Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 106,534 εγγεγραμμένα μέλη και 712,511 μηνύματα σε 22,388 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 311 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μετά τη στείρωση: Φροντίδα/Απορίες

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,427 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:05, 06-04-20:

Αρχική Δημοσίευση από Sissy lor
Αργησα λιγάκι γιατί εχω να κοιμηθώ πόσες μέρες!Γιατί όπως είπε και ο Σταρόβας η γάτα μου είναι η Αντζελα Δημητρίου, κοιμάται όλη μέρα και κάνει εμφάνιση μετά τις 12:00 ! Και σου μιλάω για επική εμφάνιση τώρα μάθαμε να σκαρφαλώνουμε στο πόμολο για να ανοίξουμε τη πόρτα!Αλλά όλα αυτά θα τα διαχειριστούμε μόλις αναρρώσουμε τελείως!Ελπίζω να ανέβηκαν οι φώτο
Ενταξει θεαρα ετσι;
Να μου την φιλησεις ομως πληζ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

καλλιοπη πατρικ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη καλλιοπη πατρικ
H καλλιοπη πατρικ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H καλλιοπη πατρικ έγραψε στις 16:28, 08-07-20:

Καλησπερα σας. Μολις στειρωσα την 8 μηνων γατουλα μου , ολα πηγαν καλα ομως κολαρο δεν φορεσε αλλα τωρα που την εχω το γλυφει συχνα. Προσπαθω να την αποτρεψω ωστοσο με δαγκωνει. Για να βαλω κολαρω ουτε πιστευω θα το δεχτει γιατι δεν της αρεσει να φοραει τιποτα στο λαιμο της ποσο μαλλον κατι που θα την περιοριζει. Εχετε καποια αλλη ιδεα ;; Επισης εχω επιλεξει να την εχω στη γατοφορο γιατι μολις την εφερα στο σπιτι και την εβγαλα απο το κλουβι της αρχισε να ανεβαινει σε κρεβατια γραφεια και με τρομαξε πολυ!! Εσεις εχετε παρομοια εμπειρια;; Ποτε μπορω να την αφησω να κυκλοφορησει με ασφαλεια ;; Και τα ραμματα ειναι εσωτερικα και απορροφησημα , ποτε μπορω να την αφησω να γλυφει εκεινη την περιοχη ;; μετα απο ποσες μερες ;;; Ευχαριστω εκ των προτερων και αναμενω δικα σας τιπς απο τις στειρωσεις!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,573 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 12:49, 09-07-20:

Καλλιόπη καλωσήρθες στην παρέα μας, καλωσορίζουμε και τη μικρή σου στο κλαμπ των... στειρωμένων.
Απ'ότι διαβάζω, μια χαρά είναι η μετεγχειριτική της πορεία, με τάχιστη ανάνηψη - τόση ώστε να αρχίσει να κάνει τις τσαχπινιές της πάλι.
Κολάρο, δεν είναι ανάγκη να της φορέσεις, με την προϋπόθεση πως θα την παρακολουθείς διαρκώς (τις 3-4 πρώτες μέρες τουλάχιστον). Για εσωτερική μόλυνση κίνδυνος δεν υπάρχει, δεδομένου οτι ο κτηνίατρος έχει δώσει ήδη αντιβίωση, είτε σε μορφή χαπιών, είτε άπαξ ενέσιμη με διάρκεια 10 ημερών.
Άρα θα προσέχεις μόνο την εξωτερική πληγή σε περίπτωση που αρχίσει και τρέχει υγρό με, ή και χωρίς αίμα, κάποιο πρήξιμο που τυχόν παρουσιαστεί στην τραυματισμένη περιοχή. Προσπάθησε τις πρώτες μέρες να μην την αφήνεις να την πειράζει/καθαρίζει με τη γλώσσα της.
Αν παραταύτα δεις να παρουσιάζεται κάποιο πρόβλημα, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις με τον γιατρό που την εγχείρησε.
Εύχομαι να μη χρειαστεί κάτι περισσότερο και η ζουζούνα σου να έχει καλή περαιτέρω και σύντομη ανάρρωση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skittiqt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skittiqt
H skittiqt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H skittiqt έγραψε στις 00:16, 13-12-20:

Καλησπερα σας!

Συγνωμη αν εχω γραψει σε λαθος μερος.

Την τριτη καναμε στειρωση στην γατουλα μας. Δεν εχω εμπειρια με στειρωση, και ειχα ηδη αρκετο αγχος. Απο την δευτερη μερα, τρωει κανονικα,πινει, παει τουαλετα,παιζει, γουργουριζει και κανει τις ιδιεσ αταξιες με πριν. Γενικα δειχνει ευδιαθετη. Τα ραματα της ειχαν ενα υγρομπαλακι ( εχει αρχισει να πεφτει), μυριζει περιεργα (σαν τυρογαριδακι, ακριβως τετοια μυρωδια) και ειδα πολυ λιγο υγρο.Της το καθαριζουμε, και εχει την αντιβιωση της.

Το κακο ειναι οτι ειναι ΠΟΛΥ ζωηρη και τρεχει σαν τρελο περα δωθε, ανεβαινει παντου και την κυνηγαω ολη μερα απο πισω. Φοβαμαι μην επαθε κατι. Την Δευτερα θα την παω στον κτηνιατρο, αλλα θελω να μαθω αν καποιος αλλος ειχε ιδια σημαδια ή οτιδηποτε.

Ευχαριστω!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,427 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:41, 13-12-20:

Καλημερα φιλη μου.Κοιτα να δεις θα σου μιλησω απο προσωπικη μου εμπειρια.Η προηγουμενη γατουλα μου η πουπυ,ηταν και αυτη παρα πολυ ζωηρη τα ιδια εκανε μετα τη στειρωση της,ειδα και εγω κατι περιεργο στα ραμματα,αμενα βασικα ηταν σαν πρηξιματακι,την πηγα κτηνιατρο και ευτυχως διοτι ειχε παθει κηλη και αν δεν την ξαναανοιγε θα σαπιζε και καταλαβαινεις η συνεχεια.Απο οτι καταλαβα ο γιατρος δεν υπολογισε τι διαολος ηταν η πουπυ μου και εκανε σχετικα αραια ραμματα.Ετσι κατι βγηκε ,εντερακι ηραν δεν θυμαμαι ρε συ,αλλα θα σαπιζε αν το αφηνε.
Δεν ξερω ουτε κατα διαννοια τι συμβαινει στη δικια σου αλλα η ασχημη μυρουδια καλο σημαδι δεν ειναι ,επισης αυτο το υγρο μπαλακι και γαριδακι κλπ,εγω δεν τα εχω δει σε 2 γατες θηλυκες που ειχα και τις στειρωσα,οποτε καλο θα ειναι οπωσδηποτε να τηςν πας αυτιο κτηνιατρο αν και εγω απο σημερα θα τον επαιρνα τηλεφωνο και θα του περιεγραφα ολο αυτο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skittiqt

Νεοφερμένος

H skittiqt έγραψε στις 11:16, 13-12-20:

Καλημερα!

Του εστειλα φωτογραφιες και του τα εξηγησα ολα, μου ειπε δεν βλεπει κατι περιεργο αλλα θα την παμε να την δει. Εχω τρομαξει τοσο πολυ, εχω μετανιωσει την ωρα και την στιγμη που εκανα στειρωση. Εμενα εχει πολυ σφιχτα ραματα, αλλα κανει σαν ταρζαν. Μεχρι αυριο θα εχω τρελαθει. Αν παθει κατι, τελειωσε δεν θα ξαναπλησιασω ζωακι ποτε.
Παράθεση

Φυλλίτσα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φυλλίτσα
H Φυλλίτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Φυλλίτσα έγραψε στις 15:13, 13-12-20:

Καλησπέρα!
Αρχικά, ηρεμία! Ο,τι και να είναι θα το αντιμετωπίσετε με τον γιατρό σας και από τη στιγμή που τρέχει και κάνει τον ταρζάν, σημαίνει ότι προς το παρόν δεν πονάει τουλάχιστον. Οπότε ψυχραιμία και υπομονή μέχρι αύριο, όλα θα πάνε καλά
Με την στείρωση μόνο καλό της έκανες, μην το σκέφτεσαι καν έτσι. Την γλίτωσες από πολλά χοντρά προβλήματα και κυρίως της εξασφάλισες ηρεμία και ευζωία!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skittiqt

Νεοφερμένος

H skittiqt έγραψε στις 16:12, 13-12-20:

Απλα δεν βλεπω την ωρα να την παω. Εχει αρχισει να μυριζει ασχημα και δεν θελω να παθει τιποτα. Αλλα τουλαχιστον τρωει και ολα αυτα, εκτος αν εχει το κολαρο που μας κανει μουτρα.
Παράθεση

χρηστος καιτη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη χρηστος καιτη
Ο χρηστος καιτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O χρηστος καιτη έγραψε στις 00:04, 14-12-20:

ελπιζω οτι και να ειναι να δωσει ευκολα λυση ο γιατρος.
αγχωθηκα τωρα γιατι και η δικια μου η καντυ ειναι θηλυκη και η επεμβαση πρεπει να ειναι πιο δυσκολη απο τα αρσενικα σιγουρα αλλα δεν ξερω ποσο
Παράθεση

skittiqt

Νεοφερμένος

H skittiqt έγραψε στις 09:46, 14-12-20:

Ειχα αγχωθει και εγω πολυ, βεβαια η γατα μια χαρα ειναι δεν μας αφηνει σε ηρεμια. Νομιζω πως απλα υπερβαλω και εγω αλλα θα δουμε σημερα. Μπορει να φταιει οτι ετρεχε ολη την ωρα, αλλα πως στο καλο κρατας γατα ακινητη
Παράθεση

χρηστος καιτη

Νεοφερμένος

Ο χρηστος καιτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O χρηστος καιτη έγραψε στις 16:13, 14-12-20:

καλησπερα, τι σας ειπε;
ολα καλα ε;;;;;
Παράθεση

skittiqt

Νεοφερμένος

H skittiqt έγραψε στις 17:31, 14-12-20:

Ναι ειναι μια χαρα, ειχε σκισει ενα ραμματακι απεξω αλλα η πληγη εχει κλεισει σχεδον, αλλα και το υγρο και αυτα ειναι φυσιολογικα σε μια εγχειριση! Βεβαια, της βαλανε ειδικη γαζα για να μην εχει το κολλαρο αλλα την διελυσε... και γκρινιαζει ολη μερα για το κολαρο. Πιστευω θα ειμαστε καλα!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:20, 14-12-20:

Αρχική Δημοσίευση από skittiqt
Ναι ειναι μια χαρα, ειχε σκισει ενα ραμματακι απεξω αλλα η πληγη εχει κλεισει σχεδον, αλλα και το υγρο και αυτα ειναι φυσιολογικα σε μια εγχειριση! Βεβαια, της βαλανε ειδικη γαζα για να μην εχει το κολλαρο αλλα την διελυσε... και γκρινιαζει ολη μερα για το κολαρο. Πιστευω θα ειμαστε καλα!
Α μπραβο πολυ καλα τα νεα σας ολα καλα,να τη χαιρεσαι!
Παράθεση

χρηστος καιτη

Νεοφερμένος

O χρηστος καιτη έγραψε στις 20:22, 14-12-20:

πολυ ωραια , εφυγε ενα μεγαλο αγχος σου!!
σιδερενιο το γατουλι σου!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skittiqt

Νεοφερμένος

H skittiqt έγραψε στις 21:26, 14-12-20:

Σας ευχαριστω ολους πολυ! Ακομα αγχωνομαι μεχρι να ειναι 100% καλα, αλλα δεν υπαρχει κατι κακο ευτιχως
Παράθεση

Mark

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mark
Ο Mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Mark έγραψε στις 12:11, 27-12-20:

Καλημέρα και καλά Χριστούγεννα! Είμαι νέο μέλος στο συγκεκριμένο forum. Έχω δύο γατονια αγόρι και κορίτσι πεντέμισι μηνών, τα οποία δεν είναι αδέρφια. Τον άλλο μήνα θα στειρωθούν και τα δύο καθώς τώρα έχουν οίστρο και τα έχω να χωριστά. Τους έδινα Royal Canin μέχρι χθες. Σήμερα τους την άλλαξα και τους ξεκίνησα την Orijen για την οποία διάβασα τα καλύτερα. Η ερώτηση μου είναι η εξής: πόσα γραμμάρια της συγκεκριμένης τροφής πρέπει να τρώνε τα στειρωμένα γατιά; Γιατί η Orijen είναι για όλες τις ηλικίες και για στειρωμένα γατιά και μη.
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 12:25, 27-12-20:

Χρόνια πολλά, καλώς ήλθες στο φόρουμ

Έχουν οδηγίες πάνω οι τροφές που λένε πόσο να δίνεις ανάλογα με το βάρος που έχει, το επιθυμητό βάρος, ή και το πόσο δραστήρια είναι η γάτα.

πχ για την orijen cat and kitten πήγαινε εδώ: https://orijen.ca/en_CA/for-cats-2/c...catkitten.html και επέπεξε "HOW TO FEED"
Κατά τα άλλα παρακολουθείς το βάρος τους πώς πάει και αναπροσαρμόζεις ανάλογα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToPortokalaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ToPortokalaki
H ToPortokalaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H ToPortokalaki έγραψε στις 06:15, 16-01-21:

Γεια σας φίλοι μ !! Θέλω την βοήθεια σας , έχω 3 γατάκια ένα αρσενικό και δυο θηλυκά κάναμε στείρωση και σήμερα τα πήρα . Τα θηλυκά ήταν φουλ ναρκωμένα το αρσενικό είχε συνέλθει . Το θέμα ειναο ότι έχουν κάνει εμετό τα θηλυκά μετά όμως είχαν όρεξη να φάνε, έχουν πάει και στην άμμο η μια όμως είναι πολύ ήσυχη και όλη την ώρα κοιμάται είναι φυσιολογικό σωστά ;; Καμία συμβουλή ;; Ευχαριστώ και συγνώμη για την έκθεση
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,573 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 10:07, 16-01-21:

Καλή σου μέρα Portokalaki
Λογικά θα πρέπει να περιμένεις λίγο ακόμα να συνέλθει και η μικρή που έχει τάση υπνηλίας. Δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι και δεν επιδρούν τα φάρμακα σε όλους το ίδιο. Οι εμετοί είναι αποτέλεσμα της ναυτίας εξ αιτίας την νάρκωσης. Βεβαιώσου μόνο οτι πίνουν νεράκι για να αναπληρώσουν τα υγρά που έχασαν.
Εννοείται πως δεν θα πάψεις να τα παρακολουθείς, κι αν δεις οτι η υποτονικότητα της γατούλας συνεχίζεται, θα πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό που της έκανε την επέμβαση.
Πιστεύω όμως κι εύχομαι πως δεν θα χρειαστεί και όλα θα πάνε καλά.
Καλή ανάρρωση σε όλα τους και "σιδερένια"!
Παράθεση

ToPortokalaki

Νεοφερμένος

H ToPortokalaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H ToPortokalaki έγραψε στις 12:24, 16-01-21:

Aleksa μου ευχαριστώ !! Η αλήθεια είναι ότι ήδη φαίνεται καλύτερα !! Κάτι ακόμα εκτός από χάπι δν υπάρχει κάτι άλλο δυσκολευόμαστε πολύ να τους δώσουμε την αντιβίωση !!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 15:15, 16-01-21:

Μπράβο, χαίρομαι για τη ζουζουνίτσα

Για περιπτώσεις που το χάπι είναι αδύνατον να το δεχτεί, υπάρχει η ενέσιμη αντιβίωση που θα την καλύψει για 10 ημέρες περίπου (ρώτα τον/ην γιατρό σχετικά). Όμως θα χρειαστεί να πάτε πάλι στο κτηνιατρείο για να της την κάνει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 16-01-21 στις 15:18.
Παράθεση

ToPortokalaki

Νεοφερμένος

H ToPortokalaki έγραψε στις 18:09, 16-01-21:

Θα το προσπαθήσω λίγο ακόμα για να μην τα ταλαιπωρήσω αλλά είναι μια πολύ καλή λύση !! Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:16, 16-01-21:

Αν δεν το έχεις ήδη δει και σαν ύστατη προσπάθεια, ρίξε μια ματιά στο Πώς να δώσετε χάπι στη γάτα σας. Ενδεχομένως να βρεις τον αποτελεσματικό τρόπο.
Παράθεση

ToPortokalaki

Νεοφερμένος

H ToPortokalaki έγραψε στις 01:21, 17-01-21:

Έπιασε με λιχουδιά τλκ !! Ευχαριστώ πολύ επιτέλους ηρέμησα
Παράθεση

ToPortokalaki

Νεοφερμένος

H ToPortokalaki έγραψε στις 13:26, 19-01-21:

Γεια σας φίλοι μ !! Έχω 3 γατάκια ένα αρσενικό και δυο θηλυκά τα στειρώσαμε την Παρασκευή σήμερα Τρίτη έχουν ξεκινήσει κ παίζουν κανονικά .. ποτέ κλείνουν τα ράμματα υπάρχει φόβος τραυματισμού ;; Και κάτι ακόμα απ την μέρα της επεμβάσης βρίσκω
Παράθεση

χρηστος καιτη

Νεοφερμένος

O χρηστος καιτη έγραψε στις 15:58, 19-01-21:

καλησπερα, εμας η καντυ ειναι στην κτηνιατρο τωρα. ελπιζω ολα να πανε καλα
Παράθεση

ToPortokalaki

Νεοφερμένος

H ToPortokalaki έγραψε στις 17:21, 19-01-21:

Καλή επιτυχία !! Όλα καλά θα πάνε !!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:24, 19-01-21:

Αρχική Δημοσίευση από χρηστος καιτη
καλησπερα, εμας η καντυ ειναι στην κτηνιατρο τωρα. ελπιζω ολα να πανε καλα
Mια χαρα θα πανε ολα,καλωσηρθε στο κλαπμ! Καλη αναρρωση να εχει.
Παράθεση

χρηστος καιτη

Νεοφερμένος

O χρηστος καιτη έγραψε στις 19:45, 19-01-21:

ευχαριστω πολυ!
την πηραμε και ειναι μια χαρα!!
ηπιε νερακι, εφαγε λιγο και τωρα ψιλοκοιματε λογω της επηρειας της ναρκωσης.
η κτηνιατρος μας ειπε οτι ως αυριο θα ειναι πολυ καλυτερα.
αν γλυφει συχνα την μικρη τομη απο την επεμβαση ισως χρειαστει να της βαλουμε κολλαρο αλλα καλο ειναι να το αποφυγουμε γιατι αγχωνει τις γατες.
οταν περπατα παει λιγο σαν μεθυσμενη, δηλαδη τα πισω ποδια της παραπατανε λιγακι, παρολα αυτα ανεβηκε στο τραπεζι της κουζινας, σε 2-3 καρεκλες στο επιπλο με τον καθρεφτη.................
αρα ειμαστε καλα!!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:43, 19-01-21:

Αρχική Δημοσίευση από χρηστος καιτη
ευχαριστω πολυ!
την πηραμε και ειναι μια χαρα!!
ηπιε νερακι, εφαγε λιγο και τωρα ψιλοκοιματε λογω της επηρειας της ναρκωσης.
η κτηνιατρος μας ειπε οτι ως αυριο θα ειναι πολυ καλυτερα.
αν γλυφει συχνα την μικρη τομη απο την επεμβαση ισως χρειαστει να της βαλουμε κολλαρο αλλα καλο ειναι να το αποφυγουμε γιατι αγχωνει τις γατες.
οταν περπατα παει λιγο σαν μεθυσμενη, δηλαδη τα πισω ποδια της παραπατανε λιγακι, παρολα αυτα ανεβηκε στο τραπεζι της κουζινας, σε 2-3 καρεκλες στο επιπλο με τον καθρεφτη.................
αρα ειμαστε καλα!!
Ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο,ετσι πανε σαν μεθυσμενα απο τη ναρκωση.Εσυ ομως καλο θα ειναι να την περιορισεις καπως ,οσο μπορεις, μεχρι να μπορει να παταει καλα,κυριως να μην ανεβαινει καπου διοτι μπορει να χτυπησουν στο κατεβασμα που ειναι πιο επικινδυνο.Μεχρι να στεκεται καλα,χρειαζεται λιγη προσοχη.
Περαστικα σας.
Παράθεση

χρηστος καιτη

Νεοφερμένος

O χρηστος καιτη έγραψε στις 22:51, 19-01-21:

ευχαριστω, αυτο με το κατεβασμα το σκεφτηκα και εγω. ανεβαινει ευκολα, αλλα μετα το σκεφτεται πολυ πως θα κατεβει!!
τωρα κοιματε με αυτον τον ελαφρυ υπνο που κανουν οι γατες που οταν ακουν τους ηχους που τις ενδιαφερουν στρεφουν προς την κατευθυνση τους τα αυτια τους
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους