Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 134,633 εγγεγραμμένα μέλη και 714,090 μηνύματα σε 22,567 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 488 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δημόσια Υγεία;

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 12:02, 29-04-07:

Χθες το βραδυ διαβαζα διαφορα μπλογκ.
Στα link καποιου βρηκα αυτο....

https://fakellaki.blogspot.com/

Λυπαμε πολυ για αυτα που περιγραφει η κοπελα.
Στη θεση της δεν θα ειχα αντεξει....Ειναι κριμα να υπαρχουν παρα πολυ τετοιοι ασθενεις, και ελαχιστοι να τους νοιαζονται.

Μονο τα σχολια σ'ενα ποστ δειχνουν ποσος κοσμος την νοιαζεται.
Και ποσος στεκετε μαζι της, στον αγωνα της.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 13:40, 29-04-07:

αστα να πανε μεχρι κ στο γιατρο θελεις μεσω τι ναπω πο δεν το εχω ξαναπειι στην Ελλαδα ειμαστε μονο για την τσεπη μας κ για την γραφειοκρατεια χωρις φακελακι κ χωρις γνωστο δεν πουθενα απλα σε αφηνουν να πεθανεις

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 13:43, 29-04-07:

δυστυχως

Παράθεση

Mariel

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mariel
H Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,847 μηνύματα.

H Mariel έγραψε στις 17:38, 29-04-07:

επειδη το εχω δει και με συγγενεις και γνωστους,γενικα η κατασταση με τα δημοσια νοσοκομεια στην Ελλαδα ειναι τραγικοτατη!εχω δει βεβαια και εξαιρεσεις στον κανονα,αλλα νομιζω οτι στο συνολο ειναι ελαχιστες...

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 20:21, 29-04-07:

Δεν μπορώ να το πιστέψω. Διάβασα όλο το blog της κοπέλας και μου ήρθε να βάλω τα κλάματα. Είναι ποτέ δυνατόν? Αυτά που περιγράφει είναι τραγικά. Όλοι ξέρουμε περίπου πως είναι η κατάσταση στα Ελληνικά νοσοκομεία, αλλά αυτό που περιγράφει είναι έγκλημα!!!

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 20:45, 29-04-07:

ενα θα σας πω: εχω συγγενη που στα 19 του διεγνωσαν καρκινο το γνωστο "σαρκωμα" στην σπονδιλικη στηλη, αφου για πολυ καιρο πριν του το βρουν του ελεγαν οτι εχει δισκοπαθεια και αλλα τρελλα!! τελικα του εδωσαν 6 μηνες ζωης και τον ειχαν σε ενα θαλαμο για να περιμενουν να πεθανει, αφου δεν μπορουσαν να κανουν κατι αλλο....
προσεξτε: ειπαν σε 19 χρονο οτι εχει 6 μηνες ζωης!!!
πηγε λοιπον στην γερμανια και μεσα σε εναν χρονο ηταν καλα... ξεπερασε τον κινδυνο με μεγαλη προσπαθεια και θεραπεια αλλα τωρα ζει και ειναι μια χαρα!!!

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 01:17, 03-05-07:

Σήμερα διάβασα ότι η Ελευθεροτυπία έγραψε για την περίπτωση της Αμαλίας. Εν τω μεταξύ, αξίζει να δείτε το ακόλουθο λινκ, γραμμένο από γιατρό με θέμα την ιατρική βία:

https://mavrosgatos.blogspot.com/2007...g-post_02.html

Το ρητό "κάλλιο το προλαμβάνειν παρά το θεραπεύειν" παίρνει νέες διαστάσεις...

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 01:22, 03-05-07:

Αυτα ειναι να τα διαβασει ο ιοαννης να μας πει παλι οτι ολα ειναι καλα και ζουμε στη χωρα με τους πιο τελειους γιατρους και ναμη παραπονιομαστε

Παράθεση

rotonda

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rotonda
H rotonda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7-8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 410 μηνύματα.

H rotonda έγραψε στις 08:22, 03-05-07:

Διάβασα κι εγώ μερικά αποσπάσματα από το blog. Μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο! Ο απίστευτος παραλογισμός και η εγκληματική αμέλεια σε όλο τους το μεγαλείο...

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 08:43, 03-05-07:

Είχε συνέντευξη της κοπέλας αυτής και στα ΝΕΑ. Δεν θελώ να διαβάσω το blog της, δε χρειάζεται. Αυτά που έχει περάσει, τα έχω περάσει με τον πατέρα μου που είχε καρκίνο και παρακαλάγαμε για μια θέση για να κάνει τις χημειοθεραπείες και τις ακτινοβολίες του και λόγω καθυστέρησης, ταλαιπωρίας και ηλίθιων γιατρών πέθανε πολύ γρηγορότερα απ'ότι περιμέναμε. Τα έχω περάσει με το εγκεφαλικό της μαμάς μου που σε ιδιωτική -πανάκριβη- κλινική του Παλ.Φαλήρου την βγάλανε από την εντατική, την πετάξανε ουσιστικά έξω, ενώ ή θέση ήταν πληρωμένη, για να βάλει επώνυμος γιατρός ασθενή του (μάλλον τα είχε πάρει χοντρά!). Τα έχω περάσει όταν εγώ είχα πρόβλημα υγείας και αναγκάστικα να πάω Αγγλία γιατί εδώ δεν ασχολήθηκαν καν μαζί μου...
Αφήστε! Είναι πολύ μεγάλη η κουβέντα που ανοίγουμε.... Δε μπορεί, θα υπάρχουν και καλοί γιατροί, αλλά γιατί ρε γμτ εμάς μας τυχαίνουν μονίμως καθ***κια????

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 10:55, 03-05-07:

Και στα ΝΕΑ και στη ελευθεροτυπια εχει συνεντευξη.
Θα ψαξω να βρω τα λινκ να τα γραψω.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 19:28, 25-05-07:

Μόλις διάβασα ότι σήμερα πέθανε η Αμαλία (η κοπέλα που είχε το blog). Η κηδεία θα γίνει αύριο στο νεκροταφείο της Αναστάσεως Πειραιά.

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 19:29, 25-05-07:

Λυπαμαι.....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους