Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 130,641 εγγεγραμμένα μέλη και 713,717 μηνύματα σε 22,530 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 389 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χάθηκε η γάτα μου πριν 40 μέρες..

Ναόμι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ναόμι
H Ναόμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Ναόμι Χάθηκε έγραψε στις 18:31, 07-09-21:

Καλησπέρα έχασα τη γάτα μου πριν από 40 μέρες έπεσε από τον τρίτο την είδα και κατέβηκα αμέσως είχε εξαφανιστεί έκτοτε ψάχνω συνέχεια έκανα όλα τα βήματα με άμμο αφίσες νυχτερινό ψάξιμο όλες τις ώρες της ημέρας και βράδυ συνήθως και κονσέρβα ή μεταλλικό ήχο και ότι άλλο είναι δυνατόν είναι λες και άνοιξε η γη και την κατάπιε είναι στειρωμένη περίπου ενός χρονών.... κοντεύω να σκάσω....τι άλλο να κάνω δώστε μου ελπίδες...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 11:55, 08-09-21:

Γειά σου Ναόμι! Το θετικό είναι ότι δεν τη βρήκες εκεί που έπεσε, άρα επέζησε, εύχομαι να είναι και καλά! Θα σου πρότεινα να ψάξεις και σε μέρη που ταΐζουν αδέσποτες γατούλες στη γειτονιά σου!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ναόμι

Νεοφερμένος

H Ναόμι Χάθηκε έγραψε στις 11:55, 08-09-21:

Επίσης Είναι στειρωμένη περίπου ενός χρονών

Ψάχνω σε όλες τις γατοαποικίες...ταιζω κ εγώ κιόλας αδεσποτακια σε όλο τ τετράγωνο και κάτω από το σπίτι μου
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 09-09-21 στις 08:05. Αιτία: merge
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,866 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 08:16, 09-09-21:

Ναόμι, έχεις βάλει αφισάκια με τη φωτο της και τηλέφωνο επικοινωνίας σου σε περίπτωση που την είδε κάποιος; Έχεις ρωτήσει το πιο κοντινό κτηνιατρείο μήπως έφεραν κάποια γατούλα τραυματισμένη; Δες και Πώς να βρούμε μια γατούλα που χάθηκε μήπως σε βοηθήσει περαιτέρω και μακάρι να την ξαναβρείς, σώα και αβλαβή.
Παράθεση

Ναόμι

Νεοφερμένος

H Ναόμι Χάθηκε έγραψε στις 10:47, 09-09-21:

Ναι έβαλα κ αφίσες κ οι κτηνίατροι γνωρίζουν...κ κοινοποιήσεις στ fb και νιώθω ράκος...έχω διαβάσει περιπτώσεις ο βρέθηκαν μετά από καιρό αλλά πάνε 42 μέρες πλέον κ αγχώνομαι πολύ!!
Παράθεση

EvanescenceL

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη EvanescenceL
H EvanescenceL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H EvanescenceL έγραψε στις 13:43, 10-09-21:

Εκει που επεσε ειναι δρομος/ακαλυπτος τι?Τι ακριβως?
Γιατι η γατα επειδη βρεθηκε ξαφνικα σε ξενο περιβαλλον θα ετρεξε να κρυφτει.
Μου ειχε πεσει κι εμενα ενα γατι και ειχε κρυφτει κατω απο ενα αμαξι και πηγαινα και το ταιζα ηταν αδεσποτο που βγηκε απο τον ακαλυπτο εξω και δεν ηξερε το περιβαλλον καν.Οταν ομως το φωναξα και το ταισα βγηκε και ερχοταν οταν κατεβαινα να το ταισω αλλα δεν ηταν ηρεμο να το πιασω στα χερια καταλαβατε για να το ξαναβαλω μεσα παλι και μια κοπελα γειτονισσα το υιοθετησε οποτε σωθηκε μια χαρα.
Θελω να πω εκει γυρω εψαξες?Το φωναξες με το ονομα του?Εβαλες φαγητο?
Εκτος και ακολουθησε αλλα γατια κοντα και πηγε πιο κατω.
Υπομονη.Εχω ξαναβρει γατια μετα απο 2 μηνες και σε επαρχια κιολας που χανονται ευκολοτερα αν θες.
Ενημερωσε μας πιστευω να βρεθει εκτος και το βρηκε καποιος φιλοζωος και το πηρε σπιτι του.
Πιστευω να βρεθει!
Παράθεση

Ναόμι

Νεοφερμένος

H Ναόμι Χάθηκε έγραψε στις 14:01, 10-09-21:

Μένω σε πολυκατοικία που είναι ανοιχτές πιλοτές από κάτω και πάρκα γύρω γύρω και μετά φουλ μονοκατοικίες με αυλές και άπειρες κρυψώνες.... βγαίνω συνέχεια φωνάζω τ όνομα της και με τροφή και χωρίς..ταιζω μόνιμα από κάτω....πριν 2 μέρες στα 200 μέτρα στην ευθεία που έχει μονοκατοικίες λίγο πριν ξεκινήσει η βροχή είδα σε απόσταση από μένα δέκα μέτρα μια μαύρη κατάμαυρη που μόλις άκουσε την ομιλία μ γιατί μιλούσα στο τηλέφωνο εξαφανίστηκε αμέσως.....έχω μάθει όλα τα γατιά της γειτονιάς και παραπανω σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου και ειδικά αυτά εδώ γύρω... σε εκείνο τ σημείο γύρω στ τετράγωνο δεν έχω ξαναδεί κατάμαυρο γατάκι....και ρώτησα μια γειτόνισσα εκεί στην γωνία μπροστά από τ κάδο αν έχει μαύρη γάτα στη γειτονιά και Μ είπε ότι μαύρη δεν έχουν εκεί αλλά ο γιος της είδε προ ολίγων ημερών μια μαυρη γατούλα που δεν είχε ξαναδεί στην γειτονιά.... σήμερα έχουν περάσει 43 μέρες... λόγο του ότι είναι πολύ φοβική ελπίζω να είναι αυτή και να αρχίσει να ξεθαρευει σιγά σιγά και να μπορέσω να την πιάσω... εύχομαι να είναι αυτή....
Παράθεση

EvanescenceL

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη EvanescenceL
H EvanescenceL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H EvanescenceL έγραψε στις 14:05, 10-09-21:

μακαρι να ειναι αυτη,επειδη φοβηθηκε απομακρυνθηκε εσυ μη σταματας να την αναζητας καποια στιγμη ισως ερθει εκει που σε ακουει συχνα.
Οποτε ναι μη χανεις το κουραγιο σου.Απο τη στιγμη που δεν τραυματιστηκε σοβαρα εννοω εχεις πιθανοτητες να τη βρεις.
οποτε συνεχιζεις την αναζητηση ή πλησιαζεις εκεινη που πιστευεις οτι ειναι η δικια σου.Αυτη θα ειναι.Μα ποσα γατια να εχει η περιοχη?Ακριβως σαν το δικο σου?
Οποτε την πλησιαζεις και θα δεις
Παράθεση

Ναόμι

Νεοφερμένος

H Ναόμι Χάθηκε έγραψε στις 14:59, 10-09-21:

Θα σας ενημερώσω αν τα καταφέρω....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους