Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 134,653 εγγεγραμμένα μέλη και 714,095 μηνύματα σε 22,567 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 446 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σήμερα ήρθε η Χαρίκλεια

Ξένια1712

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξένια1712
H Ξένια1712 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Ξένια1712 έγραψε στις 21:43, 09-10-09:

Καλησπέρα σας και πάλι.
Σήμερα γυρνόντας από την δουλειά, ήταν ξαπλωμένη φαρδιά πλατιά ακριβώς στο πατάκι της εξώπορτας ένα γατάκι άσπρο.
Ήταν χαριτωμένο όπως έκανε νάνι του. Καθώς πλησίασα ξύπνησε και με κοίταζε. Έκανα σαν να μην την είδα και πέρασα από πάνω της και ξεκλείδωσα για να μην τρομάξει. Και εκείνη τι έκανε??
Ανέβηκε μαζί τα σκαλοπάτια ως τον πρώτο όροφο και μπήκε μαζί στο σπίτι. Υοθετήθηκε μόνη της ή κάνω λάθος??
Της έβαλα κροκετούλες και λίγο γαλατάκι, από το φαγητό της Σίσσυς μου που είχε μείνει και τάιζα εκ τότες όλες τις γατούλες της γειτονιάς. Τι να το έκανα τόσο φαγητό άλλοστε. Και τώρα η Xαρίκλεια γιατί έτσι μου είπε την λένε βρίσκετε στην βεράντα και κοιμάται σε μια καρέκλα.
Είναι πολύ ήρεμη και χαδιάρα. Όταν πάω και την βλέπω μου νιαουρίζει και μου κάνει αγάπες. Από τα λίγα που ξέρω για γατούλες πρέπει να είναι γύρω στα 2 με 3 μηνών.
Σκέφτομαι να την εμβολιάσω και να την πάρω μέσα στο σπίτι, άλλα να πω και την αλήθεια μου φοβάμαι λίγο γιατί δεν ξεπέρασα ποτέ το σοκ από τον χαμό της Σίσσυς μου και φοβάμαι μην το ξαναπεράσω αυτό το μαρτύριο.
Αχ τι να κάνω.....

Η Χαρίκλεια....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,877 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:49, 09-10-09:

να την παρεις!!!!!!!!!! ανεπιφυλακτα.......να την πας στο γιατρο...να την αποπαρασιτωσεις....κλπ..θα σου τα πουνε και οι αλλες...θα γλυτωσεις μια ψυχουλα...και θα γινεις και εσυ πολυ χαρουμενη..ειμαι σιγουρη!!!!!!!!...εξαλλου αυτο,ειναι μικροβιο...αμα ειχες μια φορα στη ζωη σου γατα...μετα δεν μπορεις να ζησεις χωρις αυτες!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 21:54, 09-10-09:

μαλλον υιοθετηθηκε μονη της!!και ειναι και πανεμορφη δεν ξερω τι εγινε με την σισσυ σου, αλλα ξερω οτι θα νιωσεις καλυτερα αφου καταλαβαινω οτι περασε και καιρος, να προσφερεις και σε ενα αλλο γατακι. εξαλλου η καρδια μας δεν εχει ορια, το καθε σημαντικο για μας κατεχει ενα μεγαλο μερος σ΄ αυτην, εχει πολλα να δωσει σε αλλα που χρειαζονται αγαπη, και δεν θα παρει την θεση της αγαπημενης σου σισσυ, θα αποκτησει το δικο της μερος...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:57, 09-10-09:

Οοοοοχι,δεν καταλαβες καλα,δεν υιοθετηθηκε αυτη απο μονη της,εσυ υιοθετηθηκες!
Ειμαι σιγουρη οτι η Σισσυ σου νιαουριζει "παρε την" απο εκει πανω.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,877 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:00, 09-10-09:

εγω,ειχα διαβασει την περιπτωση σου...την θυμαμαι( στο περιπου..)...κοιτα..τον φοβο,μηπως παθουνε κατι τα γατακια μας...ολοι,νομιζω,τον εχουμε..και εγω τρεμω στην ιδεα μηπως παθουν κατι και πονεσω...ομως δεν μπορουμε να βαδιζουμε με αυτο το σκεπτικο,σε ολα τα πραγματα.....εμεις απλα,κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:01, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Οοοοοχι,δεν καταλαβες καλα,δεν υιοθετηθηκε αυτη απο μονη της,εσυ υιοθετηθηκες!
Ειμαι σιγουρη οτι η Σισσυ σου νιαουριζει "παρε την" απο εκει πανω.

σωστη σε βρισκω!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

kika (Κική)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kika
H Κική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 264 μηνύματα.

H kika keep walking έγραψε στις 22:03, 09-10-09:

Πολύ μου άρεσε ο τρόπος που η Χαρίκλεια σε βρήκε...Και σίγουρα θα σου κάνει καλό η αγάπη της αφού η Σίσσυ δεν είναι μαζί σου πιά...Μήπως ήρθε η ώρα ν'ανοίξεις την καρδιά σου πάλι?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Επιτέλους ήρθε! - Από irinachou
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-11 στις 22:49.
    • Στη ζωή μας ήρθε ο Τζο! - Από angela
      Το θέμα έχει λάβει 339 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-10 στις 17:27.
    • Ήρθε η ώρα, για την Νόρα! - Από blinky16415
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-11-08 στις 09:43.
    • Ποιος ήρθε; - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-08-08 στις 19:53.
    • Ήρθε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η ώρα... - Από katerina10
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-04-08 στις 23:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους