Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,205 εγγεγραμμένα μέλη και 713,378 μηνύματα σε 22,481 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 213 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Premium Ever Clean

maxi2

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maxi2
H maxi2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3+20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 594 μηνύματα.

H maxi2 έγραψε στις 20:03, 18-05-06:

'Υστερα απο αρκετό ψάξιμο κατέληξα τελικά στην Ever Clear Heavy Duty (μωβ). Θα έλεγα ότι και στις γάτες αρέσει, δεν μυρίζει η άμμος ακόμα και αν μείνει ακαθάριστη για 3 μέρες και την ανανεώνεις απλά καθαρίζοντας κάθε φορά με το φτυαράκι.
Υπάρχει σε 5 συσκευασίες για κάθε ανάγκη.
Η Γαλάζια ODOUR CONTROL είναι για τις γατούλες που έχουν πρόβλημα με τα ούρα τους.
Η Πράσινη FRESH GUARDClick here to read the entire κριτική

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
By stiliani on 22-11-10, 12:17
Απάντηση: Premium EVER CLEAN

λοιπον πηρα τελικά την την ever clean με αρωμα κεδρου η μυρωδιά είναι τέλεια δε τ συζητώ έχω πάθει πλάκα και τα τσισακιά γινονται σβώλοι την πήρα 18 ευρω και 90 λεπτα νομιζω οι σβόλοι που σχηματίζονται είναι ελάχιστα πιο μαλακοι απο την cats pride αλλα δεν έχει σημασια αφου και με την ever αφαιρούνται γινοντε ικανοποιητικά σκληροι ψιλά γράμματα δλδ..αλλά παμε τώρα στα αλλά εδω δεν τηνέχουν πουθενά πουθενά ομως οπότε πρέπει να την παραγγέλνω και να πληρώνω και τ κόστος μεταφοράς δεν έχω βρει κανένα site που να πουλάει την ever clean χωρις εξοδα αποστολής . εστω και με οριο δηλαδη για αγορες άνω τον 60 ευρώ τα εξοδα αποστολής είναι δωρεάν ..οπότε θα παραμείνω αναγκαστικά στην cats pride που μου την στέλνουν χωρίς έξοδα και κανει οτι πρέπει η μόνη διαφορα είναι ότι δεν είναι αρωματική.
Παράθεση
By Myrtle on 24-11-11, 13:12
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
20%20%20%
2
Ποιότητα
20%20%20%
2
Μυρωδιά
20%20%20%
2
Αντίδραση γάτας
10%10%10%
1
Average 18%

Ας πω κι εγώ την εμπειρία μου σχετικά με την EverClean... Την άμμο αυτή την αγόρασα κάποια στιγμή που το δωμάτιο είχε αρχίσει να μυρίζει πολύ από την άμμο. Μου την πρότειναν, λοιπόν, στο πετ σοπ ως την καλύτερη που κυκλοφορεί. Αγόρασα την 10κιλη συσκευασία της EverClean Extra Strength 15ευρώ. Έχω 3 γάτες και 2 αμμολεκάνες!

Η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ καλή. Πολύ ψιλή άμμος που τα γατούνια μου λάτρευαν να σκαλίζουν με τις ώρες. Τις πρώτες φορές που την χρησιμοποίησα μου είχε μείνει λίγη άμμος από την παλιά που είχα και μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Όταν όμως η παλιά τέλειωσε και έβαλα και στις δύο αμμολεκάνες μόνο την EverClean, πραγματικά απογοητεύτηκα! Τις δύο πρώτες μέρες όλα καλά, από την τρίτη και μετά άρχιζε να σχηματίζεται στον πάτο της αμμολεκάνης ένα παχύ στρώμα λασπωμένης σκληρής άμμου που με το φτυαράκι έβγαινε με πολλή δυσκολία. Μάλιστα έσπασα κι ένα φτυαράκι πάνω στην προσπάθεια. Και το στρώμα εκεί, δεν έβγαινε με τίποτα. Ακόμα και με το σφουγγάρι που τις έπλενα μετά το στρώμα αυτο κολλούσε πάνω στο σφουγγάρι, στο φτυαράκι, παντού!

Περιττό να πω πως τα γατάκια είχαν πάθε την πλάκα τους, καθώς δεν μπορούσαν να σκάψουν την άμμο καθόλου. Έκαναν κακά και τα άφηναν ακάλυπτα και όταν είδα και απόειδαν (στην τέταρτη μέρα) αναγκάστηκαν να κάνουν κακά απ' έξω! Είχα απογοητευτεί τόοοοσο πολύ που σκεφτόμουν να μην την χρησιμοποιήσω μέχρι τέλους και να την πετάξω όπως είναι, αλλά τα λεφτά δεν περρισεύουν, οπότε αναγκάστηκα να την τελειώσω τουλάχιστον και αποφάσισα να μην την ξαναγοράσω ποτέ, φυσικά!

Όσον αφορά την βαθμολογία της... θα της έβαζα 2, όσες και οι μέρες που κρατάει...
Παράθεση
By KittyG on 24-11-11, 14:10
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Αρχική Δημοσίευση από Myrtle
Ας πω κι εγώ την εμπειρία μου σχετικά με την EverClean... Την άμμο αυτή την αγόρασα κάποια στιγμή που το δωμάτιο είχε αρχίσει να μυρίζει πολύ από την άμμο. Μου την πρότειναν, λοιπόν, στο πετ σοπ ως την καλύτερη που κυκλοφορεί. Αγόρασα την 10κιλη συσκευασία της EverClean Extra Strength 15ευρώ. Έχω 3 γάτες και 2 αμμολεκάνες!

Η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ καλή. Πολύ ψιλή άμμος που τα γατούνια μου λάτρευαν να σκαλίζουν με τις ώρες. Τις πρώτες φορές που την χρησιμοποίησα μου είχε μείνει λίγη άμμος από την παλιά που είχα και μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Όταν όμως η παλιά τέλειωσε και έβαλα και στις δύο αμμολεκάνες μόνο την EverClean, πραγματικά απογοητεύτηκα! Τις δύο πρώτες μέρες όλα καλά, από την τρίτη και μετά άρχιζε να σχηματίζεται στον πάτο της αμμολεκάνης ένα παχύ στρώμα λασπωμένης σκληρής άμμου που με το φτυαράκι έβγαινε με πολλή δυσκολία. Μάλιστα έσπασα κι ένα φτυαράκι πάνω στην προσπάθεια. Και το στρώμα εκεί, δεν έβγαινε με τίποτα. Ακόμα και με το σφουγγάρι που τις έπλενα μετά το στρώμα αυτο κολλούσε πάνω στο σφουγγάρι, στο φτυαράκι, παντού!

Περιττό να πω πως τα γατάκια είχαν πάθε την πλάκα τους, καθώς δεν μπορούσαν να σκάψουν την άμμο καθόλου. Έκαναν κακά και τα άφηναν ακάλυπτα και όταν είδα και απόειδαν (στην τέταρτη μέρα) αναγκάστηκαν να κάνουν κακά απ' έξω! Είχα απογοητευτεί τόοοοσο πολύ που σκεφτόμουν να μην την χρησιμοποιήσω μέχρι τέλους και να την πετάξω όπως είναι, αλλά τα λεφτά δεν περρισεύουν, οπότε αναγκάστηκα να την τελειώσω τουλάχιστον και αποφάσισα να μην την ξαναγοράσω ποτέ, φυσικά!

Όσον αφορά την βαθμολογία της... θα της έβαζα 2, όσες και οι μέρες που κρατάει...
Πήρες την extra strength που κάνει πολύ σκληρούς σβώλους γι αυτό δεν μπορούσες να τα βγάλεις την κολλημένη άμμο απο την λεκάνη.Κάθε πότε την καθαρίζεις;
Παράθεση
By Myrtle on 24-11-11, 14:46
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
20%20%20%
2
Ποιότητα
20%20%20%
2
Μυρωδιά
20%20%20%
2
Αντίδραση γάτας
10%10%10%
1
Average 18%

Εγώ δεν ήξερα καν ότι έχει πολλούς τύπους. Αυτή μου έδωσαν σαν πιο καλή και αυτή πήρα... Δυο φορές την μέρα την καθαρίζω! Αλλά στις 3-4 μέρες είναι άχρηστη...
Παράθεση
By KittyG on 24-11-11, 14:50
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%

Κοίτα αν δεν συμπληρώνεις κάθε φορά για να είναι αρκετή μέσα η αλήθεια είναι οτι μετά κάθεται στον πάτο.Κι εγώ το έχω αυτό πρόβλημα αλλά δεν έχω βρει και τίποτα άλλο καλύτερο.Μόνο την Cat's Pride που τώρα εδώ που μένω δεν την βρίσκω + οτι είναι και πιο ακριβή.Εσύ ποια έπαιρνες πιο πριν;Κι εγώ 3 γάτες έχω και με την άμμο έχω γενικά θέμα απο την αρχή που πήρα γατούλα....
Παράθεση
By Myrtle on 24-11-11, 21:21
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
20%20%20%
2
Ποιότητα
20%20%20%
2
Μυρωδιά
20%20%20%
2
Αντίδραση γάτας
10%10%10%
1
Average 18%

Για να είμαι ειλικρινής, αυτή ήταν η πρώτη άμμος που αγόρασα μόνη μου. Στην αρχή μου είχε δώσει μία κάποια γνωστή μου που ήταν σαφώς πολύ καλύτερη, αλλά μύριζε αρκετά και κάποια στιγμή χρησιμοποίησα και μία της ξαδέλφης μου (δεν θυμάμαι όνομα, αλλά ήταν η πιο φθηνή που μας σύστησε το πετ σοπ και κρατούσε μία βδομάδα άνετα. Τα γατάκια είχαν άμμο να σκάψουν. Ενώ με αυτή από την τρίτη μέρα και μετά δεν βρίσκουν άμμο... Το να συμπληρώνεις άμμο κάθε φορά πο την καθαρίζεις επίσης δεν μου φαίνεται καλή ιδέα. Θα τελειώσει σε χρόνο ρεκόρ μετά. Θεωρώ πως μια δεκάκιλη συσκευασία, ε, ένα μήνα θα πρέπει να κρατάει!
Παράθεση
By KittyG on 24-11-11, 21:29
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Αρχική Δημοσίευση από Myrtle
Για να είμαι ειλικρινής, αυτή ήταν η πρώτη άμμος που αγόρασα μόνη μου. Στην αρχή μου είχε δώσει μία κάποια γνωστή μου που ήταν σαφώς πολύ καλύτερη, αλλά μύριζε αρκετά και κάποια στιγμή χρησιμοποίησα και μία της ξαδέλφης μου (δεν θυμάμαι όνομα, αλλά ήταν η πιο φθηνή που μας σύστησε το πετ σοπ και κρατούσε μία βδομάδα άνετα. Τα γατάκια είχαν άμμο να σκάψουν. Ενώ με αυτή από την τρίτη μέρα και μετά δεν βρίσκουν άμμο... Το να συμπληρώνεις άμμο κάθε φορά πο την καθαρίζεις επίσης δεν μου φαίνεται καλή ιδέα. Θα τελειώσει σε χρόνο ρεκόρ μετά. Θεωρώ πως μια δεκάκιλη συσκευασία, ε, ένα μήνα θα πρέπει να κρατάει!
Αν δεν συμπήρώνεις την άμμο που βγάζεις κάθε φορά που καθαρίζεις θα έχεις αυτό το πρόβλημα.Με 3 γάτες και 2 αμμολεκάνες ένα μήνα δεν τον βγάζεις με 1 κουτί ή ίσως οριακά (δεν θυμάμαι πόσο μου κρατάει ακριβώς γιατί καμιά φορά παίρνω και το μικρό κουτί και συμπληρώνω).Με όλες τις άμμους που κάνουν σβώλους το ίδιο θα πρέπει α κάνεις δεδομένου οτι αφαιρείται μεγάλη ποσότητα άμμου κάθε φορά που την καθαρίζεις.Γι αυτό και δεν μυρίζει γιατί αφαιρούνται τα ούρα τελείως.Το γράφει και στο κουτί πάντως αν το προσέξεις.Κι εγώ ο βασικός λόγος που παίρνω τέτοιου είδους άμμο είναι επειδή όλες οι άλλες μυρίζουν πολύ με 3 γάτες.
Παράθεση
By Myrtle on 25-11-11, 00:31
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
20%20%20%
2
Ποιότητα
20%20%20%
2
Μυρωδιά
20%20%20%
2
Αντίδραση γάτας
10%10%10%
1
Average 18%

Μα όταν έχεις βάλει αρκετή άμμο μέσα στην αμμολεκάνη, ποιος ο λόγος να συμπληρώσεις; Ακόμα κι όταν βγάζεις τους σβώλους, παραμένει αρκετή άμμος, αλλά όταν δημιουργείται αυτό το στρώμα λάσπης κάτω κάτω, τα γατάκια δεν μπορούν πλέον να σκάψουν, οπότε όλη η άμμος είναι άχρηστη...
Παράθεση
By KittyG on 25-11-11, 15:01
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%

Ίσως να έπαιρνες μία άμμο που να είναι απλή και πιο οικονομική.Εγώ παλιότερα που είχα την αμμολεκάνη έξω στο μπαλκόνι έπαιρνα την friskies την αρωματική.Έχω δοκιμάσει και την Catsan απλά είναι πιο ακριβή.
Παράθεση
By kat-cats on 25-11-11, 19:49

Χρησιμοποιώ και εγώ την everclean και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!! Αρχικά είπα να κάνω οικονομία...και αγόρασα άλλες της αγοράς όπως π.χ. friskies και δεν θυμάμαι και το όνομα της άλλης....μπλιαξ!!! το σπίτι όλο βρώμαγε...να μην συζητήσω για την προσπάθειά μου να καθαρίσω τα τσίσα....αίσχος!!!

Με την everclean είμαι πολύ ευχαριστημένη. Και επειδή της Τζίντζερ της αρέσει να σκάβει βάζω αρκετή ποσότητα στη λεκάνη. Οταν βλέπω ότι χαμηλώνει η στάθμη, τη γεμίζω και πάλι δηλ. να είναι περίπου 3 δάχτυλα χαμηλότερη από το χείλος της λεκάνης. Και έτσι αποφεύγω αυτό το σβώλιασμα στον πάτο που αναφέρουν....και που συμβαίνει όταν είναι η στάθμη χαμηλά και λερώνει τη λεκάνη.... Με την everclean το σπίτι είναι καθαρό, δεν μυρίζει καθόλου η άμμος, και η γάτα μου είναι απ'όσο βλέπω πολύ ευχαριστημένη. Με το κουτί των 10 κιλών περνάμε 2 μήνες!!! άρα θεωρώ ότι η τιμή τους - 18 ευρώ - δεν είναι κάτι φοβερό και δεν την αλλάζω με τίποτα!!!

Μοναδικό μειονέκτημα είναι οι κόκκοι που σκορπίζονται εκεί γύρω, αλλά το συνηθίσαμε πια....έχω ένα ωραιότατο φτιαράκι και τα μαζεύω γρήγορα και εύκολα!!!
Παράθεση
By Myrtle on 27-11-11, 13:45
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
20%20%20%
2
Ποιότητα
20%20%20%
2
Μυρωδιά
20%20%20%
2
Αντίδραση γάτας
10%10%10%
1
Average 18%

Μετά από την συζήτηση αυτή είπα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία σε αυτή την άμμο. Έτσι, αποφάσισα να περιποιούμαι πιο πολύ αυτή την τελευταία που είχε μείνει. Αυτό σημαίνει ότι την καθάριζα πάρα πολύ συνά (μιλάμε για πάνω από 5-6 φορές τη μέρα), ξύνοντας παράλληλα κάθε φορά τον πάτο ώστε να μην επιτρέψω να δημιουργηθεί το στρώμα αυτό. Είναι στην τρίτη μέρα και είναι σε καλή κατάσταση, μπορώ να πω. Βέβαια, σχεδόν κάθε φορά που βλέπω ένα γατάκι να πηγαίνει στην αμμολεκάνη πάω και την καθαρίζω.

Χωρίς συμπλήρωμα άμμου, εννοείται! Έχω βαλει αρκετή άμμο μέσα και δεν συμπληρώνω κάθε φορά που αφαιρώ. Το θεωρώ και αντιοικονομικό, αλλά και ανθυγιεινό να μένει η παλιά άμμος μέσα για καιρό και απλά να προστίθεται καινούρια. Προτιμώ να την αλλάζω ολόκληρη πιο συχνά και να πλένω τις αμμολεκάνες με σαπούνι. Εκτός κι αν όταν λέτε ότι συμπληρώνετε εννοείτε ότι βάζετε λίγη καθημερινά και κάθε βδομάδα την αλλάζετε ολόκληρη, αλλά αν γίνεται κάτι τέτοιο μου φαίνεται περίεργο να κρατάει τόσο καιρό η άμμος...
Παράθεση
By catandie on 12-01-12, 14:22

Καλησπέρα! Για τους φανατικούς της everclean έχει αυτο το σιτε www.pet4u.gr προσφορά αμμο everclean 11 ευρω και την δεύτερη στη μιση τιμη... Επισησ το καλο ειναι οτι τα φερνουν στην πορτα σου χωρισ καμια χρεωση και πληρωνεισ επι τοπου!Μόλις πήρα την multiple cats... Είναι Καλή; Έχω 2 γατακια.... Αν Όχι πείτε μου να αλλάξω την παραγγελία μου
Παράθεση
By KittyG on 12-01-12, 14:37
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Αρχική Δημοσίευση από catandie
Καλησπέρα! Για τους φανατικούς της everclean έχει αυτο το σιτε www.pet4u.gr προσφορά αμμο everclean 11 ευρω και την δεύτερη στη μιση τιμη... Επισησ το καλο ειναι οτι τα φερνουν στην πορτα σου χωρισ καμια χρεωση και πληρωνεισ επι τοπου!Μόλις πήρα την multiple cats... Είναι Καλή; Έχω 2 γατακια.... Αν Όχι πείτε μου να αλλάξω την παραγγελία μου
Σε ποια περιοχή στα έστειλαν χωρίς χρέωση;Εγώ που είχα προσπαθήσει καιρό πριν μου έλεγαν με ελτα για πειραια με χρέωση εκτός κι αν δεν θυμάμαι καλα το site γιατι μετά δεν ξανασχολήθηκα μ αυτό.
Παράθεση
By natalouko on 12-01-12, 14:44
'Εχω παραγγείλει απο αυτό το site και εγω και μου τα έφεραν αυθημερόν και χωρίς χρέωση!!

Όποια everclean και να πάρεις είναι απλά τέλειες!!
Παράθεση
By catandie on 12-01-12, 14:46

Πλάκα κανείς! Μπορει να άλλαξαν τα πράγματα απο τότε, το μαγαζι τους είναι στην αχαρνων κι Εγώ μένω Μελισσια! Καμία σχέση!!!! Χθες μου έφεραν με ένα δικο τους φορτηγάκι ένα καλάθι που είχα παραγγείλει κ Σήμερα που Ήθελα να το αλλάξω πήρα κ αμμο με τη διάφορα και θα μου το αλλάξουν με μικρότερο νούμερο στην πόρτα μου! χωρίς χρέωση... Και ήταν πολυ ευγενικοί, μιας και τους επρηξα στα τηλ και τελικά πήρα 1 με κεδρο και μια για πολλές γάτες Γιατί δεν μπορούσα να καταλήξω!
Παράθεση
By KittyG on 12-01-12, 14:49
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%

Μπορεί και να κάνω και λάθος.Δεν θυμάμαι με ποιο mail μου είχα κάνει εγγραφή για να το τσεκάρω.Θα γραφτώ τώρα για να δω.
Παράθεση
By KittyG on 12-01-12, 15:03
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%

Εκανα εγγραφή τώρα.μπορεί και να μην ήταν αυτό το site τότε.Αν πατήσεις στην άμμο μετά έχει την επιλογή να πάρεις και την 10κιλη.Την έχει 16 ευρώ οπότε συμφέρει πιο πολύ.Έβαλα στο καλάθι 2 10κιλeς και μου βγάζει 33 ευρώ.Λες να μην έχει σε μισή τιμή την 2η τις 10κιλες;Αν και δεν με νοιάζει απο εδώ την παίρνω 21 ευρω στο petshop.
Παράθεση
By catandie on 12-01-12, 15:34

Παρτους τηλ 2102511902 κι Εγώ που το Έβαλα στο σιτε δεν μου έβγαλε την προσφορά και τελικά εκανα την παραγγελία αποτ ο τηλ αλλα χωρίς να τους ρωτήσω Μήπως είχε πρόβλημα.... Το Ξέχασα
Παράθεση
By KittyG on 12-01-12, 15:41
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Παρτους τηλ 2102511902 κι Εγώ που το Έβαλα στο σιτε δεν μου έβγαλε την προσφορά και τελικά εκανα την παραγγελία αποτ ο τηλ αλλα χωρίς να τους ρωτήσω Μήπως είχε πρόβλημα.... Το Ξέχασα
Θα τους πάρω αν και εκλεισα ήδη την παραγγελία (με έτρωγε να δω αν στέλνουν εδω δωρεαν).Σ ευχαριστώ! ξέρεις πόσο καιρό ψαχνόμουν για να βρω petshop που να στέλνει δωρεάν;Απο κάποια στιγμη και μετά σταμάτησα να κοιτάζω μετά απο αυτό που έγραψα και παραπάνω και μάλλον ήταν άλλο petshop...
Παράθεση
By catandie on 12-01-12, 15:49

Αυτο Πάντως συμφέρει παρα πολυ! Πραγματικα, έχει κ καλές τιμές και δεν κουβαλάς και 10 κιλα αμμο με τα χέρια σου! Και γενικά άπ Όσο κοίταξα έχει κ Ωραία καλαθακια για ύπνο στους σκύλους και καλα αλλα είναι Σούπερ κ για γάτες, πήρα ένα στην χουρχουριτσα κ ο τουλης της έχει κάνει κατάληψη! Οπότε πηραμε κ 2ο... Στο πετ σοπ κάτω απο 30 ευρω δεν ΕΒΡΙΣΚΑ και ψιλοχαλια Ενώ σε αυτο 15,80 στις φωλιές σκύλων και τελειοοοοοο!
Παράθεση
By KittyG on 12-01-12, 19:47
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Αυτο Πάντως συμφέρει παρα πολυ! Πραγματικα, έχει κ καλές τιμές και δεν κουβαλάς και 10 κιλα αμμο με τα χέρια σου! Και γενικά άπ Όσο κοίταξα έχει κ Ωραία καλαθακια για ύπνο στους σκύλους και καλα αλλα είναι Σούπερ κ για γάτες, πήρα ένα στην χουρχουριτσα κ ο τουλης της έχει κάνει κατάληψη! Οπότε πηραμε κ 2ο... Στο πετ σοπ κάτω απο 30 ευρω δεν ΕΒΡΙΣΚΑ και ψιλοχαλια Ενώ σε αυτο 15,80 στις φωλιές σκύλων και τελειοοοοοο!
Και ωραία ονυχοδρόμια που μου έχουν τσακίσει όλους τους καναπέδες.Λοιπόν τους πήρα και μου είπαν οτι η δεύτερη θα είναι όντως μισή τιμή και θα τα φέρουν άυριο μετά τις 3.Οπότε απο 21-22 ευρω που έπαιρνα τα 10 κιλα τώρα με 24 θα πάρω 20
Παράθεση
By catandie on 13-01-12, 08:50

Καλημεεεεερα!! Τέλεια! Χαίρομαι που βοηθησα! Άσχετο εμείς ιδέα που έχει θέμα για στειρωσεις να βάλω ένα λινκ που θα βοηθήσει πολυ κόσμο;
Παράθεση
By Κλουζώ on 17-03-12, 13:59
Γεια σας είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ αν και διαβάζω αρκετό καιρό και μέχρι να μάθω τα κατατόπια ίσως κάνω κάποια λάθη, ελπίζω στη κατανόηση σας.

Εδώ και έξι μήνες έχουμε αποκτήσει ένα γατούλη ονόματι Κλουζώ τον μαζέψαμε, τον ευνουχίσαμε προσφάτως και γενικά να τον φροντίζουμε προσπαθώντας να τον κάνουμε σπιτόγατο.

Η πρώτη επιλογή άμμου που έκανα ήταν η everclean multi crystal η οποία αν και πολύ καλή σε αυτά που υπόσχεται μας τα χαλάει λίγο γιατί είναι πολύ ψιλή και όλο το σπίτι γίνεται ψιλοχάλια .
Ψάχτηκα διαβάζοντας τα θέματα που υπάρχουν εδώ μέσα και βρήκα σαν εναλλακτική λύση την cat's pride την οποία και ήμουν έτοιμος να αγοράσω.
Σε κάποιο κατάστημα μου είπαν ότι η ever clean less track έχει ίδιους κόκκους με την cat's pride και μειώνει κάπως το φαινόμενο της διάσπαρτης άμμου σε όλο το σπίτι.
Υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει δοκιμάσει και τις δυο για να μου πει μια γνώμη;

Παράθεση
By Lord Kratos on 17-03-12, 14:02
Απάντηση: Premium Ever Clean

Καλώς ήλθες στο MyCat, Κλουζώ!
Δεν έχω δοκιμάσει την Cat's Pride για την δική μου αλλά έχω δοκιμάσει και τις 2 εκδοχές της EverClean που αναφέρεις.
Η αλήθεια είναι πως με τη Less Track έχει μειωθεί αισθητά η ποσότητα της άμμου που βρίσκω έξω από την αμμολεκάνη οπότε θα σου συνέστηνα ανεπιφύλακτα να την δοκιμάσεις.
Παράθεση
By Κλουζώ on 17-03-12, 21:51
Καλώς σας βρήκα
Ευχαριστώ για την απάντηση θα την αλλάξω λοιπόν με την less track.
Παράθεση
By KittyG on 18-03-12, 00:21
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Συμφωνω κι εγω.Μάλιστα πριν μερικες μερες αγορασα την cat's pride(ειχα χρονια να την αγορασω) και εχει πολυπιο ψιλη αμμο απο οτι η ever clean.Θυμαμαι οτι παλιοτερα την αγορασα για καλυτερη απο την everclean αλλα τωρα που εχει γεμισει παντου ψιλι ψιλη αμμο ολο το σπιτι το μετανιωσαΜολις τελειωσει θα ξαναπαρω everclean ακομα και οι αλλοι τυποι εκτος της less track εχουν λιγοτερο ψιλη αμμο.Με την σκουπα στα χερια ειμαι ολη μερα τα νευρα μου!!!!!!
Παράθεση
By Κλουζώ on 13-05-12, 19:31
Μετά από σχεδόν δυο μήνες από την αλλαγή σε less track και το, αργοπορημένο, συμπέρασμα είναι πως πράγματι κάνει αυτό που λέει.
Ελάχιστη, σε σχέση με τη multi crystal, η ποσότητα άμμου που διασκορπίζεται στο σπίτι η οποία είναι πανεύκολο να μαζευτεί.
Παράθεση
By Lord Kratos on 14-05-12, 10:43

Κι εγώ χρησιμοποιώ της Less track τους τελευταίους μήνες και δεν την αλλάζω.
Κάνει την ίδια δουλειά με τις υπόλοιπες EverClean από άποψη δημιουργίας σβώλων κι εξουδετέρωσης οσμών και δεν υπάρχει τόσο πολλή άμμος γύρω από την αμμολεκάνη.
Παράθεση
By aba on 27-11-12, 19:08

Παιδιά, οι συσκευασίες της everclean παρατήρησα πως προτείνουν ολικό καθάρισμα της αμμολεκάνης μία φορά το μήνα.... Δεν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα; Εγώ μία φορά τη βδομάδα, άντε τις 10 μέρες την αλλάζω, αν και η άμμος είναι πάντα σε καλή κατάσταση... Όσοι χρησιμοποιείτε αυτή τη μάρκα κάθε πότε περίπου την αλλάζετε;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Alanthulk, Carlthulk, Jasonthulk, Markthulk, marshallqz2

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Clean junking - Από Havana
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-09-09 στις 13:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους