Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 122,106 εγγεγραμμένα μέλη και 713,622 μηνύματα σε 22,520 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 483 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Οι ιστορίες μου!

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 η Ρόζα και η Σίμπα και άλλες αδέσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,961 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 16:32, 15-04-09:

Καλησπέρα σας,

Στον ελεύθερό μου χρόνο γράφω παραμύθια, ιστορίες, διηγήματα, ποιήματα...Έχω γεμίσει τον υπολογιστή μου με παραμύθια που γράφω.Μου αρέσει πολύ και είναι μια ενδιαφέρουσα ασχολία. Πρι λίγο έξω έβρεχε και θέλησα να γράψω ένα βιβλιαράκι που να χωρίζεται σε κεφάλαια.Το βιβλιαράκι να μιλάει για μια γάτα!Έγραψα το πρώτο κεφάλαιο,το οποίο είναι μικρό και δε λέει πολύ σημαντικά πράγματα.Είναι κάτι σαν προόλογος.Σας το βάζω εδώ να μου πείτε αν σας αρέσει.Αύριο θα βάλω και τα επόμενα.

Εδώ είναι:

ME TA MAΤΙΑ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ

Κεφάλαιο 1ο

Γεια σας, είμαι ένας φουντωτός, μαύρος γάτος με υπέροχα πράσινα μάτια! Το όνομά μου είναι Μένιος. Αυτό το όνομα μου το έδωσε το δεύτερο αφεντικό μου. Έλεγε ότι μου ταίριαζε αν και εγώ πιστεύω ότι δεν μου ταιριάζει καθόλου. Μένιο λέγανε έναν παπαγάλο με κόκκινα, πορτοκαλί, πράσινα και ένα μπλε φτερό που είχε το πρώτο αφεντικό μου! Αν είναι δυνατόν να έχω το ίδιο όνομα με το γεύμα μου. Όσο και να νιαούριζα παραπονεμένος το αφεντικό μου δεν με άκουγε.
Τέλος πάντων για να μη σας τα πολυλογώ η ζωή με τους ανθρώπους είναι δύσκολη. Όταν κοιμάσαι σε χαϊδεύουν και σε ενοχλούν. Σου δίνουν να φας ξηρά τροφή αντί για φρέσκο ψαράκι και κοτοπουλάκι. Σου δίνουν να φας κονσέρβες. Μα δεν ξέρουν ότι τα καταστήματα αλλάζουν τις ημερομηνίες όταν λήγουν και μπορεί να πάθεις δηλητηρίαση; Όταν λασπώνεσαι σε κάνουν μπάνιο. Μα είναι δυνατόν να σε πλένουν σα μπλούζα; Δεν ξέρουν ότι οι γάτες πλένονται μόνες τους; Σε στειρώνουν. Δεν σου δίνουν τη χαρά του ζευγαρώματος και της πατρότητας! Ακόμα είναι συνέχεια πάνω από το κεφάλι σου. Ούτε στην αυλή, ούτε στο δρόμο σε αφήνουν να παίξεις και η λίστα με τα παράπονα είναι ατέλειωτη!
Ζωή είναι να τρως από τα σκουπίδια τα αποφάγια των ανθρώπων. Να μη σε χτενίζουν και να σε αφήνουν γάτο μάγκα αχτένιστο και λασπωμένο έτοιμο για να κάψεις θηλυκές καρδιές. Να τρέχεις από εδώ και από εκεί, να κυνηγάς ποντίκια… Αυτή είναι ζωή!
Σε όλα τα χρόνια της ζωής μου είχα πολλά αφεντικά. Όλα με έλεγαν γλυκό, όμορφο και αριστοκρατικό γάτο αλλά στην πραγματικότητα κανένα δεν με αγάπησε και δε με νοιάστηκε. Εγώ όλα τα αφεντικά μου τα θεωρούσα οικογένειά μου, αλλά οι άνθρωποι δεν ξέρουν να αγαπάν και σε βλέπουν σαν παιχνίδι!
Τώρα πρέπει να φύγω. Με φωνάζει ο Σπίντυ, ένας γατοφίλος μου!

Y.Σ. Σας άρεσε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetyCat
H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (καμια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε στις 16:44, 15-04-09:

Θα σου κανω μια ερωτηση
-Αγνη εχεις ταλεντο???Μα τι ρωταω φυσικα και εχεις εισαι ταλενταρα!!!!!:up::up::up::up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ntontini (Κωνσταντίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ntontini
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

H Ntontini έγραψε στις 16:52, 15-04-09:

Μπραβο Αγνη.Πολυ ωραιο το 1ο μερος.Κι εγω τον ελευθερο χρονο μου κατι τετοια κανω.Και παλι μπραβο,πολυ ωραια η ιστορια

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 η Ρόζα και η Σίμπα και άλλες αδέσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,961 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 17:00, 15-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από BabyCat
Μπραβο Αγνη.Πολυ ωραιο το 1ο μερος.Κι εγω τον ελευθερο χρονο μου κατι τετοια κανω.Και παλι μπραβο,πολυ ωραια η ιστορια

Eυχαριστώ!

Αρχική Δημοσίευση από SweetyCat
Θα σου κανω μια ερωτηση
-Αγνη εχεις ταλεντο???Μα τι ρωταω φυσικα και εχεις εισαι ταλενταρα!!!!!:up::up::up::up:

Ευχαριστώ!

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetyCat
H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (καμια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε στις 13:56, 25-05-09:

Δεν νομιζω να μας ξεχασες Το εγραψες το δευτερο κεφαλιο?

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 14:07, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από SweetyCat
Δεν νομιζω να μας ξεχασες Το εγραψες το δευτερο κεφαλιο?

Ξεκίνισα να το γράφω από χθες.Αλλά δεν το τέλειωσα.Πάντως θα το βάλω...

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 14:22, 25-05-09:

Ωραια η ιστοριουλα σου και οσο μεγαλωνεις και ωριμαζεις θα ωριμαζει και ο τροπος γραφης σου.Αν θυμαμαι καλα ,εσυ εψαχνες για τραγουδι ,για καποια εκδηλωση;Τι εγινε βρηκες,κανετε προβες;θυμησε μου

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 14:51, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από brigite
Ωραια η ιστοριουλα σου και οσο μεγαλωνεις και ωριμαζεις θα ωριμαζει και ο τροπος γραφης σου.Αν θυμαμαι καλα ,εσυ εψαχνες για τραγουδι ,για καποια εκδηλωση;Τι εγινε βρηκες,κανετε προβες;θυμησε μου

Ναι.Διάλεξα αυτό το τραγούδι.Τώρα το κάνουμε πρόβες.Όταν θα το χορέψουμε στη παράσταση θα σας βάλω βιντεάκι.Ευχαριστώ πάντως και εσάς και όσους άλλους με βοήθησαν.Τώρα θέλω κάτι άλλο.Να βρω στοίχους για το <<ο ποιο καλό,ο μαθητής>>.Όποιος μπορεί να με βοηθήσει να γράψει στο θέμα μου <<τραγούδια,ποια να διαλέξω;Λίγη βοήθεια!>>

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 14:55, 25-05-09:

Πολυ ωραιο τραγουδι διαλεξες.Για το αλλο ,εννοεις το γνωστο τραγουδι του Ζαμπετα "ο πιο καλος ,ο μαθητης ";

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 14:57, 25-05-09:

Πολυ ωραιο τραγουδι διαλεξες.Για το αλλο ,εννοεις το γνωστο τραγουδι του Ζαμπετα "ο πιο καλος ,ο μαθητης ";

Ευχαριστώ!!!
Nαι,θα το τραγουδίσω στην αποχαιρετηστήρια γιορτή με 2 άλλα παιδιά, αλλά πρέπει να βρω και άλλους στοίχους.

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

H brigite έγραψε στις 15:11, 25-05-09:

Δηλ.διαφορετικους στιχους η τους στιχους ακριβως αυτου του τραγουδιου;

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 15:41, 25-05-09:

Δηλ.διαφορετικους στιχους η τους στιχους ακριβως αυτου του τραγουδιου;

Διαφορετικούς.Δηλαδή θα πούμε και τους κανονικούς αλλά και άλλους!

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

H brigite έγραψε στις 16:27, 25-05-09:

Αν μου ερθει καμμια εμπνευση θα σου τη γραψω.Μεχρι ποτε εχουμε προθεσμια;

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 16:34, 25-05-09:

Αν μου ερθει καμμια εμπνευση θα σου τη γραψω.Μεχρι ποτε εχουμε προθεσμια;

Μέχρι τηΝ Δευτέρα.Αν και θα προτιμούσα μέχρι την Πέμπτη,γιατί την Παράσκευή φε'υγω με το σχολείο μου για Αθήνα και Κυριακή βράδυ γυρνάω και δεν θα έχω Υ/Η...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περίεργες ιστορίες στο γραφείο - Από Felice
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-10-09 στις 16:10.
    • Τρυφερές ιστορίες με ζώα - Από Raisa
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-02-09 στις 19:17.
    • Ιστορίες της μνήμης μας - Από aiorasky
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-10-07 στις 19:56.
    • Beauty και ιστορίες... - Από Νιαου!
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-07 στις 20:26.
    • Γατο-ιντερνετο-ιστορίες - Από lightpath
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-02-07 στις 19:05.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους