Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 123,457 εγγεγραμμένα μέλη και 713,645 μηνύματα σε 22,523 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 481 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

MyCat σ'ευχαριστώ που έφερες αυτό το πλασματάκι στη ζωή μου

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,737 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:55, 22-06-11:

Σε ένα μήνα περίπου έρχονται τα πρώτα γενέθλια του Αιμίλιου, του Αιμιλιόνη μου, της τουλουμπίτσας μου, του μπούλη μου!
Ήταν ένα -ακόμα- ¨δώρο¨ του mycat, αφού ο Αιμίλιος ήταν ένα γατάκι από αυτά των ¨χαρίζονται¨ του mycat, που μου έκλεινε πονηρά το μάτι και με προέτρεπε με αυτή την αcatαμάχητη χαλβαδόφατσα να αγαπηθούμε μοιραία και πολύ εμείς οι δύο....

Ποιοί από σας έχετε αποκτήσει το μωό σας από το mycat;;;

Θέλετε να παρουσιάσουμε εδώ όλα τα mycatικά, άλλοτε ¨χαρίζονται¨ γατόνια , που ήρθαν catευθείαν από την αγγελία του mycat στην αγκαλίτσα μας και στο σπίτι μας;;;;

Εκτός από τα χαρίζονται.... ποιοι από σας εντοπίσατε την ύπαρξη εκτροφείων ,και κάπως έτσι οδηγηθήκατε στο να βρείτε το γατάκι σας, μέσω ... mycatικών συμβουλών και μελών ;;;

Κάνω την αρχή!
Είναι ο Αιμίλιος και είναι (είμαστε) καλά!
Mycat έχουμε αγκυροβολήσει οικογενειακώς εδώ, στην μεγαλύτερη internetική γατοπαρέα, γιατί εκτός από τον Αιμίλιο, μας έχεις χαρίσει πολλά ακόμη... Φίλους δίποδους και τετράποδους, συμβουλές και πληροφορίες, και άάάάπειρες ευχάριστες στιγμές, που είναι οξυγόνο σε τόσο δύσκολους καιρούς......
Μαίρη (πρώην μαμά του Αιμίλιου) ευχαριστούμε πολύ που μας εμπιστεύτηκες τον λουκουμάκο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 14:07, 22-06-11:

Μαρίνα να σου ζήσειιιι!!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,737 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 14:13, 22-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Μαρίνα να σου ζήσειιιι!!!!!!!!!!
Ευχαριστώ Ουρανία μου!!! Και εσένα το δικό σου Αιμιλιονάκι, και τα μωράκια σου!!! (Βασικά, 1 αυγούστου έχει γενέθλια, αλλά σκέφτηκα να ανοίξω θέμα, γιατί πολλοί από μας έχουμε αποκτήσει γατόνια με άρωμα mycat.... Και να τα παρουσιάσουμε... )

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 14:21, 22-06-11:

Τι φοβερή ιδέαααα!!!Μπράβο Μαρινάκι! Απολαύσαμε φωτογραφίες φοβερές από Μιλιόνι και γελάσαμε πολύ με το Νίκο! Θα επανέλθουμε και εμείς με φωτό της NεραΪδούλας Gabie, μόλις βγάλουμε μερικές. Το μωρό μου κοιμάται τώρα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 14:32, 22-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Bijoux
Τι φοβερή ιδέαααα!!!Μπράβο Μαρινάκι! Απολαύσαμε φωτογραφίες φοβερές από Μιλιόνι και γελάσαμε πολύ με το Νίκο! Θα επανέλθουμε και εμείς με φωτό της NεραΪδούλας Gabie, μόλις βγάλουμε μερικές. Το μωρό μου κοιμάται τώρα
Ώστε έτσι.... Γελάτε με τον χαλβά , εεεεεεε, με τον γιό μου θέλω να πω...... Καααλάάά.... Θα επανορθώσετε με παρουσίαση της gabie εδώ....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 14:41, 22-06-11:

Ώστε έτσι.... Γελάτε με τον χαλβά , εεεεεεε, με τον γιό μου θέλω να πω...... Καααλάάά.... Θα επανορθώσετε με παρουσίαση της gabie εδώ....
Γελάσαμε πολύ με την πρώτη φωτογραφία, η οποία είναι ΦΟΒΕΡΗ!!!

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,108 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:42, 22-06-11:

Τι όμορφη ιδέα! Η δική μας ιστορία ξεκινάει επίσης από εδώ, όταν μπήκα να ρωτήσω που θα βρω γατάκι τσιντσιλά. Τηλεφώνησα στο εκτροφείο και μετά από 2.5 μήνες ο Μαρκ μετακόμισε σπίτι μου. Ακολουθεί αφιέρωμα με φωτογραφίες από κάθε ηλικία.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mareipa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mareipa
H mareipa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H mareipa έγραψε στις 14:55, 22-06-11:

Γεια σας και από εμάς!
Είμαστε μια πολυμελής οικογένεια- Ο Παύλος (μπαμπάς), η Σέβη (μαμά) και η Μαρία, η Ειρήνη, η Παναγιώτα, και η Αγάπη... Πριν κάποιους μήνες προστέθηκε στην οικογένειά μας και ο mycatικός Χρήστος..... γιατί...αυτή η γυναικοκρατούμενη οικογένεια χρειαζόταν λίγο περισσότερο αρσενικό στοιχείο...
Είχαμε έναν γατούλη ο οποίος έφυγε αιφνίδια , τον πρόδωσε η καρδούλα του, και ειδικά η μεγάλη μου κόρη , η Μαρία(που είχε και ιδιαίτερο δέσιμο μαζί του) έκλαιγε απαρηγόρητη...
Αμέσως αρχίσαμε να ψαχνόμαστε στις αγγελίες του Mycat για να αποκτήσει η Μαρία άλλο τετράποδο αδελφάκι,μήπως καταφέρει να απαλύνει λίγο την απώλεια και τον πόνο μας...

Και ήρθε στις ζωές μας, και μπήκε στις καρδιές μας, ο Χρήστος!!!!!! (Χρήστος επειδή ευρέθη από την πρώτη μαμά του Χριστούγεννα...)
Ένας γατούλης-σκύλος!!!!.... Σε ακολουθεί παντού, είναι απίστευτα συντροφικός και υπάκουος, και κοιμάται κάθε μέρα και με άλλη αδελφή του... (έχει πολλές διαφορετικές επιλογές)... Η μεγάλη του αγάπη όμως είναι η Μαρία, που μάλλον έχουν αναπτύξει δικούς τους κώδικες επικοινωνίας, και κάνουν τους δικούς τους απολαυστικούς διαλόγους.... Η Μαρία του μιλάει, αυτός απαντάει νιαουρίζοντας και την κοιτάζει σαν ερωτευμένος στα μάτια!

Ευχαριστούμε τη Νότα -την προηγούμενη μαμά του που τον βρήκε στο δρόμο και τον περιέθαλψε- που μας εμπιστεύτηκε! Να ξέρει ότι ο Χρήστος περνάει υπέροχα, και με τόσες γυναίκες είναι πασάς..................
Ευχαριστούμε το mycat! μπορεί να μην μπαίνουμε συχνά γιατί παιδιά και γατιά (έχουμε και στην αυλή μας εκτός από τον Χρήστο και άλλους... προστατευόμενους, στειρωμένους , φροντισμένους, αλλά ο τυχερός που απολαμβάνει το σπίτι και την θαλπωρή του είναι ο Χρήστος) έχουν τρέξιμο και αγώνα...

https://forum.mycat.gr/gallery/files/5/6/3/7/7/003.jpg

φιλάκιααααα!!!!!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:15, 22-06-11:

Mεσω μιας αγγελιας του MyCat και την προθυμιας μιας απο τις παλιοτερες mod του,ηρθε στην αγκαλια μου ο Σειριος μου,ενα πλασμα που μου εκανε την τιμη να μου χαριζει τη συντροφια του τα τελευταια τρια χρονια και κατι.Ηρθε στο σπιτι μας οταν ηταν 33 ημερων,και εκτοτε ειμαστε-στην κυριολεξια-αχωριστοι.Τον ερωτευτηκα απο την πρωτη του φωτογραφια:

...και απο τοτε εγινε ενας υπεροχος γαταρος:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:28, 22-06-11:

Μια βραδιά ένα νέο μέλος έγραψε για το πρόβλημα που αντιμετώπιζε με τις δύο της γατούλες,μαμα και κορη,που ειχαν γεννησει ταυτοχρονα και...σφετεριζοταν η μια τα μικρα της αλλης.Ετσι γνωρισα την Αννα,που μου έδωσε την ευκαιρία να αποκτησω τη μικρή μου πέρλα,τη Μόιρα.Ακόμη κι αν οι συνθήκες δεν ήταν ιδανικές,το μικρό μου σοκολατάκι μου απέδειξε ότι κάποια πλάσματα είναι γραφτό να μπουν στη ζωή σου.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:46, 22-06-11:

Μέσα από το φόρουμ ανακάλυψα την αγαπημένη μου φυλή τη μπλε ρωσική.Όταν έμαθα ότι υπάρχει η αντίστοιχη μακρύτριχη εκδοχή της,ενθουσιάστηκα τόσο,που άρχισα να ψάχνω εκτροφείο ώστε να αποκτήσω μία.Τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικά,όχι μόνο γιατί δεν υπαρχουν πολλά εκτροφεία της συγκεκριμένης φυλής,αλλά και γιατί οι Nebelung έχουν πολύ στενή γενετική βάση.Ήθελα μια γατούλα που να μοιάζει με μακρύτριχη ρωσικη,αλλά να μην ταλανίζεται από θεματα υγειας που προκυπτουν απο αιμομιξίες...ψάχνοντας,έπεσα πάνω στη Serafina:

Δεν ήξερα ούτε τι ράτσα είναι ούτε αν υπάρχει στην Ελλάδα,ήξερα μόνο ότι μαγεύτηκα!Ανακάλυψα ότι είναι μια γάτα Νορβηγικού Δάσους,διαβασα όλους τους μύθους που υπάρχουν γύρω από τη φυλή,τα χαρακτηριστικά της,την προσωπικότητά της,και ήμουν σίγουρη ότι ήθελα μία από αυτές να γίνει μέλος της οικογενειας μας.Βρήκα το εκτροφειο απο οπου προερχεται η Serafina,έστειλα e-mail,αλλά...τζίφος.Οι δικοί μου μου έλεγαν ότι ένα εκτροφείο με τόσες επιτυχίες σε εκθέσεις και γάτες σε όλο τον κόσμο δε θα ασχοληθεί μαζί μου,κι έτσι κατέληξα σε ένα εκτροφείο στην Ισπανία,όπου υπήρχε μια μπλε-κρεμ νορβηγούλα που φαινόταν γλυκύτατη.Μια βραδιά πριν την "κλείσω",υπήρχε ένα e-mailαπο το εκτροφείο της Serafina,που μου έλεγε όχι μόνο ότι έχουν διαθεσιμα μωρά και θα μπορούσα να διαλέξω κάποιο,αλλά ότι υπήρχαν και διαθέσιμα εγγονάκια της!Το όνειρό μου έγινε πραγματικότητα όταν είδα μπροστά μου τη Breena μου,που τωρα ειναι πια δυο ετων και κατι:

Κουβεντιάζοντας με την εκτροφεα της σχετικα με το οτι επρεπε να ταξιδεψουμε στην Ολλανδια για να αποκτησουμε τη γατουλα των ονειρων μας,μας μπήκε η ιδεα να δωσουμε την ευκαιρια και σε αλλους στην Ελλαδα να γνωρισουν αυτα τα υπεροχα πλασματα,κι ετσι αποφασισαμε μετα απο πολυ σκεψη και...διαβασμα,να αποκτησουμε και το αγορακι μας,τον Yogi.Ήταν το ομορφοτερο μωρακι απο ολα τα αδερφακια του κατα τη γνωμη μας,ενα μικρο συννεφακι ετοιμο για βροχη.Δυστυχως,οπως ολα τα συννεφακια,ηταν περαστικος απο τον κοσμο μας,καθως τον χασαμε πριν μερικες εβδομαδες,μολις 2,5 ετων.Ο πονος ηταν και ειναι απεριγραπτος,και δε θα ξεχασω ποτε τον γλυκο μου μπλε αρκουδο που μας χαρισε τοση αγαπη,χωρις ποτε να θελει ανταλλαγμα:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:48, 22-06-11:

Τι όμορφες στιγμές μας χαρίζουν τα ζωάκια μας. Το σειριάκι το θυμάμαι μικρούλι και έχει γίνει ένας κούκλος γάταρος.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:58, 22-06-11:

Όταν μια φίλη ενδιαφέρθηκε για γατάκι Νορβηγικού Δασους,κι εμεις δεν είχαμε ακόμη γατάκια,της προτείναμε να αποκτήσει ένα γατάκι από εκτροφείο του εξωτερικού,και να γίνει host queen του εκτροφείου μας,να μένει δηλαδή με τη φίλη μας,και να ζευγαρώνει με το ΥοΥο μας.Αποτέλεσμα;Μερικους μηνες αργοτερα μια μικρή ηλιαχτίδα φώτισε της καρδιές μας,η Ηλένια μας:

...Η οποία πρόσφατα έγινε μανούλα,φέρνοντας στον κόσμο πέντε υπέροχα μωράκια!

Μαζί με τη φίλη μας τη Θένια μένει επίσης και ο host stud μας,ο Freki:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 17:04, 22-06-11:

Δώρα , τον Yogi , όλοι τον νιώσαμε και τον ονειρευτήκαμε και σαν δικό μας γατάκι....όλοι τον θεωρήσαμε και λιγουλάκι δικό μας αυτόν τον άγγελο.... Δεν έχω λόγια...πραγματικά λυπάμαι πολύ....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:19, 22-06-11:

Το νεοτερο μελος της οικογενειας μας,ειναι η Henriette.Τι να πει κανεις γι'αυτο το πλασμα...έχει μαγέψει δίποδα και τετράποδα,είναι μια μικρή νεραϊδα,κανεις δε μπορει να της αντισταθει.Τη λατρευω,και δε μπορω να το πιστεψω οτι μέρα με τη μερα αυτη η χνουδωτη μπαλιτσα μεγαλωνει και συντομα θα ειναι ετοιμη να αποκτησει τα δικα της μωρακια.

Σιγουρα αν δεν γνωριζα ανθρωπους απο αυτο το φορουμ,δεν θα ειχα ουτε τις γατουλες μου,και δε θα ημουν αυτη που ειμαι.Σας ευχαριστω,και οσους ειστε εδω,και οσους δεν ειστε.

Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,006 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 18:07, 22-06-11:

Αν και βρηκα το mycat οχι για να αποκτησω γατα, αλλα για να δωσω ενα γατακι της Τριτης μου πριν ενα χρονο περιπου,
ηταν ενας χωρος γνωριμιας με αυτα τα υπεροχα ζωα και μια πηγη παρα πολλων πληροφοριων
(για εμενα που ημουν εντελως ασχετη οσον αφορα τις γατες).
Τελικα ζω πλεον με 2 μεσα στο σπιτι μου και δεν το μετανιωσα στιγμη
Τα γατονια που ηρθαν στην αγκαλια σας ειναι ολα τους κουκλια!
Δωρα λυπαμαι παρα πολυ για το Γιογκι, μου φαινεται απιστευτο...δεν ξερω τι αλλο να πω εκτος απο κουραγιο...
και μια ελπιδα τα υπολοιπα γατονια να μας αφησουν σε βαθια γεραματα.

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 21:24, 22-06-11:

καημένε γιόγκι...
δεν το είχα προσέξει οτι πέθανε...

Παράθεση

elmeow (Ελένη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elmeow
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλάάάά τσιτσινιάάάά! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H elmeow A meow massages the heart... έγραψε στις 22:02, 22-06-11:

Θεέ μου τι ομορφιές είναι αυτές!!!
Καλό ταξίδι στο κουκλάκι που έφυγε..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,787 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:26, 22-06-11:

Ο Γιογκι ΜΑΣ..θα ειναι πάντα κοντα μας.Και το εννοω...στη σκεψη μας,στο μυαλο μας,στην καρδια μας...

Ειναι υπεροχα ολα τα mycatικα γατόνια.Βασικα..ολα τα γατονια δηλαδη..Να ειναι καλα ...να μας χαριζουν ολα αυτα,που μονο τα ζωακια μπορουν να μας χαρισουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 07:02, 23-06-11:

Το mycatικό γατόνι μου είναι ο Wall-E Μύτσας Κοντονουράκης μου!
Τον πήρα για τα ανήψια μου που ζουν στο Ναύπλιον, λίγες μέρες πριν την Πρωτοχρονιά του 2010, αλλά στην πραγματικότητα ήταν δικός μου κρυφός πόθος!
Τον λάτρεψα επειδή έχει απίστευτα χρώματα και κοντή, στριφτή ουρίτσα και ένα βλέμμα που σε καθηλώνει.
Όταν μου τον έδωσε η Νότα, δεν τον έβαλα στη γατοφόρο, τον πήρα στην αγκαλιά μου μέσα στο παλτό μου και ο Μύτσας μου άρχισε να χουρχουρίζει και να κάνει ζυμαράκια.
Η τύχη τα έφερε ώστε η αδερφή μου να είναι αλλεργική στις γάτες, κάτι που δεν το γνωρίζαμε, και ο Μύτσας να έρθει στην πραγματική του μαμά (εγώ είμαι αυτή ) και να γίνει μόνιμος Τριπολιτσιώτης.
Ο Πάρης τον έχει ήδη κάνει αδερφό, παιχνίδι, φίλο και δεν περνάει καν από το μυαλό μου να τους χωρίσω ούτε για 1 λεπτό!

Ο Μύτσας μου εκτός από την υπέροχη αθλητική του κορμοστασιά, έχει πολύ όμορφα χρώματα και τον πιό αξιολάτρευτο χαρακτήρα!!! Είναι το γατουμπάκι μου που θα ερθει να κοιμηθούμε μαζί, θα με ζυμώσει, θα βυζάξει, θα χουρχουρίσει ανελέητα και θα ξυπνήσει μαζί μου χωρίς φασαρίες και παράπονα. Έχει απίστευτη φατσούλα όταν είναι αγουροξυπνημένος! Δεν με απασχολεί καθόλου το γατούνι μου αυτό. Δεν γκρινιάζει καθόλου και έχει και μια απίστευτη βραχνή φωνούλα που όταν καμιά φορά νιαουρίσει, θέλω να τον ζουπακιάσω στα χάδια!!!

Φωτό όταν πάω στο σπίτι

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,004 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 11:00, 25-06-11:

Η Μπασσέτ, το μωρό μας από το my cat

Ήθελα γάτα απεγνωσμένα....είχα πάθει βαρύ στερητικό σύνδρομο από έλλειψη γάτας επί 17 χρόνια Ο άντρας μου αντιδρούσε, γιατί ήξερε ότι αναγκαστικά το γατάκι θα στειρωνόταν και δεν ήθελε να ακούσει για γάταΕιδικά για αρσενικό, γινόταν έξαλλος
Ε, λοιπόν, έπρεπε να είναι θηλυκό το γατί και να του έρθει ξαφνικά, μπαμ και κάτω!!Για να είμαι σίγουρη ότι θα είναι θηλυκό (καμιά φορά η νύχτα βγάζει επίσκοπο κι η αυγή μητροπολίτη, ως γνωστόν) κοιτούσα να βρω κανένα τρίχρωμο ή ταρταρούγα!!! Και άρχισα το ψάξιμο σε όλα τα σχετικά και άσχετα sites....ώσπου πέφτω σε αγγελία του my cat ,όπου χαρίζονταν τέσσερα γατάκια αδελφάκια......

ΚΑΙ.......να, δυό τριχρωμούλες, η μια ξεβαμένη, η άλλη κανονική
Στην αρχή ήμουν αναποφάσιστη, ώσπου πρόσεξα καλύτερα τα ματάκια της ξεβαμένης....ήταν τόσο γλυκά και αγαθιάρικα, που την ερωτεύτηκα Ζήτησα και μου στείλανε κι άλλες φωτό, να σιγουρευτώ ότι είναι τρίχρωμη, μου έστειλαν....

Σε λίγες μέρες πήγα και την πήρα, γνώρισα και τη μαμά της, την Γκόλφω (η οποία, δυστυχώς, μετά ένα χρόνο περίπου χάθηκε μυστηριωδώς), που ήταν ίδια η Μπασσέτ χωρίς άσπρο όμως- μια κούκλα!!!
Για να με ξεφορτωθεί ο άντρας μου, του είπα ότι την βρήκα πεταμένη σε ένα χωράφι κοντά στο μετρό (ακόμη αυτό νομίζει, ενισχύθηκε δε η άποψή του καθώς μάζεψα και την Οντίλ, οπότε μάζεψε κι αυτός από το δρόμο τον "αδελφό του" τον τσο-Μπάνη και είμαστε κοπλέ )
Ήταν τόοοοοσο μικρούλα , ούτε δύο μηνών....

Στις 16 Μαΐου φέτος κλείσαμε τρία χρόνια. Για εμένα ήταν τρία απόλυτα ευτυχισμένα χρόνια με αυτήν την υπέροχη γάτα, ελπίζω και για αυτήν να ήταν εξίσου ευτυχισμένα (και να μη με έχει αντιπαθήσει που της κουβάλησα το μαυρούλι-μικρούλι)

Μπασσέτ μου, Μπάσσυ μου, Μπάχχχχχχχυ μου, λατρεία μου

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,787 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:30, 25-06-11:

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....η μπαχχυ μας μωρο!!!!!!!!!..Πωπω....πανεμορφο,γλυκυτατο σαμιαμιδακι!!
Απο το my cat λοιπον και η Μπαχχυ μας...δεν το ηξερα..

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 14:44, 25-06-11:

κι εγω την Bailey την βρηκα σε αγγελια στο mycat. εψαχνα μικρο γατακι αλλα στο τελος το κλικ μου το εκανε η ενήλικη ξανθια κυρία. Αν και στην αρχη η συμβίωση δεν ηταν ευκολη, ηταν η καλύτερη επιλογή που εκανα και ειμαι ευγνωμον που ήρθε στη ζωή μου.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 21:47, 25-06-11:

- Μπαxxxxύ.... Πόσο αθώο βλέμμα!!!! (που πήγε αυτό το βλέμμα;;;; Εξαφανίστηκε ΕΝΤΕΛΩΣ!!!)
-Bailey... Πόόόσο όμορφηηηη!!! Καλά, και τα δύο σου τα γατόνια είναι ,απλά, ΑCATΑΜΑΧΗΤΑ!!!

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Bijoux έγραψε στις 22:27, 25-06-11:

Όλα ξεκίνησαν ένα ωραίο πρωινό πριν από δύο εβδομάδες:"Χαρίζεται γατούλα main coon"

Από εκείνη τη στιγμή, αν και δε φαινόταν καλά στη φωτογραφία το προσωπάκι και τα ματάκια, μου έγινε έμμονη ιδέα.
Κατά το απογευματάκι, αναρτώνται και άλλες φωτογραφίες και μαθαίνω και το όνομα της μικρής: Gabriella

Κάτι στο βλέμμα της γατούλας με κέρδισε και με την ενθάρρυνση του συζύγου μου, το αποφάσισα να την υιοθετήσω. Ετοιμάστηκε το ταξίδι στην Αθήνα για την παραλαβή της Gabie με τη mycatική στήριξη του πολυαγαπημένου σε όλους μας Γατοτριγώνου: Αχιλλέας, Μελίνα, Αιμίλιος, της μανούλας τους και του μπαμπά τους, η φιλόξενη αγκαλιά των οποίων έκανε τα πάντα στην Αθήνα πιο εύκολα!

Αυτή η mycatική υιοθεσία, έφερε ανθρώπους κοντά, δημιούργησε φιλίες και χάρισε στη ζωή μας περισσότερη χαρά, αγάπη, ευτυχία και ομορφιά!

Όπως πρότεινε και το Μαρινάκι: "Ποιός είπε, ότι στους δύο τρίτος δε χωρεί;"

Ναι, λοιπόν, υπάρχει ευτυχία που να κόβεται στα τρία...Bijoux, Σεβάχ και Gabriella (Μαρίνα, ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιός θα είναι ο τίτλος, είναι και οι δύο υπέροχοι!)

Και να, μερικές φωτογραφίες της Νεραϊδούλας μου, της Gabriella (Princess of the Midnight), στην καινούργια της οικογένεια, μαζί με τη Μπιζουδίτσα και το Σεβάχ:

(Μαριλίζα σ' ευχαριστούμε πολύ και σου στέλνουμε την αγάπη μας!)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bijoux : 25-06-11 στις 22:53.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:36, 25-06-11:

Ναι...ω ναι...την εχω ξαναπει ετσι....ειναι μια ΝΕΡΑΙΔΑ!!!!!!!!!....εμενα αυτο μου ερχεται στο μυαλο οταν τη βλεπω..
...και δεν κερδισε μονο εσενα...ενα θα σου πω.Μου γραφει κατευθειαν η σταυρουλα μας..(pennylane)...πωπω...τι γατα ειναι αυτη;;;(σορυ σταυρουλα που σε δινω..)..πολυ την λιγουρευοταν.Ε...οταν εμαθε οτι θα την υιοθετησεις εσυ..πεταξε την σκουφια της...καταρχην γιατι εισαι απο τις καλυτερες γατομαμαδες,και καταδευτερον...γιατι θα μπορεσει να χουφτωσει....στο ιδιο μερος μενετε..

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Bijoux έγραψε στις 22:46, 25-06-11:

Ναι η Σταυρούλα θα τη γνωρίσει σύντομα! Έχω πάθει πλάκα κι εγώ!Τη χαζεύω συνέχεια! Είναι σαν ξωτικό!

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 22:56, 25-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Bijoux
Ναι η Σταυρούλα θα τη γνωρίσει σύντομα! Έχω πάθει πλάκα κι εγώ!Τη χαζεύω συνέχεια! Είναι σαν ξωτικό!
Πούπυ εσένα θα σε κανονίσω καλά όποτε έρθω Ζάκυνθο.

Δημητρούλα είναι φοβερό γατόνι! Το έχω ερωτευτεί παράφορα λέμε.
Ανυπομονώ να το βουτήξω και να αρχίσω τις αγκαλίτσες και τα χουφτώματα.
Πωπω! Το πόσο χάρηκα όταν έμαθα ότι θα πάρεις εσύ την Gabie δεν λέγεται! Πέταξα από την χαρά μου!

Επίσης είναι και λάτρης της Frida Kahlo η μικρή Και τώρα για αυτό την αγαπώ πιο πολύ ακόμα!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 07:31, 26-06-11:

Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Η!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 07:38, 26-06-11:

Δεν είναι ότι η εμφάνιση της Νεραϊδούλας περνάει απαρατήρητη (μάτια έχετε και βλέπετε), αλλά έχω κολλήσει τόόόσο πολύ με τον χαρακτήρα της.....
Δεν έχω δει τέτοιο χαρακτήρα σε άλλη γάτα -και πιστέψτε με, έχω ποικιλία μέτρων σύγκρισης, αφού όλες μου οι φίλες και οι φίλοι είναι γατογονείς, και αφού από μικρή υιοθετούσα όποια γάτα έβρισκα στο διάβα μου (στο σπίτι της γιαγιάς και του παππού στο χωριό)...
Η φωτογραφία που τα δείχνει να αναπαύονται και τα τρία στη σειρά δείχνει ότι, μάλλον, ηρέμησαν catά πολύ τα πνεύματα, ε;;; Καλό αυτό! Τώρα θα αρχίσεις να τα απολαμβάνεις χωρίς το άγχος της μεταξύ τους συμφιλίωσης...

υγ. μια διαφήμιση με μπισκότα -δεν θυμάμαι ποια μάρκα- έχει μια μεινκουνίτσα ίδια με τη gabie! όποτε την βλέπω σας θυμάμαι!
υγ2. καλά που δεν έβαλαν καμία αγγελία για τον αδελφό της τον dragon : γιατί θα περνούσα πραγματικά δύσκολες ώρες.................... (για όσους δεν ξέρουν τί εστί dragon,είναι ο αδελφούλης της gabie..... τί ¨αδελφούλης¨, ΑΔΕΡΦΑΡΟΣ! Ένας μεινκουν τερρρρρρρρράστιος.... δεν έχω δει πιο όμορφο και πιο εντυπωσιακό γάτο! Με κάτι χρώματα, με κάτι ραβδώσεις...... Δεν έχω δει τόσο εντυπωσιακό γάτο..... Έχω φάει καψούρα τρελλή για την πάρτη του! Αρκεί να σας πω ότι για κανα-δυο μέρες αφού τον είδα, ξάπλωνα να κοιμηθώ και τον σκεφτόμουν συνεχώς! Συμπτώματα έρωτα, κανονικά! )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marina289 : 26-06-11 στις 07:52.
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Bijoux έγραψε στις 10:32, 26-06-11:

(
για όσους δεν ξέρουν τί εστί dragon,είναι ο αδελφούλης της gabie..... τί ¨αδελφούλης¨, ΑΔΕΡΦΑΡΟΣ! Ένας μεινκουν τερρρρρρρρράστιος.... δεν έχω δει πιο όμορφο και πιο εντυπωσιακό γάτο! Με κάτι χρώματα, με κάτι ραβδώσεις...... Δεν έχω δει τόσο εντυπωσιακό γάτο..... Έχω φάει καψούρα τρελλή για την πάρτη του! Αρκεί να σας πω ότι για κανα-δυο μέρες αφού τον είδα, ξάπλωνα να κοιμηθώ και τον σκεφτόμουν συνεχώς! Συμπτώματα έρωτα, κανονικά! )
Πόσο, μα πόσο σε νιώθω.....αααααααααχχ!Αξέχαστη εμπειρία ο Dragon!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους