα κακάκια του μυρίζουν πάααρα πολυ
μήπως φταίει που του δίνουμε κονσέρβες και ξηρη τροφη friskies???
έχω πολλά θέματα να λύσω

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 35,079 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:06, 23-05-11:

Καταρχήν για τροφή δες εδω κάποια πράγματα.Για άμμο δες εδω..
Οι καλύτερες αμμολεκάνες είναι οι κλειστές..περίπου 25 ευρώ.Τα φίλτρα πάνε ακριβώς στις κλειστές αμμολεκάνες.
Ναι...με friskies,που δεν θεωρείται απο τις καλύτερες τροφές..και κονσέρβες..μυρίζουν περισσότερο τα κακάκια.

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 22:14, 23-05-11:

Λοιπόν έχω δοκιμάσει και άμμο friskies και biokats. Η biokats μου έχει φανεί πολύ καλύτερη! Ειδικά η απλή η friskies δεν συγκρίνεται με την biokats! Η αρωματισμένη friskies κάνει περίπου 4 ευρώ απ ότι θυμάμαι και η biokats fresh 5. Οπότε δεν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή. Η διαφορά τους είναι κυρίως στο ότι η biokats κάνει τα τσίσια μπάλες! Θα δοκιμάσω και την biokats πορτοκάλι και θα σου πω!!
Στο θέμα της αμμολεκάνης είχα και εγώ πρόβλημα γιατί η Mulan πετούσε άμμους έξω για να παίξει, οπότε πήρα κλειστή και ησύχασα και από μυρωδιές και από άμμους!

Παράθεση

gatotinaki (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gatotinaki
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O gatotinaki έγραψε στις 23:17, 08-06-11:

Καλησπέρα. Η bety bou μου έχει κλείσει 15 ημέρες στο σπίτι και έχει εξοικειωθεί πλήρως με το περιβάλλον. Από την πρώτη στιγμή πηγαίνει στην αμμολεκάνη της, προφανώς την είχε εκπαιδεύσει η μαμά της (ευτυχώς για μένα). Η πρώτη αγορά άμμου ήταν βάση της πρότασης του petshopa! Μου λέει μην πάρει άμμο γιατί κολλάει στο γατί και θέλει κάθε 2 ημέρες αλλαγή. Μου πρότεινε λοιπόν κατί χοντρά χαλίκια, πιο πολύ πετραδάκια θα τα έλεγα τα οποία έκαναν 16 ευρώ τα 11 κιλά νομίζω. Το πρόβλημα με αυτά είναι ότι δυσκολεύεται να τα σκεπάσει πλήρως και επίσης τα πετραδάκια που έχουν τσίσα δεν μπορώ να τα αφαιρέσω γιατί ναι μεν αλλάζουν χρώμα και καταλαβαίνω που έχει κάνει, αλλά είναι διασκορπισμένα. Πρέπει δηλαδή ενα ενα πετραδάκι να αφαιρώ πράγμα αδύνατο. Με λίγα λόγια για να μην σας κουράζω, θα ήθελα βάση της εμπειρίας που έχετε οι περισσότεροι, να μου προτείνετε το καλύτερο είδος άμμου, την καλύτερη ποιότητα και την καλύτερη μάρκα ασχέτου τιμής! Αυτή δηλαδή που θα κάνει την ζωή μου πιο εύκολη και η bety bou μου να χαίρεται να πηγαίνει τουαλέτα. Και κάτι ακόμα άσχετο με τον τίτλο του θέματος. Θα του αλλάξω τροφή και έχω καταλήξει στην Hills Kitten. Απλά είδα ότι έχει Τόνο και κοτόπουλο. Τί από τα 2 προτείνετε?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

endorama (Φωτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη endorama
H Φωτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H endorama έγραψε στις 01:13, 09-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από gatotinaki
Καλησπέρα. Η bety bou μου έχει κλείσει 15 ημέρες στο σπίτι και έχει εξοικειωθεί πλήρως με το περιβάλλον. Από την πρώτη στιγμή πηγαίνει στην αμμολεκάνη της, προφανώς την είχε εκπαιδεύσει η μαμά της (ευτυχώς για μένα). Η πρώτη αγορά άμμου ήταν βάση της πρότασης του petshopa! Μου λέει μην πάρει άμμο γιατί κολλάει στο γατί και θέλει κάθε 2 ημέρες αλλαγή. Μου πρότεινε λοιπόν κατί χοντρά χαλίκια, πιο πολύ πετραδάκια θα τα έλεγα τα οποία έκαναν 16 ευρώ τα 11 κιλά νομίζω. Το πρόβλημα με αυτά είναι ότι δυσκολεύεται να τα σκεπάσει πλήρως και επίσης τα πετραδάκια που έχουν τσίσα δεν μπορώ να τα αφαιρέσω γιατί ναι μεν αλλάζουν χρώμα και καταλαβαίνω που έχει κάνει, αλλά είναι διασκορπισμένα. Πρέπει δηλαδή ενα ενα πετραδάκι να αφαιρώ πράγμα αδύνατο. Με λίγα λόγια για να μην σας κουράζω, θα ήθελα βάση της εμπειρίας που έχετε οι περισσότεροι, να μου προτείνετε το καλύτερο είδος άμμου, την καλύτερη ποιότητα και την καλύτερη μάρκα ασχέτου τιμής! Αυτή δηλαδή που θα κάνει την ζωή μου πιο εύκολη και η bety bou μου να χαίρεται να πηγαίνει τουαλέτα. Και κάτι ακόμα άσχετο με τον τίτλο του θέματος. Θα του αλλάξω τροφή και έχω καταλήξει στην Hills Kitten. Απλά είδα ότι έχει Τόνο και κοτόπουλο. Τί από τα 2 προτείνετε?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

κι εγω hills τους δίνω μου είπε η κτηνίατρος πως είναι η καλύτερη
γευση? όποια τρώει πιο πολύ πάρε της
αμμο παίρνω την κρυσταλλικη νομίζω λέγεται everclean
επειδή εχω πεταξει τη συσκευασία δεν πάιρνω και όρκο
όταν σιγουρευτω θα σου πω
πάντως μην της βαζεις χαλίκια οι γάτες ειναι πολύ καθαρά ζώα και θα υποφέρει που θα της μυρίζει η άμμος τσίσα

Παράθεση

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 17:42, 18-06-11:

Λοιπόν στη γάτα μου δίνω ξηρά τροφή για στειρωμένες , αλλά δε ρισκάρω να αγοράσω κονσέρβα , γιατί είναι λίγο "δύσκολη" σ' αυτή την τροφή. Υπάρχει κάποιος κίνδυνος αν τρώει μόνο ξηρά τροφή;

Επίσης , σε περίπτωση που αποφασίσω να δώσω λίγο φαγητό σε γατάκι αστείρωτο και αδέσποτο , κάνει να δώσω τροφή για στειρωμένες , ή μόνο για αστείρωτες;

Επί τη ευκαιρία επειδή δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανοίξω νέο θέμα , σκεφτόμαστε να βγάζουμε τη γάτα βόλτα με λουράκι για να μην πλήττει συνεχώς μέσα στο σπίτι. Είναι καλή ιδέα και αν ναι τι λουράκι να αγοράσουμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,773 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 23:33, 18-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από christina.maria
Λοιπόν στη γάτα μου δίνω ξηρά τροφή για στειρωμένες , αλλά δε ρισκάρω να αγοράσω κονσέρβα , γιατί είναι λίγο "δύσκολη" σ' αυτή την τροφή. Υπάρχει κάποιος κίνδυνος αν τρώει μόνο ξηρά τροφή;

Επίσης , σε περίπτωση που αποφασίσω να δώσω λίγο φαγητό σε γατάκι αστείρωτο και αδέσποτο , κάνει να δώσω τροφή για στειρωμένες , ή μόνο για αστείρωτες;

Επί τη ευκαιρία επειδή δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανοίξω νέο θέμα , σκεφτόμαστε να βγάζουμε τη γάτα βόλτα με λουράκι για να μην πλήττει συνεχώς μέσα στο σπίτι. Είναι καλή ιδέα και αν ναι τι λουράκι να αγοράσουμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια
Στην πρωτη ερωτηση δεν ξερω να σου απαντησω με σιγουρια...αν δοκιμαζες καποια γκουρμε τροφη καλης ποιοτητας ισως? Οχι σε καθημερινη βαση απλα καμια φορα για αλλαγη.

Για τα αδεσποτα αστειρωτα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο προβλημα, το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι αν ειναι μικρουλια λογικα θα χρειαζονται καποια τροφη για την αναπτυξη τους.

Οσο για το λουρακι απο οσο ξερω και βλεπω και εδω στο φορουμ αρκετοι εχουν παρει το σαμαρακι. Ειναι καλη ιδεα η βολτα αρκει βεβαια να πηγαινετε σε ησυχο μερος ωστε να μη φοβαται τα αυτοκινητα και να το ευχαριστιεται

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elmeow (Ελένη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elmeow
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλάάάά τσιτσινιάάάά! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H elmeow A meow massages the heart... έγραψε στις 10:38, 19-06-11:

Καλημέρα..εγώ στον γάτο μου που είναι στειρωμένος του δίνω hills light κοτόπουλο αλλά πολύ καλή είναι και της royal canin για στειρωμένα
Τα γατάκια δεν θα πάθουν κάτι αν δεν τρώνε κονσέρβα,απλά δίνουμε που και που για να το ευχαριστηθούν,αλλά σε καθημερινή βάση κάνουν κακό στα δοντάκια τους
Οι schesir κονσερβούλες μυρίζουν πολύ ωραία και υπάρχουν διάφοροι συνδιασμοί γεύσεων,κάποιο ίσως τους αρέσει
Από άμμο ψηφίζω ever clean,ακριβούτσικη αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά,επειδή εμένα και τα 3 πάνε στην ίδια άμμο παίρνω την ever clean Multiple Cat..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstantina119

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konstantina119
H konstantina119 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (περιμένουμε τη δεύτερη γατούλα μας....!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H konstantina119 έγραψε στις 13:08, 19-06-11:

Καλημερα!προσωπικα μου φαινονται λιγο ακριβα καποια προιοντα απο αυτα που αναφερατε. Δεν ξερω ισως επειδη εχω κ σκυλο που οσο να πεις χρειαζεται μεγαλυτερες ποσοτητες φαγητου εχω καλυφθει με Proplan και για τα δυο τους κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Η Σκατουλα μας τρωει proplan για στειρωμενες κ ο Μουργακος την αντιστοιχη για σκυλους κ φαινεται να τους αρεσει πολυ!κονσερβες αποφευγουμε γιατι κανουν κακο κ μπορει να δημιουργησουν διαρροιες (το ποσο καλη ειναι μια τροφη φαινεται απο τα κακακια του ζωου μας). Οσον αφορα την αμμο χρησιμοποιω Friskies κ δεν διαφωνω οτι υπαρχουν καλυτερες αλλα αμα τα μαζευουμε κ τα αλλαζουμε οταν πρεπει θεωρω οτι ειναι μια χαρα!!

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 16:56, 19-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από speri
Στην πρωτη ερωτηση δεν ξερω να σου απαντησω με σιγουρια...αν δοκιμαζες καποια γκουρμε τροφη καλης ποιοτητας ισως? Οχι σε καθημερινη βαση απλα καμια φορα για αλλαγη.

Για τα αδεσποτα αστειρωτα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο προβλημα, το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι αν ειναι μικρουλια λογικα θα χρειαζονται καποια τροφη για την αναπτυξη τους.

Οσο για το λουρακι απο οσο ξερω και βλεπω και εδω στο φορουμ αρκετοι εχουν παρει το σαμαρακι. Ειναι καλη ιδεα η βολτα αρκει βεβαια να πηγαινετε σε ησυχο μερος ωστε να μη φοβαται τα αυτοκινητα και να το ευχαριστιεται
Όσον αφορά τις κονσέρβες , κατά καιρούς έχουμε αγοράσει κάποιες από πετ σοπ , αλλά δεν τρελάθηκε ιδιαίτερα και μετά από κάποιες ώρες η κονσέρβα χάλαγε

Είναι ένας γάτος , πάνω από ενός έτους νομίζω , που περνάει καμιά φορά από την αυλή και ήθελα να σιγουρευτώ ότι δε θα τον πειράξει η τροφή των στειρωμένων , βέβαια αν μας συνηθίσει θα αγοράσω και για αστείρωτα

Ευτυχώς η περιοχή είναι αρκετά ήσυχη και έχουμε και πάρκο κοντά μας , οπότε αν πάρουμε σαμαράκι θα μπορούμε να τη βγάζουμε λίγες ώρες εκεί. Σε περίπτωση που δε βρω σε κοντινό πετ σοπ , πού να απευθυνθώ;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 35,079 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:37, 19-06-11:

Και τα κτηνιατρεία εχουν σαμαράκια..
Πριν την βγάλεις για βόλτα με το σαμαράκι πάντως,θα πρεπει προηγουμένως να έχεις κάνει κάποιες δοκίμές.Να δεις κατα πόσον το δέχεται..διότι δεν το δέχονται όλα.Όταν και αν το έχει λίγο συνηθίσει..τότε να την βγάλεις.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 18:55, 19-06-11:

Ναι σωστά! Είδα ένα άρθρο για το πώς να το συνηθίσει εδώ οπότε κάπως έτσι πρέπει να το δοκιμάσω πάνω της , σωστά;
Σας ευχαριστώ όλους

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 11:38, 21-06-11:

Να ρωτήσω και εγώ.... γιατί οι γάτες πρέπει να βγαίνουν έξω βόλτα..;; νόμιζα πως δεν θέλουν να φεύγουν από το σπίτι τους γιατί συνδέονται στενά με αυτό και το χώρο τους γενικά. Η βόλτα τις θα τους προσφέρει; βαριούνται δηλαδή μέσα στο σπίτι....; γιατί από το λίγο που καταλαβαίνω είναι ότι παίζουν για λίγο μετά ρίχνουν έναν ύπνο....κοκ. Θα κάνουν τσίσα και έξω δηλαδή; γενικά σαν απορία το έχω...

Παράθεση

danai_ns (Δανάη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη danai_ns
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H danai_ns έγραψε στις 12:06, 21-06-11:

Δεν είναι υποχρεωτικό να βγει η γατούλα βόλτα. Απλά είναι ένας καλός τρόπος για τη γατούλα και τον άνθρωπό της να πάρουν αέρα μαζί και να κάνουν κάτι διαφορετικό. Αυτό στην περίπτωση βέβαια που το ζωάκι δεχτεί το λουρί, γιατί πολλές γάτες δεν το δέχονται.
Όσο για τουαλέτα, εννοείται μόνο στην αμμολεκάνη. Από το χώμα το ζωάκι μπορεί να κολλήσει διάφορα, όπως πχ μύκητες, και δεν είναι γενικά ο,τι καλύτερο για την υγιεινή του.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:43, 21-06-11:

Συμφωνω με τη Δαναη..δεν ειναι υποχρεωτικο..και δεν ενδυκνειται για ολες τις περιπτωσεις.Μονο οταν η γατα ειναι κοινωνικοτατη,ηρεμη..και δεχεται το σαμαρακι.Κατα τα αλλα...αν δεν μαθει απο την αρχη το εξω,δεν το ζηταει κιολας.Βεβαια την περιεργεια παντα την εχει...

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 14:46, 21-06-11:

Νομίζω αυτό είναι ακόμη καλύτερο για αδεσποτάκια που έχουν υιοθετηθεί και μένουν στο σπίτι. Έχουν ήδη συνηθίσει το έξω και μ' αυτόν τον τρόπο δεν υπάρχει περίπτωση να πάθουν κατάθλιψη ή κάτι τέτοιο με το να βρίσκονται συνέχεια στο σπίτι. Πάντως για τη δικιά μου κάτι τέτοιο θα της αρέσει πολύ , ακόμα δεν το έχει χωνέψει ότι τη βάλαμε μέσα
Και φυσικά όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι η γάτα σας θα δεχτεί το σαμαράκι

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 15:19, 21-06-11:

Mάλιστα...δεν το είχα σκεφτεί έτσι...η δικιά μας είναι υιοθετημένη από πολύ μικρή (7 ημερών) οπότε δεν νομίζω πως της λείπει το έξω...απλά έχει περιέργεια...όταν ανοίξω την πόρτα να πάμε βόλτα με το σκύλο μας την βλέπω που θέλει πολύ να ακολουθήσει....Δύσκολο όμως το βλέπω....γιατί και βόλτα να βγει θα μυρίζει δηλαδή και θα περπατάει όπως ένας σκύλος...;;; και πως θα αποφύγεις την επαφή με το χώμα αφού στο δρόμο μας βρίσκεις παρτέρια....χμμμμ

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 21:27, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από endorama
αμμο παίρνω την κρυσταλλικη νομίζω λέγεται everclean
επειδή εχω πεταξει τη συσκευασία δεν πάιρνω και όρκο
όταν σιγουρευτω θα σου πω
πάντως μην της βαζεις χαλίκια οι γάτες ειναι πολύ καθαρά ζώα και θα υποφέρει που θα της μυρίζει η άμμος τσίσα
Προσωπικά δεν έχω μείνει ευχαριστημένη με την κρυσταλλική! Και πήρα και μια μάρκα που θεωρείται καλή. Μου βρομούσε κάθε φορά που πήγαινε η μουλαν στην τουαλέτα με τη μία! Ενώ με την μπιοκατς δεν καταλαβαινω ποτε παει τουαλέτα. Πιο πολύ ευκολία στο καθάρισμα είναι αλλά από μυρωδιά.....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 22-06-11 στις 15:22. Αιτία: Διόρθωση quote
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:56, 21-06-11:

Η everclean..δεν ειναι κρυσταλλικη...ειναι μπεντονιτης...
Οι κρυσταλικες..οντως ειναι οι χειροτερες..βρωμανε ασυστολα...παλια..την καλυτερη κρυσταλικη επαιρνα,και βρωμοκοπαγε ο τοπος..

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 22:19, 21-06-11:

νομιζω την easyclean εννοεις..δεν εχω δοκιμασει κρυσταλλικες αλλα οσοι οι περισσοτεροι δεν ειναι ευχαριστημενοι.

Παράθεση

trelaa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trelaa
H trelaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αρκετες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H trelaa έγραψε στις 11:18, 12-10-11:

γεια σε ολους!!!προσφατα αποκτησα ενα γατακι και εχω προβλημα με την αμμο!!την αμμο την εχω μεσα στο σπιτι και η αληθεια ειναι οτι μυριζει πολυυυυυυυ!!!!!!ξερετε καμια αμμο μου προτεινετε???μηπωσ να την βγαλω εξω στο μπαλκονι?????τι να κανω????βοηθεια!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

κζ8 (μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κζ8
H μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (ουυυυυυ.....ενα σωρο έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H κζ8 έγραψε στις 11:55, 12-10-11:

τι αμμο χρησιμοποεις?

πολυ αποτελεσματικες ειναι οι κλειστες αμμολεκανες
και απο αμμους οι biocats και everclean

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

trelaa

Νεοφερμένος

H trelaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αρκετες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H trelaa έγραψε στις 11:59, 12-10-11:

εγω χρησιμοποιω αμμο biocats αλλα μυριζει!οι κλειστεσ αμμολεκενεσ δεν μυριζουν???????

Παράθεση

κζ8 (μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κζ8
H μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (ουυυυυυ.....ενα σωρο έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H κζ8 έγραψε στις 12:08, 12-10-11:

ισως εχει να κανει κ με τη διατροφη της γατουλας πχ μετα απο κονσερβες η καποιες μαρκες ξηρης τροφης

εγω με κλειστη αμμολεκανη κ everclean δεν μυριζε το παραμικρο ...
κ εγω εχω πολυ δυνατη οσφρηση!!!!!!!!!!!

Παράθεση

trelaa

Νεοφερμένος

H trelaa έγραψε στις 12:19, 12-10-11:

ευχαριστω πολυ γαι τισ συμβουλεσ!!!μηπωσ ξερεισ καμια καλη ξηρα τροφη για γατακι?τι ειναι καλυτερο η ξηρα τροφη ή η κονσερβεσ???

Παράθεση

κζ8 (μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κζ8

H κζ8 έγραψε στις 12:56, 12-10-11:

ξηρη τροφη.

πολλοι εδω μεσα χρησιμοποιουνε της ακανα,οριτζεν,ρουαγιαλ κτλ
ειναι βεβαια τι θα καθισει στο δικο σου.
εμενα με την ρουαγιαλ kitten δεν μυριζαν καθολου ενω με hills απαπαπα....
κονσερβα πιστευω μια φορα την εβδομαδα αλλα ολα τα παραπανω ειναι δικη μου εκτιμηση...τα γατακια διαφερουν

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,691 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 13:50, 12-10-11:

trelaa, προσωπικά δίνω στην δική μου Acana και χρησιμοποιώντας κλειστή αμμολεκάνη και άμμο Everclean μπλε ή μωβ, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με μυρωδιές.
Ίσως να έχει να κάνει με την διατροφή της γάτας σου ή και με την άμμο, εάν δεν χρησιμοποιείς μια τόσο καλής ποιότητας άμμο.
Εάν της δίνεις και καμία κονσέρβα που και που, πιστεύω ότι πολύ καλές είναι οι Applaws.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:56, 12-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από trelaa
ευχαριστω πολυ γαι τισ συμβουλεσ!!!μηπωσ ξερεισ καμια καλη ξηρα τροφη για γατακι?τι ειναι καλυτερο η ξηρα τροφη ή η κονσερβεσ???
Κονσέρβες. Η ξηρά τροφή παράγεται για να διευκολύνει τον άνθρωπο.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:59, 12-10-11:

Παντως για να μην μυριζουν τα κακα,σαφεστατα και ειναι καλυτερη η ξηρα τροφη,.Τωρα το αν ειναι καλυτερες οι ξηρες ή οι κονσερβες..εκει οι γνωμες ειναι διχασμενες.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:39, 12-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα;2850179[U
]Παντως για να μην μυριζουν τα κακα,σαφεστατα και ειναι καλυτερη η ξηρα τροφη,.[/U]Τωρα το αν ειναι καλυτερες οι ξηρες ή οι κονσερβες..εκει οι γνωμες ειναι διχασμενες.
Μύθος. Δεν έχει σημασία πόσο υγρή είναι η τροφή, όσο η ποιότητα της τροφής και τα συστατικά της. Στον δικό μου πάντως με τις κονσέρβες μύριζαν λιγότερο και τώρα με τα ωμά δεν μυρίζουν καθόλου. Όσο πιο ευπεπτη είναι η τροφή, τόσο περισσότερο την αφομοιώνουν και τόσο λιγότερο μυρίζουν (ακόμα και η ποσότητα αλλάζει... με την ξηρά ο δικός μου έκανε την ανάγκη του 2 φορές τη μέρα vs μια φορά κάθε 2 μέρες με τα ωμά (πολύ μικρή ποσότητα)). Όταν μια γάτα τρέφεται με καλαμπόκι, θα αφομοιώσει πολύ λιγότερα συστατικά σε σχέση με όταν τρέφεται με κρέας. Επίσης όταν η δίαιτα τις γάτας περιλαμβάνει συστατικά τα οποία δεν μπορεί να διασπάσει και να αφομοιώσει, τότε τον ρόλο αυτό τον αναλαμβάνουν τα βακτήρια του εντέρου τα οποία με την σειρά τους παράγουν ουσίες που μυρίζουν (θείο, μεθάνιο, κτλ).

Παράθεση

catandie (Αντυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catandie
H Αντυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H catandie μια γκρί ουρίτσα τρίβεται στα πόδια μου έγραψε στις 12:20, 05-01-12:

Η μικρη χθες εκανε τσισα στο κρεβατι μου..... Μαλλον φταιει η κλειστη αμμος, παρολο που την εδειξα και την εβαλα μεσα και βγηκε μονη της 2 φορες......

Επισης ηθελα να ρωτησω κατι για την διατροφη τους, μιας και ο Τουλης ειναι τρομερα λιχουδης, ενω η αλλη ειναι ολιγοφαγη, αν υπαρχει καποιος τροπος να σταματησει να της τρωει το φαγητο της( παρολο που τα ταιζω σε διαφορετικους χωρους, παει τρεχοντας μολις τελειωσει το δικο του να φαει και της αλλης) κι αν θελω να φυγω για 2 μερες, ειμαι σιγουρη οτι θα γινει ο Τουλης σαν μπαλονι κι αλλη σαν ανορεξικη.... Αλλα δεν εχω βρει καποιο παρομοιο θεμα για να το βαλω..... Συγνωμη που το γραφω εδω..... Θελετε να με πληροφορησετε που θα μπορουσα να το γραψω?

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 12:23, 05-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από catandie
Η μικρη χθες εκανε τσισα στο κρεβατι μου..... Μαλλον φταιει η κλειστη αμμος, παρολο που την εδειξα και την εβαλα μεσα και βγηκε μονη της 2 φορες......

Επισης ηθελα να ρωτησω κατι για την διατροφη τους, μιας και ο Τουλης ειναι τρομερα λιχουδης, ενω η αλλη ειναι ολιγοφαγη, αν υπαρχει καποιος τροπος να σταματησει να της τρωει το φαγητο της( παρολο που τα ταιζω σε διαφορετικους χωρους, παει τρεχοντας μολις τελειωσει το δικο του να φαει και της αλλης) κι αν θελω να φυγω για 2 μερες, ειμαι σιγουρη οτι θα γινει ο Τουλης σαν μπαλονι κι αλλη σαν ανορεξικη.... Αλλα δεν εχω βρει καποιο παρομοιο θεμα για να το βαλω..... Συγνωμη που το γραφω εδω..... Θελετε να με πληροφορησετε που θα μπορουσα να το γραψω?
Δοκιμασε για μερικες μερες να της βγάλεις το πορτάκι! Να συνηθισει το χωρο και το βαζεις αργοτερα!

Οσο για την τροφη ειναι ενα θεμα ειναι η αληθεια!! Ισως μπορεις να ταιζεις την μικρη σου σε αλλο χωρο που να μην εχει προσβαση ο μεγαλος σου! Καπου δηλαδη που να μπορεις να κλεινεις μια πορτα ή κατι τετοιο!
Σε περιπτωση που λειψεις το παιζεις κορονα γραμματα! Εκτος αν εχεις καποιος να πηγαινει τουλαχιστον μια φορα την ημερα να τους βαζει φαγητο και να τα παρακολουθει οσο τρωνε!

Παράθεση

Bello

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bello
H Bello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H Bello έγραψε στις 12:33, 05-01-12:

Το θέμα με το φαγητό είναι πολύ δύσκολο εγώ τα ταίζω σε χωριστούς χώρους και αν δεν τελειώσει ο ένας δεν βγάζω τον άλλο.Όταν λείπω φροντίζω να έρχεται κάποιος να τα ταίζει ο καημένος ο αδερφός μου συνήθως με ακριβείς οδηγίες για τις τροφές τους γιατί είναι και διαφορετικές και δεν πρέπει να μπερδεύονται και περιμένει κι αυτός να φάνε για να φύγει. Φαντάσου στρες που τραβάω όταν φεύγω.

Παράθεση

catandie (Αντυ)

Δραστήριο Μέλος

H Αντυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H catandie μια γκρί ουρίτσα τρίβεται στα πόδια μου έγραψε στις 13:05, 05-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bello
Το θέμα με το φαγητό είναι πολύ δύσκολο εγώ τα ταίζω σε χωριστούς χώρους και αν δεν τελειώσει ο ένας δεν βγάζω τον άλλο.Όταν λείπω φροντίζω να έρχεται κάποιος να τα ταίζει ο καημένος ο αδερφός μου συνήθως με ακριβείς οδηγίες για τις τροφές τους γιατί είναι και διαφορετικές και δεν πρέπει να μπερδεύονται και περιμένει κι αυτός να φάνε για να φύγει. Φαντάσου στρες που τραβάω όταν φεύγω.
Γι αυτο αποφασισα να τα παρω μαζι μου 3 ημερο στο εξοχικο μου να τελειωνει η υποθεση......
Σε χωριστους χωρους κι εγω, αλλα πρεπει να προσεχω γιατι ο Τουλης παει τρεχοντας να φαει το φαγητο της αφου τελειωσει το δικο του.....

Το πορτακι το ειχα βγαλει για 3-4 μερες και πηγαινε κανονικα, χθες που το εβαλα, της εδειξα 2 φορες και βγηκε μονη της, αλλα το βραδυ.... ανακαλυψα τα τσισα της!

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 16:59, 05-01-12:

όταν τα ξανακάνει απ'εξω πότισε ένα χαρτάκι με τα τσίσα και ρίχτο μέσα στην αμμοδόχο,πάντα χωρίς πορτάκι η' αν κάνει κακάκια με μια οδοντογλυφίδα κόψε ένα κομματάκι και βάλτο και αυτό μέσα!Θα δείς,έχει αποτέλεσμα ,εμείς έτσι κάναμε το πρώτο βράδυ που πήραμε τον Elvis και πάει μόνο εκεί από τότε!
Από την άλλη καμιά φορά έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι σε κατουράνε γιατι κάτι τους ενοχλεί,αν δεν αλλάξει κάτι και δεν βρίσκεις θέμα εδώ μέσα μίλα με την Πουπουλίνα!

Παράθεση

catandie (Αντυ)

Δραστήριο Μέλος

H catandie μια γκρί ουρίτσα τρίβεται στα πόδια μου έγραψε στις 18:00, 05-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gianduia7
όταν τα ξανακάνει απ'εξω πότισε ένα χαρτάκι με τα τσίσα και ρίχτο μέσα στην αμμοδόχο,πάντα χωρίς πορτάκι η' αν κάνει κακάκια με μια οδοντογλυφίδα κόψε ένα κομματάκι και βάλτο και αυτό μέσα!Θα δείς,έχει αποτέλεσμα ,εμείς έτσι κάναμε το πρώτο βράδυ που πήραμε τον Elvis και πάει μόνο εκεί από τότε!
Από την άλλη καμιά φορά έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι σε κατουράνε γιατι κάτι τους ενοχλεί,αν δεν αλλάξει κάτι και δεν βρίσκεις θέμα εδώ μέσα μίλα με την Πουπουλίνα!
Έχει ήδη την δικη της μυρωδιά μέσα η άμμος Γιατί όταν δεν είχα το πορτακι πήγαινε Κανονικά, χθες που το Έβαλα στη θέση του είναι που τα έκανε στο κρεβάτι μου,
Το ξέρω ότι αν τα ενοχλήσει κάτι... Αν κ δε Νομίζω, Νομίζω απλα την μπλόκαρε η πόρτα.... Αλλα πριν 3 Χρόνια που είχα παει διακοπές 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ και μόλις άκουσε ο μεγαλύτερος γάτούλης μου το αμάξι μου πήγε κ κατουρησε Πάνω στο κρεβάτι μου....

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 18:08, 05-01-12:

Έχει ήδη την δικη της μυρωδιά μέσα η άμμος Γιατί όταν δεν είχα το πορτακι πήγαινε Κανονικά, χθες που το Έβαλα στη θέση του είναι που τα έκανε στο κρεβάτι μου,
Το ξέρω ότι αν τα ενοχλήσει κάτι... Αν κ δε Νομίζω, Νομίζω απλα την μπλόκαρε η πόρτα.... Αλλα πριν 3 Χρόνια που είχα παει διακοπές 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ και μόλις άκουσε ο μεγαλύτερος γάτούλης μου το αμάξι μου πήγε κ κατουρησε Πάνω στο κρεβάτι μου....
Αυτό ακριβώς έκανε η Αλέκα όταν ήταν 5-6 μηνών..
Πήραμε τουαλέτα με πορτάκι και δεν πήγαινε..Ο,ΤΙ και να κάναμε δεν πήγαινε για κανένα λόγο..Εάν βάζαμε το πορτάκι, θρηνούσαμε κουβέρτες και παπλώματα..
Δύο χρόνια μετά και πάλι δε το θέλει..
Το αποδεχτήκαμε...

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 18:15, 05-01-12:

Και εμείς το πορτάκι δεν το έχουμε βάλει ακόμα και ούτε θα το βάλουμε όπως φαίνεται!!Ετσι και αλλιώς δεν πετάει άμμο προς τα έξω αλλά προς τα μέσα,οπότε λερώνει πολύ λίγο!

Παράθεση

catandie (Αντυ)

Δραστήριο Μέλος

H catandie μια γκρί ουρίτσα τρίβεται στα πόδια μου έγραψε στις 18:22, 05-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από mpoulaalekoula
Αυτό ακριβώς έκανε η Αλέκα όταν ήταν 5-6 μηνών..
Πήραμε τουαλέτα με πορτάκι και δεν πήγαινε..Ο,ΤΙ και να κάναμε δεν πήγαινε για κανένα λόγο..Εάν βάζαμε το πορτάκι, θρηνούσαμε κουβέρτες και παπλώματα..
Δύο χρόνια μετά και πάλι δε το θέλει..
Το αποδεχτήκαμε...
Μάλλον Πρέπει να το αποδεχτω κ Εγώ..... Που μπορω να μιλήσω για κάποιον καλο κτηνίατρο στα βορεια προάστια; Νομίζω η δικη μου αν και παρα πολυ Καλή ότι είναι τσιμπημενη

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:15, 05-01-12:

Μάλλον Πρέπει να το αποδεχτω κ Εγώ..... Που μπορω να μιλήσω για κάποιον καλο κτηνίατρο στα βορεια προάστια; Νομίζω η δικη μου αν και παρα πολυ Καλή ότι είναι τσιμπημενη
Εδω θα βρεις τη λιστα κτηνιατρων που εχουν προταθει απο τα μελη μας,και εδω μπορεις να γραψεις για το αν ξερουν καποιον καλο κτηνιατρο στην περιοχη σου.

Παράθεση

dudu

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dudu
Ο dudu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O dudu Που να εισαι αραγε......??? έγραψε στις 22:56, 29-01-12:

Καλησπερα,θα ηθελη την γνωμη σας γι'αυτην την τροφη!
http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/d...nd_well/112819

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απορίες για την άμμο - Από Μυρτω4038
      Το θέμα έχει λάβει 367 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-06-17 στις 21:26.
    • Απορίες για την άμμο - Από alpi***
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-01-10 στις 21:32.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους