Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,182 εγγεγραμμένα μέλη και 713,371 μηνύματα σε 22,479 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 270 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κατά μάνα κατά κύρη;;;

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 11:27, 17-06-08:

Δεν ξερω αν ταιριαζει σ'αυτη την κατηγορια αυτο το θεμα..Βασικα ηθελα να ρωτησω αν και τα δικα σας ψιψινια αποκτουν συνηθειες παρομοιες με τις δικες σας η' αν υιοθετουν στοιχεια του χαρακτηρα σας..Θα σας πω για τα ζουζουνια που εχω τωρα.Εχω παρατηρησει οτι ο Robertουλης,που ζουμε πιο πολυ καιρο μαζι,προτιμα να καθεται σε μαυρες επιφανειες(το μαυρο ειναι το αγαπημενο μου χρωμα!),ειναι μοναχικος καποιες φορες κ δεν θελει ΚΑΝΕΙΣ να τον ενοχλει(οπως εγω..),ειναι πολυ κοινωνικος κ φιλικος(...) ,ταραζεται με τσακωμους,ακομα και οταν τους ακουει στην τηλεοραση εκνευριζεται κ φευγει(κι εγω αλλαζω καναλι! )και εχει λατρεια με το πιανο()!Τον Jerrουλη τωρα τον μαθαινω κ με μαθαινει,αλλα ολο απο πισω με παιρνει το ζουζουνι,οπως κ τον αδελφο του επισης!Μαλλον σε αυτν θελει να μοιασει,λογικο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,004 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 11:23, 18-06-08:

Μπα, τα χαρακτηριστικά που λες, είναι κοινά σε όλες τις γάτες: Δεν τους αρέσουν οι φωνάρες, είναι φιλικές με όποιον τις αγαπά κ΄τις προσέχει, είναι παιχνιδιάρες. Ο μεγάλος σου, μάλλον συμπτωματικά κάθεται πιο πολύ σε μαύρες επιφάνειες, αφού προφανώς, οι μαύρες επιφάνειες υπερτερούν στο σπίτι σου. Κατά τα λοιπά, οι γάτες συνηθίζουν, όχι μοιάζουν, στον τρόπο ζωής μας και με τα χρόνια, γίνεται και δικός τους τρόπος ζωής, μια έμμεση εκπαίδευση, δηλαδή. Αν ζούν σε ένα σπίτι με πολύ κόσμο, 99% θα γίνουν κοινωνικές. Αν ακούν πιάνο, όπως τα δικά σου, θα τους αρέσει το πιάνο, με τον καιρό μπορεί και να παίζουν κιόλας. ΜΗ ΓΕΛΑΣ! Το έχω δει σε βίντεο, γι'αυτό, ξεκίνα την εκπαίδευση. Εμείς, το πιάνο το έχουμε διακοσμητικό, πλέον, και όταν μια μέρα βάρεσα μια δυό νότες για δοκιμή, η Μπασσέτ έτρεξε να κρυφτεί, παρόλο, που είναι μαθημένη να γίνεται κακός χαμός από φωνές , τηλεόραση και στέρεο ταυτόχρονα κι'αυτή να κοιμάται (αναισθησία). Γι'αυτό, μην έχεις τέτοιες μεταφυσικές ανησυχίες. Και να σου πω και το άλλο, μάλλον το αντίστροφο γίνεται. Εμείς τους μοιάζουμε, γι'αυτό και διαλέγουμε να τις υπηρετούμε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 13:25, 18-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη Π
... Γι'αυτό, μην έχεις τέτοιες μεταφυσικές ανησυχίες. Και να σου πω και το άλλο, μάλλον το αντίστροφο γίνεται. Εμείς τους μοιάζουμε, γι'αυτό και διαλέγουμε να τις υπηρετούμε.
Βρε,δεν το εννοουσα μεταφυσικα,το πηγαινα πιο πολυ χιουμοριστικα!Μαλλον δεν το εθεσα σωστα,σκεφτομουν να γραφαμε σε ποια πραγματα μοιαζουμε στις γατες μας η' οι γατες μ'εμας..

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,004 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 19:52, 18-06-08:

Ναι, κούκλα μου, το κατάλαβα το χιουμοριστικό, και εγώ στα έγραφα γελώντας. Είπαμε εμείς τους μοιάζουμε ,όχι αυτές σε εμας.
"Δεν μπορείς ποτέ να είσαι ιδιοκτήτης μιας γάτας. Το πολύ -πολύ να είστε συνέταιροι"
Sir Harry Swanson

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κατα Κατακατα - Από kata
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-11-09 στις 12:48.
    • Αφίσες κατά της γούνας - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ελπιδοφόρες εμπειρίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-11-08 στις 16:06.
    • Ελέφαντες κατά των λαθροκυνηγών... - Από μαγισσα
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ελπιδοφόρες εμπειρίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-07 στις 16:01.
    • Φροντιστήρια... τα κατά - Από χριστινα
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-07 στις 12:30.
    • Κατά το κυνήγι... - Από royf
      Το θέμα έχει λάβει 33 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-01-07 στις 15:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους