Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 124,188 εγγεγραμμένα μέλη και 713,660 μηνύματα σε 22,525 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 523 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κουδουνάκι μπορεί να τρελάνει τη γάτα

Andreascrown (ανδρεας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Andreascrown
Ο ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Andreascrown έγραψε στις 15:08, 22-07-11:

Γεια σας!

Οταν εγω εβαλα στον γατο μου λουρακι αντεδρασε μονο την πρωτη μερε, απο εκει και περα δεν το ξαναπειραξε.
Τον αφηνω μερικες ωρες καθε μερα εξω , οποτε νιωθω μια ασφαλει οπου στο λουρακι του γραφει τα στοιχεια επικοινωνιας μαζι μου.

Του παει κιολας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 15:13, 22-07-11:

Γεια σας!

Οταν εγω εβαλα στον γατο μου λουρακι αντεδρασε μονο την πρωτη μερε, απο εκει και περα δεν το ξαναπειραξε.
Τον αφηνω μερικες ωρες καθε μερα εξω , οποτε νιωθω μια ασφαλει οπου στο λουρακι του γραφει τα στοιχεια επικοινωνιας μαζι μου.

Του παει κιολας!
Γεια σου και καλώς όρισες στην παρέα μας! Θα μπορούσες να του κρεμάσεις μια μεταλλική μικροσκοπική θήκη, μέσα στη οποία δηλώνονται τα στοιχεία του ιδιοκτήτη, χωρίς να κουδουνίζει! Μάλιστα, έχεις σκεφτεί ότι αν η γατούλα σου κουδουνίζει μπορεί να γίνεται ευκολότερα στόχος για σκύλους?

Μπορείς να βρεις τέτοιες ταυτότητες στα petshops. Δεν είναι καθόλου ακριβές!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bijoux : 22-07-11 στις 15:14. Αιτία: προσθήκη σχολίου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ατσίδας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ατσίδας
H Ατσίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (περίπου 16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H Ατσίδας μια γάτα,a cat,una gata,die katse έγραψε στις 21:34, 22-07-11:

Είμαι σίγουρη ότι του πάει κι εγώ είχα μια γάτα που όταν της έβαλα λουράκι και της έδενα φιόγκους πήγαινε και κοιταζότανε στον καθρεύτη αλλά χωρίς το καμπανάκι το οποίο βρήσκω ενοχλητικό για τα νεύρα μου πόσο μάλλον της γάτας

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mauros Gatos
H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 22:25, 22-07-11:

εγω παντως μια που το διαβασα,μια που τραβηξα προσεχτικα το κουδουνακι να βγει.Και γω για να τσεκαρω που βρισκεται του το φοραγα αλλα πρεπει να ναι βαρβαρο για το ζωακι πραγματικα.Εδω πολλες φορες δεν το "αντεχουμε" εμεις.Σκεφτειτε τα δυστυχα ζωα μεσα στο αφτι τους.ΔΕν νομιζω να του το ξαναφορεσω τελικα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:29, 22-07-11:

Κάποτε του είχα και εγώ κουδουνάκι. Δεν τον ενοχλούσε, αλλά ενοχλούσε εμάς τα βράδια οπότε του το βγάλαμε. Του βγάλαμε και το κολλάρο γιατί του χαλούσε το τρίχωμα. Αν έπαιρνα τώρα άλλη γάτα, δεν θα της έβαζα με τίποτα κουδούνια, κολλάρα και άλλα αξεσουάρ. Δεν είναι άνθρωποι να τα ντύνουμε ανάλογα με το γούστο μας. Εμένα σίγουρα θα με ενοχλούσε να είχα ένα κουδούνι στον λαιμό μου 24/7

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 23:56, 22-07-11:

οταν ο γατος μου ηταν μικρος ακομα του φορουσα κουδουνακι οταν εβγαινε εξω βολτα,γιατι ηθελα να τον ακουω που βρησκεται,οταν δεν ακουγα κουδουνακι εβγαινα και εψαχνα,περιπου 3 χρονια το φορουσε οσο ακομα δεν ειχα εμπιστοσυνη μην χαθει και μονο οταν εβγαινε εξω,πλεον το εχω ενθυμιο σ ενα συρταρι,του χω πια εμπιστοσυνη οτι δεν απομακρινεται ειναι γερακος πια 13χρονος,οταν του το κουδουνιζω καμια φορα ακομα το θυμαται κι ερχεται και κοιτα το παραθυρο για βολτα χαχα,οσο για την τρελα που διαβασα πιο πανω δεν ειναι αιτια ευθανασιας,δε θα το κανα σε ανθρωπο ουτε φυσικα σε ζωο.ο γατος μου περνοντας τα χρονια τα χει χαμενα,το νιωθω,κανει σα μωρο ξεχναει,τον αγαπω ομως μ ολες τις γεροπαραξενιες του,κι εγω γερασα μαζι του κι εγω αλλαξα απο τοτε που τον βρηκα.το ομορφο ειναι οτι δεν ηθελε στην αρχη τα γατακια που μαζεψα απ τα σκουπιδια,τωρα ενω τους εκανε χχχχχχχχ τα προστατευει απο αλλους γατους που ερχονται στην αυλη σημερα τσακωθηκε με εναν τεραστιο που τα χημιξε,χαρα στο κουραγιο του δεν εχει και δοντια,δεν τους δινει θαρρος ακομα να τα γλυψει κλπ.αλλα τα προστατευει ο καημενος!!!!!στη πορεια θα τα πλενει το ξερω το χει ξανακανει πολλες φορες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Λουράκι/Κουδουνάκι - Από Γωγω
      Το θέμα έχει λάβει 81 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-14 στις 23:53.
    • Γάτος με κόκκινο λουράκι και κουδουνάκι χάθηκε - Από nikos_xr
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-09-10 στις 15:01.
    • Τι μπορεί να εξαγριώσει τη γάτα σας; - Από LIFE
      Το θέμα έχει λάβει 37 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-04-08 στις 07:32.
    • Ε, θα με τρελάνει! - Από vicki v.
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-08-06 στις 22:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους