Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,509 εγγεγραμμένα μέλη και 718,480 μηνύματα σε 22,637 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 128 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνουμε όταν είμαστε μόνοι με τη γάτα μας... ομολογήστε!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:59, 11-03-12:

Μετά από σειρά αποκαλύψεων, είδα ότι υπάρχει ψαχνό εδωπέρα.
Κι επειδή μοιάζει ότι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ έξι άτομα θα ήταν πρόθυμα να μιλήσουν, ενώ ενδεχομένως κι άλλοι να υποκύψουν στη σκληρή αυτή ανάκριση που ξεκινώ, σας ωθώ: μιλήστε!

Τι κάνετε με τη γατούλα σας όταν δε σας βλέπει κανείς;
Όταν είναι κλειστά τα πατζούρια, άδειο το διαμέρισμα, σβηστά τα τηλέφωνα;
Όταν έχει μόλις φύγει η θεία... κλείνετε την πόρτα, γυρνάτε στη γάτα... και τι της κάνετε;
Τα πρωινά που αρνείστε να σηκωθείτε και οι δύο, τι συμβαίνει στο κρεβάτι;

Όλα τα άπλυτα στη φόρά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:05, 11-03-12:

Για να το πω περιφραστικά , ...¨ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ¨!!! Του γιατρού!

Εεεε, τα κλασσικά μωρέ...τους χορεύω , τους τραγουδάω, τους κρύβομαι, τους κάνω γκριμάτσες , (είναι απολαυστικό το βλέμμα τους όταν με κοιτάνε να παραλογίζομαι με αυτή την απορία ¨τιν τούτο¨ ¨τί έπαθε ξαφνικά;¨ ¨τί ήπιε η μαμά μας;¨ ),
τους κάνω ό,τι πιο περίεργη κίνηση μπορεί να τους προκαλέσει το ενδιαφέρον και το ηλίθιο βλέμμα απορίας, τους μιλάω με φωνή σαν να έχω ρουφήξει τον αέρα από το μπαλόνι....
Τέτοια όμορφα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 20:08, 11-03-12:

Εγώωω όταν κλείσουν τα τηλέφωνα, οι πόρτες και τα παντζούρια, όταν όλοι φύγουν, όταν κανείς δε μπορεί να μας ακούσει ή να μας δει
........................
.................................
...............................................
.................................................................
συνεχίζω να παραλογίζομαι όπως ακριβώς και προηγουμένως

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nifadoulis (Ευαγγελία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nifadoulis
H Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H nifadoulis έγραψε στις 20:13, 11-03-12:

Για αρχή χτενιζόμαστε και μετά τρίβω τη μούρη μου στην φουντωτή κοιλίτσα τους. Το αγόρι χτυπάει νευρικά την ουρά του αλλά το κορίτσι αρχίζει το κλασσικό γουργουρητό απο αγαλίαση. Συνήθως βάζουμε μουσική και τα σηκώνω στα δύο ποδαράκια τους και τα χορεύω και ταυτόχρονα ρουφαω μέχρι και τα μουστακια τους απο τα πολλά φιλιά.
Άλλες φορές παίζουμε κυνηγητό και κρυφτό.... απλά πράγματα που κάθε γατογονιός τα κάνει

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 20:32, 11-03-12:

Το κυνηγητό και το κρυφτό είναι και δικό μας αγαπημένο παιχνίδι!
Από χάδια η Άρτεμις δεν έχει παράπονο καθώς απολαμβάνει άπειρα κι από εμένα κι από τον αδερφό μου.
Αυτά γίνονται είτε με βλέπουν είτε δε με βλέπουν, δεν έχουμε τέτοια κολλήματα!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:33, 11-03-12:

Τίποτα πιο extreme;;
Ούτε της χορεύεις; Ούτε της τραγουδάς;;
Ούτε γκριμάτσες;;
Ούτε κάνεις περίεργη τη φωνή σου;;
Τίποτα, τίποτα ;;;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 20:39, 11-03-12:

Γενικά δεν χορεύω ποτέ εκτός εάν έχω πιεί πάρα πολύ και με έχει βαρέσει στο κεφάλι.
Τραγουδάω γενικά εάν πορώνομαι με κάποιο τραγούδι οπότε μπορεί να της έχω τραγουδήσει καμία goth-ιά που ακούω εκείνη την ώρα.
Από γκριμάτσες δε νομίζω τίποτα το ιδιαίτερο, ίσως να προσποιούμαι ότι την κοιτάω κι εγώ με τα μάτια ορθάνοιχτα όταν το κάνει κι αυτή επάνω στο παιχνίδι.
Ενίοτε την φωνάζω και με ονόματα που δε μπορώ να πω δημοσίως ()...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,939 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 20:44, 11-03-12:

Εμείς εδώ πάντως παίζουμε κυνηγητο, αλλά το αγαπημένο μας είναι το κρυφτούλι! Μεγάλη λατρεία! Κρύβομαι, και ξαφνικά πετάγεται φουντωτος με πλάγια βηματάκια μπροστά μου ο μικρός!
Με το που κάνω κίνηση πάει και κρύβεται! Και πάλι από την αρχή!

Μια φορά μου είχε χτυπήσει η γειτόνισσα την πόρτα και όταν ρώτησε τι κάνεις; Αντί να πω καλά είμαι εσυ; Είπα να εδώ παίζω κρυφτό με το γάτο! Πέθανε στα γέλια η γυναίκα!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nifadoulis (Ευαγγελία)

Νεοφερμένος

H Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H nifadoulis έγραψε στις 21:02, 11-03-12:

Και εμάς το κρυφτό είναι απο τα αγαπημένα μας παιχνίδια. Πως το καταλαβαίνουν τα σκασμένα όμως και παίζουν και αυτά!!!!
Στην αρχή κρύβεται η μικρή μου και εγώ κάνω πως την ψάχνω και αυτή ξαφνικά έρχεται και μου κάνει επίθεση. Μετά στο καπάκι της αποσπώ με το ποντίκι της την προσοχή πετώντας το μακριά και πάω και κρύβομαι. Μετά με ψάχνει αυτή...Βγαίνω εγώ ξαφνικά και την αιφνιδιάζω και μου πλαγιάζει το σώμα της και φουντώνει την ουρά της σαν ασβός και δως του τρέξιμο. Και ξανά απ'την αρχή μια κρύβεται αυτή μια εγώ
Αφήστε τα για βίντεο είμαστε και βουρ στον Λαζόπουλο.....έχει να γελάσει το πανελλήνιοοοοοο

Υ.Γ. Μην νομίζετε πως κάνω διακρίσεις....και τον μικρούλη τον παίζω αλλά δεν έχει ξεθαρρέψει τελείως και ο χαζούλης όταν τρέχω ψιλοφοβάται και τρέχει να σωθεί

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

O Lord Kratos έγραψε στις 21:10, 11-03-12:

Εμείς εδώ πάντως παίζουμε κυνηγητο, αλλά το αγαπημένο μας είναι το κρυφτούλι! Μεγάλη λατρεία! Κρύβομαι, και ξαφνικά πετάγεται φουντωτος με πλάγια βηματάκια μπροστά μου ο μικρός!
Με το που κάνω κίνηση πάει και κρύβεται! Και πάλι από την αρχή!
Αυτό ακριβώς συμβαίνει και με την δική μου αν και δεν φουντώνει - κυρτώνει τη ράχη της τόσο συχνά.
Όταν όμως το κάνει είναι πραγματικά ένα απολαυστικότατο θέαμα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:16, 11-03-12:

Κρυφτούλι παίζουμε κι εμείς. Παλιά νόμιζα ότι πάθαινε κάτι όταν έμπαινα στην τουαλέτα για άλλους λόγους, αλλά τελικά την ενθουσιάζει το ότι μία με βλέπει μία όχι!!!
Η πλάκα είναι πως όταν την εξιτάρω, φουντώνει απίστευτα η ουρά της...!!! Θα ανεβάσω βίντεο να σας το δείξω, το παθαίνουν και τα δικά σας;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nifadoulis (Ευαγγελία)

Νεοφερμένος

H nifadoulis έγραψε στις 21:43, 11-03-12:

Ένα άλλο αγαπημένο της παιχνιδάκι όσο και να σας φαίνεται περίεργο είναι το καζανάκι. Μη δει την πόρτα απο το μπάνιο ανοιχτή βουρ μέσα. Της πατάω ελάχιστα το καζανάκι και έτσι όπως κυλάει το νερό λίγο λίγο το χτυπάει με το πόδαράκι της.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 23:38, 11-03-12:

Kι εμας το αγαπημενο μας ειναι το κρυφτο. Βεβαια ο Τζιμακος μου κανει και ενεδρες εκει που δε το περιμενω. Κρυβεται πισω απο κουρτινες, πορτες, το γατοδενδρο του και οταν παω να περασω ορμαει.
Μονο μεσα απο το ψυγειο δε μου εχει βγει. Ακομα.
Χα χα, ποσες φορες εχω παει να τον πατησω γιατι πραγματικα με αιφνιδιαζει.
Νοιωθω σα τον επιθεωρητη Κλουζω στον Ροζ πανθηρα, που του εκανε απροβλεπτες επιθεσεις ο υπηρετης του.
Παρτε μια ιδεα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 23:39, 11-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από kiss bill
Kι εμας το αγαπημενο μας ειναι το κρυφτο. Βεβαια ο Τζιμακος μου κανει και ενεδρες εκει που δε το περιμενω. Κρυβεται πισω απο κουρτινες, πορτες, το γατοδενδρο του και οταν παω να περασω ορμαει.
Μονο μεσα απο το ψυγειο δε μου εχει βγει. Ακομα.
Χα χα, ποσες φορες εχω παει να τον πατησω γιατι πραγματικα με αιφνιδιαζει.
Νοιθω σα τον επιθεωρητη Κλουζω στον Ροζ πανθηρα, που του εκανε απροβλεπτες επιθεσεις ο υπηρετης του.
Παρτε μια ιδεα.
Χαχαχαχαχα!!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RENOS!!!

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη RENOS!!!
Ο RENOS!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O RENOS!!! έγραψε στις 00:25, 12-03-12:

όταν είμαι Μόνος μου με τον σκύλο μου χεχεχε, διότι δεν πρόκειται για γάτα κοιμόμαστε αγκαλια!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:07, 02-04-12:

Τρέχω γύρω-γύρω στο σαλόνι, με πόζα σαν καβούρι ένα πράγμα, απλά όχι στο πλάι φωνάζοντας "κούτσι κούτσι" κάθε φορά που πέφτω πάνω της. Μετά κάνει ένα τετ-α-κέ και συναντιόμαστε από την άλλη!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dolphin22 (κωνσταντινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dolphin22
H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H dolphin22 έγραψε στις 10:20, 13-04-12:

καλημερα παιδεια χαιρομε που διαβαζω για κρυφτω γιατι σαν νεα γατομαμα νομιζα οτι εγω εχω προβλημα!!!κυνηγαω τον γατο μου στη αυλη και τρεχει και κρυβαται στις τουλιπεσ μετα και με κανει επιθεση!!αλλα νομιζα οτι ισωσ ενοχλειται και γω νομιζωωωω οτι παιζει αλλα τωρα καταλαβα οτι ναιιι παιζει!!! και ακομα του αρεσει πολυ να σηκωνω τα σκεπασματα να κανω αερα και να τρεχει μεσα σε αυτα!!το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι τοσοο γρηγορος να αρπαζει τα ποντικια του που τα χερια μου ειναι μεσα στη γρατζουνια!!

Παράθεση

gandalfthegrey (γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gandalfthegrey
Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (θα ηταν πολλες αλλα δεν με αφηναν μικρο έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O gandalfthegrey hello έγραψε στις 13:35, 13-04-12:

καλα εγω και με κοσμο τα ιδια κανω....κρυφτο και κυνηγητό

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 13:48, 13-04-12:

ο αδερφόςς μου με βάζει στο κεφάλι του και μετά με αφήνει να κάνω ότι θέλω
η αδερφή μου αρχίζει και φωνάζει κούκλε μου, γλύκα μου εσύ τρελίνο μου κλπ και αρχίζουμε και παίζουμε
η μαμά αρχίζει και με χαϊδεύει μέχρι να βγάλω μύξα και τότε με βρίζει για πέντε λεπτά, μετά αρχίζει τα χάδια και τα γλυκόλογα (ξεχνάει τη μύξα) μέχρι να ξαναβγάλω μύξα κοκ

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pasiphae
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 12:50, 09-06-12:

Βρήκα αυτό το θέμα και μου άρεσε πάρα πολύ!
Θέλω λοιπόν να σας γράψω κι εγώ τι κάνω με τα δικά μου, καθώς πιστεύω ότι δε θα με περάσετε για τρελή!
παριστάνω ότι είμαι γάτα
Κάνω ότι κινήσεις κάνουν και αυτά, τα ακολουθώ και τα μιμούμαι στο περπατημα, στο τέντωμα, κάνω ότι πλένομαι, κυλιέμαι δίπλα τους και κάνω αυτό το χαριτωμένο που κάνουν με τα ποδαράκια τους! Αυτά στην αρχή με κοιτούν με γουρλωτά μάτια και είτε αδιαφορούν γιατί θεωρούν ότι χάζεψα ή μου κάνουν το χατίρι και παίζουν λίγο μαζί μου!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:29, 09-06-12:

χαχαχααχχαχα....απιθανη εισαι!!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 11:13, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Pasiphae
Βρήκα αυτό το θέμα και μου άρεσε πάρα πολύ!
Θέλω λοιπόν να σας γράψω κι εγώ τι κάνω με τα δικά μου, καθώς πιστεύω ότι δε θα με περάσετε για τρελή!
παριστάνω ότι είμαι γάτα
Κάνω ότι κινήσεις κάνουν και αυτά, τα ακολουθώ και τα μιμούμαι στο περπατημα, στο τέντωμα, κάνω ότι πλένομαι, κυλιέμαι δίπλα τους και κάνω αυτό το χαριτωμένο που κάνουν με τα ποδαράκια τους! Αυτά στην αρχή με κοιτούν με γουρλωτά μάτια και είτε αδιαφορούν γιατί θεωρούν ότι χάζεψα ή μου κάνουν το χατίρι και παίζουν λίγο μαζί μου!
Σου λένε: "Την καϋμένη ούτε γούνα έχει ούτε ουρά! Αλλά είναι κρίμα έτσι όπως κατάντησε, ας της δώσουμε λίγα ψίχουλα και μετά φεύγουμε εμείς οι γάτες"

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 12:04, 10-06-12:

έτσι ακριβώς!
Πάντως έχτες η μικρή μου το εκτίμησε και μου έδωσε ένα "μπανάκι" στο σβέρκο και τα μαλλιά! Εκτός κι αν είπε "αυτή ούτε να πλυθεί δεν μπορεί"! Χαχαχχαχα!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 12:14, 10-06-12:

"Την καϋμένη, δεν την φτάνουν τα κακά της ούτε να πλυθεί δεν ξέρει"

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 14:06, 10-06-12:

Ooooo!
Τώρα το ανακάλυψα αυτό!
Εγώ καταρχάς όταν ετοιμάζομαι τους τραγουδάω. Επειδή πάντα όταν ετοιμάζομαι να βγω έχω μουσική και τραγουδάω, τα σηκώνω ψηλά ένα ένα, κάνουμε και μια σβούρα και αυτά με κοιτάνε σαν χάνοι, σου λένε, πάει, χάζεψε αυτή. Επίσης τα σηκώνω ψηλά και τα φιλάω ή τα δαγκάω, ανάλογα! Επίσης μας αρέσει πολύ να τα σηκώνω και να τα πηγαίνω σε μέρη που δε μπορούν να φτάσουν. Στους πίνακες, στο ρολόι τοίχου, στις πόρτες, όπου δε μπορούν να φτάσουν, πηγαίνουμε βόλτα και αυτά γουργουρίζουν από τη χαρά τους! Τα βράδια παίρνω ένα πατούνι και το χώνω στο χέρι μου και το "τρέχω" κάτω από τα σκεπάσματα, εκεί να δείτε τρέλα, τρέχουν πάνω κάτω στη κουβέρτα για να πιάσουν το εξόγκωμα που τρέχει από κάτω! Για παιχνίδια και κυνηγητό δεν το συζητάω, επίσης για ονόματα "χαιδευτικά" (εχχμμμ..ναι) δε το συζητάω, είμαστε φουλ και από αυτά! Τους μαθαίνω να έρχονται όπου κι αν είμαι λέγοντας "έλα", πάρτε μια ιδέα:

η χιονάτη χώνεται κάτω από τα σκεπάσματα τα πρωινά και μου τρώει τα δάχτυλα και η Σταχτού έρχεται πάνω από την κουβέρτα και μου κάνει πατουσάκια
Αλλά το πιο καλό είναι, πριν κοιμηθούμε, που η Σταχτού ξαπλώνει και γουργουρίζει, πρέπει να την κυνηγάω σε όλο το δωμάτιο γιατί ξαπλώνει, χαϊδεύω, σηκώνεται, κάνει μια γύρα, ξαπλώνει αλλού και περιμένει να πάω να τη ξαναχαϊδέψω. Και βλέπεις μια Φλώρα να κυκλοφορεί σε όλο το δωμάτιο για το χατίρι της κοντέσσας. Αλλά τι να κάνουμε.. Δε μπορώ να αντισταθώ!

Παράθεση

isis6

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη isis6
H isis6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H isis6 έγραψε στις 15:44, 10-06-12:

[IMG] Cat-a-roo! by dollsalive, on Flickr[/IMG]

να κατι που κανουμε εμεις. χρησιμοποιουμε το μπαμπα μας σα μεταφορικο μεσο.
επισης η μανα μας μας εχει κατσιασει στα φιλια ασε που μας απευθυνεται με τις γελοιωδεστερες των προσφωνησεων. πικιφουτι, πιτσικοκο, παταφουτη,πορδοπιπινελο τετοια σιχαμερα.
η αγαπημενη μας θεση ειναι στην αγκαλια της οταν καθεται στον υπολογιστη,οπου στριφογυρναμε διαρκως , παιζουμε με οτι εξεχει, δαχτυλο κορδονι, κουμπι,και της πιπιλαμε ενα τσουλουφι απο το μακρυ μαλλι.κι αυτη μας αφηνει και μας καμαρωνει κιολας!

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 16:24, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από flora.m123
Επίσης μας αρέσει πολύ να τα σηκώνω και να τα πηγαίνω σε μέρη που δε μπορούν να φτάσουν. Στους πίνακες, στο ρολόι τοίχου, στις πόρτες, όπου δε μπορούν να φτάσουν, πηγαίνουμε βόλτα και αυτά γουργουρίζουν από τη χαρά τους!
Μαναράκια μου!!!

το σήκωμα το κάνω κι εγώ! Δοκίμασε να τους ανοίξεις ένα ντουλάπι όταν τα έχεις αγκαλιά και βάλτες να μυρίσουν! Εμένα γουρλώνουν τα μάτια και μυρίζουν τις καινούριες μυρωδιές!

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 16:26, 10-06-12:

Εμένα δε σταματάνε εκεί, φροντίζουν να πηδήξουν μέσα στο ανοιχτό ντουλάπι/ράφι/πάγκο/τοίχο (στο τελευταίο απλώνουν πατουσάκια και τη βλέπουν spidercats, νομίζουν ότι μπορούν να σκαρφαλώσουν)!

Παράθεση

Даная (Δανάη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Даная
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H Даная Κρείττον οψιμαθή είναι ή αμαθή. έγραψε στις 16:56, 10-06-12:

Εμένα είναι μικρούλης ακόμα για πολλά παιχνίδια, ακόμα μπουσουλάει το κακομοιράκι!
Πάντως, ήδη από τη 2η εβδομάδα που άρχισε να βγαίνει από το καλαθάκι του χωρίς να κρυώνει, προτού ή αφού τον ταΐσω (συνήθως μετά γιατί όταν πεινάει...ΠΕΙΝΑΕΙ ) θέλει να ξαπλώνουμε στο κρεβάτι, να σκαρφαλώνει πάνω μου, να τρίβει το μουσουδάκι του & να κόβει βόλτες!!! Δεν κοιμάται χωρίς χάδια

Παράθεση

elina1985

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elina1985
H elina1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H elina1985 έγραψε στις 13:19, 24-08-12:

καταρχην, οταν λειπει ο μπαμπας μας - γιατι αλλιως φωναζει - ξαπλωνω στο πατωμα ... ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ!!!! τι κουτουλιτσες, τι χρουχρου, τι μπουνιτσες... η καλυτερη του.

Αλλα γενικα τα υπολοιπα τα κανω και σε κοσμο μπροστα. του μιλαω μωρουδιακα, κανουμε "μυτη-μυτη". Την κυριακη ακουγαμε νησιωτικους μπαλους απο απεναντι και τον πηρα αγκαλια και χορευαμε μαζι (νησιωτισα μαμα εχει το παιδι, πρεπει να μαθει...) και αλλη μια φορα χορευαμε τανγκο. ο μπαμπας μας μαε λεει τρελοκομεια!!!!

Παράθεση

ChazyChaz95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ChazyChaz95
H ChazyChaz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ChazyChaz95 έγραψε στις 12:27, 24-02-13:

Λοιπον...για να δούμε! Την πιάνω απο το σβέρκο και αρχίζω και την κάνω σβούρες πάρα δώθε, μετά την πετάω απο τοίχο σε τοίχο και τέλος την πετάω απο το μπαλκόνι!!! Πλακα κανω! Δεν χρειάζεται καν να τα κάνω εγώ αυτά, τα κάνει και μόνη της!(εκτός απο το σενάριο με το μπαλκόνι)
Σοβαρα τώρα... Μου αρέσει πολύ να την τρομάζω!!! Πηδάει μέχρι εκεί πάνω και μετά πιάνει το πόδι μου και αρχίζει να το δαγκώνει, με κυνηγάει σε όλο το σπίτι και μόλις πάω να την πιάσω αλλάζει δρόμο και τρέχει μακριά μου. Μετά παίζουμε κρυφτό-κυνηγητό. Παλιά την χόρευα κιόλας αλλα τώρα δεν με αφήνει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Backdrop

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 12:35, 24-02-13:

Την δαγκώνω παντού!!!!!
Την κυνηγάω μονίμως, αλλά για ένα περίεργο λόγο με κερδίζει συνεχώς!!! ... Αλλά επειδή πλέον την έχω μάθει της στήνω ενέδρες!!!
Της τσιμπάω τα μάγουλα, και εννοείται πως τρελαίνομαι να παίζω κρυφτώ μαζί της!!!

Επίσης επειδή έχει γίνει πολύ λιχούδα, όταν θέλω να της δώσω ψάρι ή κοτόπουλο της κάνω αεροπλανάκια για να την παιδέψω!!

... Αλλά όταν θέλουμε και οι δύο να κοιμηθούμε στο κρεβάτι μου, της ανοίγω το πάπλωμα, μπαίνουμε από κάτω, κεφάλια στο μαξιλάρι, χεράκι κάτω από κεφάλι, και έτοιμες και οι δύο μας για ύπνο!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Milve (Ήβη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Milve
H Ήβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H Milve έγραψε στις 12:36, 24-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από ChazyChez
Λοιπον...για να δούμε! Την πιάνω απο το σβέρκο και αρχίζω και την κάνω σβούρες πάρα δώθε, μετά την πετάω απο τοίχο σε τοίχο και τέλος την πετάω απο το μπαλκόνι!!! Πλακα κανω! Δεν χρειάζεται καν να τα κάνω εγώ αυτά, τα κάνει και μόνη της!(εκτός απο το σενάριο με το μπαλκόνι)
Σοβαρα τώρα... Μου αρέσει πολύ να την τρομάζω!!! Πηδάει μέχρι εκεί πάνω και μετά πιάνει το πόδι μου και αρχίζει να το δαγκώνει, με κυνηγάει σε όλο το σπίτι και μόλις πάω να την πιάσω αλλάζει δρόμο και τρέχει μακριά μου. Μετά παίζουμε κρυφτό-κυνηγητό. Παλιά την χόρευα κιόλας αλλα τώρα δεν με αφήνει...
Πολύ γέλασα... Εγώ ακόμα την χορεύω... Τι περνάει και αυτό το γατί μου !!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους