Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 130,764 εγγεγραμμένα μέλη και 713,726 μηνύματα σε 22,530 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 465 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μαύρη γάτα - το καλύτερο γούρι!

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,999 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 14:27, 03-04-07:

Τις τελευταίες μέρες μπαίνω στο mycat από το γραφείο μου, στην καινούρια μου δουλειά. :up: Την οποία καινούρια δουλειά βρήκα, μετά από περίπου 6 μήνες ανεργίας, λίγες μέρες αφού πήραμε την Αρήθα στο σπίτι. Στον φορέα που με προσέλαβε είχα στείλει βιογραφικό από τον Οκτώβριο, αλλά με θυμήθηκαν και μου τηλεφώνησαν εντελώς απρόσμενα αρχές Φεβρουαρίου!
Το καλύτερο γούρι η Αρηθούλα μου!
Ζήτω οι μαύρες γάτες!! (είναι και πολλές εδώ στο site)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sofiagal

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη sofiagal
H sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 526 μηνύματα.

H sofiagal έγραψε στις 14:29, 03-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Συμφωνώ:up: :up: :up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη popi
H popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,373 μηνύματα.

H popi έγραψε στις 14:47, 03-04-07:

Οπότε θέλω και γω μια μαύρη γάτα από χθες.
Χώρια που είδα το μαυρούλη που χαρίζετε και έπαθα

Παράθεση

ellie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ellie
H ellie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H ellie έγραψε στις 18:35, 03-04-07:

συμφωνω απολυτως

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νιαου!
H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 18:55, 03-04-07:

Κι εγώ!

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 22:52, 03-04-07:

Εγω εχω ακουσει οτι μπορει αν δεις μαυρη γατα να σοου φερει κακη τυχη, αλλα το να την εχεις μεσα στο σπιτι ειναι καλη τυχη.
Για μενα, ολα τα ζωα φερνουν τυχη και ομορφη διαθεση!
Απο τοτε που πηραμε την σαρδελιτσα, ειμαστε ολοι μεσα στην τρελη χαρα, σχεδον παντα με καλη διαθεση, και παντα μας κανει να γελαμε με τις σκανταλιες της!

Παράθεση

purina

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη purina
H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 22:59, 03-04-07:

απλα φοβερες!:up: :up:

Παράθεση

kelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kelly
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H kelly έγραψε στις 23:06, 03-04-07:

Μα φυσικα φερνουν τυχη, αρκει να το πιστευεις!! Αλλωστε ολες οι γατες τυχη δεν μας φερνουν???

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:09, 03-04-07:

κ εμενα ο πισσας μου φερνει τυχη αλλα σε θεματα της οικογενειας κριως

Παράθεση

Vana Balafa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vana Balafa
Έχει 3 γάτες (τουλάχιστον 15 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O Vana Balafa έγραψε στις 08:28, 04-04-07:

και η Μπλάκυ μου, ειναι σκέτη τύχη απο μόνη της!!!!!! αφού δεν την πάτησα με το αμάξι, και κατάφερε να ζήσει όντας ταλαίπωρο, νηστικό , μέσα στο δρόμο, και μόνο 20-25 ημερών....!!!!!
Την λατρεύω!!!!!

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 10:27, 05-04-07:

Συμφωνώ, όλα τα ζωάκια είναι καλή τύχη. Οι μίζεροι/στριμμένοι άνθρωποι είναι γρουσούζηδες από μόνοι τους. Τα δεύτερα γατάκια της Μίτσυς ήταν μαύρα και παρόλο που τα είχαμε στην αυλή μια χαρά μας πήγαν τα πράγματα.

Παράθεση

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 11:36, 23-08-07:

κι εμενα ο εντουλης μου μας εφερε πολυ τυχη παροτι ολοι οι γειτονες φτινοντουσαν οταν τον εβλεπαν

Παράθεση

avtwvia

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη avtwvia
H avtwvia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,855 μηνύματα.

H avtwvia έγραψε στις 12:13, 23-08-07:

Kαι σε μας ο μαυρούλης πολυ τύχη μας εφερε!Απο οταν συζητουσα με την τανια να τα φερει εξω στο μπαλκονι βρηκα δουλεια και τωρα 2 μηνες που τα εχουμε βρηκε και η αδερφή μου δουλεια που ηταν ανεργη ενα χρονο!!:up:

Παράθεση

Cleopatra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cleopatra
H Cleopatra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H Cleopatra έγραψε στις 12:19, 23-08-07:

Λέτε κι εγώ με τον Νταρκούλη μου να τα πάω καλύτερα στην εξεταστική?? Αχ.. αν γίνει αυτό θα τον τρελάνω στις γατολιχουδίτσες και στα χαδάκια!!

Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nena
H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 12:20, 23-08-07:

• Μία σκοτσέζικη παροιμία λέει ότι αν μία μαύρη γάτα φτάσει στο σπίτι σας θα σας χαρίσει μακροζωία.
  • Μία άλλη προκατάληψη των Γάλλων λέει, ότι αν δούνε μία μαύρη γάτα σε διασταύρωση πέντε δρόμων, όποιος την ακολουθήσει θα βρει ένα θησαυρό.
  • Οι Σκανδιναβοί προσφέρουν μαύρα γατάκια για γαμήλιο δώρο σαν σύμβολο τύχης και αιώνιας αγάπης.
  • Στην Ιαπωνία πιστεύουν ότι οι μαύρες γάτες βοηθούν στη θεραπεία από διάφορες αρρώστιες και ιδιαίτερα στα παιδιά.
Γιατί και οι προκαταλήψεις έχουν τον αντίλογο τους

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 01:55, 24-08-07:

Νερινα μηπως ο γατουλης σου χρειαζεται μια βαφη;
Παντως ειναι παρεξηγημενα τα καημενα.... Μαυρος ηταν ο καρδιακος γατουλης μου. Αν και περασε καιρος βρε παιδια μαυρο γατακι ακομη δεν θα μπορουσα να παρω.... Μου κοστιζει
Το μονο προβλημα ηταν να βρω σεντονι σε χρωμα που να μη δειχνει ΑΜΕΣΩΣ τις τριχες του Αλλα δεν με πειραζε και πολυ....
Πολυ ωραια οσα εγραψες. Τυχη δεν ξερω αν μου εφερε αλλα σιγουρα απιστευτη χαρα κι ατελειωτη αγαπη

Παράθεση

IRMACAT

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IRMACAT
H IRMACAT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H IRMACAT έγραψε στις 13:49, 03-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Τις τελευταίες μέρες μπαίνω στο mycat από το γραφείο μου, στην καινούρια μου δουλειά. :up: Την οποία καινούρια δουλειά βρήκα, μετά από περίπου 6 μήνες ανεργίας, λίγες μέρες αφού πήραμε την Αρήθα στο σπίτι. Στον φορέα που με προσέλαβε είχα στείλει βιογραφικό από τον Οκτώβριο, αλλά με θυμήθηκαν και μου τηλεφώνησαν εντελώς απρόσμενα αρχές Φεβρουαρίου!
Το καλύτερο γούρι η Αρηθούλα μου!
:greycat::greycat::greycat::greycat:Zητω οι μαυρες γατες
απο τοτε που πηρα την ιρμα μονο τυχη εχω

Παράθεση

Όλγα Veggie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Όλγα Veggie
H Όλγα Veggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (18 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,323 μηνύματα.

H Όλγα Veggie έγραψε στις 01:53, 05-09-07:

Καλε εγω κρατησα τη Σακιρα (ως τριτο μου γατι) μετα απο επιστρογη και επιασα παιδι!!!!! Το γουρι μου τη λεω απο τοτε. Υπαρχει μεγαλυτερη αποδειξη για αυτο που λεμε;

Παράθεση

Ntontini (Κωνσταντίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ntontini
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

H Ntontini έγραψε στις 17:42, 22-02-09:

Οι περισσοτεροι ανθρωποι πιστευουν στις προληψεις.Μπορει να ειναι αληθεια ,μπορει ψεματα .Εγω δεν πιστευω.Εσεις πιθανον να ξερετε οχι ομως και οι προληπτικοι οτι οι μαυρες γατες εχουν την αρχαιοτερη ποιοτητα γουνας.Αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος ο οποιος μας κανει να τις λατρευουμε , επειδη εχουμε μια τετοια μαυρη γατα .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη athanasiad
H athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,635 μηνύματα.

H athanasiad έγραψε στις 19:29, 23-02-09:

Ο κάθε ένας από μας,φτιάχνει την τύχη μόνος του. Με τις επιλογές που κάνει κάθε φορά στη ζωή του. Τα γατόνια είναι όλα τους γλυκιές αμαρτίες, ανεξάρτητα από το χρώμα της γούνας τους.

Στη φωτογραφία κάτω είναι ο μαύρος και η κόρη του η barbie. Γιατί το όνομα barbie να αναφέρεται μόνο σε ξανθές και άμυαλες............
Δεν είναι και τα δύο κουκλιά; Πείτε μου τι ατυχίες και κουραφέξαλα........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PA130014.jpg
Εμφανίσεις:  139
Μέγεθος:  183,4 KB  
Παράθεση

ΖΗΝΑ

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΖΗΝΑ
H ΖΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H ΖΗΝΑ έγραψε στις 20:00, 23-02-09:

κόλαση

απο προσωπική μου πείρα, ο προληπτικός άνθρωπος φέρνει τη γρουσουζιά στους άλλους.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μάιρα, η μαύρη γάτα! - Από evenina
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-12 στις 08:29.
    • Η τελευταία μαύρη γάτα - Από moukelis
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-05-12 στις 18:19.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους